PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 dtİ aÇik fİltre hk.

MuzafferKirli
24-10-2017, 10:15
Beyler DTİ aracımda yazılımcımın önerisi üzerine Açık filtre taktım, 2.1 peak atan araç 2.3 peak atmaya başladı. Kimisi diyor, akışmetreyi bozuyor, kimisi sıcak hava çekiyor işe yaramıyor diyor. Basınç olarak orjinal filtrenin emişi kısıtladığını görmüş oldum, fakat yola aktarım konusunda bi fark göremedim.

Araç billet hybrid turbo, emme,eksoz, Yazılım

Bu konu hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var.

Not: Filtre kutu filtre iptal edilerek akışmetre ağzına bağlanmıştır.

fuatozkan
24-10-2017, 11:08
Ben de öyle kullanıyorum orjinal mi bilmiyorum K&N var arabayı Anıl Dalga'lar yapmıştı gayet memnunum. Kalitesiz filtreler sıkıntı yaratabilir belki rahat hava çekemezse turbo için sıkıntı olabilir başka türlü bi etken olur mu yaşayan bilen arkadaşlar yazar

MuzafferKirli
25-10-2017, 08:17
Ben de öyle kullanıyorum orjinal mi bilmiyorum K&N var arabayı Anıl Dalga'lar yapmıştı gayet memnunum. Kalitesiz filtreler sıkıntı yaratabilir belki rahat hava çekemezse turbo için sıkıntı olabilir başka türlü bi etken olur mu yaşayan bilen arkadaşlar yazar

Valla hava çekmesi bende rahatladı fakat ne derecede sağlıklı merak ediyorum, youtube de yapılan testlerde hep dynometre üzerinde geri düşürüyor açık hava filtreleri.

mikelazi
25-10-2017, 14:01
crdi aracımda denedim.iat coştu.sonra kutu içine döndüm.

sıcak hava çekiyorsa anlamsız.

berkaygeldec
28-10-2017, 11:07
Kutuyu söküp kutunun yerine açık hava filtresi takmak inanın sadece motor soğukken kısa süreli bir performans artışı ve rahatlama sağlar. Motor ısındıktan sonra sıcak hava çekmeye başlar sonra o filtrenin yarardan çok zararı olur.

Önemli olan güzel konumlandırılması ve soğuk hava çekmesi. Ayrıca basıncın yükselmesi de daha iyi gideceğiniz anlamına gelmez. Yakıt ve hava karışımı yani afr fakire düştükten sonra 4 bar bassan ne olur basmasan ne olur :)