PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic fc5 sorunsalları (kullanıcı yorumları)

YAS
03-10-2017, 20:02
Arkadaşım aziz fc5 kullanıcılarının buluşmasına katılmış.Sizle de paylaşmak istedim.Aramızda illaki bu araca bakan vardır.Böyle bir araca niyetli olan var ise kesinlikle izlemesini tavsiye ediyorum.göz ardı edilicek sorunlar değil.

İyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=y5bHoACbGx0

stlegal
03-10-2017, 20:17
honda böyle hata yapmaz karalama çalışmaları bunlar..

Nightfish
03-10-2017, 20:26
honda böyle hata yapmaz karalama çalışmaları bunlar..

Evet abi kesinlikle katılıyorum. Geçen gün sıfırların stoklandığı alanda gördüm, birileri özellikle eziyordu oraları.

Emrecan-R
03-10-2017, 20:30
kapıdan teneke sesi geliyormuş sorarlar adama alırken bakmadınmı :D körü körünemi almışlar çıkar çıkmaz marka fanatikliğine.

mert5
03-10-2017, 20:41
Bunları paylaşmayın STP abi kızar ...

16EC813
03-10-2017, 20:52
honda göçük onda :D

CelalMrz
03-10-2017, 20:52
42 bin lirayı kırmızı civic'in neresine harcamış abimiz?

stlegal
03-10-2017, 21:08
2016 civic aldık bana güvenip hergün annemin kulakları çınlıyor almayın amk honda delikanlı gibi 2000 ortalarından sonra honda bitti..

ahmetakbayir
03-10-2017, 21:16
o kirmizi civic karlıkçı halil spec olmuş pek beğenmedim

Grimlord
03-10-2017, 21:20
FİTEK 2ler 70bin lira olsun, onlar göçmüyor nasıl olsa

free-hifi
03-10-2017, 22:02

Şu an Relax modunda görünce yazar sana :)

MCN21
03-10-2017, 22:04
1.4is nelerine yetmiyor :D saka bir yana hondanin da bu kadar kulak arkasi yapmasi enteresan.

STP
03-10-2017, 22:06

Bende fk2 var delikanli, gocmuyo etmiyo rahat ol

free-hifi
03-10-2017, 22:07
Lpg ye gelen müşterilerin çoğu farkında değil . Uyarıyorum sonra yüzlerini görünce üzülüyorum. Farkında olmayan var hala

alperaslann
03-10-2017, 22:08
Japonya'ya mail atmışlar mı? Attılarsa geri dönüş nasıl oldu? Bu olay Türkiye'de çözülecek bir olay gibi durmuyor :d

free-hifi
03-10-2017, 22:11
Japonya'ya mail atmışlar mı? Attılarsa geri dönüş nasıl oldu? Bu olay Türkiye'de çözülecek bir olay gibi durmuyor :d

Yurtdışında da var onlar ne yaptı

Garanti olsun hb alsinlar

free-hifi
03-10-2017, 22:16
Başka bir siteden:

Yeni honda FC5 elegance kaportası
Merhaba; bir arkadaşım ile birlikte yeni honda civic fc5 elegance AT aldık. Araçlarımızı alalı 3 aydan fazla oldu. Bugün arkadaşım moreli çok kötü durumdaydı. Neden canının sıkkın olduğunu sorduğumda , aracın ön alt cam cıtasından tutulduğunda kapının çıta ile birlikte ayrıldığını gördük. Kendi aracımda da denedik aynı şekilde ayrıldı. Öyleki aracın kaportasını ince yapıldıgını farkettim. Kapıyı güçlendirmek için çıta veya bariyer bile atılmamış.
Konun hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazabilirmi? Tşk.

arda35
03-10-2017, 22:41
Ben Honda yöneticisi olsam, elde kalan hatalı kasaları da Türkiye'ye itelerim yine.
Adamların aracı göçmüş. Yumruk kadar göçük var. Hala daha memnunuz diyor. Size müstahak dayı. Eski nesil motorlar da müstahak, göcen kopan kasa da müstahak. Saçma bi fanatikliğe kapılmış gidiyorsunuz.

Emrecan-R
03-10-2017, 22:44
RS neysede o R16 motoru hala alan var. 2006 ya göre güzel motor ama yıl olmuş 2017

MK8800
03-10-2017, 22:45
Babacım bırakın bu işleri

Japonlar mis gibi duygu sensörlü araç yapmış

Moral bozukken arka taraflar göçük ; kafam dalgalı misali

İyiyken ; sileriz kardeş sıkıntı yapma xd

fthdrn
03-10-2017, 22:49
honda çok sağlam araba len mq

arda35
03-10-2017, 22:57
Şaka gibi ya. Gülmekten bitiremedim.

- Honda'yla biz bi aileyiz. Honda TR de bizim aile büyüğümüz. Biz de aile bireyleriyiz. Bizi mağdur bıdı bıdıaahahaa

Bunlar arabaya sünnet falan da yapıyodur. Arabalıktan çıkmış, evin ortanca oğlu olmuş hatalı civic'ler.

forwett
03-10-2017, 22:59
Abi sorunsal nedir. Bu forumda çok görüyorüm. Neden sorun kelimesi kullanılmıyor? Sorunsal sorunsalı diye konu açasım geldi vallahi bu günlerde.

AşkınS.
03-10-2017, 23:13
Egeaya laf eden hondacılar buyrun bol göçüklü honda size :)

sanctuary35
03-10-2017, 23:14
adamlar daha ne itelesin yaw 110bin veriyorsun rezillik birde üstüne hala honda honda diyorlar bu ne fanatikliktir yazık günah.. kendilerinle dalga geçidiğinin farkındalar ama hala honda diyor adam

sanctuary35
03-10-2017, 23:17
video çok komik olmuş hakkaten

vectra-tuner
03-10-2017, 23:25
Anamdan başka kız , Kargadan başka kuş tanımam diyen bir milletiz.. Bir abimiz de bu kasa Honda alıcak , konuyu çıtlattık kendisine ama kararı yinede kesin gibi .. :D

ENGean
04-10-2017, 00:09
Fazla takılmaya gerek yok :) bi hata varmı var.
Ama bugün 90-100 bine alınan bu civicler 2 yıl sonra 30-40k km yaptgnda bile zararsız satılcak. Belki daha fazlasıa :)
Bknz 2004-2005 civic ler bile 50 bin.
98-99 civicler 30-35bin.

Son kasa civic alıpta göçük varmış 10 bin zararına verdim diyen olmycak :D
Renolarda da ilk plastık camurluk cıktgında millet dedi böyle camurlukmu olur, reno insanları kandırmıs etmiş vs. Ee şimdi noldu? :)

Sadık Özyer
04-10-2017, 00:30
Fazla takılmaya gerek yok :) bi hata varmı var.
Ama bugün 90-100 bine alınan bu civicler 2 yıl sonra 30-40k km yaptgnda bile zararsız satılcak. Belki daha fazlasıa :)
Bknz 2004-2005 civic ler bile 50 bin.
98-99 civicler 30-35bin.

Son kasa civic alıpta göçük varmış 10 bin zararına verdim diyen olmycak :D
Renolarda da ilk plastık camurluk cıktgında millet dedi böyle camurlukmu olur, reno insanları kandırmıs etmiş vs. Ee şimdi noldu? :)

kısmet olurda TL değer kazanırsa herkes patlar.

fthdrn
04-10-2017, 00:47
Abi sorunsal nedir. Bu forumda çok görüyorüm. Neden sorun kelimesi kullanılmıyor? Sorunsal sorunsalı diye konu açasım geldi vallahi bu günlerde.

Bknz: ekşi sözlük.

Mehmetmert
04-10-2017, 00:55
Bu arabanın şasisinde ciddi sorunlar var bence ,ciddi esnelemer mevcujt demekki . Bagaj kapağının oynaması menteşelerinin sağlam olmamasından değil kesinlikle...

Birde arabasında air olunca muhtemelen ön arka ayrı basıyor, belkide bağımsız 4 teker bastığında aracın şasisine yük bindiğinden ve rijit olmadığından çok esniyor.Dışındaki sacın kalınlığının bir önemi yok.

Mesela şu ekstrem bir test yük falanda var , ve pozisyon itibariyle ciddi yük biniyor şasiye ama sac kalınlığından ziyede iş aracın şasisinde bitiyor

Chevy vs. Ford HD Truck - Bed Bend Video - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=TKMQjm7i2Jw)

https://www.youtube.com/watch?v=TKMQjm7i2Jw

Yani aracın sacı suçlu değil , amca air yaptığında arabanın esnekliğinide alıp götürüyor , süspansiyona geleceğine komple şasiye biniyor. Ha onca arabaya yapıyorlar böyle birşey yok ama olmaması lazımdı.Bir test vardı bulamadım youtubede tüm SUV'leri yukarıdaki fordlar gibi çıakrıyorlardı.Mesela Nissan QQ çıktığında arka bagaj çizgisinden çıkıyordu , bagajı açtıklarında ise geri kapatamıyorlardı.Yani esnemeler normal olabiliyor arabanın şasisne göre amaaa göçük normal değil.

Bu işin sonu hayır değil pek ama bakacağız :D Dayıda Hondacıyım diye gezeceğine Type-R'a bir an önec taypır demeyi bırakması gerekiyor :D

Sert@ç
04-10-2017, 01:19
Hala honda alırız diyolar bide
Su veren itfayenin hortumu...

300E
04-10-2017, 01:22
42 binlira ona harcayacağına, arabanın parasının üstüne koyup, F30 alsaydı göçmeyecekti, hemde daha iyi arabaya binecekti, şu arabaya 42 bin harcayan adama müstahak. :D

MCN21
04-10-2017, 06:10
Honda turkiye 10bin tl ateslese yada indirim yapsa kimse gocugu gormez :D

free-hifi
04-10-2017, 07:58
Göçük olan yere köpük basariz sonra bir daha göçmen diyenler vardı .

delta0o
04-10-2017, 08:29
Honda hata onda ..

BARR
04-10-2017, 08:50
Yazık kıçı başı yamulan arabaya 42.000tl harcayıp paçalı tavuk gibi gezip üstüne de bedava "taypırrr" istemek...

onurc
04-10-2017, 09:04
40 küsür bin lira harcadım diyor bir de gururla,dayıcım kusura bakmada boşa harcamışsın ama.size müstahak olmuş hakkaten.
araba olmamış bariz.almayıverin işte,araba mı yok alacak.

ahmetbaha-drs
04-10-2017, 09:07
Mazda bunu begendi.. :D
Hatchback'lerde bu problemler yok sanırım?

YAS
04-10-2017, 09:08
Mazda bunu begendi.. :D
Hatchback'lerde bu problemler yok sanırım?

Evet onlarda yok

ulas79
04-10-2017, 09:44
[Alıntıdır 03.10.2017] Bir vatandaşımız son anda kurtulmuş.

Honda Civic Kaporta Deformasyonu ProblemiPage 5 of 6 (https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-kaporta-deformasyonu-problemi--128021248-5#129224420)

Herkese merhaba Kayseriden yazıyorum.3 hafta önce aracımı kronik kapı kilidi ve su eksiltme sorunu sebebiyle sattım. yeni bir arayış içindeyken honda cıvıc rs test sürüşüne gittim. ve oldukça memnun kaldım. standart olarak sunduğu ısıtmalı deri koltuk+navigasyon+sunroof+f1 vs vs beni gayet tatmin etti.yakıt konusu beni çok endişelendirmedi ***** twinturbo araçtan sonra korkutmadı yakıt değeri. konsoluna bayıldım. alman grubundan sonra ilk defa vay be adamlar yapmış dediğim bir araca denk geldiğim için sevindim.

Cuma öğleden sonra aracı test ettikten sonra oturduk pazarlıga. cıvıc sedan rs. 120900tl liste fiyatlı olan aracı, kaput koruma,4 cam film lumar, ön kapı eşikleri( cıvıc yazan led),çamurluk kaplama, arka spor difüzör,orj kaucuk paspas ekleterek 119bin tl'ye bitirdik.bugune yetişmez ptesi gününe hem aracın extralarını yaptıralım hemde satış işlemlerini trafigi vs vs ptesi günü teslim edelim dediler. hayhay dedim kapora verdim. içim kıpır kıpır showroomdan çıktım.

haftasonu evde internette youtubta aracı araştırıyorum olumlu olumsuz çok yorum yazılmış, işte 8.2 saniye cok bir süre, cvt şanzıman iyi/kötü vs vs. sevende olmuş sevmeyende. ama ben test sürüşü yaptıgım için hoşuma gitti kulak asmadım. taaki bu göçük problemine kadar. korkarak üzülerek okudugum yorumlar, vidyolar, test sürüşü aracında bile hatanın olduğu vidyolar.ve Honda Türkiye'nin bu sorunlara KULLANICI HATASI DİYE GERİ ÇEVİRMESİ. içime kurt düştü.

pazar tatil dinlemeden satış temsilcisinin kartından cep telefonunu aradım ve durumu anlattım

bana denen şu: hatalı araçlar ilk banttan çıkanlar. sizin alacagınız araç 7.parti. bir sorun oluşmayacaktır.

biraz rahatlasamda yinede kuşkulu bir şekilde ptesi gününü bekledim. 120000 tl para verip 3 ay sonra sıkıntı yaşarsam ne tepki veririm diye de düşünmüyor değilim.

ptesi günü sabah, internetteki mahkeme yazılarını,göçük videolarını,resimlerini telefonuma indirerek showroomun yolunu tuttum.

aracıma son olarak film çekildiğini yarım saat içinde hazır olacağını söylediler.
tabi ben konuyu açtım, resimler, geri dönüşyazıları vs vs. bana satış şefi ''bu artık duyulan bir olay biliyosunuzdur'' dedi. pazarlık aşamasında aracı tanıtırken bunu dile getirmediklerini söyledim. ve böyle bir sorunla karşılaşırsam napcaklarını sordum. Biz Honda TR ne derse onu yaparız, su ana kadar gelen GÖÇÜK problemlerinde Kullanıcı Kaynaklı olduğunu, bu yüzden bir işlem yapamaycaklarını söylediler.

şefin sözleri :sizin aracınız 8.ay üretim, beyaz, bu sorun genelde koyu renkli araçlarda oluyor, 10 araçtan 1 inde böyle bir şikayet alıyoruz.sizin aracınızda inşallah sorun cıkmaz. Honda büyük bir firma, illaki bu şikayetleri göz önüne koyacak, araçları değişime alacaktır. kendi ayağına kurşun sıkmaz vs vs vs.

Yani aklımızla dalga geçmekte, sen 120 bin tl yi ver, zar at kumar oyna. belki seninkinde sorun cıkmaz diyor.

herneyse kısa bir istişareye kapıldım, o sırada aracı kapıya getirdiler, 10 numara görüntüsü.. 3 4 ay sonra çökmesini dahi göze aldım, yeni partide olmayacağı söylendi, bu kadar magduru çözümsüz bırakmaz honda dendi vs vs. alacagım araçta sorun yoksa kabul dedim, ama incelicem dedim, tabiki zaten siz aracı teslim alırken imza atcaksınız dediler. cıktık şef,satış elemanı filmci arkadaş ben, aracın başına gittik. uzaktan gözle görünen birşey yoktu. önce sag direge baktım sorun yok, sonra sol tarafa baktım. bakmaz olaydım. daha 0 km araçta hata var. dalga var. hepsine bizzat elimle işaretleyerek gösterdim. hata oldugunu kabul edip, cayma hakkımı kullanmak istediğimde kabul ettiler mecburen.

şimdi ben satış şefini, satış temsilcisini bayiiyi tenzi ederek konuşuyorum, HONDA TÜRKİYE olarak bu ayıbı nasıl kullanıcıya yüklüyorsunuz,bugune kadar focus leon f30 olmak üzere alman otosundan ilk defa honda aracı begenerek çok begenerek hemde almaya niyet ettim. çözüm bulun bantı değiştirin, metali sağlamlaştırın bir hareket gösterin! bu kadar sorumsuzluk olamaz, 6 yıl kaporta garantili aracı özürlü olarak millete sattırmayın ! Ben hala bu araca içim giderek bakıyorum, keşke şu sorun çözülsede gitsem tekrar talip olsam diyorum. hevesimide neşemide kırdınız HONDA TR. Yazık !

ulas79
04-10-2017, 09:46
Birde Facebook fc5 mağdurları diye bir gruba üyeyim ,bazı kişiler Japonya’ya yazmış konuyu ,Japonya Honda Türkiye Honda ile işiniz demiş yani onlarda başlarından savmış

free-hifi
04-10-2017, 09:51
Birde Facebook fc5 mağdurları diye bir gruba üyeyim ,bazı kişiler Japonya’ya yazmış konuyu ,Japonya Honda Türkiye Honda ile işiniz demiş yani onlarda başlarından savmış

Japon üretim sağlam bizimki geri dönüşüm sacdan olduğu için mi bozuk :D bu bamya pipili japonlarda bozulmuş vay be

arda35
04-10-2017, 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=04mLL0pp93w

GKHNGS
04-10-2017, 11:17
Adamın 100 küsür bin verdiği araba göçmüş hala diyorki "ömrüm yettiğince hondaya binecem"...Yahu harbiden size mustehak nedir bu marka fanatikliği ? Adamlar sizi keriz yerine koymuş ayıplı mal satmış hala markayı savunuyorlar

Birde 42 bin harcayıp bu arabayı ben yaptım diyen bir abi var...Sanırsın arabanın fabrıkasında çalışmış...Ulan 3-4 tane ek takmışsın araca ne bu havalar :)

free-hifi
04-10-2017, 11:23
Adamın 100 küsür bin verdiği araba göçmüş hala diyorki "ömrüm yettiğince hondaya binecem"...Yahu harbiden size mustehak nedir bu marka fanatikliği ? Adamlar sizi keriz yerine koymuş ayıplı mal satmış hala markayı savunuyorlar

Birde 42 bin harcayıp bu arabayı ben yaptım diyen bir abi var...Sanırsın arabanın fabrıkasında çalışmış...Ulan 3-4 tane ek takmışsın araca ne bu havalar :)

3000 liralık air var atlamayalım lütfen

Serci07
04-10-2017, 11:25
ya bu esnemelerden oluşan yamukluklar harbi çok can sıkıcı. inşallah çözüme ulaşırlar.

Quantum
04-10-2017, 11:49
Türkiye, İngiltere'nin bölgesine bağlı.

Honda Bölge Müdürlüğü gibi yani İngiltere..

O yüzden sorunu Honda UK ile çözecekler.

Honda JP ilgilenmez, ilgilenmiyor.

FC5 sahipleri, Honda TR ile sorun varsa -ki var- Honda UK'den bir şey çıkmaz, Honda TR ile yönetecekler süreci.

Benzer süreci CRV ile yaşamıştım ben. Japonya, cevap vermeye tenezzül bile etmiyor.

İngilizlere ulaşmaya çalışıyorsun, ulaşamıyorsun tabi.. Pek bir sayın asilzade beyefendiler bir kere çok küstah. Asla seninle muhatap olmuyor.
HondaTR de bitiyor iş..
Honda TR sorunla ilgili Honda UK 'e bilgilendirme yapıyor. Honda UK, Honda TR den teknik rapor istiyor, HondaTR nin de sorun var dediği teknik rapor sonrasında nasıl bir aksiyon alınacağını Honda TR ye bildiriyor, Honda TR de ya size ulaşıyor telefonla ya da servise mühendis gönderip aracınıza müdahale ediyorlar.

Honda UK nin bu sorunla ilgili bilgisi vardır ve Honda TR ye bu cevabı vereceksiniz demiştir.. Honda TR de aynen devam..

Ha 2 yıl önce ben nasıl yönettim CRV ile ilgili sorunumu? CRV turbo hortumu sorunu ile ilgili evet forumlarda çok konuşuldu çizildi. ancak böyle ne gruplar açıldı, ne videolar çekildi, ne de toplantılar vs yapıldı. Forumlarda ne yapabiliriz, sen ne yaptın, nasıl ettin vs diye fikir alışverişleri vs oldu. Sonra da sen ağasın paşasın (yanlış-doğru o farklı bir konu) taktiği ile gidildi.

Ben 2 kere hortum takımı değiştim, 1 kere özel hortum ve hortum kelepçesi imal ettirdim Honda TR ye. Bu sırada bir takım far değiştim mesela buhar alması sebepli. Yine ayar tutmadı, sattım. Geçenlerde gittim hatta, artık hortum değil, turboyu komple değiştiriyorlarmış. Hala uğraşıyorlar o işlerle yani.. Turbonun hortum giriş ve çıkışlarında mühendislik hatası var diye çok söylenmiştim, Honda TR mühendisleri ile bile tartışmıştım bu konuyla ilgili, 2 sene sonra kafası gelmiş demek ki.. :)

Sonuç olarak Bu FC5 olayında ben hiç bir şey çıkacağını sanmıyorum. Sahipleri ya 3-4 ayda bir kaportacıda düzeltip binerler ya da satıp kurtulurlar. Üstüne bir bardak soğuk su içilir.

Civic HB ler yanlış hatırlamıyorsam İngiltere'den geliyor.. CR-V İngiltere.. Type-R İngiltere.. HR-V ler yanlış bilmiyorsam Malezya ya da Endonezya. RS ler de TR üretimi mesela.. RS lerde sorun yok muymuş.. Sorun yoksa Civic ve RS ler aynı üretim bandından çıkmıyor demektir.

bozdemir
04-10-2017, 11:50
Ben Honda yöneticisi olsam, elde kalan hatalı kasaları da Türkiye'ye itelerim yine.
Adamların aracı göçmüş. Yumruk kadar göçük var. Hala daha memnunuz diyor. Size müstahak dayı. Eski nesil motorlar da müstahak, göcen kopan kasa da müstahak. Saçma bi fanatikliğe kapılmış gidiyorsunuz.

Çok doğru söylemişsiniz.

Bariz hataların olduğu araçları bile bile almak fanatiklik mi yoksa başka birşey mi düşündürüyor insanı.. Bayiden teslim aldığı gün 3M bayisine cam filmi için getiren FC5 sahibiyle konuştum geçtiğimiz gün. Aracı kayseriden aldığını adana da araç olmadığını bir kaç ay sonrasına gün verdiklerini söyledi. İnsanlar ayıplı mal almak için sıraya girmiş sanırım.

individual
04-10-2017, 11:50
Bence yeni bir tasarımla yeni bir civic gelicek.
Diğer ülkelerdeki sedan'lardada sorun var.

Tasarımda ve kullanılan materyal'de sorun var.ABD'de durumlar nasıl acaba ?

MeRtCaN
04-10-2017, 11:58
Yanlız Ben bir şey dikkatımı çekti genel olarak
12 yıl Honda ya bındım
cıvıc vtı cıvıc typer sımdı cıvıc ex var

genel olarak Honda markasını severım fanatıklıgım vardır

Bu honda fanatıklıgıne Antı patı duyan tayfa Bır tek Hondaya antı patı duyuyor

yanı renullt seven seat seven Vw seven adamlara antı patı yok sadece Honda sevenlere karsı bı antı patı var sebebını cok merak edıyorum

Quantum
04-10-2017, 12:02
12 yıl Honda ya bındım

yanı renullt seven seat seven Vw seven adamlara antı patı yok sadece Honda sevenlere karsı bı antı patı var sebebını cok merak edıyorum

Apachee style kullanıcı profilinin hondadaki metrekareye düşen oranı

220T
04-10-2017, 12:08
https://youtu.be/Ksx_ulS3hLo

doguayaz
04-10-2017, 12:32
Bir mantık kurmaya çalışıyorum.

Hatchback modellerde sorun olmadığı söyleniyor. Sadece Sedan'lar mı Türkiye'de üretiliyor ? Eğer öyleyse yerli üretim olanlarda farklı sac kalınlığı kullanılmış olabilir mi ?

stlegal
04-10-2017, 12:56
sabaha kadar nurada yazın çizin yine gözü kapalı alıcaklardır oda bizim jenerasyonun herkese alın demesi artık almayın diyoruz ama kimse dinlemiyor sıfır civilerde dünya sorun var göz ardı ediliyor camı kapatıyosun kapı kasılıyor sunroof fitili yerinde değil direksiyon 12 binde soyuluyor geriye ne kaldı konfor sıfır zaten bi motor iyi..

Ahmet Saraçoğlu
04-10-2017, 13:04
sac kalitesinden ziyade şasi rijitliğiyle alakalı bir durum anladığım kadarıyla.

2003te sorentonun gazıyla çıtayı yükseltmeye çalışan kianın ilk riolarının makyajlısından almıştık.Gerçi makyajlı makyajsız olarak kasada bariz farklar yoktu ama onda da benzeri bir olay hatırlıyorum.Şimdiki Kialara kıyasla hakikaten kalkitesiz bir arabaydı ve showroomdaki arabalarda dahi arka mamurlukta ve kapıların alt hizalarında(darbe çıtasına denk gelen yerlerden daha iç hizalarda) dalgalanmalar vardı.O zaman sorgulamıyorduk tabi , klima opsiyon , abs opsiyonda bile yoktu :D Az bi kullanıcı kitlesi olduğu ve ucuza sıfır araba alma sevinciyle gözleri kör olduğu içinde biz dahil kimse takmadı.Ama yıl olmuş 2017 , 100k üzeri rakamlar ödenen ve marka model olarak tutulup sayıca yüksek satış rakamlarına ulaşan bir araba olunca dikkat çekici oluyor.

16EC813
04-10-2017, 13:10
[Alıntıdır 03.10.2017] Bir vatandaşımız son anda kurtulmuş.

Honda Civic Kaporta Deformasyonu ProblemiPage 5 of 6 (https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-kaporta-deformasyonu-problemi--128021248-5#129224420)

Herkese merhaba Kayseriden yazıyorum.3 hafta önce aracımı kronik kapı kilidi ve su eksiltme sorunu sebebiyle sattım. yeni bir arayış içindeyken honda cıvıc rs test sürüşüne gittim. ve oldukça memnun kaldım. standart olarak sunduğu ısıtmalı deri koltuk+navigasyon+sunroof+f1 vs vs beni gayet tatmin etti.yakıt konusu beni çok endişelendirmedi ***** twinturbo araçtan sonra korkutmadı yakıt değeri. konsoluna bayıldım. alman grubundan sonra ilk defa vay be adamlar yapmış dediğim bir araca denk geldiğim için sevindim.

Cuma öğleden sonra aracı test ettikten sonra oturduk pazarlıga. cıvıc sedan rs. 120900tl liste fiyatlı olan aracı, kaput koruma,4 cam film lumar, ön kapı eşikleri( cıvıc yazan led),çamurluk kaplama, arka spor difüzör,orj kaucuk paspas ekleterek 119bin tl'ye bitirdik.bugune yetişmez ptesi gününe hem aracın extralarını yaptıralım hemde satış işlemlerini trafigi vs vs ptesi günü teslim edelim dediler. hayhay dedim kapora verdim. içim kıpır kıpır showroomdan çıktım.

haftasonu evde internette youtubta aracı araştırıyorum olumlu olumsuz çok yorum yazılmış, işte 8.2 saniye cok bir süre, cvt şanzıman iyi/kötü vs vs. sevende olmuş sevmeyende. ama ben test sürüşü yaptıgım için hoşuma gitti kulak asmadım. taaki bu göçük problemine kadar. korkarak üzülerek okudugum yorumlar, vidyolar, test sürüşü aracında bile hatanın olduğu vidyolar.ve Honda Türkiye'nin bu sorunlara KULLANICI HATASI DİYE GERİ ÇEVİRMESİ. içime kurt düştü.

pazar tatil dinlemeden satış temsilcisinin kartından cep telefonunu aradım ve durumu anlattım

bana denen şu: hatalı araçlar ilk banttan çıkanlar. sizin alacagınız araç 7.parti. bir sorun oluşmayacaktır.

biraz rahatlasamda yinede kuşkulu bir şekilde ptesi gününü bekledim. 120000 tl para verip 3 ay sonra sıkıntı yaşarsam ne tepki veririm diye de düşünmüyor değilim.

ptesi günü sabah, internetteki mahkeme yazılarını,göçük videolarını,resimlerini telefonuma indirerek showroomun yolunu tuttum.

aracıma son olarak film çekildiğini yarım saat içinde hazır olacağını söylediler.
tabi ben konuyu açtım, resimler, geri dönüşyazıları vs vs. bana satış şefi ''bu artık duyulan bir olay biliyosunuzdur'' dedi. pazarlık aşamasında aracı tanıtırken bunu dile getirmediklerini söyledim. ve böyle bir sorunla karşılaşırsam napcaklarını sordum. Biz Honda TR ne derse onu yaparız, su ana kadar gelen GÖÇÜK problemlerinde Kullanıcı Kaynaklı olduğunu, bu yüzden bir işlem yapamaycaklarını söylediler.

şefin sözleri :sizin aracınız 8.ay üretim, beyaz, bu sorun genelde koyu renkli araçlarda oluyor, 10 araçtan 1 inde böyle bir şikayet alıyoruz.sizin aracınızda inşallah sorun cıkmaz. Honda büyük bir firma, illaki bu şikayetleri göz önüne koyacak, araçları değişime alacaktır. kendi ayağına kurşun sıkmaz vs vs vs.

Yani aklımızla dalga geçmekte, sen 120 bin tl yi ver, zar at kumar oyna. belki seninkinde sorun cıkmaz diyor.

herneyse kısa bir istişareye kapıldım, o sırada aracı kapıya getirdiler, 10 numara görüntüsü.. 3 4 ay sonra çökmesini dahi göze aldım, yeni partide olmayacağı söylendi, bu kadar magduru çözümsüz bırakmaz honda dendi vs vs. alacagım araçta sorun yoksa kabul dedim, ama incelicem dedim, tabiki zaten siz aracı teslim alırken imza atcaksınız dediler. cıktık şef,satış elemanı filmci arkadaş ben, aracın başına gittik. uzaktan gözle görünen birşey yoktu. önce sag direge baktım sorun yok, sonra sol tarafa baktım. bakmaz olaydım. daha 0 km araçta hata var. dalga var. hepsine bizzat elimle işaretleyerek gösterdim. hata oldugunu kabul edip, cayma hakkımı kullanmak istediğimde kabul ettiler mecburen.

şimdi ben satış şefini, satış temsilcisini bayiiyi tenzi ederek konuşuyorum, HONDA TÜRKİYE olarak bu ayıbı nasıl kullanıcıya yüklüyorsunuz,bugune kadar focus leon f30 olmak üzere alman otosundan ilk defa honda aracı begenerek çok begenerek hemde almaya niyet ettim. çözüm bulun bantı değiştirin, metali sağlamlaştırın bir hareket gösterin! bu kadar sorumsuzluk olamaz, 6 yıl kaporta garantili aracı özürlü olarak millete sattırmayın ! Ben hala bu araca içim giderek bakıyorum, keşke şu sorun çözülsede gitsem tekrar talip olsam diyorum. hevesimide neşemide kırdınız HONDA TR. Yazık !

hevesini kırma git hb al :D

MeRtCaN
04-10-2017, 13:53
Apachee style kullanıcı profilinin hondadaki metrekareye düşen oranı

benım cevremde hıc apacı bı honda kullanıcısı olmadıgı ıcın goremıyorum onları sanırım

Karakuş
04-10-2017, 13:53
Her markanın her aracında üretimden kaynaklı kronik sorunlar olabilir. Hele ki araç yeni üretilen bir model ise. Hepsi kul üretimi, Toyota'da olsa Porsche'de olsa bu tarz sorunlar çıkabiliyor. Büyük markalar bu hatalarını gördüğünde tüm sorunlu araçlarını geri çağırıp, sorunu çözüyor. Anlaşılan Honda bu tip bir politika izleyeceğine, sorunları ötelemeye ya da örtmeye çalışıyor. Hiç kimse yeni Civic'ler tü kaka alınmaz demiyor ama ortada ki sorun ne elektronik ne de mekanik bir sorun, göz var nizam var.

Üretim kaynaklı bir hata olduğu açık seçik belli. Kullanıcılar toplanarak iyi birer avukat bulup, mahkemeye başvursun. Ayıplı mal sebebiyle ya değişim istesinler ya da araç satış bedelinde indirim istesinler. Bu olay iyice yaygınlaşır, yeni siparişlerde bu sebeple iptal edilirse Honda TR illa ki çözüm bulmak zorunda kalacak. O zaman kullanıcı hatası biz bakmıyoruz diyemezler. Kullanıcıları da sevdiği araçlarına gönül rahatlığıyla dalgasız sorunsuz binerler. Bu ülkede hak aramak zor ve uzun bir süreç ama yinede paranızı ayıplı mallara hibe etmeyin. Hatalarını düzeltsinler, öyle sipariş geçin. Kimse parayı kolay kazanmıyordur sanırım..

onn_dear
04-10-2017, 14:18
12 yıl Honda ya bındım

Abi sebebi şu: Mesela vw grubunda ilk cikan dsg de sorunlar oldu, firma ıyi niyet garantisine aldı vs. Herkes bildi kabul etti. Vw fanatiği de kabul etti evet dsg sorunlu dedi. Honda fanatiklerinde olay farklı. Göçük oldu diyorsun, olsun bir şey olmaz diyor. Ra gitmesi gerektiği gibi gitmiyor diyorsun , senin aracın fazla gidiyor diyor. Yani adamın fikrine göre Honda nın giderken kapısı düşse, vardır hondanin bir bildiği diyor yine gider alırım diyor.
Yıllarca 1.6ies koşturdum. Honda yi da severim. Ama 90 li yıllarda litre başına atmosferik 100 hp yı yakalamış bir markanın 2017 yılında turbolu ürettiği aracın 180 hp olması ve gitmesi gerektiği gibi yurumemesi normal karşılanmaz. Şimdi 0 km ies vti ep3 s2k getirsinler alalım binelim. Sonuç olarak honda 2001 de vtec2 ile benim için bitti. Ne zaman ki yakışır bir araç getirir gider alırız.

MeRtCaN
04-10-2017, 14:25
Abi sebebi şu: Mesela vw grubunda ilk cikan dsg de sorunlar oldu, firma ıyi niyet garantisine aldı vs. Herkes bildi kabul etti. Vw fanatiği de kabul etti evet dsg sorunlu dedi. Honda fanatiklerinde olay farklı. Göçük oldu diyorsun, olsun bir şey olmaz diyor. Ra gitmesi gerektiği gibi gitmiyor diyorsun , senin aracın fazla gidiyor diyor. Yani adamın fikrine göre Honda nın giderken kapısı düşse, vardır hondanin bir bildiği diyor yine gider alırım diyor.
Yıllarca 1.6ies koşturdum. Honda yi da severim. Ama 90 li yıllarda litre başına atmosferik 100 hp yı yakalamış bir markanın 2017 yılında turbolu ürettiği aracın 180 hp olması ve gitmesi gerektiği gibi yurumemesi normal karşılanmaz. Şimdi 0 km ies vti ep3 s2k getirsinler alalım binelim. Sonuç olarak honda 2001 de vtec2 ile benim için bitti. Ne zaman ki yakışır bir araç getirir gider alırız.

Aynen oyle sen yazmadan bende aklımdan onu gecııyordum honda benım ıcın vtec2 ıle bıttı ama Fk2 ıle yenıden acıldı..

Honda alırken NLA sase kodu ıle baslayanları tercıh etmezsenız basınıza bı problem gelmez :)

Seven7
04-10-2017, 15:38
İnternette şöyle bir şey geziyor;

https://i.hizliresim.com/pG8nJL.jpg

Açıkçası Honda'nın son zamanlardaki ne tasarımını beğeniyorum ne de pazarlama stratejisini beğeniyorum. Araçların hiçbir 'Honda' kimliği kalmadı, hepsi iyice Avrupai çizgilere büründü. Dizel otomatik diye bir şey hala lugatlarında yok. Diğer markalarda atmosferik araçlar neredeyse bitmişken 2017 yılında hala 1.6 atmosferik araçlar piyasaya çıkarıyorsun. İyi olduğu tek nokta aftermarket ürünlerin çeşitliliği, o da çok büyük ölçüde görsel üzerine.

42bin değildir o 4200TL dese anca. O arabada 42bin liralık ne var Allah aşkına. Honda geri adım atıp araçları geri çağırsa zaten %90'ı taktığı parçalardan dolayı garanti dışı kalır.

Şakaysa hiç komik değil, gerçekse çok komik.

Ahmet.S
04-10-2017, 16:30
Aynen oyle sen yazmadan bende aklımdan onu gecııyordum honda benım ıcın vtec2 ıle bıttı ama Fk2 ıle yenıden acıldı..

Honda alırken NLA sase kodu ıle baslayanları tercıh etmezsenız basınıza bı problem gelmez :)

Niye benim civic nla kodlu yeterince iyi lütfen ön yargılı olmıyalım.

Babam der hezaman eskiden yeni olmaz.Yeni olan herzaman iyidir.

boosted_pug
04-10-2017, 20:02
Paramla rezil oldumun videolu anlatimi olmus :( gecmis olsum ins. Mağduriyetler giderilir.

individual
05-10-2017, 09:23
Bu guruplarinda hala al gitsin ne olcak tafana takma tas gibi araba yorumlari yapiyorlar.

Hay allahim ne milletiz ya valla bu paraya baska araba yok yaziyorlar.

Dunyadan haberleri yok milletin varsa yoksa honda vu tututu air.

YAS
05-10-2017, 09:27
bu guruplarinda hala al gitsin ne olcak tafana takma tas gibi araba yorumlari yapiyorlar.

c İ v İ c l e n d İ n

MCN21
05-10-2017, 09:29
Bu guruplarinda hala al gitsin ne olcak tafana takma tas gibi araba yorumlari yapiyorlar.

Zarari azaltmaya calisiyorlar :D kimse almazsa arabalar ellerine kalicak fiyatlar dip :D

Focus4171
05-10-2017, 09:39
Alın işte bunu da başardınız elbirliğiyle. Adamlar dayanamayıp küçülmeye kadar gittiler, hatta Japonya da fabrika bile kapatıyorlar :D

Honda üretim kapasitesini azaltacak - Türkiye'nin bir numaralı finans ve ekonomi portalı uzmanpara.com. (http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/honda-uretim-kapasitesini-azaltacak/74000/74344/)

free-hifi
05-10-2017, 09:45
Alın işte bunu da başardınız elbirliğiyle. Adamlar dayanamayıp küçülmeye kadar gittiler, hatta Japonya da fabrika bile kapatıyorlar :D

Honda üretim kapasitesini azaltacak - Türkiye'nin bir numaralı finans ve ekonomi portalı uzmanpara.com. (http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/honda-uretim-kapasitesini-azaltacak/74000/74344/)

Ayıp olacağı buydu

arda35
05-10-2017, 10:53
Honda bize iteledi, biz de birilerine iteleriz elbet.

Göçüklü Efsaneaahahaha
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-efsane-satista-474268321/detay)

arda35
05-10-2017, 11:00
Bu da Honda TR'yi aile büyüğü ilan eden abinin arabası. Bagaja bastırıp ne kaa dandik yav diyordu. Şimdi ''hata boya yok'' olmuş.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-483029822/detay)

tnc
05-10-2017, 11:07
çok dikkatli bakınca görülen küçük bi gamze ile honda kullanıcılarına itelemişse, WW dsg şanzımanıyla kullanıcısına böbrek yatağı yapmış ozaman.

arda35
05-10-2017, 11:18
çok dikkatli bakınca görülen küçük bi gamze ile honda kullanıcılarına itelemişse, WW dsg şanzımanıyla kullanıcısına böbrek yatağı yapmış ozaman.

Gamze derken? Gamze kapıyı bi yere dokundurunca olur. Ufak bi darbeyle olur. Bunlar bildiğin yumruk büyüklüğünde göçük. C sütunu resmen dalgalanmış.

Ayrıca dsg ve türevlerindeki sorunların servis çözümü mevcut. Çoğu zaman garantiden, belli bi yaştan sonra da iyi niyetten falan çözüyorlar.

Honda ise bu arkadaşları sallamıyor bile. Garipler hepten markayı da kötüleyemiyor. Çünkü araçların değeri düşer. Zaten birçoğu elden çıkarma derdine düşmüş. Hani gerçekten mağdur olsalar üzüleceğim de bunlar bildiğin kaşınıyorlar. Honda böylelerine itelemezse ayıp eder.

tnc
05-10-2017, 11:20
çok abartıyosun yumruk büyüklüğü felan gözünle görmek istersen bayideki araçlardada var şuan gidip bakabilirsin.

YAS
05-10-2017, 11:24
Bu da Honda TR'yi aile büyüğü ilan eden abinin arabası. Bagaja bastırıp ne kaa dandik yav diyordu. Şimdi ''hata boya yok'' olmuş.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-483029822/detay)

araçta çift çıkış diflizör varmış asdfghjk

arda35
05-10-2017, 11:28
Yahu adamlar motor kaputuna kadar dalgalanıyor diyor. Bıraktığımız yerde ''bagaj kapağı bir sağ stoba bir sol stoba yanaşıyor'' diyor. C sütunu hepten gidik. Muhtemelen esnemeyle daha da ilerliyor; göçük tamiri yaptıranlarda öyle olmuş. Buna rağmen abartan ben oluyorum.

Gamzeli kasa sahiplerine geçmiş olsun. Ama bi zahmet başkasına çakmaya çalışmasınlar bu saatten sonra. Göz var izan var. Videoda 5 litrelik yağ tenekesine benzettiğin arabayı satarken ''hatasız'' diye översen elbet ifşa olacaksın. Kaçarı yok.

free-hifi
05-10-2017, 11:35
Müslim abi honda aşığı sanırım yada göçüklüyü 80 e alıp üstüne koyuyor bilinmez

Sadık Özyer
05-10-2017, 11:36

Göçüklü Efsaneaahahaha
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-efsane-satista-474268321/detay)

aga bunlar ne 2. el arabayı 0 dan pahalıya veriyorlar. Sanki arkadan çeker 2 lt turbo :D

free-hifi
05-10-2017, 11:36
Kırmızının ilan açıklaması:

Aracı bılmeyen yok zaten gırtlak dolu dd orjınal amerıkan ses sistemı amerıkan si body kıt air suspansıyon [ozel yapım] cıft varex kat ıptali komple krom boru 19 inç krom jant amerıkan park modulu krom kaplamalar cam filimleri araca cıddı anlam da emek harcanmıştır.Her turlu yuksek model araçlarla takasa açıktır..

https://i.hizliresim.com/QpY36G.jpg

Sadık Özyer
05-10-2017, 12:11

Aracı bılmeyen yok zaten gırtlak dolu dd orjınal amerıkan ses sistemı amerıkan si body kıt air suspansıyon [ozel yapım] cıft varex kat ıptali komple krom boru 19 inç krom jant amerıkan park modulu krom kaplamalar cam filimleri araca cıddı anlam da emek harcanmıştır.Her turlu yuksek model araçlarla takasa açıktır..

2 tane varex koymanın anlamı nedir ? Boşa para mı harcamak istemiş. Muhtemelen varex marka değildir onlarda :D ya burda emek nerde var yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D Ver parasını yaptır . Sanki kendin çizdin. 4200 Tl işte :D 42000 Tl değil.

free-hifi
05-10-2017, 12:12
2 tane varex koymanın anlamı nedir ? Boşa para mı harcamak istemiş. Muhtemelen varex marka değildir onlarda :D ya burda emek nerde var yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D Ver parasını yaptır . Sanki kendin çizdin. 4200 Tl işte :D 42000 Tl değil.

adanada da varex var 350 tl!

HondatugraL
05-10-2017, 12:16

Kasa kodunu unutmamak için heryere yapıştırmış adam :D

MCN21
05-10-2017, 13:17

Göçüklü Efsaneaahahaha
Niye oyle dedin ki adam aracini ve aile buyugu honda Turkiyeyi seviyor. Bunu satip daha buyuk gocuklusunu alicakmis. Maksat destek olsun :D

fthdrn
05-10-2017, 13:50
Hayatımda gördüğüm en iğrenç modifiye edilmiş araba olabilir kırmızı fc5

fthdrn
05-10-2017, 13:58

Japonya küçülüyor fakat Honda TR vardiya sistemini çiftli vardiyaya geçirip 500-1000 arası elaman alıp üretimi hızlandırmayı hedefliyor kasım ayı içerisinde. O kadar çok talep oluyor ki.

MCN21
05-10-2017, 14:04

Neden hortumlar stepneye baglaniyor?sistemi bilen aciklayabilir mi?

KGüneyli
05-10-2017, 14:05
Bende bikaç kişiden duydum, aracta ufak tefek göcükler oluştuğunu ama bilmiyorum.
Zaten bu kasa benim için yapabilicekleri en kötü kasa. EK ve vtec2 lerde sonra civic devri kapandı.

fthdrn
05-10-2017, 14:06

Air kit yapmışlar işte

free-hifi
05-10-2017, 14:12

Arkadaş tüp maliyetinden kaçmak için stepneden kullanıyor. Ama sakat risk ne dersen de.

Bu alttaki resim bu işi yapan arkadaşıma gelen ikinci montaj. :

https://i.hizliresim.com/nJm3yN.jpg

Kompresör airmadz tank yok stepneden almış

MCN21
05-10-2017, 14:29
Saol cevap icin :) tankin kaldirdigi basinc ile lastigin ki bir olabilir mi :D banada cok sakat geldi

free-hifi
05-10-2017, 14:33
Saol cevap icin :) tankin kaldirdigi basinc ile lastigin ki bir olabilir mi :D banada cok sakat geldi

tabiki olmaz ünal turan style e5 te 100-120 hızla indir kaldır yaptığını düşün Allah göstermesin

individual
05-10-2017, 14:47
Ya varya adamlad stepneyi tank diye kullanmislar.
Bir yasima daha girdim ne buyuk risk aliyorlar.

Hayir arabada sorun var diye bayiye gitseler bayi sunu gorse arabada sahibine ne gozle bakar merak ediyorum.

arda35
05-10-2017, 14:50
Ya varya adamlad stepneyi tank diye kullanmislar.
Bir yasima daha girdim ne buyuk risk aliyorlar.

Hayir arabada sorun var diye bayiye gitseler bayi sunu gorse arabada sahibine ne gozle bakar merak ediyorum.

Bayi, aracı sergilemek için yalvarmış güya. Yersen...

Ers
05-10-2017, 14:51
ekşisözlük teki bit yorum, varmıdır arka kule gergili fc5

mevzubahis göçüklerin darbeyle alakası yoktur. sac işleme ve şekillendirme konusunda çok deneyimli olduğumu söyleyemem ama mukavemet nedir, burulma nedir iyi bilirim. benzer geometrilerde kompozit materyallerle çalıştım, dolayısıyla honda yetkilileri bu söylemlerimi bir mühendis görüşü olarak dikkate alabilir umarım.

öncelikle sütunun mukavemeti konusunda endişelenen arkadaşlara hak vermekle birlikte, farklı kalınlıklarda saclardan imal edilen sütunun mukavemetinin içerdeki kalın saçlar tarafından sağlandığını umut ediyorum.

şimdi gelelim oluşan gamzelere, bu çöküntülerin sebebi benim görüşümce arka süspansiyondur. şimdi ne alaka diyenler çıkabilir. süspansiyon geliştirmesi yapılmış araclara kule gergisi diye bir eleman takılır. bu eleman dipten mesnetlenmiş suspansiyonun burulma güçlerine ve viraj denge çubuğu baskısına karşı koyabilmesi için amortisör tepelerine takılır. (bkz: kule gergisi) bu sistemin arkaya takıldığına hiç şahit olmadim. çünkü araçların arka kısımları tabiatlari gereği fazlaca rijittirler. aracın esnek şasileri ve ince sacdan yapılmış kasası bu burulma yoğunlaşmalarında deformasyonlara sebep olmaktadır.

özetle, eğer bu durum alçaltılmış veya genelde 4 kişinin bindiği (yani nispeten ağır) araçlarda oluşuyorsa, sebebi arka amortisörler arasındaki malzemenin fazlaca esnemesidir. uygun bir gergi kulesi veya malzeme güncellemesiyle kolayca halledilebilir. düşüncelerine katılmayan varsa en yakın oyuncakçıdan bulabildiği en dandik plastik oyuncak arabayı alıp tekerleklerinden tutmak suretiyle arabayı bükerek fiziksel bir model uzerinde de gözlemleyebilir.

şunu da söyleyeyim editi; teorim kapı ayarsızlıkları ve bagaj duruş değişikliklerini de açıklamaktadır.

Ahmet Saraçoğlu
05-10-2017, 15:04
bununla çözebilirlerse (ki çözülebilir görünüyor , mantıksız değil)Honda güle oynaya üçer beşer tane koyar her sedanın bagaja :D

bozdemir
05-10-2017, 15:11

Göçüklü Efsaneaahahaha

Gırtlak dolu demiş ama "ilgiden sıkılacaksınız" dememiş, tek eksik o yoksa alınırdı:cool:

free-hifi
05-10-2017, 15:16
bununla çözebilirlerse (ki çözülebilir görünüyor , mantıksız değil)Honda güle oynaya üçer beşer tane koyar her sedanın bagaja :D

Rant kapısı ilk kuleyi yapan parayı alır. :)

Cgungor
05-10-2017, 18:17
Yav dayı sen arabayı ne zaman aldın da ne zaman modifiye ettin bu ne hız. Orada toplanan insanlar haklı bir sebeple toplanmış bile olsalar kırmızı civic'i oraya örnek diye koyunca video doğru bile olsa benim gözümde bir anlamı kalmıyor.

ulas79
05-10-2017, 18:48
http://i67.tinypic.com/14mastf.jpg

http://i64.tinypic.com/30uv7dz.jpg

http://i66.tinypic.com/14so0p5.jpg

free-hifi
05-10-2017, 18:54
Araba sel e girmiş olmasın

Grimlord
05-10-2017, 18:55
HB RSlerde göçük yok heralde değil mi?

HondatugraL
05-10-2017, 19:03
HB RSlerde göçük yok heralde değil mi?

HB ler ithal ingiltereden geliyor. Sorunsuz al bin çiçek.

Bu araçların 2. eli bitti şuan böyle devam eder problemi çözmezler ise hondanın kemik kadrosu da dağılır sorunsuzluk vs falanda kutarmaz satış yapmaya zaten fahiş fiyattan satıyor bazı araçlarını hepten mazda gibi isimden ibaret kalır TR pazarında.

onn_dear
05-10-2017, 19:20
HB ler ithal ingiltereden geliyor. Sorunsuz al bin çiçek.

Bu araçların 2. eli bitti şuan böyle devam eder problemi çözmezler ise hondanın kemik kadrosu da dağılır sorunsuzluk vs falanda kutarmaz satış yapmaya zaten fahiş fiyattan satıyor bazı araçlarını hepten mazda gibi isimden ibaret kalır TR pazarında.

Mazda nın akıbeti Honda ya da sirayet eder bu gidişle.

i-vtec07
05-10-2017, 19:25
Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere hondayı severim/dim.

Şu air cı tayfa ve salak saçma piyasası yüzünden nefret eder oldum.

Ulan rs logo su koyuyonuz 182 hp araba yapıyosunuz 125 lik yazılımlı 1.4 tsı delip geçıyo . Üzerine bide bu göçük muhabbeti .

https://youtu.be/PT4wqmXkps0

srknzfr
05-10-2017, 20:51
Videoyu şimdi izledim. Bence bu dayılara her şey müstehak.

free-hifi
05-10-2017, 21:01
Forumda fc5 hondası olan yok sanırım . Çok tuhaf; )

İbrahim33
05-10-2017, 21:07
Yaşlı serseriler :D ahauhuah :D oldum olası söylerim. it kopuk arabasıdır honda.

erhann
05-10-2017, 21:55
Yaşlı serseriler :D ahauhuah :D oldum olası söylerim. it kopuk arabasıdır honda.
Hayırdır mk hondayı aştın sahiplerinemi laf atıyorsun cizgiyide aşmamak gerek !

sanctuary35
05-10-2017, 22:38
kırmızı honda o kadar oynamadan sonra nasıl bir garanti bekliyor merak konusu. diğer araçlar neysede honda deseki sen buna air yapmışsın arabanın bütün sistemini bozmuşsun hiç bir hak idda edemez. şunları okuyup gördükten sonra halada alan varsa laf yok

Redfish16V
05-10-2017, 22:58
Sene olmuş 2017,otomobil markasına göre kitle sınıflandırıyoruz :))

MK8800
05-10-2017, 23:01
Kasadaki göçük düzelir de kafadaki göçükler zor :D

Berkan
06-10-2017, 00:36

Göçüklü Efsaneaahahaha

Mal yerlan 1

HondatugraL
06-10-2017, 03:14
Abi bu adamlar bu kafayla giderse Hondaya ülkede birşey olmaz. En basit örnek Hondaya hava yastığı üreten takata firması yuzunden 605 mılyon dolar ceza kitlediler. Sorun hava yastıklarının açıldığında sıcak gaz parçaçıkları yayıp içerdekileri yaralaması. 605 mılyon doları it gibi ödeyen Honda şuan harıl harıl geri çağırıyor araçlarını buna TR de dahil. Babamın cebıne geçen hafta msj geldi 2007-2008 civic sahibi değerli müşterimiz vs vs aracınızın aırbaglerının değişimi için servisimize beklıyoruz diye annemın telefonu kurcalarken bır msjda orda gördüm annemede 2. el jazz almıştık 2003 model onuda çağırıyorlar böyle olacaksın kopartacaksın ki bırak onarımı bak nasıl değişiyorlar araçları bir bir tabi bu olay sadece TR de ise kimse üstüne düşmez davayla uğraşmaz kapanır gider

İbrahim33
06-10-2017, 07:22
Şimdi düşündümde birisi de çıkıp deseki alfa kro serseri arabası. Bende kızardım eminim. Akşam biraz alkollüydüm , videoyu izleyince bi gülme geldi 10 sene sonrada honda alırım mevzularına falan :) , neyse uzatmadan.

Hondacı arkadaşlardan özür dilerim. Genel olarak itham etmem doğru olmadı.

srknzfr
06-10-2017, 07:37
video'da neden sürekli arabaların sağını solunu silen dayılar var ? :D kaputun içindeki pas/boya atması izini gösteriyorlar aradan bir dayı gelip ön ızgarayı siliyor falan..

arda35
06-10-2017, 16:04
2 saat evvel kırmızı bir Rs'e denk geldim trafikte. Sol c sütunu üstünde dalga vardı (kelebek camının hemen üstünde). Ama biraz garipti. Sanki bıçağın kör tarafıyla nokta vuruşu yapılmış gibi. Gamze falan diyorlar ya, alakası yok. Gün ışığında görmemek için hakikaten başka bi gözle bakmak lazım.

Sahibini uyaracaktım, lakin üzüldüm de adama. 100 binden fazla para vermiş, keyifle biniyor. Hafta sonunu zehir etmeyelim şimdi. Göz görmeyince gönül katlanırmış.

* Sanayide esnaf bi abimiz yeni almış, ona af yok ama. Civic kirlenmesin diye Kartal'la geliyo işe. Bi çayını içmeye gideceğiz artık :)

onurc
06-10-2017, 16:07
2 saat evvel kırmızı bir Rs'e denk geldim trafikte. Sol c sütunu üstünde dalga vardı (kelebek camının hemen üstünde). Ama biraz garipti. Sanki bıçağın kör tarafıyla nokta vuruşu yapılmış gibi. Gamze falan diyorlar ya, alakası yok. Gün ışığında görmemek için hakikaten başka bi gözle bakmak lazım.

Sahibini uyaracaktım, lakin üzüldüm de adama. 100 binden fazla para vermiş, keyifle biniyor. Hafta sonunu zehir etmeyelim şimdi. Göz görmeyince gönül katlanırmış.

* Sanayide esnaf bi abimiz yeni almış, ona af yok ama. Civic kirlenmesin diye Kartal'la geliyo işe. Bi çayını içmeye gideceğiz artık :)

bilmediğimden soruyorum , tarihte bu burulma vakasını yaşayan bir araç var mı ? yoksa bu tarihte bir ilk mi ?

Ahmet Saraçoğlu
06-10-2017, 16:12
konuyu okudukta iyice dikakt etmeye başladım.Dün trafikte bitane gördüm , akşam kapalı otoparkta bi tane gördüm , ikisininde sağ tarafta aynı yerde aynı şekilde vardı.

G.U.Z.
06-10-2017, 19:14
Honda, Civic’teki “gocuk”leri inceliyor - CNN Turk (https://www.cnnturk.com/amp/otomobil/honda-civicteki-gocukleri-arastiriyor)
Cnn turke yansimis

Mehmetmert
06-10-2017, 20:04
bilmediğimden soruyorum , tarihte bu burulma vakasını yaşayan bir araç var mı ? yoksa bu tarihte bir ilk mi ?

Eski peugeot 205 lerde de olurmuş , ama gözle görülür birşey değilmiş.Eğer aracın o kısımda macun falan varsa ince ince çatlarmış macun o kadar.Bunun gibi asla değil yani

oztk24
07-10-2017, 07:10
Eski peugeot 205 lerde de olurmuş , ama gözle görülür birşey değilmiş.Eğer aracın o kısımda macun falan varsa ince ince çatlarmış macun o kadar.Bunun gibi asla değil yani

e46 m3 ün meşhur şase yırtılması vardı,aynı durum olmasa da benim çok garibime giderdi(kaç bin tl'lik araba)

ahmetakbayir
07-10-2017, 10:28
Honda Türkiye ilgilenmiyor artık . 2018 de makyajlısı çıkacak zaten alın sorunu hallettik diyecekler .

Tayfun.O
07-10-2017, 14:25
Adam bagaj kapağı geziyor dedi :D Ona çok şaşırdım

Bunlar sahibinden de satılırken nasıl satılacak acaba ?

SekoLive
07-10-2017, 14:30

kronik sorunları giderilmiştir yazar en samimi olanı :)

MK8800
07-10-2017, 14:35
Acaba bu civicler hiroşima üretimi falan mı xd atom yemiş gibiler .d.dddd

220T
07-10-2017, 14:36

Çizik sebebiyle komple boyalılar nasıl satılıyorsa öyle... :D

MetalliHead
07-10-2017, 16:22
e46 m3 ün meşhur şase yırtılması vardı,aynı durum olmasa da benim çok garibime giderdi(kaç bin tl'lik araba)

şas(şasi herneyse artık :D) yırtılması çok daha önemli bir sorun buna kıyasla , fakat bu sorunda can sıkıcı . Bu sorun amerikada falan da varmış sanırım. Honda geri çağırmazsa başı büyük derde girer. Bireysel kullanıcılar ayıplı maldan dava açarlarsa , baya para döker sanırım . Fakat bu dediklerim amerika için geçerli , kim takar türkiyeyi.

arda35
07-10-2017, 17:07

“Hata boya yoktur” diye satılacak elbet. Bunlar dürüst esnaf çünkü.

SAHİBİNDEN SATILIK
İlan No: 483029822
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-483029822/detay)

MCN21
07-10-2017, 17:48

Sifiri neyse bizdeki de o yazsa hic sorun kalmaz :D Bayidekiler de ayni sekilde nasilsa :D

Mutlu Değerli
07-10-2017, 18:41
Ben sordum bi çalışana,

''Tahmini olarak ana alt şase üst kaporta şaseyle aynı oranda degil, bu da zamana dayalı kullanımda (ülke yolları *****) araçta ciddi esneme yaratıyor ve araç direklerden içe dogru katlanıyor'' dedi

fthdrn
07-10-2017, 22:36
“Hata boya yoktur” diye satılacak elbet. Bunlar dürüst esnaf çünkü.

SAHİBİNDEN SATILIK
İlan No: 483029822
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-483029822/detay)

Hata boya yok peki kaput dalgalanması var mı kardeş diye bi mesaj attım :D

overblack
07-10-2017, 23:01
eskiden alman auto bild dergisi yeni çıkan bir arabayı "0" alıp 100k km'ye kadar kullanıyor ve daha sonra bütün civatalarına kadar söküyordu.Parça üzerindeki aşınma ve deformasyonları tespit ediyorlardı. sanırım bu test'te yapılmıyor artık

Redfish16V
07-10-2017, 23:11
eskiden alman auto bild dergisi yeni çıkan bir arabayı "0" alıp 100k km'ye kadar kullanıyor ve daha sonra bütün civatalarına kadar söküyordu.Parça üzerindeki aşınma ve deformasyonları tespit ediyorlardı. sanırım bu test'te yapılmıyor artık
eski dergilerdeki bilgiler/testler şimdi olsa.. Calibranın 100k testini italya-almanya-ispanya üzerinde yapıp dediğiniz biçimde subap yaylarına kadar inceliyorlardı.Bendeki dergi türkçe idi bulursam buraya bi foto atarım :)

sanctuary35
08-10-2017, 00:24
forumda hiç fc5 kullanan yok sanırım :D

golgeoyunu03
08-10-2017, 00:40
Ben sordum bi çalışana,

''Tahmini olarak ana alt şase üst kaporta şaseyle aynı oranda degil, bu da zamana dayalı kullanımda (ülke yolları *****) araçta ciddi esneme yaratıyor ve araç direklerden içe dogru katlanıyor'' dedi

Maalesef 0'km deki araçlarda, showroomdaki araçlarda da mevcut

92Sİ
08-10-2017, 12:32
Hala bu arabayı severek alıp binenler var. Adamlar tabikide bahane uyduracak tabi

RafetAraç
08-10-2017, 19:22
arkadaş videoda dikkatimi en çok çeken şey videoyu çeken arkadaşn sesi ne kadar itici ne kaadar rahatszlık verici. dayanamadım kapattım malesef.

Tayfun.O
08-10-2017, 23:35

Her sene artık telefon gibi yeni seri çıkarıyorlar fırsat olmuyordur :D

MetalliHead
09-10-2017, 06:51
Her sene artık telefon gibi yeni seri çıkarıyorlar fırsat olmuyordur :D

Consumer report dergesi benzer çalışmalar yapıyor öneririm.Kar amacı olmayan bir dernek ,araçları da kendi paralarıyla alıyorlar.

Ersin ÖREN
11-10-2017, 10:07
Bu skandal tum dunyayı etkileyecek - Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/bu-skandal-tum-dunyayi-etkileyecek-40606556)

Malzemeye yıkmışlar sorunu..

onurc
11-10-2017, 10:16
japonlar iyice kontrolden çıktı :D

ulas79
11-10-2017, 12:34
Japon devinden kritik Turkiye acıklaması - Ekonomi Haberleri (http://m.hurriyet.com.tr/japon-devinin-skandali-turkiyeye-sicradi-40606826)
Açıklama gelmiş

arda35
11-10-2017, 12:52
Milleti salak yerine koyuyolar resmen. Ulan parçayı Japonya'dan alsan kaç yazar Avrupa'dan alsan kaç yazar. Kullandığınız malzeme hatalı işte. Kabul edin ve çözüm bulun.

Az evvel yolda bi tane daha denk geldim. Kör bıçakla vurulmuş diye benzetme yapmıştım. Artırıyorum. Keser sapıyla vurulmuş gibi tam 3 yöne dağılmıştı sağ sütundaki kanallar. Motordaydım durup çekemedim. Allah sabır versin sahibine.

R.S.C
11-10-2017, 16:58
Japon devinden kritik Turkiye acıklaması - Ekonomi Haberleri (http://m.hurriyet.com.tr/japon-devinin-skandali-turkiyeye-sicradi-40606826)
Açıklama gelmiş

bende bunu paylaşmak için girmiştim

Otomotiv dunyasını calkalayacak 'hile' acıklaması! - Otomobil Haberleri (http://otomobil.haber7.com/otogundem/haber/2445105-otomotiv-dunyasini-calkalayacak-hile-aciklamasi)

Mehmetmert
11-10-2017, 17:01
Onlarin hileli mal satmasi birseyi degistirmez, nasil gelen malzemeler kalite kontrolden geçebilir boyle buyuk firmalardan hata bile olsa ... Akil almaz birsey

16EC813
11-10-2017, 17:03
şuda şurda dursun ,benden fc5 göcükzadelere gelsin :D

https://www.youtube.com/watch?v=7FyrQZceyzo

YAS
13-10-2017, 16:08
https://i.hizliresim.com/2EZ4v2.png

https://www.youtube.com/watch?v=GQppknvQd9o

onurc
13-10-2017, 16:13
honda meraklısı bı komşu var,dun akşam ınceledım,mıdem bulandı resmen

yalnız bu sac hatası , fordlardada dikkatimi çekti, ford connect ve courier lerdede var,kapı kollarının altındaki boşluk sanırım pres fazla geldiğinden ötürü etrafıda göçük,ve kapı kolu üstündeki kordonlar dalga dalga,5 tane inceledim,1 taneside 0 km idi.ondada vardı.

onurc
13-10-2017, 16:14
edit geri gelsin,

kapı kolu üstündeki kordon çizgilerinin üstüdede bayağı bir dalga duman şekilde.

free-hifi
15-10-2017, 10:19
Durun açıklama geldi

Japon otomobil devi Honda'nın yeni Civic modeli araçlarında oluştuğu iddia edilen göçük ve dalgalanmalardan dolayı artan müşteri şikayetleri üzerine Honda Türkiye'den yazılı bir açıklama geldi. Firmanın açıklamasında "Söz konusu araçlarla ilgili detaylı bir teknik inceleme ve araştırma devam etmekte olup, bir sonuca varıldığında bilgiler muhatapları ile derhal paylaşılacaktır" ifadeleri yer aldı.

Firmanın açıklamasında şöyle denildi:
"Halihazırda kullanımda olan bazı Honda Civic Sedan modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen sınırlı sayıdaki kaporta göçükleri ile ilgili, Honda Türkiye olarak resmi bir açıklama yapılması gereği doğmuştur. Bu konuda almış olduğumuz müşteri başvuruları ve tespit ettiğimiz bazı sosyal medya paylaşımları üzerine, gerek teknik ekiplerimizce gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır. Ancak yine de, müşterilerimizin beyanlarına istinaden söz konusu araçlarla ilgili detaylı bir teknik inceleme ve araştırma devam etmekte olup, bir sonuca varıldığında bilgiler muhatapları ile derhal paylaşılacaktır."

Teknisyen
15-10-2017, 20:02
Birde Fabrikadan sorunlu çıkartıp satsaydın Honda!!

İkinci kısım tam bir lütuf sunma zaten..."ancak yinede" diye lütuf gösteriyorlar.

İnsanı salak yerine mi koyuyorlar bunlar yahu.Açıklamanın kendisi tam sıvama olmuş.

free-hifi
15-10-2017, 20:45
Yaşandığı iddia edilen

Sınırlı sayıda ...

iynn-RS
15-10-2017, 21:09
Hondanin yapacagi basit. Kirmizi hondali abiye bitane taypar verecek. O abi bi yolunu bulur digerlerini ikna eder. hatta gocuklusu daha kıymetli olur. Hani hatalı basilan paralarin koleksiyon degeri olur ya. ayni oyle olmazda bisey bilmiyorum.

free-hifi
15-10-2017, 21:44
Aslında sutundan başlayıp bagaj üstüne giden radikal bir typer spoiler ile bu iş cozulur

Ewren
16-10-2017, 09:14
Dayı cama bir tek ikamet adresini yazmamış...

https://i.hizliresim.com/Dy3roZ.jpg

Ewren
16-10-2017, 09:16
video'da neden sürekli arabaların sağını solunu silen dayılar var ? :d kaputun içindeki pas/boya atması izini gösteriyorlar aradan bir dayı gelip ön ızgarayı siliyor falan..

:d :d :d :d :d

YAS
16-10-2017, 09:46
Dayı cama bir tek ikamet adresini yazmamış...

abi bu iyidi ahahhaahha :D

Ewren
16-10-2017, 09:52
abi bu iyidi ahahhaahha :D

ahahahaha
10 karakter ne ya? :)

Cimmeria
16-10-2017, 16:11
aslında bu işin özğü 18:30 gibi anlatıyor. Honda Tr bizim aile büyüğümüz, aile küçüğünü dövmez, bize sahip çıksın, biz hondadan vazgeçmeyiz, göçükler başladıktan sonra 30 bin lira harcadım.
İnsanımızın klasik kaderci yapısı ve hakkını aramak yerine sahip çıkılsın bana beklentisi.

6 ay boyunca servisle boğuşacağına ver mahkemeye, yazdır şikayetlerini japonyaya yolla, çözüm üret, neden bize sahip çıkılsın diye ağlıyorsun...

overblack
16-10-2017, 21:00
bu adamlar yaşlı kadın gibi vır vır konuşacaklarına,toplanıp 100 arabayı ak-saray'ın önüne çekip anahtarları alıp gitseler bütün dertleri bir günde çözülür.böyle şikayetle,internetle filan uğraşmaya hiç gerek yok.

Nightfish
16-10-2017, 21:17
Önceki sayfalarda geyiği dönmüş ancak madur olan insanlar Japonya Büyükelçiliği önünde eylem yapsalar hakikaten sonuç alırlardı. Üslup, davranış çok önemli tabi ki. Efendi gibi dertlerini anlatıp, Büyükelçilik önünde bi açıklama yapılsa akşam haberlerinde bile izlerdik.

sanctuary35
16-10-2017, 22:33
şimdi gidin civic almaya sıra vardır yeminle

SULTANOGLU
16-10-2017, 22:35
Ya birtek bendemi kalitimsal oldu. O videoyu izledigimden beri aklimdan arka c sutununu devamli silen adami atamiyorum. Cok sacma bir noktayi gif olarak kaydetti sanirim beynim. Deliricem.

Ewren
17-10-2017, 07:40
Ya birtek bendemi kalitimsal oldu. O videoyu izledigimden beri aklimdan arka c sutununu devamli silen adami atamiyorum. Cok sacma bir noktayi gif olarak kaydetti sanirim beynim. Deliricem.

hahaha iyiymiş :D

GKHNGS
18-10-2017, 15:26
Honda'nın avukatları dava açmakla tehdit edip göçük le ilgili videoları tek tek kaldırtıyorlar...Aziz kancar'ın vs video silinmiş durumda...

Facebook sayfalarında göçük yazanlarıda direk yorumu silip engelliyorlar...

Bu iş oldukça değişik olmaya başladı , honda bildiğin kulağının üstüne yatmaya çalışıyor...

individual
18-10-2017, 15:32
Valla araç sayısı çok yüksek.Sorunlu araç sahiplerinin yarısı para iadesi istiyor.Yanlız honda'da sanırım buna yanaşmıyor işte bakıyoruz çözcez dış kaynaklı deyip geçiştiriyor.Zaten millet yazmış sorun olduğunu bile bile aldım arabayı kötülemeyin falan yazıyorlar.

onurc
18-10-2017, 15:34
ne oldu yani tabiri caizse ellerindemi kalmış oldu arabalar.bugün yine kanlı canlı bi kırmızı da gördüm,rezillik ötesi bir durum.az buz da değil,bildiğin sünmüş araba

Molev
18-10-2017, 15:48
bu kasa bitti ya seneye makyajlarlar bu aracı bu halde satacak halleri yok ya koskoca HONDA ??

Tunacan
18-10-2017, 15:53
İnternetten video kaldırtmak nedir ya?
Koca honda ne hallere düşmüş. hatayı telafi edeceğine milletin çektiği videolarla mı uğraşıyorlarmış.

picasso
18-10-2017, 16:51
benzinle mazot fiyatları bu kadar yüksek olduğu sürece bu araba her zaman prim yapar. bayiden lpgli çıkması artı garantı vermesi çok teşvik ediyo insanları. göçük möçük hikaye. şuan bile bayilerde sıra var araba yok ellerinde.

free-hifi
18-10-2017, 21:41
Bugün fabrika çıkışlı lpg li fc5 lpg kaçağı yuzunden yanmis

Ewren
19-10-2017, 07:50
Honda'nın avukatları dava açmakla tehdit edip göçük le ilgili videoları tek tek kaldırtıyorlar...Aziz kancar'ın vs video silinmiş durumda...

Facebook sayfalarında göçük yazanlarıda direk yorumu silip engelliyorlar...

Bu iş oldukça değişik olmaya başladı , honda bildiğin kulağının üstüne yatmaya çalışıyor...

Honda'dan beklenen hareketler.

onurc
19-10-2017, 08:04
benzinle mazot fiyatları bu kadar yüksek olduğu sürece bu araba her zaman prim yapar. bayiden lpgli çıkması artı garantı vermesi çok teşvik ediyo insanları. göçük möçük hikaye. şuan bile bayilerde sıra var araba yok ellerinde.

böyle bi araba için sıra bekleyenler var mı gerçekten ?

Ahmet.S
19-10-2017, 08:09
Burda okuduktan sonra dikkat etmeye başladım araçlara durum gerçekten kötü.

Grimlord
19-10-2017, 16:11
Dün avm otoparkında RS gördüm, gerçekten üzüldüm sahibine. Arabanın daha jelatinleri duruyordu ama arka taraf dayak yemiş gibi göçük :D

free-hifi
19-10-2017, 16:20
hatalı üretimleri civicle kalmamış tayyarada sıçramış :D

Molev
19-10-2017, 16:25
hatalı üretimleri civicle kalmamış tayyarada sıçramış :D

ciddimisiniz ?

onurc
19-10-2017, 16:29
Cuk,capsi doldurunuz :D

https://i.hizliresim.com/Byv7W9.jpg

free-hifi
04-11-2017, 16:32
Biraz önce bir bayan öğretmen müşterim fc5 aracı ile geldi. Araçta çok ilginç göçük hiç yok gamze bile yok.
Onun haricinde stepne,bijon anahtarı ve krikoda yok. Sadece ufak bir şarjli kompresör ve lastik tamir kiti var. Bu bayan yakındı bize bizim ekipmanlar ile yardımcı olduk uzun yolda ne yapacak ?

https://i.hizliresim.com/vJ6VyR.jpg

Black_Eagle
19-11-2017, 10:27
Honda fc5 göçük SHOWROOM - YouTube (https://youtu.be/S0ab7OhOihA)

Bayide duran araçlarda bile sorun var hatta type r için bile göçük var diyorlar ilginç gerçekten

free-hifi
19-11-2017, 11:01
Murat abiye soralim varmı onda?

ulas79
19-11-2017, 11:30
geçen evimin balkonundan etrafa bakarken aşağıda bir fc5 kasa manevra yapıyordu iki c sütununda da göçük vardı ki ben 4. katta oturduğum halde gördüm.

Shadow_Dancer
19-11-2017, 11:38
uzun zamandır tarrak kürek motor şanzıman kombinasyonuyla gözümde bitmişti, şimdi de üzerine tüy dikmişler :)

free-hifi
19-11-2017, 12:05
Bence honda hepsine 10.000 iade etsin yeni gocuklu sıfır larida 10.000 düşügüne versin. Hakkimdan feragat ettim diyede yazı alsın orada kimsenin sesi cikmaz

AşkınS.
19-11-2017, 12:48
Honda candır gerisi heyecan

levent_s
12-02-2018, 22:40
Ne olacak bu işin sonu merak ediyorum..

Honda fabrikası onunde protesto! - Haberler (http://www.haberturk.com/honda-sahiplerinden-gocuk-protestosu-1834227-ekonomi)

DOHC
13-02-2018, 07:34
İstedikleri kadar protesto etsinler.
Tamir dedikleri ne oluyor ki? İçine köpük mü sıkıyorlar?
Gitsinler dava açsınlar, bilirkişi raporu alsınlar, sonra dilediklerini yapsınlar.

Ormanci
13-02-2018, 08:15
İstedikleri kadar protesto etsinler.
Tamir dedikleri ne oluyor ki? İçine köpük mü sıkıyorlar?
Gitsinler dava açsınlar, bilirkişi raporu alsınlar, sonra dilediklerini yapsınlar.

Aynen ona benzer bişey yapıyorlarmış. İçine dolgu malzemesi gibi birşey sıkıyorlarmış.