PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota C-HR sahibi veya deneyimi olanlar yazsın

Yigit-Y
30-09-2017, 19:47
Evet deneyim sahibi insanlar foruma üye ise

Yardım beklemekteyim

Sadece araç sahibi yada deneyim olanlar yazdın

Son mtv depreminden sonra hibrid mi yoksa 1.2 turbo mu düşünülmeli

Kronik sıkıntı varmı

Gibi genel cevaplar aranıyor

Teşekkürler

overblack
30-09-2017, 20:05
ben ncap testini izledim çok sağlam.

Ferhat_V
30-09-2017, 20:59
ben bayide inceledim arkası mezar gibi dar..yani 4 kişi bindiğinde 1.80 boydaki birisi arkada bunalır..gidip hilux tercih ettik.

Yigit-Y
30-09-2017, 21:30
ben bayide inceledim arkası mezar gibi dar..yani 4 kişi bindiğinde 1.80 boydaki birisi arkada bunalır..gidip hilux tercih ettik.

Psikolojik alışığın dışında oluşundan ötürü

Yoksa ben bugün 1,85 105 kg olarak oturdum

İçerisi hem diz hem baş olarak iyi geldi

Şu cam muhabbeti yüzünden eksi

Ama dış tasarımı yaparken orayı mecburen o hale getirmişler

Ben aracı çok beğendim

Ama nette çok az bilgi var

Yeni mtv 1.8 almamaya itiyor

Bilemedim

Met
30-09-2017, 21:33
Hybrid modelinin test sürüşünü yaptım. Daha önce hybrid kullanmamıştım, diğerleriyle bi kıyaslama yapamam ama hızlanması vs. oldukça yavaş geldi.

Bana kalırsa tam anlamıyla şehir içi bayan arabası :)

dragstar
30-09-2017, 22:05
benımde merak ettıgım arabalardan bırısı

Yigit-Y
01-10-2017, 08:16
Hybrid modelinin test sürüşünü yaptım. Daha önce hybrid kullanmamıştım, diğerleriyle bi kıyaslama yapamam ama hızlanması vs. oldukça yavaş geldi.

Bana kalırsa tam anlamıyla şehir içi bayan arabası :)

Yılda 1 kere bilemedim 2 kere uzun yapıyorum

Gerisi hep şehir içi trafik

Biraz yüksek tipi ayağı düzgün otomatik arayışı içindeydim

Bunu buldum pug 3008 var ama şanzıman berbat dedilerdi

Valla dün kullandım çok hantal gelmedi

Altımda 75 hb lik clio var mesela onun gibi aynı hissiyat vardı

Kasım aralık gibi birşeyler alacağım

Bakalım neyi bulacağım

mimarsertac
01-10-2017, 08:40
Yılda 1 kere bilemedim 2 kere uzun yapıyorum

Gerisi hep şehir içi trafik

Biraz yüksek tipi ayağı düzgün otomatik arayışı içindeydim

Bunu buldum pug 3008 var ama şanzıman berbat dedilerdi

Valla dün kullandım çok hantal gelmedi

Altımda 75 hb lik clio var mesela onun gibi aynı hissiyat vardı

Kasım aralık gibi birşeyler alacağım

Bakalım neyi bulacağım

3008`in sanzumani degisti 2015 itibari ile tam otomatikler var. Bizde uzun donem kiralik 2013 vardi onun suresi bitince 2016 tam otomatik aldik. Tam otomatikler gayet iyi.

Yigit-Y
08-10-2017, 20:35
Güncel çekelim :)

Vlkn-fb
09-10-2017, 04:52
benzinli geneld 11 civarlarında yakar. Hybrid 4.5 normaldir şehir içi arkası dar değil camdan dolayı öyle hissedilir. Tavan ve diz mesafesi oldukça iedaldir. Tam otomatik cvt şanzumandır . Herhangi bir kronik arızası yoktur en azındqn şuan için olacağınıda tahmin etmiyorum. Donanımı en bazında bile tatmin edicidir. Son zamlardan sonra biraz suni olarak yükseldi ikinci el ilk alım yapanlardan alınabilir. Daha uygun rakama mtv konusuna birşey diyemeyeceğim
Olayı birde hybrid kısmında şöyle düşün devlet vermiş olduğu hybrid desteğini kesse zaten araba olur 180.000 TL burası türkiye olabilir. Bagaj cok geniş değildir. Ancak istetme çıkarılarak biraz daha derinlik kazanabilirsin.

cnzdmr
09-10-2017, 07:54
3008 daha iyi bir araç chr dan

Yigit-Y
09-10-2017, 07:56
3008 daha iyi bir araç chr dan

2 araçla kaç saatlik sürüş deneyimi yaşadınız

Bu kanıya vardınız?

cnzdmr
09-10-2017, 08:15
2 araçla kaç saatlik sürüş deneyimi yaşadınız

Bu kanıya vardınız?

2 siylede test sürüşü yaptım. Malzeme kalitesi olarak 3008 çok daha önde. Daha kaliteli teknolojik bir araç.

3008'in motor-sanzıman uyumu çok daha iyi. CHR da cvt şanzımanın olması da buna etken. Ben CVT sanzıman sevmiyorum onun da etkisi var.
Son olarak 3008 daha geniş ve rahat bir araç. İç mekan genişliği vs. Yüksek bir araç alacaksam benim için önemli bir durum bu.

2 araç içinde test sürüşüne çıkın dediklerimi anlayacaksınız zaten. Saatlerce araçları kullanmaya gerek yok arabadan anlayan insanlarız sonuçta :)

Mr.Bilal
09-10-2017, 08:15
hem 1.2 turbo hemde 1.8 hybrid modellerini test ettim. hybrid gerçekten çok hantal öyle 1.8 felan değil bu sizi yanıltmasın. performans konusunda 1.2 turbo tatminkar ama cvt şanzuman baya baya kötü çalışıyor. arabanın arka tarafında oturana Allah yardım etsin bildiğin tabut araba iki kişilik olarak düşünülmeli. CH-R yerine HRV alternatif olarak bakılabilir crossover düşünüyorsanız. taktir sizin

bozdemir
09-10-2017, 10:34
Araç çok fazla içeriye ses alıyor,
Biraz yüksek devirlerde çok bağırıyor,
Arka da oturan yolcu için çok basık gelebilir (arka camın kıvrımından ötürü)
Benim gibi boyu 1.90 olup koltuğu geride kullanan uzun kişiler için şöför arkası vahim.(gerçi kullandığım çoğu araçta öyle)
Sunroof ya da cam tavan olmaması çok kötü,
Bazı çocuklu aileler için de bagajı yetersiz kalıyor, hacmi küçük.
Yakıt konusunda beklentinizin üstünde yakabilir.

Genel hatlarıyla güzel bir tasarıma sahip. Beğeniyorum ben. Kronikleşmiş bir sorunuda yoktu en azından.

Hybrid versiyonunu tercih edecekseniz kullanımına çok dikkat etmelisiniz. Ani sert kalkışlarınız, agresif kullanımınız varsa ve uzun yollarda kullanacaksanız çok da faydalı olmayıp benzinli araç gibi yakacaktır.

Şehir içi çok sakin kullanımlarda, yoğun trafikte ideal. Aracın çalıştırdığınızda çalıştığını hissetmiyorsuz bile. En güzel yanı da çok sessiz olması.
Bakım masrafları hemen hemen benzinliyle aynı fiyatlardaydı.
Hybrid versiyonu, 1.2 turbo gibi gitmiyor,arkadaşların dediği gibi hantal kalabilir (kullanan kişiye göre)

Dynamic paketini almanızı öneririm. Kendi kendine parketme gibi özellikleri kullanmayacaksanız. (Tavanın siyah oluşu ve jant modeli başarılı, Dynamic pakette)

Sadık Özyer
09-10-2017, 12:20
Hibrit alma derim , az yakıyor denilen bütün hibritlere bindim sürdüm hiç biri az yakmıyor.Araba çok dar arkasına oturmak için uğraşır şişman biri arkası çok basık , ayrıca kıpramıyor araba yerinden , 9 litrenin altında yaktıramadım bu arabaya.

blumenberg
10-10-2017, 22:39
ben bugun hem 1.2 turbolu hem de 1.8 hybrid versiyonunun testini yaptım, her 2'si de gaz yüklenmesinde deviri sabit tutup hızlanmasına devam ediyor, fakat burada devir yükseklerde iken sesi hiç azalmıyor ve vites atmıyormuş hissi uyandırıyor, ayağınızı gazdan çekip tekrar oturttuğunuzda o ses gidiyo (devir power kısmında iken) yani devirli kullanacaksanız arabayı hiç ekonomik değil. Bir de yılda yaptığınız km de önemli, 10-15bin km yapıyosanız dizel almamak gerekiyor, zaten aralarında 1200 TL gibi bi mtv farkı da var.

1.2 turbolu versiyonda 19.000 TL sıfır faiz kredi imkanı sunuyorlar. ben arabanın dizaynını beğendim, göğüsteki deri kaliteli, aşağılara doğru indikçe plastik kalitesi vasatlara iniyor. en dolu pakette led paket imkanı sunmuyorlar, orta pakette led alabiliyorsunuz.

bakım masraflarına 500 TL dediler, 5 yıl motor ömrü varmış, ama genel olarak aracı şehir içinde sıkışık trafikte kullanmayacaksanız hybrid modelini almak mantıksız.

HG6161
11-10-2017, 10:31
3008 gibi bir seçenek varken bakmak bile pek mantıklı değil :)