PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 01 DEV 91 Audi s3 ve sahibi Hasan Şimşek hakkında..

Sayfa : [1] 2

ümitech
19-09-2017, 16:49
Öncelikle herkese selamlar.. bu konu için kimsenin vaktini çalmak veya meşgul etmek değildi niyetim fakat durum içinden çıkılmaz bir hal aldı, mahkemeye ve buraya başvurmak durumunda kaldım, konu şöyle ;

bundan 20 gün önce dev s3 ve ford fiesta aracları üzerine bir miktar para almak konusunda anlaşarak Hasan Şimşek ile takas yaptık..
şahsın buraya gelemeyeceğini bildirmesi üzerine çekici yoluyla ve içine de vekaletleri koyup orada vekalette yazan kişiler tarafınca satış yapılmak üzere mütabık kaldık.araçlar çekicilere bindirildi ve audi s3 istanbula ford fiesta ise adanaya doğru yola çıktı..

araçlar gidecekleri yere ulaştıktan sonra hasandan bana telefon geldi..aracın bir miktar egzosdan duman attığını ve kendisinin aklının karıştığını söyledi,bende şaşırdım ve şerefim, namusum üzerine yemin ederek bundan haberim olmadıgını belirttim.sonrasında da bana video attı ,evet hakkaten araç ara ara duman atıyordu.bende kendisine ne yapmak istediğini ve kendisine nasıl yardımcı olabilecegimi sordum..sonrasında kendisi ticarette benim üste alacagım paradan 3.000 TL kesecegini buna benimde müsaadem olmasını istedigini ve hakkımı helal etmemi istediğini söyledi..benden hay hay tabiki eger bu benden kaynaklanan bir sorun ise malımın arkasındayım diyerek hiç kimseye borçlu kalmak istemeyecegimi belirtip gönderecegi paradan 3.000 TL kesmesini buna benimde rızam oldugunu söyledim..transfer edecegi paradan 3.000 TL keserek eksik yatırdıktan sonra , ''ben bu aracı götürür gösteririm üst kapak açılır ne çıkarsa çıksın artık araç benimdir sen üzerine düşeni yaptın,Allah razı olsun'' dedi ve konu kapandı..buna şahıslarda TANIKTIR..

bir zaman sonra ford fiestayı göçükcüye götürüp göçüklerini halletmek istediğimde usta bana bu arabada 1 parça boya değil 4 parça boya var dediğinde haliyle şaşırdım ve derhal oradan çıkıp bir kaportacıya gittim, aracı gösterdiğimde 4 parça boya oldugunu öğrendim..boyacınında insan oldugunu ve yanılabileceğini düşünüp bir başka boyacıya daha götürdüm..o boyacıda evet bu arabada 4 parça boya ver dedi artık emin olmuştum..hasanı aradım aracta 1 parça değil 4 parça boya var dedim, tamam bana exper raporu yolla dedi(Allah var kendisi fiestayı görmedi,şehir dışında oldugundan birisi vasıtasıyla yolladı bana aracı,kendi türlü iftira ve karalamalarla,çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ediyor ama aynısını ben kendisine yapmayacagım,bana yakışmaz).expere gidip exper raporunu aldıktan sonra hasana attım sonrasında birde video çekip heryerini boya makinesiyle göstermemi istediğini söyledi bende dediğini yaptım ve fiestada +3 parça boya oldugunu kendiside anlamış oldu..bende konustugumuz paraya fiestayı alamayacagımı çünkü zarar edeceğimi belirttim ve kendiside benim kusuru kabul ettiğim gibi fiestanın kusurunu kabul etti..(fiesta arada ikimizinde tanıdığı hatırlı bir kişi tarafından yollandı ve bu kişi araç için yalan söyleyecek ve 3.000 TL ye tenezzül edecek biri değildi, hayatın içinde böyle şeyler olabileceğini söyleyerek tamamlaştık)..kendisine ben arabayı 42.000 tl ye aldım haliyle bu araç bu paraya satılmayacak ne kadara satarsam zararımı karşıla bana şimdiden 3.000 TL göndermene gerek yok belki de arac 40.000 e satılacak sende 2.000 TL ödersin diye iyi niyette bulundum, yalansa buyursun yalan desin)

devir gününden itibaren aradan 19-20 gün gibi bir zaman gecti hasan beni aradı..ben araba almadım dert aldım, sorun sahibi oldum dedi..bende hayırdır hasan anlat dinliyorum dedim..bana arabayı geri almam gerektiğini ve kendisine mal sağlam deyip kendisini ''kandırdığımı'' söyledi..şaşkınlık içerisinde ''ben seni kandırmadım , s3 istanbula indiğinde ara ara duman attığını söyledin ve buna karşılık parandan 3.000 TL keseceğim dedin, bende buna müsaade gösterdim sen kalkmışsın 20 gün sonra arabayı alacaksın diyorsun'' dedim..uyanık arkadaş bu süreçte arabaya bindi, gazladı ve yarıştı !!! buna istanbulda ki insanlar şahittir bendede videosu var, hasanın kendisi attı(mahkemede delil olarak gösterilecektir)..gece 2 ye kadar yazıştıktan sonra gündüz tekrar beni aradı ve ''BEN BU ARABAYI SANA VERMESİNİ BİLİRİM, AGZINA SİLAHIN NAMLUSUNU SOKAR GEREKENİ YAPARIM'' dedi..bende buna reaksiyon göstererek ''elinden geleni ardına koyma, biz seninle senin isteğin dogrultusunda bir anlaşma yaptık kalkmış 20 gün sonra arabayı cebir ve tehdit ile geri vermeye çalışıyorsun'' dedim ve kapattık..telefon konuşma ve yazışmalarımız devam etti ve ardından tech e , facebook a konu açarak beni rezil edeceğini söyledi..bende buyur ne yapmak istiyorsan yap elinden geleni ardına koyma ben davamda haklı olduktan sonra senin yapacakların beni enterese etmiyor dedim..

dün itibariyle beni avukatı aradı ve hasan bey size dava açmak istiyor ne düşünüyorunuz diye sordu..bende buyursun hakkını hukuk önünde arasın tabiki buna hakkı var dedim..avukat bey de ''belki uzlaşmaya gidilebilir eger rızanız varsa konuyu birde sizden dinlemek isterim'' dedi..bende yukarı da yazdıgım şekilde avukat beye durumun böyle böyle geliştiğini söyledim ve sonrasında beni agzıma silah dayayıp arabayı geri vereceğini ve bana devri aldıracagını söyledi dedim..avukat bey ''burası dağ başı değil, o işlerde öyle kolay değil, kimse kimsenin agzına silah sokarak iş yaptıramaz burası bir hukuk devletidir ve eğer bunu söylediyse kendisine AVUKATLIK YAPMAM, kim yapmak istiyorsa hasan şimşek'in avukatlığını yapsın'' dedi ve telefonu kapattık..5 dk içinde avukat bey tekrardan beni aradı ve ''Hasan bey hukuk yoluyla değil kendi yöntemleriyle bu işi çözecekmiş dikkatli olun , taktı mı takan bir tiptir''dedi..bende madem kendi yöntemleri varsa buyursun çözsün , hünerlerini görmek isterim dedim ve tekrar telefonu kapattık..

bu şahıs gectiğimiz pazar ve pazartesi günleri adanadan arkadaşlarımın numarasını biryerlerden bularak arayıp beni itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır..benim sahtekar oldugumu ve kendisine bozuk araba sattıgımı belirterek yalan yanlış sözlerle beni karalama peşindedir..

şimdi sizlere soruyorum;

+neden bana internet ortamında konu açacağını söyleyip devamında açmadı?acaba haksız olduğunu bildiği için mi?

+neden kendisinin isteği doğrultusunda daha s3 istanbula iner inmez 3.000 TL paramı keserek hakkını helal edeceğini beyan ettikten 20 gün sonra (bu süreçte araca bindi,gazladı,yarıştı) beni cebir ve tehdit ile alt etmeye çalışarak ve itibarıma leke sürmek gayretinde olup etrafa yalan yanlış sözlerle hakkımda iftiralar atmaya kadar varan sürece kadar konuyu taşıdı?

+eğer ki ben sahtekar, yalancı ve düzenbaz ve kendi söylediği gibi ''tutuşup'' kaçmaya çalışan bir adamsam neden kaçmayı tercih etmeyip burada ki insanların konuya vakıf olmasını sağlayıp foruma konu açtım?

+birçoğumuz ticaret erbabıyız-tüccarız , ticarette konuşulan pazarlık dışında 20 gün sonra kendi isteğine göre cebir,tehdit ve şantaj ile ticareti bozmaya çalışıp , bununla da yetinmeyip yakın çevreme iftiralarla beni itibarsızlaştırma girişiminde bulunduktan sonra kendisine bu şekilde reaksiyon göstermem konusunda vicdanen düşündüğünüzde neler söylemek istersiniz?

+Hepiniz takdir edersiniz ki ticarette pazarlık 1 defa olur, alışveriş yapılır ve konu kapanır..daha sonra taraflardan biri çıkıp canının istediği gün ve saatte antlaşmayı karşısında ki kişiyi aşağılayıcı sözlerle bozmak istediğinde (hele ki tehdit sözleriyle) buna karşı tarafın tepkisi ne olabilir?

belden aşşağı vurmaya başlayan ve her türlü çamur çirkefi yapmak suretiyle benim itibarımı sarsmak üzere insan vicdanına sığmayan hareketlerde bulunan hasan şimşek hangi kanaldan çözmek istiyorsan buyur çöz, bekliyorum..

sen benden davacı olamazsın çünkü benim Allah katında da kul katında da haklılığım ortadadır..fakat ben seni iade-i itibar ve özel hayata müdahale başlıklarından maddi-manevi dava ediyorum..

eger haklı oldugunu düşünüyorsan mahkeme huzurunda hakkını ararsın ve orada da belirtirsin silah zoruyla bu işi çözebilecegini, ki zaten sen belirtmesen dahi ben elimde ki belgelerle bunu mahkemeye beyan edip hakkımı sonuna kadar arayacagım,şahitlerle görüştüm davaya tanık olarak kendileri de katılacaklar..

bakalım stajyer mafyalığın,kovboy filmlerinin etkisinde kalışınla ve kirli oyunlarınla sorun haline getirdiğin bu konuyu nasıl çözeceksin..

son olarak ;

belki ben sahtekar biriyimdir ve yalan üzerine kendisininde söylediği gibi böyle senaryoları yazmışımdır, kendisininde açıklamalarını dinlemekte haklısınız buyursun açıklamasını buraya yazsın, tech e konu açacagım dedi ama ne hikmetse cesaret edip açamadı ben suçlu gösterilmeye çalıştıgım halde aslanlar gibi burada herşeyi kamu önünde anlattım,yazdım..şayet kendisi dediği gibi ''onurlu'' ''dürüst'' ve ''müslüman'' bir kişiliğe sahipse arkadaslarımı arayarak iftira dolu sözlerin aksine buraya yaşananları ''delikanlı'' gibi anlatsın, bekliyorum..Bu konuyu hepinizin vicdanına bırakıyorum..

burada yazılanlar diğer belgelerle birlikte mahkemeye intikal edeceği için kırıcı,hakaret ve küfür içeren sözler yazılmaması konusunda dikkatinizi istirham ediyorum..

Kalın sağlıcakla..

RIDVAN
19-09-2017, 17:01
Burda tek hata . İki tarafında araç başında olmaması . Ticaret yüz yüze görerek iki tarafda beğenerek olur'ki burda bir takas ve üst konusu . İmza atıldıktan noterden çıktıktan sonra kimse kimseyi tanımaz .... keşke dedim Ama ağıza silah dayıyarak bu iş çözülmez mal mürk hepsi geçer . Allah haklının yardımcısı olsun insallah ...

B16
19-09-2017, 17:03
1) Dev S3'ü alan kişi, noter satışını almadan önce ekspertiz yaptı mı? Aracı almadan önce kendi kontrol etti mi? -Eğer etmediyse noter sözleşmesinde bile aracı görerek aldım vb. tarzda şeyler yazılır.
2) Siz Fiesta aldığınızda yukarıda ki şeyleri yaptınız mı?
3) Görüyorum ki aranızda bi güven var ve araçların parası yollanmadan araçlar yola çıkmış ki "S3 duman atıyor sana göndericeğim paradan 3.000TL kesiyorum" cümlesi geçmiş. Bu durumda 2 tarafta birbirine güveniyorsa 4 parça boyalı aracın 1 parça diye lanse edilmesi bile ofsayt
4) Eğer siz S3'e sağlam diyip onu kandırdıysanız 4 parça boyalı arabayı size 1 parça boyalı diyerek o da sizi kandırmış. Eşitlik sağlanmış.

şayet kendisi dediği gibi ''onurlu'' ''dürüst'' ve ''müslüman'' bir kişiliğe sahipse arkadaslarımı arayarak iftira dolu sözlerin aksine

Sorarlar Kamil dürüst biriysen neden 4 parçalı arabayı 1 parçalı diye sattın. Dürüstlüğüne leke gelmemesi için neden hemen kardeş al paranı yolla arabamı demedin. Madem kandırıldın, seni de kandırdılar. Bu adam sana Fiesta'yı geri al dediğinde geri alacak mıydı?

MK8800
19-09-2017, 17:10
Geçmiş olsun , 3000 TL olayında helalleştiyseniz zaten sizin adınıza yapacak herhangi bir şey kalmamış uzatmanın luzümu yok .

Fiesta için yorum yapamayacağım devir öyle bir devir oldu ki araç hakkında söylenenler doğru çıkınca sevinir hale geldik .

------ ----- -----

Ağzına silah dayayıp bu işi çözerim kısmı ile alakalı bir yorumum var okurken beni bile sinirlendirdi .

Farzı Misal böyle bir kuvveti ve dayanağı var ise kendisine OHAL sürecinde olduğumuzu , TAŞIMA RUHSATLI silahı olsa dahil bu dönem içerisinde eğer ki emniyet güçlerine taşıması gereken sebebi yazı ile belirtmediyse o silahı taşıyamayacağını bilmesi gerektiğini bildirmeniz iyi olabilir .

Bunlar harici ruhsatsız silah ile böyle bir tehdit savurdu ise takıldığınız yerde mesaj atarsanız seve seve istihbaratta görevli danışmanlarımızdan birine sizi yönlendireceğimi belirtmiş olayım . Haksız , hukuksuz yere şiddetle birileri bir şeyler yapmak isteyince benim pek hoşuma gitmiyor açıkcası :)

Yalnız kimsenin hakkına girmiş olmayayım bu yorumlarımı da sizin yukaridaki yazınıza dayanarak yaptım

ümitech
19-09-2017, 17:26
1) Dev S3'ü alan kişi, noter satışını almadan önce ekspertiz yaptı mı? Aracı almadan önce kendi kontrol etti mi? -Eğer etmediyse noter sözleşmesinde bile aracı görerek aldım vb. tarzda şeyler yazılır.
2) Siz Fiesta aldığınızda yukarıda ki şeyleri yaptınız mı?
3) Görüyorum ki aranızda bi güven var ve araçların parası yollanmadan araçlar yola çıkmış ki "S3 duman atıyor sana göndericeğim paradan 3.000TL kesiyorum" cümlesi geçmiş. Bu durumda 2 tarafta birbirine güveniyorsa 4 parça boyalı aracın 1 parça diye lanse edilmesi bile ofsayt
4) Eğer siz S3'e sağlam diyip onu kandırdıysanız 4 parça boyalı arabayı size 1 parça boyalı diyerek o da sizi kandırmış. Eşitlik sağlanmış.

Sorarlar Kamil dürüst biriysen neden 4 parçalı arabayı 1 parçalı diye sattın. Dürüstlüğüne leke gelmemesi için neden hemen kardeş al paranı yolla arabamı demedin. Madem kandırıldın, seni de kandırdılar. Bu adam sana Fiesta'yı geri al dediğinde geri alacak mıydı?

şöyle izah edeyim..
şayet bana ümit bu araç duman atıyor ben bu arabayı alamam geri gönderiyorum dostlugumuz baki kalsın deseydi , maddi değil manevi olarak sahip oldugum herşeyin üzerine yemin ederim ki ben arabyı geri alırdım..fiesta konusunu sineye çektik , bunu sadece oraya yaşananları eksiksiz anlatmak adına yazdım..ki kendisinede söyledim fiestanın ne kusuru cıkarsa cıksın(boya hariç) aldım kabulümdür dedim..yalansa yalan desin..madem sen bu s3 ü kabul etmeyecektin hasan şimşek neden bana al arabanı demedin?dedin de ben yok mu dedim?ki sana belirttim bundan haberim yok , şeriatın kestiği parmak acımaz üzerime vaife olan şey ne ise yapmaya hazırım dedim sende 3.000 TL yi kesmek istediğini belirterek parayı kestin,arabayı tekrardan göndermek bana yakışmaz dedin,helalleştik ve konu kapandı..hangi kurnazlık seni 20 gün sonra bana bunları söylemeye itti? hangi akla hizmet ben bu işi tehdit ve şantajla çözerim dedin?

fiesta konusunda kusuru olmadıgını bize arada ki hatırlı bir kişinin yolladıgını belirttim, yine söylüyorum bu postta da..
fakat fiestadan kendisinin bana 3.000 TL verecegini,borçlu oldugunuda yazmış olayım..

ben bana baskı kurdugu günden bu yana buraya konu açmayı düşündüm fakat arabası elin diline düşer belki çocuk daha da zarar görür dedim ama hergün adanada ki insanları arayıp karalama kampanyası başlatınca ve teche ve face e konu acacagını söyleyip şantaj yaptıgı halde yapmayınca bende bu kararı alıp buraya konu açtım..

herkesten ricam kendisine hakaret ve küfür içerikli yazılar yazılmasın ki mahkeme huzurunda sizinde olaya dahil olup huzurunuz kaçmasın..benim yeterince huzurum kaçtı zaten..

ümitech
19-09-2017, 17:31
rezillik çıkartmak isteyen hasan şimşek , bak nasıl rezil oluyoruz..bak oluyoruz diyorum oluyorsun demiyorum...
bu konuyu buralara sen getirdin şimdi ayıkla pirincin taşını..
yıl 2017 , adam tehdit etmek neymiş agıza silah sokmak neymiş anlat..
biz icraatların hastasıyız hasan şimşek varsa maharetin göster , ha eger yoksa sen nerenin ali kıran başkesenisinde beni tehdit ediyorsun?
o kadar alçalttın ki konuyu ben herşeyi göze aldım sende kendini aklamak için uğraş şimdi..

PiscocuK
19-09-2017, 17:31
geçmiş olsun

ümitech
19-09-2017, 17:37
şunuda belirteyim, kendisi burada yazmadıgı için tek taraflı olmaması açısından postlar birikmedikçe bende yazmayacagım..
hayatımda serçe kuşunun yediği buğday tanesine göz dikmedim, Adana'da beni tanıyanlar bilirler..ve bunca zaman bir sürü spor ve binek arac sattım , şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki hiç kimseyle böylesine sorunlar yaşamadım..
sorun çıkartmak isteyenlerle de imkanım el verdiğpi müddetçe uğraştım çünkü benim için hakkımın yenmesi hayatımın yokluğuyla eşdeğerdi her zaman, yaşamasamda olurdu..SEN BU KONUYU BURALARA GETİRDİN BEN DEĞİL !!!

şimdi yaz bakalım daha ne kadar karalama kampanyasına devam edeceksin..

dieselpower
19-09-2017, 17:50
kola çekirdekler stoklandı beklemedeyiz..şaka biyana ayıplı malı adama sen satıyorsun bide tehdit ediyorsun..

STP
19-09-2017, 17:56
ben sahsen adanlı bırını bu sekıl tehtıd etmezdım :rolleyes:

Berk007
19-09-2017, 18:23
Havlayan köpek ısırmaz diye bir atasözümüz.
Haklıysan ver mahkemeye ölümle tehditten (ispatlarsan) ceza alması çok büyük olasılık.
Uzlaştırma ekipleri işin içine dahil olunca da geri vitesin senkromeç kırma sesini duyarsın.

Day Walker
19-09-2017, 19:22
ben sahsen adanlı bırını bu sekıl tehtıd etmezdım :rolleyes:

Ben de aynı fikirdeyim :D

Onurkk06
19-09-2017, 19:32
Bundan 1 ay civarında önce s3ü çekici üstünde görmüştüm İstanbulda hayırlısı olsun sıkıcı bir durum

coolvtec
19-09-2017, 19:52
Geçmiş olsun. Aracı görmeden ekspertiz yaptırmadan üstüne bir de takas yapmak çok riskli olmuş.

turboman
19-09-2017, 20:08
Geçmiş olsun.
Hayat işte bi tecrübe daha kazandırdı bide öyle düşünün

Talih.b16
19-09-2017, 20:23
bu konuyu buraya açma nedeniniz nedir?
ben bunu anlayamadım, bu gibi durumlar alışverişlerde olur zaten.
bunun bu siteyle alakası nedir bu arkadaş siteye falanmı üye veya galericimi?
amaç bizi uzak durun diye uyarmaksa eyvallah

cookies
19-09-2017, 20:31
Silah milah konusunu geçiyorum, o na ayrı yazılır da, siz yani iki tarafta araçları görmeden ellemeden nasıl razı olup gönül rahatlığıyla araç alıyorsunuz ki gerçekten anlamıyorum.. Millet letgo'dan metgo'dan 50liralık modem alırken kaç kere teyit alıyor, kalkıyor kocaeli'den İstanbul'a elden teslim alıyor, abi siz araba gönderiyorsunuz.. Hayretle izliyorum yoksa benim atladığım bi durum mu hasıl oluyor?

300E
19-09-2017, 20:40
İki tarafta görmeden araç alıyorsa, iki tarafta araçlarda bilinmeyen, ortaya çıkabilecek problemleri göze almış sayılır.

Tunacan
19-09-2017, 20:44
Milletin expertize sokup aldığı araba bile pert çıkabiliyorken, görmeden araba almak satmak nasıl cesarettir yarabbi..

Not: kimseyi tanımak istemiyorum.

Onamdar
19-09-2017, 20:53
Valla hocam yemeksepetinden adana dürüm söyler gibi araba ticareti yapmışsınız belliki aranızda bi güven varmış yazık olmuş. Hatalı olduğunuzu düşünmüyorum yazdıklarınıza göre ama karşı tarafta ne diyecek bi bakmak lazım. Tehdit olayının açıklaması olamaz o ayrı

SAYGIN
19-09-2017, 20:58
Forum üzerinden olan bir ticaret mi bu?

karasimsek
19-09-2017, 21:42
Bana büyüklerim ve hatırlı abilerim " Sus " dedi ve ben hatır kırmayıp susmuştum. Konu açıldı, herkes neyin ne olduğunu bilsin, ona göre hareket etsin. 2 ay önce alıcı olduğum rakamda uyuşamadığımız; daha sonra demek ki bu imtihanı yaşayacağımız kaderimiz de var demek ki, 2011 ford fiesta marka dizel bir aracı çok sevdiğim bir abimden (kendisi isterse ismini açıklar) uygun paraya " görmeden dediği özellikler ve niteliklerle bayram öncesi telefonda satın aldım. Aracı hiç görmedim, hiç ekspertiz yaptırmadım, hiç kullanmadım, konu açan vatandaşa verirken de rakam buna al diye bir rakam belirtmedim. S3'ün satılmadığını istanbulda hemen hemen herkese az zararla arabayı satmak için takas teklifi yolladığınıda bildiğim halde, alıcı oldum.1 parça boyalı tramersiz bildiğim fiesta aracımla takas olabileceğini ve 42.000 tl rakama aracı sorup sayabileceğini izah etti. Üzerine de 23.000 alacağını söyledi ve hem alınan hem satılan araçların değerini konu açan vatandaş belirledi. ***** sitede Dtm Blue s3 600+ yazdığı için haliyle sormam gerekti ve arabanın güncel halini sordum. 2.0 bar gazlıyorum herşeyi sıfır, zerre eksik yok 500+ vermezse adam değilim. Harcanan ortada malzeme ortada yüreğir tekeli ve sami ramazanoğlu gibi bilindik isimlerden de bilgi alabilirsin dedi. Painted by Hakan tekiner'e vekalet gönderecek olması nitekim burda da tanıyanlar olunca adana'ya gitmek yerine, karşılıklı çekici tutulup araçalrın gönderileceği konuşuldu. Güncel video istedim 2 gün sonra video geldi videoda (isteyene atarım) etek sesi mevcuttu. Boşluklu bilerek topladık dedi örttü üzerini eyvallah doğrudur dedik. Aslında test ettirmeden alacaktım ki ümiti daha yakından tanıyanlar ve hızlı bir araç olduğu için test ettirmemi şiddetle tavsiye ettiler. Kimse kimseye kapora ödemeden onun ayarladığı rakamdan daha uyguna çekici ayarlayarak aynı gün arabalar çekiciye yüklendi. Arac geldiğinde sivasta bayram dolayısıyla bulunmamdan ötürü ve s3 ile fazlaca ilgilendiği için SAVAŞ abime rica ettim (ALLAH RAZI OLSUN hakkını asla ödeyemem ) oda beni kırmadı ve ben şehir dışında olduğumdan çekiciden iner inmez DR. ECU Erdem abi ile test edildi. Bujinin bir tanesinin yağlama yaptığı, aracın duman attığı, ve yağ attığı kanısına vardıklarını tüm bujileri sıfırı ile değişip beni haberdar ettiler. Ben ümiti aradığım ve bu durumu aktardığımda yeminler edip, namus, şeref, vs kavramları da katıp haberi olmadığını beyan etti. Yağ olayına da yattı araba kurum atıyordur dedi. Nitekim Hakan Tekiner vekili olduğu için onun da başka bir esnafa götürmesini talep etti. Service Paşaoğlu Savaş usta da aracı gördü ve aynı belirtileri gördü. Gun performance Tayfun Gün (nam-ı diğer tago) Savaş abi ile ricam üzerine teste yola çıktılar. Aracın basınc görmediğini ve gitmediğini beyan ettiler. Telefon trafiği sürekli sürüyor ve bana aracını satarken (ses kayıtları yazışmaların hepsi mevcut isteyene whats app yoluyla atarım) eksiksiz yakıtını koy gazla demiş yağını dahi yeni değiştim demiş ve satmıştır. Nitekim sorunları kendisine ilettiğimde şaşırmış bir tepki ile olamaz vs gibi cümleler kurmuştur. Ayrıca " bu saatten sonra sana geri adanaya araba göndermek yakışmaz " diyerek aklı sıra psikolojik baskı kurup cambazlık yapmıştır. Ben de kendime yakışmaz arada aracı olan insanlar huzursuz olmasın diyerek ( bu şekilde daha çok oldular olacaklar) 3.000 sembolik bir rakam kesip eksik çıkarsa parasının üzerini (2.000) çıkarsa üzerini örnek olarak (5000) çıkarsa üzerini yollamasını rica ettim. Oda diğer ustalara gerek güvenmedi, gerek aklında başka birşey oluştu, SAVAŞ PAŞAOĞLUNU tercih edeceğini Hakan Tekinerin o firma ile samimi olduğunu daha şeffaf objektif davranacağını söyledi. Bu şekilde helalleştik ve 20.000 ücretini banka yoluyla kendisine gönderdim. Ford konusuna gelince kendisi de yazmış ben hiç görmedim aracı vekili Hakan Tekiner mesleği icabı boyadan anladığı için baktırması gerektiğini, baktırıp öyle almasını talep ettim. Kendisi zaman ve fırsat olmadığı için baktıramadığını beyan etti. Nitekim satışlar s3 un uzerınde ki borç ve men yüzünden ertelendi bu şartlarla aldık kabul ettik dedik. Bayram tatili bitti ve istanbula döndüm biraz heves biraz merak arabayı kutsal cumartesi dışarı çıkardım. Yıkadım duman ve yağ yine atıyordu vıdeolar mevcut normal mi diyerek yine aradım araç çok yattı kafan rahat olsun yakıtını koy afr ni kontrol et gazla dedi arkadaş, güvenemeyip yüreğire whats app yoluyla sordum 11.9 gibi seviyelerde problem yok harici gazlama dedi kendisi, nitekim 3. Köprü yoluna deneme var denilerek gittik, rolantide iken aracı zengin afr gören arkadaşlarımdan biri uyardı, nitekim arabayı da görmek istediğimizden bir arkadaşla deneyelim dedik 120 de kurulduk gaza oturduğumda afr 13-14 arasına çıkınca bıraktım anlamsız bir anowrmallik olduğunu hisseettim (resmi ve video mevcut) eve getirip bıraktım aracı. Gec vakit yine arayıp ümit bu arabada ciddi bir sıkıntı var emin misin sorun olmadığına dediğimde " asla olamaz gönlün rahat olsun o araba istanbulda çok araba parmaklar rahat ol kardeşim demiştir " yüreğire rica edip bu arabada ki anormalliği çözelim diyerek kendisi araca bağlandığında map sensörünün arızalı olduğunu bunun da beyinde olduğundan komple yeni bir tesisat ve sensör almam gerektiğini aracın basınci hiç görmediğini her ne kadar evc 1.6 gösterse de araba 0 değerle göründüğünü söyleyip duman ve yağ olayının ise ben ayarladığımda bu halde değildi bu araç deyip durumun daha da vahim olup motoru açmamız daha sağlıklı olur diyerek Savas Pasaoglundan gün alıp bana döneceğini rica etmiştir. Bu arada ford ekspertiz edilip fazladan boya çıkınca beni bilgilendirip arabayı hiç görmediğimi bildiği için gönlün razı değilse " arabayı geri yollayabileceğimi çekici ücretlerini de ben karşılayabileceğimi " beyan ettim kendisi bu durumu kabul etmedi ve 39'a sayıp 3 bin lira değer kaybından ötürü para talep etti. Hem aracı uygun almam, hem de fiestanın sahibi ile olan muhabbetim dolayısı ile ne ceza gerekıyorsa ben cebımden oderım arac sahıbıne laf gelmesın yeter kı mantıgı ile hareket ettım. Nitekim arac sahıbı bana fırsat vermeden bilgim yok olabilir video atar boya makinesi ile doğru ise ben öderim dedi. Bu video beklenirken araç sahibinin arkasından " bazıları anısı ile bazıları anası ile anılır " cümlesi kurdu olaya sahip çıkmayacağını veya para göndermeyeceğini düşünerek, (inkar ediyormuş ispatlarım merak etme) edepsizlik ettiğini kimsenin suçu kabullenmeme gibi bir durum sergilemediğini söyledim ve konuyu kapattık. Fordun sahibi cezasına razı oldu, ümit 3.000 eksik ücret aldı ve savaş paşaoğlunun boşluğu beklenip motorun açılıp sıkıntının giderileceği beklenirken instagramda alakasız durumlar paylaşıp, olaya değişik bir renk kattı. Bu ticaretten huzursuz olduğum için ve masrafın bariz 3.000 den fazla tutacağını bildiğim için toplarken rektifiyesiz ve homlama yapılmadan toplandığını kendi ustasından dolaylı yoldan öğrenip aracı geri vermek istediğimi beyan ettim. Hopladı zıpladı almam da almam Adana da alay konusu olurum, satılmaz daha araba vs dedı bende bana hazır araba deyip sattığı arabanın bozuk olduğunu, 3.000 den fazla çıkacagını soyledım ve bu durumu kabul etmeyeceğini masrafı kestik zaten beni ilgilendirmez canını aldın ne bileyim arabanın ( çekiciden indiğinde videosu var aracın ) ve saydığım esnaflar şahittir. Çingenelik yapmaya başladı çığırtkanlık yapıp üsteledikçe üsteledi fordun sahibinin ve benim bozuk araba vermesine rağmen o kadar çok sabrımızın ayarı ile oynadı ki anlatamam. Nitekim kendisinin bu söylemi üzerine kusurlu mal sattığı için kendisine resmi kanal üzerinden dava açacağımı söyledim. instagramda olan ve kendi sözü olan " kimi anısı ile kimi anası ile " sözünü üzerine alınıp ( neden alındı bilmiyorum) instagramdan whats apptan diğer sosyal tüm ağlardan engelledi. Burada Hakan Tekinerin resmi satış yapan olarak gözükmesi adamın ticaretle hiç bir alakası olmaması mevzu buraya gelmeden ona da arabayı geri gönderelim fordda boya çıkmış demem benim mertliğimi gösterir ki oda beni takdir etti bize müslümana bu yakışır dedi ( kendisi yazar veya sorabilirsiniz) hatırı sayılır buyukler mahkeme kararından vazgec açtır yaptır hakan arada mağdur olmasın dedıler ve mahkeme resmi kanallardan vazgecme kararını hakan abi yüzünden aldım. ( kendısi hakkını ara kardeşim ismimi ve esnaflığımı düşünme benim demiştir) ayrıca 3.000 liranı gönderelim bize hazır araba sattın kimi öneriyorsan arabayı açtır yaptır bana teslim et teklifinde de bulundum nitekim kusurlu arabanın kusurunu örtbas ederek araç satıp burada haklıymış gibi konu açıp, şuan terbiyesizlik edip kendini rezil ediyor. Tüm yazışmalar ve ses kayıtları elimde mevcuttur. Kendisine de kendi ses kayıtlarını gönderdim. Hukuk yolu herkese açık, gelelim tehdit olayına ben kimsede hakkımı bırakmam daha önce bir araç yüzünden nasıl hakkımı aldığımı paramı ödemeyip satışı yapmayan vatandaşa neler olduğunu da anlatarak kimsenin kimsede hakkı kalmaz diyerek konu benim tarafımdan kapanmıştır. Etrafımı arıyor dediği insanlar ise tamamen kimse zarar görmesin diyerek durumu hali vakti yerinde nasıl böyle bir çingenelik yapar diye hayretlere düşen zarar görmesin diye uzlaştırmaya çalışan insanlardir. Dr. Ecu özgün dahil bu konu ile ilgili hemen hemen herkesin bilgisi vardır. Gereksiz yorum yapan veya hakaret eden insanlar için adresim: Ahmet yesevi mah. Yörük sokak. No 6 D1 Sultanbeyli/ İstanbul tüm yazışmaları ve ses kayıtlarını laptop benzeri aracılığı ile buraya aktaracağım.

karasimsek
19-09-2017, 22:12
Kamil kardeş cevap yazdım oku ...

ottoman32
19-09-2017, 22:15
abi iknizi de tanımam yaşça da büyüksünüz zaten ama kör olacaktım okurken keşke biraz boşluk falan bıraksaydın

ümitech
19-09-2017, 22:31
:) hasan istediğin gibi oyna , sami ramazanoğlu ve yüreğir tekeli ismini sen gecirip , zaten ınlarda işin içinde degil mi diyip tamamiyle senin tasarrufunda gerçekleşmiştir..bu benimde belge olarak sakladıgım "ss" fotolarla sabittir..üstte ki yazıyı okudugumda en az 4-5 tane yalan söylediğini , burada ki insanların tıpkı adanadakilerin aklını çelmeye çalıştıgın gibi açıkca görüyorum.benim adım ümit güler beni dostuma degil düşmanıma sor eger sana 1 kaç bin tl tik bi adam oldugumu söylerse ne dersen o gecerli..24 saat gecmeden beni arayıp adamın agzına silah soktum aldım ben almasını bilirim dersen sana arabayı verecegim varsa da vermem.senin krallarına veliahtlaına da vermem.sana direk sana daha öncede dedim biz icraatın hastasıyız yapacagını mahkeme,silah,adam artık herneyse halletmezsen bu halinden de basit bir adamsın...ben gözümü kararttım ve bu davaya başkoydum..bugün babam yanıbaşımda (adanada nasıl insanlar oldugumuzu dilediğinden sor hasan) ohiglum kaç defa yazma boşver vaktini harcama dediyse de , hatta aradıgın şahıslardan biride boşver uzlaşın dediği halde , konuyu belden aşşağı sen vurduğun için bıralara getirdim.aslında ben degil Allah biliyor ki ben haklıyım.agzıma silah dayayacak hasan benim haklı mücadelem için verecegim canım var senin neyin var?
Sen iyi niyetleri öldürdün..aklınca bizi ortaokul talebesi yapıp arabayı geri gagalayacaktın olmadı..
Savaş abiye bu sözü söylediğimi belirtip ilk tacizine başladın..sonra adandaki ler..

Benim şerefim ve onurum mesele olan yani sende olmayan şey..
İnsanı kaptan kaba koyan , sanki ben sana arabayı al diye ısrar etmişim gibi, sanki 3000 teklif edip böyle olmasını isteyen benmişim gibi konuyu buralara getirdin..
Bak hasan efendi kimse haksız davada canını ortaya koymaz..varsa canını koyacak adamların tabir ettiğin gibi gel agzıma silahı daya yok arabanın devrini ver..yok eger yoksa bak büyük harflerle yazıyorum İSTANBULA AİLEMLE BİNECEĞİM ARAÇ İÇİN GELECEM HEMDE TEK BAŞIMA İSTANBULA SENİN MEMLKETİNE GELECEM VE GÖZLERİNİN İÇİNE BAKIP SENDEN AGZIMA SİLAH DAYAMANI İSTEYECEM VE EGER SENDE YAPABİLİRSEN BURAYA RESİMLERİNİ BEN KENDİM ÇEKİP KOYACAM..hadi bakalım iyi olan kazansın..

Suan telefondan bu kadar yazabildim , taraflar dinlenilmiş oldu ama emin olun ki yalan konusuluyor burda..
Ben istanbula geldiğimde mahkemeyi sen kur bakalım kimin kantarı ağır basacak..

ümitech
19-09-2017, 22:41
Bugün özgünüde aradım durum izahatı yapmak ve konu için izin almak için y dısında oldugunu belirtti ok dedim diğer 2 mod dan izin aldım.yani sevgili dostum kılıcının herşeyi kesemeceğini anla bu da ona adak olsun..(hani adak olsun bu s3 arkadaslıgımza diyordun ya)
Bu arada bir grupta daha paylaştım bunları senide tanıyanların oldugu grupta suan neler oluyor biliyor musun? :)
Senin ne derece kalite yoksunu bir insan olduğun orada ki insanlar tarfından öğrenildi ve tasdiklendi haricen o kadar seviyeli bir grup ki senin gibi seviyesizlerin alınmayacağı dahi not düşüldü..

karasimsek
19-09-2017, 22:47
Benim inandığım ve iman edip kabul ettiğim mahkeme-i kübra diğer tarafta olacak mahkemedir. Sana ve Hakan Tekinere uçak biletini dahi alalım ben alayım gelsin çözelim dediğimde sana harcayacak zamanım yok kardeş dedin, tarih belirt, biletine kadar alırım. " BENDE Kİ AĞIRLIK, SENDE Kİ TERAZİYİ BOZAR " misafir baş tacıdır en başta yapman gerekeni belgeler, ses kayıtları, screen shot'lar ortaya çıkınca " mevzu R " olmasın ilerden dönerim deyip istanbula geliyorum diyorsun. Herkes babasının oğlu, herkes etten kemikten kardeş, saydığım insanlar Sultanahmed'de turist değil. "İstediğin mekan, istediğin hakem, istediğin hâkim, istediğin garaj, istediğin Usta, hepsini sen seç, mevzu parayı arabayı geçti adam olan gelir, vekil tayin ettiği adamı da rahatlatır. Varsa kalan paran alırsın, yoksa 3.000 üzeri çıkan masrafı delikanlı gibi kabullenir gidersin. Adabıyla misafir gelen, adabıyla uğurlanır. Ben her daim müsaitim vekil olan insanlarla görüş biz gelelim. Ayrıca tekrar ediyorum seni tehdit etmedim, ben hayatım boyu kimseyi tehdit etmedim. Yapmak istersem yaparım haklıysam yaparım. Ben Söz üzerine araba aldım sen sözüm üzerine kaporasız araba yolladın. Senin sözün yine söz vermek birşeye benzemez diyordun ben de söze söz verene sözünün arkasında durana evladına haram lokma yedirmeyene hastayım ...

ümitech
19-09-2017, 23:25
:) tamam aslan parçası bu kadar da adam şahittir o zaman
Ben istanbula geldiğimde ki araba alacam baska yerdende bulabilirim ama arkadaslarıma söyledim bana istanbuldan araba bulun geleyim diye!
Öyle olmayacak ama ben bu davada zerre olsam bile davamı sürdürecem ve senin sonunda ne kadar eksi bilmem kaçlar da bir adam oldugunu herkes görecek..
Bana konusup yapamadıklarının(nete konu acacam drdin ben actım sen acmadın , BEN ADAMIN AGZINA SİLAH DAYAR ALMASINI BİLİRİM) aynısını ben sana yapacam senin yanına gelecem muhtemelen çeşitli kişiler olacak ben tek basıma olacam hangi kalıpsız adam yaptıklarını onaylayacak bakalım..
Senle konusamıyoruz çünkü yalan konusuyorsun..sen demedin mi tek birşey soracam sana ? Kardes bana göndermek yakısmaz , sanki bunu ben demişim gibi post atmışsın , senin gibi müslüman görünümlü stajyer mafyalarını da bizim yüreğimiz bozar aslanım.o aksam bak senin meleketin ide ki aksamdan bahsediyorum önce konusacaksın dinleyecem sonra ben konusacam sen dinleyeceksin tech dende herkes davetlidir aklı basında tarafsız objektif 2 insan seçin ve sen hasan efendi mahkemeyi kur..

Senin agzına aldıgın ALLAH senin sandıgın kadar basit birşey degil
Hoşçakal istanbulda görüşmek üzere

300E
19-09-2017, 23:25
Abiler gidin whatsapptan tartışın, bize ne sizin ticaretinizden.

Talih.b16
19-09-2017, 23:27
Beyler önce sakin olun.
Bu işler kabadayılıkla çözülmez!
Bü tür işleri böyle mecralara taşımayın.
Aracı açtırın kimsenin tanımadığı bi ustaya, o size yenimi olmuş, yoksa boylemiymis, ayardanmı, işçilikdenmi söyler.
Sonra vurun baltayı ikiye bölün cezanızı çekin.
Koskoca insanlarsınız yakışmıyor..

ümitech
19-09-2017, 23:28
Dilenirse eger açık alanda akıllı adamlar tarafından oturulur ve konusulur
Benimde agzıma silah daya ama R yapıyorsun sana yakısmaz sen müslüman adamsın !söylemedim diyorsun
Dini pazarlayan hasan..

ümitech
19-09-2017, 23:32
Beyler önce sakin olun.
Aracı açtırın kimsenin tanımadığı bi ustaya, o size yenimi olmuş, yoksa boylemiymis, ayardanmı, işçilikdenmi söyler.
Koskoca insanlarsınız yakışmıyor..
Ne güzel dedin bugün 2 kişiyle bunu konustuk ama sana soruyorum kardesim insanların cevresinde ki kişileri arayarak beni itibarsızlaştırma içine gidecek kadar küçülmesi durumunda ne kadar uzalaşabiliriz ?..yine yazıyorum ben namusum ve serefim üzerine yemin ediyorum manen bütün sahip olduklarımın ğzerine kendi de edebiliyor mu ? Ama eder çünkü bu arkadas bunu bu süreçte bana cok yaptı..şarjım bitmek üzere yarın ss lerle kouya yazacam arkadas bana biryerde ss fotolar yoladı da..
Bol şans hasan..rezildende rezil olmaya devam edeceksin..

ümitech
19-09-2017, 23:35
Kaç yerde yalan yazmış , ben delikanlı adamla muhattap olmuyorum ki..
Ben size diyorum ki velevki böyle bişey olmuş olsa bile yani arac bendeyken duman atıyor olsa bile , kendisi 3.000 tl karşılıgında bunu hoşgörecegini söyledi diyorum lütfen kaçırmayın..peki sen yaralı ata nasıl kamçı vuruyorsun kutsal cumartesilere dahil oluyorsun hasan kardeş? Bu hakkı sana kim veriyor biz senle konusmadık mı bu araba acılacak diye?
Küçülmeye devam et hasan sana o yakışıyor eski dostum..

Alpii
19-09-2017, 23:36
abi iknizi de tanımam yaşça da büyüksünüz zaten ama kör olacaktım okurken keşke biraz boşluk falan bıraksaydın

Okurken astigmatım coştu, öldüm.

karasimsek
19-09-2017, 23:36
[QUOTE=Talih.b16;8384607]Beyler önce sakin olun.

Çok mantıklı service paşaoğlu, cm motors, power shop, gun performance, kimi dersen kimin dürüst objektif olduğuna sana yakın dürüst olacağına inanıyorsan, o açsın bakalım araca 3.000 tl yi geçerse kabul edersin delikanlı gibi geçmezse paranı alır gidersin. Kim ağa, kim maraba herkes görsün. Araba almayı bekleme tarih belirt ya da ara açsınlar arabayı veya geleceğin tarihi ver ustana o gün başında ol açsınlar. Çıkan masrafa razı olmayan dansözdür ...

Onurkk06
19-09-2017, 23:44
Oynanmış bir aracı hele ki bu devirde görmeden almak zaten büyük risk iken siz o güçlerde bi aracı görmeden almışsınız bu güven meselesini biraz geçen bir olay 2 liraya Asya motor satıyorken adamlar yanında 2 tane motor ustasıyla geldi sizinki de büyük cesaret

ümitech
19-09-2017, 23:53
[QUOTE=Talih.b16;8384607]Beyler önce sakin olun.

Çok mantıklı service paşaoğlu, cm motors, power shop, gun performance, kimi dersen kimin dürüst objektif olduğuna sana yakın dürüst olacağına inanıyorsan, o açsın bakalım araca 3.000 tl yi geçerse kabul edersin delikanlı gibi geçmezse paranı alır gidersin. Kim ağa, kim maraba herkes görsün. Araba almayı bekleme tarih belirt ya da ara açsınlar arabayı veya geleceğin tarihi ver ustana o gün başında ol açsınlar. Çıkan masrafa razı olmayan dansözdür ...
Alıntı yaparken bi iğrelti oldum aynı karede yer alacagımızdan bunu belirtmek isterim öncelikle..
Yukarda ki sorularıma cevap ver ama bunu yaparken 1 seferlik "adam" ol ve "dürüst" ol..

ümitech
19-09-2017, 23:55
Hasan şimşek sen bana dedin mi arac ne cıkarsa kabulümdür diye demedin mi onu söyle?
Akabinde geri vermek istedigin zaman bana silahlı show unu söyledin mi onu söyle?
Sen olayı sakızlı muhallebi kıvamına getirmeden ne kadar dürüstsün onu söyle de yolun sonunda ne kadar acınası bir adam olacağını görünce insanlar şaşırmasın!!!

ümitech
20-09-2017, 00:02
İstanbulda ki benden büyük abilerime ve beni bir miktarda olsa tanıyan hakan tekiner,savaş gözener,mustafa güneş, ozan abi soyadını hatırlamıyorum, ahmet türkgenç,hilmi, sezgin erdoğan bikaç saatlerini ayırıp gelsinler, hergün gezmedeler nede olsa :) eger dilenirse garajı olan diğer abilerde katılabilirler..stad büyüklüğünde de olabilir no problem
Bakalım mahkeme hasanın dediği gibi benim terazimi mi bozacak yoksa elalemin içinde hasanın kendi mi bozuk para olacak Allah izin verirse.

ümitech
20-09-2017, 00:05
Bozuk para gibi bozacak yazacaktım yanlıs oldu :)
Mesaj silme olmadıgı iyi hasan sen onu da denerdin bizi küçük göstermek için :)
Bütün tech ahaliside şahittir elinde 120.000 liraya kadar benzinli bmw f30 olan varsa hemen atlar gelirim araba istanbulda olmasada ben hasanın yanına karayoluyla gecerim..

ümitech
20-09-2017, 00:08
Daha da senin gibi israf insanlara zaman ayırmayacam..
Ben sözlerimin hepsini tutuyorum ama sende tık yok :)
Bundan sonra ki konusmamız yüzyüze olacak hasan ama aglarsan oynamam bilmiş ol !net olacaksın..
Delikanlı hasan olacaksın sen mızıkçılık yapmak yok..beni elaleme rezil etmeye çalışan hasanın rezil oluşunu izlerken sana acıyacam hasan..

ümitech
20-09-2017, 00:10
Son olarak savaş abide orda olacagından bu konuyu konusup genel mi yoksa kişinin şahsına mı söylenmiş eger söylenmişse bile neden bana dur ümit haddini bil demedin , yanlıs yapıyorsun demedin?beni susturmadın?
Sonrada gidip adamı bana düşman etmeye kalktın..senle hesabımız cok dersine iyi çalış, görüşmek üzere hasan kardeş.

ronay
20-09-2017, 00:12
fiesta'daki değer kaybını istanbuldaki arkadaş karşılıyorsa
s3 teki masrafıda Adanadaki arkadaşın karşılamasi gerekir

yada arabalari herkes birbirine geri gönderir

3 5 kuruş için birbirinizin hakkına girmeyin bu dünyanın birde öbür tarafı var.

bu işin çözümü bunlar

karasimsek
20-09-2017, 00:14
İsmini yazdığın herkesin; hakemliğine ve adaletine güvenirim. Araba bulamadım, gelemiyorum gelmiyorum zamanım yok gibi mazereti artık kabul etmiyorum. Tarih verirsin müsait olan herkesi ben ağırlarım yemekli, semaverli, baban dahil adanadan sayı sınırı olmaksızın istediğin kadar insan al gel. Show istiyorsan çözeriz problemimizi hatalı olan ortaya çıkar, ondan sonra müsait bir poligona gider. Dilediğin kadar eğlenir, show izler, show yaparsın. " CANI YANAN EŞŞEK, AT'tan HIZLI KOŞARMIŞ. Farkındaysan susup saydığın insanları da toplayıp gelmeni bekliyorum. Lafa gelince Sedat Peker'sin, bakalım icraate gelince Pamuk Şeker misin ? göreceğiz.

ümitech
20-09-2017, 00:15

bu işin çözümü bunlar
Yukarda da belirttim bu adamla uzlaşmak mı ? Siz şaşırdımız heralde..sizden ricam empati yapın ve hasanın çevremde ki insanlara kadar şantaj yapıp beni küçük düşürmeye çalışıp sonra da uzlaşı mı?
Lütfen birgün sizinde bir kişi tarafından özel hayatınıza müdahale suretiyle taciz atışları yaptıgını düşünün..
Yani kendinizi benim yerime koyun..

karasimsek
20-09-2017, 00:18
Ronay saydığın tüm maddeler raconun gerektirdiği herşey tarafımca teklif edildi. Vekili Hakan Tekiner şahittir. Yaşın ufak ama takdir ettim seni yakışan budur demiştir. Ben icraate hastayım, gelir görür özürünü diler defolur gider memleketine uzatmanın alemi yok biletine kadar alırım. Gün versin bahane üretmesin razıyım ...

ümitech
20-09-2017, 00:22
Hayır ümit gülerim hasan sedat peker değil..
Mazeret mi? Ben mi? Peki hasancım..istanbul da ve tekbaşıma olacam, pamuklu şekeri ısmarlarım sana..
Yukarı da yazdıklarıma cevap ver sen ?
Bunlar dendi mi denmedi mi? İnsanlarda burada anlasın senin ne kadar değer fakiri oldugunu..
Hiçbir işim olmasada senin için gelecem aslanım serin ol.
Tehdit yok dedin, şantaj yok dedin , kaç tane isftira attın onları da tek tek izah ettirecem sana..

ronay
20-09-2017, 00:23
haklısınız tehtit şantaj hoş olmamış size katılıyorum

ama sizde empati yapıp karşı tarafın yerine kendinizi koyun

hasan bu arabayı bu şekilde satamiycak
ee makineyi açıp yapsa 3 bini geçiceği muhakkak

nasıl olucak bu iş

ggtoker
20-09-2017, 00:23
Araclara bakilmadan baktirilmadan alindiyda herkez kutusundan cikana razi olacak...

Ortada bir cenaze var...orta yol bulunup cozulmeli bence ama artik oda zor gibi gozukuyor...

ümitech
20-09-2017, 00:26
Senin çapın bana bilet almaya yetmez aslanım paran cebinde kalsın
Sorduklarıma cevap ver ulan geri yapma dedin mi demedin mi?
Ben biliyorum ki dedin, istanbulda geldiğimde yapmada göreyin senin aslanlığını..instagramında yazdıgı gibi laf ebesisin bu dogru ama Allah şahittir yarısı boş karın ağrısı..
Seninle uzlaşı bitti , yolun sonunda birileri bir bedel ödeyecek ama ben senden bekliyorum ilk hamleyi yaptıkların yapacaklarının teminatı olsun..bak yine diyorum araba almasamda istanbula gelecem sana erkek sözü veriyorum

karasimsek
20-09-2017, 00:31

nasıl olucak bu iş

Hakem kuruluna riayet edecek kesilen cezaya herkes razı olacak ...

karasimsek
20-09-2017, 00:33
Ben biliyorum ki dedin, istanbulda geldiğimde yapmada göreyin senin aslanlığını..instagramında yazdıgı gibi laf ebesisin bu dogru ama Allah şahittir yarısı boş karın ağrısı..
Seninle uzlaşı bitti , yolun sonunda birileri bir bedel ödeyecek ama ben senden bekliyorum ilk hamleyi yaptıkların yapacaklarının teminatı olsun..bak yine diyorum araba almasamda istanbula gelecem sana erkek sözü veriyorum

Cevabını alamayacağın hiç bir soru yok. Adam ol (ulan) vs gibi hitap şeklinde bulunma üslubunu düzelt herşeyin cevabını alırsın.

ronay
20-09-2017, 00:36
Hakem kuruluna riayet edecek kesilen cezaya herkes razı olacak ...

Adanadaki arkadaşta buna raziysa (razımı)sorun çözülmüş demektir boş yere işi bel altına vurmaya gerek yok

ümitech

nasıl olucak bu iş
Kardesim hasan bana 3.000 lira kesme dısında par talep etmedi bu yalandır yalanı da ortaya cıkacaktır şahitler huzurunda , bekleyin görün diyorum..
Şimdi kalkmış bana arabayı yaptır diye diretiyor , yetmiyor tehdit ediyor , yetmiyor yakınlarımı arayıp rahatsız ediyor ortalığı afedersiniz *** götürüyor ee ara bulunsun..
O ara çoktan kapandı daha da acılmaz..benim özel hayatıma kadar sirayet etti..
Karşıma gelen insanlar kendiside tanıyormuş ya madem desinler bakalım bize aynısı yapılsa hoş görürüz o zaman hasanın arabasınıda yaptıracam cebine harçlığınıda koyacam..
Ulan hasan sert kayaya çarptın Allah yardımcın olsun senin..
İstanbul da görüşmek üzere..
Daha yalanlarınla insanların aklını çelmeye çalışma..yolun sonunda inanılmaması gerekn bir adam olduğunu herkes görecek zaten..

karasimsek

Senin çapın söz verdiğin gibi, bu araba 3.000 tl yi geçerse ödemeye yeter sanırım. Tarih ver usta ismi ver şartları belirle ister geldiğinde açılsın araç, istersen sen gelmeden ne kadar erkek sözü veriyorsun yaşayıp göreceğiz.

ümitech
20-09-2017, 00:38
Olmadıgını yazacaktım bay şehir eşkiyası

ümitech
20-09-2017, 00:39
Ulan bu çocuk tek basına neyine güveniyor dediğini duyar gibiyim
Ben yüreğime güveniyorum o da sende yok..

karasimsek
20-09-2017, 00:41
Kardesim hasan bana 3.000 lira kesme dısında par talep etmedi bu yalandır yalanı da ortaya cıkacaktır şahitler huzurunda , bekleyin görün diyorum..
Şimdi kalkmış bana arabayı yaptır diye diretiyor , yetmiyor tehdit ediyor , yetmiyor yakınlarımı arayıp rahatsız ediyor ortalığı afedersiniz *** götürüyor ee ara bulunsun..
O ara çoktan kapandı daha da acılmaz..benim özel hayatıma kadar sirayet etti..
Karşıma gelen insanlar kendiside tanıyormuş ya madem desinler bakalım bize aynısı yapılsa hoş görürüz o zaman hasanın arabasınıda yaptıracam cebine harçlığınıda koyacam..
UBen kimseyi; suya götürüp, susuz getirmem.

Orada direk boğarım, bilin istedim . . .

:))lan hasan sert kayaya çarptın Allah yardımcın olsun senin..
İstanbul da görüşmek üzere..
Daha yalanlarınla insanların aklını çelmeye çalışma..yolun sonunda inanılmaması gerekn bir adam olduğunu herkes görecek zaten..

Araba açılsın, haksız olanı belirlesinler suçlu sen çıkarsan ben harçlığını vereceğim, sen arabayı zaten yaptıramazsın. Kim sorunlu kapalı kutu sorunlu olduğunu bilip para talep etmez biri de çıksın ben etmem desin. 3.000 rakamın altında kalırsa masraf paranın kalan kısmını yollarım dedım, üstü çıkarsa da söylerim SAVAŞ ustaya sorarsın yatırırsın dedik.

ümitech
20-09-2017, 00:41
Bak söylenenleri bile cevaplamıyosun?
O kadar kurnazsın ki hala arabayı yaptırma peşindesin?
Bu kadar belden aşşğı vurduktan sonra mı hasan?
Canım var verecek istanbulda alırsın sana da benden delikli kuruş yok..

B16
20-09-2017, 00:42
ümitech

Araç İstanbul'a iner inmez, bu araç yağ yakıyor. 3.000 TL kesiyorum mu dedi? Yoksa ustalar test etti sonra mı 3.000 TL kesiyorum dedi.

karasimsek
20-09-2017, 00:44
Adanadaki arkadaşta buna raziysa (razımı)sorun çözülmüş demektir boş yere işi bel altına vurmaya gerek yok

Bu saatten sonra isteyen dansöz olur, isteyen erkek gün tarih verilir. Boş lafa karnım tok, açılır bakar kime açtıracaklarsa suçlu belli olur. Adam olan özür diler, olmayan ruhunda ki eteği giymeye devam eder ...

ümitech
20-09-2017, 00:46
Araba açılsın, haksız olanı belirlesinler suçlu sen çıkarsan ben harçlığını vereceğim, sen arabayı zaten yaptıramazsın. Kim sorunlu kapalı kutu sorunlu olduğunu bilip para talep etmez biri de çıksın ben etmem desin. 3.000 rakamın altında kalırsa masraf paranın kalan kısmını yollarım dedım, üstü çıkarsa da söylerim SAVAŞ ustaya sorarsın yatırırsın dedik.
Bende sana hayır mı dedim? :)
Komik olma hasan , alçalma , ben sana dedim ki 3.000 verdik diye kaçacak değiliz yine yardımcı oluruz imkanlar el verdiğince dmeedim mi? Kaçtım mı? Göçtüm mü? Eger bunu sana art niyetli biri yapsaydı vallahi ulaşamazdın ve hiçbir hakta talep edemezdin..
Bak ben sana bozuk araba stan ümit olarak karşındayım oldugum yerdeyim , kaçmam neden biliyor musun acizler ve korkaklar kaçar..
Ben davamda haklıyım diyorum sende aynısını diyorsun , istanbula gelmeden önce sana haber ederim gelirsin ne olacaksa olur, tekrar söylüyorum sen konusacaksın ben susacam sonra ben konusacam sen susacaksın , her zaman yaptıgın gibi konustırmazsan bir miktar daha küçülürsün hasan.

Talih.b16
20-09-2017, 00:46

nasıl olucak bu iş

şimdi biri ben sağlam gönderdim araba sağlammış diyor.
diğeri duman atıyor, motoru problemli diyor.
ustaya gösteriliyor buji yağlıyor diyor arabada sorun var diyor, Rolling yapmaya gidiyor.
motoru yapan Adana'daki iyi bir usta diye biliyorum, diğeride İstanbulda iyi bi ustaya gösteriyor,
işte buralar muallak sorunlu.
bence iyi bi usta araçtaki sorunu çözer, yataksa yatak der, kol burcu der,bara der.
sökülüp bakılsın yenimi eskimi ozaman haklı haksız çıkar piyasaya

karasimsek
20-09-2017, 00:48
ümitech

Araç İstanbul'a iner inmez, bu araç yağ yakıyor. 3.000 TL kesiyorum mu dedi? Yoksa ustalar test etti sonra mı 3.000 TL kesiyorum dedi.

Şehir dışındaydım kardeşim çekiciden iner inmez dr ecu erdem abi ve gun performance tayfun baktı tespit ettiler karşı taraf paşaoğluna da gösterdi. Varolan durum motor açılması için 3.000 kesildi daha az masraf çıkarsa farkı yollayacagımı söyledim 3000-2000 (masraf)=1000 kalan gibi harici 3.000 üzeri masraf çıkarsa savaş ustaya açılınca sorulup üzerini ödeyeceğini beyan etti bu şekilde satışlar yapıldı. Yoksa bu tatlı su kurnazı neden kabul edip satış verdirsin veya kusur yoksa ben şehir dışındayım koskoca ınsanlar yılların esnafları yalancı bir tek bu vatandaş mı dürüst ?

ümitech
20-09-2017, 00:52
Hadi cevap ver şimdi burada bekelyenleri daha fazla heyecanlandırma kaç post oldu atıyorum cevap yok
Bana dedin mi ? Adamın agzına silah soktum aldım , ben yapacagımı bilirim sana diye ? Ve arabayı alıyoum bundan sonra ne cıkarsa kabulümdür diye? Dedin mi demedin mi?
Bak aslanım burda bir arabaya kapora verdim senin gibi gereksizle ugrasmaktan gidip arabayı göremedim bile..
Sen yazdıklarıma cevap ver marmarada yüzüyorum zannediyorsun karadenizdesin?
İstersende söyle bi teklifim var hani senin gelip silah dayama olayın var ya gel adanadayım istersen ben agırlayim seni, çay çorba içeriz senden anlatacakşarını dinlerim.ha eğer bu da geri vitezse ben yine sözümün arkasındayım istanbulda senin belirlediğin yer tarihte olacam.biz sözümüzün eriyiz aslanım öncede demiştik yazmışsın ya söz vermek *** verneye benzemez diye..

karasimsek
20-09-2017, 00:52
Komik olma hasan , alçalma , ben sana dedim ki 3.000 verdik diye kaçacak değiliz yine yardımcı oluruz imkanlar el verdiğince dmeedim mi? Kaçtım mı? Göçtüm mü? Eger bunu sana art niyetli biri yapsaydı vallahi ulaşamazdın ve hiçbir hakta talep edemezdin..
Bak ben sana bozuk araba stan ümit olarak karşındayım oldugum yerdeyim , kaçmam neden biliyor musun acizler ve korkaklar kaçar..
Ben davamda haklıyım diyorum sende aynısını diyorsun , istanbula gelmeden önce sana haber ederim gelirsin ne olacaksa olur, tekrar söylüyorum sen konusacaksın ben susacam sonra ben konusacam sen susacaksın , her zaman yaptıgın gibi konustırmazsan bir miktar daha küçülürsün hasan.

Ben sözümün eri adamım ara randevu al bırak dediğin an arabayı istediğin ustaya bırakacağım. Sırf bu sorun neye çıkıyor, kim kusurlu davranmış, kim pinokyo, kim adam, kim madam görelim. 3.000 altında çıkarsa paranı cebşne koyarım yürür dönersin. Üzerinde bir masraf çıkarsa ister kabul et ister etme kim laf ebesi, kim dedesi görürürz :)

Hayırlı geceler

ronay
20-09-2017, 00:56
mübarek sende bi benden sana delikli kuruş yok diosun
birde gelip birlikte actiralim diosun ( :

madem bu iş buralara kadar geldi

açık açık sorayim

sen istanbula geldin seninde güvendiğin bir ustaya makineyi actirdinız ariza ücretinin bedelini karşı tarafa yani hasana ödiyecekmisin ödemiyecekmisin zaten eskimi yenimi olmuş bu belli olur

AdemAr
20-09-2017, 00:58
Satış almadan önce araçlara iyice baktırsaydınız gelmiş burda kavga ediyorsunuz. Satışı aldıktan sonra motorda patlasa araba da yansa satan kişiyi ilgilendiren bir durum yok burda. 2. el ürün alıyorsun sonuçta bu riskleri göze alıcaksın

ronay
20-09-2017, 01:04
Satış almadan önce araçlara iyice baktırsaydınız gelmiş burda kavga ediyorsunuz. Satışı aldıktan sonra motorda patlasa araba da yansa satan kişiyi ilgilendiren bir durum yok burda. 2. el ürün alıyorsun sonuçta bu riskleri göze alıcaksın

ama istanbuldaki satici ayipli malinin bedelini ödemeye razi oluyor.
karşı tarafında kabul etmesi gerekmiyormu

ümitech
20-09-2017, 01:06
Ben sözümün eri adamım ara randevu al bırak dediğin an arabayı istediğin ustaya bırakacağım. Sırf bu sorun neye çıkıyor, kim kusurlu davranmış, kim pinokyo, kim adam, kim madam görelim. 3.000 altında çıkarsa paranı cebşne koyarım yürür dönersin. Üzerinde bir masraf çıkarsa ister kabul et ister etme kim laf ebesi, kim dedesi görürürz :)

Hayırlı geceler

:) bak yeniden söylüyorum hasan..açılacak arabayla niye rolling e cıkıyorsun?
Seninle açılacagı konusunda mütabık kalınmadı mı? Ne diye roll e sürüyorsun aracı?
İstanbulda beraber gazladığınız arkadasın cok begendik aracı derken aklın nerdeydi?
Yaralı ata niye kamçı vuruyorsun hasan?
Geldiğin üslup üslup değil bana zora ki yaptırmaya çalışıyprsun , sen bu yetkiyi kimden alıyorsun aslanım? Daha da yetmiyor çevremde ki insanlara kadar taşıyorsun mevzuyu ümit bana bozuk araba sattı diye.sen kimsin oğlum? Nerenin aslanısın lan sen ? Kime bu devirde zorla iş yaptıracan aslanım? Ulan konustuklarının arkasında durmayan ve olayı belden aşşağı boyuta taşıyan kim koçum? Gelsene ulan hadi adanaya dediğinin arkasında dursana ben açıklarını mı kapatacam senin? Herseyine ben mi kosacam, dediklerin arkasında erkek gibi dursana oğlum?

karasimsek
20-09-2017, 01:11

Gardaş eğer dediğin mantık olsa ilk olarak söze güvenip adam demiş iş yapmışız kaporasız yükle gelsin çekiciye hazır sıkıntısız araba koy yakıtını gazla denilmiş, biz de adamlık yapıp kusuruna razı ol geri göndermek size yakışmaz demiş kusurunu kabul edip satış yapılmış. Senin mantığınla fiesta verdiğimiz aracı adanada en az 3-4 kaportacı gezdirdi. Ekspertiz raporu harici 2 farklı kaportacıdan video gönderildi (biz istedik) ve buna rağmen ucuza 42 altı satılırsa zararını karşılarız dedik (oda ALLAH şahit belki 40 a satarım 2 bin yollarsınız dedi) veya 3.000 lira değer kaybı verelim denildi. Kişilik karakter meselesi 2. El arabanın arkasında durup zarar karşılamak herkes yapamaz ...

ümitech
20-09-2017, 01:12

Bu şekilde mi kabul etmeliyim kardesim? Beni ite köpeğe rezil etmeye çalıştıktan sonra mı? Bugün hasbel kader bir arkadasımı arıyorum konudan haberim var diyor :) ben sana alçaklık yapmadım , her zaman yanında oldum.daha 12 sat gecmeseb savaş abiyi bana düşman etmeye çalıştın ve sonunda diğerleri..
SENİNLE UZLAŞI BİTTİ , çamura çektin konuyu debelen dur hadi..

B16
20-09-2017, 01:13

Kişinin insiyatifine kalıyor.

Siz bi araç alsanız, aracı boyatıp aldığınız kişiye bu araçta 2 parça boya dedin 4 parça çıktı der misiniz? -Hayır.
Ama gazlarken motor kucaklanabilir. Sanırım S3 sahibi de gazlarken bozmadığını nerden bilim kendi yapmıştır diyerek insiyatifi almak istemiyor.

Arkadaşım corsa sattı şehirdışına araç sıkıntısızdı yolda giderken yatak sardırdılar motora, satan arkadaşımda yolda senin nasıl kullandığını nerden bilim dedi. Alanlar baya üsteledi ama sonra itiraf ettiler 15 dk. tapa gaz gittik abi diye. Buna benzer bi durum bence

karasimsek
20-09-2017, 01:14
:) bak yeniden söylüyorum hasan..açılacak arabayla niye rolling e cıkıyorsun?
Seninle açılacagı konusunda mütabık kalınmadı mı? Ne diye roll e sürüyorsun aracı?
İstanbulda beraber gazladığınız arkadasın cok begendik aracı derken aklın nerdeydi?
Yaralı ata niye kamçı vuruyorsun hasan?
Geldiğin üslup üslup değil bana zora ki yaptırmaya çalışıyprsun , sen bu yetkiyi kimden alıyorsun aslanım? Daha da yetmiyor çevremde ki insanlara kadar taşıyorsun mevzuyu ümit bana bozuk araba sattı diye.sen kimsin oğlum? Nerenin aslanısın lan sen ? Kime bu devirde zorla iş yaptıracan aslanım? Ulan konustuklarının arkasında durmayan ve olayı belden aşşağı boyuta taşıyan kim koçum? Gelsene ulan hadi adanaya dediğinin arkasında dursana ben açıklarını mı kapatacam senin? Herseyine ben mi kosacam, dediklerin arkasında erkek gibi dursana oğlum?

Sen zaten buraya gelmeyeceksin de safi rüzgar yapıp tribüne oynuyorsun. Sen peşin peşin özür dile benden ben kabul etmiyorum kusurlu araba sattım de (kusurlu olmasa eksik paraya ticaret yapmazsın) ben delikli bu devirde para yok deliksiz de birşey talep etmiyorum adam ol az ötede oyna yeter bana . . .

ümitech
20-09-2017, 01:16
senin gibi adam olmayanlarla burada bu kaderi paylaşmakta varmış..
BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM..
HASAN BANA ARABANIN NE SORUNU OLURSA OLSUN HALLEDECEĞİNİ BENİM ZATEN ADAMLIK YAPTIGIMI BEYAN ETTİ..TUTTU YARALI ARABAYLA GAZLADI..YETMEDİ SAVAŞ ABİYİ BANA DÜŞMAN ETMEYE KALKTI..YETMEDİ KARALAMA , ÇAMUR AT İZİ KALSIN YOLUNU SEÇTİ..BEN BU ADAMLA UZLAŞMAM.. İSTANBULA GELİNCE ORTAK NOKTADA BULUŞULUR VE KONUSULUR..KİMİN NE OLDUGUNUDA ZAMAN GÖSTERİR..ŞUAN HERKES HAKLI..

karasimsek
20-09-2017, 01:17
Kişinin insiyatifine kalıyor.

Siz bi araç alsanız, aracı boyatıp aldığınız kişiye bu araçta 2 parça boya dedin 4 parça çıktı der misiniz? -Hayır.
Ama gazlarken motor kucaklanabilir. Sanırım S3 sahibi de gazlarken bozmadığını nerden bilim kendi yapmıştır diyerek insiyatifi almak istemiyor.

Arkadaşım corsa sattı şehirdışına araç sıkıntısızdı yolda giderken yatak sardırdılar motora, satan arkadaşımda yolda senin nasıl kullandığını nerden bilim dedi. Alanlar baya üsteledi ama sonra itiraf ettiler 15 dk. tapa gaz gittik abi diye. Buna benzer bi durum bence

Kardeş başından okumadın herhalde araba çekiciden iner inmez bakıldı kusur tespit edildi açılacak dendi araç sahibide eksik para ile açılıp çıkana razı olacağını beyan etti. Bu araba çekicide gelirken yolda üşütüp grip olmadıysa zaten bu halde idi. Bu durumda olan bir motora yüreğir tespit etti map sensörü zaten arızalıymış hatalıyım bilerek veya bilmeyerek bu aracı sattı. Hakem istedi eyvallah mahkeme istedi eyvallah şimdi zarara karışmam gelmem oraya diyor :)

ümitech
20-09-2017, 01:24
Hehehe seni gidi seni :) aklınca burda ikna yokunu seçip masrafları kitleyeceksin bana :)
Yemezler aslanım sen eğer dediklerini yapar benim agzıma silah dayar ve yaptıgın hataları kabul edersen, ben terbiyesizlik yaptım adamın özel hayatına kadar müdahalede bulundum birdaha da kimseye bu şekilde davranmayacağım dersen yarın açtır arabayı bende senin arabanı yaptıracagım ! Bak adam var senin karsında senin gibi dönek yok..
Hadi yaz bakalım sabahlar olmasın..

ümitech
20-09-2017, 01:31
Hadi aslanım adam ol ve tekrar et bakalım
Ben bu adama hata yaptım
Tehdit ettim
Özel hayatına müdahalede bulundum
Bunlar için özür dilerim
Haksızım ve hakkımı bu şekilde aramamam gerekiyordu
Haydi söyle
Sonrada git açtır masrafın hepsi benden kurusıkı hasan

karasimsek
20-09-2017, 01:32
Hehehe seni gidi seni :) aklınca burda ikna yokunu seçip masrafları kitleyeceksin bana :)
Yemezler aslanım sen eğer dediklerini yapar benim agzıma silah dayar ve yaptıgın hataları kabul edersen, ben terbiyesizlik yaptım adamın özel hayatına kadar müdahalede bulundum birdaha da kimseye bu şekilde davranmayacağım dersen yarın açtır arabayı bende senin arabanı yaptıracagım ! Bak adam var senin karsında senin gibi dönek yok..

O arabadan senin adamlığından emin olduğum kadar eminim. Sen söz verdin geliyorum dedin, bekliyorum naylon delikanlı mısın? Alüminyum folyo mu ? Bekleyip göreceğiz kimse senin olmayan kusuru seninmiş gibi sana maledemez ne burda ki esnaflar ne ben ne de başkası açtır hatalıysam kabul ediyorum de hatalı olan belirlensin ödeme harçlık yap kendine benim için artık açıp hatanı göstermek kaldı. Kim bu ticarette haksız ise çocuğundan çıkar.

karasimsek
20-09-2017, 01:35

bu işin çözümü bunlar

Herkes pantolon giyer, önemli olan hakkını verebilmek 🙂

karasimsek
20-09-2017, 01:40

yav he he çocuk ruhlusun çözdüm artık " masrafları kitleyeceksin " nasıl bir cümle ya zaten kabul ediyorsun kusurlu masraflı araba verdiğini şu cümle ile düşün tart öylr yaz kendini rezil etme yazık vallahi pes ...

ümitech
20-09-2017, 01:41
Tekrar ediyorum üstte post olarak gectim ama cevap vermedin?
Ben istanbula geliyorum hasan geliyorum sen merakta kalma ne kadar delikanlısın o zaman göreceğiz
Herkes gelecek konu masaya yatırılacak sende kovboyculuk oynayacaksın işte :)
Eger çoğunluk seni haklı bulursa ve yaptıgın terbiyesizlikler içşn özür dilersen herkesin içinde sana söz arabanı yaptıracam daha ne diyim?sen seçtin bu durumu sen vereceksin hesabını..adam olacaksın insanların hayatlarına müdahale ye varan tutumlardan kaçınacaksın aslanım..
Bak pek konu kalmadı haklısın ya hani herkesin içinde özrünü dile yaptırayım arabanı..yukarda yazıklarımı yaz arabayı kap
Ha yok diyorsan benimde yapacagım bişey yok istanbulda ki barış hakemleri karar verceek buna..

karasimsek
20-09-2017, 01:43

(Kaçacak değiliz yine yardımcı oluruz)

ümitech
20-09-2017, 01:45
(Kaçacak değiliz yine yardımcı oluruz)

Ulan oğlum bizde herşey şeffaf senin gibi kara poşet değil..
Evet bunu söyledim ama sen bana öyle mi geldin onu söyle...
Yarın buraya "ss" leri atacam..herkes görsün hasanımızı bakın ne kadar da masum muş..

karasimsek
20-09-2017, 01:47
Tekrar ediyorum üstte post olarak gectim ama cevap vermedin?
Ben istanbula geliyorum hasan geliyorum sen merakta kalma ne kadar delikanlısın o zaman göreceğiz
Herkes gelecek konu masaya yatırılacak sende kovboyculuk oynayacaksın işte :)
Eger çoğunluk seni haklı bulursa ve yaptıgın terbiyesizlikler içşn özür dilersen herkesin içinde sana söz arabanı yaptıracam daha ne diyim?sen seçtin bu durumu sen vereceksin hesabını..adam olacaksın insanların hayatlarına müdahale ye varan tutumlardan kaçınacaksın aslanım..
Bak pek konu kalmadı haklısın ya hani herkesin içinde özrünü dile yaptırayım arabanı..yukarda yazıklarımı yaz arabayı kap
Ha yok diyorsan benimde yapacagım bişey yok istanbulda ki barış hakemleri karar verceek buna..

Ben nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilmem. Biz sivaslıyız çoğunluk beni haklı bulursa haklıysam özür diler defolur gidersin, arabayı yaptırma sorun yok ben haksızsam şayet buraya adam gibi yazar özürümü dilerim helallik istemesini bilirim. Demagojiyi bırak tarih ver ara hakemlerını ustanı sen gelince hazır olsun. (Geleceğin bile mâlum) boşa vaktimizi harcama ...

Yiğit G.
20-09-2017, 01:49
https://m.popkey.co/54e5d6/ZmL17.gif

ümitech
20-09-2017, 01:57
Ulan kaç defa gelecem yazmam lazım sana ?
Eğilmezsinde bu çirkefliklerin neden? Utanmadın mı ulan beni savaş biyle kötü etmeye çalışırken kızarmadı mı yüzün?ben bir defa cıkıpta adam hakkında bizde bundan sonra ticaret yapacagımız adamları seçeriz seçememişiz dediğini adama söyledim mi?
Herkes kendine yakışanı yapar dedin mi fiesta için? Bunları ben aramız bozulunca savaş abiye yetiştirdim mi? Yetmedi mecoyla yarışmışsın adamları birton kestin az öncede whatssapp ta küfüe tiettin adamlara sizin yaptığınız adamlık mı diye ? Bende bunları adamlara söyledim mi? Ulan sen aşşağılık bir adamsın oğlum karı gibi döneksin.dile özrünü yukarıda yazdıklarım gibi git arabanı açtır diyorum.
Ben hata ettim
Adamın özel hayatına müdahalede bulundum
İtibarsızlaştırma içinde bulundum
Agzına silah sokarım adamın dedim
Adamlığı değilde ucuzluğu seçtim diye arabanı yaptırmazsam namerdim
Peki demezsen bile istanbulda hakem olanlar sana demeyecek mi kardeşim sen adama nasıl bunları yaparsın adam sana barbarlık yapmamış sen hemen startı savaş abiyle beni kötü etmekle verdin
Koçum hasan dediklerin hep laf adanaya geliyordun fıs cıktın ben geliyorum , konu açarım dedin ben açtım gene fıs
Senin ipinle kuyuya inen kuyuda boğulur birdahada yardım eli dahi uzatmazsın sen
Sende böyle bir delikanlısın işte..

ümitech
20-09-2017, 02:00
Defol git Allahından bul birdahada cocugumun adını agzına alma sokarım senin o agzına adamın asabını bozma bugün 2 etti
Yaptırmıyorum ulan arabanı ya adam gibi özür dile cık delikanlı olmayı seç yada kralın gelsin padişahın gitsin hadi yaptırtabiliyorsan yaptırt

Talih.b16
20-09-2017, 02:03
Çocuk muhabbeti nedir?

ümitech
20-09-2017, 02:04
Demedim mi ulan sana cocugumu zikretme diye godoş
Kim lan senin arkanda duracak teneke senide ******* senin güvendiklerinide *******
Senin öldürdüğün adamında amına koyarım benim agzımı açtırma çocugumun adını agzına alma lan
Siktirtme belanı adam ol lan adam.
Verdiğin sözlerin arkasında dur cocugundan cıkar deyip benim evladımın adını agzına alma sana birdaha dedim gene aldın
istanbulda adres vereyim git derdini anlat gene R yapacaksan bekle ben geliyorum ne kadar delikanlısın görelim ulan

ümitech
20-09-2017, 02:06
Sana demedim mi ulan ben cocugumu zikretme diye
Kime güveniyorsan onuda sikim kim elinden geleni ardına koyar onuda
Sen seçtin lan bu yolu sen adam olamadın çakalık yaptın bunun ditiyetinide sana ödetecem oğlum seni koruyorsa gelsin korusun çakal

ümitech
20-09-2017, 02:09
Kalsın kan bunlar burda mod lar ceza verecekse razıyım ama silinmesin lütfen
Ulan istanbul yeditepe oğlum hangi tepede diyorsan orda görüşek senle
Ben sana adam gibi dedim ki evladımı agzına alma o pis agzına
Ulan her türlü çerkes oyununu yap benden adamlık bekle
Sikerler oğlum o işi, azdan az çoktan çok lan bu saaten sonra kolla kendini patlamayan kurusıkı

karasimsek
20-09-2017, 02:14
Bana kaliteme laf söylendiğini, söyledin kim hangi kuyumcu hangi insan sarrafı ettiyse bu lafı çıkar yüzüme der. Burda ahkam kesmene gerek yok ben dediğime dedim demediğimi de demedim diyecek zekaya kulak sağlığına sahibim farkındaysan sen benden fazla yazıyorsun yazmasan cevap bile vermeyeceğim tarih ver yüzyüze herşey çözülür...
Söylediğim herşeyin arkasındayım o adam en başından herşeyi kabul etti ben senin mayanı çözdüğüm için niyetinden emin olmak istedim, sana arabayı gönder dediğimizde yoook olmaaaaz diye kıvrandın. Ahmet, mehmet, savaş, hüseyin herkes herkesi tanıyor. Rektefiye etmeden homlama yapmadan araba toplayıp, buradakiler (adana için ) o. Cocugu beni çekemiyorlar denk araba da yok belki 3-4 tane vardır. Onlarda korkusundan denemez söyleyen demiyorum yazdığın facebook adresine gir oku yazarken bende hangi yazdıkların var hatırla, abdest al kendine gel. Ne konuştuğunu bilmiyorsun. Kendinle çelişiyorsun madem haklısın bir kuru özüre neden arabanı yaptırırım diyorsun ? Madem eksiksiz hazır araba sattın koy yakıtını gazla dedin neden bu arabayı hazır arabayı acıyoruz ? Veya aptal mısın eksik para ile satış yaptırdın ? Araba kusursuz ise neden bu külfetin altına girme gereksinimi görüyorsun ne telde ne başka bir yerde sana şahsına yüzüne küfür ettim. Sen her sıkıştığında üslup bozukluğu, öfke kontrolsüzlüğü gösterdin ki çok çığırtkan olan her daim suçludur. Bana büyüklerim aç arabayı çıkan masrafı söyle sende bil yeter dedi. Ben büyük sözü dinledim arabada görmediğim bir arabada boya çıktı dedin o benim abim ona laf gelmesin ben cebimden veririm dedim. Mikser gibi ortalık karıştırıyorsun hatanı kabul etmiyorsan kimse sana araba yaptır demiyor, yok kabul ediyorsan çıkarsın gelirsin açılır bir avuç civata haksız olduğunu görürsen hatanı ister telafi edersin ister etmezsin. Dediğin tüm sorunların çözüm yeri sen gelince geldiğin yer. Ben artniyetli biri olsam uyguna bineceğim diye parasını ödeyip satın aldığım fiestayı eski sahibi olan abime sormadan razılık almadan sana verirdim. Sen hangi terazi de kendini tartıyorsan eksik o tartı değiş terazini laf salatası yapma yaz delikanlı gibi tarihini gel çöz bu işi kurtar adamlığını onurunu haysiyetini ...

karasimsek
20-09-2017, 02:17
Çocuk muhabbeti nedir?

Kim haksız ise çocuğundan çıkar lafında ne gibi bir hakaret var :)

ümitech
20-09-2017, 02:23
Tamam hasan sana burada bu son yazımdır bilesin
Senin ve benim şahitlerim huzurunda bu mahkeme kurulacak ulan sen haklı çıkarsan o meydanda kendimi yakacam
Yok ben haklı cıkarsam o kadar şnsanın içinde özür dileyip adam olacaksın daha fazlada seninle konusup yürek tüketmeyecem
Yine söylüyorum ordada söyleyecem dersine iyi çalış
Beni tehdit eserek bana araba yaptıracagını sana hasan efendi
Benim çevremi arayıp bana bozuk mal sattı diyip benim insanlar karşısında küçültmeyi hesaplayan hasan efendi
Ulan buarada şahitti İSTANBULDA sana bu laflarını yedirecem oğlum
Kimin ne oldugunıda zaman gösterecek
Konuyu buraya taşıyan adam bunun hesabını verecek
Haksız oldugun şahitlerle sabit o ortamda konusacak herkes
Sende bana dediğin gibi para takacaksın
Ben bazı şeylwrden vazgectim sende vaZgectiysen bekle beni
Bu kadar adam içinde söylüyorum hakemler beni haklı seçerse sana etek giydirecem
Yok eger seni haklı secerse bende üzerime düşeni yapacam ve hakemler ne derse ona uyacam

karasimsek
20-09-2017, 02:23
Sana demedim mi ulan ben cocugumu zikretme diye
Kime güveniyorsan onuda sikim kim elinden geleni ardına koyar onuda
Sen seçtin lan bu yolu sen adam olamadın çakalık yaptın bunun ditiyetinide sana ödetecem oğlum seni koruyorsa gelsin korusun çakal

Bekliyorum ����

ümitech
20-09-2017, 02:25
Kim haksız ise çocuğundan çıkar lafında ne gibi bir hakaret var :)

Hakaret yok sana demedim mi agzına alma diye sende tamam çocukları karıştırmayalım demedin mi ulan beni deli etme
Cok estik gürledik bakalım kim kime yagacak , zaman gösterecek, iyi olan kazansın hasan..

karasimsek
20-09-2017, 02:25
Tamam hasan sana burada bu son yazımdır bilesin
Senin ve benim şahitlerim huzurunda bu mahkeme kurulacak ulan sen haklı çıkarsan o meydanda kendimi yakacam
Yok ben haklı cıkarsam o kadar şnsanın içinde özür dileyip adam olacaksın daha fazlada seninle konusup yürek tüketmeyecem
Yine söylüyorum ordada söyleyecem dersine iyi çalış
Beni tehdit eserek bana araba yaptıracagını sana hasan efendi
Benim çevremi arayıp bana bozuk mal sattı diyip benim insanlar karşısında küçültmeyi hesaplayan hasan efendi
Ulan buarada şahitti İSTANBULDA sana bu laflarını yedirecem oğlum
Kimin ne oldugunıda zaman gösterecek
Konuyu buraya taşıyan adam bunun hesabını verecek
Haksız oldugun şahitlerle sabit o ortamda konusacak herkes
Sende bana dediğin gibi para takacaksın
Ben bazı şeylwrden vazgectim sende vaZgectiysen bekle beni
Bu kadar adam içinde söylüyorum hakemler beni haklı seçerse sana etek giydirecem
Yok eger seni haklı secerse bende üzerime düşeni yapacam ve hakemler ne derse ona uyacam

Sen şimdiden eteğin desenini seç, haksız çıkan kesilen racona uyacak. Adam olan gelir temizler bu pisliği sözünde durur. Kimsenin vaktini çalma tarihi bildir Hakan Tekinere veya Savaş abiye geldiğinde araba açılacak şekilde denk getir gel.

hddsheriff
20-09-2017, 02:26
Dönüp dönüp aynı şeyleri yazıyorsunuz, yüz yüze gelmeden sorununuz çözülmez.

ümitech
20-09-2017, 02:26
Bekliyorum ����

Tamam hasan simsek..

karasimsek
20-09-2017, 02:28
Dönüp dönüp aynı şeyleri yazıyorsunuz, yüz yüze gelmeden sorununuz çözülmez.

Aynen tarih versin, hangi usta açsın diyorsa randevu alınsın açılsın çok basit ...

ümitech
20-09-2017, 02:29
Sen şimdiden eteğin desenini seç, haksız çıkan kesilen racona uyacak. Adam olan gelir temizler bu pisliği sözünde durur. Kimsenin vaktini çalma tarihi bildir Hakan Tekinere veya Savaş abiye geldiğinde araba açılacak şekilde denk getir gel.

Hassiktir lan ordan godoş
Hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesşn yok oğlum öyle yağma
Hem bağımıza gir üzümümüzü ye hemde bize kabadayılık yap
Hakemler belirleyecek bunu.sen veya ben degil.şahitlerde gelecek.eger ben hatalıysam masraflar bana ait.yok eger sen hatalıysan ben getirecem yanımda zaten eteği ONU SANA GİYDİRECEM..

tr_select
20-09-2017, 02:30
Ümit kafayı yemiş gibi kendi kendine sinir krizi geçiriyor.
Hasanda coool coool edilen hakaret ve küfürlere karşılık vermiyor.

Çok ilginç bir konu.

Bence motor açılıp masraflar yarı yarıya karşılanmalı.

ümitech
20-09-2017, 02:33

Çok ilginç bir konu.

Bana bunu desin canımı yesin
Ama sen kimsin ki lan bana kabadıyılıkla iş yaptıracan aslanım
Senin güttüğün kadar çoban siktim senide ******* bekle istanbula gelecegim tarihi

300E
20-09-2017, 02:35
Forumda gördüğüm en boş konu sanırım.

ümitech
20-09-2017, 02:36
Ulan forum şahittir seni haklı çıkardıklarında boğaz köprüsünden atlayacam atlamayan namerttir.
Sen olayı farklı yöne çekip beni devirme peşindesin.
Sen bana deseydin ki ümit gel çekelim bu arabanın dersini ortak vallahi de çekerdim
Ama artık çekmiyorum oğlum git basını hangi tasa vurursan vur
Sen iyi niyetlerin anasını belledin
Şimdiki niyetlerinde bedelini ödeyeceksin

ümitech
20-09-2017, 02:38

İnsallah sizinde basınıza gelmez o zaman ne diyim
Buyrun sizde misafir olun istanbulda ki oturuma siz karar verin ne kadar boş ne kadar dolu..

300E
20-09-2017, 02:44
İnsallah sizinde basınıza gelmez o zaman ne diyim
Buyrun sizde misafir olun istanbulda ki oturuma siz karar verin ne kadar boş ne kadar dolu..

Abi başa gelecek ne var, ikinizde araçları görmeden kabullenmişsiniz, başa gelen çekilir diyip kabul edeceksiniz ikinizde, herkes kendi payına düşeni harcayacak, 2. el araç alınıyor sonuçta, kusursuz olması beklenemez, boşa konuyu uzatıyorsunuz bence etek falan filan, yarın moderatörler görünce konuyu kilitler zaten, boşa uzattınız.

tr_select
20-09-2017, 02:50
Abi başa gelecek ne var, ikinizde araçları görmeden kabullenmişsiniz, başa gelen çekilir diyip kabul edeceksiniz ikinizde, herkes kendi payına düşeni harcayacak, 2. el araç alınıyor sonuçta, kusursuz olması beklenemez, boşa konuyu uzatıyorsunuz bence etek falan filan, yarın moderatörler görünce konuyu kilitler zaten, boşa uzattınız.

Konu içerisindeki en mantıklı yorum.

Herkes kendi ekmeğine düşen payı yiyecek derdim şakin bir taraf yağı değiştirdim, masrafsız diye aracı satıyor. Araç çekicisen iner inmez yürümeden kontrollerde sorun olduğu anlaşılıyor. Bu husus çok önemli bence.

Buna istinaden motor açtırılıp yarı yarıya masraf karşılanmalı. İki taraf özür dilesin konu kapansın. Çok boş yorumlar dönüyor etek-silah vs vs. Kime beyi kanıtlayacaksınız ? Siz kimsiniz ki :). Komik yani.

Motor açılsın, moderatörler bu sayfa altından destek olsunlar. Masraflar karşılansın yarı yarıya, kimse mağdur olmasın.
Bu arada konu kitlenir ümit banlanır bence. Küfürler hoş olmamış.

Beni herkes tanıyor diyorsunuz ama burada kaç bin kişinin önünde sayıp sövüyorsunuz.

Delikanlıyım diyen adam beyfendiliğini korumalı helede böyle bir mecraada. Sonuçra burası liselilerin takıldığı saçma bir forum sitesi değil.

rain man
20-09-2017, 06:56
Yazdıklarından gördüğüm kadarıyla en azından belli seviyede insanların sonuçta "2 araba" yüzünden bu hale girmeleri komik. Ne yapıcaksınız ya ağzına silah sokmalar etek giydirmeler falan? Şu ağır abi temalı filmler herkesin aklını bulandırmış.

İki taraf da insansa hem Fiestanın 4 parça boyalı olması sebebiyle oluşacak değer kaybını hem de s3un masrafını beraber karşılayacaklar ve bundan sonrası için ikisi de ders almış olacak. Bir daha kardeşin de olsa yüzyüze gideceksin baktırıp binip döneceksin.

Ben bi araba aldım 2014te ilk ve şu anki aracım. Koşa koşa adıyamandan Erzincan'a gittim, satan kişi de doktordu gel kardeşim meslektaşiz ayağı çekti güvendim gittim. Şimdi otomobillere acayip yabancı olduğum için binerken arabanın baskı balatası bitmeye yakın mı, lastikler ne durumda, tablalar ne durumda, amortisörler patlak mi anlama yeteneğim de olmadığından bir sorun hissetsem bile sert bi araba kardeşim diyerek gönderdi beni. İnsanlık ve samimiyetine inandım baktırmadım arabayı. Ben bütün bu naneleri arabayı yaşadığım şehre getirdikten sonra arkadaşlar bakıp söyledi. Çok şey yazasım geldi ama dedim ki zaten aracını bilen adamdır, insan olsa bana bu haliyle itelemezdi sadece tek bir mesaj yazdım. Sen benim cahilliğimden faydalanıp bana mekanik bakım ihtiyacı olan arabayı bu arabada bu tarz şeyler normal diyerek gönderdin ben harbiden abi bilip güvenip geldim. Keşke yine bana bunları söyleseydin zaten seninle çok pazarlık yapmadım aracı beğendiğim için vs yazdım. İçime oturmuş mudur? Hem de ne. İfrit oldum arabanın değişebileceğim neredeyse tüm mekanik yürüyen parçalarını değiştim. Olan sabrım ve cebime oldu ama kimseye gidip bela da olmadım. Ders alıp yoluma baktım. Birincisi elden geldiğince bu işten kendim anlayacaktım ikincisi kardeşim bile olsa güvenmeyecektim kimseye.

Sonra kullandığım markanın bilindik bir forumunda, orada herkesin tanıdığı yurtdışından vs parça getiren bi adamla tanıştım. Markada başka modele ait 4 piston big brake kit varsa alabilirim konulu mesajım üzerine bana ulaştı getiririm diye. Ben o kadar güvendim ki bu adama sanalpazardan kargonun içinde boş zarfın olduğu yalandan bir paket geleceğini de bilerek (ürünün kargolanmasini istiyor çünkü sistem) satıcının hesabına 2400 tl geçecek şekilde alım yaptım. Polonyadan ikinci el kaliper disk balata gelecekti. İki ay geçti ürün geldi ama takılması için tornacıda basit bi aparat yapılmalıydı. Ben ürünü canlı gördüm tamamdır yaparsınız gönderirsiniz dedim. Bu adam sırra kadem bastı. Herkesin bildiği tanıdığı aktif olarak parça işi yapan adama forum, facebook, mail, sms, WhatsApp attım. Onu bile sıkboğaz etmeden yaptım. Parçayı ve o işi başka tanıdığı bir usta ile buldum yaptırttim tarafıma gönderdim. 3 aylık bir süre içerisinde bana hiç bir şekilde cevap vermedi. Sadece gittim o foruma yazdım muhatap da olmadım herkes bu adamı bilsin istedim. Sonra o konunun da cılkı çıktı herkes benim üzerimden elemana küfredince kötü hissettim kendimi oradan da bıktım.

Ama ne o adama ne de buna bir tane küfür etmedim. Hak muhabbeti de yapmadım. Sadece ders aldım. Şimdi herkesin sözü ile iş yapmıyor herkese güvenmiyor bir iş yapacakken on defa düşünüyorum. Ben o adamlara sövsem ne geçecek?

Bu konuda iki tarafı da tanımıyorum ama benim gözümde adanadaki arkadaş daha hatalı geliyor. Hadi Fiesta sahibi görmediği aracı yolluyor bilgisi yok ama s3 sahibi bildiği kendi kullandığı aracı kendisi çekiciye teslim etmiyor mu? Yani çekici üzerinde boşta tapa gaz kullanılmadıysa araç bindiği gibi gelmedi mi? Gerçekten sorunu olan araca yakıtı koy bin demek burada işin en can alıcı noktası. Kaldı ki daha çekiciden inerken görülmüş ve test edilmiş. İstanbul'daki arkadaşın olayın siniri ile üslup sorunu gelişmiş ama konumuz hangi araba sahibi suçlu konusu ise ilk planda s3 oluyor gibi. Sonrasında ise karşı tarafın hakaretleri var o da alevlendirmis ortalığı. Ama kim patlak araba almak ister ki? Hele ki sorunsuz olduğu iddia ediliyorsa

Olanları dramatize etmeyin bence. Sağlığınız ve bu küfür hakaretleri yazabildiginiz için sevinin. Mahkeme değilim ama okuduklarım kadarıyla (yer yer boşluksuz yazılar yüzünden geçici körlük yaşasam da) gördüğümü anladığımı yazdım. İsmi geçen şahıslar bir mahkeme oluştursun kim nerede hatalı kim ne yapmalı ortak bi kanıya varsınlar kapansın mesele.

karasimsek
20-09-2017, 08:44

Çok ilginç bir konu.

Haklılığın verdiği cool'luk biz aile terbiyesi aldık, küfür sahibine aittir.

karasimsek
20-09-2017, 08:47
Yazdıklarından gördüğüm kadarıyla en azından belli seviyede insanların sonuçta "2 araba" yüzünden bu hale girmeleri komik. Ne yapıcaksınız ya ağzına silah sokmalar etek giydirmeler falan? Şu ağır abi temalı filmler herkesin aklını bulandırmış.

İki taraf da insansa hem Fiestanın 4 parça boyalı olması sebebiyle oluşacak değer kaybını hem de s3un masrafını beraber karşılayacaklar ve bundan sonrası için ikisi de ders almış olacak. Bir daha kardeşin de olsa yüzyüze gideceksin baktırıp binip döneceksin.

Ben bi araba aldım 2014te ilk ve şu anki aracım. Koşa koşa adıyamandan Erzincan'a gittim, satan kişi de doktordu gel kardeşim meslektaşiz ayağı çekti güvendim gittim. Şimdi otomobillere acayip yabancı olduğum için binerken arabanın baskı balatası bitmeye yakın mı, lastikler ne durumda, tablalar ne durumda, amortisörler patlak mi anlama yeteneğim de olmadığından bir sorun hissetsem bile sert bi araba kardeşim diyerek gönderdi beni. İnsanlık ve samimiyetine inandım baktırmadım arabayı. Ben bütün bu naneleri arabayı yaşadığım şehre getirdikten sonra arkadaşlar bakıp söyledi. Çok şey yazasım geldi ama dedim ki zaten aracını bilen adamdır, insan olsa bana bu haliyle itelemezdi sadece tek bir mesaj yazdım. Sen benim cahilliğimden faydalanıp bana mekanik bakım ihtiyacı olan arabayı bu arabada bu tarz şeyler normal diyerek gönderdin ben harbiden abi bilip güvenip geldim. Keşke yine bana bunları söyleseydin zaten seninle çok pazarlık yapmadım aracı beğendiğim için vs yazdım. İçime oturmuş mudur? Hem de ne. İfrit oldum arabanın değişebileceğim neredeyse tüm mekanik yürüyen parçalarını değiştim. Olan sabrım ve cebime oldu ama kimseye gidip bela da olmadım. Ders alıp yoluma baktım. Birincisi elden geldiğince bu işten kendim anlayacaktım ikincisi kardeşim bile olsa güvenmeyecektim kimseye.

Sonra kullandığım markanın bilindik bir forumunda, orada herkesin tanıdığı yurtdışından vs parça getiren bi adamla tanıştım. Markada başka modele ait 4 piston big brake kit varsa alabilirim konulu mesajım üzerine bana ulaştı getiririm diye. Ben o kadar güvendim ki bu adama sanalpazardan kargonun içinde boş zarfın olduğu yalandan bir paket geleceğini de bilerek (ürünün kargolanmasini istiyor çünkü sistem) satıcının hesabına 2400 tl geçecek şekilde alım yaptım. Polonyadan ikinci el kaliper disk balata gelecekti. İki ay geçti ürün geldi ama takılması için tornacıda basit bi aparat yapılmalıydı. Ben ürünü canlı gördüm tamamdır yaparsınız gönderirsiniz dedim. Bu adam sırra kadem bastı. Herkesin bildiği tanıdığı aktif olarak parça işi yapan adama forum, facebook, mail, sms, WhatsApp attım. Onu bile sıkboğaz etmeden yaptım. Parçayı ve o işi başka tanıdığı bir usta ile buldum yaptırttim tarafıma gönderdim. 3 aylık bir süre içerisinde bana hiç bir şekilde cevap vermedi. Sadece gittim o foruma yazdım muhatap da olmadım herkes bu adamı bilsin istedim. Sonra o konunun da cılkı çıktı herkes benim üzerimden elemana küfredince kötü hissettim kendimi oradan da bıktım.

Ama ne o adama ne de buna bir tane küfür etmedim. Hak muhabbeti de yapmadım. Sadece ders aldım. Şimdi herkesin sözü ile iş yapmıyor herkese güvenmiyor bir iş yapacakken on defa düşünüyorum. Ben o adamlara sövsem ne geçecek?

Bu konuda iki tarafı da tanımıyorum ama benim gözümde adanadaki arkadaş daha hatalı geliyor. Hadi Fiesta sahibi görmediği aracı yolluyor bilgisi yok ama s3 sahibi bildiği kendi kullandığı aracı kendisi çekiciye teslim etmiyor mu? Yani çekici üzerinde boşta tapa gaz kullanılmadıysa araç bindiği gibi gelmedi mi? Gerçekten sorunu olan araca yakıtı koy bin demek burada işin en can alıcı noktası. Kaldı ki daha çekiciden inerken görülmüş ve test edilmiş. İstanbul'daki arkadaşın olayın siniri ile üslup sorunu gelişmiş ama konumuz hangi araba sahibi suçlu konusu ise ilk planda s3 oluyor gibi. Sonrasında ise karşı tarafın hakaretleri var o da alevlendirmis ortalığı. Ama kim patlak araba almak ister ki? Hele ki sorunsuz olduğu iddia ediliyorsa

Olanları dramatize etmeyin bence. Sağlığınız ve bu küfür hakaretleri yazabildiginiz için sevinin. Mahkeme değilim ama okuduklarım kadarıyla (yer yer boşluksuz yazılar yüzünden geçici körlük yaşasam da) gördüğümü anladığımı yazdım. İsmi geçen şahıslar bir mahkeme oluştursun kim nerede hatalı kim ne yapmalı ortak bi kanıya varsınlar kapansın mesele.

Bu kadar terbiyesizliğe banlanmaması şaşırtıcı, kimin kime bozuk hitap şekli kullanıp seviyesizleştiği de ortada objektif yorumun için teşekkürler seni tanımıyorum tespitlerin için ALLAH razı olsun.

Yarbay
20-09-2017, 09:11
beyler yanlış anlamayın ama okuduklarım kadarıyla aranızda haklı olan varsada artık yok, artık oda suçlu.

ne kullandığınız dil,uslup, ne ettiğiniz tehditler yakışır, ayrıca biriniz neredeyse 15 hatta 20 yaşında safkan performans aracı almış bunuda expertiz yapmadan yapmış,diğeriniz güncel ve ciddi para eden bir aracı hiç ama hiç baktırmadan almış yani ikinizde risk almışsınız.

ikinizede soruyorum, fiesta'yı görmeyen arkadaş 1 parça boyalı bilerek yolladıysa ne kadar suçlu? 4 değil 14 parça çıksa anlatılan kadarıyla adamın haberi bile yok kaldıki sizde babanızın oğluna güvenilmeyecek bu dönemde acaip bir risk alıp baktırmamışsınız.

ya S3'ü alan arkadaş, kardeşim yeri geldi 7500tllik komponent getirdim Almanya'dan ikinci el alırken her türlü kontrol ettirdim öyle teslim ettim adam 3 gün sonra bobinlerini yaktı bu durumda benmi suçluyum?

zaten sıkıştırılmış,yıllarca yıpranmış,muhtemelen oynanmış,muhtemelen yarıştırılmış aracı alıyorsunuz ufak tefek pürüzleri çıkmasa şaşardım.

babam 90larda en yakını tarafından 23 yıllık birikimini toplam 12 daire dollandırıldığında bu kadar dram yaşatmamıştı, bence sinirle yazılanları unuttun, herşeyi geride bırakın ve sakin kafayla önünüze bakın ve size yakışır şekilde yapın bunu dünya malı beyler üstelik firma,aile batıran 300milyar değil,3-5 için silahlar fln hiç yakışmaz.

birde şakayla karışık adana'lı değilim adana'da yaşıyorum uzun zamandır hakkikatden buradaki arkadaşlarla şaka olmaz okadar çabuk kavga için gaza gelen milletki plakam şirtket aracı olması sebebiyle 27 (antep) kaç defa trafikte haksız olduğu halde 01 plakalı biri laf attı diye gruplaşıp döveceklerdi :)

genel müdürden bir an evvel 34 yada 01 istedim ...... ederim senin 27 plakanı dedim :)

PiscocuK
20-09-2017, 09:16
3. sayfandan sonra okumadım.
Biz çıkalım siz rahatsız olmayın gençler

İbrahim33
20-09-2017, 09:21
Yaşını başını almış insanlarsınız. Bu şekilde 2 tarafında huzuru kaçar , iş ciddiye binerse canı yanar. Bi araba yüzünden gerek yok. Sizin burada yazışmak yerine , iki tarafında güvendiği camianın ileri gelenlerinden 3-5 kişi bulup cemaat kurmanız lazım. Masaya oturulduğunda yüksek perdeden konuşulmayacak , kimse kimsenin sözünü kesmeyeecek , durumu büyüklerinize anlatacaksınız. Kime ne ceza kesilecekse kabul edecek. Masadan öpüşüp helalleşip kalkacaksınız. Bir daha bu konuyu da iki taraf açmayacak. Bu işin oluru budur.

ümitech
20-09-2017, 09:54
beyler yanlış anlamayın ama okuduklarım kadarıyla aranızda haklı olan varsada artık yok, artık oda suçlu.

ne kullandığınız dil,uslup, ne ettiğiniz tehditler yakışır, ayrıca biriniz neredeyse 15 hatta 20 yaşında safkan performans aracı almış bunuda expertiz yapmadan yapmış,diğeriniz güncel ve ciddi para eden bir aracı hiç ama hiç baktırmadan almış yani ikinizde risk almışsınız.

ikinizede soruyorum, fiesta'yı görmeyen arkadaş 1 parça boyalı bilerek yolladıysa ne kadar suçlu? 4 değil 14 parça çıksa anlatılan kadarıyla adamın haberi bile yok kaldıki sizde babanızın oğluna güvenilmeyecek bu dönemde acaip bir risk alıp baktırmamışsınız.

ya S3'ü alan arkadaş, kardeşim yeri geldi 7500tllik komponent getirdim Almanya'dan ikinci el alırken her türlü kontrol ettirdim öyle teslim ettim adam 3 gün sonra bobinlerini yaktı bu durumda benmi suçluyum?

zaten sıkıştırılmış,yıllarca yıpranmış,muhtemelen oynanmış,muhtemelen yarıştırılmış aracı alıyorsunuz ufak tefek pürüzleri çıkmasa şaşardım.

babam 90larda en yakını tarafından 23 yıllık birikimini toplam 12 daire dollandırıldığında bu kadar dram yaşatmamıştı, bence sinirle yazılanları unuttun, herşeyi geride bırakın ve sakin kafayla önünüze bakın ve size yakışır şekilde yapın bunu dünya malı beyler üstelik firma,aile batıran 300milyar değil,3-5 için silahlar fln hiç yakışmaz.

birde şakayla karışık adana'lı değilim adana'da yaşıyorum uzun zamandır hakkikatden buradaki arkadaşlarla şaka olmaz okadar çabuk kavga için gaza gelen milletki plakam şirtket aracı olması sebebiyle 27 (antep) kaç defa trafikte haksız olduğu halde 01 plakalı biri laf attı diye gruplaşıp döveceklerdi :)

genel müdürden bir an evvel 34 yada 01 istedim ...... ederim senin 27 plakanı dedim :)

Bu konuya hasan ne yazarsa yazsın son postumdur
Ben delikanlı söznün eri adamla konusmuyorum çünkü
Herkes duysun ve bilsin ki bu adam benim agzıma silah dayayacagını ve işlerini halledecegini söylemiştir
Akabinde çevreme beni itibarsızlaştırmaya kadar varan söylemlerde bulunmuştur
Yetmemiş burada cıkıp yalan konusmutur(kardesim sen üzerine düşeni yaptın bundan sonrası bana ait dedi YALAN)
Velev ki ben arabayı bozuk göndersem dahi ( bozuk araba satmadım sattıysam dahi bunu kendisi almış kabul etmiştir,duman atıyor denilenden 15 dk sonra cıkılıp gazlanmıştır hadi yalan desin)
Yetmemiş üstüne konusuluna riayet etmemiş çıkmış arabayla rolling gecelerine dahil olmuştur
20 gün sonra da bana zora ki şekilde arabayı geri verme gitişiminde bulunmuştur bende kabul etmedim
Bana gelip ümit ben senin 3.000 tl ni kestim ama daha fazla masraf cıkarsa heralde karşılayamayacagım buna bütçem müsait degil deseydi adam gibi yine yanında olurdum.
Ama işin içinde cebir,tehdit,şantaj ve itibarsızlaştırma bulunmaktadır..
Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapar ve kendisine bunları yapan adama zeytin dalı uzatmaz ve birde yüzsüz bir şekilde ara bulmaya çalışmaz
Konuyu kendisi buralara getirdi
Çıkıp ümit uzat bana elini deseydi bende uzatırdım ama kendisine şantaj,tehdit ve karalama yolu yakıştı o da onu yaptı
Bende diyorum ki bu saatten sonra bana böyle gelen adama ben adamca gitmem çünkü bunları ben yapmadım hadi inkar etsin yapmadım diye
Yine herkesin işinde beyan ediyorum ki bana fiestadan 3.000 tl borcu bulunmaktadır, benim paramı göndersin.ben nasıl tek bir lafına kendini incitmeden 3.000 tl yolladıysam (fiestanın boyalarını kendisine ispat edene kadar alnımın damarı catladı yalan desin hadi)
Artık beni ne avukatı , ne abisi nede amcası aramasın bakmayacagım ve kimseyede laf anlatmayacagım
Forum ortamında böylesi durumlar hallolmaz , bilirim ama insanlar birşeyleri görsün diye buraya yazmak istedim hata bende hasandan delikanlılık bekledim kendisi de , ben agza silah dayarım ve bu araba benim tasarrufumda laflarını söylemediğini iddia ediyor , yani bir bakıma kediden aslanlık bekledim, yanıldım.
Buyursun dilediği kadar yazsın çizsin , kimin haklı oldugunuda zaman gösterecek.
Kendi pis oyunlarına beni de çekmeyi başararak , bana da kötü sözler kullandırmıştır, bunun içşnde kendisini tebrik ederim, tasarruflu ve sabırlı bir adam oldugum halde bu emeline ulaşmıştır..
Son bir şey daha söylüyorum , Allah kimde kimde kimin hakkı varsa colugundan cocugundan demiyorum bak hasan , kendinden misliyle ckarsın inşallah..bensem benden yok eger sensen senden..
Buraya da yazdıgım kötü sözler için forum huzurunda herkesten özür dilerim..bu sözleri sarfetmek ve sizi bunlarla meşgul etmek istemezdim ama maalesef kendisi konuyu buralara getirdi ve emeline ulaştı..
Herkese iyi günler ve iyi forumlar dilerim..
Allah hepimizi iyi niyetli, sözünün eri ve dürüst insanlarla karşılaştırsın.
Hayırlı günler..

SekoLive
20-09-2017, 10:02
116 msj okudum...

okumayan varsa bu kadar msji özet geçiyim,

tanımayan 3. kişilerin allah yardımcıları olsun demekten başka yapcak bişeyi yok.

geçmiş olsun.

Bugraaa
20-09-2017, 10:12
bana da geçmedi konu sıkıldım boş 2 tarafta atarlı ama sonrası yok

AliGizda
20-09-2017, 10:18
Bende konuyu sonuna kadar okudum ama Adana' daki abinin yaptığı gereksiz sinir ve İstanbul' daki arkadaşın cool' luğuna bir anlam veremedim.

Umarım konu kötü sonuçlar doğurmadan çözülür.

UmutRıza
20-09-2017, 10:26
iş vakti sonuna kadar okudum ve araba satmanın ne kadar sakat bir olay olduğunu yeniden anladım :)

svs
20-09-2017, 10:49
Şimdi arkadaşlar 3 5 bisey de ben yazayım bu konuda çok ismim geçmiş.
Konuda adı gecen ayıplı fiestanın sahibi benim adım savaş.
Arabayı hasana ben sattım binecekti takas etmiş çok problem degil istedigini yapabilir, arabayı bir arkadasımdan boyasız diye 9000 de aldım araçı arkadaşımdayken kaza yapmıs kaput boyanmıs haberim var camurluğunda biyerini boyatmıs onu sonra soyledi, baska biyerinde boya yok en azindan benim bildigim yok.

Boya var denilince ekspertiz kagidi dısında video yu ben istedim ümit yalan söylüyosun anlamında degil sadece arabanın boyalı oldugunu aldıgim arkadasa gosterebileyim diye okadar , zaten hasana da söyledim öyle bisey varsa benim adıma özür dile gereken neyse yapalım bu konuda adım gecmesin bu islerlerle ugrasamam diye.

Hasan ben halledicem dedi kapandı konu daha sonra sagda solda laflar duydum saçma salak ,ümiti aradım telefonu acmıyor neyse sonra konustuk kendisinin haberi olmadıgını hasanla konustuklarımızı dedi tamam dedim helallestik kapadık.

Hasana telefon acıp bu saaten sonra hic biseyi kabul etmedigimi para falan düsmicemi söyledim ,burdan da söylüyorum ayıplı mal benimdir ver aracı geri dedim gitti geldi parası ekspertiz parasi ne masrafı varsa onlarıda veriyorum.
Takas edilen para, ticaret beni ilgilendirmez maslaktan ordan burdan tanıyan vardır tanımayan vardır 3 kurus için kimseye laf ettirmem.
Arada küfür kafirler geciyo onları burda konusmayın bosuna benle ilgili kısmını bi ara konusuruz cözeriz yeri burası degil.

fthdrn
20-09-2017, 10:52
Peker racon dava etek çakıcı kabadayı namlu adalet mermi
Konudaki mesajlar bunlardan oluşuyor ve çözüm yoluna gidilmesi bekleniyor.

STP
20-09-2017, 11:05
Şimdi arkadaşlar 3 5 bisey de ben yazayım bu konuda çok ismim geçmiş.
Konuda adı gecen ayıplı fiestanın sahibi benim adım savaş.
Arabayı hasana ben sattım binecekti takas etmiş çok problem degil istedigini yapabilir, arabayı bir arkadasımdan boyasız diye 9000 de araç arladasımdayken kaza yapmıs kaput boyanmıs haberim var camurluğunda biyerini boyatmıs onu sonra soyledi, baska biyerinde boya yok en azindan benim bildigim yok.

Boya var denilince ekspertiz kagidi dısında video yu ben istedim ümit yalan söylüyosun anlamında degil sadece arabanın boyalı oldugunu aldıgim arkadasa gosterebileyim diye okadar , zaten hasana da söyledim öyle bisey varsa benim adıma özür dile gereken neyse yapalım bu konuda adım gecmesin bu islerlerle ugrasamam diye.

Hasan ben halledicem dedi kapandı konu daha sonra sagda solda laflar duydum saçma salak ,ümiti aradım telefonu acmıyor neyse sonra konustuk kendisinin haberi olmadıgını hasanla konustuklarımızı dedi tamam dedim helallestik kapadık.

Hasana telefon acıp bu saaten sonra hic biseyi kabul etmedigimi para falan düsmicemi söyledim ,burdan da söylüyorum ayıplı mal benimdir ver aracı geri dedim gitti geldi parası ekspertiz parasi ne masrafı varsa onlarıda veriyorum.
Takas edilen para, ticaret beni ilgilendirmez maslaktan ordan burdan tanıyan vardır tanımayan vardır 3 kurus için kimseye laf ettirmem.
Arada küfür kafirler geciyo onları burda konusmayın bosuna benle ilgili kısmını bi ara konusuruz cözeriz yeri burası degil.

savas abı sana para pul ıcın kım laf edebılır :) dıyecegını demıssın burayada dedın zaten mevzu bıtmıs

free-hifi
20-09-2017, 11:06

Pekeri karıştırma kardeşim lütfen...

:)

KÖROĞLU
20-09-2017, 11:13
Benim anlamadığım şu ilk mesajı yazan ümit ile sonraki mesajları yazan ümit aynı mı ?

Çünkü ilk mesajı okudum bende oluşan izlenim adam sağlam araba satmış, ama karşı taraf arabayı almış sorun var demiş ( anlatıma göre sorun yok , alıcı bunu uyduruyor gibi bir algı oluşuyor metinden) ve 3 bin TL kesmiş.

Sonra ticareti 2 kişi yapmışsınız 3. kişilerin hakemliği neden beklenip adları karıştırılıyor ne manası var ?

koca koca adamlar silahlar atarlar giderler havada uçuyor. 1 ton demir için seviyeyi bu kadar düşürmek yersiz.

Mutabık kaldığınız garajda yada ustada açılır varsa eksik yapılır. 3.000'in üstüyse adanadaki arkadaş farkı öder.

3.000'in altıysa da istanbuldaki arkadaş farkı satıcıya öder tokalaşır giderler.

Ama seviye öyle düşmüş ki konuşarak uzlaşma durumu zora sokulmuş yok yere. Dünya malı için değmez bence.

Kutluhan
20-09-2017, 11:25
noter satışı gerçekleşmeden araçlar yola çıkmadan, iki tarafta 4/4 olmasa bile doğru dürüst,kurumsal bir expertiz firmasında expertizleri yaptırıp öyle araçları nakit etseydiniz. kafanıza yatıp veya yatmayacağını işin başında öğrenirdiniz. iş işten geçmiş. bu saatten sonra psikolojik sıkıntıdan başka hiç bir faydası yok bu konuşmaların. imzalar atılmış alan almış,satan satmış. bundan sonra iki tarafta uzaktan ne satış yapar ne satış alır. ders olmuş. geçmiş olsun. hukuk yoluyla çözülecek bir yolu var ise bunun bu noktada tek yol var oda işini bilen bir avukat.

ümitech
20-09-2017, 11:32
https://i.hizliresim.com/AyENdv.png (https://hizliresim.com/AyENdv)
https://i.hizliresim.com/0G8goZ.png (https://hizliresim.com/0G8goZ)

bugün foruma girdiğimde bir şok daha yaşadım ve bakın postum nasıl değiştirilmiş herkes görsün
''BEN ADAMI SUYA GÖTÜRÜP, SUSUZ GETİRMEM , ORADA BOGARIM , BİLİN İSTEDİM LAFI BANA AİT DEĞİLDİR'' değiştirilmiş bunlar eklediğim resimlerle sabittir..
kim yaptıysa bilmiyorum fakat bildiğim birşey varsa en azından bunun da ilerde koz olarak kullanılmaya çalışılması, sizlerde şahit olun !!!

ümitech
20-09-2017, 11:46
https://i.hizliresim.com/AyENdv.png (https://hizliresim.com/AyENdv)
https://i.hizliresim.com/0G8goZ.png (https://hizliresim.com/0G8goZ)

bugün foruma girdiğimde bir şok daha yaşadım ve bakın postum nasıl değiştirilmiş herkes görsün
''BEN ADAMI SUYA GÖTÜRÜP, SUSUZ GETİRMEM , ORADA BOGARIM , BİLİN İSTEDİM LAFI BANA AİT DEĞİLDİR'' değiştirilmiş bunlar eklediğim resimlerle sabittir..
kim yaptıysa bilmiyorum fakat bildiğim birşey varsa en azından bunun da ilerde koz olarak kullanılmaya çalışılması, sizlerde şahit olun !!!

bu arada değişilmeye çalışırken uyanık arkadasın klavye hatasıyla veya alel acele yapmaya çalışmasıyla tırnak içinde yazdıgım yerin başına ''büyük U'' konulmus aceleyle sanırım orada hata yapmıs arkadas!!!

ben her türlü çirkefliği gördüm , duydum, şahit oldum ama bugünde bunu görünce bir ağır şok daha yasadım !!!yazmayacam dediğim konuya yazmak zorunda kaldım!!

kendisine attıgım tabir ettiğiniz sedat peker vari sözleri bana gösterilen tehdit tutumu için yazmışımdır..varsa mahkeme kanalıyla çözecek yüreği buyursun çözsün benimde avukatım benden su anda telefon bekliyor..yok eger inkar ettiği gibi beni silah zoruyla ikna edecekse onun içinde insani tedbirlerim var buyursun o yolla halletsin..

yine yazıyorum , eger bana gelip deseydi ki ümit bu arabanın içinden cıkamayacagım bana yardımcı olur musun diye bende gerekeni yapar kendisine yardımcı olurdum..ama kendisine tehdit,şantaj,karalama ve itibar zedeleme çabası yakıştı o da onu yaptı..

çekilecek çilemiz varmış, Allah dogrunun yardımcısıdır..günü gelip istanbula indiğimde şahitler huzurunda bu konu masaya yatırılacak ve kimin haklı oldugunu zaman ve şahitler gösterecektir..

her kim ki bu dava da karşı tarafa haksızlık yapıp , belden aşşağı vurmaya kadar konuma getirdiyse bu konuyu kurban oldugum Allahım ondan misliyle çıkarsın çolugunda çocugundan degil..çünkü ebeveynin yaptıgı yanlıslar ufacık sabi çocuktan cıkmasın yazıktır, günahtır..kimin eli kirliyse Allahımdan onun yanında olacaktır..
zaman herşeyin ilacı burda kendiside haklı görünene göre bende haklıyım ..istanbulda ki aklı basında arkadaslarımız,şahitler ve hakem huzurunda bu konu açıklıga kavusacaktır..
sonucu da yine buraya bildirecegim..
hasan dısında kimseden özrü beklemiyorum tabiki bu duruma kimse şahit olmak ve meşgul olmak istemez, bu konuyla ilgili olumsuz post atanları saygıyla karşılıyorum, hakları vardır..
hasan bana olan 3.000 TL borcunu ödeyip herkesin huzurunda özür dileyecektir eger ben halıysam..
yok eger o haklıysa bende arabasını yaptırıp kendisinden özür dileyecem..
var mı bu konu için daha olgun bir davranış..
herkes hakkını helal etsin..zaman içinde taşlar yerine oturduktan sonra hasana yaptıgım hata oldugu için değil ( gerekirse onun içinde) herkese meşguliyet verip kıymetli zamanını çaldıgım için şahsım adına özür dilerim..eger ben haklı cıkarsamda önce benden sonra da insanlardan sizleri meşgul ettim,attıgım yalanlar,tehdit,şantaj ve özel hayat müdahale etiğim için herkesten bende dahil özür dilemesini bekliyorum..

Oz`
20-09-2017, 11:56
olay su sekilde #54. postta umit düzgn yazmış

hasanda alıntı yapmış #58. postta editlemiş gibi olmuş inceledim :) onayladım

smtkrglu
20-09-2017, 12:02
Hukuki sonuç çıkmaz noter satışının altında beğendim baktım vs ibareleri var bunun altına imza atmadan önce nerdeydin diye sorarlar adama ayıplı mal diye bir şey var buda sıfır ürün aldığında ve can kaybının yaşandığı ihmaller ve maldaki hata sonucu dava açılır mesela sıfır ürün alırsın servis ve bilir kişi bakar ürünün ayıplı kusurlu olduğuna dair bir dilekçe yazar ürün iadesi gerçekleşir ama bu olayda şahıslar uzak mesafelerden malı görmeksizin alışveriş yapmışlar şansa bahta diyenin hesabı hayırlısı olsun iki gündür takip ediyorum çözüm sıfır ağıza silah dayama mevcut

karasimsek
20-09-2017, 12:05

Teşekkürler ...

iynn-RS
20-09-2017, 12:10
Degisik bi ticaret olmus. En azından aracın cekici ile Umit in satisi vekalet verdigi Hakan Tekinere gitmesi lazimdi. Orda cekiciden iner.alacak kisi gelir kontrol eder . satislar verilir arabayi alir gider.

Simdi bu arabayi cekiciden kim indirdi. Saga sola teste kim goturdu. aksam araba nerde kaldi kimde kaldi vs.vs.

Neyse adam 3 bin dusmus fiyattan. maduriyeti gidermeye calismis. Peki sen nie cikip arizali diye 3 bin dustugun arabayla yarişa cikiyosun ? 3 binlik masrafi 10 binlik yaptin belki. Simdi gel acalim diyosun. acinca 30 binlik masraf cikti diyelim. kim suclu olacak burda. Direk arabayi goturup actirsan desenki umit 3 bin kestin 10 bin cikti. Belki adam verecek üstünü yada gonder arabami tamam ben yaptiririm dicek.

karasimsek
20-09-2017, 12:10
Benim anlamadığım şu ilk mesajı yazan ümit ile sonraki mesajları yazan ümit aynı mı ?

Çünkü ilk mesajı okudum bende oluşan izlenim adam sağlam araba satmış, ama karşı taraf arabayı almış sorun var demiş ( anlatıma göre sorun yok , alıcı bunu uyduruyor gibi bir algı oluşuyor metinden) ve 3 bin TL kesmiş.

Sonra ticareti 2 kişi yapmışsınız 3. kişilerin hakemliği neden beklenip adları karıştırılıyor ne manası var ?

koca koca adamlar silahlar atarlar giderler havada uçuyor. 1 ton demir için seviyeyi bu kadar düşürmek yersiz.

Mutabık kaldığınız garajda yada ustada açılır varsa eksik yapılır. 3.000'in üstüyse adanadaki arkadaş farkı öder.

3.000'in altıysa da istanbuldaki arkadaş farkı satıcıya öder tokalaşır giderler.

Ama seviye öyle düşmüş ki konuşarak uzlaşma durumu zora sokulmuş yok yere. Dünya malı için değmez bence.

Tanımıyorum lâkin Objektif ve dürüst yorumun için teşekkürler ...

Anıl E.
20-09-2017, 12:12

https://i.hizliresim.com/V3ARPv.jpg (https://hizliresim.com/V3ARPv)

Sen kimsin lan racon kesiyorsun ?

MARJINAL_SUFI
20-09-2017, 12:13
s3 çekiciden inmiş.. yağ olay buji vs tespiti yapılmış..
alan kişi 3000 lira gibi bir rakam telaffuz etmiş olayı nihayetlendirmiş..
20 gün sonra arabayı al geri demek yanlış..
o an iletişime geçtin 3000 dedin adını koydun motor patlak ta çıksa daha sözünü yemeyeceksin..
yada o an aracı böyle kabul etmeyeceksin..
gelelim s3 ü satan arkadaşa:
alan kişi size direkt tehdit vs dememiştir elbette.. kimse bunu yapmaz evvela derdini anlatır .. siz bir reaksiyon gösterirsiniz sonra iş o radde ye gelir..
ayrıca :
o s3 benim olsaydı aynı durumu yaşasaydım.. kardeşim bahsettiğin durumlar için 3000 lira komik para.. ben malımın arkasındayım sen arabamı geri gönder derdim..
s3 sahibi arabasınıda bilir.. 3000 gibi bir rakamın bahse konu belirtiler için çerez parası bile olamayacağınıda..
2 tarafıda zerre tanımam..

G.U.Z.
20-09-2017, 12:16
Ticaret Nasıl Yapılmaz Ders 1
Taraflardan biri uygun fiyata s3 almanın, diğeri de s3e nihayet alıcı çıkmasının heyecanıyla, apar topar araçları göndermiş, sonra da ticaret patlamş, kandırılmayı yediremeyen taraf ortalığı gereğinden fazla karıştırmış, diğeri de bundan istifade edip sattığı aracın sorumluluğundan kurtulmaya çalışıyor..

ümitech
20-09-2017, 12:23

yani hasan postu değiştirmiş :) ne kadar ''delikanlı'' oldugu böylelikle belgelenmiştir...benim yazmadıgım birşeyi ben yazmışım gibi koz olarak kullanmak üzere alıntı yaparken değiştirmiştir :)
ben alıştım 1 ileri 2 geri halerine hasan burda ki insanlarında anlamasını ve alışmasını umuyorum..
iban numaram ;
TR7800012009164000010199390 - HALKBANK - ÜMİT GÜLER

Bu hesaba borcun olan 3.000 TL parayı yatır hasan borç namustur!!!

karasimsek
20-09-2017, 12:24
o an iletişime geçtin 3000 dedin adını koydun motor patlak ta çıksa daha sözünü yemeyeceksin..
alan kişi size direkt tehdit vs dememiştir elbette.. kimse bunu yapmaz evvela derdini anlatır .. siz bir reaksiyon gösterirsiniz sonra iş o radde ye gelir..
ayrıca :
o s3 benim olsaydı aynı durumu yaşasaydım.. kardeşim bahsettiğin durumlar için 3000 lira komik para.. ben malımın arkasındayım sen arabamı geri gönder derdim..
s3 sahibi arabasınıda bilir.. 3000 gibi bir rakamın bahse konu belirtiler için çerez parası bile olamayacağınıda..

3.000 sembolik olarak altı çıkarsa kalan para gönderileceği, üstü çıkarsa kabul edeceğini beyan etti. Gelelim 20 gün sonra neden iade ediyorsun diye yorum yapanlara; Savaş Paşaoğlunun yoğunluğu ve halen tatilde oluşu (ctesi dönüyor bildiğim kadarı ile) 2. Olan ise tehdit ettiysem ispatını sunarsın. Bende tehdit ettiğini kabul ederim ki aracın kusuru delikanlı gibi benim kusurlu arabayı geri göndermezsin sen delikanlı adamsin deyip bana sorunun arkasında duracağını beyan edip, (yazışma mevcut) " adana da herkesin diline düşerim sakın gönderme aracı millete alay konusu olurum " diyen aracı bana satan arkadaştır. Başından sonuna sakinliğimi, sükunetimi adamlığımı ve adabımı koruyorum. Ayrıca bunu herkes için söylüyorum. Ufacık Arı'yı bile bilmeden incitsen, iğnesini öleceğini bilmesine rağmen zarar vereni sokup ölümü tercih ediyor.

ümitech
20-09-2017, 12:32
ayrıca :

Ticaret Nasıl Yapılmaz Ders 1
Taraflardan biri uygun fiyata s3 almanın, diğeri de s3e nihayet alıcı çıkmasının heyecanıyla, apar topar araçları göndermiş, sonra da ticaret patlamş, kandırılmayı yediremeyen taraf ortalığı gereğinden fazla karıştırmış, diğeri de bundan istifade edip sattığı aracın sorumluluğundan kurtulmaya çalışıyor..

işte tamda bu noktada hasan duman atması yüzünden 3.000 TL para kesmiştir bende tamam demişimdir..(kendisine dumanı farketmediği söylediğmde bana video attı ve arac rolantide degil gaza sert basılıp çekildiğinde bir miktar duman atıyordu bunun üzerine konustuk)
ben paradan kaçmıyorum g.u.z nickli kişi, yazına istinaden bunları yazıyorum, Allah için haksızlık olmasın ben haksızlıga gelemiyorum) egr kaçacak olsaydım hasana 3.000 lira istediginde ve verdiğim tarihten sonra hasan bana ulaşmazdı kapatırdım telefonu kaçardım , sim kart alıp numarayı değiştirmek 50 TL :)
yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim postumu değiştirecek kadar küçülen bir adamdan büyük işler bekelemeyin bunları görün lütfen..basından beri olan tutum budur..
sonrasında baktır belki ucuz bişey cıkacak masrafın büyüğüde bana aittir dedim..(örn; subap lastiğinden dumanlar eger konu buysa 150 lira takımı değiştir çıkan işçilik 1000-1500 bana ait sen 150 tl ile

Yarbay
20-09-2017, 12:34
https://www.youtube.com/watch?v=LHTYhqMQd9s

Dragger
20-09-2017, 12:35
Ben şunu merak ediyorum.

Nasıl bir cesaretle görmeden, expertiz yaptırmadan araba alıyorsunuz?

G.U.Z.
20-09-2017, 12:35
işte tamda bu noktada hasan duman atması yüzünden 3.000 TL para kesmiştir bende tamam demişimdir..(kendisine dumanı farketmediği söylediğmde bana video attı ve arac rolantide degil gaza sert basılıp çekildiğinde bir miktar duman atıyordu bunun üzerine konustuk)
ben paradan kaçmıyorum g.u.z nickli kişi, yazına istinaden bunları yazıyorum, Allah için haksızlık olmasın ben haksızlıga gelemiyorum) egr kaçacak olsaydım hasana 3.000 lira istediginde ve verdiğim tarihten sonra hasan bana ulaşmazdı kapatırdım telefonu kaçardım , sim kart alıp numarayı değiştirmek 50 TL :)
yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim postumu değiştirecek kadar küçülen bir adamdan büyük işler bekelemeyin bunları görün lütfen..basından beri olan tutum budur..
sonrasında baktır belki ucuz bişey cıkacak masrafın büyüğüde bana aittir dedim..(örn; subap lastiğinden dumanlar eger konu buysa 150 lira takımı değiştir çıkan işçilik 1000-1500 bana ait sen 150 tl ile

burada kimse karar mercii değil, forumdan da çözüm çıkmaz, o yüzden bizim ne dediğimiz çok da önemli değil.. bence ikinizin de olgunluğunu tarafsızlığını kabul ettiğiniz abileriniz hakem olsunlar, otursunlar kararı versinler.. paraysa para, özürse özür..

ümitech
20-09-2017, 12:36
100-150 tl gibi rakam ödersin dedim (parça bana işçilik sana dedi helalleştik)..isimli garajlarda yapılacak bütün masraflar bana aittir dedim kendisine..
arac içinde 2.5 ay kızımın anahtarı kaybetmesi neticesinde yattı garajda..dedim ki hasan 2.5 ay bekleyen ethanol suya keser sakın ola gazlama git depoyu boşalt tze ethanol ve benzin koy dedim..arabanın hafif duman verdiği göz önünde bulunduruldugunda bu aracın konusuldugu gibi açılıp bakılması gerekmektedir..yaralı at kişnemez sen gittin yaralı arabaya bindin gazladın video attın elimde hepsi var :)
ve eger actırıp ümit araba honlanmak istiyor piston istiyor deseydi bende sana verdiğim 3.000 liraya pistonu al yine işçilik içinde yanındayım derdim manen sahip oldugum herseyin üzerine yemin ederim ki..

ümitech
20-09-2017, 12:41
Degisik bi ticaret olmus. En azından aracın cekici ile Umit in satisi vekalet verdigi Hakan Tekinere gitmesi lazimdi. Orda cekiciden iner.alacak kisi gelir kontrol eder . satislar verilir arabayi alir gider.

Simdi bu arabayi cekiciden kim indirdi. Saga sola teste kim goturdu. aksam araba nerde kaldi kimde kaldi vs.vs.

Neyse adam 3 bin dusmus fiyattan. maduriyeti gidermeye calismis. Peki sen nie cikip arizali diye 3 bin dustugun arabayla yarişa cikiyosun ? 3 binlik masrafi 10 binlik yaptin belki. Simdi gel acalim diyosun. acinca 30 binlik masraf cikti diyelim. kim suclu olacak burda. Direk arabayi goturup actirsan desenki umit 3 bin kestin 10 bin cikti. Belki adam verecek üstünü yada gonder arabami tamam ben yaptiririm dicek.

ibocum anlatmatya çalıştıgım bu benim Allah razı olsun..
ben karşımda dürüst adam bekliyorum ama dürüst değil ki :) yahu biz senle anlaşmışız kapak açılacak diye , ne diye giderde gazlarsın bu aracla?
niye roll gecelerinde boy gösterirsin aslanım ? açtır kapağı konusuldugu gibi bizde senin yine yanındayız...eee arabaya bin gazla(videolar mevcut kendisi attı) sonra bana cebir ve tehdit ile bu arabayı vermeye kalk:)

karasimsek
20-09-2017, 12:44
yani hasan postu değiştirmiş :) ne kadar ''delikanlı'' oldugu böylelikle belgelenmiştir...benim yazmadıgım birşeyi ben yazmışım gibi koz olarak kullanmak üzere alıntı yaparken değiştirmiştir :)
ben alıştım 1 ileri 2 geri halerine hasan burda ki insanlarında anlamasını ve alışmasını umuyorum..
iban numaram ;
TR7800012009164000010199390 - HALKBANK - ÜMİT GÜLER

Bu hesaba borcun olan 3.000 TL parayı yatır hasan borç namustur!!!

Eğer burada; post değiştirme yetkisi ve becerisine sahip olabilseydim, ilk senin (nick name) kullanıcı adını değişirdim. Söz verdiğin gibi gelirsin, büyüklerini hakemlerini toplarsın açılır bakılır kim haksız belli olur ....

ümitech
20-09-2017, 12:47
Eğer burada; post değiştirme yetkisi ve becerisine sahip olabilseydim, ilk senin (nick name) kullanıcı adını değişirdim. Söz verdiğin gibi gelirsin, büyüklerini hakemlerini toplarsın açılır bakılır kim haksız belli olur ....

peki bunu kim yaptı hasan?
bak yukarda screenshot fotoglarını koydum görüyorsun değil mi değiştirildiğini?
yoksa değiştirilmemişti biz yalan mı söylüyoruz..
az evvel özgünle konustum ve postun birileri tarafından değiştirildiğini kendiside söyledi..bunlar moderatörler değil hasan değiştiren kişi sensin..

MARJINAL_SUFI
20-09-2017, 12:48
paşaoğlu gelene değin aracın km bilgilerini belgeleyecek şekilde sabitlemeli.. bırakın roll yarış vs yerinden bile oynatmamalıydınız hasan..
tüm mesele bu..

ümitech
20-09-2017, 12:51
paşaoğlu gelene değin aracın km bilgilerini belgeleyecek şekilde sabitlemeli.. bırakın roll yarış vs yerinden bile oynatmamalıydınız hasan..
tüm mesele bu..

yaradanına kurban olurum bana böyle dürüst, adam gibi adamlar lazım işte..

ümitech
20-09-2017, 12:56
Ben şunu merak ediyorum.

Nasıl bir cesaretle görmeden, expertiz yaptırmadan araba alıyorsunuz?

düştük bir hataya işte , basiretimiz baglandı vs..
Allah dogrunun yardımcısı olsun..

PiscocuK
20-09-2017, 13:03
madem tek tek cevap veriyorsun bende şunu merak ediyorum
bu adam direk sana mı senin ağzına silah sokar alırım dedi yoksa başkasına yapmış ben adamın ağzına silah soktum aldım mı dedi?

UmutRıza
20-09-2017, 13:06
araçlar takaslanmış s3 ü alan arkadaş 3000 tl fark istemiş satan arkadaş bunu kabul etmiş aradan 20 gün geçmiş ve tekrar ticaret yapılmaya çalışılması tuhaf sonuçta istenen farkı satan kabul etmiş pazarlık bitmiş bence tekrar pazarlığa teşebbüs edilmesi hatadır,

Şimdiye kadar en az 25 araç aldım, aldığım araçlardan bazıları tamamen anlatılanların dışında leş çıktı bırakın tekrar pazarlığı dönüpte aldığım adamlara bunun muhabbetini bile yapmadım.

ümitech
20-09-2017, 13:11
madem tek tek cevap veriyorsun bende şunu merak ediyorum
bu adam direk sana mı senin ağzına silah sokar alırım dedi yoksa başkasına yapmış ben adamın ağzına silah soktum aldım mı dedi?

sen nasıl anlamak istiyorsan ve öyle anlatayım diğer yazdıgın postda hoş değil benim yerime kendini koy sadece...
bana dediği aynen şöyle ;
SENLE OLAN MUHABBETE BENZER BİRŞEY OLDU , GİTTİM ANTALYAYA ADAMIN AGZINA SİLAHI SOKTUM ARABAMI GERİ ALDIM, BEN NE YAPACAGIMI BİLİRİM ÜMİT..

aynen böyle gelişti..sizce bu ne demektir? ümit ben o arabayı silah zoruyla alırım demekj değil midir?bakın hiçbir yerde kaydı olmamasına karşın sadece biryerde var onuda istanbulda insanlar huzurunda gösterecegim kendiside bunu inkar etmemiş ve bunu kabul etmiştir..

ümitech
20-09-2017, 13:14
araçlar takaslanmış s3 ü alan arkadaş 3000 tl fark istemiş satan arkadaş bunu kabul etmiş aradan 20 gün geçmiş ve tekrar ticaret yapılmaya çalışılması tuhaf sonuçta istenen farkı satan kabul etmiş pazarlık bitmiş bence tekrar pazarlığa teşebbüs edilmesi hatadır,

Şimdiye kadar en az 25 araç aldım, aldığım araçlardan bazıları tamamen anlatılanların dışında leş çıktı bırakın tekrar pazarlığı dönüpte aldığım adamlara bunun muhabbetini bile yapmadım.

bütün mesele bu , kestiği para yetmemiş açılacak denen arabayla çıkıp roll gecelerinden boy göstermiştir bu şahıs..ertesinde bana arabayı geri alacaksın diye baskı kurmuş, hasan sen bu arabayla gazladın ettin, bende sana 3.000 para bıraktım bir lafına dedim , sonuc olarak daha ilk gün arabayı al diye konusma başlattıgımda bana iftira atmıştır, belgeyle kayıtlıdır..dediği şu;
sen bana bozuk araba sattın , arabayı çaktım gectim modundasın..söylediği budur..
ardındanda tehdit ve çevrede ki insanlar aracılıgıyla itibarsızlaştırma içine girmiştir..
vicdan sahibi çıksın yorum yapsın Allah askına..

ghibli06
20-09-2017, 13:17
bazı olaylar vardır, kimin haklı olduğu önemli değildir... iki tarafı tek tek okuyunca ikisi de iyi niyeti diyorsun ama bu iş çözülemediğine göre demek ki kimse iyi niyetli değil, kusura bakmayın... merak ediyorum, yolda çekiciler çarpışsa arabalar yansa nasıl çözecektiniz bu işi?

PiscocuK
20-09-2017, 13:21
sen nasıl anlamak istiyorsan ve öyle anlatayım diğer yazdıgın postda hoş değil benim yerime kendini koy sadece...
bana dediği aynen şöyle ;
SENLE OLAN MUHABBETE BENZER BİRŞEY OLDU , GİTTİM ANTALYAYA ADAMIN AGZINA SİLAHI SOKTUM ARABAMI GERİ ALDIM, BEN NE YAPACAGIMI BİLİRİM ÜMİT..

aynen böyle gelişti..sizce bu ne demektir? ümit ben o arabayı silah zoruyla alırım demekj değil midir?bakın hiçbir yerde kaydı olmamasına karşın sadece biryerde var onuda istanbulda insanlar huzurunda gösterecegim kendiside bunu inkar etmemiş ve bunu kabul etmiştir..

Bas bas bağırıyorsun postlarında bana ağzıma silah sokucam dedi diye.Demek ki adam birinin ağzına silahı soktum aldım demiş.Evet sana gözdağı vermiş ama direk seninde ağzına silah sokarım dememiş.Doğrumu anladım?

ümitech
20-09-2017, 13:22
bazı olaylar vardır, kimin haklı olduğu önemli değildir... iki tarafı tek tek okuyunca ikisi de iyi niyeti diyorsun ama bu iş çözülemediğine göre demek ki kimse iyi niyetli değil, kusura bakmayın... merak ediyorum, yolda çekiciler çarpışsa arabalar yansa nasıl çözecektiniz bu işi?

iyi niyetli olunmadıgını belirtmişsiniz buda sizin takdiriniz saygıyla karşılıyorum..yolda giden araçlar kasko garantisi altında gitmektedir ve cıkacak en ufak kusurun taşıma şirketi tarafından karşılanacağı benim ve hasan tarafından bilinmektedir..

MK8800
20-09-2017, 13:25
Mağduriyet var diye yorum yapmıştım da artık şova döndü kabak tadı verdi , klavyeden de sonuç alınmaz farkındasınızdır ; sanayide 2 tarafında sözüne saygı duyulan ustanın yanında çözün 2/3 kişi de şahit olsun bitsin .

karasimsek
Bas bas bağırıyorsun postlarında bana ağzıma silah sokucam dedi diye.Demek ki adam birinin ağzına silahı soktum aldım demiş.Evet sana gözdağı vermiş ama direk seninde ağzına silah sokarım dememiş.Doğrumu anladım?

Yaw ben yoruldum böylelerinden, ALLAH senden razı olsun. bir kişinin çoluğunun çocuğunun rızkını hakkını yer isen, hakkı yenilen kedi ise arslan olur. Ağzına da sokar, o an psikolojisi neye müsade ediyorsa oraya sıkar. Ben yalan ve iftiralarla dolu bu yazışmadan sıkıldım. Bazıları lafı afedersiniz gö*ünden anlar, ben gö* olanı lafından anlarım. Haklı olduğum için sessiz kalıp bekledikçe farklı ithamlarda bulunup, seviyeyi mağmaya indiriyor.

ümitech

bas bas bağırmıyorum olanları yazıyorum..
evet doğru anladınız..şöyle düşün seni aradım o işi hallet yoksa ben birinin agzına silah dayayıp bu işi hallettim , benim farklı yöntemlerim var dese sizde buradan tehdit edildiğiniz çıkarımını yaparsınız değil mi? bu durumdan benim ne yapmam gerekiyor? bakın adam alıntı yaparken postu bile değiştirmiş, özgünün haberi var inanmak istemeyen ya da itimadı olmayanlar özgünü arayabilirler..böyle bir insan karşısında daha ne kadar sabırlı olunabilir direk size soruyorum..

ÜSTÜNERC
20-09-2017, 13:26
Ekspertiz kelimesi,
Fransızca kökenli “expert” kelimesinden türetilmiştir. Bu kelime Türkçe’ye eksper şeklinde çevrilerek günlük kullanıma dahil edilmiştir. Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelmektedir. 2. el “oto ekspertiz” ise ustaların teknik cihaz ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir biçimde inceleyerek onlar hakkında görüş bildirmesi anlamına gelmektedir.

ümitech
20-09-2017, 13:27
Mağduriyet var diye yorum yapmıştım da artık şova döndü kabak tadı verdi , klavyeden de sonuç alınmaz farkındasınızdır ; sanayide 2 tarafında sözüne saygı duyulan ustanın yanında çözün 2/3 kişi de şahit olsun bitsin .

tamamdır abi özetle durum budur..
istanbula geldiğimde herşey yüzyüze konusulur..

ghibli06
20-09-2017, 13:28
iyi niyetli olunmadıgını belirtmişsiniz buda sizin takdiriniz saygıyla karşılıyorum..yolda giden araçlar kasko garantisi altında gitmektedir ve cıkacak en ufak kusurun taşıma şirketi tarafından karşılanacağı benim ve hasan tarafından bilinmektedir..

o zaman şöyle diyeyim o işin çözümü o kadar kolay olmazdı, kimin kaskosu karşı tarafın davası trafik sigortası vs vs, sonrasında kasko dedi ki kardeşim sana 20 bin lira veririm, aradaki fark ne olacaktı? bular başımıza gelmeyen şeyler değil, söylemek istediğimi zerre anlamamışsınız, sigorta kasko işlerini de iyi bilirim merak etmeyin... demek istediğim aracın başına yolda bir şey gelse sizin ticaret motomot geçerli olabilecek miydi? ikiniz de riske girmişsiniz, taşınırken bir şey olmamış araçların kendisinde problem varmış, bu riski bilerek alan 2 kişi bence çok da konuşmamalı şimdi...

MARJINAL_SUFI
20-09-2017, 13:29
s3 inmiş çekiciden '' s3 '' bu 1.6 atmosferik megane değil..
duman atma vs gözlenmiş iletişime geçilmiş.. satan adam 3000 direkt düşmüş rakamdan.. + sınında arkasındayım demiş..
mutabık kalınmış..
alan arkadaş ne cesaretle böyle nazenin bir araba ile rol yarış yada deneme herneyse yapabiliyor.. rölantide gazına bile basmamalı..
ya arabayı sabitleyecektin kullanmayıp hiçç ( o vakit 20 değil 30 gün sonrada iade ederdin yada revizyon yaptırıp ciro edebilirdin satana )
yada madem gazladın rolledin bedeline razı olacaksın..
hakikat bu maaelesef..

MARJINAL_SUFI
20-09-2017, 13:33
s3 ü satan malının ne olduğunu bilir.. alan kişi bahsettiğim hata yüzünden haklıyken mağdurda olmuş olabilir..
işin bu kısmı ümitech ile yaradan ı arasında.. orasınıda Allah bilir

mcan28
20-09-2017, 13:34
Bu mesele gün geçtikçe çözümden uzaklaşacaktır, tarafların bir araya gelip saygı duydukları kişiler huzurunda biran önce bu meseleyi açıklığa kavuşturmaları gerekiyor. Buradan mesele uzadıkça içinden çıkılmaz hal alacaktır. Hukuki yönden çözmeyi deneyecekseniz de sizin uzun bir yol bekliyor, şuan ki hukuk sisteminde tanıkların, delillerin, bilirkişilerin vs dinlenmesi ve sonuçlanması minimum 1-2 yılınızı alır. Bir an önce bir araya gelip sakin şekilde çözmek her iki tarafın da hayrına olacaktır. Bence konunun kilitlenmesi herkesin hayrına olacaktır :)

PiscocuK
20-09-2017, 13:35
bas bas bağırmıyorum olanları yazıyorum..
evet doğru anladınız..şöyle düşün seni aradım o işi hallet yoksa ben birinin agzına silah dayayıp bu işi hallettim , benim farklı yöntemlerim var dese sizde buradan tehdit edildiğiniz çıkarımını yaparsınız değil mi? bu durumdan benim ne yapmam gerekiyor? bakın adam alıntı yaparken postu bile değiştirmiş, özgünün haberi var inanmak istemeyen ya da itimadı olmayanlar özgünü arayabilirler..böyle bir insan karşısında daha ne kadar sabırlı olunabilir direk size soruyorum..

Sana tavsiyemi söylim bir forumdaş olarak.Derdini mazeretini ilk postta çok güzel anlattın ama sonrasında yazdıkların samimiyetsiz geliyor ciddi anlamda b.k tadı vermeye başladı belki sen %10000000000 haklısın ama bu tutumunla kendini haksız yapacaksın.Olayı anladık sizde bir orta yol bulmuşsunuz kendi aranızda ve madem gelip istanbul'a olayı çözeceksin gelin çözün.Bundan sonrası cidden yaşınıza yakışmıyor ikinizinde.Yanlış anlama mahalle karısı gibi sen bişey söylüyorsun o bişey söylüyo 40 gün 40 gece konuşulsa burada yazışarak çözüm bulunmaz.Bence sende her postu alıntı yapma sukunetini koru hakem heyeti olarak tayin ettiğiniz kişilerin çözüm önerisinden sonra orta yolu bulun.İkinizi de tanımıyorum ama şunu bilin ne bindiğiniz ne sattığınız nede yaşadığını son sorun olmayacak bu hayatta

ümitech
20-09-2017, 13:41
Sana tavsiyemi söylim bir forumdaş olarak.Derdini mazeretini ilk postta çok güzel anlattın ama sonrasında yazdıkların samimiyetsiz geliyor ciddi anlamda b.k tadı vermeye başladı belki sen %10000000000 haklısın ama bu tutumunla kendini haksız yapacaksın.Olayı anladık sizde bir orta yol bulmuşsunuz kendi aranızda ve madem gelip istanbul'a olayı çözeceksin gelin çözün.Bundan sonrası cidden yaşınıza yakışmıyor ikinizinde.Yanlış anlama mahalle karısı gibi sen bişey söylüyorsun o bişey söylüyo 40 gün 40 gece konuşulsa burada yazışarak çözüm bulunmaz.Bence sende her postu alıntı yapma sukunetini koru hakem heyeti olarak tayin ettiğiniz kişilerin çözüm önerisinden sonra orta yolu bulun.İkinizi de tanımıyorum ama şunu bilin ne bindiğiniz ne sattığınız nede yaşadığını son sorun olmayacak bu hayatta

aldım kabul ettim , yazdıklarını katılıyorum , daha da konuya yazmıyorum, haklısın ...
mod lardan ricam konu kitlenirse eger mümkünse sevinirim..

Ramcho®
20-09-2017, 13:49
Ümit aga istanbul a gelecek.
Hasan arabyı getircek.
Açilcak bakılacak.

ama şöle bi durumda var hasan arabayı acmak için 3.000 tl SEMBOLİKTE olsa kesmiş üstü altı çikarsa hesaplaşiriz ümit demiş. Adana da ki adam da ok demiş.

hasan bu süre zarfında arabayı kullandı AÇTİRMADİ. arabasının yalnış yakıt olduğunu bizzat BEN SÖLEDİM. ROLANTİ AFR BOZUK GÖSTERMEDEN AYARLATMADAN GAZLAMA DEDİM.keyfine bi arabayla bastırdık Hasan arabayı bilmediğinden dolayı kullanamadı.ve geçildi. Bu video larda sadece bizde mevcut başka kişilerde yok. Videolar sanal ortamda paylaşilmadı. Ama hasan deneme yaptığı gece adanayi arayıp beni geçtiler daşşak yaptılar demiş. Ne adana da ki adam babamın oğlu ne de hasan.

Adam arabayı gönderdiği zaman sorun var deyip 3.000 tl +- para talep edip arabayı açtirmadan kullanıosan,bütün mesuliyet hasan a yani gazlayan adama aittir.Dün geceden beri konuşuluyor bu mevzu. En sonundan buraya da yazmayacaktım sıkıldım okumaktan ve yazdım.

Şimdi de Ümit istanbula gelir hasan zaten istanbulda motor açilir bakılır. Yalnış yakıt kullanımından dolayı araç bozulabilir. Deneme esnasında 1.6 bastığını ve aracın güzel gittiğini eksikler bitince daha güzel olacağini hasan bizzat ve bizzat bana sölemiştir.

Şimdi sorayım size.

Denemede 1.6 bar basan arac external sesi gelen bir araç basınc basmamiş olabilir mi?

arabanın ayarı e 50 2.45 bar olarak ayarlı. Deneme olacaği sonradan belli oldu oda keyfine oldu araçta e 46 yakıtla ve beklemiş olan yakıtla gazlamak ne kadar doğru ?

araba çekiciden sorunlu indiğinde ümitten 3.000 tl isteyip + - hesaplaşiriz deyip araçı actırmadan kullanmak ne kadar doğru.?

aradan gecmiş 20 gün aracı dert aracı olarak aldım sen bunu geri al demek ne kadar doğru ?

bu işin içinde bizimde adımız geçtiği için yazma gereği duydum. bu yazım ilk ve son yazıdır. geriye kalanlar yüzyüze konuşulur.

karasimsek
20-09-2017, 14:04
Minik bir ses kayıt videosu yüklüyorum sonrasında konu kilitlenebilir. Ss'leri de paylaşacağım ustasına yalan söyleyen herkese söyler ...

karasimsek
20-09-2017, 14:12
Hasan arabyı getircek.
Açilcak bakılacak.

ama şöle bi durumda var hasan arabayı acmak için 3.000 tl SEMBOLİKTE olsa kesmiş üstü altı çikarsa hesaplaşiriz ümit demiş. Adana da ki adam da ok demiş.

hasan bu süre zarfında arabayı kullandı AÇTİRMADİ. arabasının yalnış yakıt olduğunu bizzat BEN SÖLEDİM. ROLANTİ AFR BOZUK GÖSTERMEDEN AYARLATMADAN GAZLAMA DEDİM.keyfine bi arabayla bastırdık Hasan arabayı bilmediğinden dolayı kullanamadı.ve geçildi. Bu video larda sadece bizde mevcut başka kişilerde yok. Videolar sanal ortamda paylaşilmadı. Ama hasan deneme yaptığı gece adanayi arayıp beni geçtiler daşşak yaptılar demiş. Ne adana da ki adam babamın oğlu ne de hasan.

Adam arabayı gönderdiği zaman sorun var deyip 3.000 tl +- para talep edip arabayı açtirmadan kullanıosan,bütün mesuliyet hasan a yani gazlayan adama aittir.Dün geceden beri konuşuluyor bu mevzu. En sonundan buraya da yazmayacaktım sıkıldım okumaktan ve yazdım.

Şimdi de Ümit istanbula gelir hasan zaten istanbulda motor açilir bakılır. Yalnış yakıt kullanımından dolayı araç bozulabilir. Deneme esnasında 1.6 bastığını ve aracın güzel gittiğini eksikler bitince daha güzel olacağini hasan bizzat ve bizzat bana sölemiştir.

Şimdi sorayım size.

Denemede 1.6 bar basan arac external sesi gelen bir araç basınc basmamiş olabilir mi?

arabanın ayarı e 50 2.45 bar olarak ayarlı. Deneme olacaği sonradan belli oldu oda keyfine oldu araçta e 46 yakıtla ve beklemiş olan yakıtla gazlamak ne kadar doğru ?

araba çekiciden sorunlu indiğinde ümitten 3.000 tl isteyip + - hesaplaşiriz deyip araçı actırmadan kullanmak ne kadar doğru.?

aradan gecmiş 20 gün aracı dert aracı olarak aldım sen bunu geri al demek ne kadar doğru ?

bu işin içinde bizimde adımız geçtiği için yazma gereği duydum. bu yazım ilk ve son yazıdır. geriye kalanlar yüzyüze konuşulur.

S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok) Dinle tekrar dinledikten sonra yorum yaparsın.

karasimsek
20-09-2017, 14:13
Hasan arabyı getircek.
Açilcak bakılacak.

Şimdi sorayım size.

S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok) Dinle tekrar dinledikten sonra yorum yaparsın.

karasimsek
20-09-2017, 14:15
S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok) Attığım link tamamen şahsın kendi whats app görüşme sayfasından olup, 25 agustos 2017 yani resmi satıştan 4 gün öncedir. Dileyen istediği yorumu yapabilir. Dinleyip izleyip yorum yaparsanız sevinirim.

karasimsek
20-09-2017, 14:16
S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok) Attığım link tamamen şahsın kendi whats app görüşme sayfasından olup, 25 agustos 2017 yani resmi satıştan 4 gün öncedir. Dileyen istediği yorumu yapabilir. Dinleyip izleyip yorum yaparsanız sevinirim. Youtube da s3 ses kayıt olarak aratabilirsiniz.

karasimsek
20-09-2017, 14:17
s3 ü satan malının ne olduğunu bilir.. alan kişi bahsettiğim hata yüzünden haklıyken mağdurda olmuş olabilir..
işin bu kısmı ümitech ile yaradan ı arasında.. orasınıda Allah bilir

Ses kayıt linki S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok)

karasimsek
20-09-2017, 14:19
Öncelikle herkese selamlar.. bu konu için kimsenin vaktini çalmak veya meşgul etmek değildi niyetim fakat durum içinden çıkılmaz bir hal aldı, mahkemeye ve buraya başvurmak durumunda kaldım, konu şöyle ;

bundan 20 gün önce dev s3 ve ford fiesta aracları üzerine bir miktar para almak konusunda anlaşarak Hasan Şimşek ile takas yaptık..
şahsın buraya gelemeyeceğini bildirmesi üzerine çekici yoluyla ve içine de vekaletleri koyup orada vekalette yazan kişiler tarafınca satış yapılmak üzere mütabık kaldık.araçlar çekicilere bindirildi ve audi s3 istanbula ford fiesta ise adanaya doğru yola çıktı..

araçlar gidecekleri yere ulaştıktan sonra hasandan bana telefon geldi..aracın bir miktar egzosdan duman attığını ve kendisinin aklının karıştığını söyledi,bende şaşırdım ve şerefim, namusum üzerine yemin ederek bundan haberim olmadıgını belirttim.sonrasında da bana video attı ,evet hakkaten araç ara ara duman atıyordu.bende kendisine ne yapmak istediğini ve kendisine nasıl yardımcı olabilecegimi sordum..sonrasında kendisi ticarette benim üste alacagım paradan 3.000 TL kesecegini buna benimde müsaadem olmasını istedigini ve hakkımı helal etmemi istediğini söyledi..benden hay hay tabiki eger bu benden kaynaklanan bir sorun ise malımın arkasındayım diyerek hiç kimseye borçlu kalmak istemeyecegimi belirtip gönderecegi paradan 3.000 TL kesmesini buna benimde rızam oldugunu söyledim..transfer edecegi paradan 3.000 TL keserek eksik yatırdıktan sonra , ''ben bu aracı götürür gösteririm üst kapak açılır ne çıkarsa çıksın artık araç benimdir sen üzerine düşeni yaptın,Allah razı olsun'' dedi ve konu kapandı..buna şahıslarda TANIKTIR..

bir zaman sonra ford fiestayı göçükcüye götürüp göçüklerini halletmek istediğimde usta bana bu arabada 1 parça boya değil 4 parça boya var dediğinde haliyle şaşırdım ve derhal oradan çıkıp bir kaportacıya gittim, aracı gösterdiğimde 4 parça boya oldugunu öğrendim..boyacınında insan oldugunu ve yanılabileceğini düşünüp bir başka boyacıya daha götürdüm..o boyacıda evet bu arabada 4 parça boya ver dedi artık emin olmuştum..hasanı aradım aracta 1 parça değil 4 parça boya var dedim, tamam bana exper raporu yolla dedi(Allah var kendisi fiestayı görmedi,şehir dışında oldugundan birisi vasıtasıyla yolladı bana aracı,kendi türlü iftira ve karalamalarla,çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ediyor ama aynısını ben kendisine yapmayacagım,bana yakışmaz).expere gidip exper raporunu aldıktan sonra hasana attım sonrasında birde video çekip heryerini boya makinesiyle göstermemi istediğini söyledi bende dediğini yaptım ve fiestada +3 parça boya oldugunu kendiside anlamış oldu..bende konustugumuz paraya fiestayı alamayacagımı çünkü zarar edeceğimi belirttim ve kendiside benim kusuru kabul ettiğim gibi fiestanın kusurunu kabul etti..(fiesta arada ikimizinde tanıdığı hatırlı bir kişi tarafından yollandı ve bu kişi araç için yalan söyleyecek ve 3.000 TL ye tenezzül edecek biri değildi, hayatın içinde böyle şeyler olabileceğini söyleyerek tamamlaştık)..kendisine ben arabayı 42.000 tl ye aldım haliyle bu araç bu paraya satılmayacak ne kadara satarsam zararımı karşıla bana şimdiden 3.000 TL göndermene gerek yok belki de arac 40.000 e satılacak sende 2.000 TL ödersin diye iyi niyette bulundum, yalansa buyursun yalan desin)

devir gününden itibaren aradan 19-20 gün gibi bir zaman gecti hasan beni aradı..ben araba almadım dert aldım, sorun sahibi oldum dedi..bende hayırdır hasan anlat dinliyorum dedim..bana arabayı geri almam gerektiğini ve kendisine mal sağlam deyip kendisini ''kandırdığımı'' söyledi..şaşkınlık içerisinde ''ben seni kandırmadım , s3 istanbula indiğinde ara ara duman attığını söyledin ve buna karşılık parandan 3.000 TL keseceğim dedin, bende buna müsaade gösterdim sen kalkmışsın 20 gün sonra arabayı alacaksın diyorsun'' dedim..uyanık arkadaş bu süreçte arabaya bindi, gazladı ve yarıştı !!! buna istanbulda ki insanlar şahittir bendede videosu var, hasanın kendisi attı(mahkemede delil olarak gösterilecektir)..gece 2 ye kadar yazıştıktan sonra gündüz tekrar beni aradı ve ''BEN BU ARABAYI SANA VERMESİNİ BİLİRİM, AGZINA SİLAHIN NAMLUSUNU SOKAR GEREKENİ YAPARIM'' dedi..bende buna reaksiyon göstererek ''elinden geleni ardına koyma, biz seninle senin isteğin dogrultusunda bir anlaşma yaptık kalkmış 20 gün sonra arabayı cebir ve tehdit ile geri vermeye çalışıyorsun'' dedim ve kapattık..telefon konuşma ve yazışmalarımız devam etti ve ardından tech e , facebook a konu açarak beni rezil edeceğini söyledi..bende buyur ne yapmak istiyorsan yap elinden geleni ardına koyma ben davamda haklı olduktan sonra senin yapacakların beni enterese etmiyor dedim..

dün itibariyle beni avukatı aradı ve hasan bey size dava açmak istiyor ne düşünüyorunuz diye sordu..bende buyursun hakkını hukuk önünde arasın tabiki buna hakkı var dedim..avukat bey de ''belki uzlaşmaya gidilebilir eger rızanız varsa konuyu birde sizden dinlemek isterim'' dedi..bende yukarı da yazdıgım şekilde avukat beye durumun böyle böyle geliştiğini söyledim ve sonrasında beni agzıma silah dayayıp arabayı geri vereceğini ve bana devri aldıracagını söyledi dedim..avukat bey ''burası dağ başı değil, o işlerde öyle kolay değil, kimse kimsenin agzına silah sokarak iş yaptıramaz burası bir hukuk devletidir ve eğer bunu söylediyse kendisine AVUKATLIK YAPMAM, kim yapmak istiyorsa hasan şimşek'in avukatlığını yapsın'' dedi ve telefonu kapattık..5 dk içinde avukat bey tekrardan beni aradı ve ''Hasan bey hukuk yoluyla değil kendi yöntemleriyle bu işi çözecekmiş dikkatli olun , taktı mı takan bir tiptir''dedi..bende madem kendi yöntemleri varsa buyursun çözsün , hünerlerini görmek isterim dedim ve tekrar telefonu kapattık..

bu şahıs gectiğimiz pazar ve pazartesi günleri adanadan arkadaşlarımın numarasını biryerlerden bularak arayıp beni itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır..benim sahtekar oldugumu ve kendisine bozuk araba sattıgımı belirterek yalan yanlış sözlerle beni karalama peşindedir..

şimdi sizlere soruyorum;

+neden bana internet ortamında konu açacağını söyleyip devamında açmadı?acaba haksız olduğunu bildiği için mi?

+neden kendisinin isteği doğrultusunda daha s3 istanbula iner inmez 3.000 TL paramı keserek hakkını helal edeceğini beyan ettikten 20 gün sonra (bu süreçte araca bindi,gazladı,yarıştı) beni cebir ve tehdit ile alt etmeye çalışarak ve itibarıma leke sürmek gayretinde olup etrafa yalan yanlış sözlerle hakkımda iftiralar atmaya kadar varan sürece kadar konuyu taşıdı?

+eğer ki ben sahtekar, yalancı ve düzenbaz ve kendi söylediği gibi ''tutuşup'' kaçmaya çalışan bir adamsam neden kaçmayı tercih etmeyip burada ki insanların konuya vakıf olmasını sağlayıp foruma konu açtım?

+birçoğumuz ticaret erbabıyız-tüccarız , ticarette konuşulan pazarlık dışında 20 gün sonra kendi isteğine göre cebir,tehdit ve şantaj ile ticareti bozmaya çalışıp , bununla da yetinmeyip yakın çevreme iftiralarla beni itibarsızlaştırma girişiminde bulunduktan sonra kendisine bu şekilde reaksiyon göstermem konusunda vicdanen düşündüğünüzde neler söylemek istersiniz?

+Hepiniz takdir edersiniz ki ticarette pazarlık 1 defa olur, alışveriş yapılır ve konu kapanır..daha sonra taraflardan biri çıkıp canının istediği gün ve saatte antlaşmayı karşısında ki kişiyi aşağılayıcı sözlerle bozmak istediğinde (hele ki tehdit sözleriyle) buna karşı tarafın tepkisi ne olabilir?

belden aşşağı vurmaya başlayan ve her türlü çamur çirkefi yapmak suretiyle benim itibarımı sarsmak üzere insan vicdanına sığmayan hareketlerde bulunan hasan şimşek hangi kanaldan çözmek istiyorsan buyur çöz, bekliyorum..

sen benden davacı olamazsın çünkü benim Allah katında da kul katında da haklılığım ortadadır..fakat ben seni iade-i itibar ve özel hayata müdahale başlıklarından maddi-manevi dava ediyorum..

eger haklı oldugunu düşünüyorsan mahkeme huzurunda hakkını ararsın ve orada da belirtirsin silah zoruyla bu işi çözebilecegini, ki zaten sen belirtmesen dahi ben elimde ki belgelerle bunu mahkemeye beyan edip hakkımı sonuna kadar arayacagım,şahitlerle görüştüm davaya tanık olarak kendileri de katılacaklar..

bakalım stajyer mafyalığın,kovboy filmlerinin etkisinde kalışınla ve kirli oyunlarınla sorun haline getirdiğin bu konuyu nasıl çözeceksin..

son olarak ;

belki ben sahtekar biriyimdir ve yalan üzerine kendisininde söylediği gibi böyle senaryoları yazmışımdır, kendisininde açıklamalarını dinlemekte haklısınız buyursun açıklamasını buraya yazsın, tech e konu açacagım dedi ama ne hikmetse cesaret edip açamadı ben suçlu gösterilmeye çalıştıgım halde aslanlar gibi burada herşeyi kamu önünde anlattım,yazdım..şayet kendisi dediği gibi ''onurlu'' ''dürüst'' ve ''müslüman'' bir kişiliğe sahipse arkadaslarımı arayarak iftira dolu sözlerin aksine buraya yaşananları ''delikanlı'' gibi anlatsın, bekliyorum..Bu konuyu hepinizin vicdanına bırakıyorum..

burada yazılanlar diğer belgelerle birlikte mahkemeye intikal edeceği için kırıcı,hakaret ve küfür içeren sözler yazılmaması konusunda dikkatinizi istirham ediyorum..

Kalın sağlıcakla..

Kim sahtekar, kim delikanlı, kim adam, kim dürüst videoda mevcuttur.

S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok)

karasimsek
20-09-2017, 14:20
kola çekirdekler stoklandı beklemedeyiz..şaka biyana ayıplı malı adama sen satıyorsun bide tehdit ediyorsun..

S3 Ses kayıt - YouTube Attığım link tamamen şahsın kendi whats app görüşme sayfasından olup, 25 agustos 2017 yani resmi satıştan 4 gün öncedir. Dileyen istediği yorumu yapabilir. Dinleyip izleyip yorum yaparsanız sevinirim.

karasimsek
20-09-2017, 14:22
:) hasan istediğin gibi oyna , sami ramazanoğlu ve yüreğir tekeli ismini sen gecirip , zaten ınlarda işin içinde degil mi diyip tamamiyle senin tasarrufunda gerçekleşmiştir..bu benimde belge olarak sakladıgım "ss" fotolarla sabittir..üstte ki yazıyı okudugumda en az 4-5 tane yalan söylediğini , burada ki insanların tıpkı adanadakilerin aklını çelmeye çalıştıgın gibi açıkca görüyorum.benim adım ümit güler beni dostuma degil düşmanıma sor eger sana 1 kaç bin tl tik bi adam oldugumu söylerse ne dersen o gecerli..24 saat gecmeden beni arayıp adamın agzına silah soktum aldım ben almasını bilirim dersen sana arabayı verecegim varsa da vermem.senin krallarına veliahtlaına da vermem.sana direk sana daha öncede dedim biz icraatın hastasıyız yapacagını mahkeme,silah,adam artık herneyse halletmezsen bu halinden de basit bir adamsın...ben gözümü kararttım ve bu davaya başkoydum..bugün babam yanıbaşımda (adanada nasıl insanlar oldugumuzu dilediğinden sor hasan) ohiglum kaç defa yazma boşver vaktini harcama dediyse de , hatta aradıgın şahıslardan biride boşver uzlaşın dediği halde , konuyu belden aşşağı sen vurduğun için bıralara getirdim.aslında ben degil Allah biliyor ki ben haklıyım.agzıma silah dayayacak hasan benim haklı mücadelem için verecegim canım var senin neyin var?
Sen iyi niyetleri öldürdün..aklınca bizi ortaokul talebesi yapıp arabayı geri gagalayacaktın olmadı..
Savaş abiye bu sözü söylediğimi belirtip ilk tacizine başladın..sonra adandaki ler..

Benim şerefim ve onurum mesele olan yani sende olmayan şey..
İnsanı kaptan kaba koyan , sanki ben sana arabayı al diye ısrar etmişim gibi, sanki 3000 teklif edip böyle olmasını isteyen benmişim gibi konuyu buralara getirdin..
Bak hasan efendi kimse haksız davada canını ortaya koymaz..varsa canını koyacak adamların tabir ettiğin gibi gel agzıma silahı daya yok arabanın devrini ver..yok eger yoksa bak büyük harflerle yazıyorum İSTANBULA AİLEMLE BİNECEĞİM ARAÇ İÇİN GELECEM HEMDE TEK BAŞIMA İSTANBULA SENİN MEMLKETİNE GELECEM VE GÖZLERİNİN İÇİNE BAKIP SENDEN AGZIMA SİLAH DAYAMANI İSTEYECEM VE EGER SENDE YAPABİLİRSEN BURAYA RESİMLERİNİ BEN KENDİM ÇEKİP KOYACAM..hadi bakalım iyi olan kazansın..

Suan telefondan bu kadar yazabildim , taraflar dinlenilmiş oldu ama emin olun ki yalan konusuluyor burda..
Ben istanbula geldiğimde mahkemeyi sen kur bakalım kimin kantarı ağır basacak..

S3 Ses kayıt - YouTube Attığım link tamamen şahsın kendi whats app görüşme sayfasından olup, 25 agustos 2017 yani resmi satıştan 4 gün öncedir. Dileyen istediği yorumu yapabilir. Dinleyip izleyip yorum yaparsanız sevinirim.

ronay
20-09-2017, 14:23
şimdi bu ses kaydından sonra işin rengi değişti
belliki problemli aracı istanbuldaki arkadaşa satilmaya çalısılmış

mr.korhan
20-09-2017, 14:25
Ben ses kaydını dinledim, araç ile ilgili bilgilendirmeler haricinde bir şey yok, piyasa üzerinde bazen bu şekilde fiyat politikası işlenebilir, gerek sıkışıklığından dolayı uyguna vermiştir saklamak ister, gerek piyasanın genel ahvalini düşünerek uygun verdiğini kendine yediremez gizlemek isteyebilir, gerek başka bir kişi yüksek teklif etmiştir ama senin o adamda hatrın vardır sana daha uygun vermiştir, yüksek teklif edenide kırmamak için söyler, ben bunda sizin ikiniz arasındaki ticareti bağlayacak bir sorun görmüyorum.

bende kendi fikrimi söylemek isterim,şahısların birbirine yazdığı hakaret, tehdit vs gibi diyalogsal tertibatları kenara koyarak.

Ticaret hakkında yorumum, bu ticarete söz bahis olan hadi fiesta tarafı biraz önemsiz, 1 parça değil 3 parça boya fazla çıkmış, kolay aşılabilir bir sorun olarak görünmekte ama S3 tarafı hiç öyle değil. kişi kendinden sorumludur diye bir söz illaki duymuşsunuzdur.

Ben performans aracı alırken, özellikle stok değil , stage5 seviyelerinde bildiğim kadarıyla araç, bunu bakmadan araştırmadan sorgulamadan görmeden ve dahi binmeden asla almam, he evveliyatında çokca ticaret yaptığım , gözüm kapalı alışveriş kapsamına taşınmış dostluklar haricinde, gereken mutalalar olmadan asla alınmaması gereklidir , ilk yanlış burada.
2. yanlış da araç geldi diyelim bir sorun var, bu sadece duman değil tekleme , patırdama yada garip gelen bir ses, yada atıyorum sunroof dahi bozuk çıksa , ticaret de tam olarak gerçekleşmemiş ve noktalanmamış , yani alıcı ve satıcı halen diyalog hallerinde ise , aracı yeni alan, çekiciden karşılayan kişi aracı kitleyip aküyü sökecek araba milim kıpırdamayacak, araç sahibi gelecek , birlikte marş yapılıp ilgili garaja gidecek bakılacak, araç başında konuşulacak ve olay çözülecek , bunların ikisi de bu olayın varoluşundaki en büyük hatalar, hiç öyle telefondan arabayı açmadan, motor kısmında detaylı baktırmadan ne 3000 tl fiyat biçilmesi doğrudur, nede fiyat kabul edilmesi.

Aradaki aracıların fikir verenlerin suçlu olmadığı aşikar, ama ben arkadaşımın bana istanbul da yaptır şu arabayla ilgilen dediği arabalar bana geldiğinde, gitmesi gereken mekanikçilerden bir km fazla yere gitmemişimdir gazlamamışımdır, kaldı ki ticareti tam bitmeyen ve sorun görülen, bu soruna istinaden eski sahibi ile kontağa geçilmiş , diyaloglara konu olmuş bir araba ile rollinge çıkılsın.

iki tarafla da hiç ticaretim olmadı tamamen objektif yazıyorum. konu itibariyle gördüğüm hatalar bunlar.

fthdrn
20-09-2017, 14:26
Yalnız ses kaydını dinlediğimde kafamda direk araba itelemeye çalışan insan profili canlandı.

coolvtec
-ikinci el araba almak zaten risk.
-kaldı ki bir de 10 küsür yaşında full modlu araba almak ciddi risk.
-dolayısı ile ben böyle bir araç alacak olsam inciğine cinciğine, kompresyonuna, yağ yakmasına, şanzumanına, boyasına, değişenine aklıma ne gelirse her şeyine ince eler sık dokur bakar baktırır öyle alırım, satıcının ve başkalarının ne dediğini önemsemem, inanmam.
-her hangi bir sorun görürsem (ama bu sorun beni vazgeçirmeyecek derecede çözülebilir bir sorun ise) maliyetini satıcıdan düşmesini isterim. düşer ve istediğim fiyata gelirse alırım.
-bu kadar araştırmadan sonra arabayı alırsam sonradan çıkacak her türlü sorun bana aittir artık. sonradan satıcıdan bir talebim olmaz.
-kusura bakmayın ama bir arkadaşın da dediği gibi yemek sepetinden dürüm söyler gibi alım satım yapmışsınız. olan olmuş. iş işten geçmiş. benim kişisel fikrime göre ki bu sadece beni bağlar, ne 1 boyanan değil 4 boyanan çıkması, ne de aracın yağ yakması vb yeni sahibini bağlar. ben olsam kendim ettim kendim buldum der otururum. bu benim için yeni bir tecrübe olur ve bir daha böyle bir alım satım yapmam. ki deviir eski devir değil, expertizi var, gezen adamı var....

Emrecan-R

siz boş konu görmemişsiniz .

karasimsek
20-09-2017, 14:31
Ben ses kaydını dinledim, araç ile ilgili bilgilendirmeler haricinde bir şey yok, piyasa üzerinde bazen bu şekilde fiyat politikası işlenebilir, gerek sıkışıklığından dolayı uyguna vermiştir saklamak ister, gerek piyasanın genel ahvalini düşünerek uygun verdiğini kendine yediremez gizlemek isteyebilir, gerek başka bir kişi yüksek teklif etmiştir ama senin o adamda hatrın vardır sana daha uygun vermiştir, yüksek teklif edenide kırmamak için söyler, ben bunda sizin ikiniz arasındaki ticareti bağlayacak bir sorun görmüyorum.
bende kendi fikrimi söylemek isterim,şahısların birbirine yazdığı hakaret, tehdit vs gibi diyalogsal tertibatları kenara koyarak.

Ticaret hakkında yorumum, bu ticarete söz bahis olan hadi fiesta tarafı biraz önemsiz, 1 parça değil 3 parça boya fazla çıkmış, kolay aşılabilir bir sorun olarak görünmekte ama S3 tarafı hiç öyle değil. kişi kendinden sorumludur diye bir söz illaki duymuşsunuzdur.

Ben performans aracı alırken, özellikle stok değil , stage5 seviyelerinde bildiğim kadarıyla araç, bunu bakmadan araştırmadan sorgulamadan görmeden ve dahi binmeden asla almam, he evveliyatında çokca ticaret yaptığım , gözüm kapalı alışveriş kapsamına taşınmış dostluklar haricinde, gereken mutalalar olmadan asla alınmaması gereklidir , ilk yanlış burada.
2. yanlış da araç geldi diyelim bir sorun var, bu sadece duman değil tekleme , patırdama yada garip gelen bir ses, yada atıyorum sunroof dahi bozuk çıksa , ticaret de tam olarak gerçekleşmemiş ve noktalanmamış , yani alıcı ve satıcı halen diyalog hallerinde ise , aracı yeni alan, çekiciden karşılayan kişi aracı kitleyip aküyü sökecek araba milim kıpırdamayacak, araç sahibi gelecek , birlikte marş yapılıp ilgili garaja gidecek bakılacak, araç başında konuşulacak ve olay çözülecek , bunların ikisi de bu olayın varoluşundaki en büyük hatalar, hiç öyle telefondan arabayı açmadan, motor kısmında detaylı baktırmadan ne 3000 tl fiyat biçilmesi doğrudur, nede fiyat kabul edilmesi.

Aradaki aracıların fikir verenlerin suçlu olmadığı aşikar, ama ben arkadaşımın bana istanbul da yaptır şu arabayla ilgilen dediği arabalar bana geldiğinde, gitmesi gereken mekanikçilerden bir km fazla yere gitmemişimdir gazlamamışımdır, kaldı ki ticareti tam bitmeyen ve sorun görülen, bu soruna istinaden eski sahibi ile kontağa geçilmiş , diyaloglara konu olmuş bir araba ile rollinge çıkılsın.

iki tarafla da hiç ticaretim olmadı tamamen objektif yazıyorum. konu itibariyle gördüğüm hatalar bunlar.

Konuyu başından okumanı ve wikipedia google gibi arama motorlarına eksiksiz hazır araba koy yakıtını gazla tabirini yazıp karşılığını okumanı rica ediyorum :)

STP
20-09-2017, 14:34
Konuyu başından okumanı ve wikipedia google gibi arama motorlarına eksiksiz hazır araba koy yakıtını gazla tabirini yazıp karşılığını okumanı rica ediyorum :)

ramconun dedıgı ıcınde beklemıs yakıt var o halde gazlanmamalı dıye soylenmıs olması durumuna ıstınaden neden o yakıtla gazladın?

ümitech
20-09-2017, 14:36
bak insanlara söz veriyoruz yazmayacagım diye yazmaya mecbur bırakıyorsun..
bunları ben söyledim sana zaten orda problem yok, sana belirttim arac düzgün diye , istanbula indiğinde arac duman attıgını söyledin , buna şaşırdım Allah şahidimdir görmedim ben duman attıgını dedim,sende tamam olabilir dedin..ben tekrar tamam hasan senin için ne yapabilirim dedim, sende 3.000 TL kesecegini adamlık yaptıgımı bundan sonrasının senin üzerine vazife oldugunu söyledin..arabayı açtırma konusunda 3.000 TL depozito yoluyla anlaştık..gidip arbayı açtırmak yerine gazladın ve sana dedim ki hasan içinde 2.5 aydır ethanol duruyor suya kesmiştir, bu bile dumanlama yapar kesinlikle gazlama git depoyu boşalttır taze ethanol ve benzin koy dedim..araba konusunda dediklerin gibi sen ve benim tarafımdan anlasıldı, tamam denildi..sen gittin 1.8t ailesiyle gazladın ettin..videosu var , benden baska kişilerde de var..araba bendeyken sorunlu olsa dahi(Allah şahittir tek dumanını görmedim) arabayı 3.000 karsılıgında kabul edecigini söyledin ve aldın..sonra acılıp bakılması gerekirken gittin gazladın,yarıstın,video cekip bana attın..
20 gün sonrada arabayı almam için bana baskı kurup,bu arabayı alacaksın, bana bozuk mal sattın, bu arabanın böyle oldugunu biliyordun beni kandırdın dedin..kapattık ertesi gün beni tehdit ettin..hemen ertesinde cevremi arayıp beni karaladın..bu araba geri alınabilirdi de belki ama sen bu hakkını kaybettin tüm bu yaptıklarınla..

hala satıştan 4 gün önce ki ses kaydını atıp sanki ben inkar edecekmişişim gibi algı operasyonu yapıyorsun..yeterince açıklayacı yazdıgımı düşünüyorum..
sende gerekli savunmayı yaptın bende , daha da bu konuya yazıp olayı uzatma...bırak insanlar karar versinler..yazmayacam diyorum ama birşeyler yazıyorsun ve bende cevap hakkımı kullanıyorum doğal olarak..artık bişey yazma bu konuya..

mr.korhan
20-09-2017, 14:36
valla doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar mış , sen bu şekilde ticaret yaparsan , neticesinde de yaşadıklarını buradaki insanlar sadece okur , lakin ceremesini ise sen çekersin, bana bişeyler okutturma niyetinden evvel , acaba bendeki hatalar nedir şeklinde kendini de sorgulaman gereklidir. bunun aynısını satıcınında yapması lazım. bu alım satım neticesinde diğer pek çok arkadaşın yazdığı gibi iyi bir ders notu edinmiş olmanız gereklidir.

Seven7
20-09-2017, 14:37
İki tarafı da tanımam etmem yargılamak doğru değil ama bana ters gelen bir şeyler var.

- Satış verilmeden arabayı göndermek. Ben satışı vermediğim sürece expertize bile kendim götürüyorum aracı ne zaman noterden çıktık araba o zaman benim değildir. Hadi böyle bir durum oldu diyelim o çekici ile ben de gider alıcı kişiyle çıkar gazlar tamam der sonra dönerim. Buradaki bir çok insan arabasına değer veren, bir sürü maddi manevi emek harcayan insanlar. Posta yoluyla araba mı gönderilirmiş?

- Araca baktırmadan almak rus ruleti tamamen. Araba taklalı da çıkabilir, bebekler bebeği de çıkabilir. Noterde satışı aldıktan sonra bitmiştir olay. Araba çekiciden indiği an belli oldu bu duman atma durumu, neden satış alındı? Bile bile lades.

- Bu kadar tehditten sonra uzlaşılması çok zor gözüküyor, herkes birbirine küfür edip yollar ayrılacak öyle kapanacak konu. İki taraf da haksız benim gözümde.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

karasimsek
20-09-2017, 14:46
Ses kayıtları 2 part olarak aşağıda mevcuttur. Delikanlı olan gelir sözünü tutar. Haksız olan ortaya çıkar. Kesilen cezaya razı olur. Boş laf salatası yapma gün ver tarih ver çöz bu işi akla kendini madem haklısın ....

1.part. S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok)

2. Part. S3 ses kayıt 2 - YouTube (https://youtu.be/Ufc-HrhPLcU)

karasimsek
20-09-2017, 14:47
Ses kayıtları 2 part olarak aşağıda mevcuttur. Delikanlı olan gelir sözünü tutar. Haksız olan ortaya çıkar. Kesilen cezaya razı olur. Boş laf salatası yapma gün ver tarih ver çöz bu işi akla kendini madem haklısın ....

1.part. S3 Ses kayıt - YouTube (https://youtu.be/jhWAzHoBlok)

2. Part. S3 ses kayıt 2 - YouTube (https://youtu.be/Ufc-HrhPLcU)

Orhan
20-09-2017, 14:51
İkinizde ticaret erbabı olduğunuzu söylüyorsunuz bakmadan etmeden karşılıklı güvene dayalı takas ticaret vs. yapıyorsun valla bravo
Biz sade kullanıcı olarak bunu yapsak neler dersiniz neler
pes valla

KÖROĞLU
20-09-2017, 14:52
Ticaretin tamamı eksik markette reyondan portakal alırken bakan insanlarız biz. Ben kolay kazanmıyorum alırken de ıncık cıncık bakarım.

Kaldı ki araba gibi çok daha detaylı bir mal için şahsi görüşüm muhakkak alıcı tarafından incelenmesi gerektiği yönünde.

Diğer taraftan arabada bana göre sorun olmayan 3. bir kişiye göre sorun olabilir, sorunsuz sıkıntısız bir araç demek biraz iddialı bir cümle olmuş.

Satan arkadaş (alıcının paylaştığı videodan okuduğum) aracı subjektif yorumlamış. Ne bir dyno ne bir dbn ne de bir kompresyon ölçümü paylaşılmamış.

Yani x göre süper olan araba y ye göre olmamış.

Yakıtla ilgili yazılan durum biraz kafa karıştırıcı, satan arkadaşın özellikle belirtmesine rağmen uzun süre bekleyen bir yakıt ile araç yürütmek, üzerine roll yapmak bence doğru değil.

Burada yapılması gereken alıcı aracı çalıştırdı baktı duman vs olduğunu gördü. Kapatacaktı eğer hala istiyorsa almayı satıcıyı çağıracaktı gidip baktıracak ve masrafını düştükten sonra alacak ya da geri gönderecekti.

Ben trigeri yeni değişmiş arabada egzantik kasnağından rolantide triger kopardım, mekaniğin garantisi hele ki s3 gibi performans aracında üstüne üslük modifiye görmüş bir araçta beklemek hata olur.

İki tarafta olaya iyi niyetle yaklaşıp cenazeyi kaldırmaları lazım. Ben çekerim kuşağıma sen inersin t.şağıma durumu devam ederse uzalşam sağlanamaz, mevzu da gereksiz yerele gider. Laf ağızdan çıkana kadar sen ona hükmedersin, çıktıktan sonra o sana hükmeder.

Hepimiz gergin zamanlar yaşıyoruz / yaşayacağız da o yüzden bu konu hem araç sahiplerine hem de okuyan arkadaşlara iyi bir ders niteliğinde.

Kırmadan birbirinizi çözmeniz herkesin lehine olur. Daha önce de yazdım dünya malı , 1 ton demir işte altı üstü.

Ramcho®
20-09-2017, 14:53
Hasan ben konuşmaya başlarsam farklı konularda çikar. Whats up tan yazdım sana araba açilacaği zman çağiaracaksın gelip bakacağim.

Sen deneme yaptığın adamlar hakkında ileri geri konuşmuşsun kulağima gelio bunlar şimdi magdur edebiyatı yapma.

araba istanbul a inmeden önce kayıt ettiğin ses konuşmaları ile sonraki aradan geçen zamanda bizim yanımiza gelmende sölediklerinin farklı bi durumu yok. Güzel araba aldım sayesinizde daha da güzel olacak dedin. 3.000 tl mevzusunu sölemedin bile sen. şimdi magdur edebiyatı yapma bana.

yapılı araba sorunu giderilmeden gazlanmaz. bunu çok ama çok iyi bilirsin ki bunu da sana arabayı yanımıza getirdiğin gece söledim bizzat kendim.

senin durumun su açik açik yazıyorum sen denemeyi gözünde fazla büyüttün ama arabayı satamayacağini sanıyosun. BEN O ARABAYI KENDİME ALACAKTİM. ÖZGÜNE YÜREGİR İ ARATTIRDIĞIMDA MERMİ GİBİ ARABA OLDUĞUNU E 50 2.45 BASINCIN SADECE AYARDA BASILDIĞINI DAHA SONRA ARABANIN KM YAPMADIĞINI YÜREGİR ÖZGÜN E DİREK SÖLEDİ. bunu da sana ben söledim. şimdi adamın arabasını açtirmak için para kesip ki bana kesmediğini yazmassın ama ne hikmetse adama 23.000 tl yerine 20.000 göndermissin. dolayısıyla dün akşam bana da yalan söledin. arabayı açtircam diyip para kesip işi çakalliğa vurunca mevzu buraya kadar geldi.

ben açik söliyim.

aynı ticareti benim le yapmış olsaydın S3 ü sana yaptırtıp arabayı da geri alırdım. sen açtirmamakla hata yaptın ama uyanık olduğun için açtirmadan bişi yok sorun yok dedin bana para kestiğini bile gizledin. şimdi burda kelime oyunu yapma.

yarın bigün yüzüme bakacak bi durumun olsun.

benim grubumda hiç bir şekilde video paylaşilmadı paylaşilmazda sorunlu araba ile deneme olmaz bizim grubumuzda sen arabayı tanıyayım basalım diyince ok denildi yola cıkıldı.

sen video yu kendin çekip ümit e gönderiyosun üstüne üstlük bize hakaret ediosun bu da yetmemiş gibi bizi video yu yaymaktan bahsediosun.

yazmayacaktım cevap hakkı doğdu yazdım.

telefonumu biliyosun burda daha fazla konuşmaya gerek yok. ararsın mekanım belli ya sen gelirsin ya biz geliriz yüzyüze konuşuruz.

CemBerk
20-09-2017, 15:33
Arabada bir sorun var iki taraf da kabullenmiş, usta açana kadar da 3 bin lira kesilmiş.

Sen bunu bile bile araçla roll vs yapıyorsan sıkıştırıyorsan kusura bakma da bu adam senin masrafını neden karşılasın?

Bana göre bile bile lades olmuşsun, fiesta'ya da konuştuğunuz parayı verirsin olay çözülür.

RedLine
20-09-2017, 15:51
Genelde Okur geçerim Forumu bir şey yazmaya yöneltti ...

Artık Forumlarda genel olarak insanlar sinir stres atmaya iş stresinden kurtulup Akıl fikir paylaşımı yapacakken nerelere getiriyorsunuz ARTIK YETER !!!

Çok saçma bir ticaret olmuş ... Baştan iyi gidip sonra kötüye dönmüş karman çorman ... 2 Tarafta kendi bacağından asılmış cezasını çekin çekinde bu şekilde lafla değil para zararınızla.Herkes yanlış işler yapıyor Para kaybediyor AMA AKILLANIP tekrarını yapmıyor. 2nizde sineye çekip vardır bunda bir Hayır diyip işinize gücünüze bakın...

Eğerki uğraşacağız diyorsanız Bu işin adaletini Mahkeme çözer şahışlar değil...

-Bu arada Kesinlikle Mafya dizileri yasaklanmalı Nasıl bir hale geldik Adam vurmak Dövmek çok kolay zannediliyor yada Hapisde çok RAHAT bir Hayat varda Biz mi yanlış biliyoruz?

Genç adamlarsınız daha yapacağınız yaşayacağınız bir sürü şey var Silah lafları felan Bu Ülke dingonun ahırı değil sonra içerde Yok s3 moruydu yok fiesta boyasıydı senelerce içerde düşünür durursunuz Aklınızı Lütfen Başınıza alın...

Aykut106
20-09-2017, 15:57
2 tarafida tanimiyorum.istanbuldayken iyi bir S3 tu.adanaya gittigindrde baya emek harcsndigini hatirliyorum.

Gozuken ve fiyattan dusulen masrafi varken mi gazlanmis? Etanol ivir ziviri deistirilmismi.biris dha demis ama 3 liralik masraf 10 olmus olabilir.

Ayrica yapili a3 let 40 lara 50 bin lere satildi.ciddi yapili s3 140 bine ilandaydi.arabayi aliciyi satixiyi yargilamak icin demiyorum ama sayili adette bulunun ve yapili araba icin uygun fiyat.

Bnde ayari biten a3 18t yi 4 saat icinde kirdim. bu tarz arabalarda anlik hata bilgisizlik eksiklikler arabayi cop edebilir diye dusunuyorum.

karasimsek
20-09-2017, 16:48
Yakıt mevzusuna da açıklık getirelim depo boştu, 30 lt yakıt saolsun bidonla Bekir Paşaoglundan tarafımca banka yoluyla ücreti ödenip alındı. E50 ayara getirip yeni benzinle ayarlanıp teste öyle çıkıldı.

Talih.b16
20-09-2017, 16:51
Burdaki sorun adanada ki arkadaşın aracın sorunsuz olduğunu söylemesi ve satması.

Alan İstanbulda ki arkadaşın da araçta bir sorun bulması ve yaptirmadan rolling yapması.

En büyük sorunsa aradan uzun geçtikten sonra iade istenmesi.

En büyükten daha büyük olanı ise svs ve ramhco nikli arkadaşlarında bu ticaretten mevzuya girmesi ve 4. 5. Kişiler olarak mevzudan adlarının yoktan yere karışması.
Ne iş yaptıklarını bilmiyorum ama galerisi veya garajlarsa onlar içinde hoş olmayan bi durum..

01GG614
20-09-2017, 16:56
-bu arabada sorun var 3000tl eksik gönderip "ben bu aracı götürür gösteririm üst kapak açılır ne çıkarsa çıksın artık araç benimdir sen üzerine düşeni yaptın,Allah razı olsun" diyorsun?

Arkasına tutup rolle çıkıyorsun arabayı yaptırmadan,sonra mağduru oynuyorsun.

-20 gün sonra dönüp araba mı aldım dert mi aldım herkes öyle diyor diyip arabayı geri vermeye çalışıyorsun.

(Niye çünkü uyarıları dikkate almadığın için 3 liralık masraf belki 13 lira oldu.)

-Olmayıncada şimdi adama arabaya kendi açtığın masrafı ödetmeye çalışıyorsun.

Hasan şimşek senin hayatında harcadıgın parayı bu adam bu zamana kadar haftasonu keyif için bindiği arabalara harcamıştır,zaten bir arızası olsaydı yaptırmadan ne satardı ne binerdi.Emin ol Ümit Güleri tanısaydın bu cümleleri kuramazdın.

Evrenoz
20-09-2017, 17:04
Post değiştirme ile ilgili bilgi;

Üyeler kendi ya da başka birinin postunu değiştiremez.

ancak;

Üye, alıntı yaptığı birinin alıntısının içerisindeki yazıları değiştirebilir. Burada da öyle olmuş..

Ümitech isimli üye bir mesaj yazmış, karasimsek isimli üye bu mesaja alıntı yapıp cevap verirken içerisine ilave cümleler eklemiş..

karasimsek
20-09-2017, 17:29
-bu arabada sorun var 3000tl eksik gönderip "ben bu aracı götürür gösteririm üst kapak açılır ne çıkarsa çıksın artık araç benimdir sen üzerine düşeni yaptın,Allah razı olsun" diyorsun?

-20 gün sonra dönüp araba mı aldım dert mi aldım herkes öyle diyor diyip arabayı geri vermeye çalışıyorsun.

(Niye çünkü uyarıları dikkate almadığın için 3 liralık masraf belki 13 lira oldu.)

Hasan şimşek senin hayatında harcadıgın parayı bu adam bu zamana kadar haftasonu keyif için bindiği arabalara harcamıştır,zaten bir arızası olsaydı yaptırmadan ne satardı ne binerdi.Emin ol Ümit Güleri tanısaydın bu cümleleri kuramazdın.

Sidik yarıştıracaksak o 1 tane araba toplamış bende gtx35 setup 500+ 2006 sti da var. Mesele kimin ne harcadığı değil konuşuldu 15 güne kadar geleceğini beyan etti. Yancıya ihtiyaç yok gelince açılır bakılır haksız olan özürünü diler maddi ceremesine katlanır.

mr.korhan
20-09-2017, 17:31

ancak;

Üye, alıntı yaptığı birinin alıntısının içerisindeki yazıları değiştirebilir. Burada da öyle olmuş..

Ümitech isimli üye bir mesaj yazmış, karasimsek isimli üye bu mesaja alıntı yapıp cevap verirken içerisine ilave cümleler eklemiş..

Buna artik bazi forum scriptlerinde izin verilmiyor bildigim kadariyla.
Ustelik okudugum sekliyle eklenen yazilar hakaret ve tehdit iceriyor, oldukca kotu niyetli bir eylem
Site yonetimi cephesinde dahi boyle hassas ve olasi hukuki surece dayanabilecek bir konuda
Bu sekilde bir degisiklik yapilmis olmasi, ilgili uye yada uyelere ceza verilmesini gerektirmelidir

Evrenoz
20-09-2017, 17:38
Örnek veriyorum;

Ustelik okudugum sekliyle eklenen yazilar hakaret ve tehdit iceriyor, oldukca kotu niyetli bir eylem
Site yonetimi cephesinde dahi boyle hassas ve olasi hukuki surece dayanabilecek bir konuda
Bu sekilde bir degisiklik yapilmis olmasi, ilgili uye yada uyelere ceza verilmesini gerektirmelidir

Buraya isteyen istediği yazıyı ekleyebilir

Ya da şunu da yapabilir isteyen

Bu akşam tüm foruma nargileler benden

Bu durumun cezai yaptırımı ayrıca değerlendirilecek, bu konu haricinde böyle bir şey yapıldığında da yine gerekli ceza konu bazlı ayrı ayrı değerlendirilecek.

ES353
20-09-2017, 17:43
bu iki arkadaş arabalar için yan yana geldiğinde ben sakince arabanın açılıp bakılıp sorununun ne olduğunu çözüp helalleşip gideceklerini düşünmüyorum. bence yan yana gelmemeleri ikisi içinde daha sağlıklı.

ümitech
20-09-2017, 17:46

ancak;

:) eyvallah abi..
düşünsenize biri sizin yazınızı alıntılayıp, içinden tamda olması gerek yerde :) değişiklik yapıyor ve bu hasan olmuyor..
özgünde dedi forumun moderatörü olarak sizde dediniz sadece alıntı yapan kişi değişiklik yapabilir diye..

Evrenoz
20-09-2017, 17:52
düşünsenize biri sizin yazınızı alıntılayıp, içinden tamda olması gerek yerde :) değişiklik yapıyor ve bu hasan olmuyor..
özgünde dedi forumun moderatörü olarak sizde dediniz sadece alıntı yapan kişi değişiklik yapabilir diye..

Açıkçası konu gidişatına baktığımda;

ŞAHSİ fikrim; karasimsek nickli kişinin senin mesajındaki alıntı içerisine ekleme yaparak

"senin eklemeleri yazdığın yönünde algı yönetimi yapmak" DEĞİL;

senin alıntın içerisine kendi cevaplarını yazma yönünde hareket ettiği.
Lâkin foruma ve forum düzenine yeteri kadar aşina olmadığından cevaplarını alıntı dışında değil, içine yazması ve sanki o cevapları sen mesaj olarak yazmışsın gibi görülmesi

Yukarıdaki mesajın üzerine örneklendirme yaparsak;

Rica ederim

Düşündüm

Şeklinde yazmak yerine

rica ederim.

düşündüm

Yazmak gibi..

karasimsek
20-09-2017, 17:53
Ben artniyetli ve iyi niyetli böyle birşey yapsam şayet; onun ağzından işime gelen maddi bir konuda düzeltme yanıltma yaparım. Yazılan zaten silinemiyor düzeltilemiyor ufak hesap yapmayalım meseleye odaklanalım ben susup belirtilen 15 günün geçmesini bekliyorum. Arkadaş hakan tekinere 15 gün demiş. 15 gün sonra istanbula gelip paşaoğlunda motor açılıp netice aldığımda gerekeni buraya yazacağım gereksiz yorumlar için kilitlenebilir konu veya açık kalabilir sorun yok benim için. Gereken yapılınca şeriatın kestiği parmak acımaz. Gerekmedikçe yazmayacağım !

karasimsek
20-09-2017, 17:54

ŞAHSİ fikrim; karasimsek nickli kişinin senin mesajındaki alıntı içerisine ekleme yaparak

Lâkin foruma ve forum düzenine yeteri kadar aşina olmadığından cevaplarını alıntı dışında değil, içine yazması ve sanki o cevapları sen mesaj olarak yazmışsın gibi görülmesi

Rica ederim

Düşündüm

Şeklinde yazmak yerine

Yazmak gibi..

Teşekkürler açıklama için ...

ümitech
20-09-2017, 17:58
Teşekkürler açıklama için ...

Eee sen rezil oluyorsun bu durumda ?

ümitech
20-09-2017, 18:01
Herseyi geciştir hasan istedigin gibi oyna çünkü yola oynayarak cıktın artık geride dönemiyorsun!!!
Senin araban şayet adanadan sana geldiğinde bozuk olsa dahi sana lira yok lira
Ben adamlık yapıp geliyorum istanbula sen hiç bir zaman olamadın ya hani
Sana yağmurlu günde su yok..
Ulan sen ne kadar izzetsiz onursun adamsın hala arabayı yaptırtma peşindesin
Yazma bu konuya diyorum rezil herif hala yazıyorsun
Ben söz verdiğim gibi istanbulda olacam , sende konustugun şeyleri yapacaksın..

karasimsek
20-09-2017, 18:05
Eee sen rezil oluyorsun bu durumda ?

Yaw ALLAH aşkına çok yazışmak istiyorsan kaldırırsın engeli whats apptan facebooktan vs boool boool yazışırız az lafının eri ol ağırlığını koru. Gün vermişsin bekliyoruz ister gel, ister gelme söz vermek benzemez başka şeylere. Davanı aç, alacağın arabayı bul işini gücünü ayarla paşaoğlundan randevu için hakan abi ile görüş, netice çıkarmak için birşeyler yap ne benim ne başkasının vaktini alma. Yazdığın için mecburen yazıyorum gelene kadar yazma olay netlik kazanıp haklı belli olunca kocaman bir özür dileyecek haksız her kimse, paylaşmadığım screen shot va konuşmaların hepsini hazırlıyorum geldiğinde uzun uzun okur, ses kayıtlarını dinler, kendi vicdan mahkemeni kendin yaparsın. Konuştukça nefsimi kabartıp, olayı çocukça benim babam senin babanı döver moduna sokuyorsun.

karasimsek
20-09-2017, 18:08
Herseyi geciştir hasan istedigin gibi oyna çünkü yola oynayarak cıktın artık geride dönemiyorsun!!!

Defalarca son yazım dıyen yazmayacağım dyen sensin. O seçeceğin hakem kurulu ve usta sana haksızsın desin sen yaptırma lira verme önemli olan kimin adam kimin madam olduğu, onursuz izzetsizlik durumu hali vakti yerinde olduğu etraf tarafından söylenip, ucuz hesap peşine düşen insanların iki kavramı da anlatması tezat bir durum, " ufak hesap yapana büyük girer " şafak 15 :)

ümitech
20-09-2017, 18:21
:) hem benim s3 ten 3000 lira kes , hemde deki buraya gel s3 e baktıralım filan
Ulan aslanım hayatımda 3000 liranın adamı olmadım olmamda , senin gibi gereksizleride hep harcadım gitti
Sanki kendi gönderdiği mal ayıpsız gibi de bna arabasını yaptıracak
Hesabıma yatır fiestadan kalanı geliyorum
Sen yazıdıryorsun 2 defa uyardım hala yazdın çünkü kaşarsın

karasimsek
20-09-2017, 18:36

Senin niyetin ortaya çıktı, arabanın bozuk olduğunu da biliyorsun, 3.000' den fazla çıkacağını tahmin edip; yumurta ağzına dayandı " ben geldiğimde araba bozuk çıksa dâhi lira ödemem " demek kaşarlıktır. Saydığın hakem kuruluna vekilin Hakan Tekinere ve Paşaoğlunun diyeceklerine peşinen haksız bile çıksam, kabullenmeyeceğim demektir. Onur şeref haysiyetten bahseden birine de yakışmayan bir durumdur. Sen benden özür dile itiraf et, kusurlu araba sattım arkam yemiyor, haksız çıkarsam ödemem ben bunu ödeyemem de, ( bu lafı dedikten sonra da sana hakan tekiner veya güvenilir birisi o ödemezse haksız çıkarsa ben öderim demedikten sonra senin için araba açtırmam. Sen de R baya hızlı başından beri laf salatası yapıp gelicem, köprüden atlarım, kendimi yakarım, kuruşuna kadar öderim, diyen sen demek mi hayatım boyunca harcamadığım parayı senın arabaya 1 arabaya harcamanla adamlığını göstermiyormuş. Ben babamın gölgesinde gölgelenmiyorum, herkesin kantarı belinde yaşının adamı değilsin bundan sonra ki ticaretlerimde bana ders olsun IQ ve kemik testi yaptırıp ona göre ticaret yaparız. Kuru sıkı delikanlılık yapma boşa tribüne oynama sen haksızsın, haksız çıkacağını bildiğin için de araba bozuk çıksa bile ödemem diyorsun. Ama her postta yorumda da delikanlılığı da elden bırakmıyorsun. Konuştukça da batıyorsun bazı şeyler kalın gelince böyle olur. Bu da sana hayat tecrubesi olsun, herkesi gariban aptal yerine koyma bu saatten sonra kimse sandığın kadar aptal değil !!!

ümitech
20-09-2017, 18:41
Ara dedin arıyorum açmıyorsun?
Eve geciyorum yazacam

OğuzCanAlantor
20-09-2017, 19:09
Merak ettim aracın eski konusunu baştan sona okudum Ümit bey araca epey para dökmüş bence olayda çözülmüycek değil 2 taraf oturup düzgünce konuşup helallik alıp yoluna devam edebilir. Ölümlü kalımlı dünya para gelip geçicidir.

karasimsek
20-09-2017, 19:18
Kıvırana para takılır ...

Serdar Ortaç - Dansöz - YouTube (https://youtu.be/LGRKsd-lrUc)

karasimsek
20-09-2017, 19:18
Kıvırana para takılır ...

Serdar Ortaç - Dansöz - YouTube (https://youtu.be/LGRKsd-lrUc)

ümitech
20-09-2017, 19:34
Oğlum bunu sen seçtin ben degil , istanbulda görüşmek üzere..daha da yazma konuya.

Ramcho®
20-09-2017, 20:37
Burdaki sorun adanada ki arkadaşın aracın sorunsuz olduğunu söylemesi ve satması.

Alan İstanbulda ki arkadaşın da araçta bir sorun bulması ve yaptirmadan rolling yapması.

En büyük sorunsa aradan uzun geçtikten sonra iade istenmesi.

En büyükten daha büyük olanı ise svs ve ramhco nikli arkadaşlarında bu ticaretten mevzuya girmesi ve 4. 5. Kişiler olarak mevzudan adlarının yoktan yere karışması.
Ne iş yaptıklarını bilmiyorum ama galerisi veya garajlarsa onlar içinde hoş olmayan bi durum..

Benim kendi galerim var benim adimi karakterimi kimse kotuleyemez her zman haklinin ve dogrunun yaninda yer aldik almayada devam edecegim. Her koyun kendi bacagindan asilir.

Ramcho®
20-09-2017, 20:53
Seite nicht gefunden | Facebook (https://www.facebook.com/hasanbennasimsek/posts/10155552846552221:0)

Buda sorunlu!!!!! DEV S3 un 200+ suratlerde gazlama videosu arkadasin kendi profilinden. Dileyen olursa deneme videosunu da paylasirim.

Sozde burda map arizali duman atio ve basinc basmiyor ( mus )

Isi bilen arkadaslar external sesini ve surge sesini duyabilir.

ümitech
20-09-2017, 22:04
Dev s3 geçiş - YouTube (https://youtu.be/ltK5N88yePk)

Buyrun araba basınc basmıyormus ya izleyin , pasaogluna götürüldüğünde bu arabada duman yok ben bu arabayı acmam demiştir savaş osmanpaşaoğlu.hasan gidip yarışmıştır..buyrun izleyin.

ümitech
20-09-2017, 22:14
Benden de 3.000 tl kesmediğini iddia etmiştir buyrun bu da belgesi;
https://i.hizliresim.com/zJgbYD.png (https://hizliresim.com/zJgbYD)

ümitech
20-09-2017, 22:17
Resim boyutu büyük oldu sanırım tel den giriyorum özür

ümitech
20-09-2017, 22:58
Arkadası aradım telefonu yüzüme kapattı
Tekrar aradım açmıyor..
Ara dedin aradık , neden böyle yapıyorsun hasan kardeş?
Tıpkı senin dediğin gibi gelişecek hersey silahı dayayacaksın bende forografını cekip buraya koyacam
Konuyu ben actım 1 , istanbula geliyorum 2 , fotografta koyacam 3 ..
Sana 3 tane adamlık yapmıs olacam daha ne yapayım be hasan kardeş

ümitech
20-09-2017, 22:59
Konunun hitliği bile kalmadı dibe vurduk amk

free-hifi
20-09-2017, 23:02

13 misafirin takip ettiği konu dip değildir.

ümitech
20-09-2017, 23:17
Telefonda da söyeleyecktim yüzüme kapattın
Bak bu işin oluru nedir biliyormusun ;
Öncelikle fiestadan kalan 3.000 lira borcunu atıyorsun , yarın müşteri bakacak 40 a satılırsa 2.000 isteyecem bak ben hala sözümün arkasındayım
Daha sonra çıkıp buraya ben hata ettim bu adamları oyaladım yazacaksın , suan da selam alıp verdiğin en az 15-20 tane adam senşn haksız buluyor daha şimdiden
Nasıl temizleyeceksin sen bunu?
Çık özrünü dile parayı da at hesabıma ( miktarını yarın belirtirim , normalde 3.000 eger araba 40 a satılırsa 2000 atarsın) konu kapanır gider bizide istanbullara kadar bi inat ugruna yorma , ha yine geliriz yolumuz düşer o zaman da yemek yeriz birbirimizi yiyeceğimize

ÖmerF.Bayar
20-09-2017, 23:17
Siz bence biraraya falan gelmeyin, ikinizinde tanıdığı guvendıgı usta açsın baksın haber versin, bir taraf başında tehdit etmiş diğeri şimdi ediyor falan sonu kötü olmadan görüşmekten vazgeçin.

ümitech
20-09-2017, 23:19
Ulan bi instagram keyfimiz vardı onun da içine ettin he hasan
2 gündür giremiyorum sana laf yetiştirecegim diye

free-hifi
20-09-2017, 23:25
Bence siz best kanka olacaksınız. Yol öyle gözüküyor

ümitech
20-09-2017, 23:27
Bence siz best kanka olacaksınız. Yol öyle gözüküyor

Zaten kankaydık abi ölümüne hemde:)
Hasan dedi ki ben küstüm oynamıyorum ite köpeğe maskara olduk

ümitech
20-09-2017, 23:29
Şairinde dediği gibi gün ola harman ola
Hasan bi vekil göndersem işlerim cok yogun sen onun agzına silah dayasan nasıl olur..
Ha caymadık ha sözümüzden bende gelecem

ümitech
20-09-2017, 23:30
Hani söz vermek baska bişey vermeye benzemez diyordum ya ee arkadas sen sözlerini tutmuyorsun sürekli mızıkcılık yapar mı insan , yanına ne zaman otursak arabayı yokuşa sürüyorsun

ümitech
20-09-2017, 23:33
Post atmaktan sıkıldım , sabah aksam techturkey , hem insanlarda sıkılmıstır bizden , cık özrünü dile kapansın konu (3000 lira da indiregandi olmasın ama göz var nizam var sen bana 3000 borclusun)

ümitech
20-09-2017, 23:36
Abiminde adı hasan ulan abimden sogudum , senin konu için görüştüğümüz avukatla bu konu içinde görüşüyoruz adamın ismi değişiyor olum

ümitech
20-09-2017, 23:48
Arabada bir sorun var iki taraf da kabullenmiş, usta açana kadar da 3 bin lira kesilmiş.

Sen bunu bile bile araçla roll vs yapıyorsan sıkıştırıyorsan kusura bakma da bu adam senin masrafını neden karşılasın?

Bana göre bile bile lades olmuşsun, fiesta'ya da konuştuğunuz parayı verirsin olay çözülür.

Bizde aynısını diyoruz adam devir alıyor yapılı makinenin evine varmadan çat motor kırılıyor
Suya kesmiş ethanol ü uyarılara ragmen değişmedi ve arac yaralıydı hani basıncta basmıyordu ya ha işte bu arkadas o araabyla çıktı yarıştı
Sonrada tehdit etti , şantaj yaptı bla bla bla , 2 sezonluk dizi tadında yani

AşkınS.
20-09-2017, 23:51
Bende diyorum ne çabuk 13 sayfa oldu meğer forumu deniyorlarmış

ümitech
20-09-2017, 23:52
Yakıt mevzusuna da açıklık getirelim depo boştu, 30 lt yakıt saolsun bidonla Bekir Paşaoglundan tarafımca banka yoluyla ücreti ödenip alındı. E50 ayara getirip yeni benzinle ayarlanıp teste öyle çıkıldı.
Hahahahhahaahhahahahaha bir eksi daha yazıldı hanene
Sen demedin mi bana bişey olmaz dediler bende direk yakıtı koyup üstünede benzini çekip gazlamaya cıktım diye o esnada zaten araba duman atıyordu :) gtx35 setup araba yapmışsın ama bakkal hesabı al pistonu ver kolu , bişey bildiğin yok eski dostum , kim sikim hıyar dese seninki de bana uyar deyip bir parça tuz alıp arkasına koşuyorsun

ümitech
20-09-2017, 23:53
Birde artıgım post da 3000 lira para almadıgını yazmışsın anlatsana biraz nasıl oldu o konu?

ümitech
20-09-2017, 23:59
Bende evlat acısı, sende kuyruk acısı varken biz dost olamayız - MaxiCep (https://www.maxicep.com/forum/konu/bende-evlat-acisi-sende-kuyruk-acisi-varken-biz-dost-olamayiz.196896/)

Su hikayeyi oku bir de hasan , ne kadar sana ve bana uyuyor bir bak istedim
Bizde bu yara sende de bu acı olduktan sonra artık biz dost olamayız eski dostum

ümitech
21-09-2017, 00:03

ancak;

Birde diğer verecegin cevaplar bitince sunu açıkla..

ümitech
21-09-2017, 00:12
tüm mesele bu..

s3 inmiş çekiciden '' s3 '' bu 1.6 atmosferik megane değil..
duman atma vs gözlenmiş iletişime geçilmiş.. satan adam 3000 direkt düşmüş rakamdan.. + sınında arkasındayım demiş..
mutabık kalınmış..
alan arkadaş ne cesaretle böyle nazenin bir araba ile rol yarış yada deneme herneyse yapabiliyor.. rölantide gazına bile basmamalı..
ya arabayı sabitleyecektin kullanmayıp hiçç ( o vakit 20 değil 30 gün sonrada iade ederdin yada revizyon yaptırıp ciro edebilirdin satana )
yada madem gazladın rolledin bedeline razı olacaksın..
hakikat bu maaelesef..

-ikinci el araba almak zaten risk.
-kaldı ki bir de 10 küsür yaşında full modlu araba almak ciddi risk.
-dolayısı ile ben böyle bir araç alacak olsam inciğine cinciğine, kompresyonuna, yağ yakmasına, şanzumanına, boyasına, değişenine aklıma ne gelirse her şeyine ince eler sık dokur bakar baktırır öyle alırım, satıcının ve başkalarının ne dediğini önemsemem, inanmam.
-her hangi bir sorun görürsem (ama bu sorun beni vazgeçirmeyecek derecede çözülebilir bir sorun ise) maliyetini satıcıdan düşmesini isterim. düşer ve istediğim fiyata gelirse alırım.
-bu kadar araştırmadan sonra arabayı alırsam sonradan çıkacak her türlü sorun bana aittir artık. sonradan satıcıdan bir talebim olmaz.
-kusura bakmayın ama bir arkadaşın da dediği gibi yemek sepetinden dürüm söyler gibi alım satım yapmışsınız. olan olmuş. iş işten geçmiş. benim kişisel fikrime göre ki bu sadece beni bağlar, ne 1 boyanan değil 4 boyanan çıkması, ne de aracın yağ yakması vb yeni sahibini bağlar. ben olsam kendim ettim kendim buldum der otururum. bu benim için yeni bir tecrübe olur ve bir daha böyle bir alım satım yapmam. ki deviir eski devir değil, expertizi var, gezen adamı var....

ramconun dedıgı ıcınde beklemıs yakıt var o halde gazlanmamalı dıye soylenmıs olması durumuna ıstınaden neden o yakıtla gazladın?

valla doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar mış , sen bu şekilde ticaret yaparsan , neticesinde de yaşadıklarını buradaki insanlar sadece okur , lakin ceremesini ise sen çekersin, bana bişeyler okutturma niyetinden evvel , acaba bendeki hatalar nedir şeklinde kendini de sorgulaman gereklidir. bunun aynısını satıcınında yapması lazım. bu alım satım neticesinde diğer pek çok arkadaşın yazdığı gibi iyi bir ders notu edinmiş olmanız gereklidir.

Hasan ben konuşmaya başlarsam farklı konularda çikar. Whats up tan yazdım sana araba açilacaği zman çağiaracaksın gelip bakacağim.

Sen deneme yaptığın adamlar hakkında ileri geri konuşmuşsun kulağima gelio bunlar şimdi magdur edebiyatı yapma.

araba istanbul a inmeden önce kayıt ettiğin ses konuşmaları ile sonraki aradan geçen zamanda bizim yanımiza gelmende sölediklerinin farklı bi durumu yok. Güzel araba aldım sayesinizde daha da güzel olacak dedin. 3.000 tl mevzusunu sölemedin bile sen. şimdi magdur edebiyatı yapma bana.

yapılı araba sorunu giderilmeden gazlanmaz. bunu çok ama çok iyi bilirsin ki bunu da sana arabayı yanımıza getirdiğin gece söledim bizzat kendim.

senin durumun su açik açik yazıyorum sen denemeyi gözünde fazla büyüttün ama arabayı satamayacağini sanıyosun. BEN O ARABAYI KENDİME ALACAKTİM. ÖZGÜNE YÜREGİR İ ARATTIRDIĞIMDA MERMİ GİBİ ARABA OLDUĞUNU E 50 2.45 BASINCIN SADECE AYARDA BASILDIĞINI DAHA SONRA ARABANIN KM YAPMADIĞINI YÜREGİR ÖZGÜN E DİREK SÖLEDİ. bunu da sana ben söledim. şimdi adamın arabasını açtirmak için para kesip ki bana kesmediğini yazmassın ama ne hikmetse adama 23.000 tl yerine 20.000 göndermissin. dolayısıyla dün akşam bana da yalan söledin. arabayı açtircam diyip para kesip işi çakalliğa vurunca mevzu buraya kadar geldi.

ben açik söliyim.

aynı ticareti benim le yapmış olsaydın S3 ü sana yaptırtıp arabayı da geri alırdım. sen açtirmamakla hata yaptın ama uyanık olduğun için açtirmadan bişi yok sorun yok dedin bana para kestiğini bile gizledin. şimdi burda kelime oyunu yapma.

yarın bigün yüzüme bakacak bi durumun olsun.

benim grubumda hiç bir şekilde video paylaşilmadı paylaşilmazda sorunlu araba ile deneme olmaz bizim grubumuzda sen arabayı tanıyayım basalım diyince ok denildi yola cıkıldı.

sen video yu kendin çekip ümit e gönderiyosun üstüne üstlük bize hakaret ediosun bu da yetmemiş gibi bizi video yu yaymaktan bahsediosun.

yazmayacaktım cevap hakkı doğdu yazdım.

telefonumu biliyosun burda daha fazla konuşmaya gerek yok. ararsın mekanım belli ya sen gelirsin ya biz geliriz yüzyüze konuşuruz.

2 tarafida tanimiyorum.istanbuldayken iyi bir S3 tu.adanaya gittigindrde baya emek harcsndigini hatirliyorum.

Gozuken ve fiyattan dusulen masrafi varken mi gazlanmis? Etanol ivir ziviri deistirilmismi.biris dha demis ama 3 liralik masraf 10 olmus olabilir.

Ayrica yapili a3 let 40 lara 50 bin lere satildi.ciddi yapili s3 140 bine ilandaydi.arabayi aliciyi satixiyi yargilamak icin demiyorum ama sayili adette bulunun ve yapili araba icin uygun fiyat.

Bnde ayari biten a3 18t yi 4 saat icinde kirdim. bu tarz arabalarda anlik hata bilgisizlik eksiklikler arabayi cop edebilir diye dusunuyorum.

ancak;

Örnek veriyorum;

Ya da şunu da yapabilir isteyen

Bu durumun cezai yaptırımı ayrıca değerlendirilecek, bu konu haricinde böyle bir şey yapıldığında da yine gerekli ceza konu bazlı ayrı ayrı değerlendirilecek.

Rica ederim

Düşündüm

Şeklinde yazmak yerine

Yazmak gibi..

Seite nicht gefunden | Facebook (https://www.facebook.com/hasanbennasimsek/posts/10155552846552221:0)

Buda sorunlu!!!!! DEV S3 un 200+ suratlerde gazlama videosu arkadasin kendi profilinden. Dileyen olursa deneme videosunu da paylasirim.

Sozde burda map arizali duman atio ve basinc basmiyor ( mus )

Isi bilen arkadaslar external sesini ve surge sesini duyabilir.

Dev s3 geçiş - YouTube (https://youtu.be/ltK5N88yePk)

Buyrun araba basınc basmıyormus ya izleyin , pasaogluna götürüldüğünde bu arabada duman yok ben bu arabayı acmam demiştir savaş osmanpaşaoğlu.hasan gidip yarışmıştır..buyrun izleyin.

Benden de 3.000 tl kesmediğini iddia etmiştir buyrun bu da belgesi;
https://i.hizliresim.com/zJgbYD.png (https://hizliresim.com/zJgbYD)
Bunlara da bi açıklık getir bakalım Bay cep herkülü

overblack
21-09-2017, 00:13
bu ne biçim konu lan yerli dizi gibi.? zaten kafam kıyak bi *** anlamadım.

ümitech
21-09-2017, 00:14
Zaman en önemli hazinedir hasancım kaybettikten sonra kıymet bilme cık özrünü dile aslanlık yap bir kere ya bir kere sadece
Konu kapansın gitsin herkese baş agrısı olduk buna hakkımız yok,, ee cıktık bir yola bu yolun dönüşüde yok , ne zaman bitecek bu azap hasan kardeş

ümitech
21-09-2017, 00:16
bu ne biçim konu lan yerli dizi gibi.? zaten kafam kıyak bi *** anlamadım.

Ben agamdan bir at isterim verirse biner giderim vermezse yaya giderim
İstiyoruz özür dilesin bitsin , özür dilemekte bir erdemdir , böyle postlar atılması gayet dogal kimse bizi cekmek zorunda degil herkesin işi başından aşkın

ümitech
21-09-2017, 00:19
Bu arada ben mod ları sabırsız bilirdim Allah razı olsun adamlar sabır küpü oldu ceza bile yemedik belli ki herkes hasanın 2 dudagından bir özür bekliyor hadi hasan sen bunu yaparsın

ümitech
21-09-2017, 00:32
Hasan bir önerim daha var sana gtx35 setup makine yapmışsın
S3 ü bana ver ben kullanayım olacak sorunların hepsi kabulüm sende subarunu getir eger seni gecersem ben arabacı da degilmisim adam da diyecek misin? Bak turbon 2 mm daha büyük s3 ten ve 2.5 litresin yani 500 cc daha fazlasın , kıcı ve motoru kırık 1800 cc 60 mm turbo s3 :)

ümitech
21-09-2017, 00:49
Yalanlarına bir yenisini daha ekleyip arabaya honlama yaptırmamış ki adam bana saatli bomba vermiş zaten demişsin..
Şimdi soruyorum sizlere işi bilen adamlar yazsın ;
Piston
Kol
Yay-şapka
Subap
Emme ve egzos manifoldları
Saplamalar kol-kapak(hani saplama da yokmus yyyiiiiaaaauuwwww dedin ya bana açtır bakalım varmı yok mu gör, o da acıklıga kavuşsun)
800 hp intercooler
Yakıt hattı - rayı - surge tank
2000 cc id
80 mm kelebek
60 mm gen 2 turbo ( ulan iyi ki turbo açıkta da ona da yalan demedin😂😂😂)

Tam teşekküllü araba yapıyorum motoru açtıgımda sadece bir pistonda etek probleminden dolayı araba topluyorum bu kadar emege gidip honlatmıyorum? Sence mantık kabul ediyor mu bunu?blok rektefiyeciye gitti , gömlekte ovalleşme var mı yok mu çizik var mı yok mu hepsi test edildi ölçüldü , netice olarak silindirlerde en ufak kusur olmadıgı görüldü , polish ve temizliği yapılıp motor toplandı..biz yeni baslamadık bu işlere ama sen yenisin galiba..bir etek para döken adam gerektiğinde 750 tl daha verip silindirleri honlatır, bilmiyorsan öğren..sen pepelediğini biz unuttuk koçum

ümitech
21-09-2017, 00:58
Sunuda yazayım da bugünlük içimde kalmasın sonra şişkinlik yapıyor , s3 ü 45.000 tl ye almaya hazırım sende hazırsan gelip devrini alayım kem küm etme
ford dan paramı göndermedin sana bir lafına 3.000 kestirdiğim halde,(inkarda etmişsin) , arabaya yara verdin bu araba toplanacak işleri var e haliyle para harcanacak, arabayı cek paşaoğluna açılsın en yakın noterde de devrini ver kabul mü?
Her sekilde geliyoruz sana 1 kere yönünü dönmüyorsun bize
Sende kurtul bizde adı lekelendi zaten arabanın sen onu elinden cıkaramazsın o konuda da yardımcı olayım ben sana eski dostum

_driver_
21-09-2017, 00:59

Bu konuya yorum yapmamak için çok tuttum kendimi
Şu cümleden sonra iyi ki tutmuşum diyorum