PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 500x 4x4 170hp VS Mini Countryman S ALL

IbizaFR150
07-10-2017, 13:02
Selamlar,

Yakın zamanda 2.el olamk kaydı ile 4x4 özelliği olan bir SUV-Crossover tarzı araç almayı düşünüyorum. Benzinli ve 150hp üstü bir araç düşünüyorum. Fiat 500x 4x4 9 ileri ZF şanzıman ile iyi görünüyor ama countryman'in çakması olduğu da ortada. Bu kadar tasarım araklanmaz...
Showroom'da 500x'in içine binip baktım (önden çeker versiyon) , malzem kalitesi ve tasarım olarak countryman'in çok gerisinde, daha yoldaki durumunu da bilmiyorum ama eminim mini yol tutuş,4x4 performansı gibi konularda daha iyidir.

2.el alacağım için şöyle bir durum var, 90000TL civarına 2013 Countryman veya 2015 500x alınabiliyor. Bu iki aracı kullananların yorumlarını merak ediyorum.

4x4 diye ısrarımın nedeni 3 yıldır ibiza fr ile kaymak asfaltta çok güzel yollar, sürüşler yaptım ama özellikle yaz-kış tatillerinde bozuk yollara, kara, köy yolu vs gibi ortamlara da gönül rahatlığı ile girebileceğim, modern bir araç istiyorum. Düşünce ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

optimus_prime
07-10-2017, 13:16
ben 500x bakıyorum 2 aydır ama hala alacak kadar karar vermedim. countryman s arkadaşımda vardı yaktığı kadar giden bir araba değil mcs ile alakası yok

ayrıca 3 yıl ve 50-60bin km daha yaşlı bir araç olmuş olacak country alırsan

fiatın şanzımanı tct gibi biraz daha hızlı ve 500 serisi italyada üretiliyor bizim fiatlardan bir tık daha iyi işcilik.

ben 75 civarı 4x2 alayım diyorum ama piyasası yavaş olduğu için korkutuyor

onursumer
07-10-2017, 13:22
500x fiyatına gore hem yüksek model hemde düşk km alınabilicek bir araç

mini çok güzel fakat düzgün az km li donanımlı birşey almak istediğinizde 100bin bandının uzerine çıkmak gerek diye düşünüyorum

bütçe çok değilse hem garantili düşük km li oluşu az vs yakmasıda şanzıman ve motordan dolayı olası 500x benim açımdan oncelikli olurdu

sanctuary35
07-10-2017, 14:19
ben 500x test ettim 4x2 güzeldi donanımı falan ama 136bin etiket vardı. içi tr üretim fiatlardan bariz farklı bence

omer_yildir
07-10-2017, 19:48
Ben 500x aldim gecen ay. 55000 tlye 1.6 etorq.motor. 2015 model. 2 yil Borusanda calistim. Countryman cok elimden gecti. 500x in miniden eksigi yok. Ankarada olsaniz benim arabayi test edin derdim. Yalitimi baya iyi. Kapi fitilleri felan cift kat kadife. Arka bagimsiz zaten. Sac kalinligi felan cok iyi. Koltuk saglamligi zemin halisi bile cok kaliteli. Bir daha yazayim miniden eksigi.yok.

berko
08-10-2017, 01:49
150 hp uzeri benzinli olması şart değil ise mazda cx3 öneririm. Dizel otomatik 4x4, Donanım olarak oldukça dolu, tatmin eder. Eğer mini ile 500x arasından seçim yapılacaksa mini derim ben. Sonuçta piyasası 500x e göre daha iyi

Bring Out Gimp
15-10-2017, 12:54
500X malzeme kalitesi Countryman'dan daha iyi. Emin misin 500X'e bindiğine.
Veya çok ama çok ön yargıları olan birisin.

Utku85
16-10-2017, 09:38
500x'in markasına takılan arkadaşlar gidip jeep renegade'de bakabilir. Herşeyi aynı ama algı sorunu yaşayanlar için biçilmiş kaftan. Tabi daha pahalı :)

berkaym
16-10-2017, 10:09
Mini’de zaten uf mükemmel dedirtcek bir kalitede değil ve istanbulda en az 11-12 litresi var yakıt olarak 500x sürmedim ama mininin çok iyi olmadığını 15 bin km deneyimledim

dkaya87
16-10-2017, 10:32
Mini’de zaten uf mükemmel dedirtcek bir kalitede değil ve istanbulda en az 11-12 litresi var yakıt olarak 500x sürmedim ama mininin çok iyi olmadığını 15 bin km deneyimledim

yaklaşık 1,5 yıldır Mini Cooper CM S kullanıyorum. şehir içi ortalamam 9 - 9,5 geçmedi ancak benim aracım manuel onun da etkisi vardır muhtemelen.
IbizaFR150 aklına gelen tüm soruları sorabilirsin elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

BOGA
16-10-2017, 10:54
Kardeşimde 2016 model 1.4 140hp 500x var. Bazen alıyorum arabasını yıkatmak için vs bence malzeme kalitesi kötü, cam tavandan gelen sesler ciddi derecede rahatsız ediyor.
Koltuk kafaları çok sert, kapı içinde ki o deri gibi olan, malzeme cinsini anlayamadığım şey kötü. Donanım olarak başarılı sayılabilir.
Sürekli bir kullanımım olmadığı halde gözüme batan şeyler bunlar. Ben Countryman aldırmak için kendisine her yolu denemiştim ama sırf tasarımı bayana daha çok hitap ediyor diye 500x tercih etti.
Ben olsam düşünmeden Countryman alırdım.

IbizaFR150
16-10-2017, 13:03
Countryman’i detaylı inceleme fırsatım olmadı ama 500x’in direksiyonu,kadranları,butonları kötü. Döşemeler ortanın üstü, istediğim motor-şanzıman (170hp benzinli , 9 ileri zf) kağıt üstünde çok iyi ama günlük kullanımda nasıl görmek lazım.

Ormanci
09-02-2018, 10:30
Ufak hort yapayım; 500x ile ilgili konular ararken buldum, bu araç ile ilgili olarak almadan önce fikir edinmek için bakınıyordum ama genelde DH üzerinde ve 1.4 140'lık için yorumlar vardı.

Aralık 2017'de 2.el 40 küsür bin km'de 1.4 170hp 4x4 AT9 aldım. Aldığım fiyat 1.4 140'lık otomatik fiyatı diyebilirim. Bu açıdan fiyat/performans olarak baya iyi oldu.

Güvenlik paketi haricinde, deri, sunroof, o paket bu paket vb. şeklinde baya bir donanım var. 4x4 ve 170'lik olması, aldığım fiyat açısından baya iyi oldu. Bu fiyata bu donanımda bu güçte sınıfında ve hatta bir üst sınıfında da böyle bir seçenek sanıyorum başka yok. Countryman hiç kullanmadım, o yüzden onunla karşılaştıramayacağım ancak malzeme kalitesi, araç içi trim sesleri vb. anlamında her testte ve aracı kullanın her söylediği, "bu kadarını beklemiyordum", "sanki araba Fiat değil" şeklinde... Kullanımı da baya keyifli.

9 ileri otomatik için bazı testlerde "çok sert vites değiştiriyor" demişler ama klasik otomatik şanzıman neticede, klasik otomatiğe nasıl yumuşak vites değiştirtilir, test yapan adam bilmiyorsa birşey diyemeyeceğim. Yalnızca yola ilk çıktığınızda, şanzıman yağı soğukken bir üst vitese geçmekte inat edebiliyor veya sert değiştiriyor. Bu da ilk 5dk'da gerçekleşen birşey. 320i F30 kullanan arkadaşıma sordum, klasik otomatiğin olayı bu, benimkinde bile oluyor dedi.

9.vitese baya üst hızlarda atıyor. DSG gibi 50'yle giderken 7'ye atıyor gibi düşünmeyin :) Baya uzun oranlı sanıyorum. Yokuş yukarı ve dik olmadıkça 1 yerine 2 ile kalkıyor şanzıman genellikle. Yani bu durumda normal kullanımda 2-8 arası 7 oran kullanıyorsunuz gibi oluyor aktif olarak.

Vites seçimleri baya güzel, sezgisel... Örneğin 4-5'le giderken yavaşlamaya başladınız, veya ayağınızı gazdan çektiniz, hemen küçültüp kompresyona geçmeye başlıyor. Saçmalayıp bocaladığını görmedim şimdilik...

Bunun haricinde DSG gibi patlama olasılığı sanıyorum daha az olmasına rağmen DCT şanzıman da klasik kuru tip çift kavrama sorunları yaşatabiliyormuş. Örneğin Barbaros Bulvarı'nı trafikte tırmanıyorsunuz, "çok ısındı sağa çek" diye uyarı çıkabiliyor diyorlar. Çok ekstrem şartlarda demişler ama yine de böyle birşey yaşamak istemem. Bir de eşim de kullandığı için klasik otomatik olması iyice işime geldi. Yok öyle yapma, böyle kullan, şöyle kullanma demek zorunda kalmadım. Yardırıp gidiyoruz direk :)
IbizaFR150 en son motor ve şanzımanı günlük kullanımda görmek lazım demiş. Şanzımanı yukarıda biraz bahsettim, motor Giulietta'da kullanılan motor. Performans-tüketim-sorunsuzluk anlamında başarılı bir motor. Giulietta'da manuel şanzımanla 7.2 gibi bir 0-100 değeri vardı, 500x 1.500kg falan, otomatik şanzımanla birlikte 8.5sn gibi bir verisi var yanlış hatırlamıyorsam. Ağırlık ve şanzımana göre yine de gayet atik. O performans farkını pek fark etmedim desem yeridir.

Bir de Giulietta'da manuel şanzımanda düşük devirlerde Turbo bekleme olayına takılıyordunuz az da olsa, bunda otomatik olduğu için pek böyle bir sorun yaşanmıyor. Şanzıman da gerekirse hemen bi vites alta alıyor. Örneğin 2.vitesle gelip az bi hızla kasisten geçtiniz, 1'e de atmak istemediniz, bu arada yaşanan bekleme ve sonrasındaki patlama durumu olmadığı için daha homojen kullanılabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka bilgiler almak isteyen olursa yine tecrübe ettiğim ölçüde bilgi vermeye çalışırım.

16EC813
09-02-2018, 10:38
Ufak hort yapayım; 500x ile ilgili konular ararken buldum, bu araç ile ilgili olarak almadan önce fikir edinmek için bakınıyordum ama genelde DH üzerinde ve 1.4 140'lık için yorumlar vardı.

Aralık 2017'de 2.el 40 küsür bin km'de 1.4 170hp 4x4 AT9 aldım. Aldığım fiyat 1.4 140'lık otomatik fiyatı diyebilirim. Bu açıdan fiyat/performans olarak baya iyi oldu.

Güvenlik paketi haricinde, deri, sunroof, o paket bu paket vb. şeklinde baya bir donanım var. 4x4 ve 170'lik olması, aldığım fiyat açısından baya iyi oldu. Bu fiyata bu donanımda bu güçte sınıfında ve hatta bir üst sınıfında da böyle bir seçenek sanıyorum başka yok. Countryman hiç kullanmadım, o yüzden onunla karşılaştıramayacağım ancak malzeme kalitesi, araç içi trim sesleri vb. anlamında her testte ve aracı kullanın her söylediği, "bu kadarını beklemiyordum", "sanki araba Fiat değil" şeklinde... Kullanımı da baya keyifli.

9 ileri otomatik için bazı testlerde "çok sert vites değiştiriyor" demişler ama klasik otomatik şanzıman neticede, klasik otomatiğe nasıl yumuşak vites değiştirtilir, test yapan adam bilmiyorsa birşey diyemeyeceğim. Yalnızca yola ilk çıktığınızda, şanzıman yağı soğukken bir üst vitese geçmekte inat edebiliyor veya sert değiştiriyor. Bu da ilk 5dk'da gerçekleşen birşey. 320i F30 kullanan arkadaşıma sordum, klasik otomatiğin olayı bu, benimkinde bile oluyor dedi.

9.vitese baya üst hızlarda atıyor. DSG gibi 50'yle giderken 7'ye atıyor gibi düşünmeyin :) Baya uzun oranlı sanıyorum. Yokuş yukarı ve dik olmadıkça 1 yerine 2 ile kalkıyor şanzıman genellikle. Yani bu durumda normal kullanımda 2-8 arası 7 oran kullanıyorsunuz gibi oluyor aktif olarak.

Vites seçimleri baya güzel, sezgisel... Örneğin 4-5'le giderken yavaşlamaya başladınız, veya ayağınızı gazdan çektiniz, hemen küçültüp kompresyona geçmeye başlıyor. Saçmalayıp bocaladığını görmedim şimdilik...

Bunun haricinde DSG gibi patlama olasılığı sanıyorum daha az olmasına rağmen DCT şanzıman da klasik kuru tip çift kavrama sorunları yaşatabiliyormuş. Örneğin Barbaros Bulvarı'nı trafikte tırmanıyorsunuz, "çok ısındı sağa çek" diye uyarı çıkabiliyor diyorlar. Çok ekstrem şartlarda demişler ama yine de böyle birşey yaşamak istemem. Bir de eşim de kullandığı için klasik otomatik olması iyice işime geldi. Yok öyle yapma, böyle kullan, şöyle kullanma demek zorunda kalmadım. Yardırıp gidiyoruz direk :)
IbizaFR150 en son motor ve şanzımanı günlük kullanımda görmek lazım demiş. Şanzımanı yukarıda biraz bahsettim, motor Giulietta'da kullanılan motor. Performans-tüketim-sorunsuzluk anlamında başarılı bir motor. Giulietta'da manuel şanzımanla 7.2 gibi bir 0-100 değeri vardı, 500x 1.500kg falan, otomatik şanzımanla birlikte 8.5sn gibi bir verisi var yanlış hatırlamıyorsam. Ağırlık ve şanzımana göre yine de gayet atik. O performans farkını pek fark etmedim desem yeridir.

Bir de Giulietta'da manuel şanzımanda düşük devirlerde Turbo bekleme olayına takılıyordunuz az da olsa, bunda otomatik olduğu için pek böyle bir sorun yaşanmıyor. Şanzıman da gerekirse hemen bi vites alta alıyor. Örneğin 2.vitesle gelip az bi hızla kasisten geçtiniz, 1'e de atmak istemediniz, bu arada yaşanan bekleme ve sonrasındaki patlama durumu olmadığı için daha homojen kullanılabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka bilgiler almak isteyen olursa yine tecrübe ettiğim ölçüde bilgi vermeye çalışırım.

bingoo 500x kazandınız :D yeni üyemiz ilk mesajınızı buraya atarak :D

optimus_prime
09-02-2018, 10:54
yeni üye ama helal olsun iyi yazmış böyle üyelere can kurban :D

16EC813
09-02-2018, 10:56
aynen gerçi kendini tanıtmadan kullandıgı aracı tanıtmış ama :D yinede begendim yazısını gogıl amca göndermiştir buraya ilk sırada çıkıyoz yaa :D

hddsheriff
09-02-2018, 10:58

Şu arabayı sarı almadın ya ben ona yanıyorum :D

hddsheriff
09-02-2018, 11:04
aynen gerçi kendini tanıtmadan kullandıgı aracı tanıtmış ama :D yinede begendim yazısını gogıl amca göndermiştir buraya ilk sırada çıkıyoz yaa :D

Googledan gelme ihtimali sıfır , eskilerdendir kendileri.

@ormancı Onur üyeler bölümünde tanıt kendini uzun yazıların da kurtaramaz topa tutarlar seni :D

16EC813
09-02-2018, 11:08

@ormancı Onur üyeler bölümünde tanıt kendini uzun yazıların da kurtaramaz topa tutarlar seni :D

yok yaa işimiz espri ne topa tutcaz,adam ormancı yıkar masayı :D

PiscocuK
09-02-2018, 11:17
Yakıt bakım masrafı yani kısacası maddi imkan sorunu yoksa 2017 fiat alacağıma 2014 mini alırım(bu ikili arasında)
Mini alıyorsam da donanımlı almaya özen gösteririm çünkü bu tarz araçlarda arabayı araba yapan ne yazıkki extraları.Sunroof xenon gibi etkenler

illede 4x4 olacaksa biraz bütçe üzeri olacak ama levorg düşünülebilir

Ormanci
09-02-2018, 11:40
Şu arabayı sarı almadın ya ben ona yanıyorum :D

Taksiye mi çıkacaktım :D

Tanıtayım, aktif değildi üyelik, konuya bakarken bi baktım cevap yazma aktif oldu, direk oradan başladım :D

Tanıtmayanı topa mı tutuyolar :)
Konulara bakarım izlerim ama üye olmamıştım. Hatta aslında bi ara üyeydim de aktif olmadığı için silindi mi bişey oldu diye hatırlıyorum.

Teslim aldım abi :P :D

yeni üye ama helal olsun iyi yazmış böyle üyelere can kurban :D

İzleyici gizli üye :D Eyvallah :)

rain man
09-02-2018, 12:27

Ormancı abimiz yeni üye gibi görülüyor olsa da forum kültürüne oldukça aşina ve kendi aracı diye değil tecrübesi doğrultusunda olduğundan yazdığına eminim zira alfistiturkey günlerimde de benzer objektif yorumları vardı :) eğer aynı kişiyse.

turkerrr
09-02-2018, 12:51
2012 Countryman s 4x4 üm vardı yeni sattım, cam tavan, xenon, harman kardon, ekran, tam deri koltuk, koltuk ısıtma, antrasit tavan gibi önemli donanımların hepsi vardı.

+ kullanımı çok keyifli
+ yol tutuşu gerçekten çok güzel
+ 4 çekeri başarılı karlı havada yaylalarda test ettim
+ gidişi rollingcileri tatmin etmez ama trafikteki birçok arabadan hızlı
+ hem kaliteli hemde marka algısı güzel bir araba 100 bin lira bütçe ile her ihtiyaca cevap veriyor
+ yakıtı bence aşrı değildi 1.4 otm. corsa ile aynı

- tek eksik yanı bence fazla sert olmasıydı bende ki 18 janttı belki 17 jantlılar biraz daha iyidir

2015 Fiat 500x 1.4 140 hp otomatik cross plus alım-satım için aldım hala bende :)

bence mini ile bir tutulacak bir araba değil, daha az bütçe ile daha modelli iyi donanımlı kendince tarzı olan bir arabaya sahip oluyorsunuz. Miniden daha yumuşak ve bir tık daha az yakıyor.

Ormanci
09-02-2018, 13:56
Evet aslında Mini'yle de bir tutmak bence abes olabilir. Fiat 500 ile Opel Adam ile yapmaya çalıştığı gibi Mini'vari bir satış stratejisi izlemeye çalıştı. Ancak Mini'nin hiçbir ürününün rakip olarak alındığını sanmıyorum.

Countryman ile karşılaştırma da başta hatalı aslında. 500x'in sınıfı belli, B sınıfı küçük suv. Ama B sınıfı bir SUV'a göre bence sınıfında sanki sundukları bir nebze daha iyi gibi görünüyor.

16EC813
09-02-2018, 14:15
bu harbi çok iyiymiş ,ayıptır sölemesi sarışeylere zaafım vardır da :D

2015 Fiat 500 X 1.4 T 86.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 524133432 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-fiat-oto-istanbul-2.el-den-1.4t-4x4-multiair-170-bg-tam-otm-9-ileri-524133432/detay)

1.4T 4X4 MULTİAİR 170 BG TAM OTM 9 İLERİ

Ormanci
09-02-2018, 14:18
Adamlar harbi taksi satıyor yalnız :D :D :D

yesil
09-02-2018, 14:19
bende uzun süre 4x4 araç aradım. otomatik dizel 4x4 tek seçenek cx-3 var bu bütçelerde. çok güzel araç ama biraz küçük. benim tercihim qashqai 1.6 dci 4x4 oldu. güçlü dizel motor, düşük tüketim, başarılı 4x4 sistemi, konforlu süspansiyonlar, listedeki araçlara göre daha yüksek hacim aracın artıları. diğerlerine göre dezavantaj sayılabilecek nokta manuel vites olması. oda tercih meselesi artık. 500x in 4x4 sistemi jeep'ten alınma bildiğim kadarıyla. mini'den daha başarılıdır bence karda çamurda.

16EC813
09-02-2018, 14:22
mini minicak ama pahada agırmış :D ama harbi kıyakmış

2016 Mini Cooper Countryman 1.6 S 175.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 469292734 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mini-carsell-2016-countryman-john-cooper-works-1.6all4-218-hp-borusan-469292734/detay)

CARSELL 2016 COUNTRYMAN JOHN COOPER WORKS 1.6ALL4 218 HP BOR

onursumer
09-02-2018, 15:24
mini minicak ama pahada agırmış :D ama harbi kıyakmış

2016 Mini Cooper Countryman 1.6 S 175.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 469292734 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mini-carsell-2016-countryman-john-cooper-works-1.6all4-218-hp-borusan-469292734/detay)

CARSELL 2016 COUNTRYMAN JOHN COOPER WORKS 1.6ALL4 218 HP BOR

çok güzel keşke benim olsa :D

MCN21
09-02-2018, 15:27
500x fiyat ve donanim bakimindan cok mantikli geliyor :) countrymanlerin guzel duranlari 100-110 dan basliyor. 500 u bilmiyorum ama mini sehir ici 11-12lt alt yakmiyor diye konusuldugunu hatirliyorum :)

Ormanci
09-02-2018, 16:27
500x fiyat ve donanim bakimindan cok mantikli geliyor :) countrymanlerin guzel duranlari 100-110 dan basliyor. 500 u bilmiyorum ama mini sehir ici 11-12lt alt yakmiyor diye konusuldugunu hatirliyorum :)

Ama sadece 2.eli :) Şu an kullandığım aracın sıfırı 150 bin TL gibi bişey çünkü :)

İlk aldığımda yol bilgisayarında 14 lt'leri falan görünce moralim bozulmuştu ama çok saçma sapan İstanbul içi trafiklere girdim.
Son 2 depodur şehiriçi tüketim 9.6 civarı. Biraz E5 tarzı açık trafik kullanımı olduğunda 8'lere iniyor.

IbizaFR150
30-04-2021, 10:53
Konuyu hortlatıyorum çünkü ev alma, pandemi vs derken araba alamadım. Tam niyeti bozdum takas da yapacaktık tam kapanma muhabbeti çıktı. Şimdi kafam daha da karışık.

Bütçe 300 civarı, yeni kasa countryman de işin içine girdi, 350 civarına yenisi var ama ne tipini ne performansını beğeniyorum. Ama 5-6 yaşındaki araca 300 vermek de mantıklı gelmiyor.

4x4 sevdasından vazgeçip 2020 a3 sedanı alıp geçmek de var. 500x artık düşünmüyorum, ön konsol butonlar genel tasarım havası bana uymuyor gibi.Çorba oldu konu kusura bakmayın.Önerilerinizi beklerim.

cnzdmr
30-04-2021, 13:40
2020 a3 sedan countryman den kalite olarak çok daha iyi olacaktır.

Ama klasik sedan işte bi albenisi yok. Countryman görüntü olarak iyi hoş ama kullandınız mı bilmiyorum aşırı sert bir araç.

Trim ve iç mekan kalitesi de iyi olmadığı için baya sesli. Bunlara takılmam diyorsanız alın ama konfor istiyorsanız a3 Mini den sonra s kasa gibi gelecektir :)

AWD konusuda çok göreceli. başka bir konuda da yazdım iyi bir kış lastiği ile a3 ile de girip çıkamayacağınız yer yok.
SUV tarzı bir aracın AWD olması tabiki güzel ancak gerçekten ihtiyacınız yoksa 4 çekere yakıt maliyetinden öteye giden bir özellik olmuyor.

MCN21
30-04-2021, 14:32
2020 a3 sedan countryman den kalite olarak çok daha iyi olacaktır.

Ama klasik sedan işte bi albenisi yok. Countryman görüntü olarak iyi hoş ama kullandınız mı bilmiyorum aşırı sert bir araç.

Trim ve iç mekan kalitesi de iyi olmadığı için baya sesli. Bunlara takılmam diyorsanız alın ama konfor istiyorsanız a3 Mini den sonra s kasa gibi gelecektir :)

AWD konusuda çok göreceli. başka bir konuda da yazdım iyi bir kış lastiği ile a3 ile de girip çıkamayacağınız yer yok.
SUV tarzı bir aracın AWD olması tabiki güzel ancak gerçekten ihtiyacınız yoksa 4 çekere yakıt maliyetinden öteye giden bir özellik olmuyor.

Ufak bir ekleme yapayım, yeni countrymanin konfor açısından eskisiyle alakası yok. Bir önceki kasa r60 gerçekten mini ruhu'nun sertliğini dibine kadar hissettiriyordu. Yeni kasa da göreceli olarak mantıklı fiyat aralığında olanlarda önden çeker. All4 olanların fiyatları daha yüksek ve donanımlı.

IbizaFR150
30-04-2021, 15:52
Açıkçası ibiza fr’da 17” jant 215 40 17 lastik var, countryman alırsam 17” üstüne çıkmam zaten o yüzden konfor konusunda her türlü iyi yönde farkeder mevcut duruma göre.Konfor kısmını düşünmüyorum pek o yüzden.

4x4 isteğim de tatillerde karlı veya taşlı topraklı yollara rahat girebilme isteği. Senede toplasan 10 gün lazım olur bu özellik ama olmasını isterim. 7 yılda 50000km kadar yapmışım mevcut arabamla o yüzden tüketim çok önemli değil.

A3 sedan güzel bir jant ve yay ile fena olmaz bir yandan da. Ama görüldüğü üzere 3-4 yıldır S ALL diye dolanıyorum.

melihyilmaz
03-05-2021, 21:58
Suv veya compact suv rahatlıgına alışan bir daha baska araba sürmek istemiyor spor arabalar hariç. Ben olsam 2 çekerde olsa 4 çekerde olsa yerden yüksek birşeyler bakardım.

207_TR
03-05-2021, 23:18
Konuyu hortlatıyorum çünkü ev alma, pandemi vs derken araba alamadım. Tam niyeti bozdum takas da yapacaktık tam kapanma muhabbeti çıktı. Şimdi kafam daha da karışık.

Bütçe 300 civarı, yeni kasa countryman de işin içine girdi, 350 civarına yenisi var ama ne tipini ne performansını beğeniyorum. Ama 5-6 yaşındaki araca 300 vermek de mantıklı gelmiyor.

4x4 sevdasından vazgeçip 2020 a3 sedanı alıp geçmek de var. 500x artık düşünmüyorum, ön konsol butonlar genel tasarım havası bana uymuyor gibi.Çorba oldu konu kusura bakmayın.Önerilerinizi beklerim.

Countryman aldım daha önce , sattığıma çok pişmanım. Tavsiyemdir. Chili paket olacak, Visual Boost kesin olacak.

IbizaFR150
18-05-2021, 18:10
Evet konuyu açalı 4 yıl olmuş, bugün itibari ile 2016 aralık çıkışlı countryman s all 4x4 aldım sonunda.
O zaman konuştuğumuz fiyatların 3 katına, döviz olarak da daha pahalı şekilde almış olduk. İlk izlenim gayet olumlu.

Anahtarla cebelleştim takıp çıkarırken :) , f1 vites ilginç, normalde sağdakinden artar soldakinden düşer bunda iki buton da çekince yükseliyor,basınca düşüyor. Konfor ibiza fr’dan sonra uçan halı gibi. Performans gayet yeterli benim için. Satıcı leş gibi verdiği için şimdilik tanıtım açmadım. Yorum yapan herkese teşekkürler.Görüşmek üzere.

Ormanci
19-05-2021, 09:10
Hayırlı olsun, konudan 1 yıl sonra almışım 500x'i ben :P

IbizaFR150
04-11-2021, 18:21
Ormanci önceki sayfalarda bu 2 modeli (500x - Mini CM) karşılaştırmak yanlış demiştin. Bence Mini iç mekan açısından C suv gibi, ruhsatta da Station yazıyor :) Senin ruhsattaki durum ne merak ettim.