PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi internet sağlayıcı ?

buraek4
13-10-2017, 23:35
Yeni evliyim evime internet bağlatmak istiyorum. Vodafone red tarifesindeyim redlere özel 6 ay boyunca fatura yarı fiyatına kampanyası var vodafone da. Aramızda vodafone fiber netini kullanan varmı memnunmusunuz tavsiye edermisiniz. Yoksa türktelekom süperınline gibi sağlayıcılardan birinimi seçmeliyim. Fiber alt yapısı var apartmanda ona göre bana tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

MetalliHead
13-10-2017, 23:38
kablonet ve superonline hariç hepsi aynı altyapı sanırım

Thracian
14-10-2017, 08:39
Hocam tek adres turk.net başka bakma bile. Turk telekom alt yapısı hepsi gibi ama firmanın mantalitesi farklı. Mesela geçen ay akk tamamen kaldırdılar. 52mbit lik paketim vardı ki aktif 42mbit ten aşağı hiç düşmedi. Bu fiyata 1.000dk ev telefonu dahil. Fatura hiç bir zaman 59.99 dan fazla gelmedi. Tahahütü komple kaldırdılar. Beğenmediysen telefon edip hemen kapatıyorsun. Başvuru kolay, telefon ediyorsun mail atıyorlar evraklarını sen çıktısını alıp verdikleri adrese ücretsiz kargo yapıyorsun.

Bu arada referansla gidersen referansa da 1 ay ücret çkartmıyorlar. İncele beğenirsen pm at ref numaramı yollayım

muratburunce
14-10-2017, 08:41
ttnet'e bulaşmada süperonline fiber olabilir

rain man
14-10-2017, 08:43
Evet türknet, vodafone.net hepsi ttnet altyapısı kullanıyor ama ben geçen yıl ttnet'ten vodafone.net'e geçtim. Normalde sık sık kopardı internetim , kotam dolduğu gibi direk hız düşerdi ve hız düşmesi öyle sadece download hızını etkilemez ping süresini de artırırdı.

Vodafone.net'e fiber alt yapısı olmadığı için 120 gb'lık akn'li pakete geçtim. Normalde hızı 5'e düşürmeleri gerekiyorken bile hız düşmüyor. Uzun zamandır kopma sorunu vs yaşamadım.

Yani uzun lafın kısası altyapı aslında hizmet vermeye yeterli. Ttnet bunu kasten vermiyor sanki.

safaks
14-10-2017, 08:49
Turksat uydunet varsa kesinlikle tavsiye ederim. Superonline is yerimde kullaniyorum hic memnun degilim. Soyledikleri fatura gelmiyor, baglannti kopuyor vs vs. Ama soyle bisi var bulundugun mahallenin alt yapi sorunuyla kaynakli degisiyor. Bence etrafindaki komsulara kullananlara sorarak baglantisi en iyi en ucuz interneti secmekte yarar var. Birde mumkunse sozlesmesiz bulmak lazim.

mikelazi
14-10-2017, 08:52
kuzenin TT nette çalışıyor.o yüzden TT netten şaşmam. :D

N0M4dh
14-10-2017, 08:57
Fiber altyapı hangisinde ise, kayseri için vodafone pişmanlıktır.
2 sene kablonette kaldım online oyunlarda ping sorunu hariç gayet güzeldi, superonline a geçtim ping 50-60 seviyesinde.
evde ayrıca ttnet adsl de var, oda ne öldürür ne güldürür pozisyonda.

Dayı
14-10-2017, 09:20
Ankara da ttnet kullanıyorum. İstanbul da turksat kablo. her 2sinden de memnunum.
yalnız enteresan olan şu kimi Telekom dan memnun kimi değil, kimi Superonline dan memnun bazıları değil.

Yani memnuniyet ve olumsuzluklar da fikir birliği yok.

buraek4
14-10-2017, 10:18
Sanırım bu iş tamamen apartmadaki alt yapıya ve şansa kalmış iş. Birinin memnun olduğundan öbürü memnun değil onun memnun olduğundan diğeri değil ��. Ben komşularla görüşüp ne kullandıklarını öğreneyim en iyisi.

phoenixs
14-10-2017, 10:32
Hocam Ankara da auperonline kullanıyorum ben aşırı memnunum 25 mbps kulllanouorum kota dolunca 16 ya düşüyor idm 2.5-3 arası çekiyor YouTube da en son ne zaman video döndü hatırlamıyorum

ozoozo
14-10-2017, 11:08
Ankara'ya taşındığımdan beri superonline kullanıyorum bende , herhangi bir sorun olmadı. Arada tek tük problem oluyor ondada hemen destek sağlıyorlar , kimisi çok şikayetçi ama memnun olanda aşırı memnun benimde emin olmamak ile birlikte 25mbit'e 75 gb olması gerek. Anormal download yaptığım aylar kota doluyor ondada 3 mbit'e düşüyor dilersen 5-10 lira karşılığında arttırabiliyorsun ama çok nadir dolduruyorum. Özetle çok memnunum , vodafone,ttnet vs hepsi ortak saçma sapan bir alt yapı kullanıyor haliyle telefonda turkcell internette superonline mantığındayım. Turkcell platinum'un saçma tarifesinden dolayı istemeyerek vodafone red'e geçtim ev harici her yerde güzel çekiyor sıkıntı yok fiyatta turkcell'e ödediğimin yarısı kadar ama biraz ucuz etin yahnisi işine dönüyor evde köşe bucak çeken yer arıyorum ama artık işler internet üzerinden görüşme,mesajlaşmaya döndüğü için çok problem çıkarmıyor.

Özetle Superonline öneririm ama bu iş biraz araba işi gibi , kimisi aşırı memnun kimisi sövüp sayıyor :) o yüzden şans meselesi.

ProdriveSTI
14-10-2017, 11:19
Konuyu görmedim ya,bende açmıştım az önce. :(

Smeltzer
14-10-2017, 15:55
ISS lerin fiyatlandırma politikası harici pek farkı olduğunu düşünmüyorum. Altyapıda alınan maksimum değer ve bina ankastre kutusundan dairenize çektiğiniz kablonun kalitesi aldığınız hızı belirleyen etkenler. ISS seçerken öncelikle altyapınızın uygunluğunu baz alınız.

-ER-
14-10-2017, 16:43
TT net kullanıyordum AKN ve AKK neyse adı artık o vardı, 25mbit e kadar olan ama 20 üstü göremediğim ve upload 1 olan bir internetim vardı bunada 89 mu ne ödüyordum akn si yüksek hesapta neyse :D
TURKNET e geçtim AKN yada AKK diye birşey yok. 30mbit e kadar diyorlar şimdiye kadar her ölçtüğümde 30 üzeri aldım 33 35 falan değişiyor. upload um 2-3 arasındaama ortalama 2 gibi hep ve aylık 40 lira ödüyorum daha 1 ayım oldu ve çok memnunum :D
Aynı alt yapı diyorlar ama TT netden daha iyi çalışıyor hızım pingim olsun memnunum açıkcası bu arada VADSL diye geçiyor.

buraek4
14-10-2017, 19:29
Binada superonline ın kutusu var sanırım superonline ı seçmek en sağlıklısı olucak. Annem kendi evine vodafone bağlattı bir haftadır internet yok evde. Dayının biri gelmiş apar topar bağlantı yapıp gitmiş. Bugün çıldırttı beni vodafone dan kesinlikle vazgeçtim. Bu turknet filan nasıl bir alt yapı kullanıyor. Bir sorun yaşandığında hemen dönüş yapıyorlarmı yoksa vodafone gibi süründürüyorlarmı?

Ranthor
15-10-2017, 08:42
turknet, akk yok extra para yok, rakibi yok.

fthdrn
15-10-2017, 09:05
turknet, akk yok extra para yok, rakibi yok.
Yarın Türknete geçicem bende. Ttnette 100 gb akk var 80 tl ödüyorum boşu boşuna.

MCN21
15-10-2017, 09:10
Net birsey soylemek imkansiz :) alt yapiya ve size yakin olan merkez dagiticiya bakmak lazim. Vodafone da turktelekomun alt yapisini kullaniyor diye biliyorum.

ProdriveSTI
15-10-2017, 09:37
TT net kullanıyordum AKN ve AKK neyse adı artık o vardı, 25mbit e kadar olan ama 20 üstü göremediğim ve upload 1 olan bir internetim vardı bunada 89 mu ne ödüyordum akn si yüksek hesapta neyse :D
TURKNET e geçtim AKN yada AKK diye birşey yok. 30mbit e kadar diyorlar şimdiye kadar her ölçtüğümde 30 üzeri aldım 33 35 falan değişiyor. upload um 2-3 arasındaama ortalama 2 gibi hep ve aylık 40 lira ödüyorum daha 1 ayım oldu ve çok memnunum :D
Aynı alt yapı diyorlar ama TT netden daha iyi çalışıyor hızım pingim olsun memnunum açıkcası bu arada VADSL diye geçiyor.

Taahhüt var mı türknet'te

sword
15-10-2017, 16:25

Yok .. bende gectim cok memnunum altyapı 80mbit hızı destekledi bende

Killah
16-10-2017, 08:14
Dun ogle saatlerinde bir anda internetim kesiliverdi, modemde sadece ethernet isigi yaniyor. TTnet kullanicisiyim, bu modemle ilgili bir sorun mu yoksa ayni sikintiyi ceken baska kimse var mi acaba?

sparcoo
16-10-2017, 08:25
türknet kullanıyorum. memnunum. taahhüt olmaması da avantaj

Thracian
16-10-2017, 09:33

Taahüt yapın bana diyorsun, beyfendi bizde taahüt yok yapamıyoruz diyorlar :D

kiraccemal
16-10-2017, 09:44
4 yıldır doping adsl kullanıcısıyım gerek servis gerek hız anlamında oldukça memnunum.

Vtec21
16-10-2017, 11:18
Bende demin TürkNet'in çağrı merkezini aradım bağlantı ile ilgili bilgi almak için, sağolsun yetkili personel iyi ilgilendi. Türk Telekom'un internetini kullanmakta olduğumu ve taahhütümü bozarsam ne kadarlık bir meblağ tutacağını sordum.
Bana; "120" TL'ye kadar biz karşılıyoruz, geriye kalan borç tutarınız varsa kendiniz ödemek durumunda olacağımı aktardı.

İnterneti bağlayacağım evimin açık adresini istediler, verdim. Nokta atışı yaparak, 35Mbps'ye kadar internet hızı olacağını, taahhütün olmayacağını ve 1000 Dk sabit hat ile her yöne konuşabileceğim avantajlarını aktardı.
Verilen olumlu cevaplar kulağa hoş geldiği kadar da hizmetleri de iyiye benziyor. :)

Beyler birde ekstra olarak şuan Türk Telekom'un daha önce bana bağlantı esnasında vermiş olduğu kendi modemleri var. "AirTies_Air5341" modeli. Bana verilen bu modem, ADSL modem tipi olduğu için VDSL modem almam gerektiğini söyledi yetkili personel. :soru:
VDSL modem olursa internet hızının artışını farkedeceğimi söyledi. VDSL modem olarak hangi marka-model'leri önerirsiniz?
Bu durumda hızlı bağlantı alabilmem için VDSL destekli modem tavsiyeleriniz neler olur?

Teşekkürler.

Thracian
17-10-2017, 08:51
Bende demin TürkNet'in çağrı merkezini aradım bağlantı ile ilgili bilgi almak için, sağolsun yetkili personel iyi ilgilendi. Türk Telekom'un internetini kullanmakta olduğumu ve taahhütümü bozarsam ne kadarlık bir meblağ tutacağını sordum.
Bana; "120" TL'ye kadar biz karşılıyoruz, geriye kalan borç tutarınız varsa kendiniz ödemek durumunda olacağımı aktardı.

İnterneti bağlayacağım evimin açık adresini istediler, verdim. Nokta atışı yaparak, 35Mbps'ye kadar internet hızı olacağını, taahhütün olmayacağını ve 1000 Dk sabit hat ile her yöne konuşabileceğim avantajlarını aktardı.
Verilen olumlu cevaplar kulağa hoş geldiği kadar da hizmetleri de iyiye benziyor. :)

Beyler birde ekstra olarak şuan Türk Telekom'un daha önce bana bağlantı esnasında vermiş olduğu kendi modemleri var. "AirTies_Air5341" modeli. Bana verilen bu modem, ADSL modem tipi olduğu için VDSL modem almam gerektiğini söyledi yetkili personel. :soru:
VDSL modem olursa internet hızının artışını farkedeceğimi söyledi. VDSL modem olarak hangi marka-model'leri önerirsiniz?
Bu durumda hızlı bağlantı alabilmem için VDSL destekli modem tavsiyeleriniz neler olur?

Teşekkürler.
ADLS de 16mbit e kadar alabilirsin 35 dedine göre 16 net alırsınz. Eğer VDSL modem alacaksan 52mbit iste. eğer memnun kalmazsan 35e düşersin. burda Turk.Net diyor ki 52 dersem 40 alırsan ben dediğimi yapamamış olurum. Ama 35 deyip 35 verirsem memnun ederim.
internet hız limitleri
adsl 16mbit
vdsl 52mibt
fiber 1000mbit

Modem olarakta ben TPLink kullanıyorum çift USB giriş var. Oraya harddisk ve tm taktım. Şimdi ordaki 500gb evde multimediya olarak tutuyorum.

cihan
17-10-2017, 09:00
Turknet. Temiz iş. Taahhüt yok, AKN yok. Fiyat sabit, sürpriz yok. Kesinlikle tavsiye ederim. Hatta 1 ay ücretsiz kullanmak isteyen olursa referans kodu gönderebilirim (Aynı şekilde 1 ay ben ücretsiz kullanıyorum) .

Vtec21
17-10-2017, 11:17
ADLS de 16mbit e kadar alabilirsin 35 dedine göre 16 net alırsınz. Eğer VDSL modem alacaksan 52mbit iste. eğer memnun kalmazsan 35e düşersin. burda Turk.Net diyor ki 52 dersem 40 alırsan ben dediğimi yapamamış olurum. Ama 35 deyip 35 verirsem memnun ederim.
internet hız limitleri
adsl 16mbit
vdsl 52mibt
fiber 1000mbit

Modem olarakta ben TPLink kullanıyorum çift USB giriş var. Oraya harddisk ve tm taktım. Şimdi ordaki 500gb evde multimediya olarak tutuyorum.

TPLink aklımda. Ayrıca AirTies Air 5750 markasını da öneren oldu. Gönlüm TPLink'ten yana. VDSL modem aldıktan sonra görünen o ki 52'lik isteyecem. :icon_tup:
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. :)

Ertekin
17-10-2017, 13:34
Türknet alsak modem veriyormu? gelip kuruyorlarmı? annemlere almayı düşünüyorum

coolvtec
17-10-2017, 14:00
varsa süperonline fiber.
içinde telekom olan her şeyden uzak dur.

Vtec21
17-10-2017, 14:38

Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde modem vermediklerini söylediler. Yinede araştırın derim. Kurulumu da Türk Telekom ekipleri gelip kuruyormuş.

220T
17-10-2017, 17:44

Taahhüt olmadığı için modem vermiyorlar ama almak isterseniz 168 lira gibi bir şey söylediler.

buraek4
17-10-2017, 17:51
Bu türknet için eve birde sabit hat ı almam gerekiyor. Yoksa sabit hat internet hepsi birmi 59 tl

Thracian
18-10-2017, 10:41
Bu türknet için eve birde sabit hat ı almam gerekiyor. Yoksa sabit hat internet hepsi birmi 59 tl

internet (adsl-vdsl) + telefon (1000dk) = 59 TL

Anıl E.
08-11-2017, 21:40
Beyler ttnet'de bugünden itibaren yavaşlık yaşayan var mı ?

atituti
08-11-2017, 21:50
arkadaşlar ben digiturku internetten izliyorum digiturk play var yani. tt nette iyi donma falan olmuyor ama akk yuzunden internet kotam bitiyor sonra hiz dusuyor fakat yinede donma olmuyor hizla ilgili asiri problemim olmuyor. kotada tamamen serbestlik icin turknete gecmeyi dusunuyorum digiturkplayla ilgili bir sorun yasarmiyim ? yasayan varmi ? internette bi yerde gozum ilisti turknete uye olduktan sonra sorun yasayan olmus digiturkte

Dayı
08-11-2017, 22:28
Ankara cayyolu, bir problem yok.

Beyler ttnet'de bugünden itibaren yavaşlık yaşayan var mı ?

PiscocuK
08-11-2017, 23:13
Yeni konu olmasin dedim. Atiyor da olabilirim ama hiper internet kullanan oldumu. Sozlesmem bitmis. Fiber geldimi dedim yok dediler ama hiper gelmis altyapi olarak. Ona geceyim hizim artsin diyorum. Varmi kullanan

onursumer
08-11-2017, 23:55
Yeni konu olmasin dedim. Atiyor da olabilirim ama hiper internet kullanan oldumu. Sozlesmem bitmis. Fiber geldimi dedim yok dediler ama hiper gelmis altyapi olarak. Ona geceyim hizim artsin diyorum. Varmi kullanan

çıktığından beri hiper kullanıyorum yani vdsl telefon hattıyla gelsede santral fibere bağlı haliyle yüksek hızları rahatlıkla goruyorsun 50mbit benimki fazlasıyla yetiyor bana

MertSerhanÖ.
09-11-2017, 00:38
ttnetten dsmarta geçtim.dsmartla yaşadığım iğrenç 2 yıllık tecrübe sonunda(hala uğraşıyorum boklarıyla)2 ay önce falan turkcell suprronline a geçtim.İnanılmaz mutluyum.Kesinlikle sorun yaşayanlar geçmeliler.

ChuckBartowsKi
09-11-2017, 00:59
Her türlü internet sağlayıcısını kullandım 3-5 farklı yerde kullandığım ve işim gereği gerektiği için ana hattan evime kablo bile çektirdim psikolojim bozuktur bu konu da olay tamamen senin bulunduğun bölgenin alt yapısı ve binaya giden kablolar ile alakalı ama tüm sağlayıcılar türk telekom alt yapısı kullanıyor türk telekomda her zaman kendi müşterilerine daha iyi hizmet veriyor bu yüzden tavsiye edebilirim ama müşteri hizmetleri kesinlikle berbat

PiscocuK
09-11-2017, 09:01
çıktığından beri hiper kullanıyorum yani vdsl telefon hattıyla gelsede santral fibere bağlı haliyle yüksek hızları rahatlıkla goruyorsun 50mbit benimki fazlasıyla yetiyor bana

süper ozaman 24ve35 olduğunu söylediler max. öğlen telekoma gidip hem modemimi alayım hemde sözleşme yenilerim ozaman

onursumer
09-11-2017, 09:23
süper ozaman 24ve35 olduğunu söylediler max. öğlen telekoma gidip hem modemimi alayım hemde sözleşme yenilerim ozaman

modem olarak ne veriyorlar bilmiyorum ama ben kendim asus aldım onlarınkine güvenmediğimden iyi bir markamı diye once bak bence

Thracian
09-11-2017, 09:26
Turk.Net (Nokta)

59.99TL + 1000dk ev telefonu + taahhüt yok + akk-akn yok

Gerçek internet bu

Tunacan
09-11-2017, 09:28
Vdsl de ttnet in vermiş olduğu tılgın marka wireless modemin yerine kablolu modem kullanabilir miyim? İnternette araştırdım ama mümkün değil diyolla doğru mu?

said_
09-11-2017, 09:33
bina yeni olduğu için ttnet zaten daha yokmuş,

kablonet hemen bağlıyo dediler, başvurduk kurulum yapıcak ekip elimizde modem yok bekliyoruz o yüzden gelemiyoruz dedi.

umarım bağlantı olarak problem yaşamayız.

kablonet te 55 liraya 24mb 75gb akn li artı kablotv temel paket veriyolar kampanyadan.

onursumer
09-11-2017, 09:34
Vdsl de ttnet in vermiş olduğu tılgın marka wireless modemin yerine kablolu modem kullanabilir miyim? İnternette araştırdım ama mümkün değil diyolla doğru mu?

vdsl destekli her modem çalışır ben onların verdiğini kullanmıyorum

Tunacan
09-11-2017, 09:42
vdsl destekli her modem çalışır ben onların verdiğini kullanmıyorum

tavsiye edebileceğin kablolu bir modem var mı Onur?

onursumer
09-11-2017, 10:00
tavsiye edebileceğin kablolu bir modem var mı Onur?

kablosuz ozelliği olmayan bulman imkansız fakat aldığın modemin kablosuz ozelliğini kapatırsın o şekilde olur

örnek bu ve benzeri olabilir

ASUS DSL-N16 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM - Vatan Bilgisayar (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-n16-300mbps-vdsl2-destekli-kablosuz-n-4-port-adsl2-modem.html)

PiscocuK
09-11-2017, 10:10
modem olarak ne veriyorlar bilmiyorum ama ben kendim asus aldım onlarınkine güvenmediğimden iyi bir markamı diye once bak bence

Genelde Airties veriyorlar sorun yaşamadım diğer modemlerinde bakarım yine

Vtec21
21-03-2018, 20:00
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu hortlatacağım ama aklıma bir soru takıldı. Sizlerle paylaşmak istedim.

TürkNet'i kullanan arkadaşlara danışmak istediğim birşey var;
Geçen gün TürkNet sitesine girip ne kadar hız alırım diye girip bakmak istedim bulunmuş olduğum ikamet bilgilerini girip.
Fakat şöyle birşey takıldı aklıma. Ben yaklaşık 2 ay önce TurkNet'ten ne kadar hız alırım kısmında ikamet bilgilerimi girdikten sonra 35 Mbps'e kadar hız alabileceğim görünüyordu. Dün akşam tekrar bir bakayım dedim. Aynı ikamet bilgilerimi girmeme rağmen bu sefer 16 Mbps'e kadar hız alabileceğim göründü. :beuj:
Henüz TürkNet'e geçiş sağlamadım. Türk Telekom kullanıyorum Haziran ayında taahhütüm bitecek. Geçiş yapmak istiyorum TürkNet'e.
Bu hız durumu habire değişkenlik gösteriyor mu yoksa normal mi böyle olması?
Bu neden kaynaklı olabilir acaba? TürkNet kullananlarınız varsa yardımcı olabilir mi?
+
Bunun dışında "Arkadaşını Getir" kampanyası da çıkarmışlar sanırım.
TurkNet’e arkadaşlarınızı davet edip TürkNet'li olursa eğer, 1 aylık ücretsiz kullanım hakkı oluyormuş.
Bunu deneyen arkadaşlar varmı acaba?

0M42
21-03-2018, 22:00
Turknet kullananlar herhangi bir sorunda doğrudan yetkili "insana" ulaşabildiğiniz bir numara var mı?

Maxiboost
21-03-2018, 22:02
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu hortlatacağım ama aklıma bir soru takıldı. Sizlerle paylaşmak istedim.

TürkNet'i kullanan arkadaşlara danışmak istediğim birşey var;
Geçen gün TürkNet sitesine girip ne kadar hız alırım diye girip bakmak istedim bulunmuş olduğum ikamet bilgilerini girip.
Fakat şöyle birşey takıldı aklıma. Ben yaklaşık 2 ay önce TurkNet'ten ne kadar hız alırım kısmında ikamet bilgilerimi girdikten sonra 35 Mbps'e kadar hız alabileceğim görünüyordu. Dün akşam tekrar bir bakayım dedim. Aynı ikamet bilgilerimi girmeme rağmen bu sefer 16 Mbps'e kadar hız alabileceğim göründü. :beuj:
Henüz TürkNet'e geçiş sağlamadım. Türk Telekom kullanıyorum Haziran ayında taahhütüm bitecek. Geçiş yapmak istiyorum TürkNet'e.
Bu hız durumu habire değişkenlik gösteriyor mu yoksa normal mi böyle olması?
Bu neden kaynaklı olabilir acaba? TürkNet kullananlarınız varsa yardımcı olabilir mi?
+
Bunun dışında "Arkadaşını Getir" kampanyası da çıkarmışlar sanırım.
TurkNet’e arkadaşlarınızı davet edip TürkNet'li olursa eğer, 1 aylık ücretsiz kullanım hakkı oluyormuş.
Bunu deneyen arkadaşlar varmı acaba?

Turknet kullaniyorum. 35mbps max olarak gosteriyordu. Saniyorum 1 yil dolmak uzere 30mbps altina dustugunu gormedim. adresi ilk girerken yanlis girdin belki ya da alt yapida birseyler olmus olabilir. Ttnetten gectim. İlk baglantiyi yine telekom elemanlari yapiyor, kanser ediyorlar baglayana kadar. Gelip bagladik diyor daire hattina baglamiyor vs itlik yapiyorlar. O arada telefonlar caliyor geri gelin falan diye :) neyse suanda hic skintim yok takir takir kullaniyorum

Vtec21
21-03-2018, 22:19
Turknet kullaniyorum. 35mbps max olarak gosteriyordu. Saniyorum 1 yil dolmak uzere 30mbps altina dustugunu gormedim. adresi ilk girerken yanlis girdin belki ya da alt yapida birseyler olmus olabilir. Ttnetten gectim. İlk baglantiyi yine telekom elemanlari yapiyor, kanser ediyorlar baglayana kadar. Gelip bagladik diyor daire hattina baglamiyor vs itlik yapiyorlar. O arada telefonlar caliyor geri gelin falan diye :) neyse suanda hic skintim yok takir takir kullaniyorum

Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. :)

Bende Haziran ayını beklemedeyim. Daha sonra TürkNet'e geçiş sağlayacağım.
Adres bilgilerini doğru girdiğime eminim fakat 2 ay önce 35 mbps iken, şimdi baktığım zaman 16 mbps olması aklımı karıştırdı.
Aceba Türk Telekom alt yapısını kullandığı için adresime yakın olan santral panolarını mı uzaklaştırdılar da böyle bir değer kaybı görüldü anlamadım. :)

sword
21-03-2018, 22:19
Turknet kullananlar herhangi bir sorunda doğrudan yetkili "insana" ulaşabildiğiniz bir numara var mı?

8-9 ay oldu daha hıc arama ıhtıyacım doğmadı

75mbit görüyorum üsküdarda

ttnetten ve akk den kurtulduk cok şükür

fthdrn
21-03-2018, 22:30
Çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için. :)

Bende Haziran ayını beklemedeyim. Daha sonra TürkNet'e geçiş sağlayacağım.
Adres bilgilerini doğru girdiğime eminim fakat 2 ay önce 35 mbps iken, şimdi baktığım zaman 16 mbps olması aklımı karıştırdı.
Aceba Türk Telekom alt yapısını kullandığı için adresime yakın olan santral panolarını mı uzaklaştırdılar da böyle bir değer kaybı görüldü anlamadım. :)

Haziranı beklemeye gerek yok Türknet cayma bedelinin belli bir kısmını karşılıyordu.

Bad-Fast
21-03-2018, 23:25
süperonline fiber altyapısı varsa direk geç , ttnet kesinlikle alma :)

JJmusti
21-03-2018, 23:29
benden turknete gectım 35 mbıt e kadar 30 ustu hep superonline da aynı paraya 6 mbıt zor alıyordum.ama modemınıde ıyı almanı tavsıye ederım.

0M42
21-03-2018, 23:29
8-9 ay oldu daha hıc arama ıhtıyacım doğmadı

75mbit görüyorum üsküdarda

ttnetten ve akk den kurtulduk cok şükür

Bilesin ki ihtiyacın olduğunda vay haline.Bende turk.net müşterisiyim bir kaç gündür problem yaşıyorum turk.net müşteri hizmetleri adı altında aramadığım numara kalmadı sistemi öyle bir kurmuşlarki insanla konuşmak mümkün değil operatör oradan oraya paslayıp duruyor.

Halbuki bana imzalayıp kendilerine kargo etmem için gönderdikleri evraklar yüzünden 3 gün içinde belkide 10 kez aramışlardı..

Böyle çıkarcı firmaların hepsinin Allah ...... versin..

Eren G.
21-03-2018, 23:45
Türknet mi aman sakın asla başınızı yakmayın. Müşteri hizmetleri YOK. Şaka maka değil YOK çok ciddiyim. En kolay problemleriniz bile çözemeyen iş takii asla olmayan ve işinizin çözülmesini gerektiğinde sağlayabilecek bir ekipleri yok. En dandirikten sorununuz için kayıt oluşturuyorsunuz 2-3 hafta artık bekle babam bekle. Aradıklarında da açmazsan yine oluştur yine bekle. Şaka gibi geliyor kulağa değil mi ? Ama değil en traji-komik kısmı da bu zaten.

Vtec21
22-03-2018, 09:19
Haziranı beklemeye gerek yok Türknet cayma bedelinin belli bir kısmını karşılıyordu.

TürkNet 120 tl'sini karşılıyor diye biliyorum. Dün akşam ttnet'i aradığımda iptal etme durumum olursa 300 tl ödemem gerektiğini söyledi. :)
İnat ettim ödemeyeceğim ttnet zımbırtısına şu parayı.

Bulunmuş olduğum adreste fiber alt yapı yok malesef. :( Bunun için site sakinlerinden imza toplamak gerekiyormuş herhalde.

benden turknete gectım 35 mbıt e kadar 30 ustu hep superonline da aynı paraya 6 mbıt zor alıyordum.ama modemınıde ıyı almanı tavsıye ederım.

Modem marka olarak ASUS DSL-N16 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM markasını tavsiye ediyorlar. İnceledim ürünü biraz, iyi bir cihaza benziyor gibi.

Eray
22-03-2018, 10:25
3 Aydır TürkNet'deyim bende aşırı memnunum şuan 1-2 problem oldu bağlatma aşmasında arıza kaydı bırakınca yada facebook - twitter gibi sanal ortamdan yazınca dönüş yapıyorlar bir sorun olmuyor. Superonline'da 10 mbit alamazdan ve ayın 10'undan itibaren kota ile boğuşurken 35 mbit kotasız interneti keyifle kullanıyorum. Ayrıca arkadaşını getir kampanyası ile girdim ben 1 ay ücretsiz kullandım interneti

220T
22-03-2018, 11:21
Netspeed kullanıyorum,memnunum.

razzmatazz
22-03-2018, 13:05
bende turknet kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım henüz hatta kartımdan çift ödeme oldu yanlışlıkla sitelerinden destek kaydı açtım 2 gün içinde sorunumu çözüp parayı kartıma iade ettiler modem olarakta turknetin 199 tl ye sattığı asus modemi kullanıyorum

Thracian
22-03-2018, 19:01
1,5 yıllık Turk.Net müşterisiyim. Çok ama çok memnunum.

60tl ye. Ev telefonu. Limitsız sınırsız internet alıyorum.

Evet müşteri hizmetleri yok. Sebebi de bu işe çok para harcıyoruz ama verim alamıyoruz. Çünkü sorunu dinleme dışındayaptıpımız birşey yok. Onun yerine sesli mesaj, mail, form ve sosyal medya üzerinden daha az sayıdı ama daha profesyonel ekip çalıştırmak istiyoruz diyorlar. Çünkü altyapı sorunlarında konu turktelekom a geçiyor. Yapacakları birşey yok

altima
23-03-2018, 07:57

bende 5.5 yıldır kullanıyorum, bu sğre zarfnda toplasan 3 gün belki kesilmiştir,, oda yenileme dolayısıyla..
oun dışında kopma kesilme vs bişey yaşamadım.

Tavsiye ederim.

Rıdvan :icon_tup:

leon45
23-03-2018, 09:04
4-5 aydır turknet kullanıyorum, memnunum. Müşteri hizmetlerini bir kere kullandım, ilk açıldığı zamanlar arıza olmuştu, arıza kaydı bıraktım türk telekomun servisi 2 gün içinde gelip bakmıştı

S.Saka
13-04-2020, 11:32
Arkadaşlar,

Port problemi yaşayan oldu mu ? Evime 3 haftadır internet bağlatamıyorum port yok diyip duruyorlar.

Oznc35
13-04-2020, 12:23
Arkadaşlar,

Port problemi yaşayan oldu mu ? Evime 3 haftadır internet bağlatamıyorum port yok diyip duruyorlar.

Port için eğer dsl hat ise ilgili turk telekom bölge müdürlüğünden başvuruda bulunabilirsiniz yeni port açılması için bir miktarda olsa süreci hızlandırır.(maalesef kesin çözer diyemiyorum çünkü ttnet bu)

Oznc35
13-04-2020, 12:30
Arkadaşlar,

Port için eğer dsl hat ise ilgili turk telekom bölge müdürlüğünden başvuruda bulunabilirsiniz yeni port açılması için bir miktarda olsa süreci hızlandırır.(maalesef kesin çözer diyemiyorum çünkü ttnet bu)

axcel
13-04-2020, 12:39
Arkadaşlar,

2 hafta önce Türknet formunu doldurdum 2 gün bekledim herhangi bir geri dönüş vs sağlanmadı haliyle müşteri hizm.bende ulaşamayınca vazgeçtim ve ttnet e başvurdum ertesi gün gelip bağladılar ama bağlantı 3-4 saat sürdü hattın geldiği kutudaki port arızası varmış arıza oluşturdum hemen gelip yaptılar ama bu şekilde 1 haftada 2-3 defa aynı sorunu yaşadım sonunda cuma günü Türk telekoma port arıza için gidip dilekçe verdim yetkililere buğün pazartesi hemen ilgilendiler şuan sorun ortadan kalktı gözüküyor bakalım göreceğiz.

S.Saka
13-04-2020, 14:13
2 hafta önce Türknet formunu doldurdum 2 gün bekledim herhangi bir geri dönüş vs sağlanmadı haliyle müşteri hizm.bende ulaşamayınca vazgeçtim ve ttnet e başvurdum ertesi gün gelip bağladılar ama bağlantı 3-4 saat sürdü hattın geldiği kutudaki port arızası varmış arıza oluşturdum hemen gelip yaptılar ama bu şekilde 1 haftada 2-3 defa aynı sorunu yaşadım sonunda cuma günü Türk telekoma port arıza için gidip dilekçe verdim yetkililere buğün pazartesi hemen ilgilendiler şuan sorun ortadan kalktı gözüküyor bakalım göreceğiz.

Aşağıda port var fakat adamlar gelmiyor da bilgi de vermiyorlar. Sabahtan beri kavga ediyorum. Bende arıza kaydı bildirdi. Twitten genel müdüre kadar yürüdüm. deli olcam az kaldı.

+soner
16-04-2020, 10:42
Kablo tv üstüne internet sağlayıcısı tanımam. Hem tv hem internet olarak gayet iyiler.

said_
16-04-2020, 10:45
Kablo tv üstüne internet sağlayıcısı tanımam. Hem tv hem internet olarak gayet iyiler.

Turksat Kablonet ve KabloTV kullanıyorum.

Istanbul Anadolu yakası hem Göztepede hemde Maltepe de gayet memnunum.

Arkadaşım Altunize'de de kullanıyor orada da bir problem yaşadığını duymadım.

Müşteri hizmetleride hızlı çalışıyor. kesinlikle tavsiye ederim.

Killah
14-09-2020, 23:10
Hortlatayim konuyu. Ben de yeni tasinacagim eve 24mbit yada 35mbit fiber ttnet baglatmayi dusunuyorum, zira diger saglayicilarin altyapisi maalesef mevcut degil.

TTnet'te fiber hatti ceken abimiz yan apartmanda oturdugu icin kendisi bizzat ilgilenmis, o sebeple bolgede sikinti yasayacagimi dusunmuyorum ancak fikir alabilirsem sevinirim.

sagi
15-09-2020, 01:06
bende yeni taşınacağım yerde sadece ADSL var VDSL olmadığından kablotv ye başvurdum keşif ekibi gelip bakacakmış umarım çekerler de güzel hızlı bir internet alırım

Otto_Skorzeny
15-09-2020, 02:05
Hortlatayim konuyu. Ben de yeni tasinacagim eve 24mbit yada 35mbit fiber ttnet baglatmayi dusunuyorum, zira diger saglayicilarin altyapisi maalesef mevcut degil.

TTnet'te fiber hatti ceken abimiz yan apartmanda oturdugu icin kendisi bizzat ilgilenmis, o sebeple bolgede sikinti yasayacagimi dusunmuyorum ancak fikir alabilirsem sevinirim.

100e kadar kullanıyorum wifi da sonuçlar böyle. Maksimum 92 gördüğümü hatırlıyorum.
https://hizliresim.com/RGdckZ

Otto_Skorzeny
15-09-2020, 02:06
Resim eklemiştim ama becerememişim

hiztest - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/RGdckZ)

Aktaş61
15-09-2020, 08:36

35 mbit ttnet fiber kullanıyorum beylikdüzünde 32 mbitin altında download hızı görmedim şimdiye kadar. temmuz ayında başka firmaya geçmeyi düşündüm ama 2 senedir bana hiç bi sıkıntı çıkarmadığı için dertsiz başıma dert almak istemedim. bu arada kablonet varsa onada bi bakın bizim burada yok diye ona başvuramamıştım

fthdrn
05-10-2020, 12:59
Vodafone internetten memnun olan var mı ?

Dragger
05-10-2020, 13:17
Superonline 50 mbit sınırsız iyidir.

MetalliHead
05-10-2020, 13:20
Kablonet 50 mbit+ analog tv için 63 tl ödüyorum. Bazı yerlerde sorunlu olabiliyor ama senelerdir kullanmama rağmen 1 günlük bakım çalışması dışında sorun yaşamadım.

blumenberg
12-12-2020, 11:36
Arkadaşlar Turknet kullanıcıyım 35mb'e kadar.Genelde ping sorunu yaşıyorum, mesela mobil pubg bile evin interneti ile oynanmıyor. kendi telefonumun interneti(vodafone) bile daha iyi

Beni türk telekomdan aradılar, kopma, bağlantı, ping sorunu yaşıyor musunuz dediler, evet sürekli dedim, zaten turknet sizin altyapısını kullanmıyor mu dedim, evet ama 6. portumuzu kiralayıp kullandırıyorlar ve yüzde 10 kayıp yaşıyorsunuz, aynı fiyata bize geçebilirsiniz biz 1. porttan kullanım sağlıcaz dediler. Böyle birşey var mı?

Bir de ben interneti telefon hattı üzerinden kullanıyorum, sanırım adı da vdsl. Şuan 88 TL ödüyorum 35mb kotasız ama sürekli aynı hızı alamıyoruz, mesela şuan 24mb görünüyor ve akşamlar 20:00- 00:00 arasında internet baya yavaşlıyor. TürkTelekom sabit 24 mb vericez yine kotasız olacak aynı fiyata diyor.

Ayrıca altyapım fiber 96mb 'e kadar destekliyormuş, fibere geçsem daha mı sağlıklı olur 50mb 108 TL, modem aynı kalacakmış vdsl. Bunun için kabloların değişmesi gerekmiyor mu? Ya da telefon hattı üzerinden kullanamayacak mıyım? Bir ara bana turkcell superonline 50 kişilik bakır kablo hizmetini alıyorsun demişti, biz cam kablo 20 kişilik kullandırıyoruz demişti diye hatırlıyorum.

Evrenoz
12-12-2020, 11:44

50 mbit sınırsız kullanıyorum 2 yıldır. memnunum, 2 yıl daha uzattım.

can03
12-12-2020, 13:11
Hocam aynı şekilde geçen hafta 0312 li bir numaradan arandım kullandığınız hizmetini turknet bizden alıyor bu yüzden hızınızın düşük olduğunu görüyorum 24 ay taahhütlü şekilde 74 tl ye sizi türk telekom’a geçirelim dediler kabul edip onayladım ertesi gün onay sms i geldi gelen sms doğanet adındaydı türk telekomu arayıp sorduğumda doğanet adında bir paket servisleri olmadığını söylediler sizde dikkat edin

EREN34
12-12-2020, 13:23

Geçtiğim güne lanet olsun.

Dün btk ya şikayet ettim. Bakalım ne olacak

Birkan61
12-12-2020, 13:51

kayınpederimin evinde var

yaklaşık 1 aydır hergün arayıp kavga ediyoruz

yazın köye gittiler diye dondurduk interneti, geri açtılar hesapta ama internete bağlanamıyor, kendi kendilerine taayhüt zamanını 1 ay kapanan internete 6 ay daha eklemişler, 1 aydır eve teknik servis getiremedik abartmıyorum 25den fazla kez şikayet, talep açtık

En son lanet ettik cezasına taayyühütüne koyayım iptal talebinde bulunduk e devletten

aman hocam, sakın ha...

Birkan61
12-12-2020, 13:53
Flood olacak ama, kendi evimde kablonet kullanıyorum 9 aydan beri, hiç problem yaşamadım. Evimin alt yapısınada uygun olduğu için tercih ettim

mcemrek
12-12-2020, 14:12
altyapı çok kötü durumdayken ttnetde kötü daha ne kadar kötü olabilir ki dedim ve 1 sene kadar türknet kullandım. hız olarak iyiydi yalnız ping sorunu çok fazlaydı. ovh net üzerinden ping baktığımda 110ms lerden aşağısını göremiyordum. bardağı taşıran son damla 1 ay önce internet bir gitti arıza kaydı oluşturdum ve ilgileniyoruz diye diye 14 gün internet sağlayamadılar. üstelik savunmaları daha da komikti pandemi dolayısıyla çalışanların çoğu evden çalışıyormuş bu sebeple aksaklıklar olabilirmiş.

bardağı taşıran son damla oldu biz de pandemi dolayısıyla evden çalışmak zorunda kalsak sayenizde çalışamayacağız diyerekten iptal ettim. dedim ki taahhüt yok madem millenicom u deneyeyim. socar yatırımı vs derken belki dedim iyi olur ttnet son tercih daha önceki memnuniyetsizlik sebebiyle 2 haftadır kullanıyorum ve şuan için memnunum. inşallah bozmazlar. boşport varsa düşünülebilir.

fthdrn
12-12-2020, 14:33

Geçtiğim güne lanet olsun.

Dün btk ya şikayet ettim. Bakalım ne olacak

kayınpederimin evinde var

yaklaşık 1 aydır hergün arayıp kavga ediyoruz

yazın köye gittiler diye dondurduk interneti, geri açtılar hesapta ama internete bağlanamıyor, kendi kendilerine taayhüt zamanını 1 ay kapanan internete 6 ay daha eklemişler, 1 aydır eve teknik servis getiremedik abartmıyorum 25den fazla kez şikayet, talep açtık

En son lanet ettik cezasına taayyühütüne koyayım iptal talebinde bulunduk e devletten

aman hocam, sakın ha...

Ben kendim türksat kablonet kullanıyorum da kız arkadaşım sormuştu.

EREN34
12-12-2020, 14:39
Ben kendim türksat kablonet kullanıyorum da kız arkadaşım sormuştu.

Şu an benim vodafone da kablonet altyapıyı kullanıyor. Aslen kablonet iyidir. Göztepedeki evde 10 yılı aşkın kullandım. İzmit’e geldik. Patates :)

blumenberg
16-12-2020, 10:40

tavsiyenizle aradım fiber hizmet verebiliyorlarmış, normalde vdsl kullanıyorum fiber yok sanıyordum bizde. fiyat ilk 6 ay 60 tl, sonrası 70 tl, modem hizmeti 8 tl

Hocam aynı şekilde geçen hafta 0312 li bir numaradan arandım kullandığınız hizmetini turknet bizden alıyor bu yüzden hızınızın düşük olduğunu görüyorum 24 ay taahhütlü şekilde 74 tl ye sizi türk telekom’a geçirelim dediler kabul edip onayladım ertesi gün onay sms i geldi gelen sms doğanet adındaydı türk telekomu arayıp sorduğumda doğanet adında bir paket servisleri olmadığını söylediler sizde dikkat edin

hocam uyarınızdan sonra teyit ettim, biz sizi 212 li numaradan aramayız dediler, ısrarla hergün aradılar bi de bayi numarası adı altında bi numara veriyorlar inandırıcı olmak için. Bir de 6. port , 1.port diye birşey yokmuş. Biz sadece port olup olmadıgını görürüz dedi türk telekom

CloudGrey
16-12-2020, 11:04
abilerim kardeşlerim.

bu biraz reklam gibi olacak ama yaşadığımız ortadoğu gibi sosyo kültürüel alanda vasat olan bir çoğrafyada tek memnun kaldığım hizmet sağlayıcıyı söylemek isterim ;

Türksat uydunet.

2020 yılı itibari ile tam 15 yıldır kulladığım bir hizmet hatırladığım kadarı ile sadece 1 kere kesintiye uğradı.
oda sanıyorum 2 yada 3 saatti.

bulunduğunuz yerde ilk önce uyduneti sorun , yoksa diğerlerine bakın.

ES353
17-12-2020, 09:24
2 yıldır superonline kullanıyorum. memnundum, taa ki 2 hafta öncesine kadar. xboxda online oynayamamaya başladım. nat türü:sıkı hatası verdi. 14 günde anca çözebildiler. kullanamadığım 14 gün için de 24 tl gelecek faturadan indirim yapacaklarmış :D faturamda 75 tl. fiber 25mb kotasız. he ayrıca, kasım 9 da taahhüt aynı fiyattan yenilendi. yeni fatura 77.6 tl geldi. onun içinde kayıt oluşturdum, sistem yanlış hesaplamış diyip 75 liraya düşürdüler :D. taahhüt bitince bidaha yenilememeyi düşünüyorum.

Dragger
17-12-2020, 10:23
Superonline 100 mbit iyidir.

Oznc35
17-12-2020, 10:35
bende 2. ayına giricek vodafone dsl kullanıyorum 35 mbitlik paket almıştım 32-40 arası hızlarda seyrediyor altyapımın 50 mbit'e kadar desteklediğini söylemişlerdi şuan mobilde de red tarifesi kullandığım için fiyatı da uyguna geldi memnunum, sanıyorum birazda mevcut kutuya yakınlık bina içi kablo kalitesi vs. bunlarda yaşanacak sorunlar ya da hız problemleri için etken oluyo

dkaya87
17-12-2020, 12:21
bu konuda lokasyona ve desteklenen altyapıya göre karar vermek en sağlıklısı. eğer evinizde Superonline fiber varsa ilk tercih Superonline olmalı. yoksa ve destekliyorsa TT fiber tercih edilebilir. bunlar yok ve kablo altyapısı varsa Turksat alınmalı kesinlikle.

evinizde sadece bakır altyapı varsa, fiyatı en uygun ye müşteri hizmetleri konusunda kötü olmayan DSL hizmet sağlayıcı firmalara bakılmalı, çünkü tüm bakır altyapı sahipliği yalnızca TT'de ve kimden alırsanız alın hizmet kalitesi benzer olacaktır. bu noktada Turknet veya Millenicom tercih edilebilir. telekom sektöründe 8 yıllık tecrübe ile bunları paylaşıyorum.

kırsal alanlarda daha lokal firmalar olabilir ve fiyatları da kesinlikle daha uygundur ancak müşteri hizmetleri konusunda sizi üzebilir.

Dayı
25-12-2020, 19:27
10 senedir ttnet 50 mb kullanıyordum çok memnundum. ev değişikliği sebebiyle türksat kablonet e geçtim. 50mb fiber de speedtest 55-56 mb çıkıyor.

Kahn23
15-04-2021, 20:58
Evde kullandığımız internette şöyle bir sorunumuz var. Bikaç ay önceye kadar kullandığımız Superonline’dan hızından dolayı vazgeçtik, Kablonet’e geçtik. Superonline kullanırken evin her odasında telefon ya tableti sıkıntısız bi şekilde kullanabiliyorduk. Kablonet modeminde 2 bağlantı mevcut. Normal ve 5G bağlantı olarak. Normal bağlantıyı seçtiğimizde evin bazı odalarında çekmiyor. İşin ilginç tarafı 5G’yi Apple ürünleri hiçbir şekilde görmüyor. Nedeni ne olabilir?

Ferhat_V
18-05-2021, 20:58
güncel internet bağlantısı yaptıran var mı ?
türknet sorgulama yaptığımda dairemde fiber görünüyor..ttnet den geçmeyi düşünüyorum pakette kararsızım..

arabasızadam
09-09-2022, 16:51
Merhaba yeni konu açmadan burdan yazmak istedim ,oturduğum yerde altyapı olmadığı için Vodafone mobil redbox internet kullanıyorum ve çok sık sorun yaşıyorum iptal etmek istediğimde dokuzyüz lira gibi cayma bedeli istiyorlar ,bu bedeli ödemeden iptal etmek mümkünmüdür ne yapmak gerekir,cimere yazsam sonuç alabilirmiyim sizce ? Vodafone İnternet sakın kullanmayın.

d3n1s
12-09-2022, 08:32
Merhaba yeni konu açmadan burdan yazmak istedim ,oturduğum yerde altyapı olmadığı için Vodafone mobil redbox internet kullanıyorum ve çok sık sorun yaşıyorum iptal etmek istediğimde dokuzyüz lira gibi cayma bedeli istiyorlar ,bu bedeli ödemeden iptal etmek mümkünmüdür ne yapmak gerekir,cimere yazsam sonuç alabilirmiyim sizce ? Vodafone İnternet sakın kullanmayın.

Bildigim kadariyla o cayma bedelini bir sekilde aliyorlar sizden. Odememek icin size hizmet saglayamadiklarini ispat etmeniz gerekecek, ki bence bu daha buyuk sikinti. Size soyle bir onerim olabilir, bazi servis saglayicilari zaman zaman cayma bedelini odeyen kampanyalar yaparlar, yakin tarihte KabloNet'in boyle bir kampanyasi vardi mesela. En temiz cozum bana sorarsaniz boyle bir kampanya ile servis saglayicinizi degistirmeniz olacaktir.

yiiter
12-09-2022, 10:03
btk üzerinden kayıt açıp tüketici mahkemesi üzerinden gidip iptal ettirip çayma bedeli ödemeyen kimseler var. Donanım haberde galiba konusu vardı yada ben facebook gruplarında görmüş olabilrim.

TarikS
12-09-2022, 13:21
Bildigim kadariyla o cayma bedelini bir sekilde aliyorlar sizden. Odememek icin size hizmet saglayamadiklarini ispat etmeniz gerekecek, ki bence bu daha buyuk sikinti. Size soyle bir onerim olabilir, bazi servis saglayicilari zaman zaman cayma bedelini odeyen kampanyalar yaparlar, yakin tarihte KabloNet'in boyle bir kampanyasi vardi mesela. En temiz cozum bana sorarsaniz boyle bir kampanya ile servis saglayicinizi degistirmeniz olacaktir.

arkadaşın üstte dediği gibi e-devlet'ten BTK'ya şikayette bulunun kesinlikle. 1 kere daha 1 kere daha deseniz 3 kere "yaptık" falan derler de olmazsa gidin tüketici mahkemesine bir dilekçe verin. hızlıca sonuca kavuşacaktır bence de :)

d3n1s
12-09-2022, 16:41
arkadaşın üstte dediği gibi e-devlet'ten BTK'ya şikayette bulunun kesinlikle. 1 kere daha 1 kere daha deseniz 3 kere "yaptık" falan derler de olmazsa gidin tüketici mahkemesine bir dilekçe verin. hızlıca sonuca kavuşacaktır bence de :)

Bilgilendirme icin tesekkurler ama sanirim alinti yanlis oldu :)

arabasızadam
12-09-2022, 18:57

Turkcell le görüştüm onu cayma bedeli sadece sabit internetler için karşılıyorlar ,kablonet in mobil interneti varmı bilmiyorum bi araştırıyım , teşekkürler.