PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köprüler Gidiş-Dönüş Ücretli mi Olacak ?

Eworen
09-10-2017, 19:08
Evet arkadaslar kopruler icin gidis-donus ucreti simdiden hayirli olsun
Yapilan calisma sekillenmeye basladi kacak gecis icin sistem kuruluyor gibi palavralara zaten inanmamistik koyulan direklere ve sistemlere bakinca apacik gise oldugu belli
Bekledigimiz biseydi
Bakalim millet buna kac gunde alisicak yoksa alisamiyacak mi ..

https://i.hizliresim.com/lbj3Rp.jpg (https://hizliresim.com/lbj3Rp)

YAS
09-10-2017, 19:10
Hayırlı oluyoring
geçmiş olsun cümleten arkadaşlar..

Seven7
09-10-2017, 19:10
Bu zamana kadar akıllarına gelmemesi şaşırtıcıydı bence.

S.Özeren
09-10-2017, 19:16
Bir günüm şunlara sövmeden geçmiyor , hergün diyorum ki bugün pozitifim sövmücem yok arkadaş olmuyor

kurtbil
09-10-2017, 19:17
Bugüne kadar iyi sabrettiler zaten. İlk haber çıktığında da zaten inandırıcı değildi. Mazoşist bir toplum olduğundan buna da ses çıkaran olmaz. Cengiz inşaat milletin b yerine koyuyordu, devlet bensiz olmaz dedi.

livaneli
09-10-2017, 19:19
Gişe görevlisi için zenci ithaline de başlanacakmış.

fthdrn
09-10-2017, 19:28
Bence tam köprünün ortasına da koymaları gerekiyor. En güzel manzara orası.

ES353
09-10-2017, 19:29
Bi kulağımızın arkası kalmıştı...

free-hifi
09-10-2017, 19:30
Şu an ortam karışık güzelce geçirir ler bizde burdan yazarı

sanctuary35
09-10-2017, 19:42
hayatında geçmediği ve geçmeyeceği köprü yapıldı diye sevinenler, nasıl olsa biz geçmiyoruz diye bu habere de sevinir.

BarışSever
09-10-2017, 19:43
para lazım paraaa:)

fthdrn
09-10-2017, 20:00
Bence bedelli is loading..

EREN34
09-10-2017, 20:14
hayatında geçmediği ve geçmeyeceği köprü yapıldı diye sevinenler, nasıl olsa biz geçmiyoruz diye bu habere de sevinir.

Tabi sevinir. Araba diyince adamın aklında canlanan 2 liraya bindiği minibüs :)

free-hifi
09-10-2017, 20:35
Bu işin kaçağı nasıl olur sol şerit ten kaptirsak kimse yakalayamaz

mKc
09-10-2017, 20:35
Padişahım köprünün ortasındaki adam sayısını 2 yapsanız? Akşamları çok sıra oluyor da...

997TT
09-10-2017, 20:42
Az bıle,fazlasını hak edıyoruz!
Yanlız buna toplu tepkı vermezsek yemın ederım bundan sonra ne yetıme acırım ne fakıre...
Iyıce yalama olduk,ıyıce aptallastık.
Neoluyor bıze arkadaslar? Bundan daha kotusu olamaz artık,gormuyormusunuz?

fthdrn
09-10-2017, 20:49
Az bıle,fazlasını hak edıyoruz!
Yanlız buna toplu tepkı vermezsek yemın ederım bundan sonra ne yetıme acırım ne fakıre...
Iyıce yalama olduk,ıyıce aptallastık.
Neoluyor bıze arkadaslar? Bundan daha kotusu olamaz artık,gormuyormusunuz?

Kim tepki göstericek pardon da :D
Adam yol yaptı yolll

imprezaWRC
09-10-2017, 21:12
Tamamda niye herşeyin acısı İstanbul'dan çıkıyor. Ben eşitlik istiyorum, tulum çıkardıkları yerlere de şehir giriş-çıkışlarına hatta şehir içinde muhtelif yerlere bu sistemi entegre etsinler. Her İstanbul dışı mitinglerde İstanbul'da olup biteni anlattıkları ve bol bol alkışlattıkları için birazda diğer illerdeki vatandaşlara hizmet götürsünler. Mesela Karadeniz sahil yoluna, Kayseri'ye, Konya'ya, Maraş'a, Antep'e de bu sistemlerden eklesinler ki orada yaşayanlar bu sistemlerden mahrum kalmasınlar, hatta önce pilot bölge olarak Rize, Bayburt gibi illeri seçsinler bakıyorlar sistem şakır şakır para getiriyor hiç aksama yapmıyor sonra gelsinler büyük şehirlere eklesinler.

DKB34
09-10-2017, 21:25
Çoğu kişi hgs/ogs yi söküp plakaya elektrik bandını çeker artık...

sagi
09-10-2017, 21:27
Bende ctesi akşamı karşıya geçtim bu manzarayı gördüm daha geçmemeye karar verdim işim düşmedikçe
Sürekli işe gidip gelenlere acıyorum yazık vallahi

free-hifi
09-10-2017, 21:29
Tamamda niye herşeyin acısı İstanbul'dan çıkıyor. Ben eşitlik istiyorum, tulum çıkardıkları yerlere de şehir giriş-çıkışlarına hatta şehir içinde muhtelif yerlere bu sistemi entegre etsinler. Her İstanbul dışı mitinglerde İstanbul'da olup biteni anlattıkları ve bol bol alkışlattıkları için birazda diğer illerdeki vatandaşlara hizmet götürsünler. Mesela Karadeniz sahil yoluna, Kayseri'ye, Konya'ya, Maraş'a, Antep'e de bu sistemlerden eklesinler ki orada yaşayanlar bu sistemlerden mahrum kalmasınlar, hatta önce pilot bölge olarak Rize, Bayburt gibi illeri seçsinler bakıyorlar sistem şakır şakır para getiriyor hiç aksama yapmıyor sonra gelsinler büyük şehirlere eklesinler.

İstanbulun denizi kerizi bitmez mantigi

SerkanYazgan.
09-10-2017, 21:36
Alışın alışın bunlar daha iyi günlerimiz. Cebinizdeki 10 lirayı harcarken düşünecek duruma geldiniz hala tepki yok. Boşa dememişler deveye diken insana ... yarar diye.

SekoLive
09-10-2017, 21:55
Beyler bu mevzu hepimize girer.

Bu konuda toplumun yararına birlik olmazsak yarin keşkeler fayda etmeyecektir.

brs852
09-10-2017, 21:57
Burdan saplamakta geç kaldılar dediğim bir çalışma bu zamana kadar saplamamaları düşündürücü...

hddsheriff
09-10-2017, 21:59
3. Köprüyü kullanması gereken araçların geçişini tespit etmek için yaptılar diye biliyorum ama bir süre sonra ücret almaya başlarlar

GokhanRS
09-10-2017, 22:27
Gidiş dönüş ücretli olacak yalan haber değil. Belki 2019 seçimi yakın tarihte kaldırırlar geçici süre, sonra saplamaya devam.

Ben asgari ücreti kat kat fazlasına çalışan adamım, bundan sonrada fakirin hakkını filan savunmam. Beter olsunlar MK.

Bu AKP bu millete bu yaptıklarının 10 katı daha zam yapmazsa onlarında aklına sokayım.

Yap işte her ay birşeylere kol gibi zam. Nasılsa balık hafızalılar, yarın bir atar yaparsın bir ülkeye, hepsi adam Bee der yine.

Reis be işte helal olsun.

Bundan sonra tarihte sevdiğim 2 adam var, birincisi Hitler, 2 Erdoğan. Adamın dibi ikiside milleti miktikce oy aldı.

Evrenoz
09-10-2017, 22:53
Umarım hem zam gelir hem de gidiş - geliş ücretli olur..
Beyinsizlere lafla anlatmaya çalıştık, anlamadılar.. G0tlerine giren kazık büyüsün, belki o zaman anlarlar

crazydog
09-10-2017, 23:23
eee para lazım doymadılar dahada lazım Evrenin dediğine sonuna kadar katılıyorum g.te giren kazık iyicene büyüsün ki o zaman belki anlarlar ki bence onuda anlamazlar.

300E
09-10-2017, 23:51
Ahahahaahahhaahahaha.

Yigit-Y
10-10-2017, 04:40
1 sene boyunca araç kullanmasak

Görecekler üretmeyen ülkenin batışını

Vergilerle döndürmeye çalışıyorlar

Bitmişiz uzatmaları oynuyoruz

Köprülere gidiş dönüşü ücretli yapsa ne olacak

Sürü seviyor mikilmeyi

srknzfr
10-10-2017, 07:38
ağam bizimle eylenii

PiscocuK
10-10-2017, 08:21
1 sene boyunca araç kullanmasak

Görecekler üretmeyen ülkenin batışını

Vergilerle döndürmeye çalışıyorlar

Bitmişiz uzatmaları oynuyoruz

Köprülere gidiş dönüşü ücretli yapsa ne olacak

Sürü seviyor mikilmeyi

nefes alma vergisi diye birşey duymadın herhal..birde ona nefes verme vergisini eklerler :)
verelim mi mehteri yoksa daha zaman varmı?

ayku82
10-10-2017, 08:33
Düzenin değişmesi malesef o kadar kolay değil. Gönül isterki defolup gitsinler ama malesef kanser hücresi gibi ülkeye yayıldıkları için söküp atmak çok zor.
Hitap ettikleri kitle gerçekten cahil, eğitimsiz ve sorgulamaktan uzak dolayısıyla birbirlerine bu denli sıkı sıkıya bağlılar.
Hadi o kitlenin az biraz gözü açılsa bu sefer sandıkta bu sefer türlü pislik hile hurda ile operasyon yapıyorlar.
Ama bir umut bekliyorum batıp bitecekleri günü. Bitecekler belki ama geride gerçekten büyük bir enkaz kalıcak..

Emrecan-R
10-10-2017, 08:41
bir çok tanıdığım var sözde hükümet karşıtı ama evet veren

_Burak_
10-10-2017, 09:35
köprünün tam ortasınada gişe konulsun

Aranel Ciryatan
10-10-2017, 09:46
Geç bile kalınmış bir uygulama. Her gün o köprüyü kullanıp arabaların içinde 1 kişi 1 kişi trafik yaratan milletimize az bile. Araç ile işe gidip gelen her arkadaşıma yaptığının hata olduğunu anlatmaya çalışıyorum ama dinlemiyor. Bence köprü en az 30 TL olmalı ve gidiş geliş ücret alınmalı.

sword
10-10-2017, 09:47
gişe sayısı öyle artıcak ki artık direk yerıne 2 gişe fark attım diyecez rolinglerde

Yigit-Y
10-10-2017, 10:00
nefes alma vergisi diye birşey duymadın herhal..birde ona nefes verme vergisini eklerler :)
verelim mi mehteri yoksa daha zaman varmı?

Ver mehteri düşmanlara korku salsın

Düşman biziz korkalım :):)

dkaya87
10-10-2017, 10:09
olayın asıl sebebi şu bence.

Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte ücret almıyor. yani bedavaya geçip ücretli dönüyorsunuz.

diyelim ki 2. köprüden Anadolu>Avrupa geçişi yaptınız ve yine aynı köprüden döndünüz ödenecek tutar araba için 7 TL. ikiye de bölse burada değişen bir şey yok.

ama 2. köprüden Anadolu>Avrupa geçişi yaptınız ve tünelden döndünüz. bugün 16,5 TL

köprü ücretini ikiye bölerek alırsa, Anadolu>Avrupa 2. köprüden gidip tünelden dönmek 20 TL'ye çıkacak.

bunu 3. köprü, feribot vs gibi alternatiflerle düşündüğünüzde oldukça güzel bi gelir oluşuyor. ayrıca geçiş ücretine zam da çok göze batmamaya başlayacak. 7 TL'yi 8 TL yaptığında köprüye 1 TL zam oluyor ama ikiye bölünmüş tutarı zamlarsa 3,5 TL'den 4 TL'ye çıkarmış olacak, sadece 50 krş, zam değil zamcık.

B-Devi
10-10-2017, 10:22
olayın asıl sebebi şu bence.

Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte ücret almıyor. yani bedavaya geçip ücretli dönüyorsunuz.

diyelim ki 2. köprüden Anadolu>Avrupa geçişi yaptınız ve yine aynı köprüden döndünüz ödenecek tutar araba için 7 TL. ikiye de bölse burada değişen bir şey yok.

ama 2. köprüden Anadolu>Avrupa geçişi yaptınız ve tünelden döndünüz. bugün 16,5 TL

köprü ücretini ikiye bölerek alırsa, Anadolu>Avrupa 2. köprüden gidip tünelden dönmek 20 TL'ye çıkacak.

bunu 3. köprü, feribot vs gibi alternatiflerle düşündüğünüzde oldukça güzel bi gelir oluşuyor. ayrıca geçiş ücretine zam da çok göze batmamaya başlayacak. 7 TL'yi 8 TL yaptığında köprüye 1 TL zam oluyor ama ikiye bölünmüş tutarı zamlarsa 3,5 TL'den 4 TL'ye çıkarmış olacak, sadece 50 krş, zam değil zamcık.

Güzel bir yaklaşım. İyi yakalamışsın, Tebrikler

Ome_RS
10-10-2017, 10:40
Arabayi sattim kurtuldum mtv di kaskoydu sigortaydi benzindi bi derdim kalmadi. Cok elzem ihtiyaciniz yoksa satin kurtulun.
Kapida yatma maliyeti aylik 250tl benzin de bi depo yesem 500tl
Bem zaten gidecgm her yere taksi kullansam aylik 500liralik taksi kullanmiyorum.
Bu devlete ne kadar az vergi verirsen o kadar iyi.
Verdikce fazlasini istiyor yuzsuzler..

korki
10-10-2017, 11:31
Birkaç binlik ilçenin kaymakamının altına audi lazım , daha bunun yardımcısı vardır ee ona da passat lazım. Devlete yapılan 3 liralık yatırımı 5 liralık gibi gösterip cebe atmak lazım. Onu bunu yalayarak bu ülke için zerre faydası olmayan havadan inme devlet memurunun ,bankamatik memurunun maaşını yatırması lazım. Günümüzde popüler olan bir cacıktan haberi olmayıp cahilliğin dibine vurmuş lan ben bir şey üretemiyorum bir baltaya da sap olamayacağım bari rant sağlayım diyen; din ticareti yapan insanları beslemesi lazım. Hiçbir ihtiyacı olmadığı halde sırf bizden diye devlet yardımı alan kişileri de beslemesi lazım. Belli iş adamlarından (Belli demek yediren manasında burda) silinen vergi borçlarının ödenmesi lazım. Ülkeye yapılan çok önemli ve çok büyük getirisi olan, karlılık sağlayan (tabi bizler için değil yeni proje yeni bir rant olduğu için) projelerin (Bayburt hava alanı gibi) karşılanması lazım. Çevresindekilere de hadi gel ben yiyorum sende ye demesi lazım. Lazımda lazım.... Arkadaş bu parayı nasıl sağlayacak;kimse bunu düşünmüyor. Yaptığınız çok büyük ayıp. Bu adamlar ülkeyi kurtarıyorlar , ülkeyiiiiii.