PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulun Bilinmeyen Manzaralı Yerleri

-Murat Özcan-
10-10-2017, 15:28
Biraderimin İstanbul da yaşamasından dolayı sık sık gider gelirim. Gittikçe de gezmeye görmeye fotoğraf çekmeye özen gösteririm.Ama İstanbul gez gez bitmez düşüncesiyle bilmediğim bir çok yer olduğunu düşünüyorum. Aramızda bu şehirde yaşayan bir çok arkadaşımız var. Tavsiye edeceğiniz yerler olursa değerlendirebilirim. Amacım gidip görmek güzel fotoğraflar çekmek ortamda mekan varsa çay kahve içmek. Mekan tercihlerim boğazı görebilecek manzaraları tepeler olabilir yada yakın yerler. Öyle lüks olmasına gerek yok salaş olsun yada park tarzı çay bahçesi tarzı yerlerde olabilir. Örnek verecek olursam Fethi Paşa Korusu, Mihribad Korosu, Büyük Valide Han,Nafi Baba Tepesi, Nakkaş Tepe, Sevda Tepesi, Oba Cafe tarzı yerlere gittim. Tavsiyeleriniz benim gibi gezginci arkadaşların işine yarayabilir..

free-hifi
10-10-2017, 15:40
Yakacık balkona beklerim

Seven7
10-10-2017, 15:48
Yolu biraz uzak olsa da Rumeli Feneri'ne gidilebilir.

twin
10-10-2017, 16:00

rumeli feneri ve çevresi güzel manzarası oluyor köprü dahil :)

fthdrn
10-10-2017, 16:29
Rumeli feneri, Anadolu kavağı, Fenerbahce kordon, Beykoz sırtlarında bol bol seyirlik alanlar var.

onurc
10-10-2017, 16:45
direk boğaz köprüsünün ayağı var.çiftlere tavsiye ederim :D
tolga zenginin eski evinin önü,çoğu kişi bilmez muhtemelen.
ısteyene tarıf ederım

onurc
10-10-2017, 16:48
edit geri gelsin;

ben konuyu çok yanlış anlamışım.kafe tarzı biryer arıyosun galiba :)

Batu-R
10-10-2017, 16:52
Anadolu yakası: Şile Saklı Göl ve Şile çevresi, Karlıtepe, Otağtepe, Kanlıca Barış Manço, Yoros Kalesi, Poyraz Kalesi, Paşabahçe CafeCrown(cafe ama manzarası güzeldir), Çengelköy Sevda Tepesi, Riva koyları mükemmel hele çadır kurulup kamp yapılacaksa süper.

-Murat Özcan-
11-10-2017, 07:23
Yakacık balkona beklerim

Mekan size mi ait ?

Orada bildiğim garipçe köyü var başka neler var ?

rumeli feneri ve çevresi güzel manzarası oluyor köprü dahil :)

Köprüyü görüyor mu bilmiyordum :D

Rumeli feneri, Anadolu kavağı, Fenerbahce kordon, Beykoz sırtlarında bol bol seyirlik alanlar var.

Teşekkür ederim hocam..

direk boğaz köprüsünün ayağı var.çiftlere tavsiye ederim :D
tolga zenginin eski evinin önü,çoğu kişi bilmez muhtemelen.
ısteyene tarıf ederım

edit geri gelsin;

ben konuyu çok yanlış anlamışım.kafe tarzı biryer arıyosun galiba :)

Mekan olması şart değil güzel manzara olsun yeterli. Bahsettiğin yerin adresini alabilirim..

Anadolu yakası: Şile Saklı Göl ve Şile çevresi, Karlıtepe, Otağtepe, Kanlıca Barış Manço, Yoros Kalesi, Poyraz Kalesi, Paşabahçe CafeCrown(cafe ama manzarası güzeldir), Çengelköy Sevda Tepesi, Riva koyları mükemmel hele çadır kurulup kamp yapılacaksa süper.

Kanlıca Barış Manço dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor ?

Batu-R
11-10-2017, 08:11
Mekan size mi ait ?

Kanlıca Barış Manço dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor ?

Beykoz, Kanlıca sahilin hemen üst tarafı.

free-hifi
11-10-2017, 08:46
Mekan bana ait değil kamuya ait manzara ayak altında. İstersen cafeler de var burada

-Murat Özcan-
11-10-2017, 22:24
Beykoz, Kanlıca sahilin hemen üst tarafı.

Anladım teşekkür ederim hocam..

Mekan bana ait değil kamuya ait manzara ayak altında. İstersen cafeler de var burada

Baktım gördüm şuan hocam. Teşekkür ederim..

aslan
12-10-2017, 06:55
Ulus parkı var baya iyi

tayreep_john
12-10-2017, 12:41
otağtepe tema vakfının parkı nı tavsiye ederim acı hayat suskunlar gibi birçok dizinin aşk ve ayrılık sahnelerinin çekildiği yer ... huzur veriyor insana

HkN
12-10-2017, 18:56
pendik gözdağı korusu fena manzaralı bir yerdir. Yakacık ta güzeldir.

Ferhat_V
12-10-2017, 19:10
yakacık iyidir ama soğuktur tepede kalır eser fena halde..ocakbaşı-pide lahmacun çeşitleri ve çay bahçeleri var yakacıkta..kaynak suyu vardır şişelere doldurabilirsiniz parayla..tavsiye edeceğim bir tek burası..

hndcrx
12-10-2017, 20:55
Adile Sultan Sarayı'nın arkası
Gece arabalar köprüye doğru park eder.Alkol de alınır manzara güzel olunca.Hele bir de dolunay varsa offf diyorum.
Gündüz hiç gitmedim ama gündüz de güzeldir sanırım :)

yusufcan
12-10-2017, 20:59
istanbula birde Galata Kulesinden bakmanizi oneririm

hndcrx
12-10-2017, 21:02
https://i.hizliresim.com/V3YMWV.png (https://hizliresim.com/V3YMWV)

Emrecan-R
12-10-2017, 21:04
Zümrütevler nish adalarda bir kahve içilir

hndcrx
12-10-2017, 21:04
Arabanız yere yakınsa girmeyin,inerken tamponu bırakabilirsiniz:)

Drive Fast
14-10-2017, 03:54
Etiler balkon cafe nin sokagi, genis bir alan otopark gibi direk bogaz i görüyor seyyar cay serviside var tavsiye ederim. Bu arafa bende tavsiye rica edecegim hazir konusu varken, samsundan arkadasim geldi bu senelerdir heves etmis dizilerde filmlerde arabayla denizin dibine kadar gidip kaputa oturuyorlar ya onlara ozenmis yapmak istiyormuş tavsiyelere acigim anadolu veya avrupa yakasi fark etmez :D

mert5
14-10-2017, 08:53
Şu videonun girişinde arkasında YSS görünen yere nasıl gidebilirim ?

Haritalardan direkt konum atabilecek biri varsa çok makbule geçer ...

1966 Ford Mustang Fastback - YouTube (https://youtu.be/gNDIXe6kjr0)

Black_Eagle
14-10-2017, 10:59
İstanbulda en keyif aldığım günlerden biriydi. Kaput üstü hafta sonu pikniği. JBL bluetooth kulaklık, evde yapılmış çörek, börek, kısır kuruyemiş içeçek vs vs 2 tane kamp sandalyesi ve sevdiğin yanındaysa paha biçilemez. Ayrıca o gün önümüzden geçen yunus sürüsü de günün daha güzel geçmesine ekstra katkı sağlamıştı.

Yer: Rumeli kavagına giderken sagdaki restoranların birinin otoparkı. Valeye 20 lira verdim yanımıza araba bile yollamadı :D

http://hizliresimyukle.com/images/2017/10/14/20170625_185215.jpg

optimus_prime
14-10-2017, 11:32
istanbulun en iyi manzarası rumeli fenerinde en sofistike yeri de anadolu feneri tam dik kayalık falan, hem salaş çay içecek yerler hem de efsane fotolar çekebilirsin

mihrabat a falan gittiğin için onları söylemiyorum zaten adile sultan kasrının bulunduğu yere gidebilirsin

beyoğlu cihangirin oralarda da sokak fotografları falan çekebilirsin roma diye tabir edilen merdivenlerin ordan da eminonu topkapı falaan fotograflarsın

optimus_prime
14-10-2017, 11:34

haritaya koç üniversitesi diye yaz yol oraya gider sarıyerden

fthdrn
14-10-2017, 11:41
Etiler balkon cafe nin sokagi, genis bir alan otopark gibi direk bogaz i görüyor seyyar cay serviside var tavsiye ederim. Bu arafa bende tavsiye rica edecegim hazir konusu varken, samsundan arkadasim geldi bu senelerdir heves etmis dizilerde filmlerde arabayla denizin dibine kadar gidip kaputa oturuyorlar ya onlara ozenmis yapmak istiyormuş tavsiyelere acigim anadolu veya avrupa yakasi fark etmez :D

O tarz denize sıfır araba park etmeceler genelde belediyeden izin alınarak arabaları çıkartmaları ile oluyor ama Sortie'nin reinanın otoparkları denize sıfırdı otopark ücretini ödeme yoluyla girebilirsin diye düşünüyorum.
Şehirden uzaklaşmak sorun olmaz dersende yukarıdaki mesajlarda geçen yerler daha sakin olduğu için oralarda pek sorun olmaz.

SinanAdalı
15-10-2017, 19:13
İstanbulda en keyif aldığım günlerden biriydi. Kaput üstü hafta sonu pikniği. JBL bluetooth kulaklık, evde yapılmış çörek, börek, kısır kuruyemiş içeçek vs vs 2 tane kamp sandalyesi ve sevdiğin yanındaysa paha biçilemez. Ayrıca o gün önümüzden geçen yunus sürüsü de günün daha güzel geçmesine ekstra katkı sağlamıştı.

Yer: Rumeli kavagına giderken sagdaki restoranların birinin otoparkı. Valeye 20 lira verdim yanımıza araba bile yollamadı :D

http://hizliresimyukle.com/images/2017/10/14/20170625_185215.jpg

Hangisinin otoparkı isim alabilirmiyim ? Yada tam konum :) Aynı şeyi bende planlıyorum gerekirse 30 veririm :D

Black_Eagle
15-10-2017, 19:57
Hangisinin otoparkı isim alabilirmiyim ? Yada tam konum :) Aynı şeyi bende planlıyorum gerekirse 30 veririm :D

Ismini bilmiyorum ama o tarafa giderken mutlaka sağda farkedersiniz bu tip bir yeri fotodan karsilastirirsiniz :D

Birkan61
16-10-2017, 09:53
Akşam ben bu konuya resimli dalayım, severum :D

Can1993
16-10-2017, 11:22
Akşam ben bu konuya resimli dalayım, severum :D

Süper olur söyle güzel fotolar cekebilecegimiz yerler arıyorum bende. Bide yerini buldugum ama cıkamadıgım bir yer var orası hakkında bilgisi olan varmı bende soracagım ama önce fotografı bulmam lazım

XoR
16-10-2017, 11:49

Ismini bilmiyorum ama o tarafa giderken mutlaka sağda farkedersiniz bu tip bir yeri fotodan karsilastirirsiniz :D

Yedigün restaurant olabilir.

Fotoğraf büyük oldu kusura bakmasın mobil kullanıcılar :)

http://www.mehmetakinci.com.tr/wp-content/uploads/2017/04/Rumelikava%C4%9F%C4%B1-Bo%C4%9Fazi%C3%A7i-%C4%B0stanbul-48.jpg

Birkan61
16-10-2017, 11:50
Süper olur söyle güzel fotolar cekebilecegimiz yerler arıyorum bende. Bide yerini buldugum ama cıkamadıgım bir yer var orası hakkında bilgisi olan varmı bende soracagım ama önce fotografı bulmam lazım

ofisteyim burada hiç foto yok şimdi akşam evde kendi pc'imden atarum

bahsettiğin yer mevki olarak nerede? anadolu avrupa, ya da köprü manzaralı bir yer mi

netten resimle bir yer söyleyeyim :D

sarıyer havantepe, tam vericilerin orası

arabayı yola park edip, 1 dakika patikadan yürüyerek vericilerin oradasınız ve köprüler manzara harika

gece vakti tenha olabilir ( insanlardan sıkıntı yokta hayvanlardan :D )

http://static.panoramio.com/photos/large/39376412.jpg

bu resmin olduğu yerde şuan 3.köprü var :D

https://i.hizliresim.com/mJEDkV.jpg

dieselpower
16-10-2017, 11:59
şu havalarda boş olabilir ki ben yarın gitmeyi planlıyorum yoros kalesine doğru askeriye ile anadolu kavagı arasında düz bi yol var banklar falan hatta orda bi dayı minibüsüyla çay satıyordu banklara oturup çay içmek oldukça dinlendirici

Birkan61
16-10-2017, 12:03
şu havalarda boş olabilir ki ben yarın gitmeyi planlıyorum yoros kalesine doğru askeriye ile anadolu kavagı arasında düz bi yol var banklar falan hatta orda bi dayı minibüsüyla çay satıyordu banklara oturup çay içmek oldukça dinlendirici

kışın gitmedim ama yazın bahsettiğiniz yol düşman götünne modelinde mangaldan insandan geçilmiyor :D

tepede kalenin yanında manzarayı gören boş bir yer var, bi tanede bank koymuşlar orasıda fena değil :) akşam orada çekilmiş resmimi atarım :D

dieselpower
16-10-2017, 12:06
kışın gitmedim ama yazın bahsettiğiniz yol düşman götünne modelinde mangaldan insandan geçilmiyor :D

tepede kalenin yanında manzarayı gören boş bir yer var, bi tanede bank koymuşlar orasıda fena değil :) akşam orada çekilmiş resmimi atarım :D

yazın 1 kere gitmek gibi hata yaptım anında geri döndüm baya kalabalıktı kaleye bende çıktım rüzgar çok şiddetliydi öyle bakınma fırsatım olmadı valla yarın bakarım artık mangala müsait miydi :)

Birkan61
16-10-2017, 12:09
yazın 1 kere gitmek gibi hata yaptım anında geri döndüm baya kalabalıktı kaleye bende çıktım rüzgar çok şiddetliydi öyle bakınma fırsatım olmadı valla yarın bakarım artık mangala müsait miydi :)

Benim bahsettiğim yer mangal için pek müsait değil açık alan rüzgar ve yerlerin çakıl olmasından dolayı birde arabayla giren çıkan çok oluyor

Oradan aşağı devam eden yolda pek yol gidemeden askeriyenin kestiği yol ile son buluyor :)

dieselpower
16-10-2017, 12:35
bahsettiğiniz yol kaleye çıkan mekanların bulunduğu yolun devamı mı

Can1993
16-10-2017, 17:39
Bu şehir arkandan gelecek dizisinde derinin banka oturdugu bi sahne vardı . rumeli hisarındaydı sanırım orayı merak ediyorum ben. Leylalydia nın instagram hesabında 21. fotograf suanda.

Can1993
21-10-2017, 21:19
Kimse bilmiyormu neresi oldugunu acaba

-Murat Özcan-
24-10-2017, 23:09
Tüm herkese teşekkür ederim. Güzel yerler tavsiye edilmiş tek tek değerlendireceğim. Özellikle köprü manzaralı yerler çok hoşuma gitti. Çok arkadaşında işine yarayacaktır..

ckrc
25-10-2017, 22:40
Köprü Manzarası arıyorsanız ve rakı-balık yapacaksanız manzaralı ve herkes tarafından bilinen ve daha önce gidip memnun kaldığım yerleri sırayla yazıyorum, basit bir google araması ile çoğuna ulaşırsınız zaten.

İTÜ Vakıftepe/Baltalimanı.
YTÜ Hİsar Tesisleri- RumeliHisarı
Villa Boshporus Beylerbeyi
Villa Boshporus Çengelköy
İsmet Baba Meyhanesi-Kuzguncuk
Deniz Yıldızı Çengelköy
Vilayetler Evi-Tarabya
Balıkçı Abdullah
Çubuklu 29
Çubuklu Hayal Kahvesi
Sunanın Yeri

Rakı-Kebap seviyorsanız haliç görsede olur derseniz, "HAFTA İÇİ GİTMEK ŞARTIYLA"
Hamdi Restaurant Eminönü

İstanbulu bilen, kalabalıktan hoşlanmayan ama denizsiz yapamayanlar için; deniz manzaralı ama boğaz manzaralı olmayan yerler;

Massha Şile Balıkçısı
Rokethane Şile
Poyraz Sahil Balık Poyrazköy
Riva Kalyon Restorant

Massha ve Rokethane 1. sıradadır, gitmeyen, denemeyen varsa kesinlikle denemeli.

Kahvaltı için apayrı bir liste yapacağım müsait olduğumda.

-Murat Özcan-
27-10-2017, 23:31
Köprü Manzarası arıyorsanız ve rakı-balık yapacaksanız manzaralı ve herkes tarafından bilinen ve daha önce gidip memnun kaldığım yerleri sırayla yazıyorum, basit bir google araması ile çoğuna ulaşırsınız zaten.

İTÜ Vakıftepe/Baltalimanı.
YTÜ Hİsar Tesisleri- RumeliHisarı
Villa Boshporus Beylerbeyi
Villa Boshporus Çengelköy
İsmet Baba Meyhanesi-Kuzguncuk
Deniz Yıldızı Çengelköy
Vilayetler Evi-Tarabya
Balıkçı Abdullah
Çubuklu 29
Çubuklu Hayal Kahvesi
Sunanın Yeri

Rakı-Kebap seviyorsanız haliç görsede olur derseniz, "HAFTA İÇİ GİTMEK ŞARTIYLA"
Hamdi Restaurant Eminönü

İstanbulu bilen, kalabalıktan hoşlanmayan ama denizsiz yapamayanlar için; deniz manzaralı ama boğaz manzaralı olmayan yerler;

Massha Şile Balıkçısı
Rokethane Şile
Poyraz Sahil Balık Poyrazköy
Riva Kalyon Restorant

Massha ve Rokethane 1. sıradadır, gitmeyen, denemeyen varsa kesinlikle denemeli.

Kahvaltı için apayrı bir liste yapacağım müsait olduğumda.

Detaylı bilgilerin için teşekkür ederim kardeşim. Çok yararlı olacak bunlar..

HkN
27-10-2017, 23:42

Sarıyer Büyük Liman'a kara yoluyla inilen yerin girişiburası sanırım. Eskiden askeriye olan şu an kprü şantıyesi

Google Haritalar (https://www.google.com.tr/maps/place/KMO+Kuzey+Marmara+Otoyolu+%C4%B0n%C5%9Faat%C4%B1+A .O./@41.2082165,29.0950202,16z/data=!4m5!3m4!1s0x409fe0a6d84933eb:0xa6f4f6f4f551f 6e8!8m2!3d41.2082165!4d29.0950209)

HkN
27-10-2017, 23:43
Sarıyer Büyük Liman'a kara yoluyla inilen yerin girişiburası sanırım. Eskiden askeriye olan şu an kprü şantıyesi

Google Haritalar (https://www.google.com.tr/maps/place/KMO+Kuzey+Marmara+Otoyolu+%C4%B0n%C5%9Faat%C4%B1+A .O./@41.2082165,29.0950202,16z/data=!4m5!3m4!1s0x409fe0a6d84933eb:0xa6f4f6f4f551f 6e8!8m2!3d41.2082165!4d29.0950209)

Google Haritalar (https://www.google.com.tr/maps/@41.2082165,29.0950202,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOXz6JJGk6s5AizFC6HG52wlZ V8QUPF7Gm8f4F_!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleu sercontent.com%2Fp%2FAF1QipOXz6JJGk6s5AizFC6HG52wl ZV8QUPF7Gm8f4F_%3Dw203-h135-k-no!7i5472!8i3648)