PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VDSL modem ?

-ER-
27-09-2017, 16:54
Arkadaşlar selamlar;
VDSL Turknet in internete geçiş yapacağım modem almam lazım ve bu konuya hakim değilim.

Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem önerisi aldım para performans ürünüymüş :)

Bilen eden kullanan varsa önerilerinize açığım.

B16
27-09-2017, 17:02
Just a moment... (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-ac52u-300mbps-433mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-4-port-adsl2-modem.html)

Çoğu kişi oyun için linkte ki ürünü övdü bana
Bende modem değiştirirsem linkte ki ürünü alırım.

-ER-
27-09-2017, 17:12
Just a moment... (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-ac52u-300mbps-433mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-4-port-adsl2-modem.html)

Bu gün baktım buna da çok geldi ya :D

Araba motor kırdı şimdi Motsiklette masraf çıkardı buna bu kadar veresim gelmedi hahahha

220T
27-09-2017, 18:16
Türknet'e geçiyorum,Tenda kargoda. :D

-ER-
27-09-2017, 18:53
TENDA kendi verdikleri ürünmüydü Ben kartla alacaktımda CardFinans çekemedi o yüzden kendim temin edicem. Bildiğin bir marka mı ? Tavsiye üzerine mi ? Bende türknet e geçiyorumda :D

fthdrn
27-09-2017, 19:01

Oyun için modem mi alınır :D
Işıqlı mışıqlı razer mouse :D

220T
27-09-2017, 19:14
TENDA kendi verdikleri ürünmüydü Ben kartla alacaktımda CardFinans çekemedi o yüzden kendim temin edicem. Bildiğin bir marka mı ? Tavsiye üzerine mi ? Bende türknet e geçiyorumda :D

Türknet, taahhüt olmadığı için modem vermediklerini,istenirse 160 liraya modem vereceklerini söyledi.Firmaların verdiği modemler pek iş yapmadığı için kendim almak istedim.Araştırırken Tenda'yı buldum,makul geldi.Ben de ilk kez deneyeceğim.5 dbi 2 anten var,çekim gücü iyi deniyor.VPN yok maalesef.Usb var ama ağ paylaşımı için koymuşlar sanırım.Direkt usb kaynağına torrentten indirme yapan modemler var.Bilgisayarın açık olmasına gerek yok,sadece modemden download yapabiliyorsunuz.Maalesef Tenda bunu gerçekleştiremiyor.Ucuz yollu vdsl modem. :)

-ER-
27-09-2017, 21:01
Ben torrentle pek ilgim yok öyle hunharca dosya indirmiyorum :) Sorunsun çekim gücü iyi ve arayüzü kolay olsun kafi bende bi bakayım ona o zaman :)

tiMachine
24-04-2019, 23:00
Herkese selam, iki gün önce tplink archer vr1200 aldım.
Türknet kullanıcısıyım 16 mbit kablo ile alıyorum.
En yakın alanda tek cihaz 4mbit hız ile bağlanıyor. ( WiFi üzerinden)

Tplink ayarlarında dsl seçeneğini adsl'den vdsl'e alınca bağlantı sağlanamıyor, sadece adsl üzerinden bağlanıyor. Bu iki problemi nasıl çözerim bilgisi olan var mıdır?

Aranel Ciryatan
25-04-2019, 07:42
Erel Asus AC modelleri tavsiye ederim. Özellikle 3 antenli modelleri. Evde Superonline Fiber kullanıyorum. Huawei Router veriyor Superonline ve 105 m2 evde bile çekim problemi yaşıyordum. Şimdi Asus RT-AC1900 aldım ve inanılmaz memnunum. Salonda 2.4 GHz'de zor bela 10 Mbit gören Mini Desktop bilgisayarım şimdi aynı mesafede sadece Router değişimi ile yine 2.4 GHz'de 50 mbit bağlantımı tam olarak kullanabiliyorum. Ayrıca sitelerin açılış hızları da inanılmaz gelişti. Çünkü Router'ın 1 GHz gücünde çift çekirdekli işlemcisi var ve hızlı veri akışı sağlıyor siteler açılırken.

Ne marka alırsan al mutlaka AC standartlarında olsun ve en az AC1900 olsun.

Asus AC1900'ün AC standartı şu şekilde mesela
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
802.11n : 450 Mbps'a yükseltilebilir
802.11ac: 1300 Mbps'a yükseltilebilir
802.11n TurboQAM : up to 600 Mbps

Bold yaptığım 2 arkadaş çok önemli. Şuan yeni alınan bir çok cihaz AC standartlarında ve bu cihazlara 1.3 Gbit lokal bağlantı olanağı sağlıyor. Ayrıca N standartında olan cihazlar içinde 600 mbit sağlıyor.

Evden senden başka internet kullanan varsa ve sen oyun vs oynarken lag problemin olabiliyorsa çok gelişmiş bir QoS özelliği var Asus'da. Belirli bir oyun için bile öncelik verebiliyorsun network'de.

USB portuna bir USB HDD takarak sanki networkde paylaşılmış bir ağ HDD'si gibi kullanabiliyorsun. Aynı zamanda bu HDD senin Cloud sunucun oluyor ve internet üzerinden her yerden erişebiliyor hatta sanki Gdrive falan gibi telefonunda Cloud uygulaması ile kullanabiliyorsun.

:D Ben Asus hakkında bildiklerimi yazdım. Fiyat olarak diğerlerinden 1 tık fazla evet ama özellikleri açısında kesinlikle değer.

Aranel Ciryatan
25-04-2019, 07:49
Herkese selam, iki gün önce tplink archer vr1200 aldım.
Türknet kullanıcısıyım 16 mbit kablo ile alıyorum.
En yakın alanda tek cihaz 4mbit hız ile bağlanıyor. ( WiFi üzerinden)

Tplink ayarlarında dsl seçeneğini adsl'den vdsl'e alınca bağlantı sağlanamıyor, sadece adsl üzerinden bağlanıyor. Bu iki problemi nasıl çözerim bilgisi olan var mıdır?

VDSL'e alırsanız çalışmamasının nedeni bağlantınızın ADSL olması. WiFi durumuna gelince tahminlerime göre çevrenizde ciddi bir WiFi ağı trafiği var, bu durum genelde kanal karışması dediğimiz durumdan dolayı yavaşlık ve kopmalara neden olur. Eğer 2.4 GHz'de bağlantı yapıyorsanız mutlaka bir 5 GHz bağlantı denemesi yapın. Eğer 5 GHz'de bağlantı yapıyorsanız WiFi kanal tarayıcı programlardan kurup çevrenizde en az kullanılan kanal hangisi ise WiFi ayarlarınızı ona göre değiştiriniz. Eğer kanal ayarlarınız otomatikte ise modemi kapatıp açmak kanalın değişmesini sağlar ve eğer boş bir kanala taşırsa modem kendisini WiFi hızınız yükselir.

Yigit-Y
25-04-2019, 08:45
Bütün modemlerin db çıkışları yasa gereği aynı

Ac özellikli antenli en ucuz servis ağı iyi olan modem alın.

Bağlantıyı yaptığınız kabloyu değiştirin ana kutudan eve gelen kablo kaliteli bakır olsun.hizi getiren o çünkü.

Cekmeyen odalara repeater alın.

Tplink genel anlamda iyi.

tiMachine
25-04-2019, 23:42
Sağ olun, yarın gün içinde bu çözümleri deneyeceğim.
Ancak vdsl sisteme bireysel kullanıcı olarak geçmemin bir yolu var mı yoksa sağlayıcıya mı bağlıyım bu durumda?

Yigit-Y
25-04-2019, 23:45
altyapı desteği varmı onu öğren

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019 (https://www.internetaltyapisorgulama.com/altyapi/abone/fiber-nerede.html)

destek varsa servis sağlayıcınla iletişime geç

tiMachine
26-04-2019, 08:30
altyapı desteği varmı onu öğren

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019 (https://www.internetaltyapisorgulama.com/altyapi/abone/fiber-nerede.html)

destek varsa servis sağlayıcınla iletişime geç

Yokmuş altyapı desteği, ne rezil rüsva yerde oturuyorum ya