PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarsus'daki kazı?

Sayfa : [1] 2

AşkınS.
17-09-2017, 13:57
***** uzun zamandır süren ve insanlardan sır gibi saklanan bir kazı olayı var hala devam ediyor. İlk zamanlar özel harekatın silahlı şekilde nöbet tutup beklediği bu kazı neyin nesidir? Bu kadar uzun sürdü ve en ufak bir bilgi verilmiyor kimseye. Merak uyandırdı bende fazlasıyla.. sizce neyi koruyorlar bu kadar?

!KO
17-09-2017, 14:09
yurtdısından bilim adamları fılanda geldi bende merak ediyorum

bizim medyada ne kadar boktan arastırsana işte kım ne gıymıs kıme cakmıs bakacagına

arda35
17-09-2017, 14:23
Medyanın günahı yok. Hiçbir şekilde yaklaştırmıyorlar kazı alanına. Milletvekili giremedi, gariban muhabir napsın, canından mı olsun haybeye.

Korudukları şey ülkenin menfaatine değildir herhalde, kendi menfaatlerinedir. Herkes alacağını alır, bize de bir hikaye uydururlar, yeriz hep beraber. Yeni Türkiye'nin olayı bu.

ghibli06
17-09-2017, 15:03
o kazı sebebiyle ölen polis memuru da var...

MK8800
17-09-2017, 15:16
Içişlerinin bizzat korumasıyla ilgilendiği , Ağar'ın danışmanlarının yakından takip ettiği bir evden merak etmeyin arkeoloji ya da ülke adına bir şey çıkmaz :D

Milletvekili giremiyor ama Cumhurbaşkanlığı A Sınıfı kartınız varsa gayet de giriş-çıkış mümkün .

Sanat/Tarih değil de Susurluk misali aydınlanmamış konuların arşivleri vs vs...

fthdrn
17-09-2017, 15:26
Bir takım faili meçhul cinayetlere ait belgeler vs..

AşkınS.
17-09-2017, 15:32
Mit'in olayın başında olması faili meçhul cinayetler konusuna sürüklüyor olsa da sizce yurtdışından gelen ekibin radyasyon önleyici kıyafetler giymesi ne demek oluyor?
Veya orda kazı başladığı süre içerisinde telefonlardaki yaşanan kesilmelet?

yigitblr
17-09-2017, 15:37
Mit'in olayın başında olması faili meçhul cinayetler konusuna sürüklüyor olsa da sizce yurtdışından gelen ekibin radyasyon önleyici kıyafetler giymesi ne demek oluyor?
Veya orda kazı başladığı süre içerisinde telefonlardaki yaşanan kesilmelet?

Pek bir bilgim yok fakat eğer ben bir şeyi saklayacak olsam insanlara uğraşması için başka bir konu veririm.Bu bilim adamları,kıyafetler falan onun için oluyor olabilir.

Evrenoz
17-09-2017, 15:43
Techturkey bunu da çözerse daha da bişi demem..

Gearbox
17-09-2017, 15:46
Olay yeri goruntusu filan gelir.. Techten beklerim :D

timucintt
17-09-2017, 16:46
Tarsus'ta oraya çok yakın bir arkadaşım oturuyor söylediği çok ciddi tarihi eserlerin bulunduğu... kimiside medeniyetlere açılan kapı filan bulundu demiş bulunan neyse çok ciddi bir şeylerin bulunduğu ama sır gibi saklanıyor... kimiside incilde geçen ahit sandığını orada bulunduğunu söylüyor... zaten tarsusun konumu ve zenginliği antik romadan farkı yok... tarsusun altı kazılsa daha neler çıkar neler...

i-vtec07
17-09-2017, 16:54
98 kırmızı sedan vtı çıkmış :D

Tech çözer birazdan gelir fotolar

!KO
17-09-2017, 17:51
98 kırmızı sedan vtı çıkmış :D

Tech çözer birazdan gelir fotolar

sıfır km ise işler karışır japon yetkililerden açıklama bekliyoruz

Mit var pöh var yabancı bilim adamları var ölen polis var kaç aydır suruyor değişik bi mevzu

coolvtec
17-09-2017, 18:34
çıkan sedan vti bizim arkadaşlar. konu kapanabilir. :)

şaka bir yana youtube da baya bi video var.

bahadırtelli
17-09-2017, 18:56
O bolge baya bi tarihi ve eski cag mezarliklari mevcut.
Hiristiyanlik icin onemli bir yer

kalipson
17-09-2017, 19:01
Sıfır km. olup da çöken garajda unutulmuş M3 olabilir mi? :D
Şaka maka merak ettim yav :D

slowmotion
17-09-2017, 19:54
bende çok merak edip sallamasyon ve spekülasyonun çok olduğu şeyleri okuyunca biraktim araştırmayı.

Tarsusta yeri tam biliyorsanız google earth ile falan baksak :D

Buldukları önemli şeyi ordan çıkartmışlardır emin olun...

AşkınS.
17-09-2017, 20:19
bende çok merak edip sallamasyon ve spekülasyonun çok olduğu şeyleri okuyunca biraktim araştırmayı.

Tarsusta yeri tam biliyorsanız google earth ile falan baksak :D

Buldukları önemli şeyi ordan çıkartmışlardır emin olun...

Google earth dan görüntüsü flulaştırılmış :)
Yani o derece :))
Büyük bi kısım ahit sandığı yönünde
Diğer bir kısım da incilin aslı yani ilk değiştirilememiş olan kısım..
Karışık durumlar..

Skyhawk34
17-09-2017, 20:41
Google earth dan görüntüsü flulaştırılmış :)
Yani o derece :))
Büyük bi kısım ahit sandığı yönünde
Diğer bir kısım da incilin aslı yani ilk değiştirilememiş olan kısım..
Karışık durumlar..

O kadar fetocunun twitter hesabını google hesabını isteyelim vermesinler.
Mersinde kimsenin çükünü sürmeyeceği evi google eart üzerinden bulanıklaştırsınlar :D :D Komik...

İbrahim33
17-09-2017, 20:43
Define işi olmadığı kesin. Farklı birşeyler var. Tarsus zaten tam bir antik kent. Her türlü şey olabilir.

AşkınS.
17-09-2017, 20:48
O kadar fetocunun twitter hesabını google hesabını isteyelim vermesinler.
Mersinde kimsenin çükünü sürmeyeceği evi google eart üzerinden bulanıklaştırsınlar :D :D Komik...

Kimsenin çükünü sürmeyeceği eve onlarca mit ve onlarca özel harekat gitmiş . Milletvekili bile alınmamış yerden bahsediyoruz bence bi kez daha düşün. Fetöyü geç o olayları o şekilde konu açan biri olursa orda konuşuruz :)

emrullahkrtpe
17-09-2017, 21:07
ben o kazı olayını, radyasyon kıyafetlerini, gizlemeleri falan fake sanıyodum ki çoğu arkadaşım da öyle diyodu ama ciddi ciddi saklanan bi şey var demekki takipteyim konuyu :D

mert_can 41
17-09-2017, 21:14
Çok ütopik bir şey olucak ama acaba amerika gibi uzaylı falanmı düştü ***** 51 inci bölge hikayesi gibi yurt dışından adam falan getirmeler falan arkelojik kazı veya terör örgütü kazısı olsaydı okadar korunma olmazdı aksine gövde gösterisine dönerdi.

overblack
17-09-2017, 21:46
kuyuda birbirlerini becermesinlerde :D

hddsheriff
17-09-2017, 22:09
Amk petrol bulsunlar da benzin ucuzlasın bari

MBuğra
17-09-2017, 22:16
Maddi değeri olan bi şey olsaydı şimdiye kadar çoktan yabancıya okutmuşlar, yandaşlar arasında paylaşmışlardı.

Ee tarihi eser filan olsa desen, adamlarda tarih bilinci antik camiye camdan kapı takmak olduğundan onu da eledik.

Bence başka bir portala açılan kapı filan var.

Skyhawk34
17-09-2017, 22:33
kuyuda birbirlerini becermesinlerde :D

Ahauhahahahgagagagagggagahahhagahshgahagagaggaga abi bitirdin beni

M_PROJECT
17-09-2017, 22:34
Tarsus’daki Gizemli Kazının Sırrı Cozuldu Şok Goruntuler - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wGSS68ZvS-o)

ikuybu
17-09-2017, 22:52
Devlet onaylı define kazısından başka birşey değil.
Devlet son yıllarda bu işe el attı yerin altında duracağına hazineye gelir olsun diyorlar.
İşi üstlenen bir ekip var bir nevi derin devlet.
Didim de benzer bir kazı yapılmıştı 2 sene sürdü.Ciddi gelir elde edildi.
Benim bildiğim kendi memleketimde birkaç yerde yapılacak şuan işlemleri sürüyor.

AşkınS.
17-09-2017, 22:58
Tarsus’daki Gizemli Kazının Sırrı Cozuldu Şok Goruntuler - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wGSS68ZvS-o)

Bu videoyu izlemiştim ama sonlarda uzaylılar falan diyor :) o yüzden saçma geldi

AşkınS.
17-09-2017, 23:01
Devlet onaylı define kazısından başka birşey değil.
Devlet son yıllarda bu işe el attı yerin altında duracağına hazineye gelir olsun diyorlar.
İşi üstlenen bir ekip var bir nevi derin devlet.
Didim de benzer bir kazı yapılmıştı 2 sene sürdü.Ciddi gelir elde edildi.
Benim bildiğim kendi memleketimde birkaç yerde yapılacak şuan işlemleri sürüyor.

Bu olayı gizli saklı yapmıyorlar ki bu şekildr bir önlem almıyorlar en azından. Mesela filyos liman projesi. Normalde oraya liman yapması 50 seneyi geçer ki maliyeti efsanedir.. ama bi bahaneyle oraya liman yapılacağı söylendi ve konum itibariyle filyos kalesi ve amasra kalesi arasında kalıyor :)
Şuan çalışmalar durmuş durumda ve yer altı açısından aşşırı yüklü olduğu söyleniyor. Şöyle ki anayolun etrafında içi boşaltılmış lahit taşı var :)

Evrenoz
17-09-2017, 23:10
Define var ise neden gizli?

Toprak altındaki define zaten devletin malı..
Gizlemesine gerek mi var?
Alenen çıkarsa, benim dese kim hooop birader diyecek?
Define çıkarılırken özel harekata ne gerek var? Biri gelip devletin elinden defineyi mi çalacak?

ikuybu
17-09-2017, 23:22

Define çıkarılırken özel harekata ne gerek var? Biri gelip devletin elinden defineyi mi çalacak?

Abi gizlenmesi için mutlaka bir neden vardır işin çok detayını bilmiyorum.
Bildiğim bir şey var bu kazıları derin devlet yapıyor.
Devletin 30 bin tl parası bir bankadan diğerine taşınırken 2 tane silahlı koruma oluyor,bu kadar büyük bir iş için özel harekat normal bence.

Yiğit G.
17-09-2017, 23:28

Gizli çünkü soymaya kalkarlar , baskın yaparlar , saldırı yaparlar birsürü sebebi olabilir.Stratejik açıdan da kötü bir yer.O yüzden bütün sokağı kapamak zorunda kalmışlar.

Bende ilk duyduğumda direk define dedim zaten.Tarsus turkiyenin en zengin yeraltı memleketlerinden biri.

Mr.K
18-09-2017, 01:09
Ben defineden cok kocaman bir yeralti sehri,mezarlar,altinlar hatta kitaplar yazilar kalintilar vsvs seklinde yorum yapmak istiyorum.

Emre-Dylan
18-09-2017, 01:37
Takipteyim valla merak ettim şimdi define işinde melih başkan iyi para kaldırdı son zamanlarda anasını mikti ulusun bentderesinin ama tarih esere bu kadar koruma koymazlar sanmıyorum

SekoLive
18-09-2017, 06:54
bu olaydan haberim yoktu sayenizde oldu teşekkürler beyler yaptgınızı beğendiniz mi :D

AşkınS.
18-09-2017, 07:48
Gizli çünkü soymaya kalkarlar , baskın yaparlar , saldırı yaparlar birsürü sebebi olabilir.Stratejik açıdan da kötü bir yer.O yüzden bütün sokağı kapamak zorunda kalmışlar.

Bende ilk duyduğumda direk define dedim zaten.Tarsus turkiyenin en zengin yeraltı memleketlerinden biri.

Gizli olayı şu şekilde olur, devlet;bulunan bölgeye bir istimlak hazırlar. Sonrasında o bölgeyi boşaltır ve yol ya da başka bir sosyal proje ayağı altında çalışmalarını başlatır. Bu zamana kadar sahil yolu projesi de bu yüzdendi zaten :) karadenizin hıröın olduğunu bile bile deniz kenarına yol yapmak mantıklı mıydı? :)
Ha bu tezi de şu çürütür,orada bir polisin ölü bulunması...

Sert@ç
18-09-2017, 08:26
Radyasyon korumalı kıyafet ufo görüntüleri vs derken keşke ufo çıksa
Bu ülke uzaylı istilası dışında mümkün değil düzelmez...

Yarbay
18-09-2017, 08:42
Radyasyon korumalı kıyafet ufo görüntüleri vs derken keşke ufo çıksa
Bu ülke uzaylı istilası dışında mümkün değil düzelmez...

bizimkiler öyle profosyonel olmuşki uzaylıları bozan biz oluruz , yurtlarına elllerinde tespih lan lan doğru dini bulduk gelin size doğru yolu gösterecez deyip dini siyaset'de koz olarak kullanıp bide orayı alt üst ederler..

Yarbay
18-09-2017, 08:48
açıkcası kazı/define vs olduğunu asla düşünmüyorum. yahu dünyanın en eski medeniyetlerinden 5000-10000bin yıl daha eski kazı var Urfa'da Göbeklitepe adamlar burada yabancı uzmanlarla yürüyorlar gayetde tüm medyada vs var.

eğer dandikten tarsus'da bir gecekondu bu kadar uzman silahlı güç ile korunuyor,gece gündüz aydınlatılıyor, halktan gizleniyor, medya gibi yurdumuzda çok güçlü bir kol siktir ediliyor,uğruna polis vs ölüyor ise bence çok daha derin birşeyler çıkacaktır ama bunun cinayet vs olduğunuda düşünmüyorum yani özel giysili yabancı bilim adamları vs ne alaka.

bakalım hayırlısı Mustafa Topaloğlu'nun kayıp kardeşini bulmasınlarda 1 tanesi yetiyor ülkeye :)

free-hifi
18-09-2017, 09:35
bu olaydan haberim yoktu sayenizde oldu teşekkürler beyler yaptgınızı beğendiniz mi :D

Define bizim işimiz. 0537... .. ..

free-hifi
18-09-2017, 09:37
Cengiz Han in mezarı gibi bir rivayet olmasın :)

cKatmer
18-09-2017, 09:37
Üniversite de hocam Tarsus da 15 adete yakın ahit sandığı ve İncilin 3. aslının orada bulunduğundan bahsetmişti bize ( yıl 2012 )

01ayk01
18-09-2017, 09:44
Üniversite de hocam Tarsus da 15 adete yakın ahit sandığı ve İncilin 3. aslının orada bulunduğundan bahsetmişti bize ( yıl 2012 )

Buna benzer bir efsaneyi bana , Los angeles'ta ihtiyacim oldugunda bana rapor duzenleyen Israil asilli yahudi bir doktor soylemisti. Haritadan tarsus adana mevkii'ni gostermisti. Ben pek sallamamistim. Demek mevzu buymus.

individual
18-09-2017, 09:45
Şehir efsanesi olarak tarih'de anılacak.

Hiç bir zaman hiç kimse gerçeği bilemiyecek.

streetracer_nos
18-09-2017, 09:50
sandıklarla incil bize geçmiştir.Konu kapatılabilir

free-hifi
18-09-2017, 09:57
Tayyip gerçek incili ele geçirirse Hristiyan alemini kore lideri gibi tehdit eder :D

fthdrn
18-09-2017, 09:58
Bir rivayete göre de Muhsin başkanın ölmesine sebep olan incil.

Anıl E.
18-09-2017, 10:05

Rivayet gerçek olursa,sivaslılar olarak tarsus'a çıkartma yaparız .

S.A

''Biz ölmeyi çoktan göze aldık da,yanımızda kimleri götüreceğiz onu düşünüyoruz.''

free-hifi
18-09-2017, 10:06

Aynen Fatih bu da çok konuşuldu, ciddi ciddi peşinde demişlerdi.

i-vtec07
18-09-2017, 10:07
bizimkiler öyle profosyonel olmuşki uzaylıları bozan biz oluruz , yurtlarına elllerinde tespih lan lan doğru dini bulduk gelin size doğru yolu gösterecez deyip dini siyaset'de koz olarak kullanıp bide orayı alt üst ederler..

Aklıma bu geldi abi :D

https://i.hizliresim.com/Qp4DRV.jpg (https://hizliresim.com/Qp4DRV)

Sert@ç
18-09-2017, 10:13
İncil filan hikaye diyip ufo var diye söylenti yapıp neden meraklı ufo takipcileriyle turizm yapmıyoruz ?
Bide ufak bi hikaye uydurup mesela: "Ufo çıkmış yerin altından sonra başka bi ufoyla uzaylı gelip ordaki bilim adamlarına aslında sizi biz yarattık siz bizim deneklerimiz" dese neler çıkar 51. bölge hikaye olur
Tarsus 82 evlerden alınık ev arsa halı kilim travel

Yarbay
18-09-2017, 10:19
herkes incil diyor ama açıkcası bu sempte oturanlar ve bu konu medyaya ilk düştüğünde açıklananalar ilk tevrat ile başlamıştı.

açıklanana göre tevrat'da değişim yapıldığını kanıtlayan ve dolayısıyla yahudiliği yanlış diye net kılan deri üzerine yazılı eski tevratlar bulunmuştu, ilk bulup satan adamlardan biri bu ev yada semptendi ve öldürüldü diye haber gelmişti hatta şu cinayet programlarına konuydu ilk etapta.

yanlız devlet üzerine nasıl bir perde serdi ise haber ilk 2013 yıllarına aitken medyada 2017de yaşanmış gibi gösterildi:

Dunya'yı sarsacak sır Başbakan Erdoğan'ın elinde! - Yazarlar - Talat Atilla (http://www.gunes.com/yazarlar/talat--atilla/dunyayi-sarsacak-sir-basbakan-erdoganin-elinde-46411)

Adana'da el yazması Tevrat bulundu - Son Dakika Haberleri (http://www.milliyet.com.tr/adana-da-el-yazmasi-tevrat-bulundu-gundem-2436509/)

Adana’da el yazması Tevrat bulundu (http://www.sonses.tv/haber/4815/adanada-el-yazmasi-tevrat-bulundu.html)

hatta il bile değiştirdi sanırsam yada hakkikatden satılırken il değişmiş oldu vs:

http://www.tarsushaber.com/haber/2015/04/27/400-bin-dolar-degerinde-tevrat-ele-gecirildi-124681

anlatılanlara göre bahsi geçen tevratların hepsi aynı evden ve aynı konu,gerçekte 2013 yılında olay yaşanıyor bulan ve satan öldürülüyor vs ardına çıkan haberler hep zamanı vs değiştirilmiş sanki yeniymiş gibi sunulan haberler güya.

tabi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez ,hayırlısı :)

Yarbay
18-09-2017, 10:21
Aklıma bu geldi abi :D

https://i.hizliresim.com/Qp4DRV.jpg (https://hizliresim.com/Qp4DRV)

jüüüpp diye oturmuş :)

ronay
18-09-2017, 10:31

nasıl yani fatih biraz detaylandırırmısın merak ettim Yazıcıoğlunun ölümünün incille ne alakası var ?

tuner faruk
18-09-2017, 10:35
Vay arkadaş ben Tarsusluyum konuyu forumdan öğrendim :D

AşkınS.
18-09-2017, 10:38

Bunu hiç duymamıştım incil muhabbetini duydum zira incil çıkarsa hristiyanlık için bazı şeyler kötü gidebilir

excellency23
18-09-2017, 10:40
defıne falan olsa coktan söylerlerdi. bilmem kac trilyon dolarlik altin var 2023 te cikartip dunyanin en zengini olucaz dense inanacak milyonlar var sonucta

MK8800
18-09-2017, 10:52
Videolara bakıyorum da , içeri botlarla girmek falan nedir :D kazı dediğiniz zaten 3,5 metre maksimum derinliği olan çevresi de üstündeki yapıyla alakasız şekilde yapıldığı seneye göre bayağı sağlam şekilde 2 kolon ile 4 kollu şekilde aşağı dopru oda şeklinde yapılmış bir yer .

Habere çıktı mı bilemem ama zaten Tarık Ümit'in bir ton dosyası saçma sapan kasetler ve Ağca'nın Papa suikasti öncesi/sonrasına ait arşiv değerinde evrakları çıkmıştı . Incil , Tevrat falan olsa bile zamanında belki bölgede başka bir yerlerden çalınıp oraya getirilmiştir ben başka ihtimal görmüyorum . Zaten dikkat ederseniz videolar da saçma sapan yani 8/9 kişi olan yerden 2 kişi kıyafetli ya da botlu teçhizatlı çıkıyor .

fthdrn
18-09-2017, 10:55
nasıl yani fatih biraz detaylandırırmısın merak ettim Yazıcıoğlunun ölümünün incille ne alakası var ?

Bunu hiç duymamıştım incil muhabbetini duydum zira incil çıkarsa hristiyanlık için bazı şeyler kötü gidebilir
Aşağıdaki videoyu Ahmet hocadan canlı dinleyince tüylerim diken diken olmuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=gmnO-sXh95s

Barnabas incili Muhsin başkan eline geçiriyor sonra 15-20 gün içinde helikopteri düşürülüyor ve sözde radardan yerini tespit edilemeyip donarak öldürülüyor.

Mr.K
18-09-2017, 11:15

Barnabas incili Muhsin başkan eline geçiriyor sonra 15-20 gün içinde helikopteri düşürülüyor ve sözde radardan yerini tespit edilemeyip donarak öldürülüyor.

Tuyler diken diken vay be herbirkelimesi dolu. Iyi bu adam yasiyo hala valla ama dediklerinde gerceklik payi bence cok yuksek.

levent_s
18-09-2017, 11:54
Şunlara da biz göz atın

Pelin Cift ile Gundem Otesi | 1 Mart 2017 - Oludeniz Yazmaları ve Barnabas İncili'nin Gizemi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=IalCsXLbzCA)

Pelin Cift ile Gundem Otesi | 22 Şubat 2017 - Muhsin Yazıcıoğlu'nun olumunun perde arkası - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=EP1OL-d_UC0)

Yiğit G.
18-09-2017, 12:00
Gizli olayı şu şekilde olur, devlet;bulunan bölgeye bir istimlak hazırlar. Sonrasında o bölgeyi boşaltır ve yol ya da başka bir sosyal proje ayağı altında çalışmalarını başlatır. Bu zamana kadar sahil yolu projesi de bu yüzdendi zaten :) karadenizin hıröın olduğunu bile bile deniz kenarına yol yapmak mantıklı mıydı? :)
Ha bu tezi de şu çürütür,orada bir polisin ölü bulunması...

Zaten orda daha önce birsürü olay olmuş sen ben bilmiyoruz bu işin içindeki insanlar biliyor gizlisi yok yani.Polis öldürülmüş vs bu işin kaçakları , mafyası orayı biliyor.Büyük ihtimalle zaten senden benden değil bu kişilerden koruyorlar orayı.

M_PROJECT
18-09-2017, 12:26

bu herifin **** basi oyle ayri oynuyor ki , gecmis siyasi duruslarina baksak zaten dansozun krali oldugunu goruruz .

sonucta yazicioglu bir sekilde olduruldu ve bunun sorumlusu da bellidir .

fthdrn
18-09-2017, 12:54
Tuyler diken diken vay be herbirkelimesi dolu. Iyi bu adam yasiyo hala valla ama dediklerinde gerceklik payi bence cok yuksek.
2013 senesinde İstanbul da bir akşam sohbetinde anlatmıştı. Bu adam tvlere çıkmak için yalan söyleyen para delisi kumarbazın teki aslında..
Umarım sevdiğin bir yakınını kaybettikten sonra onunla ilgili bir haberi duyduktan sonra tüylerin diken diken değil de anlatan adama g ötünle gülersin ;)

bu herifin **** basi oyle ayri oynuyor ki , gecmis siyasi duruslarina baksak zaten dansozun krali oldugunu goruruz .

Geçmişte başka partiyi destekleyip şuan akp li olması Muhsin başkanla olan yakınlığı ile alakalı bir durum değil. Başkan hayattayken bile akp hükümeti lehinde röportajları olan biri.

muharrem7791
18-09-2017, 12:58

yazıcıoğlunun ölümünün sebebide iktidarında parmağı var. hatta şu söz konusu sözde devlet başkanı olan zat yazıcıoğlunun suikastına dair haberi vardı.suikastı öncesinde gereği ne ise yapılsın demişti. yazıcıoğlunun suikastı devlet erkanının haberi vardı bilerek öldürüldü. Eğer barnabas incili gibi bir şeyse vatikan konseyi derhal el koyar. Barnabas incilinde olay şu hz muhammed sav.'in peygamber olarak gönderileceği bahsi geçmekte. O söz konusu tevrat olayını yahudi lobisi bırakmaz.

livaneli
18-09-2017, 13:24
Kutsal kayıp diplomayı bulmak için kazıyorlarmış.

tayreep_john
18-09-2017, 13:26
yahudilerin yazdığı hristiyanlığın sonunu getiricek olan barnabas incilinin aslının olduğu mahalleli arasında konuşuluyormuş o mahallede oturan üniversiteden arkadaşım dan duydum... nekadar doğru yada yanlış bilinmez

douu
18-09-2017, 13:28
Adana Mersin ve Tarsus bölgesindeki binlerce yıllık yaşamdan sora bu tarz kalıntılar, yer altı şehirleri, hazineler vs. çıkması anormal bir durum değil. hatta Hatay'dan Kapadokya bölgesine kadar bi daire çizersek bu bölgeden çıkacak ne varsa inanırım. Adana'da taşköprü ayaklarından çıkan hazineler, Tepebağ Mahallesinde yapılan bu tarz gizli kazılar falan bi çok şeyi ispatlıyor zaten.

Yiğit G.
18-09-2017, 13:35
millet kendine komple teorisi yaratıyor :o iyide barnabas incili zaten bulundu ??? Şu an viyana kütüphanesinde.. ve birsürü çevirisi yayınlandı.. Gidin büyük bir kitap evine bulursunuz alın okuyun.... buyrun türkçe

Barnabas Incili -Tam Metin-Sunus ve Ilk Bolum (http://www.barnabas-incili.com/)

buda ufak bir yazı onunla ilgili

barnabas incil'inin bilinen tek kopyası italyanca el yazması şeklinde olup viyana kütüphanesindedir. bu metin laura ve lonsdale ragg tarafından ingilizceye çevrilerek düzenlenmiş ve italyanca ve ingilizce olarak 1907 tarihinde yayımlanmıştır. o günden sonra da bu çalışma arapçaya, urdu diline ve diğer lisanlara çevrilmiştir.
nereden bakılırsa bakılsın, mevcut tüm kanıtlar barnabas incil'inin avrupa menşeli ve aşağı yukarı ondördüncü asır hatta belki de daha sonrasına ait bir taklit olduğunda birleşir. yazarı sadece kutsal kitap'ın incil kısmındaki bilgilerden faydalanır. ve kendi inanışına bağlı olarak da bazı kayıtları ya çıkartır ya da değiştirir. ancak bundan ayrı olarak, ve diğer coğrafi ve tarihsel yanlışların yanı sıra aşağıda verilen örnek bile bu eserin yazarının sadece incil ile değil, aynı zamanda kur'an ile de ters düştüğünü gösterecektir:

rahip cevap verdi: "....bize doğruyu söylemen için sana yalvarıyorum. beklediğimiz tanrı'nın mesih'i sen misin?" isa cevap verdi: "gerçekten ben o değilim, çünkü o, benden önce yaratıldı ve benden sonra gelecektir." (l.&l.ragg, bl:96)

barnabas incil'ine göre isa, mesih değildir. bu hüküm hem incil ile ve hem de kur'an ile çelişir. (barnabas'a inanırsanız kuran'a inanmamanız lazım) çünkü her iki kitaba göre de yalnızca isa, mesih'tir. üstelik barnabas incil'i, isa'dan christ (mesih) diye bahsetmekle büsbütün karışıklık yaratır. öyle görünüyor ki, barnabas christ sözcüğünün ibranicedeki mesih'in grekçe karşılığı olduğundan habersizdi. neyse ki, barnabas incili'ni incil'in doğru metni olarak kabul edenler müslümanların hepsi değildir.

Anu
18-09-2017, 14:15
Çok ayrıntı veremeyeceğim ama konu tamamen maddiyat, kutsal kitaplar heykeller vs yok işin içinde.

axcel
18-09-2017, 14:27
mallar bizde diye AVRUPA bizi kıskanıyor...:D

pirasa
18-09-2017, 14:39
olay gene dine geldi. arkadaş kuyuda ne var onu söyleyin

cnzdmr
18-09-2017, 14:45
millet kendine komple teorisi yaratıyor :o iyide barnabas incili zaten bulundu ??? Şu an viyana kütüphanesinde.. ve birsürü çevirisi yayınlandı.. Gidin büyük bir kitap evine bulursunuz alın okuyun.... buyrun türkçe

buda ufak bir yazı onunla ilgili

barnabas incil'inin bilinen tek kopyası italyanca el yazması şeklinde olup viyana kütüphanesindedir. bu metin laura ve lonsdale ragg tarafından ingilizceye çevrilerek düzenlenmiş ve italyanca ve ingilizce olarak 1907 tarihinde yayımlanmıştır. o günden sonra da bu çalışma arapçaya, urdu diline ve diğer lisanlara çevrilmiştir.
nereden bakılırsa bakılsın, mevcut tüm kanıtlar barnabas incil'inin avrupa menşeli ve aşağı yukarı ondördüncü asır hatta belki de daha sonrasına ait bir taklit olduğunda birleşir. yazarı sadece kutsal kitap'ın incil kısmındaki bilgilerden faydalanır. ve kendi inanışına bağlı olarak da bazı kayıtları ya çıkartır ya da değiştirir. ancak bundan ayrı olarak, ve diğer coğrafi ve tarihsel yanlışların yanı sıra aşağıda verilen örnek bile bu eserin yazarının sadece incil ile değil, aynı zamanda kur'an ile de ters düştüğünü gösterecektir:

rahip cevap verdi: "....bize doğruyu söylemen için sana yalvarıyorum. beklediğimiz tanrı'nın mesih'i sen misin?" isa cevap verdi: "gerçekten ben o değilim, çünkü o, benden önce yaratıldı ve benden sonra gelecektir." (l.&l.ragg, bl:96)

barnabas incil'ine göre isa, mesih değildir. bu hüküm hem incil ile ve hem de kur'an ile çelişir. (barnabas'a inanırsanız kuran'a inanmamanız lazım) çünkü her iki kitaba göre de yalnızca isa, mesih'tir. üstelik barnabas incil'i, isa'dan christ (mesih) diye bahsetmekle büsbütün karışıklık yaratır. öyle görünüyor ki, barnabas christ sözcüğünün ibranicedeki mesih'in grekçe karşılığı olduğundan habersizdi. neyse ki, barnabas incili'ni incil'in doğru metni olarak kabul edenler müslümanların hepsi değildir.

Bende merak edip araştırdım 2 dk google a yazdım. Gerçekten de bulunmuş viyana kütüphanesinde saklanıyormus :)

Sanki yeni bir bilgiymiş ve çok önemliymiş gibi lanse edilmiş burada.

Altın ya da herhangi birşey bulundu heralde onunla ilgili. Yine gider birilerinin cebine sanki bize yol su elektrik olarak dönecek.

Ayakkabı kutusuna konur, sıfırlanmaya çalışılır ya da kol saati olur...

kiraccemal
18-09-2017, 15:07
radyasyon yayıldığı iddia ediliyordu bir ara...

Serci07
18-09-2017, 15:18
Sanırsam bir bütün olarak ya yeraltı şehri bulundu. Ya da Askeri bir durum var.

clioGT
18-09-2017, 15:22
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ :icon_rule £££££££££££££££££££££££££

Revolution
18-09-2017, 15:44
Geçen gün oradaydım polis barıkatı var girilmiyor. Tarsu diye avm'nin hemen arkasında bir mahalle, mahallelide de bi gariplik var ama çözemedim

oabayram
18-09-2017, 15:49
meraktan ölecem

Talih.b16
18-09-2017, 15:51
Arkadaşlar zaten yazmış zaten barnabas bulundu diyede, tevrat, İncil vs vb. Olsa öyle Vatikan, Amerikalılar mavi branda çekip iş yapmaz.
Göbekli tepeyi kaç yıldır fırçayla kazan adamlar böyle özel bir yere hafriyat kamyonumu sokarlar.

Skyhawk34
18-09-2017, 15:51
lokasyonu google earthde bulmaya çalıştım fakat bulamadım. tarsu avm yi buldum fakat evi bulamadım. yardımcı olabilecek biri varmı ? gerçektende buzlandıılmşmı görüntü onu görmek istiyorum.

Revolution
18-09-2017, 16:09
lokasyonu google earthde bulmaya çalıştım fakat bulamadım. tarsu avm yi buldum fakat evi bulamadım. yardımcı olabilecek biri varmı ? gerçektende buzlandıılmşmı görüntü onu görmek istiyorum.

Google Earth (https://earth.app.goo.gl/7Kme)

burası olması lazım

muharrem7791
18-09-2017, 16:13
Arkadaşlar zaten yazmış zaten barnabas bulundu diyede, tevrat, İncil vs vb. Olsa öyle Vatikan, Amerikalılar mavi branda çekip iş yapmaz.
Göbekli tepeyi kaç yıldır fırçayla kazan adamlar böyle özel bir yere hafriyat kamyonumu sokarlar.

Göbeklitepe'deki o yapıtlar şuanda günümüzün teknolojisinde olmayan çok muhtiş devasa teknolojiler vardı. bilmem şaşırtıcı gelecektir göbeklitepede nükleer savaşlar bile yaşanıyordu

oabayram
18-09-2017, 16:24

burası olması lazım

flulaştırılmış bir görüntü yok sanırım

kurtbil
18-09-2017, 16:30
Göbeklitepe'deki o yapıtlar şuanda günümüzün teknolojisinde olmayan çok muhtiş devasa teknolojiler vardı. bilmem şaşırtıcı gelecektir göbeklitepede nükleer savaşlar bile yaşanıyordu

Göbeklitepe kuşkusuz en önemli yerleşim merkezlerinden biri fakat nükleer savaş falan biraz fantastik olmuş. Bize ne okulda, ne de kazı raporlarında bunlardan bahsetmediler :)

Revolution
18-09-2017, 16:47
flulaştırılmış bir görüntü yok sanırım

Aynen ama earth den belli olmaz zaten orası

muharrem7791
18-09-2017, 16:47
Göbeklitepe kuşkusuz en önemli yerleşim merkezlerinden biri fakat nükleer savaş falan biraz fantastik olmuş. Bize ne okulda, ne de kazı raporlarında bunlardan bahsetmediler :)

Fantastik değil. rus arkeloglar tarafından açıklamalar var. hatta detayları burada yazmakta 15 bin yıl once Turkiye topraklarında nukleer savaşlar yaşanıyordu. Gobeklitepe'nin sırları...
|
SpaceExplorer.TV | Mehmet Fahri Sertkaya (http://www.spaceexplorer.tv/2015/04/sklarov-rus-arkeolog-15-bin-yil-once-turkiye-topraklarinda-nukleer-savas-ileri-yuksek-teknoloji-cagi-yasaniyordu.html)

Skyhawk34
18-09-2017, 16:49

burası olması lazım

Evet galiba flulaştırma yok. Total benzinliğin hemen arkası

Yiğit G.
18-09-2017, 18:25
Fantastik değil. rus arkeloglar tarafından açıklamalar var. hatta detayları burada yazmakta 15 bin yıl once Turkiye topraklarında nukleer savaşlar yaşanıyordu. Gobeklitepe'nin sırları...
|
SpaceExplorer.TV | Mehmet Fahri Sertkaya (http://www.spaceexplorer.tv/2015/04/sklarov-rus-arkeolog-15-bin-yil-once-turkiye-topraklarinda-nukleer-savas-ileri-yuksek-teknoloji-cagi-yasaniyordu.html)

verdiğin site de elemanlar gece beni uzaylılar kaçırıp lahman yaptılar diye yazı yazıyor.Yani güvenilir bi kaynak değil :)

Revolution
18-09-2017, 18:35
Evet galiba flulaştırma yok. Total benzinliğin hemen arkası

Aytug Atici abimiz isin pesini birakirsa kimse sallamaz orayi bence.

Talih.b16
18-09-2017, 18:43

Arkeolojik olaylara pek merakım yoktur, dünyada ilk bira burda üretilmiş ordan ilgimi çekti :) o yüzden araştırdım biraz, bir iki makale 10 tane belgesel okadar.
Dünyada ilk buğday burda üretilmiş, oda ekmek için değil bira yapmak için..
Senin dediğin şeylere hiç rastlamadım.
Ama dediğim gibi çok bilgili değilim bu konuda, kısıtlı bilgim var ama nükleer le alakalı hiç yazılı birşey bulamadım

wolrath
18-09-2017, 18:56
ya o mavı brandalar felan?
dışı böyle perşembe pazarı gibi olabilir mi sizce önemli birşey olsa içeride :)

lnd_samet
18-09-2017, 19:00
sağlam hazine çıkmıştır. başka bişey yoktur.

AşkınS.
18-09-2017, 19:50
Ben birkaç yerde flulaştırıldığını okudum,gördüm fotoğraf şeklinde . Tabi earth bende olmadığı için girip bakma fırsatım malesef ki olmadı. Flulaştırıldığı konusunu bir kaç arkadaşımla konuşurken onlar da söyledi tabi..
Karışık bi durum her ağızdan bi ses çıkıyor ve sanırım bu işin sonucunu bir kaç kişi haricinde kimse bilmeyecek :)

muharrem7791
18-09-2017, 19:53
verdiğin site de elemanlar gece beni uzaylılar kaçırıp lahman yaptılar diye yazı yazıyor.Yani güvenilir bi kaynak değil :)

ne demek güvenilir kaynak değil? Bunların hepsi nasa'nın büyük ölçüde gizlediği kaynaklar bunlar. ve o söz konusu paylaştığım link en az 8 senedir faaliyette. o gösterilen kaynakların hepsi dünyada bir bir ortaya çıkan detaylar. uzayda yaşam var. hatta bizden daha ileri teknolojiye sahip değişik canlı türleri var. ezbere konuşmuyorum keza ispatları şahitleri mevcuttur o verdiğim linkte hepsi detaylıca açıklandı. şu ana kadar kimsenin itirazı yalanlaması dahi olmadı.

Yiğit G.
18-09-2017, 20:20
ne demek güvenilir kaynak değil? Bunların hepsi nasa'nın büyük ölçüde gizlediği kaynaklar bunlar.

http://e1208.hizliresim.com/10/f/bv13p.gif

ErkanCanS
18-09-2017, 20:20
Suriyelilerden bıktık , lütfen bide uzaylılar falan gelmesin memlekete.. Gerçi iddia edilen kadar akıllı ve ilerilerse bizim ülkeye uğramazlar :) Sahillerde donla denize giren alien görmek istemiyoruz :D

muharrem7791
18-09-2017, 20:55

neyse ben bir şey demeyim. Yakında tüm insanlık alemi görecek gerçekleri.

Evrenoz
18-09-2017, 21:36
Bu değişik arkadaş yeni mi

OnurÖzden
18-09-2017, 21:39
http://i.radikal.com.tr/644x385/2010/12/16/fft5_mf620794.Jpeg

Mr.K
18-09-2017, 21:44

Tamam varsayalim ki gorduk,peki ya billuminati? Ya oyun kartlari ? Ya istilalar hepsi olcak o zaman degil mi ? E ztn o oyun kartlarindaki uzayli olayida sahte. :)

Mhpnin 40.yili kutlu olsun. Hadi selametle. 1 evet 2 hayir la ugurluyoruz seni.

kurtbil
18-09-2017, 22:02
|

Bilim dışı atmasyon bilgilerle dolu bir paylaşım yapmışlar. Ukalalık olsun diye demiyorum, Arkeoloji mezunuyum ve yorumlarımı buna dayandırarak yapacağım. Arkeoloji fantezilerle değil öncelikle doğru araştırma ile yapılır. Kim kimin kazısına böyle elini kolunu sallayarak gidecek ve kafasına göre paylaşımlarda bulunabilecek. O rus arkeoloğun adı soyadı nedir tam olarak öncelikle. Klaus Schmidt de o kadar salakmış ki bu rus arkeologların görebildiğini bunca yıl içinde saklamış adam sonra da ölmüş gitmiş :) Bilimsellikten uzaklaşan kafalar insanlık tarihini ya böyle fantezik hikayelere dayandırırlar ya da teokratik yaklaşımlara.

GokhanRS
18-09-2017, 22:06
:) eğlencelik konu olmuş. hayaller, sahte teoriler havada uçuşuyor. demek ki devlet başarılı olmuş gizleme işinde, bunu şimdi anlıyorum.

B16
18-09-2017, 22:20
Bilim dışı atmasyon bilgilerle dolu bir paylaşım yapmışlar. Ukalalık olsun diye demiyorum, Arkeoloji mezunuyum ve yorumlarımı buna dayandırarak yapacağım. Arkeoloji fantezilerle değil öncelikle doğru araştırma ile yapılır. Kim kimin kazısına böyle elini kolunu sallayarak gidecek ve kafasına göre paylaşımlarda bulunabilecek. O rus arkeoloğun adı soyadı nedir tam olarak öncelikle. Klaus Schmidt de o kadar salakmış ki bu rus arkeologların görebildiğini bunca yıl içinde saklamış adam sonra da ölmüş gitmiş :) Bilimsellikten uzaklaşan kafalar insanlık tarihini ya böyle fantezik hikayelere dayandırırlar ya da teokratik yaklaşımlara.

Hazır arkeoloji mezunu yakalamışken. Piramitlerin son durumu nedir?
Bir ara hala nasıl yapıldığı çözülemedi falan deniyordu. İçerisinde ki müthiş sırlar olduğu vs.
Kirli suyu bırak berrak oluyor, güneş iki kere kralın odasına vuruyor doğduğu gün ve tahta çıktığı gün

Not: Cidden soruyorum.

Grimlord
18-09-2017, 22:30
Bir ara hala nasıl yapıldığı çözülemedi falan deniyordu. İçerisinde ki müthiş sırlar olduğu vs.
Kirli suyu bırak berrak oluyor, güneş iki kere kralın odasına vuruyor doğduğu gün ve tahta çıktığı gün

https://store.donanimhaber.com/93/0a/aa/930aaaa7a729a59003958544ae554503.jpg?utm_campaign= DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

AşkınS.
18-09-2017, 22:40
:) eğlencelik konu olmuş. hayaller, sahte teoriler havada uçuşuyor. demek ki devlet başarılı olmuş gizleme işinde, bunu şimdi anlıyorum.

Herkes bi fikir yürütüyor kendince. Sahte olması için ortada aslının olması lazım. Zira aslını bilen yok.
Devlet gizleme işinde zaten başarılı bunu seçimlerden biliyoruz: )

kurtbil
18-09-2017, 22:52

O konu muallaklı aslında. Ben Klasik Arkeoloji eğitimi gördüm ama mısır arkeolojisi de anlatıldığında, olay tamamen insan gücü ile büyük taş blokların yüzlerce köle ile taşınması şeklinde anlatıldı. İçindeki çözülemeyen konular için kendimce şöyle bir yorumum olacak: Geometri, nil nehrinin taşmalarından sonra ekili toprakların ayrıştırılması çalışmaları ile mısırda ortaya çıkmıştır. Kadavra kesip biçme de o dönemde mısırda görülebiliyor. Bu da tıpta, biyolojide ileri olduklarını gösteriyor. Bu iki bilimin birleşiminde piramitlerde bu denli soru işareti olan özellikleri yaratmak mümkün olabilir diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi bu kişisel bir yorumdur. Cevapları belki de dünyanın en kapsamlı kütüphanelerinden olan iskenderiye kütüphanesinde olabilirdi ama onu da teokratik kafalar yaktı :)

GokhanRS
18-09-2017, 22:53
Herkes bi fikir yürütüyor kendince. Sahte olması için ortada aslının olması lazım. Zira aslını bilen yok.
Devlet gizleme işinde zaten başarılı bunu seçimlerden biliyoruz: )

fikir yürütene bir lafım yok, ama bazı fikirler uçuk kaçık, muhtemelen eğlencesine yazıyor arkadaşlar ama cidden öyle sananda vardır mutlaka. mesela uzaylıların var olabileceğine, yada bazı imkansız denen teknolojilerin var olabileceğine ben inanıyorum ama sadece ihtimaline inanıyorum. ama youtube da filanda izledim bazısı ihtimaline değil de sanki gerçekten varmış gibi inanıyor. zamanında almanyadan babaannem uzaktan kumandalı helikopter getirdi ben çocukken. bütün mahalleyi ufo diye inandırmıştım. insan daha önce görmeyince uçan led ışıkları ve hoparlöründen çıkan garip sesleri herşeye yoruyor.

sana ineğin tanrı olduğunu anlatmaya çalışsam şimdi dalgaya alırsın beni, inanmazsın tabi ki :) ama tapan var işte napıcan :)

devletinde istediği bu zaten, herkes bir şeyler uydursun ki gerçeği daha rahat saklayalım.

overblack
18-09-2017, 23:26

madem arkeolog'sun bende birşey soracağım. bize öğretilen tarih bilmemizi istedikleri tarih mi? yoksa gerçek tarih mi? eğer "gerçek tarih" olduğunu düşünüyorsan çok basit bir şey daha soracağım. sümer tabletleri hakkında ne düşünüyorsun?

kurtbil
19-09-2017, 00:03
madem arkeolog'sun bende birşey soracağım. bize öğretilen tarih bilmemizi istedikleri tarih mi? yoksa gerçek tarih mi? eğer "gerçek tarih" olduğunu düşünüyorsan çok basit bir şey daha soracağım. sümer tabletleri hakkında ne düşünüyorsun?

Tarih objektif olmalıdır gibi bir laf ortada dolaşır ama ne yazıkki tarih yazıcıları tarafından subjektif bir şekilde yazılır. Ama bu demek değildir ki gerçeğe ulaşamayalım. Bunun için çapraz okumalar yapılır. Misal kendi Türk tarihimizi tabiki de öncelikle kendi dilimizde okuyacağız ama sonrasında da yabancı kaynakları, komşu devletlerin hakkımızda ne yazdıklarına bakacağız. Zaten sorunun cevabı aslında günümüzdeki müfredat değişikliğinde yatıyor. Bugün müfredattan ne kadar Atatürk çıkartırlarsa bir sonraki neslin bileceği tarih bizimkilerden daha farklı olacaktır. Bu da bilmemizi istedikleri tarihi öğrettiklerini gösterir.

Arkeolojide durum az daha farklı. Bir kazı sonrasında bulunan malzemelere bakılarak yazılı kaynak yoksa coğrafya, jeoloji, antropoloji, zooloji gibi farklı bilim dallarından yararlanılıp somut veriler ortaya konulmaya çalışılır. İşin içine bilim girdiği zaman bize bir şeyleri istedikleri gibi öğretmeleri pek kolay olamaz. Yazılı kaynaklar bulunduğunda ise yine öznel bir yaklaşımın ihtimali yüksek olacağı için bu sefer de ilk örnekte söylediğim gibi farklı kaynaklardan yararlanıp çıkarımlar yapmak lazım. Misal, Mısır ve Hitit ülkesi arasında yapılan Kadeş Antlaşmasının bir kaç farklı tableti vardır. Bizim İstanbul Arkeoloji müzesindeki tablette savaşı Hititlerin kazandığı yazarken, diğer bulunan yazılı kaynaklarda mısırlıları galip geldiği yazmaktadır. Bu durumda aslında savaşın bir tarafın galip gelmesi ile sonuçlanmadığı çıkarımını yapmış oluyoruz.

Sümer tabletilerine gelince, o konuda kesin bilgiler sahip değilim. Önceki mesajımda dediğim gibi Klasik Arkeoloji (Klasik çağ diye adlandırılan kısma ağırlık vermiş olan arkeoloji dalı) mezunu olduğum için biz o konular üzerinde çok fazla durmadık. Mezopotamyaya genel bir bakışla bilgi sahibi olduğumdan tabletler hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Yiğit G.
19-09-2017, 00:22
O konu muallaklı aslında. Ben Klasik Arkeoloji eğitimi gördüm ama mısır arkeolojisi de anlatıldığında, olay tamamen insan gücü ile büyük taş blokların yüzlerce köle ile taşınması şeklinde anlatıldı. İçindeki çözülemeyen konular için kendimce şöyle bir yorumum olacak: Geometri, nil nehrinin taşmalarından sonra ekili toprakların ayrıştırılması çalışmaları ile mısırda ortaya çıkmıştır. Kadavra kesip biçme de o dönemde mısırda görülebiliyor. Bu da tıpta, biyolojide ileri olduklarını gösteriyor. Bu iki bilimin birleşiminde piramitlerde bu denli soru işareti olan özellikleri yaratmak mümkün olabilir diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi bu kişisel bir yorumdur. Cevapları belki de dünyanın en kapsamlı kütüphanelerinden olan iskenderiye kütüphanesinde olabilirdi ama onu da teokratik kafalar yaktı :)

üniversitede antik mısır tarihi okuyuncaya kadar kafamda neler dönüyordu mısırla ilgili.. İnternette araştır ohooo uzaylılar mı yapmış , insan yapamazmış vs .. Sonra okuyunca görüyorsun ki binlerce insanı yüzlerce sene ölümüne çalıştırınca herşey yapılabiliyormuş :) Yalnız birtek soru var bizim antik mısır tarihi konusunda uzman hocamız vardı tarsuslu o şey demişti , Sfenkslerin üstünde yağmur ve su aşındırmaları var ama o bölgede o aşınmayı sağlayacak yağmurlar seller vs yok.Bunun cevabını bilmiyorum demişti

https://image.slidesharecdn.com/ancientegyptpartiiithesphinx-130206151517-phpapp01/95/ancient-egypt-the-sphinx-9-638.jpg

overblack
19-09-2017, 00:22
Tarih objektif olmalıdır gibi bir laf ortada dolaşır ama ne yazıkki tarih yazıcıları tarafından subjektif bir şekilde yazılır. Ama bu demek değildir ki gerçeğe ulaşamayalım. Bunun için çapraz okumalar yapılır. Misal kendi Türk tarihimizi tabiki de öncelikle kendi dilimizde okuyacağız ama sonrasında da yabancı kaynakları, komşu devletlerin hakkımızda ne yazdıklarına bakacağız. Zaten sorunun cevabı aslında günümüzdeki müfredat değişikliğinde yatıyor. Bugün müfredattan ne kadar Atatürk çıkartırlarsa bir sonraki neslin bileceği tarih bizimkilerden daha farklı olacaktır. Bu da bilmemizi istedikleri tarihi öğrettiklerini gösterir.

Arkeolojide durum az daha farklı. Bir kazı sonrasında bulunan malzemelere bakılarak yazılı kaynak yoksa coğrafya, jeoloji, antropoloji, zooloji gibi farklı bilim dallarından yararlanılıp somut veriler ortaya konulmaya çalışılır. İşin içine bilim girdiği zaman bize bir şeyleri istedikleri gibi öğretmeleri pek kolay olamaz. Yazılı kaynaklar bulunduğunda ise yine öznel bir yaklaşımın ihtimali yüksek olacağı için bu sefer de ilk örnekte söylediğim gibi farklı kaynaklardan yararlanıp çıkarımlar yapmak lazım. Misal, Mısır ve Hitit ülkesi arasında yapılan Kadeş Antlaşmasının bir kaç farklı tableti vardır. Bizim İstanbul Arkeoloji müzesindeki tablette savaşı Hititlerin kazandığı yazarken, diğer bulunan yazılı kaynaklarda mısırlıları galip geldiği yazmaktadır. Bu durumda aslında savaşın bir tarafın galip gelmesi ile sonuçlanmadığı çıkarımını yapmış oluyoruz.

Sümer tabletilerine gelince, o konuda kesin bilgiler sahip değilim. Önceki mesajımda dediğim gibi Klasik Arkeoloji (Klasik çağ diye adlandırılan kısma ağırlık vermiş olan arkeoloji dalı) mezunu olduğum için biz o konular üzerinde çok fazla durmadık. Mezopotamyaya genel bir bakışla bilgi sahibi olduğumdan tabletler hakkında bir şey diyemeyeceğim.

çok kestirme bir cevap oldu :) neyse konu dağılmasın

Mr.K
19-09-2017, 00:31
üniversitede antik mısır tarihi okuyuncaya kadar kafamda neler dönüyordu mısırla ilgili.. İnternette araştır ohooo uzaylılar mı yapmış , insan yapamazmış vs .. Sonra okuyunca görüyorsun ki binlerce insanı yüzlerce sene ölümüne çalıştırınca herşey yapılabiliyormuş :) Yalnız birtek soru var bizim antik mısır tarihi konusunda uzman hocamız vardı tarsuslu o şey demişti , Sfenkslerin üstünde yağmur ve su aşındırmaları var ama o bölgede o aşınmayı sağlayacak yağmurlar seller vs yok.Bunun cevabını bilmiyorum demişti

https://image.slidesharecdn.com/ancientegyptpartiiithesphinx-130206151517-phpapp01/95/ancient-egypt-the-sphinx-9-638.jpg

hacı yıkarlarken tabancayı yakından tutmuşlar temizlik imandan hesabı o aşındırmalar ondan.Rüzgar olayına gelirsek,rüzgardır o rüzgar :D

kurtbil
19-09-2017, 00:32
çok kestirme bir cevap oldu :) neyse konu dağılmasın

Niye yahu, neresi kestirme oldu :) Ben şimdi kalkıp bu soruya net bir hüküm verememki ne demeliydim başka :)

kurtbil
19-09-2017, 00:42

En nihayetinde işin ucunda turizm var ve efsaneler her zaman gizemler barındırdığı için insanların daha çok ilgisini çeker :) Yazılı kaynaklardan mısır tarihi ile ilgili yağışları araştırmak lazım. İstanbulda daha önce görmediğimiz şekilde dolu yağması gibi belki de bir dönem mısır da farklı hava hareketlerini yaşamış olabilir. İskenderiye kütüphanesini yakmaları belki de bir çok sorunun cevabını da yok etmiş olabilir. 150 bin cilt' e yakın el yazması kitaptan oluşan bir kütüphanede mutlak bununla alakalı kayıtlar tutulmuştur.

dachosen
19-09-2017, 00:46

Dayı apış arasına görünmez duş lifi ile zımpara atarken düğün sakinlerine yersiz bir şov sunmuş.

Talih.b16
19-09-2017, 01:28

Mesela ne zaman? Belliki birşeyler araştırmışsın, ne olucak nasıl olucak?

Yiğit G.
19-09-2017, 03:12
En nihayetinde işin ucunda turizm var ve efsaneler her zaman gizemler barındırdığı için insanların daha çok ilgisini çeker :) Yazılı kaynaklardan mısır tarihi ile ilgili yağışları araştırmak lazım. İstanbulda daha önce görmediğimiz şekilde dolu yağması gibi belki de bir dönem mısır da farklı hava hareketlerini yaşamış olabilir. İskenderiye kütüphanesini yakmaları belki de bir çok sorunun cevabını da yok etmiş olabilir. 150 bin cilt' e yakın el yazması kitaptan oluşan bir kütüphanede mutlak bununla alakalı kayıtlar tutulmuştur.

İşte sorunda bir dönemde olacak aşınma değilmiş onlar :) Yüzlerce binlerce yıllık yoğun yağışlar anca o kadar zarar verebiliyor.Öyle birşeyde mümkün değil o iklimde.Zaten birsürü hypotezler üretilmiş yağmur dahil..

Sphinx water erosion hypothesis - Wikipedia (https://en.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2 kvU3BoaW54X3dhdGVyX2Vyb3Npb25faHlwb3RoZXNpcw)

Skyhawk34
19-09-2017, 07:35
Filmin sonunda hepimiz ölüyoruz.

onurc
19-09-2017, 07:51

geleceğe dönüş tarzı biyerden mi gelıyosun.varsa bildiğin paylaşırsın. ne bu profesör edaları

Yarbay
19-09-2017, 08:15
Muharrem arkadaşı çözmek bu kazıdaki gizemi çözmekten daha zor gibi..

Mr.Bilal
19-09-2017, 08:19
Az kaldı Tech Çözecek. takip :)

MeRtCaN
19-09-2017, 08:49
Az kaldı Tech Çözecek. takip :)

konuya cozulmustur dıye gırdım ama husran oldu :D

Can1993
19-09-2017, 10:34
Bende konu çözülmüştür diye bekledim ama olmadı :D

AşkınS.
19-09-2017, 10:45
Az sabredin :)))

mert_can 41
19-09-2017, 10:50
Uzaylılar gerçekse ve bizim dünyaya gelirse şaka maka acırım adamlara sen ileri teknolojiden buraya gel. Yetmezmiş gibi sağcı solcu ayrımına takıl sonra dönüşte gezegen yok olsun iç savaş çıksın.

Yarbay
19-09-2017, 11:12
amerikadan aldığım kameralı mikro drone'nu alıp göndereceksin,boyutuyla rengiyle sesiyle adamlar en fazla böcek sanar bilemedin kırarlar ne olcak :)

Aerix VIDIUS ™ - The World's Smallest FPV Drone™ | Aerix Drones (https://aerixdrones.com/products/vidius-the-worlds-smallest-fpv-drone)

şaka bir yana kendine güvenen varsa ödünç verebilirim göndersin içeri :)

coolvtec
19-09-2017, 11:20
Uzaylılar gerçekse ve bizim dünyaya gelirse şaka maka acırım adamlara sen ileri teknolojiden buraya gel. Yetmezmiş gibi sağcı solcu ayrımına takıl sonra dönüşte gezegen yok olsun iç savaş çıksın.

Benim uzaylılar ile ilgili teorim; çok uzak gelecekte zaman makinesi icat ediliyor. Bu uzaylı dediğimiz arkadaşlarda gelecekten bizi merak edip ziyarete gelen ucubeleşmiş insanlar.

tayreep_john
19-09-2017, 11:30
yakında kimse yokmu drone uçurup olayı kayıtlıycak koca yürekli mersinli bir arkadaş :D

hddsheriff
19-09-2017, 11:53
ntv spor radyo bu resmi alt yazı geçti , ortalık karışacak vaziyet alın

https://i.hizliresim.com/GyER87.jpg (https://hizliresim.com/GyER87)

MCN21
19-09-2017, 11:57
Bu uzay aracı çok küçük ya böcekler mi gelmiş :D
Typer ları hazırlayın sıkmaya gelmişler.

Boldenon
19-09-2017, 12:21
ntv spor radyo bu resmi alt yazı geçti , ortalık karışacak vaziyet alın

Coil yapmışlar ayaklara sekmesin diye. Çok ilerideler.

-Murat Özcan-
19-09-2017, 12:41
Techturkey bunu da çözerse daha da bişi demem..

Muhakak çözülür abi :)

MeRtCaN
19-09-2017, 13:00
Yer altından araba çıkmıs dagılabılırız

https://i.hizliresim.com/nJkrp0.jpg

TigeR
19-09-2017, 21:44
8 sayfayı görüce bir hevesle okudum çözülmüştür ne acaba diye ama daha cevap gelmemiş :D

tayreep_john
20-09-2017, 11:27
tech ekibi hamlamış 8 sayfada çözülememiş sır :D

snan1910
20-09-2017, 14:58
bugün sabah fox da haberlerde gördüm bende araştıracağız dedi spiker

Yiğit G.
20-09-2017, 15:01
https://i.hizliresim.com/d7oJkQ.jpg

free-hifi
20-09-2017, 15:02
güncellemeyin beyler

umutlandırıp utandırmayın...

Talih.b16
20-09-2017, 15:07
https://i.hizliresim.com/d7oJkQ.jpg

Bu çok iyi yaaa hahahahaha

free-hifi
21-09-2017, 18:39
A haber el atmış izliyorum

free-hifi
21-09-2017, 18:40
Ve bos haber hiç bir detay yok

Skyhawk34
21-09-2017, 19:06
Kimsenin konuyla ilgili en ufak bilgisi yok reyizler ve adamları hariç

mehmetRS
21-09-2017, 19:14
Eşim Mersinli, Tarsusda geçirmiş çocukluğunu, kazı yapılan bölgenin otobana doğru bir ön paralel caddesi diyelim, orada dayısı oturuyor. Laf aramızda dayısını pek sevmem, bu gün konusu oldu biraz laflarken dayısının neden biraz mal gibi hareket ettiğini sordum, aldığım yanıt, "ya onlar oraya taşındıktan sonra birşey oldu onlara zaten" gibi birşeydi.

Sonra anlattım kazı olayını, biraz mesleki durumdan dolayı manyetik alana maruz kalma sonucunda olan biten hakkında teknik detay sahibi olduğumdan, ve kazı çalışmasıyla bağlantılı olabileceğinden dayısının hal ve hareketlerinin oraya taşındıktan sonra değişmiş olmasını o yerin altında ne ıvır zıvır varsa kendimce ona bağladım.

Sinir sistemi elemanlarımız bir nevi elektrik kablosu gibi.. aranızda illaki vardır bilgisi olan, bilirsiniz. Bakın mesela 7. sinir kökü çok kalındır, bu yüzden biz hastanede 3 tesla bir mr cihazına hastayı yatırdığımızda hasta içerideyken birşey istediğinde önden yaklaşırız genelde cihaza çünkü cihazın arkası cok fazla manyetik odak barındırdığından, eğilmemizle baş dönmesi başlaması bir oluyor. Sebebi ise manyetik alanın gücü, ve elektriksel iletim taşıyan bir kabloya ( sinir köküne ) döndürme etkisi yarattığından dolayı. Çok daha yüksek manyetik alan değerleri düşünce gücünü bozduğu gibi, kalıcı olarakda hasar bırakabilir ki, yeni nesil 7 tesla ve üzeri mr cihazları bu yüzden genelde şizoid yada çok daha ağır psikotik vakalara beyin mr ları çekilecek şekilde daha cok araştırma amaçlı yapılıyor. Çünkü yüksek ihtimaller çerçevesinde hafıza kaybı sorunlarıyla karşılaşabiliyor insanlar. Neyse şu mr hadisesinden kurtulalım hemen.

Hal böyle iken benim düşüncem, direk yakımında örneği olduğu için kapıldığım his, orada aşırı kuvvetli manyetik alanı olan birşeyle uğraştıkları yönünde. Eminim biraz kurcalarsak oradaki tek garip davranan kişinin eşimin dayısı olmadığını görürüz.

Talih.b16
21-09-2017, 20:25
Eşim Mersinli, Tarsusda geçirmiş çocukluğunu, kazı yapılan bölgenin otobana doğru bir ön paralel caddesi diyelim, orada dayısı oturuyor. Laf aramızda dayısını pek sevmem, bu gün konusu oldu biraz laflarken dayısının neden biraz mal gibi hareket ettiğini sordum, aldığım yanıt, "ya onlar oraya taşındıktan sonra birşey oldu onlara zaten" gibi birşeydi.

Sonra anlattım kazı olayını, biraz mesleki durumdan dolayı manyetik alana maruz kalma sonucunda olan biten hakkında teknik detay sahibi olduğumdan, ve kazı çalışmasıyla bağlantılı olabileceğinden dayısının hal ve hareketlerinin oraya taşındıktan sonra değişmiş olmasını o yerin altında ne ıvır zıvır varsa kendimce ona bağladım.

Sinir sistemi elemanlarımız bir nevi elektrik kablosu gibi.. aranızda illaki vardır bilgisi olan, bilirsiniz. Bakın mesela 7. sinir kökü çok kalındır, bu yüzden biz hastanede 3 tesla bir mr cihazına hastayı yatırdığımızda hasta içerideyken birşey istediğinde önden yaklaşırız genelde cihaza çünkü cihazın arkası cok fazla manyetik odak barındırdığından, eğilmemizle baş dönmesi başlaması bir oluyor. Sebebi ise manyetik alanın gücü, ve elektriksel iletim taşıyan bir kabloya ( sinir köküne ) döndürme etkisi yarattığından dolayı. Çok daha yüksek manyetik alan değerleri düşünce gücünü bozduğu gibi, kalıcı olarakda hasar bırakabilir ki, yeni nesil 7 tesla ve üzeri mr cihazları bu yüzden genelde şizoid yada çok daha ağır psikotik vakalara beyin mr ları çekilecek şekilde daha cok araştırma amaçlı yapılıyor. Çünkü yüksek ihtimaller çerçevesinde hafıza kaybı sorunlarıyla karşılaşabiliyor insanlar. Neyse şu mr hadisesinden kurtulalım hemen.

Hal böyle iken benim düşüncem, direk yakımında örneği olduğu için kapıldığım his, orada aşırı kuvvetli manyetik alanı olan birşeyle uğraştıkları yönünde. Eminim biraz kurcalarsak oradaki tek garip davranan kişinin eşimin dayısı olmadığını görürüz.

Peki buraya kadar güzel, giriş bölümündeyiz..
Peki bu manyetik alan nasıl oluşur, neyden oluşur?

free-hifi
21-09-2017, 20:39
İçimizde bilipte anlatmayanin arabasi dolu ya yakalansin :))

mehmetRS
21-09-2017, 20:41
Peki buraya kadar güzel, giriş bölümündeyiz..
Peki bu manyetik alan nasıl oluşur, neyden oluşur?

Manteyik alan kazdıkları derinlikte neyden oluşur kestirmek zor. Bir madde vardır manyetik alanı vardır ve kuvvetlidir bilemeyiz, süratle akan birşeyinde manyetik alanı vardır ama böyle kuvvetli olacak kadar birşeyin tarsusu şimdiye kadar içine alıp götürmüş olması gerekirdi. Genelde ufo tarzı yaklaşımlara güler geçeriz ama ne bileyim.. insan saçmada gelse düşünmeden edemiyor.

mehmetRS
21-09-2017, 20:46
Ufodan öte birşeyler söylemek gerekirse; daha gerçekci birşeyler..
Evrenoz'un dediği gibi, gömü hazine tarzı bişey toprak altında iken ve toprağın altından cıkarken bile devlete aittir. Bu kadar koruma vs anlamsız o senaryoya göre.
Kriminal düşünecek olursam ya saçma büyüklükte toplu bir mezar veya bir imha kuyusu buldular, faili ve kendi meçhullerin atıldığı yada hakaten ortalığı karıştıracak kadar beklenmedik birşey.
Birilerini yerinden yurdundan edecek büyüklükte birşey olmasa o kadar uzun zamandır özel harekatı felan nöbete dikmezler diye düşünüyorum.

STHL
21-09-2017, 21:12
eğer aramızda öldürülen polisin yakın akrabası / arkadaşı vs yoksa malesef tt nin çözebileceği bir olay değil..çünkü mevzu yeni değil. birşeyler ortaya çıksa çıkardı şimdiye kadar. artık bize söylenene kadar bekleyeceğiz ve onunla yetineceğiz gibi duruyor. bence kesin Tevrat incil yada o döneme ait önemli kayıt belge vs çıktı. giyilen koruma kıyafetlerinin o bölgedeki radyasyon yada manyetik alan için değilde, kazı alanında kullanılan kimyasallar yada radar tarzı aletlerden veya olmadı gazlar, antik bakterilerden vs. korunmak için olduğunu tahmin ediyorum.

mehmetRS
21-09-2017, 21:22
eğer aramızda öldürülen polisin yakın akrabası / arkadaşı vs yoksa malesef tt nin çözebileceği bir olay değil..çünkü mevzu yeni değil. birşeyler ortaya çıksa çıkardı şimdiye kadar. artık bize söylenene kadar bekleyeceğiz ve onunla yetineceğiz gibi duruyor. bence kesin Tevrat incil yada o döneme ait önemli kayıt belge vs çıktı. giyilen koruma kıyafetlerinin o bölgedeki radyasyon yada manyetik alan için değilde, kazı alanında kullanılan kimyasallar yada radar tarzı aletlerden veya olmadı gazlar, antik bakterilerden vs. korunmak için olduğunu tahmin ediyorum.

Videolardaki gibi yeşilse, direk radyasyon için. Renkleri bellidir onların. Bakteriyel koruma genelde sarı, manyetik koruma için ise o tarz bir kıyafet giymezler. Manyetik koruma için genelde faraday prensipi taşıyan aksesuarlar kullanılır.

free-hifi
21-09-2017, 21:33
Polis için 2 iddia.

1. Fetocu polis kaziyi sizdirdigi için öldürüldü.
2. Definecileri yakalamak üzereydi Defineciler öldürdü.

mehmetRS
21-09-2017, 21:42
Polis için 2 iddia.

1. Fetocu polis kaziyi sizdirdigi için öldürüldü.
2. Definecileri yakalamak üzereydi Defineciler öldürdü.

Polis her durumda bir cinayete kurban gitti. Buraya kadar sorun yok ama öldürülüşü, öldürüldüğü yer yada ölümüne sebep olan şey artık nasıl birşeye kapı açtıysa.. kaç yıldır, en üst düzey korumayla korunarak devam ediyor. E videodada görünüyor birde sokakta çökmeler var, demek oluyorki çökmelerin olduğu yer kadar her durumda bir kazı alanı var. Bu kadar geniş yer açılıyor olmasının sebebi ise, ya büyük birşey, etrafında dönüp hareket edebilmek için alan genişletiyorlar, yada yerinden oynatamadıkları orada bırakmaları gereken veya oynattıklarında tehlikeli olabilecek birşey. Açıkcası ben incil tevrat ihtimalini düşünmüyorum. Bir kitap yada yazıt olsa şimdiye kadar coktan oradan alıp götürmüşlerdi, bulundugu yeride mühürleyip kapatmışlardı.

free-hifi
21-09-2017, 22:30
Bina duvarları ve yerler cokmus atv de gördüm

Nightfish
21-09-2017, 22:33
Bir kaç farklı video var, bahsi geçen video hangisi link atabilir misiniz ?

ENGean
22-09-2017, 01:45
O kadar uğraştılar kazdılar, inş. 1 tane çeyrek altınla cıkmazlar ordan :D

CaNeR44
22-09-2017, 09:09
ufo var ufo :D

Tunacan
22-09-2017, 09:30
Severim böyle bilimkurgu olayları konuyu merakla takip ediyorum.

Ome_RS
22-09-2017, 09:35
Ne kadar cahil kalmisiz bu konuyla ilgili olarak. Simdi gordum ve cok meraklandim umarim kisa surede aciklanir ne oldugu

AşkınS.
22-09-2017, 09:35
Gene mi bamya

Sonuç yok hala ve harbiden çok iyi gizleniyor:)

Mr.Bilal
22-09-2017, 09:38
Hadi Tarsus a gidelim konuya el atalım :)

Rew
22-09-2017, 09:50
Tarsus'lu eski bi arkadaşım var orada yaşıyor, arayıp bu konu hakkında bilgisi var mı diye sorsam garip olmaz mı :)

Tunacan
22-09-2017, 10:06
Durduğun kabahat..

mehmetRS
22-09-2017, 10:33
Tarsus meeting day tarzı bişey mi yapsak? gumball gibi yola cıkarız, tarsusball yada kazıball :D :D

mcan28
22-09-2017, 10:34
çok heyecanlı

r3dkit
22-09-2017, 10:50
Şanzelize Tarsus Meeting. 1Erkeğe 5 İstihbaratcı Düşüyo Diyolar. İstihbaratcılar Gelip Konuşuyomuş :D

Rew
22-09-2017, 12:32
Arkadaşla görüştüm ondaki rivayetlerde anıt mezar yada toplu bir mezar olduğu yönündeymiş :)

kurtbil
22-09-2017, 12:41
Arkadaşla görüştüm ondaki rivayetlerde anıt mezar yada toplu bir mezar olduğu yönündeymiş :)

Mümkünlü bir durum. Etraftaki o kadar koruma da çevrenin definecilere uygun bir ortam olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tabi bu kadar önleme zaten eşşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürürsün. Hiç bir şey olmasa millet kendi evlerinin tabanını kazmaya başlardı bu kadar zamanda :) Arkeolojik kazı normal şartlarda böyle devlet sırrı gibi saklanmaz "Türkiyede" :) Elini kolunu sallayarak hiç bir kazıya giremezsin başkanın izni olmadan ama karantinaya da alınmaz bu şekilde.

AşkınS.
22-09-2017, 13:55
Benim fikrim var orda yakındaki bi evi alalım alttan buluşuruz :D

r3dkit
22-09-2017, 14:07
Benim fikrim var orda yakındaki bi evi alalım alttan buluşuruz :D

arkadaşlar gelmeyin tünelin ucu bombok biyere çıktı hahah :D

Skyhawk34
22-09-2017, 17:08
Tarsus meeting day tarzı bişey mi yapsak? gumball gibi yola cıkarız, tarsusball yada kazıball :D :D

Zeverler bizi orada polis abiler

overblack
22-09-2017, 17:34
kuyuda saklanan rus manitalar filan mı buldular mk.. herifler 1 senedir kuyudan çıkmıyor :D

mehmetRS
22-09-2017, 17:52

Zevmekle kalsalar iyi, yalar morgulis yaparlar asdasdas

mehmetRS
22-09-2017, 18:00
Bu arada bu gün bir cesaret, eşimin dayısını aradım. Bir üst postta karmaşa olmasın diye ayrıca yazayım dedim ki durumun vehametini yansıtabilmem açısından..
- Alo
- Selamlar abi Mehmet ben, Minenin eşi, nasılsın?
- Minea?
- Evet abi Mine, eşiyim ben Mehmet..
- Mine?
- Abi mehmet ben..
- Emineea?
- Hayır abi Emine değil Mine, mine yahu.
- Yakup senmisin? ( Yakup kayınpeder oluyor bu arada benim..)
- Abi mehmet ben mehmet ya ne yakubu ne eminesi, minenin eşi mehmet. İstanbuldan, hastane mastane hani..
- Emineea?

Buraya kadar dayanabilip kapattım. Bakın bu adam böyle değildi. Eşi öğretmen ve cok aklı başında bir kadın, kendiside kafası calısan bir insandı. Ankarada gördüğümde ise hiç böyle değildi, Bildiğin patates olmuş yazık.
Eşide benzer durumda ve kenar komşuları felanda bu tarz hareketler içerisinde olduklarıyla ilgili kayınpederlede görüştüğümde aynı yanıtı aldım.
Yazık.

free-hifi
22-09-2017, 18:06
Mehmet gizemi buyuttun

ilkerist
22-09-2017, 18:36

Sende seversin hani polis abileri...

coolvtec
22-09-2017, 18:36
Bu arada bu gün bir cesaret, eşimin dayısını aradım. Bir üst postta karmaşa olmasın diye ayrıca yazayım dedim ki durumun vehametini yansıtabilmem açısından..
- Alo
- Minea?
- Mine?
- Abi mehmet ben..
- Emineea?
- Abi mehmet ben mehmet ya ne yakubu ne eminesi, minenin eşi mehmet. İstanbuldan, hastane mastane hani..
- Emineea?

Buraya kadar dayanabilip kapattım. Bakın bu adam böyle değildi. Eşi öğretmen ve cok aklı başında bir kadın, kendiside kafası calısan bir insandı. Ankarada gördüğümde ise hiç böyle değildi, Bildiğin patates olmuş yazık.
Eşide benzer durumda ve kenar komşuları felanda bu tarz hareketler içerisinde olduklarıyla ilgili kayınpederlede görüştüğümde aynı yanıtı aldım.
Yazık.

nolmuş dayıya ben anlamadım? :)

free-hifi
22-09-2017, 18:41
nolmuş dayıya ben anlamadım? :)

bölgede ne varsa radyasyon olur manyetik etki olur vs. dayı normalden çıkmış dayıyı boş ver o civarda olan çoğu kişi

mehmetRS
22-09-2017, 19:00
O civarda oturan cogu kişide görülen bir durummuş bu. Direk tanıdığım olarak eşimin dayısı var işte. Adam bildiğiniz patates olmuş :/

Skyhawk34
22-09-2017, 19:09
Dayı mantara bağlamış

fthdrn
22-09-2017, 19:13
Hamurun bayatı da delikanlı adamın aklını alır aklını. Anıl E.

AşkınS.
22-09-2017, 19:13
Dayı parayı bulup sizi tanımamış da olabilir bence

free-hifi
22-09-2017, 19:16
Normal tarladan bağdan bahçeden çıkan definenin bile ilk gazı adamı felç eder bütün mahalleyi vurduğuna göre gömü sağlam :D

YAS
22-09-2017, 19:26
kuyuda saklanan rus manitalar filan mı buldular mk.. herifler 1 senedir kuyudan çıkmıyor :D

Yılların yokluğunu atıyorlar abi heralde :D

tayreep_john
25-09-2017, 15:37
internette evin kazı çalışmalarından hemen önce kırmızıya boyandığını söyleyenler var ve özel bir boya diye yorumlanmış radyasyon olayı için...

free-hifi
25-09-2017, 15:46
Google Haritalar (https://www.google.com.tr/maps/place/Total+Petrol/@36.9197475,34.9038291,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOYKkowQR7-8qw0wj_s8l5a11CzVa1ui-67Tbfu!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleuserconte nt.com%2Fp%2FAF1QipOYKkowQR7-8qw0wj_s8l5a11CzVa1ui-67Tbfu%3Dw203-h114-k-no!7i5312!8i2988!4m5!3m4!1s0x0:0x8c8a35a00dde295c! 8m2!3d36.9197475!4d34.9038291)

Yanında total var istasyonu mu hortumluyorlar acaba :D

MCN21
25-09-2017, 15:53
- Alo
- Minea?
- Mine?
- Abi mehmet ben..
- Emineea?
- Emineea?

Yazık.

Heh ben yakup diyip biraz daha bilgi almaya çalışsaydın :D

Mahalleye yayılsa halkı da saklarlardı :D

fkocak
25-09-2017, 16:46
dün foruma giremedim, dedim heralde kazının olayını çözdüler istihbarat tech e çöktü

mehmetRS
26-09-2017, 16:54
Heh ben yakup diyip biraz daha bilgi almaya çalışsaydın :D

Mahalleye yayılsa halkı da saklarlardı :D

halk olarak ülke genelinde bir durgunluk olduğu için farkedebileceklerini sanmıyorum ben :)

AşkınS.
26-09-2017, 17:23
Hala bi gelişme yok ya la

darkmoon
26-09-2017, 17:38
alsınlar bir geiger sayacı 600-700 tl altı üstü.. radrasyon varsa 1 km ötede den havadaki iyonize radyo aktiviyeti söyler sayaç..

mehmetRS
26-09-2017, 19:56
alsınlar bir geiger sayacı 600-700 tl altı üstü.. radrasyon varsa 1 km ötede den havadaki iyonize radyo aktiviyeti söyler sayaç..

Yanlışlık olmasın, geiger muller sayaçlarının etkili uzakluğı taş patlasa 50-60 santimetredir ki o da bir kaç milisyvard üzeri değerleri bu mesafeden anca alır. Hani atom bombası düşmüş bir yere gitseniz heryerden ölçüm alabilirsiniz, ottan topraktan vs ama, uzakta bir yerde bir madde açıldı ve hele toprak altındaysa, geiger sayacını kazının hemen üzerinde çalıştırmanız bile bir işe yaramayacaktır. He kazının üzerindeki topraktan okuyorsa, zaten radyasyon engelleyici kıyafetlerin felan pek işe yaramayacağı birşeyle uğraşılıyordur ki, nöbet tutan askerlerin coktan telef olmuş olmaları gerekirdi.

darkmoon
26-09-2017, 19:59
Yanlışlık olmasın, geiger muller sayaçlarının etkili uzakluğı taş patlasa 50-60 santimetredir ki o da bir kaç milisyvard üzeri değerleri bu mesafeden anca alır. Hani atom bombası düşmüş bir yere gitseniz heryerden ölçüm alabilirsiniz, ottan topraktan vs ama, uzakta bir yerde bir madde açıldı ve hele toprak altındaysa, geiger sayacını kazının hemen üzerinde çalıştırmanız bile bir işe yaramayacaktır. He kazının üzerindeki topraktan okuyorsa, zaten radyasyon engelleyici kıyafetlerin felan pek işe yaramayacağı birşeyle uğraşılıyordur ki, nöbet tutan askerlerin coktan telef olmuş olmaları gerekirdi.

valla okuduğum ve dediğiniz sempotamlar zaten ancak bomba gibi bir nükleer serpintide olur o kadar .. ondan dedim .. insanları etkiliyorsa ağır serpinti yayılmışdır.. tabii varsa bende siz radrasyon falan deyince dedim .. :D

mehmetRS
26-09-2017, 20:02
valla okuduğum ve dediğiniz sempotamlar zaten ancak bomba gibi bir nükleer serpintide olur o kadar .. ondan dedim .. insanları etkiliyorsa ağır serpinti yayılmışdır.. tabii varsa bende siz radrasyon falan deyince dedim .. :D

:)))) yok yok o semptomlar radyasyon kaynaklı değil, aşırı manyetik alana maruz kalma sonucu olabilecek şeyler. Hani geç intikal, kafa basmaması tarzı şeyler o yüzden olabilir :) Orada o denli büyük miktar bir radyasyon olsa bizim dayının kanser haberini alırdık herhalde kaç yıldır :)

AşkınS.
26-09-2017, 20:10
:)))) yok yok o semptomlar radyasyon kaynaklı değil, aşırı manyetik alana maruz kalma sonucu olabilecek şeyler. Hani geç intikal, kafa basmaması tarzı şeyler o yüzden olabilir :) Orada o denli büyük miktar bir radyasyon olsa bizim dayının kanser haberini alırdık herhalde kaç yıldır :)

Abi bence dayının peşini bırakma herkes böyle dayı arıyor bu zamanda :))

mehmetRS
26-09-2017, 20:24
Abi bence dayının peşini bırakma herkes böyle dayı arıyor bu zamanda :))

Kardeşim ben dayı ile ilgilenecem, yakın zamanda bir mersin yapacaz zaten yine :)) bi yakından bakacam dayıya

coolvtec
26-09-2017, 21:07
EKŞİ'den ALINTI
orada ne olduğunu artık çok net, çok iyi biliyorum. hem de çok kısa süre önce, öğrendim. hem de çok anlamsız, hiç ilgisi olmayacak birinden! ama adam benim türk olduğumu bilmeden söyledi. enteresan bir bilgi oldu! öğrendiğim! çünkü kendisi türkiye'ye bu kazıyı yapmaya giden ekibe katıldı!

ama siz benden değil, ileride açıklandığında basından öğrenin! yeşillendirmeyin, söylemem.
okumadan silerim!

bu kadar hatırı olan insanlar için, tek diyeceğim şey; hristiyanlık inancına göre önemli olan birşey bizim topraklarımızda bulundu! halen gün yüzüne de çıkarılan onlarca parça mevcut!
öyle ufo, radyasyon veya bu dünya dışından gelen farklıklar ile ilgili değil. sadece bu bilgi açıklandığında, eğer gerçekten açıklansın denirse, kutsal kitaplarda yazan bazı şeyler değişecek!
amerika ve israil vakitanla birlikte bu bilginin ne zaman? nerede? kimler tarafından açıklanacağına karar verecek? ne zaman? büyük ortadoğu projesi şekillendiğinde tarsus hangi ülke topraklarında kaldığında, söylenir diye tahmin ediyorum. çünkü bunu sergilemek o ülkenin gelirini çok yükseltir. umarım koç müzesinde böyle bir eser müzesi açılır!

01ayk01
26-09-2017, 23:05
Sanmiyorum dini bise ciksin. Hadi cikti diyelim , imkan vermiyorum turkiyede kalacagina.

darkmoon
26-09-2017, 23:46
valla bu kadar sır gibi saklıyorlarsa beni altın hazine dini bir şey kesmez en az bir uzay gemizi ufo falan beklerim..

GokhanRS
27-09-2017, 00:00
100 yaşına kadar sağlıklı yaşayıp ülkenin başına diktatör olmanın sırrını bulmuşlar :)

Tüm köprülerin ortasına da gişe koymanın sırrını bulmuşlar, hemde siyah gişe.

NakkaSss
27-09-2017, 00:24
Kandırıldık :)

2jz
27-09-2017, 00:59
....Tüm köprülerin ortasına da gişe koymanın sırrını bulmuşlar, hemde siyah gişe.

Akşamları çok sıra olmasın diye 2 tane koyacaklarmış :)

overblack
27-09-2017, 01:09
Altın Boynuzun Sırrı ve Gizli Hakasya Raporu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Ycht6IyHLW8)

kiraccemal
27-09-2017, 10:32
atılan iddialar şaşırtıcı yüklü bir ganimet, bir uzaylı cesedi, ilk incil gibi çok iddialar var. Bu işe birinin el atması lazım Tech bu konuyu en kısa sürede çözer...

ulas79
27-09-2017, 11:11
o bölgede ilk hristiyanların yerleşimleri var ve ilk incillerin (izmit konsülünde reddedilmiş olan) o bölgede çıkması olası dır ve hatta hristiyan aleminin korktuğu Barnabas incilinin bulunmuş olması bile olası.

Tunacan
27-09-2017, 11:30
o bölgede ilk hristiyanların yerleşimleri var ve ilk incillerin (izmit konsülünde reddedilmiş olan) o bölgede çıkması olası dır ve hatta hristiyan aleminin korktuğu Barnabas incilinin bulunmuş olması bile olası.

hristiyan alemi korkma titre, barnabas incili bulundu. Eyyy hristyanlar siz kimsiniz....
Geyik bir yana önceki sayfalarda da yazıldı. o incil zaten bulunmuş. hatta google da aratıldığında 14TL ile 3,6-TL arası fiyatlara satıldığını da görebilirsiniz.

Başka önerisi olan?

ulas79
27-09-2017, 11:48
hristiyan alemi korkma titre, barnabas incili bulundu. Eyyy hristyanlar siz kimsiniz....
Geyik bir yana önceki sayfalarda da yazıldı. o incil zaten bulunmuş. hatta google da aratıldığında 14TL ile 3,6-TL arası fiyatlara satıldığını da görebilirsiniz.

Başka önerisi olan?

bulundu denilenin barnabas incili olduğu(orjinal ilk yazımlar) kesin değil ve hala bazı şüpheler var ama o ise de magdala lı meryem in mezarı da olabilir.

077gocebe
27-09-2017, 11:57
Vay be neler varmışta haberimiz yokmuş heyecanla takipp

ronay
27-09-2017, 12:38
Evet bu Kazıda BARNABAS incilinin olma olasılığı çok yüksek

Vatikan değiştirilen İncilin gerçeğinin Ortaya çıkmasından korkuyor bence kitabı okuyanların ölme muhabbetide burdan geliyor

yazıcıoğlunun ölümünün bu olayla alakasının olduğunu düşünmüyorum. Günümüzdeki şeytanların üzerine düşmek lazım ( :

Barnabas incili ilk defa 1981 yılında Şırnak Ulu derede bir mağarada bulundu bölgenin aşiret lideri 280k $ karşılığında zamanın malatya milletvekiline satıyor lakin jandarma el koyuyor
sonrasında Genelkurmay özel harp Dairesine geçiyor

inceleme sonrasında 2000 yıllık olduğu nişasta ve pamuk Hamuru olduğu öğreniliyor

Sonrasında tercüme ediliyor

kitabın giriş kısmında

Alemlerin Rabbi olan Allah tarafından, Mesih'e vahyedileni, ondan duyduğum gibi 48 yıl sonra, aynen duyduğum gibi, Demir Nüsha olarak yazıyorum. Ben Kıbrıslı Barnabas'ım.

Bu arada Barnabas hz. İsa nın öğrencisi.

ilk 19 sayfasında

Tevhit'ten başka bir şey yokmuş Zikrullah varmış İbadet etmenin önemi, Allah'a eş koşmama. Komşulara yardımcı olma. Lut Kavmi ile ilgili bazı uyarıcı bilgiler ve ibret alınmasını öğütleyen bazı kıssalar varmış.

tabi bu arada Zaman gazetesinden bir yetkili önce bu tercümeyle ilgili röpörtaj yapmak istiyor ardında kitaba talib oluyor ücretinin bi önemi olmadığını ifade ediyor Fettoş ta işin içine giriyor yani ( :

Bu incil 4 nüsha olarak yazılmış geriye kalan 3 incii in yerleri bu kitabın son sayfalarıda varmış

dier ikiside bulunmuş fakat sonuncusu bulunamamış kitapta Süleymaniye Zaho bölgelerinde olabileceği işaret edilmiş

ikinci incil bulunduğunda 27 yaşında olan bi araştırmacı İsrail gizli servisi tarafından öldürülmüş bu arada tercümeyi okuduktan sonra Müslümanlığa geçmiş.

Yiğit G.
27-09-2017, 13:12
Evet bu Kazıda BARNABAS incilinin olma olasılığı çok yüksek

Vatikan değiştirilen İncilin gerçeğinin Ortaya çıkmasından korkuyor bence kitabı okuyanların ölme muhabbetide burdan geliyor

yazıcıoğlunun ölümünün bu olayla alakasının olduğunu düşünmüyorum. Günümüzdeki şeytanların üzerine düşmek lazım ( :

Barnabas incili ilk defa 1981 yılında Şırnak Ulu derede bir mağarada bulundu bölgenin aşiret lideri 280k $ karşılığında zamanın malatya milletvekiline satıyor lakin jandarma el koyuyor
sonrasında Genelkurmay özel harp Dairesine geçiyor

inceleme sonrasında 2000 yıllık olduğu nişasta ve pamuk Hamuru olduğu öğreniliyor

Sonrasında tercüme ediliyor

kitabın giriş kısmında

Alemlerin Rabbi olan Allah tarafından, Mesih'e vahyedileni, ondan duyduğum gibi 48 yıl sonra, aynen duyduğum gibi, Demir Nüsha olarak yazıyorum. Ben Kıbrıslı Barnabas'ım.

Bu arada Barnabas hz. İsa nın öğrencisi.

ilk 19 sayfasında

Tevhit'ten başka bir şey yokmuş Zikrullah varmış İbadet etmenin önemi, Allah'a eş koşmama. Komşulara yardımcı olma. Lut Kavmi ile ilgili bazı uyarıcı bilgiler ve ibret alınmasını öğütleyen bazı kıssalar varmış.

tabi bu arada Zaman gazetesinden bir yetkili önce bu tercümeyle ilgili röpörtaj yapmak istiyor ardında kitaba talib oluyor ücretinin bi önemi olmadığını ifade ediyor Fettoş ta işin içine giriyor yani ( :

Bu incil 4 nüsha olarak yazılmış geriye kalan 3 incii in yerleri bu kitabın son sayfalarıda varmış

dier ikiside bulunmuş fakat sonuncusu bulunamamış kitapta Süleymaniye Zaho bölgelerinde olabileceği işaret edilmiş

ikinci incil bulunduğunda 27 yaşında olan bi araştırmacı İsrail gizli servisi tarafından öldürülmüş bu arada tercümeyi okuduktan sonra Müslümanlığa geçmiş.

Sonra bu incil gittigidiyor a düşmüş :)

http://www.hepsiburada.com/barnabas-incili-p-KELIF3?magaza=Kitapkutusu&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKCAjwmK3OBRBKEiwAOL6t1NPMU8wG09sjLTbWm7pT 1kQLqHt0sv3Ut73GM3CYUcnpv-q1SpF4PxoC4o8QAvD_BwE

ronay
27-09-2017, 13:17
Sonra bu incil gittigidiyor a düşmüş :)

http://www.hepsiburada.com/barnabas-incili-p-KELIF3?magaza=Kitapkutusu&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKCAjwmK3OBRBKEiwAOL6t1NPMU8wG09sjLTbWm7pT 1kQLqHt0sv3Ut73GM3CYUcnpv-q1SpF4PxoC4o8QAvD_BwE

okumak isterseniz hediye edebilirim ( :

Yiğit G.
27-09-2017, 17:57
okumak isterseniz hediye edebilirim ( :

ben inançlı biri değilim gerek yok ama nette var zaten okumak isteyen için

full sürüm

darkmoon
27-09-2017, 19:16
ufolardır o ufo lar .. sirius lulardır onlar .. ciddiyim im serious ..

Skyhawk34
08-10-2017, 17:24
nooldu buna ?

yucelebeci
08-10-2017, 17:54
Tanıdığım araştırmacı gazeteci bir abim bu konu hakında yazı yazmak istedi, konudan uzak durmasının kendisi için iyi olacağı söylendi

AşkınS.
08-10-2017, 18:07
Tanıdığım araştırmacı gazeteci bir abim bu konu hakında yazı yazmak istedi, konudan uzak durmasının kendisi için iyi olacağı söylendi

Kimler söyledi :)

yucelebeci
08-10-2017, 18:28
Kimler söyledi :)

O kadarını bilmiyorum, çokta ilgilenmiyorum

BaDCaT
08-10-2017, 18:56

http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/10/20/1647515535331.jpg

yucelebeci
08-10-2017, 19:59
http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/10/20/1647515535331.jpg

Muhtemelen ����

RafetAraç
08-10-2017, 20:16
the greeen man

fthdrn
08-10-2017, 20:52
the greeen man

O şey değilmiydi ya "green mile" ?

free-hifi
08-10-2017, 20:54
Mahmur reyiz ölmedi Mesih gibi cikabilir

tayreep_john
09-10-2017, 11:03
yaşasaydı çok kişiyi indirtirlerdi ona bence kanserden vs gitti yada yok edildi çünkü bi yakalansa ??

free-hifi
09-10-2017, 11:54
yaşasaydı çok kişiyi indirtirlerdi ona bence kanserden vs gitti yada yok edildi çünkü bi yakalansa ??

Ölümü dirimi belli değil devlette bu tarz adam bitmez

AşkınS.
10-10-2017, 22:54
Yarın bi açıklama yapılacağı söyleniyor bakalım

kaan megi
10-10-2017, 23:25
300 günü geçti bu kazı altı betonlar ile kuvvetlendiriliyor sandık vs bişey olsa çoktan çıkarılırdı tahminim çok daha büyük bişey var orda yerin altında

Yarbay
11-10-2017, 08:04
Amerika'da AREA 51 76km kare, neredeyse 70 senedir kuş uçurmuyorlar, kimse giremedi zerre kadar bilgi yok.

bizimkiler yanda pide fırını,bakkal gece kondu arasında 400mt kare alanda dünyayı sarsacak bilgi ile çıkarsa şaşırmam :)

muharrem7791
11-10-2017, 13:00

derin devletin adamıydı. zamanı yeri geldi ortadan kaldırıldı. abdullah çatlı hüseyin velioğlu misali gibi bir kaza bahanesi gösterilip suikastla ortadan kaldırıldı.ne izi var nede bir şey ailesinin etlikte oturması hariç

Onamdar
12-10-2017, 10:42
Sır kazıda yeni gelişme... Aylar sonra İlk kez goruntulendi! - Son Dakika Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/sir-kazida-yeni-gelisme-aylar-sonra-ilk-kez-goruntulendi-40607914)
Bi güncelleyelim

SULTANOGLU
12-10-2017, 10:54
Dunden beri konu guncellensin diye hep forumdayım :)

ENGean
12-10-2017, 11:00
En güzeli alttan başka bi tünel kazıp, içeri girip bakıcaz ne war ne yok diye :)

Böyle dılardan beklemekle olmuyor

ENGean
12-10-2017, 11:01
Edit: dışardan beklemekle olmuyor :)

mert_can 41
12-10-2017, 11:29
En güzeli alttan başka bi tünel kazıp, içeri girip bakıcaz ne war ne yok diye :)

Böyle dılardan beklemekle olmuyor

Vallah bizim site yapar potansiyelimiz var ahuhaha :D

Agent
12-10-2017, 11:52
Mersin Tarsus'taki gizemli kazının sırrı cozulemedi | Gundem Haberleri (http://www.haberturk.com/mersin-tarsus-taki-gizemli-kazinin-sirri-cozulemedi-1669407/16)

Habertürk te yazmış bugün

Serci07
18-10-2017, 08:29
Direkt kazı alanının içerisinden bir görüntü var
Mersin'deki Gizemli Kazıdan İlk Goruntuler! - Mynet Haber (http://www.mynet.com/haber/guncel/mersindeki-gizemli-kazidan-ilk-goruntuler-3327820-1)

free-hifi
18-10-2017, 10:31
3310 la mı çekmiş ?

Serci07
18-10-2017, 10:54
Baya Baya maden şaftı açılmış. Çok ciddi birşey var sanırım yoksa bu kadar uğraşılmazdı. Benim gibi belgesel hastaları varsa oak adasının laneti belgeselinde de bunun gibi şaftlar açıyorlar. Ancak devamlu bubi tuzaklı kanallardan sular basıyor.

221 Yıldır Cıkarılamayan Hazine Oak Adası - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Yyrun4s8aB4)

tayreep_john
18-10-2017, 14:40
3310 la mı çekmiş ?

fotoğraftan daha çok çizime benziyor..

SULTANOGLU
18-10-2017, 14:57
Videomu bu benimtelefon mu oynatmiyor anlamadim. Asiri merak ettim

Eray
18-10-2017, 15:46
https://www.youtube.com/watch?v=XzlmiCOkIJw

Haberdeki videoyu Youtube'dan ekliyim. Dışardan çekilmiş yine ne olduğu belli olmuyor. Meraklar giderilmedi hala :)

SULTANOGLU
18-10-2017, 16:10
Videoyu simdinizledim :D sanirim laptopun on kamerasiyla cekmis.

kadioglu
18-10-2017, 18:40
Hz. Musa'nın (A.S) kutsal ve gizemli sandukası Tarsus'ta bulundu! Tarsus'taki kazının sırrı cozuldu! | M. H. Ekmekci (http://mehmethabibekmekci.com/hz-musanin-a-s-kutsal-ve-gizemli-sandukasi-tarsusta-bulundu-tarsustaki-kazinin-sirri-cozuldu/)
:)

kurtbil
18-10-2017, 19:15
Yazı bayağı fantezi ürünü olmuş :) Kaldı ki videoda az da olsa görüntülerden anlaşılan bu işin öyle arkeolojik bir kazı olmadığı. Defineci ağzı ile buluntulara fiyat biçmeler falan bayağı komik olmuş :)

free-hifi
18-10-2017, 20:32
Vay be o zamanlarda bile uranyum zenginleştirilmiş sandığa gommusler. Biz hala kömürden doğalgaz dan elektrik üretiyoruz

onn_dear
18-10-2017, 20:48
Dedikodunun tavan yaptığı bir ülkede hala gizli kalması şaşırtıcı. Yakında biri tek kişilik planör ile yukarıdan pike yapar :D

RafetAraç
18-10-2017, 23:29
Hz. Musa'nın (A.S) kutsal ve gizemli sandukası Tarsus'ta bulundu! Tarsus'taki kazının sırrı cozuldu! | M. H. Ekmekci (http://mehmethabibekmekci.com/hz-musanin-a-s-kutsal-ve-gizemli-sandukasi-tarsusta-bulundu-tarsustaki-kazinin-sirri-cozuldu/)
:)

sayfa uçmuş :)

AşkınS.
19-10-2017, 08:46
Bize bi vecihi lazım :D

MeRtCaN
19-10-2017, 09:19
https://www.youtube.com/watch?v=SXmhrWd29nA

bayagı bısı anlatmslar bu vıdeoda

free-hifi
19-10-2017, 09:36
uzaylı mı eyvah sıkıntı büyük adamlardaki gücün potansiyelini bilmiyoruz

rusyadan aldığımız s400 yeterli mi

BARR
19-10-2017, 09:57
Reis ufo'da buldu amerikaya bir tık daha yaklaştık.