PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çekme belgesi nedir ? Trafiğe araç nasıl sokulur ?

phoenixs
16-10-2017, 14:14
İyi günler tech ailesi

Çok uygun fiyat a bi araç bulduk biraz kaporta boya masrafı vs vs var

Arkadaş ben uğraşmak istemiyorum aracın vergi ve cezalarını öder ardından trafikten çekerim geri kalanla siz uğraşın dedi

Çekme belgeli aracı tekrar trafiğe sokmak için neler yapılması lazım yada bu yapılan işlem doğru mu

Kısa bi Bilgi verecek olursa çok sevinirim bu konulara çok yabancıyız

Ersin ÖREN
16-10-2017, 14:23
1. Eksikler giderilir.
2. Tüvtürk'ten Genel Muayneye Sokulur. Sigorta poliçesi kestirilir.
3. Tekrar Trafiğe sokmak için Trafik Şubeye başvurulur. Ruhsat, Plaka Çıkartılır.
4.Vergi Dairesi kayıtları kontrol edilir. Bazen vergi dairesi kayıtlarına geç yansıyabiliyor.

Not: Trafikten çekilmiş araçlar Muayneye çekici üzerinde gidip gelmeli. Trafikte yakalanırsa sıkıntı.

keskinli_ali
16-10-2017, 14:27
kendi aracımı 1 yıl önce trafikten çektim eksiklerini giderdiğim için vergi ve sigorta masrafı olmasın aynı zamanda yattığı süre boyunca muayne zamanıda boşa geçmiş olacaktı. eksiklerini bitirdiğimde ersin arkadaşın dediği gidip muayne yaptırıp tekrar ruhsat çıkartacağım. bence çok mantıklı bişey uzun süreli yatan araçlar için

Rawr
16-10-2017, 16:03
Önce sigorta kestiriyorsun , sonra muayene . Muayeneden sonra EK1 belgesi doldurup ,trafikten ruhsat ve plaka çıkartıyorsun.

Vergi ve cezaların dışında aracın trafikten çekilene kadar muaynesiz kaldığı sürenin ücretini de muayene istasyonunda ödüyorsun.

E21hamza
16-10-2017, 20:38
Peki araç vizesiz durumda iken çekme belgesi alınırsa vize cezası her ay yansımaya devam ediyor mu?