PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teog KALDIRILDI!!

Sti_Ozan
18-09-2017, 18:49
Biliyorum cok konusuldu,biliyorum cok tartistik,cok soyledik saydik sovduk yine aynisi oldu ve artik tahammul sinirlarininda ustune cikti. Belkide kardesim teog a hazirlandigi icindir bu sitemim ve sinirim. Yapilmak istenen ne? Abi tam dedik aha kiz calismaya basladi iyi bi yere gidicek,pat teog kaldirilcak dediler. Kardesimi avuttum bak yillarca surer sizi etkilemez vs bugun haberlerde kaldirildigini gordum. Meb 2 gun once sinav takvimi acikliyo,bugun teog kalkiyo. Abi sakamisiniz? Sakamisiniz cidden. Sbs,ygs,lys bizim ebemizi bellediniz iyi kotu biyere girdik abi simdi bu cocuklar napicak? Basarili liseler sinav acsin denmis. Birincilerin yarisi nerdeyse dogudaki kardeslerimizden cikiyo zaten bu cocuk nasil girsin o sinava? Ulkemizde bu kadar zeki insan varken biz neden bu genc beyinleri es gecelim,kaciralim? Egitsen belki ilerde kansere vs bilimum cesit hastaliga care bulucak insan cikmazmi? Hos gerci olanida amerikaya kaptiriyosunuz. Ben cidden artik biktim. 18 yasinda ortalikta gezip tozmam gereken yaslarda sinirlendigim seylere bakin Allah askina hayir boyle deyince bencilde anlasilmak istemiyorum tum yasitlarim icin gecerli bu. Teog yetmezmis gibi bide irak icin kara kara dusunmeye basladim,ulan savasmi cikicak? Cikarsa napicam? Genel kurmay baskani zaten amerikada onada bisey demiyorum. Kusura bakmayin belki sizinde icinizi kararttim ama ben bu sinirimi baska biyerde dile getiremezdim,yanlis cumlem olduysa affola. Hepimize aydin bi gelecek gormeyi diliyorum.

mert_can 41
18-09-2017, 19:14
Torun 8 inci sınıfa geldiyse kaldırılır tabi.

Berk007
18-09-2017, 19:18
Geri bir ülkeyiz. Gelişmekte falan da değiliz.

Revolution
18-09-2017, 19:30
Ülkenin teoguna koydular.

Sert@ç
18-09-2017, 19:51
40cı saniyeden sonra izleyin
Levent Kırca Milli Eğitim Sistemi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=4XnX_wC1r8c)
Büyük adamdı Levent Kırca geleceği görürdü

AşkınS.
18-09-2017, 19:55
Bugün teog koy yarın kaldır bu olmamış de. Bunlar ileri görüşlü diye geçiniyor bu ülkede beyler. Atatürk gençliğe hitabede bugün olan biten çoğu şeyi söylemiş ama nesil gerizekalı yapacak bişey yok.

BarışSever
18-09-2017, 20:07
Teogu bırak herif milli bayramları kutlatmamak için elinden geleni yapıyor.

Onurkk06
18-09-2017, 20:23
her okul kendi sınavını yaparsa para babaları şu kadar bağış yapıp soruları paket yapıp eve götürür. zaten istedikleri de bu yancılara, zenginlere yarar bu sistem garibanın oğlu gariban kalsın felsefesinin önünü açmaktır bu başka da bişey değil

rain man
18-09-2017, 20:30
Bu zihniyet varoldukça dünya çocuk getirmek çok saçma. Sırf neslim sürsün diye bir canın bu çileye katlanması...Bilmiyorum yalnız ölmeyi yeğlerim.

[RaCeR]
18-09-2017, 21:01
31 yaşındayım ilk okul bitti sınava girdim sonra değişti ortaokul bitti gene girdim lise bitti uni sınavını değiştirdiler sonra tekrar değiştirdiler... Eğitim sistemi mi yapboz mu belli değil.

Met
18-09-2017, 21:07
Teog un kaldırıldığından MEB in haberi yok.
Padişah istediği gibi oynuyor ülkenin geleceğiyle.

barakuda26
18-09-2017, 21:33
hayretle izlemeye devam ediyoruz, karikatür gibi ülke

SekoLive
18-09-2017, 21:38
Biz ortaokul ve lisede okurken Belki cok iyi bilgisayar sinifimiz yoktu ama sansliymisiz...

Bunu yillar sonra her gecen gun daha fazlasiyla görmek hem sevindici hem geriden gelen çocuklar için çok fazla üzücü...

Mr.K
18-09-2017, 21:51
Acik ve net soyluyorum. Dogmamis cocugumun veya benim gelecegimle ,yasayacagim hayat ve alacagim maas ile + ulke cikarlari vsvs birsurusey . Menfaatlerimiz dpgrultusunda davranilmayan,sacma karar veya diktatorluge dayanan dayatma ile vs ile olan biten ne karar,zam,degisiklik yapiliyor ise ALLAH bindegil binbirturlu belalarini versin iki yakalari ne bu dunyada ne oteki dunyada bir arayagelmesin.

Hadi bay.

arda35
18-09-2017, 21:51
Bugünkü çocukları kayıp nesil olarak görüyorum. Arada sivrilenler olursa da ailelerinin über eğitim desteği sayesinde olur ancak.

Saçma salak okuma yöntemleri, el yazısı ve düz yazı karmaşası, mütemadiyen değişen sınav sistemleri; üstüne okullardaki hayati değişiklikler. Hepsi bu çocuklar üzerinde denendi. Allah velilere sabır versin.

arda35
18-09-2017, 21:54
her okul kendi sınavını yaparsa para babaları şu kadar bağış yapıp soruları paket yapıp eve götürür. zaten istedikleri de bu yancılara, zenginlere yarar bu sistem garibanın oğlu gariban kalsın felsefesinin önünü açmaktır bu başka da bişey değil

O işi ancak geçmişi olmayan, kıytırık özel okullarda yaparlar. Bazı okullara hakkın olmadan girmek, parayla pulla ya da nüfuzla olmayacak kadar zor.

300E
18-09-2017, 22:04
Ben OKS ile geçecektim liseye, o zamanlarda SBS zamazingosu çıkardılar, ondan sonra kaç sistem değişti daha takip edemedim, üniversitedeyim, bu sene 4. senem, eğitim öğretime gram ilgim kalmadı, istedikleride bu zaten cahil nesil yetiştirmekte neyse.. Son olarak sistemlerinin ***na koyim.

GokhanRS
18-09-2017, 22:46
Allah çocuk katillerinin tecavüzcülerinin, kendi kızından evlat sahibi olan babanın, 5-10 yaş aralığında elmas madenlerinde çalıştırılan çocukların sorumlularının, silah tüccarlarının, uyuşturucu satıcılarının v.s bile belasını vermiyor. bekleyin durun Allah cezalarını verecek diye.

bence küfür etmek beddua etmekten daha iyidir. en azından tepkimizi koyuyoruz.

gerçekten ülkemize kötü niyet besleyenlerin, alayının suratını ağzını yüzünü .2.im

emrullahkrtpe
18-09-2017, 22:56
komik fotoğraflarda bugün;
https://i.hizliresim.com/g9nAXL.jpg
böyle köklü sistem değişiklikleri cidden psikoloji falan bırakmıyor sbs olayını hatırlıyorum da ne diyim allah sabır ve kolaylık versin arkadaşlara...

free-hifi
19-09-2017, 00:49
İman hatip ler teog da başarısız olmuşlar dir

erdem325
19-09-2017, 05:48
padişahım çok yaşa, aslanım sen çok yaşa, götüyün gılıyıh sen çok yaşa, abi adam çalışıyor ya, bal tutan parmağını yalar, sen biliyomusun o adamda ne kafa var normal bi insan yapamaz abi, banane amg, bunu şeçmyececez de kimi seçecez?, bu yine çalışıyor öbürleri hep yiyordu, cehape zihniyeti, vs vs vs vs....
akıl olmadan fikir oluşunca toplumda ahanda sonuçları böyle oluyor işte...
biat toplumu olduk iyice..
zikmeseler bari..

ozyt1000
19-09-2017, 07:04
Şimdi Kars' taki başarılı bir çocuk İstanbul'daki iyi bir okula girmek isteyecek. Önce kalkıp istanbul'a gelmek zorunda. Son iki senede iyi okulların yönetimlerinin badem bıyıklılarla değiştiğini göz önüne alırsak, okulun sınavını geçse dahi, mülakatta mutlaka 'inançlı' olduğunu ispatlaması gerekecek. Bu formülde imam hatipliler +5 önde başlayacaklar.

Hani fırsat eşitliği ? Hani dillerinden düşürmedikleri adil düzen ?

Sorarsan herkes eşit ama 'bazıları' daha eşit !

oguz
19-09-2017, 07:32
Yeğenler Teog için hazırlanıyorlardı... Çoçuklara cevap veremiyoruz hedefleri olan çoçuklar ancak şimdi hersey belirsiz..
Onca veli kimse çıkıp noluyor yaw bu böyle olurmu demiyor..?
En son sınavda binlerce 1. çıkmasından belliydi durum. Sınav bile hazırlayamıyoruz; çoçuklara gelecek hazırlayacağız ve buna inanıyoruz.. eğitim sistemi perte çıktı benim gözümde.. Allah herkese kolaylık Halk istedi saygı duyuyorum...

Not: Farklı başlık açmadan FINDIK için yürüyüş var Ordulu CHP liler (tanıdık isimler var katılmıyor) bile katılmıyor.. Fındık üreticisi zaten katılmıyor.. Ee bu fındık fiyatından mutsuz olan kim o zaman ? Demek istediğim şudurki binlerce aileyi ilgilendiren bir değişiklik 1 saniyede karara bağlanıyor ÇIT yok. Eğitimde amuda kalkma sistemi ve fındıkta üreticinin para vermesi gerekli deyip yasa çıkarsalar onada pekala ÇIT çıkmaz...

KÖROĞLU
19-09-2017, 08:05
Eğitimci olmadığım halde bu tür değişiklilerin çocuklara zarar vereceğini çok net anlıyorum, Hepimizin çevresinde kardeşi / kuzeni akrabası var.

Bu adamlar o koltuklarda oturup bunu nasıl akıl edemiyorlar aklım almıyor. Bir ülkenin en önemli politikası eğitim olması gerekirken bizde eğitim hallaç pamuğu gibi her gelen tarafından değiştirilip sözüm ona iyileştiriliyor.

Yazık ya vallahi yazık, bir insan her sabah uyandığından gelecekten umudunu biraz daha yitirir mi ? Türkiye de yaşıyorsa yitiriyormuş.

clioGT
19-09-2017, 08:11
bu ülkede bi yerlee gelebilmek ya çok şanslıysan, ya da tandııkların varsa. harici artık çok zor.
okulundan ülke yönetimine kadar herşey keyfi uygulama.

mikelazi
19-09-2017, 08:31
Parası olan istediği okula gidicek.okullarda rüşvet çarkı resmileşiyor bence.

ama gündem değiştirme,kafa karıştırmada olabilir.

Anıl E.
19-09-2017, 09:27
Padişahım benim yine estirmiş ortalığı.

Anıl E.
19-09-2017, 09:32
Başarılı imam hatiplerimizin önü açılsın diye teog kaldırıldı beyler . Salak salak kızıyorsunuz siz de . Üniversiteler de eğitim mi veriliyor ? Hep cinsel şeyler yaşanıyor,günahkar yuvalar .
İmam hatiplerimizin önü açılsın,papaz eriğini imam eriğine çevirelim.

Vtec
19-09-2017, 11:16
Sadece bu fiyasko değil ; Ağustos ayı içinde öğretmen alımı yapılacaktı.Bayramın 4.günü yapılmayacak haberi geldi.Şubata kaldı , o da muallakta. Onca söz verilmesine rağmen son anda kıvırdılar yine.Geçen seneden bekleyenler atanamayanlar var daha.. Onca kadrolu öğretmen açığına rağmen ücretliyle 2/1 3/1 maliyetine açığı asgari ücretle kapatıyorlar.

Bir arkadaşım iyi puan almasına rağmen atanmayı beklerken ücretli öğretmenlik yapmak istiyor. Başvurduğu okulda 1 kadrolu 4 ücretli öğretmen var. Şu an 2 ücretli öğretmen açığı daha var.Müdür milli eğitime bildirmesine rağmen milli eğitim açık yok deyip geri gönderiyor.

Demem o ki onca emeğin karşılığı ücretli öğretmenlik dahi yapamayan belli belirsiz bekleyen yüzlercesi , binlercesi..
Söylenecek o kadar şey var ki...

Tayfun.O
19-09-2017, 15:33
ilk sbs ile liseye yerleşen gruptaydım. Her sene stress aile baskısı tarif edilemez. Birde teog cıktı her dönem o stress çekiyor çocuklar.

Bence tek 3 tip lise olmalı Anadolu,Teknik,Yabancı dil ağırlıklı sınavsız geçiş olmalı bitti gitti. Sınav 13-14 yaşında ki çocuk için bence çok erken

Quantum
19-09-2017, 15:52
an itibari ile resmen açıklandı..
adamın teki eğitim konusunda hiçbir uzmanlığı olmadan geceden sabaha bir şey diyor
çevresindekiler anında emir telakki edip uyguluyor

yerine ne geliyor?
bakıcaz.. daha belli değil..
hazırlığını buna göre yapanlar... ne önemi var onların..
yerine gelen daha iyi olacak nasıl olsa..
ulan teogu da birşeylerin yerine daha iyi olacak diye sen getirmedin mi 3-4 sene önce?
ama yok sen getirmedin tabi, bir boka benzemiyorsa cehape getirmiştir kesin..
beyni olmayan zümre bunu da alkışlar şeyhimiz cehapenin bozuk sistemini düzeltiyor diye...

konu içinde geçen fındığa gelince
tırnak ucu kadar üzülmem üreticiye.. çok bile açıklanan fiyatlar
hakkını savunmayana, hakkını aramayana, senin yerine senin hakkını arayana destek olmayana, hakkını yiyeni koşulsuz destekleyene az bile bu yapılanlar

Her bir okulun kendi sınavı olacak. Öyle bir şey okumuştum bir yerlerde.. Ebeveynler çocuklarını hangi okula yerleştirilmesini istiyorlarsa o okulun yaptığı sınava sokacaklar. Tek okul, tek tercih.. Kazandı, kazandı. Kazanamadı, imamhatip..

Bu demektir ki zehir gibi çocuklar hiç bir zaman iyi okullarda okuyamayacaklar. Standart vatandaşın çocukları iyi okullarda okuyamayacaklar. TEOG gibi tercihli yerleştirme sistemi uygun olmadı demek ki birilerine..
Tabi hakeden çocuğun yerine başka çocuklar "iyi okul" denilen okullara gittikten sonra eskiden "iyi okul" olarak isimlendirilen liseler de artık "iyi okul" olmayacak, olamayacak. Başarı olmayacak çünkü.. Sadece isimleri kalacak.

Bu arada futbolda da yabancı sınırı geliyor. O konuda da görüşlerini bildiren, her konudan anlayan bir başkanımız var şükürler olsun..

imprezaWRC
19-09-2017, 16:07
ilk sbs ile liseye yerleşen gruptaydım. Her sene stress aile baskısı tarif edilemez. Birde teog cıktı her dönem o stress çekiyor çocuklar.

Bence tek 3 tip lise olmalı Anadolu,Teknik,Yabancı dil ağırlıklı sınavsız geçiş olmalı bitti gitti. Sınav 13-14 yaşında ki çocuk için bence çok erken

O dediğin üstün zekalılar ve yetenekliler için oluyor. Senin dediğin ile her okul "adil" davranıp her öğrencisine yüksek puan verirse ne olacak. Merkezi sınavı kaldırırsan o zaman okullar kendi sınavını yapmak zorunda kalır. Okul okul çocuğu gezdirip sayısız sınavlara sokarsın bak o zaman nasıl tahribat yaratırsın.

Herkes bulunduğu mahalledeki okula çocuğunu verecek öncelikde imam hatip derlerse sınavı mumla ararlar.

imprezaWRC
19-09-2017, 16:13
Her bir okulun kendi sınavı olacak. Öyle bir şey okumuştum bir yerlerde.. Ebeveynler çocuklarını hangi okula yerleştirilmesini istiyorlarsa o okulun yaptığı sınava sokacaklar. Tek okul, tek tercih.. Kazandı, kazandı. Kazanamadı, imamhatip..

Bu demektir ki zehir gibi çocuklar hiç bir zaman iyi okullarda okuyamayacaklar. Standart vatandaşın çocukları iyi okullarda okuyamayacaklar. TEOG gibi tercihli yerleştirme sistemi uygun olmadı demek ki birilerine..
Tabi hakeden çocuğun yerine başka çocuklar "iyi okul" denilen okullara gittikten sonra eskiden "iyi okul" olarak isimlendirilen liseler de artık "iyi okul" olmayacak, olamayacak. Başarı olmayacak çünkü.. Sadece isimleri kalacak.

Bu arada futbolda da yabancı sınırı geliyor. O konuda da görüşlerini bildiren, her konudan anlayan bir başkanımız var şükürler olsun..
İmam Hatip Anaokulu

İmam Hatip Fen Lisesi
İmam Hatip Meslek Lisesi
İmam Hatip Teknik Lise
İmam Hatip Yabancı Diller Lisesi

İmam Hatip Teknik Üniversitesi
İmam Hatip Üniversitesi

İmam Hatip Ltd. Şti.
İmam Hatip A.Ş..... vs vs vs

McKrop
19-09-2017, 16:20
Bu sistem teog ivir zivir 3 nesili etkiler. 3 nesil 100 yil 1 asir. Gecmis olsun.

Orhan
19-09-2017, 16:22
Kaldırdık peki ne olacak;

Şu anda kimse bişey bilmiyor belki Bakan bile
Ama ben şunu biliyorum az çok kendini kurtarmış beyaz yaka vs. çocuğunu bi şekilde ucuz pahalı özel okula gönderir kurtarır.
Zenginler zaten kolej özel üniversite vs sistem dışında sıkıntısız ilerliyorlar
Geriye kalan parası olmayan ya da ailesi özel okula göndermeyen vs. çocuklar onlar işte sistemin çarklarında ezilerek tek tip vatandaşa dönecek
Peki okul bitip mezun olunduğunda "dini bilgi" ile yetişmiş teknik ya da genel yetenek konularına sahip olmayan binlerce insan nasıl iş bulaçak nasıl katkı sağlayacak
Şu anda bulunduğum şirkette işçi alımıda yapıyorum işe başvuranlar arasından seçim yapmak o kadar zor ki yani iş yapacak adam bulamıyoruz.
B durum daha da kötü olacak malesef

Peki sınav olmalı mı
Evet olmalı bilenle bilmeyeni iyi öğrenci ile kötü öğrenciyi yetenekli ile yeteneksizi nasıl seçeceğiz
Eğitim sistemi oturmuş ülkelerde sınavı okulun kendisinin yaptığı sistemler var evet ama ÖSYM de soruların çalındığı bir ülkede liselerin kendi yaptığı sınavlarda hile ya da torpil dönmeyeceğini düşünmek en iyi tabirle saflık olur.

herkes mühendis olamaz herkes doktor olamaz herkes avukat olamaz
Teknisyende lazım hemşirede mübaşirde
O nedenle illa teknik ve meslek liseleri yaygınlaşmalı ve hiçbirsey olamayanların oralara gitmesi yerine yetenekli çocukların bu liselere gitmesi sağlanmalı

Neyse özet
makine mühendisinden milli eğitim bakanı
doktordan tarım bakanı olan bir ülkede yaşanılanların normal olduğunu düşünüyorum

McKrop
19-09-2017, 16:22
Futbolada el atti reyislerin efendisi. Bilmedigi sey yok ya lanet olsun o kafaya ya kirsin o kafayi

Bilmediğim şey yok! Lanet olsun bu kafaya ya ... - YouTube (https://m.youtube.com/watch?v=KnWjZQEeWr8)

Tayfun.O
19-09-2017, 16:26
O dediğin üstün zekalılar ve yetenekliler için oluyor. Senin dediğin ile her okul "adil" davranıp her öğrencisine yüksek puan verirse ne olacak. Merkezi sınavı kaldırırsan o zaman okullar kendi sınavını yapmak zorunda kalır. Okul okul çocuğu gezdirip sayısız sınavlara sokarsın bak o zaman nasıl tahribat yaratırsın.

Herkes bulunduğu mahalledeki okula çocuğunu verecek öncelikde imam hatip derlerse sınavı mumla ararlar.

Abi sen çocuğunu ilk okula kayıt ettirdiğin de sınav mı yapıyorlar aynı sistem devam edecek tek düze lise olacak hangisi kayıt ettireceğin sana kalmış. Çocuğun başaralı değil mi teknik liseye gider yabancı dil yeteneği varsa oraya gider yok işte ben mühendis,avukat olacağım derse Anadoluya gider zaten ne yaparsanız yapın iş çocukta bitiyor. 12 sene özel okula giden var benim aynı dönem üni. den bile mezun olamadı. Çobanlık yapan çocuk 2. oldu mesela.
Okul eğitim puanı üni sınavına etki etmesin ama okulda görülen derslerden çıksın o zaman gör kim kime puan vermiş ne önemi kalır

Sınavlar yüzünden az mı çocuk intihar etti . Diyorlar ki iyi bi lise olmazsa hayatın kayar vs. 14 yaşında ki çocuğa bu mu söylenir ? Ondan sonra ne oluyor iyi bir üni. olmazsa işsizsin 18 yaşına kadar bir birey bu kadar çile çekmemeli ondan sonra yeni nesil geri zekalı. Çocuğun sosyal hayat 0, kitap okumuyor diye kızıyoruz kitap okuyacak vakitleri yok.

Çocukların harıl harıl at yarışına hazırlanır gibi sınava hazırlanmasını ben istemiyorum şahsen. Çocuğunuz çok iyi bir mühendis,turizm olur patronu liseyi zor bitirmiş olur

imprezaWRC
19-09-2017, 16:45
Abi sen çocuğunu ilk okula kayıt ettirdiğin de sınav mı yapıyorlar aynı sistem devam edecek tek düze lise olacak hangisi kayıt ettireceğin sana kalmış. Çocuğun başaralı değil mi teknik liseye gider yabancı dil yeteneği varsa oraya gider yok işte ben mühendis,avukat olacağım derse Anadoluya gider zaten ne yaparsanız yapın iş çocukta bitiyor. 12 sene özel okula giden var benim aynı dönem üni. den bile mezun olamadı. Çobanlık yapan çocuk 2. oldu mesela.
Okul eğitim puanı üni sınavına etki etmesin ama okulda görülen derslerden çıksın o zaman gör kim kime puan vermiş ne önemi kalır

Sınavlar yüzünden az mı çocuk intihar etti . Diyorlar ki iyi bi lise olmazsa hayatın kayar vs. 14 yaşında ki çocuğa bu mu söylenir ? Ondan sonra ne oluyor iyi bir üni. olmazsa işsizsin 18 yaşına kadar bir birey bu kadar çile çekmemeli ondan sonra yeni nesil geri zekalı. Çocuğun sosyal hayat 0, kitap okumuyor diye kızıyoruz kitap okuyacak vakitleri yok.

Çocukların harıl harıl at yarışına hazırlanır gibi sınava hazırlanmasını ben istemiyorum şahsen. Çocuğunuz çok iyi bir mühendis,turizm olur patronu liseyi zor bitirmiş olur

Kimi okullar var Anaokulundan itibaren devam etme şartı istiyor. Anaokuluna alırken bile çocuğu tartıyorlar, olmayacak ise kusura bakmayın diyorlar.

Eğitim sistemi de ezbere dayalı ve bazı okullarda sırf puanlarının ve başarılarının yüksek olmasını istediklerinden çocuklara sabah akşam ödev-sınav kilitliyorlar.
Hayat zaten sınav, ortalama bir üni.'den mezun olursun baban veya annen sana anahtar teslim iş imkanı da sunmuyorsa, kapı kapı gezip mülakatlara katılıyorsun, orada da insanları bir güzel tüketiyorlar. İnsan psikolojisinden anlamayanlara denk gelirsen intiharda senin için çözüm ise yapacak birşey yok.

Kekuti*
19-09-2017, 16:50
olm adam en son futboldaki yabancı sayısına taktı :D jasasuashasuuah işsiz midir nedir a.mk spor gazetesi :D

Tayfun.O
19-09-2017, 18:39
Kimi okullar var Anaokulundan itibaren devam etme şartı istiyor. Anaokuluna alırken bile çocuğu tartıyorlar, olmayacak ise kusura bakmayın diyorlar.

Eğitim sistemi de ezbere dayalı ve bazı okullarda sırf puanlarının ve başarılarının yüksek olmasını istediklerinden çocuklara sabah akşam ödev-sınav kilitliyorlar.
Hayat zaten sınav, ortalama bir üni.'den mezun olursun baban veya annen sana anahtar teslim iş imkanı da sunmuyorsa, kapı kapı gezip mülakatlara katılıyorsun, orada da insanları bir güzel tüketiyorlar. İnsan psikolojisinden anlamayanlara denk gelirsen intiharda senin için çözüm ise yapacak birşey yok.

Abi 2 miz farklı şeyleri savunuyoruz

Network
19-09-2017, 21:02
O kadar çok aptal var ki koca ülke dar geliyor, yazık bu ülkenin geleceğine...

Zorbey
19-09-2017, 21:45
Merak ediyorum nasıl savunacaklar bu durumu ? Çocuklara ;16 yıl oku sonrasında geleceğin piç olacak demek istiyorum, Baba mesleğini yapsa 2 aya batar. 3 çocuk yapmaya çalışın gg wp.

-Murat Özcan-
19-09-2017, 21:46
Umarım gençler için yararlı bir karardır.

Anıl E.
20-09-2017, 06:40
Evimizin içindeki olaylara,yatak odamıza,Saçımıza giyinme tarzımıza adamın müdahil olmadığı konu yok.

Haftada bir keyfimiz var o da futbol,bari ona karışma reis .

rain man
20-09-2017, 07:10
Ne hikmetse galatasarayın bol yabancıli ve yabancılarının iyi iş yaptığı bir sezon başında yabancı sınırı konuşuluyor :)klişe oldu artık.

SkY
20-09-2017, 07:14
bende çocuk sahibiyim Allah gençlerimizin yardımcısı olsun böyle düzensiz bir eğitim sistemiyle ne onlar ne ülke kazanacak maalesef..bizlerin zamanında da sıkıntılar elbet vardı aa bu kadar vahim değildi diye düşünüyorum..

free-hifi
20-09-2017, 07:47
Ne hikmetse galatasarayın bol yabancıli ve yabancılarının iyi iş yaptığı bir sezon başında yabancı sınırı konuşuluyor :)klişe oldu artık.

Konuşan kesimin tuttuğu takıma bakarsak sebebi çıkıyor zaten. Aynı *** ünal aysal zamanında yapıldı.

DOHC
20-09-2017, 07:54
Son dakika… Erdoğan’dan universite sınavı ile ilgili ilk sinyal: O da olacak - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/erdogan-new-yorkta-gazetecilere-konustu-2017422/)

urukain
20-09-2017, 09:05
al işte bunca insan çocuk genç hazırlanmış psikolojileri falan zaten darmaduman sınava gireceğiz diye o kadar çalışılmış özel hocası dersanesi sonra dayının kafası atınca onca emek heba...

imprezaWRC
20-09-2017, 10:39
"TEOG'un yerine ne gelecek?" sorusu resmi olarak henüz cevaplanmadı ancak hükümete yakın Sabah gazetesi, getirilicek yeni sistemin ayrıntılarını yazdı. Buna göre; performans sınavları ve öğretmenlerinin ortak kararıyla öğrencilerden yüzde 5'lik bir 'kaymak bölüm' seçilerek sınava hazırlanacak. Geriye kalan yüzde 95'lik bölüm ise imam-hatip, meslek lisesi gibi evlerine yakın okullara yönlendirilecek.

Yüzde 95’lik dilim içinde kalan hem başarılı hem orta başarılı öğrenciler bir arada olacak.
Fen-Sosyal Bilimler ve Spor-Güzel Sanatlar Liseleri dışında tüm öğrenciler adrese dayalı sistemle evine en yakın okula kayıt yaptıracak.

Kaynak:Son dakika haberi… İşte TEOG’un yerine gelen yeni sistem - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haber-iste-teogun-yerine-gelen-yeni-sistem-2017675/)

Eşime söylemiştim, bu coğrafyada çocuk yapmak çocuğa büyük zarar olur, malesef haklı çıktım.

rebelh
20-09-2017, 10:46

ya bu iş lucescu dangalağının mağlubiyete bulduğu kılıfla ortaya çıktı
evet gs nin iyi olduğu sezona denk getirdiler
ama bizde 3 sene önce ismail-olcay-töre nin as oynadığı yerlerde bugün q7-babel-adriano oynuyor
ve gidip deplasmanda portoyu yenebiliyorsun

bunu değiştirmek dangalaklıktır ya sorun bu değil ki sorun alt yapı kimse kimseye düzgün bilgi vermiyor her şey kara düzen ilerliyor

rain man
20-09-2017, 10:51
Kaynak:Son dakika haberi… İşte TEOG’un yerine gelen yeni sistem - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haber-iste-teogun-yerine-gelen-yeni-sistem-2017675/)

Eşime söylemiştim, bu coğrafyada çocuk yapmak çocuğa büyük zarar olur, malesef haklı çıktım.

2004'te liseye kayıt yaptıracağım zaman ortaokulda beraber mezun olduğum 5.00 diploma puanlı arkadaşlarım aklıma geldi de...Hatta biri müdür yardımcısının kızıydı tüm sınavları 50 60'lı gelmesine rağmen nasıl 5.00 ile giremediğim süper liseye girmiş deyip şaşırmıştım baya :) Hoşgeldin full torpil düzeni. Hocaya para yedir, okula para yedir çocuğu boostlasınlar iyi liseye gitsin. Diğer türlü gerçekten sivrilme kapasitesi var ve önüne kimse çıkmazsa işte bir ihtimal.

Sınavsız bir sistemde eminim ki şu an dışarda işsiz veya başka bir meslekle uğraşıyor olurdum. Önce de yazdım. Gerçekten bu coğrafyada doğmuş olmak şanssızlık ama bu dünyaya çocuk getirmek haksızlık. Kimse niye çocuk yapıyor diye demiyorum bunu eleştiri değil. Şahsi bir tespit...

ByMuSt!
20-09-2017, 11:24
%95in evine yakın olan liseye gitmesi nasıl bi saçmalıktır , ilkokul mu bu ? öyle olursa çoğu öğrenci okulum belli nasıl olsa diye dersleri önemsemez . haberleri çok takip etmiyorum ama bi anda gündeme düştü sanırım ve x kişisinin davasıyla ilgili gelişmelerin olduğu zamana denk geldi sanki . neden bu tarz önemli konularda öğrencilerin - halkın fikirleri sorulmuyor , referanduma gidilmiyorda her iki üç senede bir sistem değişikliği yapılıyor ?

sekizsilindir
20-09-2017, 11:47
https://i.hizliresim.com/0G8gOR.jpg (https://hizliresim.com/0G8gOR)

Kronolojik olarak gelecek sistemde iki bilemedin üç seneye kaldırılacaktır

Eğitim sistemiyle bu kadar oynanan bir ülke..@*x&₺"

Anıl E.
20-09-2017, 12:07
Tüp kuyruğu bekliyordunuz,hala teog meog bahsediyorsunuz

ayıptır nankörlük etmeyin. Tüp kuyruğunda gaz olup havaya uçuyordunuz .

free-hifi
20-09-2017, 12:23
Kimse yazmamış ben yazayım.

Benim kız 5. sınıfa başladı çıkış saati 19:10 eve gelişi 20:00. Bu çocuk gelince yemek mi yesin ders mi çalışssın dinlensin mi uyusun mu. Geçen sene erken giden öğrenciler bu sene geç çıkan öğrenciler.

ALINTIDIR:

"Eğitimde verilen bilgi de çok önemlidir. Verilen bilginin içeriği o ülkenin teori ve politikasına uygun olmazsa, toplumun varlığını sürdürecek yapıda bilgi verilmezse, bilgi toplum için gerekli ve işlevsel olmazsa, ülkenin kültürel siyasal ve ekonomik değerlerini korumazsa ve yeteri kadar bilgiye önem verilmezse ortada ne bir toplum nede bir ülke kalacaktır. Yani bir ülkenin kendi kültürü, gelenek ve görenekleri, dili yoksa o ülkede yok olmaya mahkum demektir. Bunlarda küreselleşmenin sonucunda yaşanmaktadır. Ülkenin eğitiminde bir küreselleşmeye gidilirse ve insanlarda bu yolla küresel bir yapı oluşturursa buda ülke açısından çöküşe giden yol demektir. Bunun sonucunda da ülke egemenlik altına girer.

İşte bütün bu anlatılanlar sonucunda bir ülke aşama aşama çöküşe gider. Yani ülke eğitim yoluyla varlığını kolaylıkla yitirebilir. Bu da o ülke için artık yıkım demektir. Günümüz Türkiye’sinde de bütün bu olayların izleri görülmektedir.

Sonuç olarak eğitim yoluyla bir ülke istenildiği kadar zirvelere çıkartılabilir, yada istenildiği kadar yıkıma uğratılabilir. Gelişmekte olan ülkeler için amaç, bilinçli bireyler yetiştirip eğitim yoluyla ülkeyi zirveye çıkartmak olmalıdır."

|KaAn|
20-09-2017, 12:36
"Eğitim seviyesi arttıkça akp oyları azalıyor" diyen Taner Yıldız vardı. AaaAAaa bunu da siyasete bağladınız helal diyen olcaktır, ama bunun net bir şekilde siyasi bir karar olduğu tek bir adamın ağzından çıkan cümleden yapıldığı aşikardır.
Yap-boz eğitim sistemi ile bu işler yürümez yürümüyor maalesef.

Bugün Milli eğiitm bakanına üniversite giriş sınavı ne zaman kaldırılacak diye soruldu..."AK Parti'nin seçim beyannamesinde vardı ama ne zaman olur bilmiyorum" dedi! Milli Eğitim Bakanı bunu diyen kişi!

İyi değiliz,değildik,olamayacağız gibi görünmeye de devam ediyor..

KÖROĞLU
21-09-2017, 08:35
Bakan Yılmaz, “Mevcut sistemde öğrenci sadece test ile ölçülmekte bunun dışında eğitimin unsurlarıyla ölçülmemektedir. Ne okulu ne de öğretmeni bununla ölçüyorsunuz, sadece öğrenciyi ölçüyorsunuz. Sınavın çoktan seçmeli test oluşu, kısa sürede çok soru çözmeyi gerektirmesi tüm eğitim sisteminin ona göre yapılanmasına yol açtı. Sınav öğrencinin neyi bilmediğini değil neyi bildiğini ölçebilmelidir. Bundan dolayı da yazılı sınavlar, ucu açık sorular dönemine Türkiye geçmelidir ve buna göre de öğrencilerimizin yetenekleri tespit edilip daha iyi bir yönlendirme yapılmalıdır" dedi.

Bu nasıl bir mantıktır ya ? Ben girdim bu yazılı sınavlara smmm yeterliliği verirken. 7 dersten sınav olduk, 15.000 civarı kişinin girdiği sınavda sonuçlar 3 ayda ancak açıklanıyordu.

Testte objektif bir değerlendirme vardır 5 şıktan 1'i doğrudur.
(hoş bunuda beceremedikleri zamanlar oldu)
Form ile sonuçlar çabuk -tarafsız şekilde elde edilir.

1.174.000 (birmilyonyüzyetmişdörtbin) kişinin girdiği sınavda yazılı usul ile sınav yapacağız demek için ne içmek lazım acaba ?

Kaldı ki hadi yaptın, bu kağıtları kim ne zaman okuyup puan verip yayınlayacak.

Yada bakan arada x okuldaki y hocayı hocam be asdfgh isimli öğrencinin kağıdını bir daha okusan belki 90 alacaktı demeyecek mi ?

Vallahi bunu da yapmaz diyenin ağzına kürekle vururum.

Bu nasıl mantık arkadaş. Sabah sabah sinir zıplaması yaşıyorum resmen.

rain man
21-09-2017, 08:53
Bu nasıl bir mantıktır ya ? Ben girdim bu yazılı sınavlara smmm yeterliliği verirken. 7 dersten sınav olduk, 15.000 civarı kişinin girdiği sınavda sonuçlar 3 ayda ancak açıklanıyordu.

Testte objektif bir değerlendirme vardır 5 şıktan 1'i doğrudur.
(hoş bunuda beceremedikleri zamanlar oldu)
Form ile sonuçlar çabuk -tarafsız şekilde elde edilir.

1.174.000 (birmilyonyüzyetmişdörtbin) kişinin girdiği sınavda yazılı usul ile sınav yapacağız demek için ne içmek lazım acaba ?

Kaldı ki hadi yaptın, bu kağıtları kim ne zaman okuyup puan verip yayınlayacak.

Yada bakan arada x okuldaki y hocayı hocam be asdfgh isimli öğrencinin kağıdını bir daha okusan belki 90 alacaktı demeyecek mi ?

Vallahi bunu da yapmaz diyenin ağzına kürekle vururum.

Bu nasıl mantık arkadaş. Sabah sabah sinir zıplaması yaşıyorum resmen.

Mealen, biz kendi halkımızı bize oy verecek beyinsiz kitleyi oluşturmak sürdürmek istiyoruz. Bu işin amacı da bu. Babası annesi bize yakınsa çocuğun cevaplarını doğru kabul ederiz diğer türlü önünü kapatırız. Yeni nesil torpil sistemi hayırlı olsun.

Çapsız vizyonsuz insanlar sırf hitap ve manipülasyon yeteneği var diye lider ve iktidarlar. Ben ülkeyi gerçekten hani samimi duygularla dahi kalkındırmaya çalışıp da başaramadıklarına inanmıyorum. Çünkü 5 yaşındaki çocuğun mantığına sığmayan şeyler yaşanıyor her gün. Bu adamların kendisi dış mihrak ve planları başarıyla işliyor. Emelleri de bizi geriye götürmek.

Sabah sözde bu işlerden sorumlu bakan bir aya bakanlar kuruluna yeni sistemi sunarız diyor. Lan madem saçma da olsa elinizde bir sistem yok niye apar topar kaldırdınız?

Oynadıkları hayatlar, o çocuklar ve aileleri. Üzülüyorum yerlerinde olsam çocuklarım nasıl bir gelecekte yetişmeye çalışacak diye düşünüp kahrolurum.