PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plastik atıkların yakıta dönüştürülmesi

mycars
04-11-2017, 15:15
merhabalar techturkey ailesi plastik atıkların ısı ile motorin ve benzine dönüştürülmesi hakkında bir bilginiz varmı %kaç benzin %kaç motorin üretilebiliyor aramızda illaki bunu bilen birileri olduguna inanıyorum üretilen benzinin
90 92 oktan oldugunu söylüyorlar çok iyi bir geri dönüşüm sistemi bence araştırmaya deger oldugunu düşünüyorum

edindigim bilgiler : 400 derece civarı reaktör ısıtılarak (yani reaktör dedigime bakmayın tencere boya kutusu falan işte :D ) içerisine girilen plastigi buharlaştırıp ayrıştırma işlemi gerçekleşiyor sonra herhangi bir kabın içerisine su doldurup reaktörden gelen hortum bakır boru her ne ise sokup yogunlaştırıp yüzeydeki sıvıyı alıyoruz 25 kilo ham plastikten 24 litre sıvı elde ediliyor ve %10 %15 benzin geri kalanı dizel ve parafin bu arada parafin istemiyorsanız sert plastik kullanmanızı öneriyorlar pvc olmz mış ama nedenini araştırmadım deneyen bilen yapan varmı acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=kYk9Jqy0YwY

mechanic
04-11-2017, 15:18
kar/zarar durumuna bakmak lazim ayrica yaparken guvenlik onemli

forwett
04-11-2017, 15:19
önemli olan o plastiği ısıtırken ne kadar yakıt harcadığın. Dediğin gibi oluyorsa, verimli bir yöntem bulunursa neden olmasın

mycars
04-11-2017, 15:51
aklıma döküm yapan yerlerin ocak sistemi geldi ama bilemiyorum yani

mycars
04-11-2017, 16:14
kar/zarar durumuna bakmak lazim ayrica yaparken guvenlik onemli

kar/zarar bence hertürlü karda oluruz :D ***** vergiler biraz can sıkıyo

forwett
04-11-2017, 16:24
Reaktörü tüp değil de. Odun, kömür vs. ile ısıtırsan o zaman kara geçirir ancak. Elinizde imkan varsa denemeden zarar gelmez diye düşünüyorum (güvenlik önlemleriyle). Sonucu merak ediyorum. 90-92 oktan düşük sıkıştırmalı atmosferik araçlarda gayet güzel çalışır diye umuyorum.

mycars
04-11-2017, 16:30
Reaktörü tüp değil de. Odun, kömür vs. ile ısıtırsan o zaman kara geçirir ancak. Elinizde imkan varsa denemeden zarar gelmez diye düşünüyorum (güvenlik önlemleriyle). Sonucu merak ediyorum. 90-92 oktan düşük sıkıştırmalı atmosferik araçlarda gayet güzel çalışır diye umuyorum.

evet odun kömür iyi olacaktır yanlız şuan hepsi kulaktan dolma bilgiler ne derece dogru bilemiyorum