PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MTV yüzde 40 artacak

Sayfa : [1] 2 3

Wromm
27-09-2017, 13:18
SON DAKİKA HABERİ: Maliye Bakanı Naci Ağbal, binek otomobil MTV’sinin 2018’de yüzde 40 artacağını açıkladı.

Son dakika haberi... Ağbal: MTV yuzde 40 artacak | NTV (http://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-agbal-mtv-yuzde-40-artacak%2czbTOtxku3k6qVoYOAkvAsA)

Hayırlı uğurlu olsun. Yakında vergisini ödeyene araba bedava diyecekler heralde...

Vtec_2
27-09-2017, 13:21
Yav bunlar şaşırmışlar.

turboman
27-09-2017, 13:22
Adamlar o kadar yol yaptı ne için araba satıp vergi toplamak için inceyi kest

MCN21
27-09-2017, 13:25
1.0-1.2-1.3-1.6 land roverlar bile 2.0 satiliyor ulkede :) 2.0 ustunde arac yok gibi birsey. Buda ciddi bir gelir kaybi devlet icin. Ekonominin durumu da belli. Bir yerlerden para toplamak lazim. Vuralim vergiye

220T
27-09-2017, 13:26
"Bizimki binek değil ki hehe..." diyenleri görür gibiyim.

Mr.K
27-09-2017, 13:27
E çok normal dağa taşa heryere inşaat yapıldı binalar,siteler,villalar dikildi.Cebinde 10milyar olan adam daahi gitti toplu taşıma ile neredeyse aynı masrafa geliyor diye araba satın aldı.Şimdi hem toplu taşıma da kaos yaratılcak,hem millet araba yerine ve yatırım yapcak..Çok mantıklı ,alkışlıyorum..

Grimlord
Nereye uzanıyoruz?

SekoLive
nabız yoklaması tepki ölçme durumu...

free-hifi
27-09-2017, 13:30
ananın mı artsın anonim evladı adi bunlar ya

Mr.Bilal
27-09-2017, 13:34
yok alüminyumm!!!

Rew
27-09-2017, 13:35
Cidden çok komik bir ülkeyiz yahu. Ama asıl sorun dışarıdan bakıp gülemiyoruz komedinin içindeyiz.

Tunacan
27-09-2017, 13:37
https://www.youtube.com/watch?v=novdcaNC6Fo

Eworen
27-09-2017, 13:38
Hani bi kulak arkası kalmıştı diyoruz ya
Adamlar kulak arkasına konan sigarının kağıdına bile ötv alacaklarmış böyle yaratıcı vergi sistemine hayran kalmamak ne mümkün..
Neyse bence az sabit vergiye geçip her türlü araçtan 5000 TL almaları lazım 1.6-2.0 3.0 fix menü gibi
Köprülerde fix git gel 30 TL olmalı otobanlarda fix 50 TL
Milletin uyanması için yeter aq. demesi için ne lazım bilemedim ama ondan lazım işte..

Quantum
27-09-2017, 13:39
Bu adamların sempatizanı olanlar bu konu içinde utanıp sıkılmadan ağlayacaklar mı acaba..

Vergi artışının olup olmayacağı belli değil.. Her zaman aynı taktik..

Ortaya bir laf atılıyor,
İhtimal 1 - Bakıldı insanlardan homurtular yükseliyor, o operasyonu yapmıyorlar. Daha sonra bunu da kullanıyorlar, bakın böyle bişey yapmadık uygulamadık sizi düşünüyoruz vsvs.. Oluşmamış bir eylemin oluşmasına izin vermemekten prim yapılıyor. Alkış kıyamet.. (İyi de o eylemi oluşturacak olan da sizdiniz?)
İhtimal 2 - İnsanların umrunda değil, koy sırtına rahvan gitsin edasıyla zam yapıştırılır, gelsin paralar.

Her iki türlü de kardalar yani..

Bu taktik hep uygulanıyor, her seferinde de aynı şekilde davranılıyor. Hiç bir zaman da ters tepmiyor.

S400 ler için para lazım.. Aşağıda devlet kuruluyor totomuzu sağlama almamız gerek abi..

Ya gülüyorum artık napayım.. :)

Ewren
27-09-2017, 13:39
Haram zıkkım olsun. Bu kadar adilik olmaz. İnsanı zorla küfürbaz yapıyorlar.

altugkocer
27-09-2017, 13:41
akepelileri ringe davet ediyoruz

jRMix
27-09-2017, 13:43
Konuyu açmaya geldimcilerdenim :) sadece takip ediyorum

Kadyr
27-09-2017, 13:43
Bunlar sanirim 2019 da kazanamayacaklarini anladılar. Ne gelirse kar dır olacak galiba

Cimmeria
27-09-2017, 13:44
bunlara oy verenler hala ekonomi çok iyi eskiden çok kötüydü diye ortalıkta gezdikçe biz daha böyle mikilmeye mahkumuz maalesef.

darkmoon
27-09-2017, 13:44
niye şaşırıyorsunuzki bende bunu anlamıyorum. bu ülkenin sabit adam gibi tek geliri benzin ve arabalar.. ekonominin hali ortada ben hiç şaşırmadım .. zaten son 10 yıldır düzenli bir araba alımına teşvikde var yollar köprüler her şey lastik benzin araba üstüne kurgulu..

bir yandan leasing renta car filo araçlarına ulaşım çok kolaylaşdı insanlar artık bedavaya son model hatta premium araçlara biner oldular.. 3 bin tl maaş alan adam 200 bin liralık arabaya biniyor..

devlet şimdi burdan biraz para almış çokmu.. bu işi bu noktaya getirmiş devletse bunun ekmeğinide yiyicek ..
ben çok mantıklı bulmassam bir işi kafama yatmassa muhalifimdir hep mantığımla hareket ederim ama bu konuda devletin yanındayım çok doğru iş yapıyorlar gayet mantıklı..

iki senede bir sıfır araba alıp eskidi diye değiştiren 50-60 bin kmleri hurda çöp olarak gören bir ülkeyiz .. bu kadar yoğun bir sirkülasyon var arabalarda haliyle devlette bu sirkülasyondan payını alıcak bence çok doğal .. sorun devlette değil sorun bizlerde..

Paradox
27-09-2017, 13:46
Bunlara oy veren bunları savunanlar benim düşmanımdır arkadaş , direk dalarım artık ! ne bu yaa ALLAH BİN BELASINI VERSİN TOPUNUN

Molev
27-09-2017, 13:46
Aradan çok zaman geçmedi haberi aradımda bulamadım gazetecinin biri maliye bakanı'mı ekonomi bakanımı hatırlamıyorum tam şu soruyu sordu fakirler için zaruri ihtiyaçlardan ekmek,kira,elektrik,prinç,un,et vb. ürünlerde vergi indirimi olurmu diye soru sordu bakanın gözler faltaşı gibi açıldı öyle birşey gündemimizde yok !! dedi ve gitti.. Ekmekten vergi alınıyor arkadaşlar bu memlekette tamam alın arabadanda vergi alın eyvallah ben bekarım ama 2 çocuğu olup 2000 tl maaş alıp onla hem kira ödeyim çocuk okutup ev geçindiren adamlar var, yazıktır günahtır Allah' sız kitapsızlar.... Gidin iman tazeleyin yönetmeyin bu ülkeyi kansızlar, hainler, karış karış satılmadık kurum yer bırakmadınız, dış politikanız kokuşmuş, borçlandırmadığın borçsuz vatandaşın kalmamış, ülkende ulaşım, iletişim, radyo tv sağlayıcılarını denetleyemez hepsinin şarlatanlıklarına musaade eder olmuşsun (türktelekom akk, internet yavaşlığı vb.), Adalet sistemin çökmüş, Eğitim sistemin çürümüş... Allah en çokta dxvlet bahçecinin belasını versin koltuk sevdalısı yalaka pez.... Muhsin yazıcıoğlu onun yüzünden ölmüştür kapalı kapılar ardında koltukta kalmak için yakmıştır onu adi mhp den soğuttu ortada parti bırakmadı bu adam olmasaydı mhp nin başında bu müslüman ayağına yatan dolandırıcılar bu kadar kolay at koşturamazdı, kk den bahsetmiyorum bile kaypak şerefsiz.

Ksr bakmayın biraz stres atmam lazımdı..

rain man
27-09-2017, 13:53
Aradan çok zaman geçmedi haberi aradımda bulamadım gazetecinin biri maliye bakanı'mı ekonomi bakanımı hatırlamıyorum tam şu soruyu sordu fakirler için zaruri ihtiyaçlardan ekmek,kira,elektrik,prinç,un,et vb. ürünlerde vergi indirimi olurmu diye soru sordu bakanın gözler faltaşı gibi açıldı öyle birşey gündemimizde yok !! dedi ve gitti.. Ekmekten vergi alınıyor arkadaşlar bu memlekette tamam alın arabadanda vergi alın eyvallah ben bekarım ama 2 çocuğu olup 2000 tl maaş alıp onla hem kira ödeyim çocuk okutup ev geçindiren adamlar var, yazıktır günahtır Allah' sız kitapsızlar.... Gidin iman tazeleyin yönetmeyin bu ülkeyi kansızlar, hainler, karış karış satılmadık kurum yer bırakmadınız, dış politikanız kokuşmuş, borçlandırmadığın borçsuz vatandaşın kalmamış, ülkende ulaşım, iletişim, radyo tv sağlayıcılarını denetleyemez hepsinin şarlatanlıklarına musaade eder olmuşsun (türktelekom akk, internet yavaşlığı vb.), Adalet sistemin çökmüş, Eğitim sistemin çürümüş... Allah en çokta dxvlet bahçecinin belasını versin koltuk sevdalısı yalaka pez.... Muhsin yazıcıoğlu onun yüzünden ölmüştür kapalı kapılar ardında koltukta kalmak için yakmıştır onu adi mhp den soğuttu ortada parti bırakmadı bu adam olmasaydı mhp nin başında bu müslüman ayağına yatan dolandırıcılar bu kadar kolay at koşturamazdı, kk den bahsetmiyorum bile kaypak şerefsiz.

Konu bahanesi ile sinir atanlarda bugün :)

Buradan aleyna tilki'ye sesleniyorum. Bafetimbi goomiisss :D

Şaka bir yana ciddiye alarak okunacak haberler değil artık. Yanlış anlamayın öyle okuyunca gülümsedim birden hepimizin düşünceleri aşağı yukarı aynı.

jokey
27-09-2017, 13:58
Hiç sinirlenmeyin, deveye diken insana ..ken yaranır. adamlar da yaranmak için kuru kuru s..yolar..

Eworen
27-09-2017, 14:00
iki senede bir sıfır araba alıp eskidi diye değiştiren 50-60 bin kmleri hurda çöp olarak gören bir ülkeyiz .. bu kadar yoğun bir sirkülasyon var arabalarda haliyle devlette bu sirkülasyondan payını alıcak bence çok doğal .. sorun devlette değil sorun bizlerde..
Pes..
Almanya ağustos araç satış sayısı 282 bin !! Fransa 133 bin ingiltere 95 bin italya 94 bin ispanya 86 bin..
Türkiye 72 bin
Siz hiç ulan bunlar çok araba alıyo dayayalım vergiyi diye haber gördünüzmü duydunuzmu yurtdışında ?
Sorun tamamen devlettedir aksi düşünülemez iddia edilemez bile..

darkmoon
27-09-2017, 14:01
bu topluma tüketim ego sunu enjekte ettiler .. iphone 8 çıkdı hemen 7 mi satıyım üstüne 2-3 bin ekliyim alıyım..

falanca markanın makyajlı kasası çıktı ne farkı var farlar ledli abicim gidiyor geliyor ışıklar manyaakk onun dışında bir fark varmı yok her şeyi aynı motor şanzıman v.b ama ışıkları bir görmelisin şahanee hemen satıp üstüne 20-30 bin ekleyip yenisini alıyım..

bu hale geldik iki parça led bir parça lcd ekrana tomarla para harcıyoruz.. işlevsel olarak fark varmı mühendislik olarak temelde yok.. satılan tamamen afilli yanarlı dönerli şekil artık ..

Adamlarda bunu görüyor biliyor buralardan para alıyorlar zam yapıyorlar bu kadar basit..

gelişmiş ülkelerde millet bir araba aldımı 10 yıl sürüp satıyor yenisini alıyor .. telefon aldımı çoğu bilinçli tüketici bozulana kadar yada teknolojik vadesini doldurana kadar kullanıp yenisini alıyor..

neyse kime neye yazıyorsam bende yarın falanca modelin makyajlısı çıkmış egzosundan müzik çalıyormuş deseler millet koşa koşa elindeki aynı modeli satar üstüne 20-30 ekler onu alır :)) o özelliğide hiç kullanmaz oda ayrı sağa sola hava atar işte egzosundada müzik varmışda ben hiç denemedim .. :)))

arda35
27-09-2017, 14:01
Bu saatten sonra azdan az çoktan çok gider. Size boyun eğen sizin gibi olsun. Almıyorum la yeni araba falan. Nah alırsınız fazla vergiyi.
(Ailedeki en genç araç 2005 model).

*hatırlatma: Süleyman'a kalmamış, size hiç kalmayacak.

PROMINENT
27-09-2017, 14:04
Trumpin kestigi haraci bir yerden cikarmalari lazim.

M U R A T
27-09-2017, 14:05
niye şaşırıyorsunuzki bende bunu anlamıyorum. bu ülkenin sabit adam gibi tek geliri benzin ve arabalar.. ekonominin hali ortada ben hiç şaşırmadım .. zaten son 10 yıldır düzenli bir araba alımına teşvikde var yollar köprüler her şey lastik benzin araba üstüne kurgulu..

bir yandan leasing renta car filo araçlarına ulaşım çok kolaylaşdı insanlar artık bedavaya son model hatta premium araçlara biner oldular.. 3 bin tl maaş alan adam 200 bin liralık arabaya biniyor..

devlet şimdi burdan biraz para almış çokmu.. bu işi bu noktaya getirmiş devletse bunun ekmeğinide yiyicek ..
ben çok mantıklı bulmassam bir işi kafama yatmassa muhalifimdir hep mantığımla hareket ederim ama bu konuda devletin yanındayım çok doğru iş yapıyorlar gayet mantıklı..

bu tespit bence doğru değil eğer doğru olsa bile böyle bir mantık olabilir mi? çok araba satışı var daya vergiyi ee ben ne olacağım kıçı kırık bir arabam var ve yıllarca değiştirmiyorum benim suçum ne

turbo&quattro
Arabamiz 1999 model hicte ezilip buzulmuyoruz. Almayin kardesim vermeyin kici kirik megane a fluence leona vs 100tl.

ronay
A Haber'de Mehter Erkan Tanla Sabah Ajansı Alayına Gider - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=1Zh4np6tJYc&feature=youtu.be)

darkmoon
27-09-2017, 14:07
Pes..
Almanya ağustos araç satış sayısı 282 bin !! Fransa 133 bin ingiltere 95 bin italya 94 bin ispanya 86 bin..
Türkiye 72 bin
Siz hiç ulan bunlar çok araba alıyo dayayalım vergiyi diye haber gördünüzmü duydunuzmu yurtdışında ?

o ülkelerin yetmiş bin yerden geliri var bizle kıyaslamayın hiç ..

bizde sağlam tek gelir benzin asfalt lastik araba yol köprü.. yani araba ve paralelindeki tüm unsurlar..
eğer gelir skalanızda en büyük pastadaki dilim buysa tabiki burdan payınızı alıcağınız mevlayı fazlalaştırmaya bakarsınız..

darkmoon
27-09-2017, 14:08
Arabamiz 1999 model hicte ezilip buzulmuyoruz. Almayin kardesim vermeyin kici kirik megane a fluence leona vs 100tl.

işte sen amerikadan bunu yazıp görüyorsunda burdakilerin çoğu bunu anlamıyor ..

MCN21
27-09-2017, 14:13
Pes..
Türkiye 72 bin

Nüfus sayısına bakıyorum :
Almanya : 82 milyon
Fransa : 66 milyon
İtalya : 60 milyon
İngiltere : 53 milyon
İspanya : 46 milyon

Kaldı ki yeni araçların kullanım süreleri de gelişmiş ülkelerde düşüyor. Adamlar araçları hurdaya ayırırken bizde 20 yaşında milyon km yapmış. 10 defa pertten toplanmış araçlar var piyasada. Araçların kesinlikle değişmesi gerekiyor.

Dezavantajımız kendi aracımızı üretmiyoruz. Aldığımız her araçta dışarı paramız gidiyor.

tayreep_john
27-09-2017, 14:14
b sınıfı araçlar 80.000 kapısına dayanmıştı zaten artık c sınıfı yada d sınıfı alcak insanlara allah sabır versin :(

Ewren
27-09-2017, 14:15
Hiç sinirlenmeyin, deveye diken insana ..ken yaranır. adamlar da yaranmak için kuru kuru s..yolar..

Allah'tan içlerinde zenci yok.

mert_can 41
27-09-2017, 14:16
Bunlar sanirim 2019 da kazanamayacaklarini anladılar. Ne gelirse kar dır olacak galiba

Adamın yüksek seçim kurulu var lütfen :D

turbo&quattro
27-09-2017, 14:16
işte sen amerikadan bunu yazıp görüyorsunda burdakilerin çoğu bunu anlamıyor ..

Bir aydir Tr deyim, kullandigim arac sagi solu cizik icinde 1999 audi a4 . Allahima bin sukur maddi imkanim var babama en guzelini alabilecek ama neden birilerinin cebini doldurayimki ? Yani cokmu gerekli led li megane yada navigasyonlu leon? 1999 model araba kullaniyorum/z diye vale vs gereken yerlerde ki uc gun once basima geldi yuzune pek bakilmiyor ama o benim ayibim degil . Keske aldigimiz x bir urune istenen para mantik dahilinde olsa ama maalesef degil. Asagi yukari herkesin oyle yda boyle bir arabasi Zaten var . Sahip cikin elinizdekine, iscilik Ucuz gerekirse restore edin arcinizi ama yinede bu serefsizlere para yedirmeyin.

DOHC
27-09-2017, 14:17

Vergi indirimi yalan. Devlet yapsa bile firmalar hemen zam yapıyor. Yakın zamanda mobilya aldım oradan biliyorum. Normal vergili fiyat listesi ile vergi indirimli fiyat listesi arasında fiyat farkı yok denecek kadar azdı.
Vergi indirimi firmalara kar yazıyor direkt.

Tunacan
27-09-2017, 14:21
Bir de şu var,

Ülkemizde ne yol yol gibi ne trafik trafik gibi ne şöför şöför gibi ne de bakım bakım gibi.

İstesen de bir arabayı 10-15 yıldan fazla kullanamıyorsun. Ya pert olur, ya bakımsızlıktan arıza yapmaktan başını alamaz ya çok yakar ekonomik değildir vs. vs.

Hani şartlar kötü olur eyvallah ta ülkemizin maşallahı var. Herşey aleyhimize...

MCN21
27-09-2017, 14:22
Bir aydir Tr deyim, kullandigim arac sagi solu cizik icinde 1999 audi a4 . Allahima bin sukur maddi imkanim var babama en guzelini alabilecek ama neden birilerinin cebini doldurayimki ? Yani cokmu gerekli led li megane yada navigasyonlu leon? 1999 model araba kullaniyorum/z diye vale vs gereken yerlerde ki uc gun once basima geldi yuzune pek bakilmiyor ama o benim ayibim degil . Keske aldigimiz x bir urune istenen para mantik dahilinde olsa ama maalesef degil. Asagi yukari herkesin oyle yda boyle bir arabasi Zaten var . Sahip cikin elinizdekine, iscilik Ucuz gerekirse restore edin arcinizi ama yinede bu serefsizlere para yedirmeyin.
Valenin de araba beğenmeme tribini hayranım :) Hor görmek için demiyorum ama çoğunun cebinde bahsettiğiniz a4 ü alıcak kadar para yoktur. Yinede siz gittiğinizde tribe giriyorlar :D 5dk kullantıkları porscheları, rangeleri kendi araçları sanıyorlar herhalde :D Zaten aracı sürerken bir gerilmeler kasılmalar...

Berkan
27-09-2017, 14:35
Valla güzel yazilmis. :heyoo::bravo:

https://i.hizliresim.com/OyZ210.png]

DOHC
27-09-2017, 14:38
Gelir vergisi üçüncü dilimi de %27'den %30 oluyormuş.
Tam bordrolulara bir darbe daha, asgari ücret fahiş artış silsilesinden sonra.

Black_Eagle
27-09-2017, 14:41
Ulan sokaktaki adamı getir ekonominin başına oda bunların yaptığı önlemleri alır.
-Efendim ekonomi kötüye gidiyor ne önlem almamızı önerirsiniz
-Zamina koyun milletin
-Efendim suriyeliler, saray , yandaşlar , bilal oğlanın gemicikler falan para lazım ne yapalim
-Zammina koyun zammına
-Efendim ***** Amerikaya harac niyetine 11 milyar dolarlik ucak alimi yapacagimizi soyledik ama kaynak yok ne yapalim
-Milletin a..... koyacaz dedik ya zamanında. Koyun zammına işte
Alınabilen tek önlem bu işte zam yap zam yap zam yap. Vergi ile ülke ekonomisini yönet. Ulan sokaktaki herhangi bir çomar bile bu önlemi alır zaten sizin başka çözüm yolunuz yokmu. Ulan en basiti tarım ve hayvancılığı bile yapamadılar.
Macaristandan ukraynadan getirdikleri hayvanın samanını bile bulgaristandan getiriyoruz. Valla ben siktir olup gidicem zaten orta sınıfın iyice a... koydular birçok akplide etkilenicek bundan beter olsunlar . Aldıkları para da haram zıkkım olsun

atituti
27-09-2017, 14:45
ayda 5-10 bin sabit geliri olan tanidiklarimin cogu gitti yurt disina.genclere soyluyorum durmayin burada amk.

Quantum
27-09-2017, 14:46

Kafaya çay demle!..

Çok şey yazıp sildim de sadece şunu soracağım..

Aşağıda maddeler hakkında ne gibi bilgin var?

Özellikle 5nci maddenin altını doldurabilecek neler biliyorsun? Senin için işaretledim hatta..

Türk Anayasanın Temel İlkeleri:
1- Atatürk İlkelerine Bağlı Devlet İlkesi
2- Demokratik Devlet İlkesi
3- Hukuk Devlet İlkesi
4- Laik Devlet İlkesi
5- Sosyal Devlet İlkesi *
6- İnsan Haklarına Saygılı Devlet İlkesi
7- Eşitlik İlkesi
8- Güçler Ayrılığı İlkesi

Tayfun.O
27-09-2017, 14:49
Desene askerden geldikten sonra 4 teker hayali yalan oldu yine. Acaba kıcı kırık bir hurda almak için kaç sene çalışacağım.

Zaten ben araba alsam sigortasını zor yatırırım iyi oldu ya tabanvay devam beni düşünüyorlar

Almanci Tane-R
27-09-2017, 14:49
Arkadaşlar bu şu demek sanırım geçen 1000 tl olan MTV su bu yıl 1400 olacak çok yazık bu nasıl bir sistem

ibozum
27-09-2017, 14:51
Kafaya çay demle!..

Özellikle 5nci maddenin altını doldurabilecek neler biliyorsun? Senin için işaretledim hatta..

3- Hukuk Devlet İlkesi
4- Laik Devlet İlkesi
7- Eşitlik İlkesi

Bu ilkeler eskidendi abi.. Şimdi "yeni Türkiye" var.. Yeni anayasa, yeni ilkeler, yeni yönetim biçimi vb..

jokey
27-09-2017, 14:57
bankada falan paranız varsa bence çekin. Bunlar yakında mtv ile vergiyle uğraşmayıp direk aylık olarak içinden tırtıklıcaklar. El bile koyarlar. Herşey beklenir, Teşbihte hata olmaz ama adam ülke yünetimi anlamında tanrı oldu. Teog kalkacak diyo kalkıyo, milletin bankadaki parasına el koysalar kime şikayet edicez, kim bizim hukuki hakkımızı koruyacak? hangi hakim hangi savcı hangi mahkeme? Reis'e bağlı olan adalet sistemi mi?

Ome_RS
27-09-2017, 14:58
Daha bugun sattim arabayi ama erken mi davrandik.
Neyse zaten bir daha araba alma niyetim yok em azindan yüksek modelli birsey almam.
Yazik gunah bu millete araba alacaklara.
Allah gozlerni doyursun ne diyelim

darkmoon
27-09-2017, 15:04
Kafaya çay demle!..

3- Hukuk Devlet İlkesi
4- Laik Devlet İlkesi
7- Eşitlik İlkesi

hiç bir bilgim yok çay demledim onu içiyorum ..

merdal
27-09-2017, 15:06
akpli bi arkadaş şu vergi zamları hakkında ne düşündüğünü yazsa da görsek. merak ediyorum harbiden ne düşüyorlar. kötü bi niyetim yok sırf merak çünkü benim kafam almıyor bu kadar büyük rakamları.

aslan
27-09-2017, 15:08
Darbe günü halkı sokağa çagıranlar,bu zamlar yapıldığı için protesto etmek amacıylada çagırırlarmı acaba ne dersiniz?

asmisinsan
27-09-2017, 15:08

mükemmel tespit benim bindigim 2009 model golf 6 ya artık çöp gözüyle bakıyorlar şaşırıyorum

turbo&quattro
27-09-2017, 15:11
4000cc uzeri 1-3 yas arasi vergi 33k tl olacak yaklasik $10k. 4 sene devlete odenecek vergi ile ABD de sifir grand cherokee vs alinabilir rahatlikla diyip bombayi birakayim :D

darkmoon
27-09-2017, 15:12

valenin yüzüne bakmaması daha iyi inan bana yüzüne baksa bir gülüşü 20 tl :) .. dediklerin doğru bizim memlekette işçilik ucuz tamir ucuz restarasyon ucuz avrupa amerikada bunlar çok pahalı olduğu için millet eski araca yanaşmıyor yada elinde olanda yıllarca yapamıyor .. bizde ise tam tersi çok ucuz ama yüzüne bakan yok..

MK8800
Tayyip dayım Saddam'ın son 10 senesini yaşıyor xd

Quantum
hiç bir bilgim yok çay demledim onu içiyorum ..

Süper cevap.. Kucak dolusu tebrikler..

DOHC
27-09-2017, 15:21

Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alsınlar, maaşları gerçekten takip etsinler, alışverişleri kontrol etsinler fişi olmayanlara ceza yazsınlar, trafik polisleri işini düzgün yapsın devlet gelirleri artsın vs.
Hep el altında bulunan, herşeyi bordrolu insanlara devamlı binmesi kul hakkı yenmesidir.
Benden kesilen vergi ile 1 asgari ücretliye verilen %30 zam ödeniyor. Benim ne suçum var?
Şimdi vergi dilimi de artmış.
Yılsonu enflasyonu da tek hane çıkar, ona göre zam yaparlar.
Ver mehteri....

Redfish16V
27-09-2017, 15:22
Gelir vergisi üçüncü dilimi de %27'den %30 oluyormuş.
Tam bordrolulara bir darbe daha, asgari ücret fahiş artış silsilesinden sonra.
Bundan 1 yıl önce kdv beyannamesinde satış faturaları vb sayacaksınız bildirceksiniz dedi bu çok akıllı naci,baktı tepki çekti geri aldılar.Daha yeni yine dayattı bu sefer miting yaptık asmmmo olarak yine iptal etti.ben zaten ba bs'de fatura adedi veriyorken bi de bu angaryayı dayatan bir adam nası maliye bakanı olabilir ? Son dönem geçici vergisinden,vergi artışından bu mtv zammına kadar yıllardır olduğu gibi cehalet akıyor.. %30 vergi dilimi dayattığında bunun etkisi tepkisi çok büyük olacak hemde çok..

i-vtec07
27-09-2017, 15:23
Bu günde sövdüm çok şükür :)

Sadık Özyer
27-09-2017, 15:24
Arabam yok beni baglamaz bide sunuda belirtmek istiyorum ki ben hep 50 liralik aliyorum.

DOHC
27-09-2017, 15:29
Bundan 1 yıl önce kdv beyannamesinde satış faturaları vb sayacaksınız bildirceksiniz dedi bu çok akıllı naci,baktı tepki çekti geri aldılar.Daha yeni yine dayattı bu sefer miting yaptık asmmmo olarak yine iptal etti.ben zaten ba bs'de fatura adedi veriyorken bi de bu angaryayı dayatan bir adam nası maliye bakanı olabilir ? Son dönem geçici vergisinden,vergi artışından bu mtv zammına kadar yıllardır olduğu gibi cehalet akıyor.. %30 vergi dilimi dayattığında bunun etkisi tepkisi çok büyük olacak hemde çok..

%30 tepki mepki yaratmaz. Kim bordrosuna bakıyor. Kaynar gider..... Yıllık gelirin 70k ila 110k TL arasında etkileniyor......
Daha üstü zaten %35.......

darkmoon
27-09-2017, 15:29
Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alsınlar, maaşları gerçekten takip etsinler, alışverişleri kontrol etsinler fişi olmayanlara ceza yazsınlar, trafik polisleri işini düzgün yapsın devlet gelirleri artsın vs.
Hep el altında bulunan, herşeyi bordrolu insanlara devamlı binmesi kul hakkı yenmesidir.
Benden kesilen vergi ile 1 asgari ücretliye verilen %30 zam ödeniyor. Benim ne suçum var?
Şimdi vergi dilimi de artmış.
Yılsonu enflasyonu da tek hane çıkar, ona göre zam yaparlar.
Ver mehteri....

ülkeyi ben yönetmiyorum bana değil bunu başdakilere bizi yönetenlere söyleyin ben mevcut durumu kendi fikrim bakış açımla elimde çayım analiz ediyorum ..

hyper35
27-09-2017, 15:30
Herkes sövüyor bu adamlar kimlerden bu kadar oy alıyor hacılar :)

Bu arada 2. el araç fiyatları yılbaşından sonra yükselecek mi?

İbrahim33
27-09-2017, 15:33
Az bile , ben erdoğanın yerinde olsam %500 yaparım. nasıl olsa kimse itiraz etmeyecek , edeninde sesi kesilecek.

İbrahim33
27-09-2017, 15:34
Beter olsun bu millet. her millet hak edildiği şekilde yönetilir. Bizde bunu hak ediyoruz işte. Kurunun yanında yaşta yanıyor.

300E
27-09-2017, 15:36
Yiyin bizi, ete para vermeyin.
S..in bizi, g.te para vermeyin.

Wromm
27-09-2017, 15:36
Bayiden şimdi alsak sonra pahalıya satabilir miyiz bu MTV'yi ?

ÖTV'de zam gelmeden önce araç alma telaşı içine girenler, tepki göstermeyenler böyle mi düşünüyorlar acaba ? Kusura bakmayın ama olacağı buydu. B segment arabaların 100 bine dayandığı güzel ülkemde senelik 1000 lira vergi çıtır çerez geldi yapıştırdılar hemen. Arabanın bir statü olarak görüldüğü ülkemde bunlar az bile.

Sadece MTV değil ek vergi güncellemeleri de şahane !!

Zorunlu haller dışında aracımızı değiştirmezsek, protesto etsek adam akıllı bu kadar rahat milletin sırtına binebilirler mi ?

Biz hakediyoruz bunları vergi borcu sıfırlana bu milletin a... k.. adamların borçlarınıda bize kitlerler böyle..

MBuğra
27-09-2017, 15:58
Farkina vardiniz mi bilmiyorum ama son haftalarda gundemi Kuzey Irak meselesinden baska bir yone cekmek icin inanilmaz bir baska konularla gundemi mesgul etme cabasi var. Her gun, uzun soluklu tartisilacak baska bisey cikiyor.

Yazik, sirf kendi istikballeri icin sabilerin gelecegiyle bile oynadilar, teog meselesiyle.

Su donemde ilkokul caginda cocugu olana gercekten uzuluyorum, milli degerlerin on planda oldugu, gercek anlamda bir ilkokul egitimi su an ozel universitesi gibi para istiyor.

Bu OTV meselesi de bence hem gundemi mesgul etmek, hem bi nebze "zam geluyo, araba alak simdiden ucuzken" kafasindakiler tesvik etmek hem de ulan yarin boyle bi zam yapsak ne kadar sesi cikar milletin? diye yoklamak diye dusunuyorum.

Her ideolojinin, her fikrin, her insanin bir donemi vardir. Mevcut olanin ise gecmek uzere.

Suraya yazayim, eger ysk nezdinde veya baska bir turlu hile hurda olmazsa 2019 baskanlik secimini alamayacaklar.

AşkınS.
27-09-2017, 15:59
Sabunsuz :D

Abacus
27-09-2017, 16:06
https://www.youtube.com/watch?v=HyyXI2tU874

Cidden üzücü

arda35
27-09-2017, 16:08
Aracın değerine göre de vergi çıkaracaklarmış güya. Madem bu kadar meraklısınız harcamalardan vergi almaya; nereden buldun yasası geri gelsin. Başta kendileri olmak üzere herkes harcamasının kaynağını ispatlamakla mükellef olsun. Mali polisin yetkileri arttırılsın. En ufak vergi kaçakçılığına bile hapis yolu açılsın.

Yer mi yoksa kalın mı gelir bazılarına.

cookies
27-09-2017, 16:15
Şimdi benim gözümde 18-19 bin tl eden 2008 clio'ma 37bin yazıcam Alacağım 42binlik arabayıda 49a alacağım değişen ne? Hiç bir şey..

Şaka şaka Allah belanızı versin.. Boxer'ımı çıkarıp o koltuğa koysam daha iyi ekonomi yönetir..

Quantum
27-09-2017, 16:15
Ben kurumlar vergisi hesaplamalarında %20 den %22 ye artış yapıldığında göreceğim umursamayanları. Aracına MTV tahakkuk etse de ödemiyor nasılsa..

Kurumlar vergisini ödemeyince banka hesaplarının askıya alınacağını bilecek ondan sonra ana avrat başlayacak.. O zaman göreceğim.. :)

Grimlord
27-09-2017, 16:27
https://s26.postimg.org/fzkjdnpe1/Ads_z.jpg

KÖROĞLU
27-09-2017, 16:33
Ben kurumlar vergisi hesaplamalarında %20 den %22 ye artış yapıldığında göreceğim umursamayanları. Aracına MTV tahakkuk etse de ödemiyor nasılsa..

Kurumlar vergisini ödemeyince banka hesaplarının askıya alınacağını bilecek ondan sonra ana avrat başlayacak.. O zaman göreceğim.. :)

Hakkıyla kurumlar ödeyen kaç firma var ? Bir çok kalemi gider yazıyorsun, yazmak için elinden geleni yapıyorsun.

Buna kızmıyorum çünkü adam vergiden "kaçınıyor" Örneğin, araç satın almak yerine kiralıyor gider yazıyor , satın alsa sadece amortisman indirecek. Kdv yi indiremiyor. ( Rent-a car vb değilse)

Yukarıdaki maddelerden en çok zarar gören yine bordrolu personel olacak , vergi dilimine girdiğinde çat diye kesinti yapıp ödeniyor.

Kendimden örnek vereyim bordroluyum her ay seve seve ödüyorum, normal bir hayat sürüyorum.

Adam DR özel muayenehanesi var, şehrin en güzel yerinde 500K lık villada oturuyor, altında 200K lık A5 var ama ödediği vergi benden daha az. Hani adalet ?

Çok yazılıp çizilecek şey var ama gerek yok. Devlet bütçesi temel mantıkta ev bütçesine benzer.

Gelirin giderinden çok ise tasarruf eder kenara para koyarsın.

Giderin gelirinden çok ise ya gideriz azaltırsın, ya da geliri arttırırsın.

Bu ülke de gider azalmaz (Bkz: Örtülü ödenekler vb.) o yüzden geliri arttırmak lazım.

Gelir de en kolay maliye tabiriyle "kümesteki kazlardan" alınır. Biz de özellikle bordrolular = kümesteki garanti kaz dır.

Sen kümese yeni kaz koyamaz isen amiyane tabiriyle kümesteki kaza koyarsın. O yüzden %40 da olur, yarın % 50 de.

darkmoon
27-09-2017, 16:39
ben şimdi araba üretsem tam zamanı ver ordan 1.0 3 turbolu 180 beygirlik arabayı..

basarsan yakar abicim yakarsa gitmez giderse dururmu bilemem ama mtv si çok cüzziii ..
üstelik bunda kıpırdayan oynaşan hoplıyan zıplayan led farlar ve içinde led ekran var bir kaç yerine daha yanarlı dönerli meyveli ateşli ledler benzeri şeylerde koyduk..

ısımtalı koltuk ?? o yok .. elektrikli koltuk ?? oda yok .. deri döşeme ?? oda yok .. Sunroof ?? yok ama 10 bin daha verirseniz cam tavan verelim :)

ne kadar acaba çok ucuz lansman fiyatı sadece 150 bin tl cik oda size özel .. lansmandan sonra 170 bin olucak..

Quantum
27-09-2017, 16:42
Hakkıyla kurumlar ödeyen kaç firma var ? Bir çok kalemi gider yazıyorsun, yazmak için elinden geleni yapıyorsun.

Buna kızmıyorum çünkü adam vergiden "kaçınıyor" Örneğin, araç satın almak yerine kiralıyor gider yazıyor , satın alsa sadece amortisman indirecek. Kdv yi indiremiyor. ( Rent-a car vb değilse)

Yukarıdaki maddelerden en çok zarar gören yine bordrolu personel olacak , vergi dilimine girdiğinde çat diye kesinti yapıp ödeniyor.

Kendimden örnek vereyim bordroluyum her ay seve seve ödüyorum, normal bir hayat sürüyorum.

Adam DR özel muayenehanesi var, şehrin en güzel yerinde 500K lık villada oturuyor, altında 200K lık A5 var ama ödediği vergi benden daha az. Hani adalet ?

Çok yazılıp çizilecek şey var ama gerek yok. Devlet bütçesi temel mantıkta ev bütçesine benzer.

Gelirin giderinden çok ise tasarruf eder kenara para koyarsın.

Giderin gelirinden çok ise ya gideriz azaltırsın, ya da geliri arttırırsın.

Bu ülke de gider azalmaz (Bkz: Örtülü ödenekler vb.) o yüzden geliri arttırmak lazım.

Gelir de en kolay maliye tabiriyle "kümesteki kazlardan" alınır. Biz de özellikle bordrolular = kümesteki garanti kaz dır.

Sen kümese yeni kaz koyamaz isen amiyane tabiriyle kümesteki kaza koyarsın. O yüzden %40 da olur, yarın % 50 de.

Her bir yazdığın şey doğru..
Firmalar ödediği vergileri sıfırlayamıyor ki.. Yine ödüyor yine.. Eskiden atmadığı takla kalmayarak 10 lira öderken, ödemek zorunda kalırken (yoksa banka hesapları donacak) şimdi 11 lira ödemek zorunda kalacak ya.. Ona kabaracak, ona küfür edecek.. Neden? Dokunacak çünkü haspama..
E sen en başından beri konuşsaydın ya, MTV ye de konuşsaydın, ağzına bal sürmelerine izin vermeseydin, piyasaya para pompalarlarken o "mikemmel" zekanı kullanıp "ekonomi çok eyi yea" demeseydin? Olmaz mıydı öyle.. Olmazdı.. Cebinden para çıkıyorsa küfür kıyamet ederler, cebine para giriyor ya da yapılan zamlar seni ilgilendirmiyorsa/ilgilendiriyorsa bile zaten ödemiyorsan ses çıkarmazlar..

2018 Nisan ayının son günlerinde göreceğim ben o tıfılları..

mikelazi
27-09-2017, 16:51
geçen bir arkadaşım çalıştıgı firmanın vergi taksidini ödemeye gitti.tabi borç bilgiside almış.

2 ay önce 30bin kaldı denmişti. şuanki toplam borç 77bin olmuş.bende anlamadım amk gazetesi diyor.

dedim ben hiç anlamadım :)

yandaş değilsinki vergi borcunu 0(sıfır) lasınlar.

free-hifi
27-09-2017, 16:53
Fatura satın alıp yüzde 18 yerine yüzde 6 7 ödeyen mükellef adamdır artık.

AşkınS.
27-09-2017, 16:53
Ben hep 4 yaşında araba alıyorum o yüzden vur ona devlet boba

DOHC
27-09-2017, 16:54
ülkeyi ben yönetmiyorum bana değil bunu başdakilere bizi yönetenlere söyleyin ben mevcut durumu kendi fikrim bakış açımla elimde çayım analiz ediyorum ..

Nedense bu tür yorum yapanları baba parası yiyen veya vergi vermemek için binbir takla atan patron olarak görüyorum.
Maaşı bordroda tam gözüken biri böyle yazmamalı.

darkmoon
27-09-2017, 16:57
Nedense bu tür yorum yapanları baba parası yiyen veya vergi vermemek için binbir takla atan patron olarak görüyorum.
Maaşı bordroda tam gözüken biri böyle yazmamalı.

Baba parası yemek için çok yaşlıyım patronda değilim normal maaşlı bordroluyum..

KÖROĞLU
27-09-2017, 16:58
geçen bir arkadaşım çalıştıgı firmanın vergi taksidini ödemeye gitti.tabi borç bilgiside almış.

2 ay önce 30bin kaldı denmişti. şuanki toplam borç 77bin olmuş.bende anlamadım amk gazetesi diyor.

dedim ben hiç anlamadım :)

yandaş değilsinki vergi borcunu 0(sıfır) lasınlar.

Orada eksik bilgi var. Öyle geçen ay 30 dendi bu ay 70 oldu mevzusu olmaz.

Ya firmada yetkili birisi ya da muhasebecisi girer gib.gov.tr den ne borcu var ne alacağı var dökülür.

O sıfırlananlar da vergi borcunun işlemiş olan faizidir, Vergi aslı asla (çok nettir bu ) sıfırlanmaz.

He şu var elbet bir gün af geleceğini (işleyen faize) bilen sermayedar vergiye ödeyeceği parayla yatırım yapar o parayı çatır çatır kullanır daha fazla kar eder.

5 yıl sonra da o verginin aslı TL karşılığı olduğundan deve de kulak kalır gider onu öder. Diğer taraftan düzenli ödeme yapanlara vergi teşvikleri var ama yetersiz bence. sgk da %5 indirim alıyorsun mesela, yap bunu %20 bak nasıl tahsilatın artıyor.

Sistem maalesef ödeyeni değil ödemeyeni teşvik eder şekilde düzenlenmiş şuan. O yüzden ihale vs kovalamayan firmalar çok kasmıyor.

mikelazi
27-09-2017, 17:01
Orada eksik bilgi var. Öyle geçen ay 30 dendi bu ay 70 oldu mevzusu olmaz.

Ya firmada yetkili birisi ya da muhasebecisi girer gib.gov.tr den ne borcu var ne alacağı var dökülür.

O sıfırlananlar da vergi borcunun işlemiş olan faizidir, Vergi aslı asla (çok nettir bu ) sıfırlanmaz.

He şu var elbet bir gün af geleceğini (işleyen faize) bilen sermayedar vergiye ödeyeceği parayla yatırım yapar o parayı çatır çatır kullanır daha fazla kar eder.

5 yıl sonra da o verginin aslı TL karşılığı olduğundan deve de kulak kalır gider onu öder. Diğer taraftan düzenli ödeme yapanlara vergi teşvikleri var ama yetersiz bence. sgk da %5 indirim alıyorsun mesela, yap bunu %20 bak nasıl tahsilatın artıyor.

Sistem maalesef ödeyeni değil ödemeyeni teşvik eder şekilde düzenlenmiş şuan. O yüzden ihale vs kovalamayan firmalar çok kasmıyor.

babadan esnafım

dediğin gibi vergi borcumun hiç 0 landıgını görmedim. böyle giderse göremicem gibi.

ggtoker
27-09-2017, 17:01
valenin yüzüne bakmaması daha iyi inan bana yüzüne baksa bir gülüşü 20 tl :) .. dediklerin doğru bizim memlekette işçilik ucuz tamir ucuz restarasyon ucuz avrupa amerikada bunlar çok pahalı olduğu için millet eski araca yanaşmıyor yada elinde olanda yıllarca yapamıyor .. bizde ise tam tersi çok ucuz ama yüzüne bakan yok..

Allahini seversen iscilik ucuzda isini dogru yapan kac tane usta var😂😂😂😂

Ama bizim dunya liderimiz var....

Ver mehteri ver...

KÖROĞLU
27-09-2017, 17:03

Çok ciddi çapraz kontroller var, geksis denen bir raporlama ortamı var. Eğer firma işimi düzgün yapayım diyen bir firma ise buna meyletmez.

Eden ise çok çabuk incelemeye girer mahvederler. Bu son R yaptıkları "fiş, fatura sayısı" olayı da kontrolü artırmak için bir yöntemdi, ama çok tepki çekince 2. defa rafa kaldırmak zorunda kaldılar. Çünkü büro için ofis için bildiğin amelelikten öte bir şey değil.

Zaten B formudna 5000+ alış/satışları bildiriyorsun. Üstüne e-defter gönderip ne var ne yok veri ortamında veriyorsun. İş sağlam analiz yapacak alt yapıyı kurmakta.

MrtYILDIZ
27-09-2017, 17:06
https://i.hizliresim.com/4GkR47.jpg (https://hizliresim.com/4GkR47)
Bunuda buraya koydukmu cukk diye oturur diye düşünüyorum 🤔
Anlamınıda merak edenlere
Sex yapmaya ihtiyacım yok
Hükümet beni hergün s.....yor

BaDCaT
27-09-2017, 17:09
Tarsusta ki kazıda ne bulunmuş acaba ? ucu çıkmış yıl sonu kafası sonra gövdesi ahahaahah keyfini çıkarın

free-hifi
27-09-2017, 17:09
Çok ciddi çapraz kontroller var, geksis denen bir raporlama ortamı var. Eğer firma işimi düzgün yapayım diyen bir firma ise buna meyletmez.

Eden ise çok çabuk incelemeye girer mahvederler. Bu son R yaptıkları "fiş, fatura sayısı" olayı da kontrolü artırmak için bir yöntemdi, ama çok tepki çekince 2. defa rafa kaldırmak zorunda kaldılar. Çünkü büro için ofis için bildiğin amelelikten öte bir şey değil.

Zaten B formudna 5000+ alış/satışları bildiriyorsun. Üstüne e-defter gönderip ne var ne yok veri ortamında veriyorsun. İş sağlam analiz yapacak alt yapıyı kurmakta.

Ben 2000 2005 arası muhasebe bürosunda çalıştım patlyacağımı anlayıp şirkete geçtim sonra tamamen bıraktım. Benim devreler arkadaşlar isyanlarda sürekli, fatura adedi meselesi tamamen *** zaten.

Fatura ticaretinde yolu yordamını yapan gayet düzgün adamlar var ;)

Skyhawk34
27-09-2017, 17:27
Allah cc yapacağınız bağışları hayrlı olmasına vesile kılar inşallah. Amin Ecmain.

tuner faruk
27-09-2017, 17:28

Bide matrah arttırımı yaptımı değmeyin paşamın keyfine :D

axcel
27-09-2017, 17:33
bu kadar vergiyi nasıl alabiliyorlar diye avrupa bizi kıskanıyor işte :D

AşkınS.
27-09-2017, 17:37
Beyler nefes alıyonuz verin bakim ordan biraz vergi.. temiz hava veriyoruz size "DİYECEKLER" Az sabredin :))

DOHC
27-09-2017, 17:41
http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=329803

AhmetKadir
27-09-2017, 17:55
Aracimla yillik odedigim mtv 650tl falan. Yilda 30000km yapiyorum. 7500tl lik mazotun yarisi vergi olsa mtv den cok mazottan sokuyor zaten. Mtv baya azmis diye gecirmistim aklimdan. Aklima tukureyim

i-vtec07
27-09-2017, 18:13
https://youtu.be/lQkxU5iapbc

B.Koçer
27-09-2017, 18:16
Koca ülkenin en boktan zamanına doğduk amk

Anıl E.
27-09-2017, 18:21
Günde 4 saat uyku
Dört bir yanı hain dolu

Kıskananlara inat yanındayız reisim.

Onurkk06
27-09-2017, 18:23
Haber geldiğinde tam da arabayı sanıyordum bakalım bizim halk ne zaman uyanacak

İbrahim33
27-09-2017, 18:47
O değilde mondeoyu iyi ki vermişim dün :D

arabasızadam
27-09-2017, 19:24
Maliye Bakanlığı, Taşıt Almayı Düşünüp MTV Zammından Sonra Vazgeçenlerden de 'Vazgeçme Vergisi' Alınacağını Açıkladı...

sportwagon
27-09-2017, 19:27
Ahha ha yarın 2008 2.0 araç bakmaya gidecektim bu haberle beraber yüksek hacimli araç kullanma zevkimide sonlandırıyorum , bu yolun sonu karanlık önlem almak gerekiyor bu yamyamlar karşısında .

300E
27-09-2017, 19:38
Facebookta vergisi 50 lira olan araba var, işine gelmiyorsa ondan alın yorumları görüyorum, bu insanlardan bi zikim olmaz. Allahım sen beni kurtar bu ülkeden.

MCN21
27-09-2017, 19:43
Facebookta vergisi 50 lira olan araba var, işine gelmiyorsa ondan alın yorumları görüyorum, bu insanlardan bi zikim olmaz. Allahım sen beni kurtar bu ülkeden.

Vergisiz el arabasi, market arabasi var deseydin ��

darkmoon
27-09-2017, 19:48
zaten yanlış demiş 50 tl ye yok 68 tl en düşük ..

ibozum
27-09-2017, 19:55
Oluyor böyle şeyler.. Fazla kafa yorarsan, kafayı sıyırırsın, hikmetine fazla şey yapmamak lazım..

excellency23
27-09-2017, 20:02
burasi sonucta motorun hacmine göre vergi alinan cag disi bi ülke cok sasirmadim.

Maxiboost
27-09-2017, 20:02

3.000tl maasla 200.000tl lik arabaya nasil binilir bi anlatsana..

Octane
27-09-2017, 20:03

3000tl maaşla 200bin tllik araca beni bindirirsen her ay 1000tl de sana ateşlerim.

rain man
27-09-2017, 20:03
3000 tl maaşın ne kadarını araca harcayarak alıyorsunuz? Ben 40 bin tl'lik arabaya bile 2-3 yılda falan anca binebiliyorum :) O da öde öde bitmiyor.

Octane
27-09-2017, 20:04

Abi mal gibi yanlış yeri alıntıladım. Senin alıntı yaptığın arkadaşa soruyordum bu soruyu. İşte bunlar hep editsizlikten

merdal
27-09-2017, 20:12
Bazı cahil vatandaşlarımız yollarda kiralık araba görüp sahiplerini küçümsüyor. Bikaç kere denk geldim bu arkadaşlara yiyecek ekmekleri yok araba kiralıyorlar gibi yorumlarda bulunuyorlar. Bu arkadaşta onlardan ben görmeyeli araba kiralayanların maaşı biraz daha süşmüş 2000 olmuş. Tamamen kendi egosunu tatmin etmek için otobanda kiralık audi görmekten halk efsanesine dönüşmüş bi mesele.

darkmoon
27-09-2017, 20:14

şirket giderlerinden düşülür maaşlı çalışanınada şirket aracı olarak altına çekilir..

Maxiboost
27-09-2017, 20:16
şirket giderlerinden düşülür maaşlı çalışanınada şirket aracı olarak altına çekilir..

Gödümle güldüm..

darkmoon
27-09-2017, 20:17
3000tl maaşla 200bin tllik araca beni bindirirsen her ay 1000tl de sana ateşlerim.

farketmez aynı cevap yukarda yazdım.. sen dediğini yapanda var bu arada duyuyoruz .. etrafda çok megandan inip sıfır 5 kasaya c kasaya binenler var nerden bulmuş diyorlar falancanın filancanın şirketi üstünden almış deniyor..

///Mpower
27-09-2017, 20:17
http://www.bubenimhayatim.com/wp-content/uploads/2013/06/penguen-evet.jpg

2jz
27-09-2017, 20:30
Benim bir arkadaşım var. 4250 maaş alıyor. Geçenlerde sıfır amg paket E180 aldı.

270'e almış. Eski arabasını 70'e saydırmış. 200k kredi çekip almış. Maaşının tamamıyla kredi ödüyor. Emekli annesinden harçlık alıp yaşayıp gidiyor.

Yılda 2000 km anca biniyor. 5 sene sonra 10k km'de satıp yine böyle yapar :D

MCN21
27-09-2017, 20:37
Bazı cahil vatandaşlarımız yollarda kiralık araba görüp sahiplerini küçümsüyor. Bikaç kere denk geldim bu arkadaşlara yiyecek ekmekleri yok araba kiralıyorlar gibi yorumlarda bulunuyorlar. Bu arkadaşta onlardan ben görmeyeli araba kiralayanların maaşı biraz daha süşmüş 2000 olmuş. Tamamen kendi egosunu tatmin etmek için otobanda kiralık audi görmekten halk efsanesine dönüşmüş bi mesele.
O bomba zaten :D Altindaki arabaya bakip amaan kiralikmis diyenler oluyor :D Bunu soyleyenleree hadi 2 ay kiralasana diyip geciyorum :D Rakami duyunca zaten susuyorlar :D orta paket passat bile 3000 liralara geliyor

darkmoon
27-09-2017, 20:41

O bomba zaten :D Altindaki arabaya bakip amaan kiralikmis diyenler oluyor :D Bunu soyleyenleree hadi 2 ay kiralasana diyip geciyorum :D Rakami duyunca zaten susuyorlar :D orta paket passat bile 3000 liralara geliyor

doğrudur ben ilkokul mezunuyum keşke beni o kadar aşalamasaydınız :( .. doğrudur paramda yok çok gördüm mü ego tatmini yapıyorum :( .. ben 2 ay değil 2 gün bile kiralayamam :( ..

MCN21
27-09-2017, 20:43
doğrudur ben ilkokul mezunuyum keşke beni o kadar aşalamasaydınız :( .. doğrudur paramda yok çok gördüm mü ego tatmini yapıyorum :( .. ben 2 ay değil 2 gün bile kiralayamam :( ..

Sana birsey demiyorum ama 3000 maas alan adamin 3000 liraya arac kiralamasini anlatsana. 3000 dedigimizde passat :) ev kirasi, cocuk, yakit ve diger gdierlerini de yazalim :)

darkmoon
27-09-2017, 20:46
Sana birsey demiyorum ama 3000 maas alan adamin 3000 liraya arac kiralamasini anlatsana. 3000 dedigimizde passat :) ev kirasi, cocuk, yakit ve diger gdierlerini de yazalim :)

sıkıntı yok ben gördüğümü söylüyorum sizler varsayım teorik şeyler üstüne yazıyorsunuz çiziyorsunuz.. rakamlarla realite hiç bir zaman aynı değildir.. burdaki mevzu arabanın değeri değil arabanın ne olduğuda değil ama anlayana işte..
siz varsayın benim için sıkıntı yok ticaretin içinde olanlar neler görüyor burdakilerdende bir sürü insan biliyordurda söyliyemez.. söylerse sıkıntı olur.

M_PROJECT
27-09-2017, 20:53
2002'den beri bu hukumet ulkeyi kalkindirmayi birak halkina 1 gun bile refah saglayamamistir . Fakat insanlar okadar rahat ki , nereden bir yaptirim kendine dokunursa ozaman konusuyor , findik orneginde oldugu gibi , findik 8 lira degil de 18 olsaydi " seni baskan yapacaz " naralari atilirdi . findik 8 lira oldu " unutma seni baskan yapmak icin evet veren bizdik , hayir vermesinide biliriz" dediler. Bu dupe duz iki yuzluluktur , ucu size dokununca hede hode , ucu dokunmazsa yasasin padisah . Mtv'de ayni sekilde , diger kisa donem kalkinma programinda ki vergiler de .
Ne yazik ki ulke resmen bitme duruma girmistir . 15 yil once Kurdistan kelimesi dahi telafuz edilemezken bugun devletin kanalinda Kurdistan referandumu hakkinda haber yayinlaniyor.
Bu duruma bizi dusuren bu ulkeyi yonetenlerdir . Bunu bile goremeyip koru korune inandigini savunan da genis Turkce'mizden kendine uygun sifati secebilir .
Zaman uyanma zamanidir , uyandiniz uyandiniz , uyanmadiniz bu durumun kotu sonuclarini hepimiz birlikte cekecegiz ...

rebelh
27-09-2017, 20:53
arkadaş niye her girdiğimiz konuda mutlaka kavga edenler oluyor?
7 sayfa post var 3ü kavga

MCN21
27-09-2017, 20:54
Gormussunzudur ayri konu bende goruyorum :) ama genel durumu bu sekilde saymak ayri birsey :) borc harc icinde lux araclara binip. Yakitini odemeyin diye az arac kullanan yada kucuk motorlu evin 2.araciyla gezenlerde var :) bizim insanimiz 36 ay taksitle iphone aliyor otesi var mi :) ekran cami kirildigi, odiyemiyecegini ve daha 30 ay taahhutu oldugu icin apple da aglayan insanlar gordum garantiden degistirin diye... Bahsettigim seylerde teorik degil bu arada :)

300E
27-09-2017, 20:55
2002'den beri bu hukumet ulkeyi kalkindirmayi birak halkina 1 gun bile refah saglayamamistir . Fakat insanlar okadar rahat ki , nereden bir yaptirim kendine dokunursa ozaman konusuyor , findik orneginde oldugu gibi , findik 8 lira degil de 18 olsaydi " seni baskan yapacaz " naralari atilirdi . findik 8 lira oldu " unutma seni baskan yapmak icin evet veren bizdik , hayir vermesinide biliriz" dediler. Bu dupe duz iki yuzluluktur , ucu size dokununca hede hode , ucu dokunmazsa yasasin padisah . Mtv'de ayni sekilde , diger kisa donem kalkinma programinda ki vergiler de .
Ne yazik ki ulke resmen bitme duruma girmistir . 15 yil once Kurdistan kelimesi dahi telafuz edilemezken bugun devletin kanalinda Kurdistan referandumu hakkinda haber yayinlaniyor.
Bu duruma bizi dusuren bu ulkeyi yonetenlerdir . Bunu bile goremeyip koru korune inandigini savunan da genis Turkce'mizden kendine uygun sifati secebilir .
Zaman uyanma zamanidir , uyandiniz uyandiniz , uyanmadiniz bu durumun kotu sonuclarini hepimiz birlikte cekecegiz ...

Uyanma zamanı geçti çoktan abi, bu satten sonra uyansada millet birşey olmaz.

M_PROJECT
27-09-2017, 20:56
sıkıntı yok ben gördüğümü söylüyorum sizler varsayım teorik şeyler üstüne yazıyorsunuz çiziyorsunuz.. rakamlarla realite hiç bir zaman aynı değildir.. burdaki mevzu arabanın değeri değil arabanın ne olduğuda değil ama anlayana işte..
siz varsayın benim için sıkıntı yok ticaretin içinde olanlar neler görüyor burdakilerdende bir sürü insan biliyordurda söyliyemez.. söylerse sıkıntı olur.

Ya patron kusura bakma da , doviz konusundan yazdiklarina denk geldikce okuyorumda , 14.294 mesajin var alayi bos beles , herseye , her konuya , her olaya mutlaka bir yorumun var ve okadar gereksiz yaziyosun ki 1 ay sonra yazdiklarina acip baksan " ulan ben ne sacmalamisim " dersin . Bu yazdiklarimi genel olarak yazdigin postlar uzerinden yorumlayarak yaziyorum . Yanlis anlama sana , ya da kisiligine bir soylemim yok ama fikirlerin ve anlatim bicmin cok alakasiz ve gereksiz . Herseyin en iyisini ben bilirim diyenlere kayiyor yazdilarin .

M_PROJECT
27-09-2017, 20:58
Uyanma zamanı geçti çoktan abi, bu satten sonra uyansada millet birşey olmaz.

olmedik ya ...

Bugun bir arkadasim whatsapp grubundan bir sey yazdi . Ruzgar alkoclar bugun evlenmis sanirim , kiz almaya bile gitmisler , neyse ...

Dedi ki , demekki aklina bir seyi koyunca ne olursa olsun ona ulasmak mumkun . Cok guzel bir sey dedi aslinda .

Aklimiza koyarsak , bunun icin calisirsak , direnirsek , umudumuzu yitirmezsek , biz de belki istedigimiz seylere ulasiriz .

300E
27-09-2017, 21:01
olmedik ya ...

Bugun bir arkadasim whatsapp grubundan bir sey yazdi . Ruzgar alkoclar bugun evlenmis sanirim , kiz almaya bile gitmisler , neyse ...

Dedi ki , demekki aklina bir seyi koyunca ne olursa olsun ona ulasmak mumkun . Cok guzel bir sey dedi aslinda .

Aklimiza koyarsak , bunun icin calisirsak , direnirsek , umudumuzu yitirmezsek , biz de belki istedigimiz seylere ulasiriz .

Öyle tabi abi ölmedik ama, bıktık bu beyinsiz et yığınlarından, adam zoruna gidiyorsa git vergisi düşük araba al diyor, ne diyebilirsin ki.

GokhanRS
27-09-2017, 21:01
kesin be bıdı bıdı yapmayı. kılıyık dedik böle seviyoz, fantazilerimiz siz cahape zihniyeti olur mak mı aynı dan merdiven ters. imf 5 milyar merkezde 135 arabada 5 evde 40.

kesin artık dırdırı yani.

https://www.youtube.com/watch?v=W6rHU6JDJpQ

Yigit-Y
27-09-2017, 21:04
Kılıçdaroğlu: " Bunuda bize yıkarlar demedi demeyin"

Bu ülke hepten zıvanadan çıktı

Şuraya hala beyni bitik bazı üye bozuntuları saçmalık mesajları paylaşmakta

Ocakda mtv öderken reiiiisssss biraz daha diye bağırmayı unutmasın o destekçi got kılları

M_PROJECT
27-09-2017, 21:05
Öyle tabi abi ölmedik ama, bıktık bu beyinsiz et yığınlarından, adam zoruna gidiyorsa git vergisi düşük araba al diyor, ne diyebilirsin ki.

siddet yanlisi pek degilim de , siktir amk evladi diyip uzaklastirmak en iyisi.

Dogruya dogru , yanlisa yanlis diyemeyen adamin kendine hayri olmaz ki , bize ulkesine olsun .

darkmoon
27-09-2017, 21:07
Ya patron kusura bakma da , doviz konusundan yazdiklarina denk geldikce okuyorumda , 14.294 mesajin var alayi bos beles , herseye , her konuya , her olaya mutlaka bir yorumun var ve okadar gereksiz yaziyosun ki 1 ay sonra yazdiklarina acip baksan " ulan ben ne sacmalamisim " dersin . Bu yazdiklarimi genel olarak yazdigin postlar uzerinden yorumlayarak yaziyorum . Yanlis anlama sana , ya da kisiligine bir soylemim yok ama fikirlerin ve anlatim bicmin cok alakasiz ve gereksiz . Herseyin en iyisini ben bilirim diyenlere kayiyor yazdilarin .

Bizde böyleyiz idare ediver :)

2jz
27-09-2017, 21:07

Uyanmak için çok geç kaldık...

Ormanın birinde...
Aslanlar toplanmış.
"Yahu" demişler, "Hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader... Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük... Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor; e balık yakalayacak halimiz de yok... N’aapsak?"
Bir tanesi "En iyisi, öküzlere saldıralım"
demiş, "iri yarı görünüyorlar ama, ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!"
Olur mu? Olur.
Hücum!
Ama evdeki hesap çarşıya uymamış; öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer... Organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış.
Aslanlar aç bilaç.
N’aapsak, n’aapsak?
"Tilkiye danışalım" demişler.
Tilki "kolay" demiş, "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."
Kabul etmişler.
Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş,
"saygıdeğer öküzler" demiş, "aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar... Ama şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o... Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın!"
Öküz heyeti düşünmüş taşınmış, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıyla, verivemişler sarı öküzü...
Aslanlar da afiyetle yemiş.
Bir gün, iki gün...
Tilki gene gelmiş.
"Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş:
"Ama şu benekli öküz var ya, benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, verin, kurtulun!"
Öküz heyeti düşünmüş, "otlağın selameti için"
teslim etmiş benekli öküzü.
Üç gün, dört gün...
Tilki gene gelmiş.
Kuyruğu uzun olanı...
Burnu beyaz olanı...
Tombul olanı...
Tek tek alıp, gitmiş.
Otlak seyrelmiş.
Aslanlar semirmiş.
Bir gün... Tilki gelmemiş!
Gerek kalmamış çünkü.
Direkt aslan gelmiş.
"Hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz, adamı hasta etmeyin" demiş.
Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler, "keşke sarı öküzü vermeseydik"
demiş ama, iş işten geçmiş.

Onurkk06
27-09-2017, 21:16
Memleketin Durumu
Padişahın biri, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızar olmuş. Vezirlerine, "Filanca yerdeki şehre gidin. Oradaki köprünün başına bir adam koyun. Geçen herkesten 1 akçe alsın." demiş. Vezirler padişahın dediğini yapmış. Şehir halkından ses seda çıkmamış. Padişah bunun üzerine kızarak, "Köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın" demiş. Vezirler emri yerine getirmişler. Yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: "Köprünün ortasına bir adam dikilsin. Geleni geçeni s.ksin" demiş.
Emir yerine getirilmiş. Halktan yine tık yok. İyice küplere binen Padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: "Bre mendeburlar. Hiç mi şikâyetiniz yoktur benim devletimden. Niye böyle susup durursunuz?" Kalabalıktan çıt çıkmamış. Daha da kızan Padişah: "Eğer tek bir şikâyetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre" demiş. Bunun üzerine biri elini kaldırmış:
* Padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya...
* Evet biliyorum o köprüyü. Yoksa geçiş parası mı çok geldi?
* Yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya...
* O adamdan mı şikâyetiniz var. İstemiyor musunuz o adamı?
* Yok padişahım. Tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. Birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.
:D
Bu daha iyi açıklıyor durumu

canozgur106
27-09-2017, 21:20
Bu ülkeden tez vakitte gitmek istiyorum herşey mi pahalı olur arkadaş..

GokhanRS
27-09-2017, 21:25
valla Yigit-Y ben bıktım bu milleti ters köşe yapmaktan ama balık hafızadan mıdır nedir halâ türkiyedeki insanları lüksçü olarak tanımlıyorlar :D

bmw 5 ve 3 serisine lüks araba dedi adam ya la :D moskovada belgradda amerikada bu araclara ben diet yapınca artan yemek paralarıyla alıp biniyorum millet 3 serisine 5 serisine biniyor müstahak bu millete diyor :D

nasıl bir millet olduk ki herkesin rahat ulaşabilmesi gereken segment basit arabalara bu insanlar lüks gözüyle bakıyor. birde güyya biz türkler bu pahalılığa rağmen çok fazla arabamız var mış :D nerdeyse herkesin bir arabası var mış. millet kafasını kumdan çıkarmadığı için, kendi çevresi kendisi gibi olduğu için öyle olduğunu anlayamıyor. türkiye ne benim antalyadaki evimden, ne istanbul bahçelievler ataköy yeşilköyden ibaret değil anlamıyorlar.

sanmarinoda 1000 kişiye düşen araç sayısı 1263, monaco 900, amerika 800 iken türkiyede 1000 kişiye 233 araç düşüyor.

dünya sıralamasında 60 küsürlerdeyiz araç sahibi olmada, sırbistan bulgaristan bosna hersek gibi fakirin fakiri ülkelerin bile gerisine düşmüşüz. tek solladığımız bilindik ülke İrandır, kadınların dahi araba kullanamadığı arabistan bile bizden daha çok araca sahip. yıllık geliri 5bin dolar olan ülkelerin bile bir çoğu bizim araç sayımızın iki katına sahip.

yok ahmet bmw 5e biniyor mehmete c klass batmış e klas almış. :D hayır bu rakamlar haçlıların oyunu mu yani :) kim nerede yaşıyorsa tüm türkiyeyi öyle sanıyor heralde spor gazetesi.

dıbırına kodumun vergileri çok fazla işte. kesinlikle de hak ediyorsak eğer sadece ses çıkarmadığımız için hak ediyor.uz 3-5 tane totoş 6 ayda bir lüks araba değiştiriyor diye değil :D

İbrahim33
27-09-2017, 21:26
Bende kiralık araba mevzunu anlamıyorum. Filo desen tamam , adam elemanın altına vermiş olabilir ama. Bir insan neden uzun dönem araba kiralar , hele ki lüx araba kiralar anlamak güç. Genelde tokatçılar , gayrı meşru koşturan it uğursuz biniyor zaten lüx kiralık araçlara.

Mr.K
27-09-2017, 21:27
E çok normal dağa taşa heryere inşaat yapıldı binalar,siteler,villalar dikildi.Cebinde 10milyar olan adam daahi gitti toplu taşıma ile neredeyse aynı masrafa geliyor diye araba satın aldı.Şimdi hem toplu taşıma da kaos yaratılcak,hem millet araba yerine ve yatırım yapcak..Çok mantıklı ,alkışlıyorum..

Ibrahim33 bu mesajimi begenmemisin ama mubalaga nedir bilmiyorsun sanirim neyse sorun degil :hehe: ok kib bye.

KÖROĞLU
27-09-2017, 21:32
Facebook ülkedeki insan profilini anlamak için süper bir yer.
Biz burada gelmemiş vergi artışını tartışıyoruz ama 10.6 gibi gerçekleşen 2 haneli bir enflasyon var. Ve bu (şahsi fikrim) reel den daha düşük. %5-6 zam alan adamın alım gücü düştü. Brüt biraz yüksek olan bordrolu çalışan ver dilimine giriyor daha fazla vergi ödüyor. Vergi kesinlikle ödenmeli, ödediğim vergiden yüksündüğüm yok ama biraz adalet be kardeşim. Çok şey mi istiyoruz?
Katma değerli ürün/hizmet lere yatırım yapacağına zihni sinir projelere ödül veriyorsun. Değersiz buldukların yurt dışında ödül alıyor 5-10 sene sonra hayata geçen icadı / ürünü / hizmeti misli misli ödeyerek geri alıyorsun.

Bu pompalanan iyimserlik nerede patlayacak o yazar kasayı kim fırlatacak merak ediyorum. Hoş öyle bir şey yapacak cesarette kimse kaldı mı ülkede o bile şüpheli.

İbrahim33
27-09-2017, 21:36
Ibrahim33 bu mesajimi begenmemisin ama mubalaga nedir bilmiyorsun sanirim neyse sorun degil :hehe: ok kib bye.

telefondan işaretlemiştim , yanlışlıkla olmuş :) r.t.v terk olarak sözelim az çok iyidir :)

mehmetRS
27-09-2017, 21:37

Geldi iki gözümün nuru :)

GokhanRS
27-09-2017, 21:37
Bende kiralık araba mevzunu anlamıyorum. Filo desen tamam , adam elemanın altına vermiş olabilir ama. Bir insan neden uzun dönem araba kiralar , hele ki lüx araba kiralar anlamak güç. Genelde tokatçılar , gayrı meşru koşturan it uğursuz biniyor zaten lüx kiralık araçlara.

bireysel kiralama saçmalık muhtemelen ama bizim fabrikanın 60 aracının 30dan fazlası kiralıktır ki uzun vadede hepsi kiralık olucak, lüks jeep ve bmwlerde dahil.

sebebide kiralama şirketlerde daha kârlı artık. benzini yakıtı rent a car ücreti tamamı yıl sonunda ödeyeceğimiz vergiyi etkiliyor, 400 500 kişi çalıştıran fabrikaların yıl sonu bi kaç yüz bin tl vergi ödemeyi nasıl başardı sanıyoruz :) evler bile şirket adına :D yeter yani bunca yıl devlete ödediğimiz vergiler. bu uyanıklıkları yaptığımız halde hâla fazla vergiler.

BuRaK_eFe
27-09-2017, 21:38
Kulağın arkasıda nasibini aldı.. Artık becerilmeyen yerimiz kalmadı..

Anıl E.
27-09-2017, 22:03
Daha önemli gündem konumuz var ,

Anadolu çocuğunun önünde eşiyle öpüşen herif

free-hifi
27-09-2017, 22:12
Peki bu yüzde 40 oldu diyelim.

Hepimiz eyvallah mi çekeceğiz?

B16
27-09-2017, 22:14

Başka şansın var mı?
Öğrenilmiş çaresizlik diyoruz.

buraek4
27-09-2017, 22:16
Yavaş teyyo ciğerimizi söktün!!!!! Bune arkadaş ya ülkenin en zengin iş adamlarının vergi borçları silinir affa girer futbol klüpleri dünyaları harcar vergi borçları silinir topçusu popçusu benden az vergi verir alt tabakanın çök böğrüne. Nasılsa sesi çıkmıyor i...lerin. Ama bize müstahak bunlar. Kendi kıçımıza giyicek don bulmayız teyyonun karısının giydiği kıyafetleri taktığı çantaları savunuruz. Kendimiz kıç kadar evde otururuz padişaha Aksaray helal olsun deriz. Kurunun yanında yaş da yanıyor canını sevdiğimin memleketinde. Bugünlerimizi bile arıyacağız.

jeffy
27-09-2017, 22:22
Benim bir arkadaşım var. 4250 maaş alıyor. Geçenlerde sıfır amg paket E180 aldı.

270'e almış. Eski arabasını 70'e saydırmış. 200k kredi çekip almış. Maaşının tamamıyla kredi ödüyor. Emekli annesinden harçlık alıp yaşayıp gidiyor.

Yılda 2000 km anca biniyor. 5 sene sonra 10k km'de satıp yine böyle yapar :D

taşıt kredisi bildiğim kadarıyla maksimum 48 ay çekilebiliyordu..

bu hesapla 48*4250=204000 tl civarı yapıyor...

eğer hesapta bir yanlışlık yoksa bu faiz oranını nerden aldığını bir öğrenirsen başvurmak isterim.. :)

AşkınS.
27-09-2017, 22:33

Sadece sen ben memnun değiliz,%50 memnun :)
O yüzden böyle devam.
İnsanları susturmanın yolunu bu zamana kadar çok iyi yapıkları için,şu an insanlar bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığında. E normal değil mi? Ali konuştu fetöcü dediler,mehmet konuştu balyoz davası dediler,ergenekon dediler,dediler de dediler attılar herkesi içeri. Hatırlarsanız zamanında ecevite yazar kasayla tepki gösteren dayı vardı,hadi şimdi de yapsa ya? Onun gibi bi delikanlı daha çıksa ya? Tıkarlar deliğe,20 yıl yatırırlar. Kimsenin dr çıtı çıkmaz. Hangimiz savunur açıkça soruyorum? Adam yaptı böyle bi olay ve cezaevine girdi,kaçımız sokağa çıkıp yanında olur adamın? HİÇBİRİMİZ.
o yüzden biz g.öt korkusu olan bi milletiz. Lamı cimi yok..

free-hifi
27-09-2017, 22:50
MTV %40 arttı
Finans Kurumlar Vergisi %20'den %22'ye
Şans oyunlarında vergi %10'dan %20'ye
Gelir Vergisi 3. dilim %27'den %30'a çıkıyor!

free-hifi
27-09-2017, 22:51
İ. Melih

brahim Melih Gökçek @06melihgokcek
·
1 sa
@06melihgokcek adlı kullanıcıya yanıt olarak
2ï¸âƒ£SADECE BİR SENE TELEFON DEĞİŞTİRMESEK 5 SENE MTV FARKI ÇIKAR.
SENE DE SADECE AİLECE BİR LOKANTA YEMEĞİNDEN VAZGEÇSEK MTV FARKINI KARŞILAR

2jz
27-09-2017, 22:54
taşıt kredisi bildiğim kadarıyla maksimum 48 ay çekilebiliyordu..

bu hesapla 48*4250=204000 tl civarı yapıyor...

eğer hesapta bir yanlışlık yoksa bu faiz oranını nerden aldığını bir öğrenirsen başvurmak isterim.. :)

Babadan kalma dükkan var. 750-800 kira + maaş 4250 tamamıyla kredi ödüyor. Annesinden aldığı harçlıkla mtv, sigorta, kasko, günlük 3 km yol gidecek benzin kredi kartından çekip ay sonu ödüyor :D

Önceki arabasınıda işe başladığı gün annesine kredi çektirip almıştı. Tam maaşı kadar kredi borcu ödüyordu. Kredi bittiği ay yine aynısını yaptı.

300E
27-09-2017, 22:58
İ. Melih

brahim Melih Gökçek @06melihgokcek
·
1 sa
@06melihgokcek adlı kullanıcıya yanıt olarak
2️⃣SADECE BİR SENE TELEFON DEĞİŞTİRMESEK 5 SENE MTV FARKI ÇIKAR.
SENE DE SADECE AİLECE BİR LOKANTA YEMEĞİNDEN VAZGEÇSEK MTV FARKINI KARŞILAR

S*kt*rsin gitsin, kendileri hiç bir şeyden aşağı kalmıyorlar, insanlar neden kendi ihtiyaçlarından kısıp devlete domalsın. Şerefsiz adiler, bütün siyasilerden tiksiniyorum, hükümet zaten halkı öpüyor, bir tane muhalefet çıkıpda olmaz böyle diyemiyor, Allah belasını versin hepsinin, meclisteki 550 tane millet vekilinin hepsine haram zıkkım olsun, hiçbir işe yaramayan domuz sürücü, kan emici keneler.

GokhanRS
27-09-2017, 23:08
haberi duyan sürücü dayanamadı :D

ah bu kadınlar.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21762236_1327755514018646_8547709632037071025_n.jp g?oh=8ed1b502137870517ff4fdde669f73a2&oe=5A50DFD6

Onurkk06
27-09-2017, 23:09
Bugün haberlerde taksicinin biri diyor ki eminim C Başkanının bu zamlardan haberi yoktur yoksa maliye bakanına kızardı diyor Allah'ım gurban olduğum yarabbim bu insanlar neden böyle amip gibi vallahi yoruldum bıktım bu ülkeden

darkmoon
27-09-2017, 23:11
Bu memlekette yapılanlar var.

Yapılanlar yüzünden tartışanlar var kavga edenler var..

Yapılanların düzelmiyceğini bilip çarka uyanlar var..

Birde yapılan şeylere önlemini alıp hayat yaşam kalitesini bozmadan ona göre şekillendirenler var..

gespenster
27-09-2017, 23:17
cok bitik bir memleketteyiz yazık insanın yasama sevincini alir bunlar

Eren G.
27-09-2017, 23:20
Kariya gelince hermesten 210 BİN TURK LİRASİNA canta. Kendine yazlik PADİSAHLİK SARAYİ ogluna GEMİ FİLOSU vatandasa gelince ver sirtina kuskuyu. Serrrrrrrrrrefsiz kopekler sizi zehir zikkim olsun burnunuzdan fitil gelsin. Bu devran s.ke s.ke elbet donecek. Sirtina bindiklerin gelip sana sira sira binecek yanina kalmayacak. Orta direk olmasa ulke *** cukuruna donecek. Makarnaci tayfa zaten uykuda bile degil olmusler haberleri yok zengin zaten bir yolunu buluyor en azindan su adilerden uc bes kaciriyor. Orta direk esnaf beyaz yaka mavi yaka bordro mahkumlarina daya baba daya amk. Firsatini yakaladigim an bu adilerden bursumu alip kacicam daha da doneni ne yapsinlar. Yazik gunah lan bu kadar bir millet sogutulmaz vatanindan.

GokhanRS
27-09-2017, 23:20
amaa ama amaa yol yabtı hüloğğğ yol yaptı. ilk yağmurda o yol fakirin tofaşını park halinde içine yuttu..

yol yaptı diyom hüloğğğğğğğğğğğ duymuyonuzmu lan.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2017/09/resimid_4001642.jpg

EfeTopcu
27-09-2017, 23:30
Bugün haberlerde taksicinin biri diyor ki eminim C Başkanının bu zamlardan haberi yoktur yoksa maliye bakanına kızardı diyor Allah'ım gurban olduğum yarabbim bu insanlar neden böyle amip gibi vallahi yoruldum bıktım bu ülkeden

Ağlanacak halimize gülüyoruz, bunlar her yerdeler. Allah sonumuzu hayır etsin

AşkınS.
28-09-2017, 00:22
Şu an facebook anasayfam komple %40a tepki. Bence geri adım atacaklar ve %20 dediklerinde alan memnun veren memnun kalacak giren gene bize olacak :)

Tayfun.O
28-09-2017, 00:44
Yeni bmw-merso motorların hacim yükseltmesi yapılabiliyor mu?

darkmoon
28-09-2017, 01:43
ne demişdik külüstür deyip geçme bir gün lazım olur .. güzel motto oldu yalnız..

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/226964-sensin-st-26.html

Sadık Özyer
28-09-2017, 02:31
Babadan kalma dükkan var. 750-800 kira + maaş 4250 tamamıyla kredi ödüyor. Annesinden aldığı harçlıkla mtv, sigorta, kasko, günlük 3 km yol gidecek benzin kredi kartından çekip ay sonu ödüyor :D

Önceki arabasınıda işe başladığı gün annesine kredi çektirip almıştı. Tam maaşı kadar kredi borcu ödüyordu. Kredi bittiği ay yine aynısını yaptı.
270 binlik arabanin 200 binine kredi cekemez .ayrica 60 ay maksimum vade.

berko
28-09-2017, 06:10
%40 a ekstra olarak 2018 de alınan araclar için geçerli araç değerine göre +%20 ye varan ekstra artışlar olacakmış vergide. O kadar da güzel anlatıyorlar ki aynı motor hacminde ucuz araç alan ile pahalı araç alan arasındaki adaletsizliği engelliyorlarmış. Hep vatandaşın iyiliğini düşünüyor hokömetemiz hülooooğğğğğğğ.

aslan
28-09-2017, 06:58
Herşeye alıştıgımız gibi bunada alışacagız.

KÖROĞLU
28-09-2017, 07:09
Bi hesapladım da belki benzer yaşta olan aracı vardır.

2005 model 12-15 yaş diliminde 2.0 Hacminde aracım var.

2017 de 388x2 = 766 TL öderken
2017 de 543x2 = 1086 TL ödeyeceğim.

Düşük mtv li araba al diyenlere selam olsun.

Twingo'nun (16 yaş sonrasası düşük hacimli) piyasası artar demedi demeyin, ilanlarda görürüz düşük mtv li araç diye.

Bu sene 34x2 ödemiştim. Seneye 50 olsa ne olur :)

Gözden kaçan diğer kısım ise dağıtılmayan kar'ın %1'i tevkif edilecek (kesinti yani) Patronlar bundan hiç hoşlanmayacak eminim.

Anıl E.
28-09-2017, 07:10
Arkadaşlar fazla eleştiri yapmayın,bence yeni akım,eleştirenleri barzani'ye mensup olmaktan suçlayıp içeri attırmak olabilir.

Eeeyy Almanya tüp kuyruğunda beklediğimiz günleri görüp gülüyordun değil mi ? Şimdi de baktın her evde doğalgaz var kıskançlığından çatlıyorsun . Kahrol münih al sana batman .

tequila818
28-09-2017, 07:53

şöyle ki; bugün 2 yıllığına yıllık 20 bin km sınırı ile sıfır bir dizel otomatik megane sedan kiralamak isteseniz 2500 + KDV fiyatı var. Yani şahıs olarak bu arabayı kiralamak isterseniz size aylık maliyeti 2950 TL. Şirket üzerine kiralarsanız .KDV zaten cebinizden çıkmıyor kestiğiniz faturalardan mahsuplaşıyorsunuz. Üzerine %20 de gelir vergisinden düşüyor. 2500 x 0,8 = Aylık 2000 TL ye mal ediyorsunuz. Bu arada adam arabaya satın alırken vereceği 120 bin TL yi de başka yerde kullanmış oluyor. Dolar alıyor, Euro alıyor, ev alıyor.

Gerçekten yüz binlerce TL yi arabaya bağlamak bu dönemlerde çok mantıksız. Kiralamak en iyisi.

Ayrıca bizim 5 TL ye aldığımız benzinin şirket aracı olanlara maliyeti 3,4 TL oluyor vs.

barisy
28-09-2017, 08:08
şöyle ki; bugün 2 yıllığına yıllık 20 bin km sınırı ile sıfır bir dizel otomatik megane sedan kiralamak isteseniz 2500 + KDV fiyatı var. Yani şahıs olarak bu arabayı kiralamak isterseniz size aylık maliyeti 2950 TL. Şirket üzerine kiralarsanız .KDV zaten cebinizden çıkmıyor kestiğiniz faturalardan mahsuplaşıyorsunuz. Üzerine %20 de gelir vergisinden düşüyor. 2500 x 0,8 = Aylık 2000 TL ye mal ediyorsunuz. Bu arada adam arabaya satın alırken vereceği 120 bin TL yi de başka yerde kullanmış oluyor. Dolar alıyor, Euro alıyor, ev alıyor.

Gerçekten yüz binlerce TL yi arabaya bağlamak bu dönemlerde çok mantıksız. Kiralamak en iyisi.

Ayrıca bizim 5 TL ye aldığımız benzinin şirket aracı olanlara maliyeti 3,4 TL oluyor vs.

Şirketi olanlar için mantıklı. Son kullanıcı için uygun değil. Bir de 120 bin Arabaya bağlamak değil de hesabı genelde şöyle yapıyorlar. Mesela 100 bin tl ihtiyaç kredisi geri ödemesi 48X2850. Bu yüz liraya 10-20 lira ekleyip sıfır araba alıyorsun. Yani araç kirasına ödediğin rakama kredi ödeyip arabayı komple satın alıyorsun. Dezavantajı ise MTV kasko sigorta servis lastik gibi giderler cepten çıkıyor. Fakat 3 sene sonunda elinde bir değer kalıyor. Öyle ya da böyle nakite dönüştürülebilecek bir kıymet oluyor. İşler kötü olsa bile 3 sene sonunda tekrar kiralama yapmak mecburiyet. Diğerinde işler kötü de olsa araç size ait olduğu için kullanmaya devam edersin.

Genelde yapılan karşılaştırma 3 yıl kiralama vs 3 -4 yıllık kredi çekip satın alma şeklinde oluyor. Fakat süreci 3 senden sonra için düşündüğünüzde satın almak daha mantıklı oluyor.

Ewren
28-09-2017, 08:12
yetti artık. bunlar ülke yönetmekten çok uzaktalar. bu şekilde ülke yönetilmez. bu zamlar artık bunların sona geldiğini gösteriyor. Allah tez zamanda bunları başımızdan alsın. yoksa insanların elinde ne var ne yok donuna kadar almak isteyecekler. buna artık dur demek lazım. soygundan başka bir şey değil. vergi verecek olan varsa buyursun kendi adamları ve seçmenleri versin. başka yerden çıkarın bunun acısını. bu ülkeye bu saatten sonra verilen vergi kutsal falan değil resmen enayilik. verginin de bir sınırı vardır. benim verdiklerim bunlara haram zıkkım olsun. eminim ki çok insanda bunları haram ediyordur.

SekoLive
28-09-2017, 08:14
dun işe giderken metroda marmarayda
sabah gelirken otobüsde insanlar birbirlerine %40lık zamdan bahsediyordu

uzun zamandır böyle bi etki görmemiştim.

mmustu
28-09-2017, 08:26
valla ciddi bir imza kampanyası başlatmak lazım.

Eyy kılıçtaroğlu eyyyy bahçeli Allah rızası için şu sümük gibi yapıştığınız koltukları bırakın ve enerjik güçlü bir karaktere devredin bu koltukları. 2019 da ancak bu sayede belki bir şansımız olabilir........

220T
28-09-2017, 08:29
Yeni araba vergiden coşuyor;eski araba da vergisizlikten coşacak.

Molev
28-09-2017, 08:37
Biri çıksa bir fitil ateşlese bir kurum bir gurup çorap söküğü gibi gelicek ardı arkası....

Molev
28-09-2017, 08:48
Ama şunuda söyliyim bizim kekolar aa arabaya zam gelecek diye gidip kar amaçlı araba alıcaklar bayilerde yıl sonu araba kalmıycak bakın görürsünüz. Bayi fiyatlarınıda iyi takip edin fiyat arttırıcaklar :) Welcome to Turkey.

Day Walker
28-09-2017, 08:50
MTV için kredi veren banka varmı :hehe:

kalipson
28-09-2017, 08:57
MTV için kredi veren banka varmı :hehe:

Yakında duyarsam böyle bir şey, şaşırmam yemin ediyorum :D

altugkocer
28-09-2017, 08:58
Tam amerikana niyetlendik zam geldi mtv ye arkadaş :D bize yüksek hacim haram :D

B16
28-09-2017, 08:59
Tam amerikana niyetlendik zam geldi mtv ye arkadaş :D bize yüksek hacim haram :D

Bütün bu olanlar sen evde kendi biranı yapmaya başladıktan sonra oldu farkında mısın?
Sen devlete vergi vermicem dedikçe kökledi. Lütfen artık Efes'ten al biralarını lütfennn :)

KÖROĞLU
28-09-2017, 09:01

Eyy kılıçtaroğlu eyyyy bahçeli Allah rızası için şu sümük gibi yapıştığınız koltukları bırakın ve enerjik güçlü bir karaktere devredin bu koltukları. 2019 da ancak bu sayede belki bir şansımız olabilir........

Bahçeli destekçilikten öteye gitmedi, dün söylediğini bu gün yalanladı ondan bir katkı olacağını sanmam muhalefet anlamında,

Ama Kılıçdaroğlu en azından çıkıp bir şeyler söylüyor, söyledikleri de halka ulaşmıyor çünkü medya nelere kimlere hizmet ediyor hepimiz biliyoruz.

He bu yeterli demek mi , değil tabi ki.

altugkocer
28-09-2017, 09:02
Bütün bu olanlar sen evde kendi biranı yapmaya başladıktan sonra oldu farkında mısın?
Sen devlete vergi vermicem dedikçe kökledi. Lütfen artık Efes'ten al biralarını lütfennn :)

tamam yav üstüme gelmeyin, sigaraya başlıyorum tekrar. Belki o zaman %20 civarına indirebilirler zammı :hehe:

mmustu
28-09-2017, 09:05
Bahçeli destekçilikten öteye gitmedi, dün söylediğini bu gün yalanladı ondan bir katkı olacağını sanmam muhalefet anlamında,

Ama Kılıçdaroğlu en azından çıkıp bir şeyler söylüyor, söyledikleri de halka ulaşmıyor çünkü medya nelere kimlere hizmet ediyor hepimiz biliyoruz.

He bu yeterli demek mi , değil tabi ki.

abisi ne kılıçdaroğlunun ne yapıp yapamadığı mühim değil kii. Adam Halkta karşılığını bulamadı akp seçmeninin aklını çelecek birisi lazım.
Hani hep deniyor ya buna vermeyelimde kime verelim. işte o kimi bulmak lazım.

kalipson
28-09-2017, 09:05
Onu mu alsam, şuna mı zıplasam gibi hayallerle başlayan araba planlarını dizginlemek lazım sanırım. Eldekini muhafaza edelim yeter :)

denizhandinc
28-09-2017, 09:07
muhalefet partisi ne is yapıyor? bireysel olarak nasıl bas edecegiz kime ses cıkartacagız? sen ne ayaksın böyle vergi zammı yapıyorsun diyecek muhalefet lazım önce

SekoLive
28-09-2017, 09:07

ıkı muhalefette zamanında cok cok onemlı seyler soledıler.

enerjiklikle falan olacak iş değil abi

Ewren
28-09-2017, 09:09
Akşener'den umudum var. İnşallah iyi şeyler yapacak.

ayku82
28-09-2017, 09:11
Yüzde 40 ile nabız yokluyorlar gelen tepkiler üzerine yüzde 30'a çekip milletin gazını alır konuyu kapatırlar, her şekilde giren girecek kaçarı yok..

KÖROĞLU
28-09-2017, 09:12
abisi ne kılıçdaroğlunun ne yapıp yapamadığı mühim değil kii. Adam Halkta karşılığını bulamadı akp seçmeninin aklını çelecek birisi lazım.
Hani hep deniyor ya buna vermeyelimde kime verelim. işte o kimi bulmak lazım.

En azından bahçeli gibi atıp tutup sonra destek olmadı.

Neticede alayı kendi çıkarları söz konusu olduğunda elleri ortak kaldırdı. Hepsi birbirinin laciverdi o yüzden önemi yok, olan bize oluyor.

Kasada para yok işin türkçesi bu, bu para içinde bizi yolacaklar. 2018 nasıl bir yıl olacak merak içindeyim.

mmustu
28-09-2017, 09:12
valla şirket aracı kullanıyorum bir süredir kendi aracım kapıda yatıyor. hani hafta sonları yada izinlerde tatillerde kullanıyorum.
Şimdi baktığımda bana durduğu yerde maliyeti 2.000 mtv + 1.000 sigorta + 1.500 kasko + 1.500 bakım vs toplam 6.000 TL yani aylık 500 TL bu nedir amk :)

tatillerde izinlerde günlük araba kiralasam bunun yarısını bulmaz maliyeti. En iyisi satayım gitsin. evet evet satayım yaa :)

mmustu
28-09-2017, 09:15
ıkı muhalefette zamanında cok cok onemlı seyler soledıler.

enerjiklikle falan olacak iş değil abi

abi anlatamadım ben derdimi ne söylerse söylesinler bu adamlardan bir mok olmaz halk sevmiyor abi bunları.
Akp iktidarı nasıl hipnotize etti insanları adama ne diyoruz çok iyi bir hatip vs abi bu adama rakip olacak hiç mi adam yok 80 milyonluk ülkede :)

Akşener'den umudum var. İnşallah iyi şeyler yapacak.

emin ol ondan da bir şey olmayacak akp nin değil MHP chp nin oyunu bölecek.

M U R A T
28-09-2017, 09:19
bugün fb de alım-satım yapan esnaf ve yandaş bir kardeşimin isyanını gördüm içimde bir umut var gibi :)

Dağhan
28-09-2017, 09:20
Ben hakikaten Batı'nın bizi kıskandığına inanmaya başladım.
Hiçbir şey üretmeden, halktan bu kadar para toplayabilmeyi Batı da isterdi bence.
Arabayı alırken kur farkı gelsin, ÖTV gelsin, KDV gelsin, tescil masrafları gelsin, her sene MTV gelsin, her yakıt alışta tonla vergi gelsin, bakımından KDV gelsin, trafik sigortası gelsin, kaskosundan vergi gelsin. Kimse de gıkını çıkarmasın. Ütopya resmen.

rain man
28-09-2017, 09:24
2009 model aracım var. Seneye ödeyeceğim mtv 1824 tl, kasko yaklaşık 2000 tl. Sigorta ise 600 700 arası. Hiç gitmese gitmese 2000 tl bakıma gider. Totale vurunca 6600 yapıyor 650 tl araba yattığı yerden her ay ortalama yiyecek. Düşündükçe içim acıyor :)

Şirket, kurum aracı vs olsa ya da büyükşehire geçeceğim kesin olunca arabayı satıp evi de hastaneye yakın tutarım. Aradaki farkla doğru düzgün bi evde oturup yol parası vermem. Keyfi bir seyahat yapacaksam da bir iki haftalık kiralarım ya da ufak masrafsız sorunsuz bir araç alırım şehiriçi için. Vay be.

2jz
28-09-2017, 09:26
270 binlik arabanin 200 binine kredi cekemez .ayrica 60 ay maksimum vade.

Ya güzel kardeşim biliyorum. Adamın özgeçmişini mi yayınlayayım şimdi.

70 peşinat 200'lük kısmı krediyle halletmiş diyorum. Bir miktarı taşıt kredisi, bir miktarı maaş hesabının bulunduğu bankadan avantajlı verilen ihtiyaç kredisi.

Ben farkındaysan olayı söylüyorum. Daha önce ödeme aksatması yaşamadıysan ve kamu personeliysen bankalar yapıştırıyor krediyi.

Çok absürd bir olay gibi geliyor size ama çevrenizde yeni memur olan biri yok galiba.

Adamlar kendimizi garantiye aldık diye insanın aklının almayacağı ödeme planlarına girip harcamalar yapıyorlar.

vectra-tuner
28-09-2017, 09:31
0 aracı Kurumsal olarak Şirketiniz üzerine alırsanız %100'üne kadar kredi çekebilirsiniz ..

Vergi ödeyen bir Şirketiniz var ise o çektiğiniz kredinin faizlerini gider yazarsınız ... Satın almış olduğunuz aracın Kdv + Ötv'sini gider yazarsınız kalan kısmını amortisman düşersiniz...

O yüzden 0 Km Mercedes Bmw'ye binmek Şirket sahipleri için avantajdır .. 2.0 Hacimli bir Mercedes yada Bmw 150 Bin Tl ÖTV'siz tutar iken ÖTV+KDV Kabaca 210.000 Tl .... Yani Kısaca şirket üzerine araç almak (Vergi ödeyen şirket) avantajdır... İlaveten bakım giderlerini de verginizden düşersiniz.. (Bakım + Lastik + Kasko ) vs.

Araç kiraladığınızda ise 3 Sene sonunda araç parasının tamamını ödemiş bulunursunuz ve 3. senenin sonunda araç sizin değildir

Dragger
28-09-2017, 09:50
Allah belalarını versin bunların.

Anıl E.
28-09-2017, 09:56
bugün fb de alım-satım yapan esnaf ve yandaş bir kardeşimin isyanını gördüm içimde bir umut var gibi :)

Hiçbir şey olmaz abi . Karısıyla cezaevi çıkışı öpüşen adamı sürerler piyasaya,onun da pornosu çıkar atıyorum.

sabaha herkes ''bunlara mı oy verek gardaş etmeyin laa'' diye dolanır. BU ÜLKEDEN HİÇBİR ŞEY OLMAZ.

Zaten dünyaya bir kere geldim,huzurlu ve mutlu yaşamak istiyorum diyen imkanı varsa ülkeyi terk eder. Bu kadar basit.

DOHC
28-09-2017, 09:59
Futbolcu %15 vergi veriyor, ben %35.........

free-hifi
28-09-2017, 10:01
Değeri artmadan eli ayağı düzgün doğan şahin bakmak lazım, gerçi onunda temizi 15-20 arasında şu an.

Molev
28-09-2017, 10:05
Ya arkadaşlar birşey söyliycem şu internet ortamındaki otomobil forumlarında bir gruplaşsak bir eylem vs. birşeyler yapsak biri bir yerden bir çıra yaksa biz sesimizi çıkartmadıkça köprüye 2 zenci daha koyun vs. vs. dedikçe bunlar hep böyle devam edicek bunun bir sonu gelmiycek, yokmu diğer forumlardan yönetici tanıdıkları olan ortak bir konu açılsa her forumda ordaki üyeler sağlam bir yerde tek konuya toplansa sosyal medya twitter toplanıyoruz vs. vs. diye... Hatta eğitim sistemi, vergiler, ekonomi vb. şeyler ile ilgili 5-10 maddelik bir kalkışmamı eylemmi vs. bu güne kadar hiçbir eyleme katılmadım ama artık katılıcam ya ben bile bunu diyosam artık gelicek desteği siz düşünün bunun başında olan çok büyük bir halk desteği alıcak eminim.

rain man
28-09-2017, 10:07
ÖTV oranları birada yüzde 63, cep telefonunda yüzde 25, güneş kreminde yüzde 20, tıraş köpüğünde yüzde 6,7, elmas, pırlanta, yat, tekne ve kotrada yüzde 0!

Sanırım asıl lüks olan nefes almamız. Geçtiğimiz aylarda çıkan ÖTV oranları değişikliği sonrası böyle. Bir ülkede herkesin zorunlu olarak tüketmesi gereken kalemler herkes rahatça yaşayabilsin diye daha uygun olması gerekmiyor mu? Semer vurmaya ses çıkarmayan millet olduk hadi eyvallah yahu şunu değiştirmeye cüret edecek bir muhalefet yok mu?

Sanırım durum o kadar vahim ki normal bir düzene geçemiyoruz çünkü şu kadar vergi yapılan israfı ancak karşılıyor cepleri güç bela dolduruyor.

By CrAzY
28-09-2017, 10:10
Gibi gibi.

http://www.imgim.com/21768114_10213006928141263_5542531716601507829_n.j pg

Quantum
28-09-2017, 10:12
Köprüye zenci koyma hikayesi gerçek oluyor zaten. Boğaziçi köprüsünün gişe olmayan Anadolu Avrupa geçiş kısmına da gişe koyulacak.
Hangi eylemden bahsediyorsunuz siz?
Hala ohal var bu ülkede yavaş eylem yapın!

İbrahim33
28-09-2017, 10:14

Büyük şirketler için mantıklı olabilir. Mesela 3 sene önce sıfır km jetta 65 liraydı , şimdi satışa çıkarsa 70 ten satar. 40 bin lira havaya kira parası vermek nerede. İşi bıraktığında ya da arabayı ıskartaya çıkaracağında elinde sermaye olması nerede ?

KÖROĞLU
28-09-2017, 10:17
Sanırım durum o kadar vahim ki normal bir düzene geçemiyoruz çünkü şu kadar vergi yapılan israfı ancak karşılıyor cepleri güç bela dolduruyor.

Şu kısmı okuyunca istemsiz güldüm, hakikatten normal düzmüyorlar, straight alışmışken adamlar threesome'a doğru gidiyor.

Daha önce da yazdım ama yine yazma ihtiyacı hissettim.

Gider gelirden fazla bizde, o yüzden adamlar en garanti yere oynuyorlar ve taktiksiz bam bam bam.

Biz şuan şeffaf kapağın kaldırıldığı küpteki kurbağa gibiyiz, o kapak yok ama zıplayacak özgüvende yok, çünkü o kadar inandırıldık ki orada bir engel olduğuna zıplamıyoruz.

rain man
28-09-2017, 10:17
Köprüye zenci koyma hikayesi gerçek oluyor zaten. Boğaziçi köprüsünün gişe olmayan Anadolu Avrupa geçiş kısmına da gişe koyulacak.
Hangi eylemden bahsediyorsunuz siz?
Hala ohal var bu ülkede yavaş eylem yapın!

Zaten ellerini kolaylaştıran da bu ohal ilan etme ve bunu uzatarak diledikleri gibi davranabilmeleri. Ki zaten bu sürecin uzaması da yapacaklarının teminatı olsun diye :)

Sırf bu sebeple bile darbenin gerçekten başka birileri tarafından planlanmış olduğuna insan inanamıyor. Hele ki darbe sonrası gerçekleştirilenleri düşündükçe...Tek gerçek şey bu uğurda ölen suçsuz günahsız insanlar.

rain man
28-09-2017, 10:19
Şu kısmı okuyunca istemsiz güldüm, hakikatten normal düzmüyorlar, straight alışmışken adamlar threesome'a doğru gidiyor.

Daha önce da yazdım ama yine yazma ihtiyacı hissettim.

Gider gelirden fazla bizde, o yüzden adamlar en garanti yere oynuyorlar ve taktiksiz bam bam bam.

Biz şuan şeffaf kapağın kaldırıldığı küpteki kurbağa gibiyiz, o kapak yok ama zıplayacak özgüvende yok, çünkü o kadar inandırıldık ki orada bir engel olduğuna zıplamıyoruz.

Reis için fesat :D öyle bi kıvama geldik ki artık zevk aldığımız için yazılanları okuma şeklimiz bile değişti :) ben normal bi şekilde düzene razıyım, şekilden şekile girmektense hahahaha.

Sinirlerim bozuldu.

Berk007
28-09-2017, 10:21
Birilerinin son nefesini nasıl vereceğini çok merak ediyorum. Bu kadar kul hakkı, bu kadar beddua, bu kadar zulüm, bu kadar eziyet nasıl çıkacak görmeyi istiyorum.

Can's
28-09-2017, 10:22
At yarraı açıklama yapmış yine :)

Molev
28-09-2017, 10:24
Arkadaşlar, abiler konuştuğunuz konular hep aynı bir önceki entry de dedimki elimizi taşın altına koyalım artık, herkes kabullenicekleri, olacakları, kabullenmişliği söylüyor bahsediyor, her zam haberinde hep aynı şeyleri konuşuyosunuz açın konu yada açalım/açayım ordan oraya birlik olalım itirazımız var diyelim bir kibrit çaksak çok büyük ses çıkıcak diyorum...

DOHC
28-09-2017, 10:29
Arkadaşlar, abiler konuştuğunuz konular hep aynı bir önceki entry de dedimki elimizi taşın altına koyalım artık, herkes kabullenicekleri, olacakları, kabullenmişliği söylüyor bahsediyor, her zam haberinde hep aynı şeyleri konuşuyosunuz açın konu yada açalım/açayım ordan oraya birlik olalım itirazımız var diyelim bir kibrit çaksak çok büyük ses çıkıcak diyorum...

Türkiye ortalamasını buraya da uygularsak, forumun yarısı AKP'ci.......

hddsheriff
28-09-2017, 10:30

OHAL var mabadımızdan kan alırlar.....

Molev
28-09-2017, 10:34
Türkiye ortalamasını buraya da uygularsak, forumun yarısı AKP'ci.......

AKP'ci olsun oda olsun oda vergi veriyor bende veriyorum hoşunamı gidiyomuş vergi vermek ? ben akp yi devirmenin peşinde değilimki şu parti iyi şu parti kötü muhabbetide yapmıyorum ben halk olarak tepkimizi gösterelim diyorum, şu akp ci şu fetöcü şu kürt şu laz şu çerkez diye ayrıştırırsak birbirimizi daha çok severler bizi.. yapmayın ayrıştırmayın birbirinizi !! Yargılamamız gereken birbirimiz değil bu yaşamı bize dayatanlardır.

Ewren
28-09-2017, 10:36

SS var mı bizde görelim. :)

Molev
28-09-2017, 10:38

kimse kimseden birşey alamaz arkadaş 15 temmuzda mabadlarını kurtaran ne askerdi nede polisti, HALK tı HALK akp lisi ülkücüsü bizler döküldük sokaklara çok korkmayın böyle anca bıdı bıdıdan ibaretsiniz onlar için birlik dirlik olunca ne yapıcağımızı çok iyi biliyoruz,

Benim söylediklerim herhangi bir siyasi içerik değil, sadece itiraz insanlar zorluk çekiyor, kölelik dayatılıyor, şimdi iyisin güçlüsün kuvvetlisin ama yaşlanınca emekli olamıcaksın benim emeklilik yaşım 64, bu geçim şartlarıyla birikimde yapamıyorum, üstüne dahada dahada vergi dayatılıyor bana tepki koymazsak iyiye gitmicek bu durum gidebiliceği en kötü duruma geldi bıçak kemiğe dayandı ....

DOHC
28-09-2017, 10:40
AKP'ci olsun oda olsun oda vergi veriyor bende veriyorum hoşunamı gidiyomuş vergi vermek ? ben akp yi devirmenin peşinde değilimki şu parti iyi şu parti kötü muhabbetide yapmıyorum ben halk olarak tepkimizi gösterelim diyorum, şu akp ci şu fetöcü şu kürt şu laz şu çerkez diye ayrıştırırsak birbirimizi daha çok severler bizi.. yapmayın ayrıştırmayın birbirinizi !! Yargılamamız gereken birbirimiz değil bu yaşamı bize dayatanlardır.

Çoğunluk icraatlarından memnun ki bu durumdayız.

Bu ilk büyük sitem mi AKP kararlarına 16 yıllık süreçte?

free-hifi
28-09-2017, 10:40
Tamam abi sağol

Maliye Bakanı Ağbal, binek otomobilden alınan motorlu taşıtlar vergisinin 2018’de yüzde 40 artacağını; artışın bu yıl otomobil alanlar için uygulanmayacağını söyledi.

Ağbal, binek otomobil MTV’sinin 2018 yılında yüzde 40 artacağını, MTV'de aracın vergisiz değerinin de dikkate alınacağını söyledi.

LÜKS ARAÇLARIN MTV'SİNİ KATLAYACAK YENİ SİSTEM
Şu anki motorlu taşıtlar vergisi sisteminde sadece motor hacmi ve araç yaşı belirleyici.

Yeni sistemle birlikte aracın ülkeye giriş fiyatı da vergilemede etkili olacak. Bu da lüks araçların MTV'sinde önemli artışa neden olacak.

Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı olacak. Diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış yapılacak.

free-hifi
28-09-2017, 10:41
ya sinirden elimi ısırdım dün öneriydi bugün yaptık diyor adam genişçe

Ewren
28-09-2017, 10:42

OHAL için 15 temmuz bir oyun olabilir mi acaba? sonuçta OHAL süresince istedikleri gibi at koşturuyorlar.

free-hifi
28-09-2017, 10:43
Bir gülüşü var ki kelebek görse tırtıl olur...

https://i.hizliresim.com/EyqJg8.jpg

Molev
28-09-2017, 10:44
Çoğunluk icraatlarından memnun ki bu durumdayız.

Bu ilk büyük sitem mi AKP kararlarına 16 yıllık süreçte?

Kim memnun abicim sen kabulleniyomusun memnunmusun getir o akp cilerede anlatalım geleceği olmadığını söyleyelim böyle boşvere boşvere ayrışa ayrışa o akp ci o çomarcı böylemi aydınlatıcaksın adamı ? ? Sen ben konuşmadıkça o yandaş kanalları izledikçe beyni yıkandıkça daha iyiyemi gidicek sanıyorsun ? Sen boşveriyosan sende akp cisinmi diyeyim sana buna göz yumdukça sende onlara ortak oluyosun getirin o akp cileri tek tek anlatalım bak arkadaş geleceğimiz yok diyelim aynı kaderi paylaşıyoruz diyelim...

darkmoon
28-09-2017, 10:45
Tamam abi sağol

LÜKS ARAÇLARIN MTV'SİNİ KATLAYACAK YENİ SİSTEM
Şu anki motorlu taşıtlar vergisi sisteminde sadece motor hacmi ve araç yaşı belirleyici.

Yeni sistemle birlikte aracın ülkeye giriş fiyatı da vergilemede etkili olacak. Bu da lüks araçların MTV'sinde önemli artışa neden olacak.

Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı olacak. Diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış yapılacak.

bunu ancak yasa çıkarsa çıkdıkdan sonraki araçlara uygulaya bilirler.. lüks göreceli bir şey.. 10 yaşında full dolu lüks dediğimiz aracın donanımı şu anda b segmenti c segmenti bir aracın comfort yani orta normal paketine eş değer..

onu ancak yeni sıfır gelen araçlarda yapabilirler oda lüksün kavramı çok önemli.. onuda mtv de yapamazlar çok saçma olur millet bu sefer boş araba alır kendi doldurur burda.. saçmalık yani.. ancak sıfır alırken ötv ye uygulayabilirler lüks vergisi gibi bir şey..

altugkocer
28-09-2017, 10:46
Cumhurbaşkanı başdanışmanından "vergi" tepkisi

Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi | Ekonomi Haberleri (http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-haberleri/cumhurbaskani-basdanismanindan-vergi-tepkisi_ID1440972/)

free-hifi
28-09-2017, 10:49
Öncelikle Anayasa'nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor. Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil. Ki zaten mümkün de değil. Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu'nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel. Kanun diyor ki:
“Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.” Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50'sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20'sini geçmemek üzere azaltabilir.” Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7'nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir. O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur. Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır. Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.

Molev
28-09-2017, 10:59
evren abiye pm attım izin istedim konu ile ilgili, izin gelirse diğer forumlardan ekşisözlükte yazar tanıdığı olanlar vs. bi toplanalım konuşalım #itirazımvar vb. ben ciddi ciddi yapıcam bunu kaldıramıyorum.

Grimlord
28-09-2017, 11:01
https://www.youtube.com/watch?v=r9LHofqSrBM

Selda ablamızdan gelsin, tam bizim konuya uygun :)

Quantum
28-09-2017, 11:02
Bu adamların sempatizanı olanlar bu konu içinde utanıp sıkılmadan ağlayacaklar mı acaba..

Vergi artışının olup olmayacağı belli değil.. Her zaman aynı taktik..

Ortaya bir laf atılıyor,
İhtimal 1 - Bakıldı insanlardan homurtular yükseliyor, o operasyonu yapmıyorlar. Daha sonra bunu da kullanıyorlar, bakın böyle bişey yapmadık uygulamadık sizi düşünüyoruz vsvs.. Oluşmamış bir eylemin oluşmasına izin vermemekten prim yapılıyor. Alkış kıyamet.. (İyi de o eylemi oluşturacak olan da sizdiniz?)
İhtimal 2 - İnsanların umrunda değil, koy sırtına rahvan gitsin edasıyla zam yapıştırılır, gelsin paralar.

Her iki türlü de kardalar yani..

Bu taktik hep uygulanıyor, her seferinde de aynı şekilde davranılıyor. Hiç bir zaman da ters tepmiyor.

S400 ler için para lazım.. Aşağıda devlet kuruluyor totomuzu sağlama almamız gerek abi..

Ya gülüyorum artık napayım.. :)

Cumhurbaşkanı başdanışmanından "vergi" tepkisi

Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi | Ekonomi Haberleri (http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-haberleri/cumhurbaskani-basdanismanindan-vergi-tepkisi_ID1440972/)

1. İhtimal mi gerçekleşecek yoksa :)

"Reis kurtardı gene bizi.. " repliklerini duyacak mıyız yoksa vergiyi koyup geçecekler mi bakalım nolacak.. bir kaç güne belli olur herşey.
Ancak bu vergiyi yasalaştırmayı kafaya koydularsa bu günlerde gündemi aşırı meşgul eden bir olaya hazırlıklı olun.
Çünkü bu vergi paketi Meclis'ten o arada geçecek..

B16
28-09-2017, 11:05
Herkesin atladığı birşey var.
Maliye bakanı açıklama yaparken bu zamlar 'savunma sanayisine ek gelir olarak aktarılacak' diyor.

Savaş ekonomisine geçiyoruz gibi konuşmuş. Ayrıca, IKBY ile ilgili hala somut bir adım atmadılar

darkmoon
28-09-2017, 11:05
aslında herkesin gözden kaçırdığı bir şey var .. demekki bu devletin hiç bir geliri kalmamışki artık bu kadar en dip yüklenmemesi gereken yerlerden medet arıyor .. bu verginin oranından çok daha ciddi bir şey.. ekonomi denilen kadar iyi olsa böyle şeylere tenezzül etmezlerdi .. demek artık deniz kurudu kara göründü..

darkmoon
28-09-2017, 11:11
Benim bildiğim yapılan çoğu şey zarar ediyor .. en son resmi verilerde avrasya tünel,osmangazi,3.köprü hepsi zarar ediyordu.. haziranda okuduğumda bu üçünün 4 aylık zararı sadece 800 milyon tl idi.. şimdi Allah bilir ne kadar olmuşdur..

Wromm
28-09-2017, 11:13
İnsanların zekaları ile dalga geçen bir açıklama daha. Tabi bu yorum düşünebilen ve biat etmeyen kesim için geçerli.

Benden aldığın MTV ile mi kendi füzeni, uçağını yapacaksın. Ayıptır ya ayıptır..

Maliye Bakanı Ağbal'dan MTV acıklaması... - Son Dakika Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/maliye-bakani-orta-vadeli-program-enflasyonu-artirmayacak-40592939)

KÖROĞLU
28-09-2017, 11:15
Benim bildiğim yapılan çoğu şey zarar ediyor .. en son resmi verilerde avrasya tünel,osmangazi,3.köprü hepsi zarar ediyordu.. haziranda okuduğumda bu üçünün 4 aylık zararı sadece 800 milyon tl idi.. şimdi Allah bilir ne kadar olmuşdur..

Zarar ediyor demek doğru değil. Projelendirmeleri yanlış, geçecek araç sayısı belli. Bu araç sayılarıyla garantör olmak başlı başına delilik.

Üstüne yapan firmalara devlet garantisinde kredi de verdin, adam neden yapmasın. Ödeyemedim dediğinde devlet baba hazineden öder.

Sırf yaptık demek için milletin cebindekini fark ettirmeden alıp güzel bir pr ile bize satıyorlar.

darkmoon
28-09-2017, 11:19
Zarar ediyor demek doğru değil. Projelendirmeleri yanlış, geçecek araç sayısı belli. Bu araç sayılarıyla garantör olmak başlı başına delilik.

Üstüne yapan firmalara devlet garantisinde kredi de verdin, adam neden yapmasın. Ödeyemedim dediğinde devlet baba hazineden öder.

Sırf yaptık demek için milletin cebindekini fark ettirmeden alıp güzel bir pr ile bize satıyorlar.

800 milyon tl bu ülke zarar etmişse ve o zarar senin benim cebimden zorla çıkıyorsa ben buna zarar derim .. yanlış kısmı ayrı yanlış demek o zararı telafi etmez..

free-hifi
28-09-2017, 11:32
İnsanların zekaları ile dalga geçen bir açıklama daha. Tabi bu yorum düşünebilen ve biat etmeyen kesim için geçerli.

Benden aldığın MTV ile mi kendi füzeni, uçağını yapacaksın. Ayıptır ya ayıptır..

Maliye Bakanı Ağbal'dan MTV acıklaması... - Son Dakika Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/maliye-bakani-orta-vadeli-program-enflasyonu-artirmayacak-40592939)

rusyadan alınan s400 parasını ödüyoruz

_muhaRRem
28-09-2017, 11:35
Kanseri gösterip sıtmaya razı edecekler . %20 :)

mrtngn
28-09-2017, 11:46
Bakan Naci Ağbal, şunları söyledi: "Biz biliyorsunuz bu düzenlemeyi yasayla yapıyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim MTV her sene artıyor. Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak zaten artıyor. Eğer biz herhangi bir yasal düzenleme yapmasaydık MTV yüzde 15 oranında 2018 yılında artacaktı.

Örneğin bu sene 500 TL MTV ödemiş bir vatandaşımız, aslında bu da iki taksitte ödeniyor, 250 250 ödeniyor, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık bile 575 lira olacaktı.

Dolayısıyla yaklaşık olarak 2 takside bölecek olursak yine yaklaşık 32,5 lira filan fazla ödeyecekti 2 taksitle. Şimdi biz ne yaptık burada bir yasal düzenleme yaptık ve yeni bir tarife ürettik.

Dedik ki kanuni tarife budur. Burada da doğru bir oran ifade ediyorum. Bu oranı ifade etmem lazım. Vatandaşa yanlış bilgi verecek halim yok.
Diyoruz ki MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır.

O rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış oranı çıkıyor. Bu sene 500 lira ödedi gelecek sene 575 lira ödeyecekti, şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde…

Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Herkesin durumuna göre altında arabası var ona göre vergi ödüyor.
Vatandaşımızın bu konudaki tepkisine, duyarlılığına halk veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyalı olsunlar başımız üzerine, bunda bir sorun yok. Samimiyetle bunu yaptık ama bir şey daha yaptık. Yıllardır konuşulan bir şey vardı, yani ben araç alıyorum 50 bin liraya yandaki komşum da araç alıyor 200 bin liraya ikimizin de MTV’si aynı. İkimiz de aynı parayı ödüyoruz.

Bu adalete uygun denir mi?

Bold'lu kısma bakar mısınız 😂😂 Bizi hangi seviyedeki insanlar yönetiyor allah aşkına şu açıklamalara bak

free-hifi
28-09-2017, 11:49
FK2 sahibi ile aynı mtv ödemek zoruma gidiyor bakanım haklısın :D

darkmoon
28-09-2017, 11:55
bakanın tezine anti tez yapıyım komşusu 200 bin liralık araba almış birinin evi 1 trilyon etse .. 50bin liralık araç sahibinin evide 1 trilyon eder ..

yani bu teze göre 50 bin liralık araba alıp 1 trilyonluk evde oturan adam komşusunun 200 milyarlık arabasını kıskandığı için alamadığı değil bakın cimrilik yapıp almadığı kıskandığı için böyle bir selzenişde bulunmuş..

Ewren
28-09-2017, 12:01
artık satacak bir şey de kalmadı ülkede. o yüzden bu vergi zamlarına yükleniyorlar. son çırpınışlar gibi geliyor bana.

arda35
28-09-2017, 12:03
Öncelikle Anayasa'nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor. Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil. Ki zaten mümkün de değil. Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu'nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel. Kanun diyor ki:
“Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.” Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50'sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20'sini geçmemek üzere azaltabilir.” Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7'nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir. O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur. Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır. Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.

Çıkarırlar bir khk, o iş tamam.

Ulan stepne, kıytırık bi koltuk için koca ülkenin geleceğini yaktın. İnşallah şöyle janjanlı bi kasedin falan çıkar da cümle aleme afişe olursun.

Quantum
28-09-2017, 12:07
Şöyle bir iddia var.

"1 Ocak 2018 tarihinden sonra alınacak otomobiller için geçerli MTV Ücretleri bunlar. O tarihten önce alınan araçlar yada mevcut araçlarımız için eski dilim devam etmekte olacak. (%40 zam olmayacak, %10 gibi olan yıllık zam olur) 2018i milat yaptılar yani.
Bu zam haberi ile son 3 aylık dönemde sıfır ve 2. El satışına ivme kazandırmaya çalışıyorlar bir yandan da. "

Tüm araçları mı kapsıyor vergi, yoksa 1 Ocak 2018 den sonra satın alınacak sıfır otomobiller için mi geçerli bu..

Bu bilgiyi teyid edecek ayrıntı bilgiye sahip olan var mı?

tuner faruk
28-09-2017, 12:14
http://yarinhaber.net/uploads/20150512193445_zet%20(1).png

Şu da şöyle kalsında belki lazım olur.

Ewren
28-09-2017, 12:19
http://yarinhaber.net/uploads/20150512193445_zet%20(1).png

Şu da şöyle kalsında belki lazım olur.

vergi borçları mı bunlar? rakamlar milyon tl herhalde.

KÖROĞLU
28-09-2017, 12:20
800 milyon tl bu ülke zarar etmişse ve o zarar senin benim cebimden zorla çıkıyorsa ben buna zarar derim .. yanlış kısmı ayrı yanlış demek o zararı telafi etmez..

Bile bile cebimizden alınıp birilerine verildiğini düşünüyorum, zarar "bir şeyin, bir olayın yol açtığı kötü sonuç ya da çıkar yitimi." demek en basit tabiriyle.

Burada ise göz göre göre bir hesap hatası var, zarar değil benim gözümde.

Quantum
28-09-2017, 12:29
Bile bile cebimizden alınıp birilerine verildiğini düşünüyorum, zarar "bir şeyin, bir olayın yol açtığı kötü sonuç ya da çıkar yitimi." demek en basit tabiriyle.

Burada ise göz göre göre bir hesap hatası var, zarar değil benim gözümde.

Zarar yok.. Yok çünkü zarar denilemez buna.. Zarar kelimesinin tanımı farklı bir şey.. Önce hangi kelimenin neyi ifade ettiğini bilmek gerek..

Bence, hata da değil bu, teorik olarak hesaplayıp realiteyi ön görememe vs de yok..

KÖROĞLU
28-09-2017, 12:43
Zarar yok.. Yok çünkü zarar denilemez buna.. Zarar kelimesinin tanımı farklı bir şey.. Önce hangi kelimenin neyi ifade ettiğini bilmek gerek..

Bence, hata da değil bu, teorik olarak hesaplayıp realiteyi ön görememe vs de yok..

Kamu yatırımlarında tabi ki kar gözetilmez. Çünkü adı üstünde halk'ın kullanımı için yapılan bir yatırımdır, faydası sosyal amaca hizmet ile ölçülür maddi getiri ile değil.

Bunu devlet, ilgili konuda uzmanlığı olmadığı için özel sektör vasıtasıyla yapar, ama bu özel sektöre sınırsız kaynak aktarımıyla yapılmaz.

Özel sektördeki gibi devlette de kıymetli hesap uzmanları var, proje konur ortaya bakılır olur olmaz karar bağlanır.

Sen vergi dairene toner alma, orada insanlar toneri sallayyıp taksın çıktı alsın.

Sonra köydeki çobana sorsan yapılan köprüden o kadar araç geçmeyeceğini sana söyleyecekken git garantör ol.

İşi yapacak firmanın sermayesi olmasın git kredisine de garantör ol. Cepler nasıl doluyor işte böyle.

Ben bu köprü işinini detay hesabını yapıp paylaşmıştım bulursam eklerim, iç acıtıcı bir hesaptı.