PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka cam rezistansı nasıl onarılır?

300E
02-11-2017, 21:40
Merhaba, bugün arka camdaki filmi yarın sabah muayene var diye söktüm, tabi rezistanslar bir miktar zarar gördü, bunu nasıl onarabilirim, ondan ziyade de, radyo dinlerken rezistansı açınca radyo parazit yapıyor, zarar verdiğimden dolayı mı yapar? Araç 2004 Honda Accord.

lewel
02-11-2017, 21:58
Benimde 2 tane çizgisi çalışmıyor bide tam görüş hizasında :) cevapları merak ediyorum.

''Loctite Arka Cam Rezistans Tamir Seti '' bu ürün var ama işe yarar mı bilmiyorum.

300E
02-11-2017, 22:02
Benimde 2 tane çizgisi çalışmıyor bide tam görüş hizasında :) cevapları merak ediyorum.

''Loctite Arka Cam Rezistans Tamir Seti '' bu ürün var ama işe yarar mı bilmiyorum.

Benim sadece sol alt kısım ve alttan 2-3 çizgi çalışmıyor ama tilt oldum, sırf bunun yüzünden arka camı değiştirebilirim, arabada adam akıllı çalışmayan donanım olunca, sinirlerim tepeme fırlıyor. :) Hele radyo parazit yapınca iyice sinirlendim, bilseydim filmi ısıtır sökerdim, 2 aylık film diye çektim direk :(

lewel
02-11-2017, 22:07
Benim sadece sol alt kısım ve alttan 2-3 çizgi çalışmıyor ama tilt oldum, sırf bunun yüzünden arka camı değiştirebilirim, arabada adam akıllı çalışmayan donanım olunca, sinirlerim tepeme fırlıyor. :) Hele radyo parazit yapınca iyice sinirlendim, bilseydim filmi ısıtır sökerdim, 2 aylık film diye çektim direk :(

Arka camı değiştirmeye gerek yok bence iyi bir elektrikçi güzelce onarır.Ben bu üründen alıp deneyeceğim önümüzdeki ay olmadı sanayi :)

300E
02-11-2017, 22:08
Arka camı değiştirmeye gerek yok bence iyi bir elektrikçi güzelce onarır.Ben bu üründen alıp deneyeceğim önümüzdeki ay olmadı sanayi :)

Sağlam kaliteli bir markanın buğu önleyicisini alsak faydası olur mu acaba, önceki aracımın arka camı çatlak olduğu için çalışmıyordu, eksikliğini hissetmiyordum, ama bunda çalışan bişeyi bozunca moralim de bozuldu biraz. :)

Oznsrl
02-11-2017, 23:02
bi ürün vardı adını unuttum oje gibi bi şişesi var fırçalı falan kopmuş bölgeye sürerek onarılıyor heralde

buldum :) aynı konuyu bende açmıştım :)
Electrolube SCP3B Gumuş İletken Boya (3 gram) (http://www.assemshop.com/SCP3B-Gumus-Iletken-Boya,PR-274.html)

kenarlarına bant çekerek güzelce uygulanır diye tahmin ediyorum ama deneyen varsa net bilgi verir benim bitane kopmuştu bıraktım öyle

300E
02-11-2017, 23:28
bi ürün vardı adını unuttum oje gibi bi şişesi var fırçalı falan kopmuş bölgeye sürerek onarılıyor heralde

buldum :) aynı konuyu bende açmıştım :)
Electrolube SCP3B Gumuş İletken Boya (3 gram) (http://www.assemshop.com/SCP3B-Gumus-Iletken-Boya,PR-274.html)

kenarlarına bant çekerek güzelce uygulanır diye tahmin ediyorum ama deneyen varsa net bilgi verir benim bitane kopmuştu bıraktım öyle

Bunlarıda araştırdım, sonradan onarılan yer fazla ısınıp, camı patlatıyor diyenler olmuş, bizimde böyle kalacak sanırım, camın büyük bölümünü çözüyor ama radyo parazit yapıyor açınca, canım ona sıkıldı. :)

Drive Fast
03-11-2017, 01:45
Radyo anteni cam in icinde sanirim, cam filmini sokerken onda zarar verdiyseniz cam a akim geldiginde parazit yapıyor olabilir

300E
03-11-2017, 06:10
Radyo anteni cam in icinde sanirim, cam filmini sokerken onda zarar verdiyseniz cam a akim geldiginde parazit yapıyor olabilir

Aynen öyle sanırım, çok sinir bozucu bi durum. :)

4rd4
03-11-2017, 07:43
Benim de komple çalışmıyor artık araba kazasız sırf bunun için arka cam değiştirmek istemiyorum. Kışın baya zor oluyor tamir ürününü bende denicem gibi umarım patlamaz cam:)

wekoo
03-11-2017, 08:29
ewet cogu arabanın anteni camdadır koparmış olabilirsiniz ama tamiri inanın cok zor nette elektronik radyo antenleri var alın takın bi adet 20 tl gibi bi rakam hiç ugraşmayın bence bosuna

Tunacan
03-11-2017, 09:03
Peki filmi söktükten sonra camda kalan yapışkanı ne ile çıkartılır?

Drive Fast
03-11-2017, 10:48
Aynen öyle sanırım, çok sinir bozucu bi durum. :)

Tak bi tane köpek baligi devam et :D

Grimlord
03-11-2017, 10:53

Kettleda su kaynatıp yarım şişe cam silin içine dök abi, spreyle tüm cama yedir. Sonra maket bıçağı yada jilet yardımıyla kazı, hemen çıkıyor.

Ferhat_V
03-11-2017, 11:15

camsil fısfıslı kutunun içine dalin bebe şampuanı ve suyu iyice köpürt cama fıs fıs la..al eline jilet yada maket bıçağının jiletini yavaş yavaş gezdir..hiç ız kalmıyor filmciler böyle yapıyor..

Quantum
03-11-2017, 11:15

Sakın jilet maket bıçağı vs kullanmayın çizersiniz camı.

Mikronluk çiziklerden bahsediyorum..

Gece aracınızı kullanırken o çiziklerden gelen karşı aracın farı inanılmaz rahatsız eder. Sanki uzunla geliyormuş gibi görürsünüz. Kullanamazsınız aracınızı.. Ön cam da aynı arka cam da aynı.. Kazımayın sakın..

Saf alkol ile sabırlı bir şekilde defalarca silin.

MCN21
03-11-2017, 11:17
camsil fısfıslı kutunun içine dalin bebe şampuanı ve suyu iyice köpürt cama fıs fıs la..al eline jilet yada maket bıçağının jiletini yavaş yavaş gezdir..hiç ız kalmıyor filmciler böyle yapıyor..

İllaki çiziliyor cam. Işığın vurduğu açıya göre çiziklerin görünürlüğü değişiyor :)

Ferhat_V
03-11-2017, 11:27
ciziyorsa filmciler niye böyle temizliyor ? kaç arabayı böyle temizlenirken gördüm camda cam gibi parlıyor :D

Grimlord
03-11-2017, 11:28
Valla ben de jiletle temizledim, çizilmedi diye düşünüyorum. Güneşte de baktım, gece de baktım :D

Ome_RS
03-11-2017, 14:47
sıvı lehim veya tamir kitleri ile rezistansları kurtarmak mümkün ama bir daha cam filmi cekmeyi unutun. normal rezizstansa göre daha kalın bir yapısı olduğu için üzerine bir şey yapıştırıldığında çok kötü görünüyor.

300E
03-11-2017, 17:48
Bi müddet böyle kullanmaya devam o zaman, muayeneyi hallettik de biraz biner satarız artık. :D

senzu
06-11-2017, 09:26
Hepsiburada.com'da satılan onarıcı bişeyler var ama denemenizi öneririm olumlu sonuç alanlar olmuş.