PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo ACT BlueGT vs Polo GTİ

PiscocuK
03-10-2017, 13:11
selamlar

Hayırlı bir iş için tayyarı verdikten sonra ayağımı yerden kessin çok ağır olmasın iyi kötü birşeyler yapılabilsin mantığı ile poloya yöneldim.Motoruda ilana koydum bu arada ciddi bir kaç kişi ile görüşüyorum.Niyetim hemen satıp 8 ekim draglarına girmek ama kısmet olmayacak sanırım.

Gelelim asıl konumuzaaa 106 gti gönüllerin efendisi bendeki yeri ayrı ama metal yorgunluğu ve sorunlu olması biraz itiyor artık.Polo hem yeni nesil hem yüksek model hemde 106 gti gibi giderli bir araba diye düşünüyorum.Başlıkta belirttiğim iki aracın birbirinden çok farkı varmı yoksa sadece yazılımsal bir beygir durumumu.Sorunlu bir arabamıdır 220 hp civarı günlük kullanılırmı gibi genel kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.Bildiğim baktığım olursa CTH motorlu olsun diyorlar onlarda yağ yakma durumu yok denecek kadar azmış.

60-70 bandında polo harici önerebileceğiniz bir araç varmı 4-5 yaşlarında ufak yollu giderli ve dizel olmayan.Egzoz sesi olmazsa olmazım :D motoru sırf sesi yüzünden aldım bu sebeple dizel 186.seçenek

şimdiden teşekkürler

onursumer
03-10-2017, 13:19
emre polo bluegt yi 2015 de sıfır aldım günlükte çok rahat yakıtı az ve kullanımı çok keyifli

ben sadece son susturucu iptali yaptırdım, yay taktım hatta 1-2 kere piste çıktım 1.4 tsi dsg ile oldukça eğlenceli hatta şimdi cooper s de hep şanzımanın eksikliğini hissediyorum

yağ yakımına gelince ben bakımban bakıma maksimum 1lt eksiltiyorum 10bin km de 0.75lt falan olctuğum ama yağ yakmıyor diye birşey yok kesinlikle

eğer roll drag vs kovalamayı düşünmüyorsan gti yerine bluegt oneririm ben

PiscocuK
03-10-2017, 13:36
emre polo bluegt yi 2015 de sıfır aldım günlükte çok rahat yakıtı az ve kullanımı çok keyifli

ben sadece son susturucu iptali yaptırdım, yay taktım hatta 1-2 kere piste çıktım 1.4 tsi dsg ile oldukça eğlenceli hatta şimdi cooper s de hep şanzımanın eksikliğini hissediyorum

yağ yakımına gelince ben bakımban bakıma maksimum 1lt eksiltiyorum 10bin km de 0.75lt falan olctuğum ama yağ yakmıyor diye birşey yok kesinlikle

eğer roll drag vs kovalamayı düşünmüyorsan gti yerine bluegt oneririm ben

Onur teşekkürler bilgiler için çok aktif roll drag kovalamam ama pist keyfi yapmak isterim iyi kötü yükleyip atıyorum stage2 gibi bişeyler de yapmak isterim.Peki motor olarak bir fark varmıdır aralarında yoksa sadece yazılımsal bir farklılıkmı var biliyormusun?

PiscocuK
03-10-2017, 13:37
Birde polo GT nin mavi rengine bayıldım ama içinde ki koltuk deseni de bir o kadar boktan olmuş bence :)

onursumer
03-10-2017, 13:41
Onur teşekkürler bilgiler için çok aktif roll drag kovalamam ama pist keyfi yapmak isterim iyi kötü yükleyip atıyorum stage2 gibi bişeyler de yapmak isterim.Peki motor olarak bir fark varmıdır aralarında yoksa sadece yazılımsal bir farklılıkmı var biliyormusun?

motorlar komple farklı , tek turbo act 150hp golfte vs kullanılan motor var bluegt de

dp,yazılımla 200 hp bandında çok keyifli olabilir bence ama satmakla satmamak arasında gidip geldiğimden ben daha dokunmadım ama içimde kalmadıda değil

ist park ta bana gayet eğlenceli geldi ama 150 hp az biraz yetersiz düzlük vs gibi yerlerde

VW Polo BlueGT - 27.08.2016 İstanbulpark halk gunu turu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=a4kM0tb_JvM)

video çekmiştim

son susturucu iptali ile ses için fikir vermesi içinde

Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=05sv0EX8pjU) dışardan

Polo BlueGT 150HP DSG exhaust - long shots - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uPuDpXgsOQU) içerden

Eworen
03-10-2017, 14:04
GTI çok daha iyi bi motora sahip altı üstü yok aracın dolu dolu gidiyor işte
GTI yükleme olarak önü çok açık GT ile kıyaslamak yanlış olur piyasada bol bol var nasıl gittikleri belli işte
GTI da baya az yakıyor mudillerine göre gayet konforlu az yağ yakan çook araç var çok yağ yakan piyasada kalmamış olabilir.
İlandaki GT lerin tamamına yakınında abuk sabuk donanımlar var full yazıyor otm klima yok full yazıyor park sensörü yok falan filan
Şayet yıl ve km çok önemli değil ise;
GTI asıl GT astar
Aslı varken astarını almazdım..
Bu fiyatlarada başka daha iyi bir araç mümkün değil varsa bana da söyleyin bende değiştireyim çok oldu artık :)

PiscocuK
03-10-2017, 14:16
GTI yükleme olarak önü çok açık GT ile kıyaslamak yanlış olur piyasada bol bol var nasıl gittikleri belli işte
GTI da baya az yakıyor mudillerine göre gayet konforlu az yağ yakan çook araç var çok yağ yakan piyasada kalmamış olabilir.
İlandaki GT lerin tamamına yakınında abuk sabuk donanımlar var full yazıyor otm klima yok full yazıyor park sensörü yok falan filan
GTI asıl GT astar
Bu fiyatlarada başka daha iyi bir araç mümkün değil varsa bana da söyleyin bende değiştireyim çok oldu artık :)

iş bu dediğim tabanca gibi bir açıklama olmuş :D 2013 ve üzeri bakıyorum.Hatamı ediyorum 2011 2012 olanları da değerlendirmelimiyim?

Gearbox
03-10-2017, 14:31
Pist ve yazılımlı kullanılacağı düşünüldüğünde en mantıklısı GTİ olacaktır.

2013 üzeri CTH motorlu tercih edin derim..

cnzdmr
03-10-2017, 14:35
2012 cth motor da olabilir onlarıda değerlendirin

Ramcho®
03-10-2017, 14:47
neden TDİ düşünmüyosun abi ? 1.6 tdi gayet keyifli olmaya başladı güzel setupla düşük yakıt tuketimi ve keyif.

srknzfr
03-10-2017, 15:03
aracımı 2.el aldım. yaklaşık 1 sene boyunca çözülemeyen bir problem ile uğraştım ancak sonuçta yakıt hortumundaki valf arızalı çıktı.. şimdi aracım maşallah zımba gibi oldu. kesinlikle GTI tavsiye ederim.

i-vtec07
03-10-2017, 15:18
Abi gtı ile blue gt nin keyfi bambaşka .

Gtı twincharger olduğu için araba rölantiden itibaren asılıyo ve üst devirlerde gayet dolu . Blue gt lerde üst devir o kadar dolu değil ayrıca ikinci el piyasası çok kötü . Arada 30 hp fark var belki ama hani stock gti stock blue gt ye tır sokar araya çok net . Tek vites duramaz yanında .

Gti her türlü mantıklı..benim düşüncem bu yönde.. ilk fırsatta tekrar alıcam o kadar diyim sana :)

berko
04-10-2017, 05:55
Kesinlikle gti derim. Alt devir dolu devir üst dolu, dolu dolu gider. Önü daha açık motorum hem. Ben cth motorlu cupraya dp, dv, filte stage 1 yazılım yaptırmıştım, 210-220 hp arası bişeydi. Şehir içi, uzun yol sorunsuz sıkıntısız kullanıyordum. Yağ da 8-10 bin km de 1 lt yakıyordu, o da normal bence.

Mr.Bilal
04-10-2017, 06:57
Gt nin motoru 150 hp act ile ayni. Turbosu cok kotu ve oyle 200 civari hpler felan yalan. Turbosu kirilgan. Max 175-180 yazilimla gorulur okdar. GTI akar gider hic gt ile kafani kurcalama. Yap stage 2 pist te donersin dragda yaparsin

ulas
04-10-2017, 07:08
Cav kullanıyorum herşeyinden çok memnunum. Aracım zır stock. Motor vs orjinal, değişmemiş. Yağ eksiltme seviyesi normal. Şu "cth iyi, cav çöp yeaaaa" furyasına kulak asmayın. Alacağınız arabayı iyi baktırın yeter. Marş basar basmaz kadranı indirenler mühendislerden çok şey bilir olmuş. Ben olsam gt yerine gti düşünürüm tayyardan sonra en azından tatmin eder.

PiscocuK
04-10-2017, 07:12
Tek tek herkese tesekkurederim yorumlari icin. Sanirim. Bu paralara daha mantikli bir arac yok

Ramcho ben dizel sevmiyorum. Bindigim aracta egzoz sesi olacak isterse 1000 cc olsun :) e birde kurcalicaz kurcaladikca guc olarak bize geri donecek sonra ugras kara tren gibi. Tabi kesinde konusmayalim ne olacagi bilinmez ama dizel en son tercih. 3 arac var favorilerimde. Bugun ev isini bitirdikden sonra araba isine agirlik verecegim. Motorda giderse yag var bal var ;)

PiscocuK
04-10-2017, 07:21
Beyler cam tavanli ile tavansiz arac arasinda cok agirlik varki varmi ve cam tavan ses yapiyormu. Olmusken cam tavanli olsun istiyorum ama patir patir ses cekmek istemiyorum

ulas
04-10-2017, 07:24
Beyler cam tavanli ile tavansiz arac arasinda cok agirlik varki varmi ve cam tavan ses yapiyormu. Olmusken cam tavanli olsun istiyorum ama patir patir ses cekmek istemiyorum

Ben alırken çok araştırmıştım. Bir çok yerden ses yaptığını okumuş ve duymuştum ve tavansız aldım. Ama cam tavan kesinlikle daha güzel duruyor oda bir gerçek.

Can's
04-10-2017, 07:26
2012 cth motor da olabilir onlarıda değerlendirin

Bence sonradan cth olanlar mantıklı değil CTH ile fren diskleri 288 den 312 mm çıktı ciddi fark bence orjınal CTH almak ve en önemlisi alıde velide yazılım yapılmamıs orjınal bir araç olması öncelik olmalı.

92Sİ
04-10-2017, 08:19
Bende iyi kötü gt de tecrübelerimi aktarayım. 2016 da sıfır 150 act fr aldım. Zannediyorum gt poloda da aynı motor var. yakıt ve kullanım açısında muzzam bir araba ama performans olarak çok kötü değil ama kötü. En basitinden yazılım yaptırdığınız zaman turbo kırma riski çok yüksek ve küçücük turbosu var. Performans anlamında yetersiz kaldığı için ve riskli olduğu için satıp typer aldım ama aklımda da gti almak vardı nasip olmadı.Birde gt deki o koltuklar nedir öyle gerçekten anlamıyorum. Eminönünden 30 tl ye koltuk kılıfı alınmış gibi görüntüsü var. Bende diğer arkadaşlar gibi kesinlikle gti diyorum. Saygılar..

Mr.Bilal
04-10-2017, 08:25
ibiza cupra da bakabilirsin

Anıl E.
04-10-2017, 08:40
Abi tavanlı bir polo gti al keyfine bak bence.

Her konuda mantıklı bir cihaz. Bluegt'nin koltukları için o aracı almazdım sanırım. Komple antrasit olursa ayrı ama o koltuklar bebek koltuğu gibi.

Eworen
04-10-2017, 08:58
Benim GTI 120 k km de "0" km almıştım cav motorlu tek kapı cam tavanlı
Şu ana kadar tek yaptığım orta iptali ara sıra gaza gelsemde böylesi bana gayet yetiyor.
Bi çok kez pistede çıktım bi çok kez uzun yol yaptım vb..
Cam tavan da ses problemim hiç olmadı
GTI ın std frenleri zayıf CTH da disk büyünce hiç bi halt olmadı stage 1-2 derken mutlaka öncelikli el atılmalı
Yağ yakma problemim şu ana kadar hiç olmadı kafasına göre 5-10 bin Km de 1 lt civarı eksiltir ruh ve ayak halinize göre değişir GTI için çok çok olası ve normal değerlerdir zaten
Cav motor tırt pırt falan diyorlar uzaktan uzaktan gülüyorum
Ben cav motorun negatif yönünü 120k km dir göremedim?
Std kullanıcı için cth motorlusu bi kaç boy geçmiş geçmemiş veya yükleme yapılacaksa cth- cav..
Uzun süredir gereksiz bir polemiktir gidiyor..

Özet geçersek tek kapı cam tavanlı GTI iyidir

PiscocuK
04-10-2017, 09:36
Rx8 kullanan birine yakit ve yag eksiltmekten bahsetmeyin beyler :)
Ozaman ibre tek yonlu gti a dondu

kalipson
04-10-2017, 09:38
Bende iyi kötü gt de tecrübelerimi aktarayım. 2016 da sıfır 150 act fr aldım. Zannediyorum gt poloda da aynı motor var. yakıt ve kullanım açısında muzzam bir araba ama performans olarak çok kötü değil ama kötü. En basitinden yazılım yaptırdığınız zaman turbo kırma riski çok yüksek ve küçücük turbosu var. Performans anlamında yetersiz kaldığı için ve riskli olduğu için satıp typer aldım ama aklımda da gti almak vardı nasip olmadı.Birde gt deki o koltuklar nedir öyle gerçekten anlamıyorum. Eminönünden 30 tl ye koltuk kılıfı alınmış gibi görüntüsü var. Bende diğer arkadaşlar gibi kesinlikle gti diyorum. Saygılar..

Eminönü iyiydi :D

derviscapaci
04-10-2017, 09:57
Seat Ibıza Cupra düşünülebılır alternatıf olarak.

Erdem K.
04-10-2017, 14:51
ben de 160lık beetle öneririm :) evet polo gti kadar gitmez ama şahsen poloya o paraları vereceğime farklı bir tarzı olan aracı tercih ederim :)

ledli ve cam tavanlı bir beetle (performans olarak olmasa da) polo gti'dan gözümde her zaman öndedir ... sokaklarda polo çok :)

IbizaFR150
04-10-2017, 15:37
Act'nin yapısını bilmiyorum ama 1.4tsi ibiza fr 150 ile 180'lik cupra ikisi de twincharged diye biliyorum. Aynı durum gt ve gti arasında da olabilir.

IbizaFR150
04-10-2017, 16:13
Act'nin yapısını bilmiyorum ama 1.4tsi ibiza fr 150 ile 180'lik cupra ikisi de twincharged diye biliyorum. Aynı durum gt ve gti arasında da olabilir.

PiscocuK
04-10-2017, 20:01
Deli gibi 106 gti seven biri olarak nasil ki 40 kat daha temiz olaa bile vts ye bakmayacagim gibi sanirim seata da bakmam ve hic ilanlarina bakmadim. Olursa polo gti olacak ozaman. Dag gecis patirdamalari ve popcorn yaptikmi tamamdir. Hayirlisi bakalim zaman ne gosterecek

PiscocuK
05-10-2017, 10:17
Bir sorum daha var.Golflerde bulunan (2011 modeldi sanırım) 1,4 160 hp lik bir motor vardı gidişi ivmelenmesi gayet güzeldi arabanın stok halde bile.
Polo gti bu araç ile kıyaslarsak eş değer yürürmü yoksa daha iyimidir?

ozan gülle
05-10-2017, 10:20
İbiza cupra bakmam demişsiniz ama ben olsam cupra alırdım çok daha yakışıklı kesinlikle gerçi polo daha kaliteli ve yanılmıyorsam cuprada cam tavan açılmıyordu arkaya doğru ama yinede tercihim cupra olurdu

PiscocuK
05-10-2017, 10:22
aman aman stok video bulamadım ama biraz oynayınca boy boy yaptığı belli

https://www.youtube.com/watch?v=FTI5AWoSBZo

PiscocuK
05-10-2017, 10:23
İbiza cupra bakmam demişsiniz ama ben olsam cupra alırdım çok daha yakışıklı kesinlikle gerçi polo daha kaliteli ve yanılmıyorsam cuprada cam tavan açılmıyordu arkaya doğru ama yinede tercihim cupra olurdu

geçiş arabası olacak 1 sene max binerim her ne alırsam o yüzden çok yakışıklılık önemli değil bu segmentte benim için

Mr.Bilal
05-10-2017, 10:26
Bir sorum daha var.Golflerde bulunan (2011 modeldi sanırım) 1,4 160 hp lik bir motor vardı gidişi ivmelenmesi gayet güzeldi arabanın stok halde bile.

Polo gti kadar gitmesede gt den cok onde olacagi kesin. Konfor, guvenlik, donanim olarak ustunlugude cabasi. Hem dsg hem manueli var saniyorum. Degerlendirilebilir

berkaym
05-10-2017, 11:07
2013 ve sonrası gti cam tavan 5 kapı olursa keyifli binilir. Gt’de iç tasarım teknoloji olarak daha keyifli ama 180-185 üstü stock haliyle çok zor. Geneli şehir içiyse donanımlı gt öneririm pist drag kaçırmam denilirse gti

individual
05-10-2017, 11:16

ibiza FR 150HP'deki motor CUPRA GTI'daki motorla aynı.TurboSupercharge hatta önü gti ve cupra kadar aynı açık.

blue GT sadece turbo var bu 1.4 TSI 150HP golf leon'daki motorla aynı biraz turbosu hatta narin.

Hatta adanada bir arkadaş satıyor.

1.4 TSI 150HP 5Kapılı Ibiza FR.

5 Kapı zorunluluğu varsa.

onursumer
05-10-2017, 11:45

polo gti daha hizli bir arac ilk iki viteste dsg ninde etkisi ile gt de gizli gibi ama gti yuruyup gidiyor

ozellikle yazilim vs varsa ciddi hizli oluyor

gt nin tek avantaji ici makyajli kasa 6r geciyor ama 6c deki konsol golf r direksiyon vs var

PiscocuK
05-10-2017, 11:45
Polo gti kadar gitmesede gt den cok onde olacagi kesin. Konfor, guvenlik, donanim olarak ustunlugude cabasi. Hem dsg hem manueli var saniyorum. Degerlendirilebilir

mesela bu?

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-160-hp-27.000-km-ilk-sahibinden-kazasiz-hasarsiz-otomatik-vites-429117963/detay/)

individual
05-10-2017, 12:06
mesela bu?

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-160-hp-27.000-km-ilk-sahibinden-kazasiz-hasarsiz-otomatik-vites-429117963/detay/)

Turbosupercharge var bunda abi.

Polo gti scricco ile ayni motor bunlarda guzel sedan jettalardada var

onursumer
05-10-2017, 12:12
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-ful-dolu-kazasiz-servis-bakim-golf-6-1.4tsi-160-hp-dsg-486784423/detay)

sundaki gibI far stop ve daha duzgun bi jantla mis gibi olur :D

PiscocuK
05-10-2017, 12:18
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-ful-dolu-kazasiz-servis-bakim-golf-6-1.4tsi-160-hp-dsg-486784423/detay)

favorilerime bir kaç araç ekledim biride bu.Düşünülebilir gibi.Bir dönem kullandım gerçekten hızlanması falan güzeldi ozamanlar

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1.4-tsi-160-hp-mk6-486128540/detay/)

Berkayy
05-10-2017, 12:42
Golf 5 GT sahibiydim 170 hp lik dsg versiyondu. Çoğu malzemesi zaten golf 6 ile aynı. Polo GT ve polo gtı karşılaştırması yapmayacağım çünkü her konuda bence gtı daha üstün. Golf 6 ile polo gtı karşılaştırırsak, polo daha hızlı ama iç mekan kalitesi, konfor v.s golf ün gerisinde. Golf 6 daha konforlu daha oturaklı bir araç. Amaç çok hızlı olmak değilse ve aile ile binilecekse ben 160 lık dsg golf 6 alırdım. ama genç işi hothatch ruhunu yaşamak istiyorsanız gti tavsiye ederim. :)

onursumer
05-10-2017, 15:48
favorilerime bir kaç araç ekledim biride bu.Düşünülebilir gibi.Bir dönem kullandım gerçekten hızlanması falan güzeldi ozamanlar

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1.4-tsi-160-hp-mk6-486128540/detay/)

bu lacivert daha güzelmiş bence :) ufak tefek dokunuşlarla daha iyi olur siyahtan

PiscocuK
05-10-2017, 15:52
bu lacivert daha güzelmiş bence :) ufak tefek dokunuşlarla daha iyi olur siyahtan

emin değilim ama bunda ki tek eksik sunroof yada cam tavan.Artık ne olarak geçiyorsa :D

Dragger
05-10-2017, 16:00
Siyahın sahibini yakınen tanırım, gözü gibi bakar arabalarına.

Eray
05-10-2017, 16:07

bu araç ilana 63.xxx den girmemiş miydi yahu ? ben mi yalnış hatırlıyorum. Araca bayılıyorum bu arada tam istediğim gibi gerçekten aracımı satıp üstünü tamamlayabilecek olsam bi dk düşünmem şu araç için.

individual
06-10-2017, 12:38

Scircco direksiyonu'da olsaymış tam olurmuş :)

individual
06-10-2017, 14:53
5 Kapı Ibiza FR DSG 150 CAV Motor
İlan No: 482548758
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-5-kapi-ibiza-fr-dsg-150-cav-motor-482548758/detay)

PiscocuK
17-10-2017, 12:48
Konuya ufak bir güncel çekmek istedim.
İlandaki araç sizce nasıl? Fiyat olarak yukarıda sanki ***** ev olayları vs derken nakit yok kredi çekeceğim.Sizce değermi bu fiyatı edermi?

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-27000-km-2014-safkan-gti-469953842/detay)

Agent
17-10-2017, 12:56
Her ne olursa olsun bence GTI ın maksimum eder 65 bandıdır. Sonuçta 2013 ile arasında bir fark yok. Koltuk ısıtmalı vs.. olsa bi nebze dicem ama bence etmez.

srknzfr
17-10-2017, 12:57
İlandaki araç sizce nasıl? Fiyat olarak yukarıda sanki ***** ev olayları vs derken nakit yok kredi çekeceğim.Sizce değermi bu fiyatı edermi?

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-27000-km-2014-safkan-gti-469953842/detay)

Bu donanımdaki bi araçta ekran olmaması..

Bence fiyat oldukça yüksek

Gökhan Bilgin
17-10-2017, 12:58

Alınacak fiyatı 70-72 arası 74’e aynısının koltuk ısıtmalı olanı satıldı renk griydi

PiscocuK
17-10-2017, 13:04
Bu donanımdaki bi araçta ekran olmaması..

Bence fiyat oldukça yüksek

Alınacak fiyatı 70-72 arası 74’e aynısının koltuk ısıtmalı olanı satıldı renk griydi

ben biraz kılım boya hata değişen olmaması servis bakımlı ve düşük km olması cezbediyor ama fiyatı da oldukça kafa karıştırıyor adam sadece 500 TL indiriyo sanırım aşırı tok bir satıcı :)

birtanede ıspartada var oda 28,000 KM de 63,000 TL istiyor ama bomboş hiç bir extrası yok arada 15,000 TL var çok farkedermi bu arabada doluluk

PiscocuK
17-10-2017, 13:05
o aracın ilanıda bu

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-doktordan-28-binde-hatasiz-stock-garaj-arabasi-490892854/detay/)

Gökhan Bilgin
17-10-2017, 13:07
o aracın ilanıda bu

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-doktordan-28-binde-hatasiz-stock-garaj-arabasi-490892854/detay/)

Bu araba satılmış öyle söyledi dün polo sayfasında pm attım abi sana

PiscocuK
17-10-2017, 13:13
Bu araba satılmış öyle söyledi dün polo sayfasında pm attım abi sana

Herkes nasibini yer kardeşim acelemiz yok bize de denk gelir elbet :)

i-vtec07
17-10-2017, 13:14
Bi xenon suz gtı alınmaz hatta mümkünse tavansız alma üstad zor satılıyo benden söylemesi elimden stock tavanlı tavansız tek kapı stage2 her türlü kombinasyon geçti :)

PiscocuK
17-10-2017, 13:15
Bi xenon suz gtı alınmaz hatta mümkünse tavansız alma üstad zor satılıyo benden söylemesi elimden stock tavanlı tavansız tek kapı stage2 her türlü kombinasyon geçti :)

sonradan bi xenonlu far takılmıyormu bunlara çıkma falan alsak :) gti ı bulduk cam tavanlısını aramayalım :D

i-vtec07
17-10-2017, 13:22
sonradan bi xenonlu far takılmıyormu bunlara çıkma falan alsak :) gti ı bulduk cam tavanlısını aramayalım :D

Masrafli diye biliyorum abi birde far yıkama olmuyo tamponda biliyosun, çoğu kişi anlar ilk bakışta :)

Piyasası gerçekten garip kafanı karıştırmak için değil iyiliğin için söylüyorum, geçen yıl tavansız bi zenonlu 2011 gtı 54 den ilandayken 45 e aylar sonra satıldı el altından bizzat beni aradı teyzeolunun arkadaşı alalımmı dedi sen bilirsin daha uyguna bulamazsın dedim aldı, tabi km de vardı biraz 80 bine yakındı :)

Ama cam tavanli dolular iyi paradan gidiyo . Mesela o ıspartadaki arabayı hayatta almam ama konyadaki ni 74 e kadar alırım biniceksem :)

PiscocuK
17-10-2017, 13:24
Masrafli diye biliyorum abi birde far yıkama olmuyo tamponda biliyosun, çoğu kişi anlar ilk bakışta :)

Piyasası gerçekten garip kafanı karıştırmak için değil iyiliğin için söylüyorum, geçen yıl tavansız bi zenonlu 2011 gtı 54 den ilandayken 45 e aylar sonra satıldı el altından bizzat beni aradı teyzeolunun arkadaşı alalımmı dedi sen bilirsin daha uyguna bulamazsın dedim aldı, tabi km de vardı biraz 80 bine yakındı :)

Ama cam tavanli dolular iyi paradan gidiyo . Mesela o ıspartadaki arabayı hayatta almam ama konyadaki ni 74 e kadar alırım biniceksem :)

adam 78 diyor aşağısı olmaz diyor :D yoksa arabaya laf yok 2014 çiçek gibi duruyor.2014 az sanırım bunlarda

Emrecan-R
17-10-2017, 13:30
abi bence kırmızı tavanlı bak cidden çok güzel duruyor

srknzfr
17-10-2017, 13:30
Benim araç 2014 tek kapı tavansız. Satarken bakalım ne kadar uğraştıracak ��

PiscocuK
17-10-2017, 13:33
abi bence kırmızı tavanlı bak cidden çok güzel duruyor

hem kırmızı hem tavanlı olursa en az 100 isterler kardeşim :D şimdili onu şansa bırakalım biz

PiscocuK
17-10-2017, 14:28
genel olarak bu vw grup ile ilgili bir sorum var
cuma gecesi kuzenin 1,6 dizel polosuna bindim koltuğu geri çekip yatırdığımda sığma ile ilgili bir sorun yok yanlız dikkatimi çeken birşey var gaz pedalı çokmu sağda yoksa vitesin olduğu kısım çokmu sola basık.Resmen ayağım yamuk şekilde kalıyor oturuş pozisyonunda.Sonra aklıma geldi 2011 golf vardı onda da bu sorunu yaşamıştım.Bu sorun (bana göre) tüm vw araçlarda varmı passatı polosu jettası.Yani sol ayak pozisyonuna bakmadım ama sanırım bu aracı kullanırken gaz pedalının çok sağda ve orta konsolun çok solda olmasından utangaç japon kızı gibi kullanıcaz arabayı

MeRtCaN
17-10-2017, 14:30
genel olarak bu vw grup ile ilgili bir sorum var
cuma gecesi kuzenin 1,6 dizel polosuna bindim koltuğu geri çekip yatırdığımda sığma ile ilgili bir sorun yok yanlız dikkatimi çeken birşey var gaz pedalı çokmu sağda yoksa vitesin olduğu kısım çokmu sola basık.Resmen ayağım yamuk şekilde kalıyor oturuş pozisyonunda.Sonra aklıma geldi 2011 golf vardı onda da bu sorunu yaşamıştım.Bu sorun (bana göre) tüm vw araçlarda varmı passatı polosu jettası.Yani sol ayak pozisyonuna bakmadım ama sanırım bu aracı kullanırken gaz pedalının çok sağda ve orta konsolun çok solda olmasından utangaç japon kızı gibi kullanıcaz arabayı

106 candır gerisi heyecan :D

PiscocuK
17-10-2017, 14:33
106 candır gerisi heyecan :D

gönlümüz hep ondan yana da biraz yeni birşeyler olsun istiyorum :)
istersen 106 takaslı motorumuz var :D üzerine 10 ver anlaşalım :D :D :D

Suleyman
17-10-2017, 16:23

İlk aracım 3 kapı cam tavansızdı, şimdiki 5 kapı cam tavanlı, maks olarak 70-80 kg ağırlık farkı var diye biliyorum. Evet maalesef cam tavan ses yapıyor ama tespit ettiğim kadarıyla cam tavandan ziyade alttaki aparat ses yapıyor onu sabitlediğimde ses kesiliyor. GTI mı GT konusuna gelince; ilk aracımı sattıktan sonra sıfır GT bakıyordum ama gidip ikinci el GTI almıştım, size de tavsiyem GTI almanız olur.

PiscocuK
17-10-2017, 16:48
İlk aracım 3 kapı cam tavansızdı, şimdiki 5 kapı cam tavanlı, maks olarak 70-80 kg ağırlık farkı var diye biliyorum. Evet maalesef cam tavan ses yapıyor ama tespit ettiğim kadarıyla cam tavandan ziyade alttaki aparat ses yapıyor onu sabitlediğimde ses kesiliyor. GTI mı GT konusuna gelince; ilk aracımı sattıktan sonra sıfır GT bakıyordum ama gidip ikinci el GTI almıştım, size de tavsiyem GTI almanız olur.

teşekkürler ilk yorumları göz önüne alarak gti konusunda kararımızı verdik.Şimdi öyle ince ince araştıyorum bakalım neler denk gelecek bir yandan da motor satılsın diye uğraşıyorum kış geldi kimse yüzüne bakmıyor :)

onursumer
17-10-2017, 19:34
teşekkürler ilk yorumları göz önüne alarak gti konusunda kararımızı verdik.Şimdi öyle ince ince araştıyorum bakalım neler denk gelecek bir yandan da motor satılsın diye uğraşıyorum kış geldi kimse yüzüne bakmıyor :)

valla gti alıcak olsam ilk bu araca bakardım

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-kazasiz-boyasiz-kirmizi-cam-tavan-full-opsiyon-gti-488957624/detay)

PiscocuK
17-10-2017, 19:40
valla gti alıcak olsam ilk bu araca bakardım

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-kazasiz-boyasiz-kirmizi-cam-tavan-full-opsiyon-gti-488957624/detay)

O zaman sorarım neden bu araç :)
misal neden benim yolladığım 2014 model değil?

onursumer
17-10-2017, 20:10
O zaman sorarım neden bu araç :)
misal neden benim yolladığım 2014 model değil?

ona bakamadım yayından kalkmış ,ben bluegt yi almadan once gti çok baktım sırf istediğim gibi kırmızı bulamadığm için sıfır mavi almıştım

tek kapı ama ısıtmalı koltuğuna kadar var yani tek kapı biraz ağır satılsada güzel araç herzaman alıcısını buluyor

onurc
17-10-2017, 20:57
Deri+alkantra direk ön plana atıyor bence. Sus plakalı olanı tercih ederdim bende. Plakası güzel.renk +tek kapı + cam tavanlı :)

PiscocuK
17-10-2017, 22:16
ona bakamadım yayından kalkmış ,ben bluegt yi almadan once gti çok baktım sırf istediğim gibi kırmızı bulamadığm için sıfır mavi almıştım

tek kapı ama ısıtmalı koltuğuna kadar var yani tek kapı biraz ağır satılsada güzel araç herzaman alıcısını buluyor

Bak bu arac Onur

onursumer
17-10-2017, 23:56
Bak bu arac Onur

bu güzel :) 4 kapı olması kesinlikle avantaj günlükte çok daha rahat oluyor zaten polo bu yonden aldıktan sonra çok alışkanlık yapıyor herşeye kullanıyorsun 1 aydır ilan vericem elim gitmiyor :D

kurtbil
18-10-2017, 00:25
Tek kapı diye yola çıkmıştım, temiz 4 kapı bulunca en başta bir burukluk olmuştu içimde ama sonradan iyiki bunu almışım dedim.

PiscocuK
18-10-2017, 18:40
satılamayan aracınız varsa bana paslayın.Maşallah ne el varmış iki gündür favorilerime aldığım 4 araç gitti.Siyah olan da gitmiş :D

Eworen
18-10-2017, 18:52
Noldu 65 ten fazla yapmiyordu :)
70-75 bulabildiklerinizi fiyatina bakmadan alin nihayetinde gti lar yaslaniyor emsali veya muadili yok bir daha da asla olmayacak bizim ulkeye bu sistemde gelmez boyle araclar bi daha
"0" km 1.0 polo 90 bin TL olmus daha ne yazalim..

PiscocuK
18-10-2017, 19:02
Noldu 65 ten fazla yapmiyordu :)
70-75 bulabildiklerinizi fiyatina bakmadan alin nihayetinde gti lar yaslaniyor emsali veya muadili yok bir daha da asla olmayacak bizim ulkeye bu sistemde gelmez boyle araclar bi daha
"0" km 1.0 polo 90 bin TL olmus daha ne yazalim..

ilk cümleyi anlayamadım sadece.Ben 65 ten fazla yapmaz diye bir lafmı ettim.Ettiysem ayıp etmişim

Eworen
18-10-2017, 19:15
ilk cümleyi anlayamadım sadece.Ben 65 ten fazla yapmaz diye bir lafmı ettim.Ettiysem ayıp etmişim

Yok yok senle hic alakasi yok
Konu icerisinde geciyordu 65 ten fazla yapmaz diye :)
Yazdigim da sitem aslinda keske bizim ulkemizede yeni gti gelebilse ne bileyim cooper s ler gelebilse falan filan
Ama nerdee..

Suleyman
18-10-2017, 19:15

Size demiyordur büyük ihtimalle, genelde böyle bir cümle dönüyor ona cevap olsa gerek :)

canozgur106
19-10-2017, 10:44
Arkadaşım yarım parça boyalı stage3 polosunu 63e kadar indiği halde satamadı gitti komple boyalı değişensiz f/e/h Fn2 ile takas etti..Garip piyasası var Polo Gti ların

Agent
19-10-2017, 11:05
Her satılan aracın orda yazılan rakamlara satılmadığını biliyoruz değil mi arkadaşlar? Allah herkesin çarşısına pazar versin 80-90 a satsın ama 2012 model 70-80 binde polo alıyorsunuz en nihayetinde. Zaten en tırt benzinli arabalar 150hp artık. Bende 3 ay önce sattım 2012 4 kapı cam tavanlı full GTI ımı 64 e ve bence gayet iyi sattım. Ama 75 ler falan aklım almıyor ne diyeyim.

Gökhan Bilgin
19-10-2017, 11:09
Tamamen fabrikasyon halde olanlar iyi paralara satılıyor. 78 yazan kaça verdi bilmiyorum ama yalovada 75 yazan 74’e verdi mesela ekstralı stageli ilaveli arabalar satılmıyor zor satılıyor kendimde yaşadım biliyorum bakan eden yazan çizen çok icraat yok

PiscocuK
19-10-2017, 11:17
Her satılan aracın orda yazılan rakamlara satılmadığını biliyoruz değil mi arkadaşlar? Allah herkesin çarşısına pazar versin 80-90 a satsın ama 2012 model 70-80 binde polo alıyorsunuz en nihayetinde. Zaten en tırt benzinli arabalar 150hp artık. Bende 3 ay önce sattım 2012 4 kapı cam tavanlı full GTI ımı 64 e ve bence gayet iyi sattım. Ama 75 ler falan aklım almıyor ne diyeyim.

satılan araç full ve 2014 model CTH motor yanlız.İllaki dediğin gibi her araç yazıldığı fiyattan gitmiyor ama karşılaştırmalara bakıldığında doluluk hasar km olayında araba 78e ankaraya hayırlı oldu

aynı km lerde bomboş olanı 67- yazdı 65 yaptı aradım son ne olur dediğim ev alıcam 64 olur dedi ki acil olduğu için 60 lara iner dedim inmedi ilanı 63 yaptı sonra 60a gitti :) yani kişinin psikolojisi bile herşeye etken.Bu araçlardan birini almak içiin 32,000 TL ye vermeyi düşündüğüm motoru gelen olsa 29 a belki 28 e bile verecektim kısmet olmadı.1 haftalık fiyat dedim lafımı yememek için ilanı güncellemedim pazar günü yine 32 yapıcam satılırsa satılır satılmazsa depoya :D

Agent
19-10-2017, 13:05
satılan araç full ve 2014 model CTH motor yanlız.İllaki dediğin gibi her araç yazıldığı fiyattan gitmiyor ama karşılaştırmalara bakıldığında doluluk hasar km olayında araba 78e ankaraya hayırlı oldu

aynı km lerde bomboş olanı 67- yazdı 65 yaptı aradım son ne olur dediğim ev alıcam 64 olur dedi ki acil olduğu için 60 lara iner dedim inmedi ilanı 63 yaptı sonra 60a gitti :) yani kişinin psikolojisi bile herşeye etken.Bu araçlardan birini almak içiin 32,000 TL ye vermeyi düşündüğüm motoru gelen olsa 29 a belki 28 e bile verecektim kısmet olmadı.1 haftalık fiyat dedim lafımı yememek için ilanı güncellemedim pazar günü yine 32 yapıcam satılırsa satılır satılmazsa depoya :D

Aynı şeyleri farklı söylüyoruz haklısın, benim aracımda 2012 ancak CTH motordu, ekstra coilover + Orj geri vites kamerası + orj bluetooth + far sensörü sıfır michelin lastik vs. vardı. Demek ucuza gitmiş :)

srknzfr
19-10-2017, 13:12
bence GTI'lar hakettiği değeri görmüyor, bi el atalım da piyasayı yükseltelim :hihih:

PiscocuK
19-10-2017, 13:43
bence GTI'lar hakettiği değeri görmüyor, bi el atalım da piyasayı yükseltelim :hihih:

Ben daha almadım acele etmeyin :D

c.sar
26-06-2018, 08:22
bilgisi olan var mıdır

Volkswagen / Polo / 1.4 TSi / GTi / SAHİBİNDEN 33.500 KM'de sahibinden.comda - 578077681 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-33.500-km-de-578077681/detay/)

Gökhan Bilgin
26-06-2018, 10:05
bilgisi olan var mıdır

Volkswagen / Polo / 1.4 TSi / GTi / SAHİBİNDEN 33.500 KM'de sahibinden.comda - 578077681 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-33.500-km-de-578077681/detay/)

Eski aracım ben 23 binde satmıştım üzerinde parçalar varken benden sonra parçaları söküldü dördüncü kişide şuan alırsanız bir senede beş el değiştirmiş olacak şuan üzerinde muhtemelen sadece forge intercooler vardır onunda orjinali yoktu yoksa onuda sökerlerdi kesin

Onurkk06
14-07-2018, 11:22
Volkswagen / Polo / 1.4 TSi / GTi / kapora alindi Sahibinden Kazasız - Tramersiz 48.500 km sahibinden.comda - 553948263 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kapora-alindi-sahibinden-kazasiz-tramersiz-48.500-km-553948263/detay) bilen varmı

MertSerhanÖ.
14-07-2018, 13:26
Polo gti aracımı satmayı düşünüyorum.

Araç stage3.

Bilgi almak isteyen p.m atabilir.

WRC
07-06-2020, 11:13
Merhaba
Çok daha iyi bir motora sahip derken bunu biraz doldurabilirmisiniz , turboları arasında ne gibi farklar var (küçük büyük açıklamasından ziyade) volanlar farklı mı farklar neler ? Yakıt pompası farklı mı farklı ise ne fark var , ayrıca GT de silindir kapama teknolojisi var ve yağ yakmayan yeni tip ACT motor kullanıyor ,VW bu motoru amiral gemisi olarak en çok kastığı Golf ve FR Leon dada kullanıyor.GT ye biraz fazla gömmüşsünüz gibi geldi bana :) Benim bildiklerim ve bilmek istediklerim bunlar. Cevap yazarsanız sevinirim.
Tşk..

DOHC
07-06-2020, 11:26
Merhaba
Çok daha iyi bir motora sahip derken bunu biraz doldurabilirmisiniz , turboları arasında ne gibi farklar var (küçük büyük açıklamasından ziyade) volanlar farklı mı farklar neler ? Yakıt pompası farklı mı farklı ise ne fark var , ayrıca GT de silindir kapama teknolojisi var ve yağ yakmayan yeni tip ACT motor kullanıyor ,VW bu motoru amiral gemisi olarak en çok kastığı Golf ve FR Leon dada kullanıyor.GT ye biraz fazla gömmüşsünüz gibi geldi bana :) Benim bildiklerim ve bilmek istediklerim bunlar. Cevap yazarsanız sevinirim.
Tşk..

2 yıllık konuyu hortlattığın için biz sana tşk ederiz.
Daha da önemlisi mesajını kime yazdın, kim cevaplayacak, keşke alıntı yaparak yazsaydın da daha da çok tşk etseydik.

WRC
07-06-2020, 11:33
2 yıllık konuyu hortlattığın için biz sana tşk ederiz.
Daha da önemlisi mesajını kime yazdın, kim cevaplayacak, keşke alıntı yaparak yazsaydın da daha da çok tşk etseydik.

Yeni alışıyorum kusura bakmayın :)

WRC
07-06-2020, 11:34
GTI asıl GT astar

Merhaba
Çok daha iyi bir motora sahip derken bunu biraz doldurabilirmisiniz , turboları arasında ne gibi farklar var (küçük büyük açıklamasından ziyade) volanlar farklı mı farklar neler ? Yakıt pompası farklı mı farklı ise ne fark var , ayrıca GT de silindir kapama teknolojisi var ve yağ yakmayan yeni tip ACT motor kullanıyor ,VW bu motoru amiral gemisi olarak en çok kastığı Golf ve FR Leon dada kullanıyor.GT ye biraz fazla gömmüşsünüz gibi geldi bana Benim bildiklerim ve bilmek istediklerim bunlar. Cevap yazarsanız sevinirim.
Tşk..

Yiğit G.
07-06-2020, 17:38
Merhaba
Çok daha iyi bir motora sahip derken bunu biraz doldurabilirmisiniz , turboları arasında ne gibi farklar var (küçük büyük açıklamasından ziyade) volanlar farklı mı farklar neler ? Yakıt pompası farklı mı farklı ise ne fark var , ayrıca GT de silindir kapama teknolojisi var ve yağ yakmayan yeni tip ACT motor kullanıyor ,VW bu motoru amiral gemisi olarak en çok kastığı Golf ve FR Leon dada kullanıyor.GT ye biraz fazla gömmüşsünüz gibi geldi bana Benim bildiklerim ve bilmek istediklerim bunlar. Cevap yazarsanız sevinirim.
Tşk..

pistonlarından amortisörlerine kadar bambaşka farklı araçlar. Biri daha yumusak sürüş daha şehir içi aracı, diğeri daha sert tam sportif.

Eworen
07-06-2020, 21:21
Uzun uzadiya yazmanin artik geregi yok GTI 9 senedir var GT 5 senedir var
Hangisi ne guclere gelebilmis
Hangisinin surusu nasil
Silindir kapatinca ne oluyomus ne olmuyormus
Bunlar cok rahat biliniyor
GTI supercharger+ turbocharger yahu bu detay varken volanlar yakit pompalari mi cok muhim.
En son nerdeyse 3 sene once yazmisim bence GT ye az gommusum halen temiz GTI lar alinabiliyorken daha yazicak soyliycek bisey yok.

WRC
08-06-2020, 17:28
Bence de uzun uzun yazmaya gerek yok VW mühendislerin mutlaka bir bildiği vardır. 1.4 hacime bu kadar beygiri ve superchargeri sıkıştırınca birde + olarak bagajda yağ tenekesi taşıma olayı var onuda ben yazayım bari , Bence GTİ daha ileride değil buna katılmıyorum ikisininde kendine has artıları ve eksileri var , tercih meselesi..Ha bu arada benim alabileceğim GTİ da piyasada kalmadı desem yeridir, Hepsi roll koşturmaktan patates oldular.Yada ilanda kendini çakal sanan hırboların elinde dönüp duruyor.

Sağolsun Doğuş ve VW de bize üçüncü dünya ülkesi muamelesi yapıp hakkettiği gibi yeni yüksek hacimli GTİ ları layik görmediği için koyunun olmadığı yerde keçiye Abduraman çelebi çekiyoruz !

WRC
08-06-2020, 17:30
pistonlarından amortisörlerine kadar bambaşka farklı araçlar. Biri daha yumusak sürüş daha şehir içi aracı, diğeri daha sert tam sportif.

Kesinlikle bence doğru yorum bu , farklılar..

Jön Türk
05-09-2023, 08:49
Merhaba Polo GT için bir sorum olacak. Yazılım filtre dp varex yaptıktan sonra keyifli oldu her şey çok güzel ama 2 silindir modunda egzozdan kötü bir ses geliyor. Modu yazılım ile kapatabiliriz dediler sorun açar mı ?

akko
19-10-2023, 13:53
Merhaba Polo GT için bir sorum olacak. Yazılım filtre dp varex yaptıktan sonra keyifli oldu her şey çok güzel ama 2 silindir modunda egzozdan kötü bir ses geliyor. Modu yazılım ile kapatabiliriz dediler sorun açar mı ?

o çok can sıkıcı bir durum gerçekten :D ben de zamanında çekmiştim o sıkıcı sesi.
Ben superchips yazılım yapmıştım ve kapatmayı önermiyorlardı.
Ben sattıktan sonra başka birinde şuan, act modu iptal 40 bin kmdir biniliyor diye biliyorum herhangi bir problem olmamış.

Jön Türk
19-10-2023, 14:22
o çok can sıkıcı bir durum gerçekten :D ben de zamanında çekmiştim o sıkıcı sesi.
Ben superchips yazılım yapmıştım ve kapatmayı önermiyorlardı.
Ben sattıktan sonra başka birinde şuan, act modu iptal 40 bin kmdir biniliyor diye biliyorum herhangi bir problem olmamış.

Mevcut firma kapatamadı :) farklı firmaya yönlendirdi onlarda extra extra istediği için kalsın dedik şimdilik.
Egzoz u kapatıp duymamaya çalışıyoruz :D

akko
19-10-2023, 14:59
Mevcut firma kapatamadı :) farklı firmaya yönlendirdi onlarda extra extra istediği için kalsın dedik şimdilik.
Egzoz u kapatıp duymamaya çalışıyoruz :D

Gazlarken vs. zaten çıkmıyor, şehir içi dolaşırken yapıyor, varex var ise zaten pek hissetmezsiniz dediğiniz gibi.

huse_inn
19-10-2023, 17:46

ben uzun bir süre kapalı olarak kullanmıştım hiç sorun yaşamadım. yaklaşık 60k kullandım

Gokhan43
20-10-2023, 14:17
Act off modu bir zarar vermez araca.Egzozlu araçlara şart zaten 2 silindir modu misfire yapar gibi çok kötü oluyor.

Yarbay
20-10-2023, 14:34
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kapali-garaj-temiz-1131229903/detay)

konuyu görünce düşük km bir bakayım dedim bu çıktı ilk sayfada içim cız etti :(

FatihR.
20-10-2023, 15:38
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kapali-garaj-temiz-1131229903/detay)

konuyu görünce düşük km bir bakayım dedim bu çıktı ilk sayfada içim cız etti :(

Torbacı arabası gibi bune ya

derviscapaci
20-10-2023, 23:26

Bir de sıfır almış :'(

mehmet6r
25-10-2023, 15:42
torbacılar bu kadar kötü hale getirmek için uğraşmıyor ya Hu

weST.27
31-10-2023, 14:37
Gruplarda da adamcağızı linçlemişlerdi baya, sonra baktım bütün insanlar foto çekmek için yarışıyor, yolda giderken önünüze atlarlar falan yazmış sahibi, çok dikkat çekiyormuş vs vs.. Ne diyeyim bir şey diyemedim. Bi üzüldüm, sonra dedim aman salla falan, durduk yere 50 moda soktu beni :D