PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows ses sorunsaılı

-ER-
08-10-2017, 10:38
Arkadaşlar bilen vardır umarım.

Youtube da bir vidyo izliyorum ses hoparlörlerden geliyor ama aynı videoyu yapılandırmadan kulaklığa alınca gelmiyor. Aynı şekilde tam tersi de oluyor.

onboard Realtek HD yazılımla kullanıyorum 3 ayrı jakla bağlı. Kulaklıkta USB ile bağlı kendiliğinden ses kartlı.

Fikri bilgisi olan var mı ?

turboman
08-10-2017, 15:40
Benimde başıma geldi kasnın arkasından bağlayınca çalıyor bilgisayarı kapatıp açınca öndeki jaktan ses geliyor en sonunda bi ayar yaptım düzeldi ama nasıl çözdüm hatırlıyamadım :D

safaks
08-10-2017, 16:24
Ben genelde buna benzer sorunu amd ekran karti driveri yuzunden yasiyorum. Sizinde ekran karti amd ise guncelleyerek deneyebilirsiniz. Hdmi dan baglaninca sesi ekran karti uzerinden veriyor sanirim. Buda bazen ses kartiyla cakisiyor.

kurtbil
08-10-2017, 19:43
Kulaklığa geçtiğin zaman Realtek Audio Yöneticisinden hoparlör yapılandırmasını stereo yaptığın zaman ses kulaklıktan gelmeye başlıyor. Ben 5+1 kullanıyorum, kulaklık girişine jack bağladığımda Realtek haber veriyor ama bu ayarlamayı yapmadan aktif olmuyor.

Ferhat_V
11-10-2017, 22:27
konuyu hortlatıyorum

win7 sistemde sağ alt hoparlör kutucuğu tıklayınca "bağlı hoparlör ve kulaklık yok" bildirimi çıkıyor ve tıklayınca sorun giderme penceresi geliyor ama bir türlü düzelmiyor..driver güncel aygıtta görüyor ama ses vermiyor sebebi nedir