PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ofsetli Jant Yardım

Hyjal
20-12-2008, 20:03
arkadaşlar uzun süredir aradıgım jantı buldum . daha önceden kafamda bazı sorular ve bu jantları almadan sizden bu sorular hakkında bildiklerinizi yazmanızı rica ediyorum

kullandıgım araç EK kasa sedan civic istediğim jant ise bbs'in 16" ve 9* ofsete sahip bir jantı.
Sorum şu ki bu jantı aracıma taktıgımda çamurlukları açtırmam gerekecek kamber ayarıyla halledilemez mi veya lastiği küçük alarak çamurluklarla herhangi bir oynama yaptırmasak olmuyor mu.Şimdiden hepinize teşekkürler :)

Dragger
20-12-2008, 20:09
16x9 borbet takan birkac ek civic var, ama nasıl hallettiler bilinmez.

Ben de sürtecegini düsünüyorum, ek sahibi arkadaslar daha iyi fikir verebilir.

Sefa_vts
20-12-2008, 22:02
aracın çok güzel.. Zevk senin araç senin.. düşündüğün jantı da bilmiyorum ama yürüyenine zarar vericek bişi yaptırma bence.. :)

VteC_MaNiaC
20-12-2008, 23:30
arkadaşlar uzun süredir aradıgım jantı buldum . daha önceden kafamda bazı sorular ve bu jantları almadan sizden bu sorular hakkında bildiklerinizi yazmanızı rica ediyorum

kullandıgım araç EK kasa sedan civic istediğim jant ise bbs'in 16" ve 9* ofsete sahip bir jantı.
Sorum şu ki bu jantı aracıma taktıgımda çamurlukları açtırmam gerekecek kamber ayarıyla halledilemez mi veya lastiği küçük alarak çamurluklarla herhangi bir oynama yaptırmasak olmuyor mu.Şimdiden hepinize teşekkürler :)

walla arka belki bi şekil kurtarılabilinir ama ön baya sürter ... o yüzden arka geniş ön daha dar alırsan kullanım açısından daha verimli olur diye düşünmekteyim ;) bence dediğim gibi yaparsan inanılmaz olur aracın :) zaten baya beğenmekteim artık fanatiği olurum :)

Hyjal
20-12-2008, 23:44
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim bir arkadaş aynı aracı 195-45-16 ile borbet denedi o da 9* ofsetliydi ve aracı hiç basmassan sürter dedi nedeni ise tekerleklerin basmadıgın için sağa veya sola camber ayarı almadıgından dik durur ve sürter dedi fakat aracın aşırı derecede basık değilse sürtmeyeceğini söyledi.kendisi 5 bakla kestirip denemiş sürtmüş daha sonra orjinalleri takmış yine sürtmüş orjinallerden 2 bakla kestirince sürmediğini belirtti.
bende de koni amortisör ve koni 3.5 luk yay var.amortisörlerde bulunan 3 tırnaktan indirip kaldırabiliyorum ve önler 2. tırnakta arkaların sürmeyeceğini düşünüyorum eğer ki önlerde herhangi bir sürtme olursa amortisörlerden ayarlayabileceğim kanısındayım.

Hyjal
20-12-2008, 23:45
aracın çok güzel.. Zevk senin araç senin.. düşündüğün jantı da bilmiyorum ama yürüyenine zarar vericek bişi yaptırma bence.. :)

teşekkürler.zarar verecek herhangi bir şey araçtan önce bana zarar verir :)

Hyjal
20-12-2008, 23:47
walla arka belki bi şekil kurtarılabilinir ama ön baya sürter ... o yüzden arka geniş ön daha dar alırsan kullanım açısından daha verimli olur diye düşünmekteyim ;) bence dediğim gibi yaparsan inanılmaz olur aracın :) zaten baya beğenmekteim artık fanatiği olurum :)

jantların ön ve arkalar aynı ofsette.bende önler 7.5 arkalar 9 istiyorum fakat bulmak baya zor hele ki istediğim jant hep 5 bijon ürettiği için 4 bijonlusunu bile bulmam mucize :) iltifatın için çok teşekkür ederim sizin araçlarınızda birer sanat eseri :icon_tup:

jdmpoint
21-12-2008, 00:45
engin 5 bakla kesmis degil 5cm eibach tan 1 bakla kesmis önlerden :)

OnurS
21-12-2008, 01:13
Konu hakkınad bi firim yok ama inşallah istediğin gibi olur...Takınca fotoda koy muktaka..Bide alıcağın jantın etsi ne?Sanayide biraz traşlayıp etyi de değiştirebiliyolar öylede az bi pay oluyo

Hyjal
21-12-2008, 12:47
Konu hakkınad bi firim yok ama inşallah istediğin gibi olur...Takınca fotoda koy muktaka..Bide alıcağın jantın etsi ne?Sanayide biraz traşlayıp etyi de değiştirebiliyolar öylede az bi pay oluyo

etsi hakkında bilgim yok et derken neyi kastettin tam olarak anlamayamadım kardeş.şu çamurluk sürtme endişesi gitse aldığım gibi koyacam resimleri :agbe:

OnurS
21-12-2008, 14:34
et dediğim kısım jantın göbeğinin işte kalan kısmının uzunluğu...Spacer koyarak jantı dışarı doğru taşımakta bu mantık....Sen tam tersini yapabilirsin

by_hayali
22-12-2008, 16:24
çok azda olsa çamurlukları açmak gerekiyo ideal düşüklükte sorunsuz bir şekilde binmek istersen sağlam bi usta boya gerektirmeden açabilir çamurlukları ;) 0.5-0.8 cm kadar

Ali Sadi Peker
30-12-2008, 18:22
Helezon(yayların) için plastik parca koyuolar yuwarlak oluyorr..dene istersen