PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Tutanağı Olmadan Kasko Kullanımı ?

rodya
10-10-2017, 08:16
Herkese merhaba,
Sıfır olarak alındığından beri kaskosu bulunan aracımda, geçtiğimiz dönemlerde aşağıdaki detaylara sahip bazı kazalar geçirdim.
- arkadan çarpma sonucu aracımın ön tampon hafif kırıldı. Tutanak tutulup diger araçlar yapıldı ancak kendi aracımda o an fazla bi sıkıntı olmadığından ne karakoldan kaza ile ilgili evrakları aldım ne de aracımı yaptırmaya gittim.
- park halindeyken bir çöp kamyonu arka tamponda bir yırtık oluşturmuş, değişmesi gerekiyor.
- park halindeki aracıma çarpıldı. araç yetkili serviste yapıldı ( 2 sene önce ) Ancak geçtiğimiz günlerde farklı bir sebepten servise gittiğimde aracımın şaşesinin doğru şekilde düzeltilmediği, halen yamukluk bulunduğu söylendi.
Soru şu ; servisin hazırlayacağı bir tutanakla aracımı kaskodan yaptırabilir miyim ?
teşekkürler

punto_multijet
10-10-2017, 08:40
benimde merak ettiğim bir konu.

aracım kaskolu bir süre sanayide durduktan sonra çeşitli yerlerinde göçük çizik gibi sorunlar oldu. doğal olarak hiçbirinin raporu yok. ondan takipteyim konuyu

Sezgin
10-10-2017, 08:46
bana bu konu ile ilgili yetkili servisten bir kaç farklı zamana ait beyan ile yapılabileceği, bir sorun olmayacağı yönündeydi. Eğer hasarların tamamı tek bir tarafta ve tek bir seferde olma ihtimali yüksek ise tek beyan ile de yapılabileceğini, ufak tefek farklı nokta hasarları için ayrı beyan gerektiği söylenmişti. Nitekim dedikleri gibi de oldu ve onarım kasko üzerinden yapıldı.

turkerrr
10-10-2017, 09:01
Farklı noktalarda ki hasarlar için ayrı dosyalar açılması gerekir hasarsızlık indirimi çok etkilenir. Tamponların maliyeti düşük olacağından mini onarım ile veya cepten yaptırarak çözülmesi daha mantıklı olur.

2 sene önce ki hasara gelecek olursak, normalde tamirat sonrası belirlenen bir eksiklik veya hatalı onarım varsa ek talep ile karşılanabiliyor fakat 2 sene çok uzun bir zaman karşı taraf yapıcı davranmaz ise davalık olma ihtimaliniz yüksek. 2 sene önceki hasardan kaynaklanan şasi yamukluğu için servis şasi düzeltme ücretini kaskodan almış ise masrafı bence servisin karşılaması gerekir.

Oznsrl
10-10-2017, 09:46
mahalleden bi arkadaşın başına geldi radyatör değiştirmiş. zamanında fark edilmedi diye hasar varmış sonradan patlayınca karşılamış kasko

G.U.Z.
10-10-2017, 14:22
Bugun sol seritte daha once birisinin carptigi kopege son anda farketmem ve kafasini kaldirmasi sonucu carptim. Akan bir trafik oldugu ve arabada hissedilir birsey olmadigi icin durmadim. Tamponda kirik var alt izgara iceri girmis.. Kaskodan yapilmasi icin neler yapmam lazim? servise biraksam ikame arac verilir mi?

onursumer
10-10-2017, 14:29
Bugun sol seritte daha once birisinin carptigi kopege son anda farketmem ve kafasini kaldirmasi sonucu carptim. Akan bir trafik oldugu ve arabada hissedilir birsey olmadigi icin durmadim. Tamponda kirik var alt izgara iceri girmis.. Kaskodan yapilmasi icin neler yapmam lazim? servise biraksam ikame arac verilir mi?

kasko müşteri hizmetlerinizi arayın , beyan yazarak yaptırıcaksınız büyük ihtimalle ordan sizi işlam sırası için yonlendirirler

Day Walker
10-10-2017, 14:40

Eywah keşke yazmasaydın şimdi gelir hayvan severler linç ederler seni

yok efendim trafik sigortası bedavaya karşılıyormuş falan neden götürmedin diye bi dünya laf edecekler :D

turkerrr
11-10-2017, 16:46

anlaşmalı bir servise gidip beyan yazarak hasarını alabilirsin.

207_TR
12-10-2017, 07:59
Islak imzalı bir beyan yazıyorsunuz.

Xxz firmasi Hasar Servisi Dikkatine

Xx tarihinde aracımda şu sebeplerden dolayı su hasar oluştu diye.
Dosya açılır olay yeri fotoğrafı istenir

Kasko firmasi uygun görürse onarir.

chatlaxs
12-10-2017, 13:32
tutanak tuttuğunuz kaza ile ilgili tramerden tutanağa ulaşabilirsiniz, diğerleri için beyan yazıp yaptırabilirsiniz