PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lg G4 iyi midir ? Alternatif ne onerirsiniz?

AhmetKadir
28-10-2017, 18:08
Malumunuz telefon fiyatlari uctu. Cok buyuk paralar vermek istemiyorum. 1500 tl civari kamerasi iyi olacak bi telefon bakiyorum. G4 u daha once hanima almistik memnun kaldik. Yeni versiyonlar cikti ama fiyatlar cok ucuk. Bu rakamlara kamerasi en az g4 kadar iyi olcak baska bi oneriniz var midir yoksa g4 ten devam mi edelim

Shadow_Dancer
28-10-2017, 18:12
Malumunuz telefon fiyatlari uctu. Cok buyuk paralar vermek istemiyorum. 1500 tl civari kamerasi iyi olacak bi telefon bakiyorum. G4 u daha once hanima almistik memnun kaldik. Yeni versiyonlar cikti ama fiyatlar cok ucuk. Bu rakamlara kamerasi en az g4 kadar iyi olcak baska bi oneriniz var midir yoksa g4 ten devam mi edelim

biraz bakınca hiç yi bir alternatif olmadıgını görüyorsun.. ben bakınırken samsung galaxy C9 proyu çok methediyorlardı..

sekizsilindir
28-10-2017, 18:20
Bir şaomi fırtınası var gibi.. araştırmak lazim

ES353
28-10-2017, 19:07
200 300 üstüne koyup Huawei p10 lite ama koyamassanız kesinlikle Huawei p9 lite 2017 en doğru tercih olur.

onursumer
28-10-2017, 19:18
birazdaha çıkıp xiaomi mi 6 bakabilirsin

tiMachine
28-10-2017, 20:18
xiaomi mi 5/6 hangisine paran çıkarsa, aktif olarak mi5 kullanıyorum cihaz efsane.
Stabil, güncelleme ömrü açık, basit arayüz destek forumu sürekli aktif, aksesuarı bulunuyor. Tek sıkıntısı kutusundan kulaklık çıkmıyor. Ve vodafone ile bu aralar önü barışık değil. İlerleyen günlerde vodafone kullanıcıları daha fazla rahat edecek.

individual
28-10-2017, 20:55
birazdaha çıkıp xiaomi mi 6 bakabilirsin

Katiliyorum meizu da olabilir.

MetalliHead
28-10-2017, 21:16
g4'te kronik arızalar çok fazla . Denk gelmemiş olman gelmeyeceğin alamına gelmez.

tiMachine
28-10-2017, 21:23
g4'te kronik arızalar çok fazla . Denk gelmemiş olman gelmeyeceğin alamına gelmez.

Katılıyorum panel arızası, anakart arızası falan derken çok uğraştırdı. LG zaten mobil kısmından sürekli zarar eden bir firma. Geleceği parlak değil. Yükselen yıldız xiaomi, pek kullanıcısı görmesem de meizu, Huawei P9 lite modeli. Bunlar alınabilir cihazlar, ancak en önemlisi cihazı elinize alıp uzunca kurcalamanız lazım.

MetalliHead
28-10-2017, 21:25
Katılıyorum panel arızası, anakart arızası falan derken çok uğraştırdı. LG zaten mobil kısmından sürekli zarar eden bir firma. Geleceği parlak değil. Yükselen yıldız xiaomi, pek kullanıcısı görmesem de meizu, Huawei P9 lite modeli. Bunlar alınabilir cihazlar, ancak en önemlisi cihazı elinize alıp uzunca kurcalamanız lazım.

bootloop denilen telefonun hiç açılmaması denilen sorun büyük sıkıntı.

tiMachine
28-10-2017, 21:28
bootloop denilen telefonun hiç açılmaması denilen sorun büyük sıkıntı.

Ona denk gelmedim ama, sınıftan lg g4 kullanan yakın arkadaşım 1 defa anakarttan dolayı ( 1 ay ), bir defa da ekrandan dolayı ( 2 hafta ) cihazsız kaldı. En son duvara vuracaktı telefonu da zor elinden aldık. *kendi hatasından dolayı değil kronik olan arızalar* demek ki bootloop yaşasa çıkarır vurur telefonu

Eray
28-10-2017, 23:16
Hocam G4 kullanıcısıydım aşırı zararla satıp Xiaomi Mi 5s aldım şuan aşırı memnunum. Gerçekten bir telefona sırf markası yüzünden fazla para vermek istemiyorsanız Xiaomi biçilmiş kaftan. İmkanınız varsa kesinlikle mi 6 bakın

İzzet Göçmen
28-10-2017, 23:19
Şayomi bakabilirsin global pisman olmassın

Gar
29-10-2017, 00:18
Bende xiaomi mi 5s tavsiye ederim. O fiyata alınabilcek tek telefon

semavi
29-10-2017, 04:23
Lg4 yerine 3310 al... Hatta ateş yak oyle haberles...

Hala bir g3 kullanıcısı olsamda... G4 fena patladı elimizde... Akrabalarımda aldı benden gorup... Onlarin life iptal. Paralel ithalat olduğu icin serefsizler kullanıcı hatası dediler anakart hatalarına... Evo garantiliydi... Tez zamanda batmalari dileğiyle... Dinimiz amin...

Mehmet Gazihan
29-10-2017, 06:26
Sony Xperia X Compact bütçene uygun güzel bi seçenek olabilir.

KÖROĞLU
29-10-2017, 08:36
lg4 iyi foto çeker, çıktığı dönemdeki emsallerine göre. Hala da çok geçerli fotolar çekebilirsiniz. 1 sene kullandım, bir hata almadım ama hep ulan acapa brick olur da verilerim gider mi korkusuyla yaşadım. Telefon inanılmaz ısınıyor kışın koy cebine seni ısıtsın o derece. En son ekrandan da antin kuntin hatalar verip kendi kendine bir şeyler açmaya başlayınca verdim babama kullanıyor, günde 2-3 görüşme yapar o kadar. Ben g4 şiddetle tavsiye etmiyorum.

İthalatçı garantisinde olanlar kullanıcıya yıktı bu işi, bunu yapanlar tez zamanda batsın. Firmanın kendi kabul ettiği hatayı kullanıcı hatası diye kitlediler insanlara.

onem9 kullanıyorum g4'ün yanından geçemez foto olarak. İnceleme sitelerinden iyi araştırıp alın, xaomi bundan sonraki cihazım olacak kesinlikle.

34btr1907
29-10-2017, 08:49
lg de 1 yıl içinde ekran ve anakart sorunu çıkması muhtemel uzak dur derim

AhmetKadir
29-10-2017, 10:21
Hepsiburadadaki yorumlarda xiaomi icin amoled ekran olmadigindan ekran kalitesi pek iyi degil yaziyordu. Kamerasi nasildir peki?

AhmetKadir
29-10-2017, 10:22
Sony Xperia X Compact bütçene uygun güzel bi seçenek olabilir.

Kullaniyor musunuz bu telefonu kamera kalitesi nasildir

safaks
29-10-2017, 10:30
Bir lg kullanicisi olarak lg den uzak durmani tavsiye ediyorum. Xiaomi mi6 cok basarili fp telefonu. Ona bakmakda yarar var.

onn_dear
29-10-2017, 10:35
Daha düşük bütçeli samsung j7 prime aldım eşime çok memnun. Fiyatına göre ıyi telefon.

calamityeas
29-10-2017, 11:03
Xiaomi mi5s öneririm kardeşimde var XZ kullanıyorum ben kamerası düşük ışıkta xz den daha iyi ama normal ışıkta xz daha iyi.

Le10ur
29-10-2017, 11:09
Ahmet lg g4 var bende istersen yardımcı olurum mesaj atabilirsin

Eray
29-10-2017, 16:14
Hepsiburadadaki yorumlarda xiaomi icin amoled ekran olmadigindan ekran kalitesi pek iyi degil yaziyordu. Kamerasi nasildir peki?

İşyerindeki akvaryumu çekmiştim Xiaomi mi 5s ile referans olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=FhnDDkfnNBw

Bu gece 12 de Telefonu sabitleyip uzun pozlama ile çektiğim resim.

https://i.hizliresim.com/qJGGdQ.jpg

Bu da HDR modunda anlık çektiğim bir resim
https://i.hizliresim.com/MaddV2.jpg

onn_dear
29-10-2017, 17:11
Sadece öğretici olmak amacıyla yazıyorum yanlış anlamayın lütfen . Çektiğiniz resim değil fotoğraf. Yani resim yapılır, fotoğraf çekilir. Çoğu zaman çoğu kişi yanlış kullanabiliyor. Umarım faydalı olmuştur ve yanlış anlaşılmaz. Saygılar

tiMachine
29-10-2017, 19:06
İşyerindeki akvaryumu çekmiştim Xiaomi mi 5s ile referans olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=FhnDDkfnNBw

Bu gece 12 de Telefonu sabitleyip uzun pozlama ile çektiğim resim.

https://i.hizliresim.com/qJGGdQ.jpg

Bu da HDR modunda anlık çektiğim bir resim
https://i.hizliresim.com/MaddV2.jpg

Abi uzun pozlamayı nasıl yapıyoruz bende de 5s var

Onurkk06
29-10-2017, 22:49
Zaominin kamera kalitesi pek iyi değilmiş ama şarj ve akıcılık açısından güzel bi telefon yoksa mi max2 alacaktım ben Huawei p9 bakıyorum herkes kamerasını çok beğeniyor

Eray
29-10-2017, 23:01
Abi uzun pozlamayı nasıl yapıyoruz bende de 5s var

manuel moda alıp pozlama süresini seçebilirsin oradaki seçeneklerden

gokhankenar
29-10-2017, 23:33
3 yıldır LG g3 kullanıyorum. Çok şükür tek bir sıkıntı bile yaşamadım 3 senede. Buna ghost screen de dahil. Ama LG G4 gözlemlediğim kadarıyla sıkıntılı bir telefon. G3 ten sonra geçiş yapacağım telefon Xiaomi 6 olacak... Artık ne zaman bozulursa acelem yok :)

tiMachine
29-10-2017, 23:57
3 yıldır LG g3 kullanıyorum. Çok şükür tek bir sıkıntı bile yaşamadım 3 senede. Buna ghost screen de dahil. Ama LG G4 gözlemlediğim kadarıyla sıkıntılı bir telefon. G3 ten sonra geçiş yapacağım telefon Xiaomi 6 olacak... Artık ne zaman bozulursa acelem yok :)

Abi zaten ocaktan sonra mi7 çıkıyor snapdragon 845li,ekranda da iyileştirmeler olacak bence onu düşün

asmisinsan
30-10-2017, 08:50
lg g2 g3 g4 hepsini kullandım ama g4 ten sonra lg den sogudum garanti bitmesine 3 ay kala anakart bozuldu paralel ithalat cihazdı aradım buldum ithalatcıyı mecidiyeköyde bi yerle anlaştıklarını orda yapılacagını söylediler anakart degişti 6 aydır sorunsuz kullanıyorum mi6 yı arkadasta gördüm gerçekten güzel telefon

AhmetKadir
30-10-2017, 09:20
Donanım haberde mi6 nin basligini okudum. Gecelik guncelleme kalici guncelleme ses sikintisi menulerde ingilizce bölümler falan bana cok sempatik gelmedi belki o kadar teknolojik olmadigimdan.
Benim icin onemli olan kamerasi. Telefonda navigasyon banka uygulamalari ve sahibinden uygulamasi haric pek bisey yok zaten. Huawei ve sony yi bi inceleyim olmadi

Bluttbeton
30-10-2017, 09:24
2015 de lg g4 aldım kamera performansından çok memnundum,2016 yılın da bootlop sorunu ile servise gönderdim göndermez olaydım 20 iş günün de çıkacak olan telefon 2 ayda çıkmadı kavga dövüş ücretini aldım.
Gittim yine lg v10 aldım şuan bi sıkıntı çıkmadı lg güzel telefon yapıyor ama şarj aleti ve telefonun malzeme kalitesi çok da iyi olduğu söylenemez

AhmetKadir
30-10-2017, 09:46
2015 de lg g4 aldım kamera performansından çok memnundum,2016 yılın da bootlop sorunu ile servise gönderdim göndermez olaydım 20 iş günün de çıkacak olan telefon 2 ayda çıkmadı kavga dövüş ücretini aldım.
Gittim yine lg v10 aldım şuan bi sıkıntı çıkmadı lg güzel telefon yapıyor ama şarj aleti ve telefonun malzeme kalitesi çok da iyi olduğu söylenemez

V10 un kamera kalitesi g4 e gore nasil

Bluttbeton
30-10-2017, 12:42
Kamera aynı değişen bişe yok video çekerken v10 da 60 fps çekiyor o da g4 de de bi güncelleme ile aynı şekilde 60 fps çeker
Ön tarafta da 2 kamera var biri geniş açı diğeri de normal

gkhn55
31-10-2017, 14:05
G4 kullanıcisiyim ilk aldigimda anakart problemi yaşadım cihaz sıfırı ile değişti.Yeni telefondada aynı sıkıntıyı yaptı bu sefer parça değişimi yaptılar.Bir daha lg'mi aslaa..

Fatih
31-10-2017, 20:13
Xiamoi mi6 iş yerinde arkadaş aldı.
Bir kaç haftadır kullanıyor. Hızına hayran kaldım telefonun ve kamerası gayet iyi.
128 gb hafıza var. 6 gb ram özellikleri benim pcden iyi:D

Iphone 5s kullanıyorum sırf stabil olduğu için o kadar para verdim.
Değiştirmeyi düşünüyorum ve iphone tekrar o kadar para vermek istiyorum.
Aklımda mi5s var ya bakalım

canatakann
31-10-2017, 20:23
Xiamoi mi6 iş yerinde arkadaş aldı.
Bir kaç haftadır kullanıyor. Hızına hayran kaldım telefonun ve kamerası gayet iyi.
128 gb hafıza var. 6 gb ram özellikleri benim pcden iyi:D

Iphone 5s kullanıyorum sırf stabil olduğu için o kadar para verdim.
Değiştirmeyi düşünüyorum ve iphone tekrar o kadar para vermek istiyorum.
Aklımda mi5s var ya bakalım

Sürekli olarak iphone kullanıyorum fakat yakın arkadaşımda inceleme fırsatı buldum Mi5s modelini kesinlikle f/p ürünü stabilitesi kullanımda ki şarj süresi akıcılığı gayet çoğu ios sürümüyle yarışacak kadar olduğunu düşünüyorum.Güzel bi tercih olabilir.