PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3dizel 95 hp euro5 motor hybrit turbo yapımı

tayreep_john
07-10-2017, 13:26
1.3 dizel ecotec motorumuzu biraz gıdıkladık tatmin etmeye başladı .. ama tabiki 3. ayın sonunda aracın ağırlığından hacminden dolayı yetmemeye başladı :)

geçen hafta 1544v ile big turbo niyetine girdik ama wastgate' in üzerindeki sensör işi bozdu onun için hybrit yaptırmaya karar verdik 1.3 euro 5 lerin hep turboları aynı bw35 olarak geçiyor linea astra j aveo gibi hepsinde aynı motor ve turbo var

sorum daha önce deneyen hbritle güç alan öneren varmı?? çünkü 1.3 den hbritle güç çıkmıyor boşuna denemeyin gibi cümleleri çok duymaya başladım:soru:

oss
12-10-2017, 15:47
turboyu fekaya yaptırırsanız alırsınız nerede yapıldığı önemli sonrasında isteğe göre intercooler enjektör girmeniz olucak debriyajı da mutlaka daha iyisi ile değiştirmeniz olucak benim size tavsiyem unlar isterseniz özelden parça numaralarıda atabilirim

Adem Kurtuldu
12-10-2017, 23:22
Bir dti performansı çıkmıyor ama genede 1 tık daha neşelendiriyor ben 1.4 hdi ya uyguladım yani ne cok neşe veriyor ne boşa para verdik diye pişman ediyor ortası diye bilirim

KaanBRS
13-10-2017, 08:06
Bursa da hybrid turbo yapan bi yer var mı ?

tayreep_john
13-10-2017, 11:29
turboyu fekaya yaptırırsanız alırsınız nerede yapıldığı önemli sonrasında isteğe göre intercooler enjektör girmeniz olucak debriyajı da mutlaka daha iyisi ile değiştirmeniz olucak benim size tavsiyem unlar isterseniz özelden parça numaralarıda atabilirim

feka nın işlerini takip ediyorum hatta aradım ferhat abiyi konuştm da ciddi bir fiyat aldım :) hem emme hemde egsoz pallerini billet yapılcağını söyledi ama turbo fiyatı yapıcağı işlem..

Yarbay
13-10-2017, 13:01
feka nın işlerini takip ediyorum hatta aradım ferhat abiyi konuştm da ciddi bir fiyat aldım :) hem emme hemde egsoz pallerini billet yapılcağını söyledi ama turbo fiyatı yapıcağı işlem..

turbo kanatlarını hafiflettiniz Billet malzemeyle değiştirdiniz bunun spool için yararını düşünebiliyorum ama orta ve üst devirlere yada top hp,tq'a getirisi varmıki ?

tayreep_john
14-10-2017, 11:00
turbo kanatlarını hafiflettiniz Billet malzemeyle değiştirdiniz bunun spool için yararını düşünebiliyorum ama orta ve üst devirlere yada top hp,tq'a getirisi varmıki ?

sadece hafifletmekten ziyade ısı üretmiycek malzeme olması çok önemli. onun dışında sıkışan hava hacmini arttırmsı için 2-3-4-5 mm büyüyen palleri de unutmayın bununla beraber büyüyen housing duvarları... vnt nin izin verdiği kadar büyüyen egsoz palleride olunca tahminimce hbritten 15-20 hp alınabilceğini düşünüyorum teori de ama bana gerçekten yapıl ve verim almış bir arkadaş lazım :)

mikelazi
14-10-2017, 11:25
bu konu hibrid diye başladı big turboyla bitti.http://www.techturkey.com/forum/dizel/217192-aveo-1-3-chip-tuning-ve-di-er-uygulamalar-hakk-nda.html

tayreep_john
16-10-2017, 12:58
bu konu hibrid diye başladı big turboyla bitti.http://www.techturkey.com/forum/dizel/217192-aveo-1-3-chip-tuning-ve-di-er-uygulamalar-hakk-nda.html

araç sahibi arkadaşımdır konuyu biliyorum :) da big turbo işine girmek istemiyorum sağlıklı bir hibritle o güçleri alırım bende... diye düşünüyorum

berkaygeldec
23-10-2017, 12:15
Hybrit'li aveo mu geliyor yoksa :)

tayreep_john
24-10-2017, 11:57
Hybrit'li aveo mu geliyor yoksa :)

geliyor valla berkay :)