PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vestel Klima ariza yardiiim

UĞUR_GSI
10-10-2017, 18:36
Forumda herseye çözüm var klimacilar çözemiyor yardim bekliyorum sizden.soruna gelelim detaylı anlatim gecen sene arkadaşımdan 48 btu vestel salon tipi klima aldim 5.6 sene evinde kullanmis klimayi aldim montaj yapildi kışın full isitmada kullandim hergün gayet yeterli ısıttı sonra yaz dönemi soğutmaya aldik butun yaz soğutmada verimli kullandik simdi havalar sogudu diye sıcağa aldim ve klima guzel sicak hava ufluyor bazen 1 dk bazen 5dk sonra komple klima elektrik kesilmis gibi kapaniyor hemen ekran geri geliyir bunu sadece sicakta yapiyor soğukta sorun yok. Sorun icin gazi ölçüldü normal dendi.sogukta 350 barda çalışıyor sicakta basınç 450 lere geliyir ve klima kapaniyor bunu gördük ve ic boru sensoru degistirelim dedik ama ohm değeri yazmıyor sensorde. 3 klimaciya sorarak ya 5 ohm yada 10 ohm sensor dediler bizde hem 5 hem 10 ohm sensor alarak ic ünite sensörünü degistirdik 5lik takiliyken klima kapanmiyor ama sadece fan ufluyor kompresor fan calismiyir du.10 ohm takiliyken ariza devam ediyir acaba dedik dis boru sensoru olabilirmi disariyi once 5 ohm taktik yarim saat guzel üfledi oldu dedik biraktik sabah yine kapaniyir sonra 10 ohm taktim bu sefer yine eskisi gibi tak kapaniyor yine 5lik denedim oda kapaniyor klimacilar anlamiyor.vestel servisine soruyoruz ohm değerlerini bakmak lazim Diyor.4ayri klimaci bulamadi sadece birisi basinc sensoru olabilir dedi kart olavilir dedi .sogukta sagatlerce calisiyor. Motor kompresor fan hepsi calisiyor sicakta sorun nedir yardimlarinizi bekliyorum.cok uzun oldu ama her detayi yazdim teşekkürler

Keitaro35
12-10-2017, 10:39
sensörlerden olma ihtimali yok sensör arızalı olsa klima neden kapansın ekranda enerji olsa bile yanlış değerden dolayı ya hep çalışır ya hiç çalışmaz gaz yüzünden de enerji kesemez sorun kartta büyük kartı söküp birine göster izmirde kart tamiri yapan kişiler var aklıma birşey daha geliyo nekadar mantıklı veya olma ihtimali var bilmiyorum ama 4 yollu valfin selonoidi kışın enerji alarak gazın yolunu değiştirir bu sayede ısıtma içeriye verilir eğer bu selenoidde bi arıza kaçak gibi bir durum varsada belki böyle bi arıza yapabilir kart ve 4 yollu vana üzerinde durmanı tavsiye ederim