PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel, Downpipe ve Son İptal, Muayeneden Geçer miyim?

orka
02-10-2017, 09:55
Selamlar; Başlıkta belirttiğim gibi arkadaşlar, downpipe var ve son susturucum iptal, egzos muayenesini özel de yaptırıp kasım ayında tüv muayenesine gideceğim. muayenede sıkıntı yaşarmıyım, internette konular hep amacından çıkmış vaziyette net cevaplar alabilirsem hem benim hemde forum ziyaretçileri için faydalı olacaktır.

Konu yanlış yerdeyse taşınabilir. :)

TorqueTuning
02-10-2017, 09:56
Pek ihtimal vermiyorum geçebileceğinize.

Yogi
02-10-2017, 10:02
Geçemezsiniz

drago
02-10-2017, 10:12
Paraşütsüz atlasam ölür müyüm gibi olmuş :)

orka
02-10-2017, 10:18
Paraşütsüz atlasam ölür müyüm gibi olmuş :)

ALLAHın takdiri belki ölmeyiz. lakin aynı istasyondan geçen ve geçemeyen arkadaşlar var. aynı düzenekle. yani özellikle son zamanlarda muayeneye giren arkadaşlar da görüş yazarsa güzel olur. modifiyeli araç çok var forumda :D bende son susturucu ve içi boş kat duruyor acaba muayeneye bu şekilde girip ağır kusur derse mi eldekileri monte ettirip muayene tekrarı yaptırsam:D kasıma kadar da kim öle kim kala gerçi.

By CrAzY
02-10-2017, 10:35
Malesef geçemezsiniz :) ihtimal olarak geçme olasılığınız var ama risk alınırmı alınmaz :)

sekizsilindir
02-10-2017, 11:32
Tekrarı göze aldiysaniz deneyin, bir şey kaybetmezsiniz

drago
02-10-2017, 12:03
ALLAHın takdiri belki ölmeyiz. lakin aynı istasyondan geçen ve geçemeyen arkadaşlar var. aynı düzenekle. yani özellikle son zamanlarda muayeneye giren arkadaşlar da görüş yazarsa güzel olur. modifiyeli araç çok var forumda :D bende son susturucu ve içi boş kat duruyor acaba muayeneye bu şekilde girip ağır kusur derse mi eldekileri monte ettirip muayene tekrarı yaptırsam:D kasıma kadar da kim öle kim kala gerçi.

Şimdi şöyle söyleyeyim, bu aralar eksoz meselesine o kadar kafayı takmış durumdalar ki, oem eksozdan ceza yedi dükkandaki arkadaş.

Eksozdan ceza yiyenlerin de çevre bakanlığından ayrıca ceza yemesi durumları da var.

Geçen sene olsa yüzde 1 ihtimal derdim ama bu sene bence 0

mikelazi
02-10-2017, 12:19
kat.içimi boş yoksa dp mı var.

kat yerinde duruyorsa susturucuyu taktırın geçen.
bu şekilde sıkıntı olucanı sanmıyorum.

orka
02-10-2017, 12:40
kat.içimi boş yoksa dp mı var.

kat yerinde duruyorsa susturucuyu taktırın geçen.
bu şekilde sıkıntı olucanı sanmıyorum.

katın içi boştu son iptaldi. son haliyle içi boş kat kenarda duruyor şuan dp ve son iptal şekildeyim. ses olarak rahatsız edici birşey yok. egzosdan siyah duman bile yok. egzos muayenesini özel servislerde yaptıracağım büyük ihtimal. bu haliyle bir deneyesim var geçer mi geçmezmi diye. hem güncel bir değerlendirme olur diye düşündüm :D:D

dieselpower
02-10-2017, 12:46
aynı durum bende de var önümüzdeki ay muayene var dp düz boru var bende de. şileye falan gitmeyi düşünüyorum..

orka
02-10-2017, 12:51
aynı durum bende de var önümüzdeki ay muayene var dp düz boru var bende de. şileye falan gitmeyi düşünüyorum..

dostum begeneceğim yerde begenme butonuna bastım geri de alamıyom galiba :D

dieselpower
02-10-2017, 12:54
mühim değil :)

mikelazi
02-10-2017, 13:17
kat. görünürde yoksa geçmen çok zor.

muaynede altına girip bakıcaklar.kat.ı görmezse sıkıntı

emisyonuda dışarda yaptırırsanız daha iyi.onda sıkıntı olucanı düşünmüyorum.

orka
02-10-2017, 13:51
kat. görünürde yoksa geçmen çok zor.

muaynede altına girip bakıcaklar.kat.ı görmezse sıkıntı

emisyonuda dışarda yaptırırsanız daha iyi.onda sıkıntı olucanı düşünmüyorum.
şimdi bizim araçlarda kat radyatörün arkasında ve keçe ile kaplı vaziyette. altta benim koruma sacım da var. 3 defa muayeneye girdi hiçbiri sacı söküp incelemedi o zamanlar kat iptal yda boş degildi de. . birde sacı söküp ardından keçeyi söküp inceleme yapacaklarını sanmıyorum. alttan bakınca sacdan kat kısmı görünmüyor zaten. yani ne bilim işte :D:D

levent
02-10-2017, 14:13
son iptal halde şans vermiyorum pek.

dp + son üzerinde olacak şekilde, gezici istasyonda geçtim şubatta. s

dieselpower
02-10-2017, 15:30
muayene için sadece o gün için herhangi bi katalizör- son susturucu taksak araba için problem olur mu peki ?

mikelazi
02-10-2017, 15:37
ben riske girmem,giremem

dp takmam o yüzden(turboda motorun arkasında)
kendi aracımda.
kat.boşaltır takarım.komple düz boru olsada sonda susturucu illaki olur.o yüzden hiç sıkıntı yaşamadım.
muayne tekrarı verselerde benim için sorun yok diyorsan dene :)

Oznsrl
02-10-2017, 16:18
şimdi bizim araçlarda kat radyatörün arkasında ve keçe ile kaplı vaziyette. altta benim koruma sacım da var. 3 defa muayeneye girdi hiçbiri sacı söküp incelemedi o zamanlar kat iptal yda boş degildi de. . birde sacı söküp ardından keçeyi söküp inceleme yapacaklarını sanmıyorum. alttan bakınca sacdan kat kısmı görünmüyor zaten. yani ne bilim işte :D:D

öyle düşünmeyin bakan hertürlü olup olmadığını anlar belli olur yani ama bakmazsa arada kaynayabilir de egzozun olmadığını kimse kaçırmaz egzozu takıp gidip deneyin kat yok derlerse takıp gidersiniz geçerse şans :D

Mehmetmert
02-10-2017, 16:49
Kamera ile kontrole gectiler falan diyorlardi

AliGizda
25-08-2020, 13:02
Son durum nedir? Downpipe var aracımda son susturucu vs üzerinde, geçer miyiz muayeneden?

muratburunce
25-08-2020, 14:43
Son durum nedir? Downpipe var aracımda son susturucu vs üzerinde, geçer miyiz muayeneden?

Şansını bi dene bence geçersen sürpriz olur, bırakırlarsada zaten söktüreceksin mecbur en azından geçersen uğraşmamış olursun

Ormanci
25-08-2020, 14:51

Geçersin.

Özellikle katın nerede olduğunu bilmiyorlarsa ve görünmüyorsa...

Temmuz'da egzoz muayenesini yaptırıp, gidip DP taktırmıştım. Sonrasında da muayeneye gittim :) DP metal plaka arkasında falan duruyor, kaputu açsa göremiyor, alttan baksa yine göremiyor, gerisi zaten orj duruyordu.

AliGizda
25-08-2020, 14:54
Geçersin.

Özellikle katın nerede olduğunu bilmiyorlarsa ve görünmüyorsa...

Temmuz'da egzoz muayenesini yaptırıp, gidip DP taktırmıştım. Sonrasında da muayeneye gittim :) DP metal plaka arkasında falan duruyor, kaputu açsa göremiyor, alttan baksa yine göremiyor, gerisi zaten orj duruyordu.

Benim kötü tarafı kaputu açınca hemen gözünün önünde :) Öyle aman aman da bir ses yok, satılığa koydum aracı eğer muayeneye kadar satılmazsa mecbur yaptırcaz :)

Teşekkürler bilgi için.

Ormanci
25-08-2020, 14:59
Rica ne demek.. Yani dediğim gibi biraz da şansa. Eğer eleman çok inceliyorsa, araba biliniyorsa falan takılır... Yoksa öylesine bakıp geçiyorlar uğraşmamak için.

AliGizda
25-08-2020, 15:39
Rica ne demek.. Yani dediğim gibi biraz da şansa. Eğer eleman çok inceliyorsa, araba biliniyorsa falan takılır... Yoksa öylesine bakıp geçiyorlar uğraşmamak için.

Araba station wagon, öyle mimli, tanınan bir araba değil. O sebeple anlamıyorsa normal diye düşünebilir :)

muratburunce
25-08-2020, 15:41
Araba station wagon, öyle mimli, tanınan bir araba değil. O sebeple anlamıyorsa normal diye düşünebilir :)

çok göze batan bir araç değilse eğer çok didikleyen olmuyor ana göze batan piyasa araçları dediğimiz araçlara biraz fazla dikkat ediyorlar

AliGizda
25-08-2020, 15:43
çok göze batan bir araç değilse eğer çok didikleyen olmuyor ana göze batan piyasa araçları dediğimiz araçlara biraz fazla dikkat ediyorlar

Çok teşekkürler bilgiler için.

muratburunce
25-08-2020, 15:43
Çok teşekkürler bilgiler için.

rica ederim

mikelazi
25-08-2020, 16:11

crdi ile şilede geçen arkadaşlarım var.

AliGizda
25-08-2020, 16:35
crdi ile şilede geçen arkadaşlarım var.

Muayene bitene kadar satılmazsa Şile' ye gidicem abi :)