PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon tamir ücreti hk.

MiaMi
30-09-2017, 20:07
Arkadaşlar öncelikle selamlar güzel hafta sonu geçirmenizi dilerim.

Yaklaşık iki hafta önce iphone 5S telefonum birden ekrana görüntü vermez oldu çok hafif şekilde açılıp kapandığını anlayabiliyordum.
Garantisi henüz bitmediğinden KVK servise gönderdim, tabii ne yedek alabildik nede format atabildim.
Neyse etrafdan arkadaşlar vs konuşuyoruz biri diyor garantili sıfırını verebilirler diğeri diyor üzerine para isteyip yeni model verebilirler. 5S kasası çok güzel olduğundan dedim inşallah SE falan teklif ederler alırım.

Gelelim konuya;
Bana bi sebepten ulaşamadıkları için telefonu teslim ettiğim turkcell bayiine mesaj atmışlar bugün bana haber gönderdiler eleman geldi abi turkcellden seni çağırıyorlar diye.
Gittim arkadaş mesajı gösterdi abi senin telefonu 1450 Tl ye tamir edeceklermiş onaylıyormusun diye. Kan beynime sıçradı aradım KVK servisi ama haftasonu geç kaldık ulaşamadım.

Bu konuyu pazartesi çözeceğim lakin sadece ve sadece buraya yazmamın sebebi biliyorum kurup dururum kafada belki burada tecrübesi olan bir arkadaşım vardır akıl verir dedim.

Sizce bu çıkan rakam ne olabilir.?

MCN21
30-09-2017, 20:15
Genelde yuksek rakam cikiyorsa cihazin yenisini veriyorlar. Yinede rakam 5s icin cok yuksek. Para istediklerine gore garanti disi bir problem olmus. Pazartesi agrizayi ogrenin olmadi akasya veya zorluya goturun cihazi. Apple in kendi dukkanlari kvk dan daha esnek davraniyorlar. Gidince sert yapip ortaligi karistirmayin genelde ters tepiyor aklinizda olsun. Bu arada hic ust model teklif ettigini gormedim apple in. Hatta farkini veriyim deseniz bile vermiyorlar. Degisim icin gelen cihazlarin gumruk proseduru farkli. Rengine kadar ayni cihaz ile degisim yapiyorlar.

Rew
30-09-2017, 20:17
Muhtemelen kullanıcı hatası diyecekler. Ekran bi yerde ezilmiş ama kırılmamış diyecekler, ekran değişimi içinde o ücreti talep edecekler falan..

Skyhawk34
30-09-2017, 20:19
tayfun abi 5s 16 gb 2. el 750 lira (kutu fatura tüm içerik)

anakart ve ekran değişimi olacağından düşünüyorum. (garantisi var diosun) her yol kapalı yani kullanıcı hatası demeleri lazım (sıvı teması vs.)

Servisi aramadan kimse hah şudur diyemez sana.

MiaMi
30-09-2017, 20:19
Bi kardeşimle konuştum onda 6s varken başına gelmiş ama abi ben 1000 tl verdim sıfırını verdiler apple'dan dedi. Muhtemelen garantiye sokmadılar cihazı ama ne sıvı teması oldu nede cam kırılması titiz kullanırım 2 veya 3 defa düştü elimden gönyesi kaymış bir telefon değildi.

MiaMi
30-09-2017, 20:21
Bu arada fiyatlandırmaya baktım herhalde günceldir bu fiyatları o zaman kvk yeni desem yeni telefon sokakta daha ucuz tamir desem apple'dan pahalımı??

iPhone Servis Fiyatlandırması - Apple Destek (https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing)

Lee-on!
30-09-2017, 20:22
5s ekrani ne zamandir 1450 lira oldu. Başka bir sey vardir diyecegim ama degisimin de ucreti olmaz. Değişim olmaz o zaman adi. Ben es dost olunca tamir ediyorum 6nin bile ekrani 80 liraya mal oluyorken 1450 nedir. Bizim insanimizin ticaret anlayisina hayranim... Apple a götürürseniz daha cok ilgilenirler sanirim. Bu arada telefonun kasasi dahil herseyini değiştirseler yine 1450 tutmaz.

Seven7
30-09-2017, 20:57
1450 TL'nin Türkçesi, biz bu cihaza bir şey yapamayız demektir aslında bakarsanız. Yoksa herkes bilir kimsenin 5s tamiri için bu parayı vermeyeceğini.

Yüksek ihtimal anakart problemi olmuştur cihazınızda, çünkü o meblağları talep edebilecekleri çapta sadece o var. Onda da garantiye sokmadıklarına göre sıvı teması sebebi sunacaklardır. Apple bu tarz durumda -cihazın tamir göremeyeceği kanısına vardığında- sizden sıfır cihaz ile arasındaki bedeli talep edip size sıfır cihaz verir. Bu da her telefon modeline göre değişir.

Bence yapmanız gereken işlemi onaylamayıp cihazı verdiğiniz gibi teslim alıp yetkili bir Apple servisine götürmeniz.

Bu arada, servise gittiğine göre cihaz çok yüksek ihtimalle sıfırlanmıştır. Bilgileriniz uçmuş olabilir. Geçmiş olsun.

MiaMi
30-09-2017, 21:45
Nette böyle bir yazı buldum,

İPhone Yetkili Servis İle Uyuşmazlığı Uçuk Fiyat Farkı!
iPhone 6S cihazım kullanıcı hatasından kaynaklı cihaz değişim statüsünde ücretli değişimi sağlandı buraya kadar her şey normal sıkıntı bundan sonra başlıyor. Apple resmi internet sitesinde ücretli değişim iPhone 6S fiyatı yaklaşık 1650 TL yazıyor, servisin bana teklifi yaklaşık 1700 TL civarında ve değişim sağlandı, fakat telefonla aradığımda Apple müşteri temsilcisi 1499 TL'ye cihaz değişim yapabileceğini söylüyor ve bu fiyatın en doğru en alt fiyat olduğunu söylüyor. Apple'a bağlı yetkili servis 200 TL kar payı koyuyor 20-25 lira değil, 200 TL kar koyuyor. Apple gibi büyük bir marka buna nasıl müsaade ediyor nasıl bu kadar uçuk bir rakam kar payı elde ettirmeye izin veriyor. Sana bağlı bir yetkili servisin seninle aşağı yukarı aynı fiyatla değişim yapması gerekmez mi, tüm fiyatlar birbiri ile bağlantısız, uçuk fiyat farkı var koskoca dünya firması Apple bu sana yakışıyor mu?

İPhone Yetkili Servis İle Uyuşmazlığı Ucuk Fiyat Farkı! | Şikayetvar (https://www.sikayetvar.com/iphone-yetkili-servis-ile-uyusmazligi-ucuk-fiyat-farki)

onn_dear
30-09-2017, 21:46
Tüketici mahkemesi ne güne duruyor verin bir dilekçe hemen

onursumer
30-09-2017, 21:49
cihazini onaramiyorlar o net , fakat neden garanti disi onu ogrenmek gerek

kasada ufakta olsa ezik vs varsa direk garanti disi birakiyorlar mesela biraz ugrasmak gerekebilir

220T
30-09-2017, 21:57
Konu sahibinin affına sığınarak ben de bir soru sorayım:4 yıllık i5 cihazım soldan şişmeye başladı,batarya son günlerini yaşıyor.Garanti dışı cihaz için 1200 lira yazmışlar.Bu batarya işini orijinal veya orijinale en yakın olacak şekilde nasıl ve ne kadara çözeriz?

onursumer
30-09-2017, 22:00
Konu sahibinin affına sığınarak ben de bir soru sorayım:4 yıllık i5 cihazım soldan şişmeye başladı,batarya son günlerini yaşıyor.Garanti dışı cihaz için 1200 lira yazmışlar.Bu batarya işini orijinal veya orijinale en yakın olacak şekilde nasıl ve ne kadara çözeriz?

ben gittigidiyordan deji marka pil aldim 50tl kendim degistim eskisinden iyi oldu :)

MiaMi
30-09-2017, 22:00
cihazini onaramiyorlar o net , fakat neden garanti disi onu ogrenmek gerek

kasada ufakta olsa ezik vs varsa direk garanti disi birakiyorlar mesela biraz ugrasmak gerekebilir

Evet kasada ufakta olsa ezik var ve garanti dışı bırakabileceklerini tahmin ettim lakin bu para nedir telefon 3 4 senelik model, ne yani amaç küfür ettirmekmi çok tecrübesizler her yerde olduğu gibi buradada işinden nefret eden bitik insanlar çalışıyor.

1- Aradılar yarım ağız bir kadın, buyrun dinliyorum dedim iphone bul açıkmış onu kapatmanız lazım dedi tamam nasıl olacak dedim icloud şifresi sordu söylemedim apple destek merkezini ara dedi ok dedik 45 dk onla uğraştım meğerse başka bir iphone ile çok kolay hallediliyormuş.

2-Servise verince cihazsız kaldım ve ertesi gün yedek telefon aldım yani hattım açık, irtibat numarası olarak dükkan telefonunu ve cep telefonumu verdim ayrıca faturasınıda cihazla teslim ettim üzerinde numaram yazılı ayrıca sistemde kayıtlı gözüküyorum.Sen bana nasıl ulaşamıyorsun dingil cahil tim personeliyle beni muhatap ediyorsun. Soru soruyorum kardeşim sence mantıklımı bu ücret diye abi 5S 1800 tl diyor bana dedim tamam.

Ne işine sahip çıkan var nede ilgi alaka bilgi , valla insanı soğutuyorlar.

onursumer
30-09-2017, 22:02
garanti icin ugras yoksa hic vakit kaybetme geri cektir telefonu

MiaMi
30-09-2017, 22:06
Ulaşamadım ulaşsam kafa net olacak tamir içinse cihazı geri çekeceğim, sıfır içinse yine geri çekeceğim apple zorluda rahat rahat uğraşırım. Kafama takılan bu olay nedir nasıl bu paralara çıkıyorlar.

onursumer
30-09-2017, 22:09
Ulaşamadım ulaşsam kafa net olacak tamir içinse cihazı geri çekeceğim, sıfır içinse yine geri çekeceğim apple zorluda rahat rahat uğraşırım. Kafama takılan bu olay nedir nasıl bu paralara çıkıyorlar.

kime nerden ne gecirebilirsek mantigi , daha 2 ay once sivi temasi 2500tl fiyat verilen macbook airi , normal garantiden yaptirdim

DOHC
01-10-2017, 08:11

iPhone Servis Fiyatlandırması - Apple Destek (https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing)

burada 319 tl diyor resmi olarak. 1200 TL nereden çıktı?

Onurkk06
01-10-2017, 08:44
Bu ara nedense 5s lere bişey oldu arkadaşımın da telefonunda ekrana görüntü gelmiyor ses karşıya gitmiyor adam ortadaki tuşu bile kullanmazdı bozulmasın diye

220T
01-10-2017, 08:51

burada 319 tl diyor resmi olarak. 1200 TL nereden çıktı?

Buraya da bakmıştım şimdi hatırladım.Ben başka bir yerden okumuştum.

arda35
01-10-2017, 10:33
Nadir de olsa üst model cihaz verdikleri oluyor. ekşi'de alanlar var mesela.

Ama sizinki garanti şartlarını sağlamıyor muhtemelen. Apple servisinde de bir şansınızı deneyin.

Bir de onarıma giden iphone'lar için iphone'u bul özelliğinin kapatılması gerek. Sizden bu yüzden şifre istemişler, lakin işgüzarlık etmiş telefondaki arkadaş. icloud.com üzerinden uzaktan da halledebilirsiniz.

* Yedek almak kullanıcı sorumluluğundadır. yedekleme açıksa birçok bilgi zaten kayıtlıdır icloud'da. başka bir iphone'a icloud bilgileriyle giriş yaptığınızda yüklenir o telefona tüm bilgiler.

MiaMi
06-10-2017, 22:52
Evet ücret telefonu yenisi ile değiştirme için istenen mebla çıktı, telefonu geri getirttim önümüzdeki hafta zorluda baktıracağım. Bu arada iyice soğudum herhalde yeni telefon alacağım.