PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kentsel dönüşüm

GKS
07-11-2017, 13:46
https://www.youtube.com/watch?v=UEDySQdHg-A

vakti olan izlemeli

said_
07-11-2017, 14:04
Sadece bu değil 140journos un bütün videoları izlenmeli. iddalıyım

emoro
07-11-2017, 14:13
Çok güzel çok anlamlı bir video çekmişler ama anlayana işte...

fthdrn
07-11-2017, 14:14
:( :( :(
Trilyonlara değişmezdim de el mecbur imzaladık :(

Eyüp
07-11-2017, 14:19
Alpolic kompozit koyan müteahhitin demirden , betondan çalması dışında güzel olmuş :)

burak_2885
07-11-2017, 14:30
:( :( :(
Trilyonlara değişmezdim de el mecbur imzaladık :(

Burada ki olay nedir tam olarak. İmza karşılığı daireni verip projeden daire mi veriyorlar yoksa paranı verip satın mı alıyorlar

emoro
07-11-2017, 14:36
Burada ki olay nedir tam olarak. İmza karşılığı daireni verip projeden daire mi veriyorlar yoksa paranı verip satın mı alıyorlar

Dayımın sanayide dükkanı ve üstünde dairesi vardı, daire karşılığı firmaya verdi. Parsel parsel böldüler en başta Fikirtepeyi ve firmalar mal sahiplerine tekliflerde bulundular.

fthdrn
07-11-2017, 14:41

Sahip olduğun metrekare başına belirlenen daireler veriyorlar
Benim 200m2 yerime 5 daire düştü. Daireler karışık 2+1 1+1 vs vs

300E
07-11-2017, 14:46
https://www.youtube.com/watch?v=p3SOeo8G4gY

Buda izlenecek videolarından biri bence.

kurtbil
07-11-2017, 14:50
En sonda konuşan amca ne kadar haklı, reis neden onu dinlemedi :(

kurtbil
07-11-2017, 14:52

Yeni kazanımda 200m2 üstüne mi çıkılmış olundu ?

pirasa
07-11-2017, 15:08
kentsel dönüşümde dikkat edilmesi gereken şey evin metrekaresi değil. arsa payının kaç metrekare olduğu. yani 150metre kare evin arsa payı 30metre kare olabilir, 100metre kare bahçeli tek kat evin 150metrekare olabilir.

fthdrn
07-11-2017, 15:09
Yeni kazanımda 200m2 üstüne mi çıkılmış olundu ?

Aslında hissemiz 4.5 daireye tekabul etti fakat biz 5 e tamamladık.

burak_2885
07-11-2017, 16:19

Sizin ki kârlı olmuş öyleyse :)

fthdrn
07-11-2017, 16:58
Sizin ki kârlı olmuş öyleyse :)

Fikirtepede yeri olup kâr etmedim diyen yalan söyluyordur :)

streetracer_nos
07-11-2017, 20:57
Emsal orani kac arsanın

Alpii
07-11-2017, 21:56
Kentsel dönüşüm için nokta atışıdır Fikirtepe kim ne derse desin. Kadıköy'de böyle bir yerin bu zaman kadar kalması şaşırtıcı. Her yere ulaşım 1 vesait ve çok merkezi. Videodaki çoğu şey dedikleri gibi doğru. Ev sahiplerinin çoğu ya daireleri sattı yada boş kalmaması için kiraya veriyor. Bizde Fikirtepe'de oturuyorduk Kentsel dönüşüm gelene kadar. Videodaki mahalle sakinleri biraz yakınmış ama eski halini de en iyi onlar bilir. En basit örnek; havadan örnek vermiş, bi yeri göremiyoruz vs vs.. Orda ki hava kalitesini en iyi onlar bilir, hele ki kış aylarında sobalardan sokakta soluklanamazdık. İnşaat tozlarıda zaten 2-3 seneye kalkıcak. Sokaklar desen it-kopuk dolu desek yeridir. Mahalle sakinlerinin %90'ı için büyük fırsattı ve şans bize de güldü 1 kerede olsa. Acaba o konuşan inşaat ustalarının kaçı adam gibi çalışıyor da öyle söyleyebiliyorlar, ilginç...

16EC813
07-11-2017, 22:40
rantsal dönüşüm :D

DOHC
08-11-2017, 07:25
Tapusu olmayan gecekondu da oturan şahıslarda hak sahibi yapılacakmış. Böyle sistemin içine .......................
Biz 1 ev için 5-10 yıl geleceğimizi ipotek altına alalım (5-10 yıl sürekli iş garantisi yok bu arada), tapusuz evde oturanlar milyonluk ev sahibi olsun..........
Öbür dünyada hesabı verilemeyecek tek şey kul hakkıdır ama bu dünyada takan kim amg.................

Gecekondusu olan yaşadı - Ekonomi Haberleri (http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/gecekondusu-olan-yasadi-2081275/)

Mehmet Gazihan
08-11-2017, 08:50
Video viral bence

burak_2885
08-11-2017, 08:52
Kentsel dönüşüm için nokta atışıdır Fikirtepe kim ne derse desin. Kadıköy'de böyle bir yerin bu zaman kadar kalması şaşırtıcı. Her yere ulaşım 1 vesait ve çok merkezi. Videodaki çoğu şey dedikleri gibi doğru. Ev sahiplerinin çoğu ya daireleri sattı yada boş kalmaması için kiraya veriyor. Bizde Fikirtepe'de oturuyorduk Kentsel dönüşüm gelene kadar. Videodaki mahalle sakinleri biraz yakınmış ama eski halini de en iyi onlar bilir. En basit örnek; havadan örnek vermiş, bi yeri göremiyoruz vs vs.. Orda ki hava kalitesini en iyi onlar bilir, hele ki kış aylarında sobalardan sokakta soluklanamazdık. İnşaat tozlarıda zaten 2-3 seneye kalkıcak. Sokaklar desen it-kopuk dolu desek yeridir. Mahalle sakinlerinin %90'ı için büyük fırsattı ve şans bize de güldü 1 kerede olsa. Acaba o konuşan inşaat ustalarının kaçı adam gibi çalışıyor da öyle söyleyebiliyorlar, ilginç...

Birde 2. köprünün hemen yanında Avrupa yakasında bir yer var. Sanırım FSM mahallesi. Hayret ediyorum devlet oraya çökmüyor. Duvarlarda pkk, d-hkpc yazıları falan var. Mahalle sakinlerinin %90 muhtemelen sol örgütten falandır. Bir keresinde bir tanıdığım sayesinde mahalleye girdim manzara karşısında dilim tutuldu. Ve bu manzara sokaktan direkt görünüyor. Yüksek binalar olsa kim bilir neler görünür. Ama yakında çöker devlet oraya da. Ayrıca çoğunun tapusu falan da yok

DOHC
08-11-2017, 09:01
Birde 2. köprünün hemen yanında Avrupa yakasında bir yer var. Sanırım FSM mahallesi. Hayret ediyorum devlet oraya çökmüyor. Duvarlarda pkk, d-hkpc yazıları falan var. Mahalle sakinlerinin %90 muhtemelen sol örgütten falandır. Bir keresinde bir tanıdığım sayesinde mahalleye girdim manzara karşısında dilim tutuldu. Ve bu manzara sokaktan direkt görünüyor. Yüksek binalar olsa kim bilir neler görünür. Ama yakında çöker devlet oraya da. Ayrıca çoğunun tapusu falan da yok

Dönüşüme girdi diye haberler çıktı diye hatırlıyorum. Armutlu orası...... Eskiden polis bile giremiyordu.

Wromm
08-11-2017, 10:44
Bakan'dan flaş açıklama: 'Tapusuz gecekonduya da kaçak kata da konut verilecek'

Bakan'dan flaş acıklama: 'Tapusuz gecekonduya da kacak kata da konut verilecek' - Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/bakandan-flas-aciklama-tapusuz-gecekonduya-da-kacak-kata-da-konut-verilecek-40637680)

Boşuna kredi çekip eşşek gibi ödüyoruz. Ailelerimizde salakmış hazine arazisi çevirmemiş zamanında ! Ne güzel İstanbul be.

rantı engellicez diyor en az fikirtepe kadar değerli, maslağın yanıbaşındaki Armutludan bahsediyor ne hikmetse ! iTÜ arazisine gecekondu yapanlara daire verecekler bir de !! Zamanında okurken briketten bir ev yapsaydık mezun olmasaydık da olurmuş...

SULTANOGLU
08-11-2017, 10:54
Söylenmiyim diyorum ama öyle bir ülke düşünki kaçak maçak iş yapan, cinayet işleyen, saldıran, milletin canını hiçe sayan bir güruhun yanında olsun. tabiki sevilir bu adam neden sevilmesin 365 gün 24 saat The purge filmi gibi resmen. izlemediyseniz The Purge - Die Sauberung (2013) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt2184339/) filmi izleyin

kurtbil
08-11-2017, 11:55

Buralar proje alanlardır. Kasıtlı olarak atıl bırakılır, kendi idaresi ile yönetilir hale gelir. Bir nevi getto gibi. Devletin dağdaki terötisti bulup öldüren bir gücü varken böyle mahalleleri düz etmemesinin sebebi elbette olacak. Olay sadece ileride rant sağlaması değil zaten. Devlet kavramı bizlere pürü pak olarak anlatılır, bu şekilde büyürüz ama onu yönetenler ne yazıkki peygamber ahlakında olan insanlar olmuyor. Kendisini var etmesi için de arka bahçeler yaratabiliyor. Kendi izin verdiği kadar da o bahçelerde birileri yaşıyor.

Yigit-Y
08-11-2017, 12:21
Gecekondu yapalım hemen bir yerlere

:)

Wromm
08-11-2017, 12:43
Gecekondu yapalım hemen bir yerlere

:)

Kaldımı öyle bir yer :) Hatta Techturkey gettosu kuralım cam filmi'de serbest olsun polis giremesin :)))

Mehmetmert
08-11-2017, 12:55
Benim bildigim ve mantiginin yattigi kadariyla o kadar yuksek binalarda malzeme calamazsin , o bina zaten yuksek oldugu icin belirli bir yuke kendiliginden dayanmasi gerekiyor.

6 katli bir ev ile 30 katli bir yeri karsilastiramayiz, 6 katliyi calarsin eyv ayakta dururda 30 katlida ayni onun gibi calarsan binayi ruzgar bile yikar.Ben biraz abarti bulduk videoyu

streetracer_nos
08-11-2017, 13:01
sormuştum cevap veren çıkmayınca netten bakıyım dedim
Fikirtepede Emsal 4 yazıyo, 4 emsalle arsa sahiplerine verdikleri de gayet normal

Yigit-Y
08-11-2017, 13:11
Kaldımı öyle bir yer :) Hatta Techturkey gettosu kuralım cam filmi'de serbest olsun polis giremesin :)))

:):):)

Yokmu yer ya dikelim bir gecede :):)

Girişe ampul fotosu koyarız yıkamazlar

Araya birkaç suriyeli aile alırız

Emsal 4 den alırız bir dal bizde

Yine mi gol değil amk hakimiiiiiiiiii demek istiyimmm

Adaletin varmı dünya heee pardon türkiyeeee :)

kurtbil
08-11-2017, 13:39
Benim bildigim ve mantiginin yattigi kadariyla o kadar yuksek binalarda malzeme calamazsin , o bina zaten yuksek oldugu icin belirli bir yuke kendiliginden dayanmasi gerekiyor.

6 katli bir ev ile 30 katli bir yeri karsilastiramayiz, 6 katliyi calarsin eyv ayakta dururda 30 katlida ayni onun gibi calarsan binayi ruzgar bile yikar.Ben biraz abarti bulduk videoyu

Bir şeyin ayakta durabileceği kadarı ile yapılmasıyla bir de depreme dayanabilecek şekilde yapılması arasında muhtemel bir fark vardır. O tarz bir çalışmaları olabilir. Ama onu dışında ucuz işçilik, 3.kalite malzeme kullanımı da mümkün kar etmek için. Evin içini bu şekilde kaliteli yapıcaz diye satıp kalitesiz yapmak insan canına mal olmaz ama kar ettirir tabiki de. Türkiye kentsel dönüşümü tamamen para odaklı yapıyor. Deprem umurları olsa zaten mantıken bir şehrin kalabalıklaşmasını sağlamak için bu kadar kastırmazlardı.

DOHC
08-11-2017, 14:01
Bakan'dan flaş açıklama: 'Tapusuz gecekonduya da kaçak kata da konut verilecek'

Bakan'dan flaş acıklama: 'Tapusuz gecekonduya da kacak kata da konut verilecek' - Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/bakandan-flas-aciklama-tapusuz-gecekonduya-da-kacak-kata-da-konut-verilecek-40637680)

Boşuna kredi çekip eşşek gibi ödüyoruz. Ailelerimizde salakmış hazine arazisi çevirmemiş zamanında ! Ne güzel İstanbul be.

rantı engellicez diyor en az fikirtepe kadar değerli, maslağın yanıbaşındaki Armutludan bahsediyor ne hikmetse ! iTÜ arazisine gecekondu yapanlara daire verecekler bir de !! Zamanında okurken briketten bir ev yapsaydık mezun olmasaydık da olurmuş...

3-5 mesaj yukarı bakarsan benim önceden paylaştığımı görebilirsin.

fthdrn
08-11-2017, 14:28
Bir şeyin ayakta durabileceği kadarı ile yapılmasıyla bir de depreme dayanabilecek şekilde yapılması arasında muhtemel bir fark vardır. O tarz bir çalışmaları olabilir. Ama onu dışında ucuz işçilik, 3.kalite malzeme kullanımı da mümkün kar etmek için. Evin içini bu şekilde kaliteli yapıcaz diye satıp kalitesiz yapmak insan canına mal olmaz ama kar ettirir tabiki de. Türkiye kentsel dönüşümü tamamen para odaklı yapıyor. Deprem umurları olsa zaten mantıken bir şehrin kalabalıklaşmasını sağlamak için bu kadar kastırmazlardı.

Yandaş firma değilse eğer denetimlerin sıkı olduğunu biliyorum. Kullanılan meteryallerin kalitesi belli bir standartın altındaki malzemelerin kullanılamayacaklardır.
Evin içi konusunda da iki tarafın yaptıkları sözleşmede kullanılan boyanın marka ve kalitesinden tut kapı kolunun modeline kadar sözleşmede madde madde yazılıyor. Aksi durum pek yaşanmıyor ki bu inşaat firmasının işine gelmez zaten dünyaları kazandı kentsel dönüşüm ayağına. Çantacı firmaları saymıyorum bile :D

streetracer_nos
08-11-2017, 16:49
İyide bu adamlar arsa sahibi vs. ile sözleşme imzalıyorlar.Fore kazık vs. gibi standartları da illaki vardır+Evin görünen kısımlarını kalitesiz malzemeden yaparsa pazarlayamaz.
Arsanını veren belki bilinçsiz olabilir ama ev alacak olan müşteriler daha bilinçli illaki sorgular.
Emsal 4 ' le direk projede neyse onu yapsada ihya olur

kurtbil
08-11-2017, 17:10
Yandaş firma değilse eğer denetimlerin sıkı olduğunu biliyorum. Kullanılan meteryallerin kalitesi belli bir standartın altındaki malzemelerin kullanılamayacaklardır.
Evin içi konusunda da iki tarafın yaptıkları sözleşmede kullanılan boyanın marka ve kalitesinden tut kapı kolunun modeline kadar sözleşmede madde madde yazılıyor. Aksi durum pek yaşanmıyor ki bu inşaat firmasının işine gelmez zaten dünyaları kazandı kentsel dönüşüm ayağına. Çantacı firmaları saymıyorum bile :D

Kalitesiz maldan kastım sözleşmede yazan malzemenin 3. kalitesi. Misal yer karolarını vitranın falanca modeli diye sözleşmeye yazıyor ama aynı ürünün 3. kalitesi de oluyor. Bu farklar çiziğinden, renginin solgunluğuna kadar gidebiliyor. Armatüründen, kapı koluna kadar mevzu aynı şekilde devam edebiliyor. Toprak sahibi olmayan için çok dert değil, beğenmezse zaten almaz. İnsan hayatını da etkilemeyecek mevzular olduğundan en temiz kar edilecek kalemler olur. Bunu genel olarak yazıyorum bu arada sizin firma için yazmadım.

huseyinturk
08-11-2017, 20:24
Çalıp çırpıp depreme dayanıksız binalar yapılıyor algısı çok yanlış. Yoktur demiyorum ama günümüzde belli kapasiteyi aşmış firmalar demirden betondan çalmaya tenezzül etmez.
Hatalı yapılar var, yok değil. Bunların büyük bölümü maddi kaygılardan ziyade işçilik, kontrol hataları sebebiyle oluyor.
Çok basit, dikkat edilmesi gerekirken önemsenmeyen ciddi sıkıntılar var.

Mesela beton dökülürken usta mastarı (beton yüzeyini düzeltme işlemi) rahat çekebilmek için betona su kattırır, bu da dayanımı çok olmasada etkiler.
Trafikten yada dökümde yaşanan sıkıntılardan dolayı uzun süreli beklemiş beton katkılarla açılarak dökülür, dayanımı etikler.
Filiz boyundan, kalıp temizliğine, şakül kontrollerine, vibratörün doğru uygulanmasına kadar bir dünya basit ama çok önemli nokta var.

Ya ustanın vicdanına kalıcaksınız, ya işi sahiplenen kişilerden işi sorgulayacaksınız.

Ama bizim insanlarmız malesef bunlardan ziyade ankastrenin şekline, seramiğin şaşasına, kısacası işin süsüne püsüne önem veriyor.

01ayk01
08-11-2017, 20:51
Artik zor betondan calma vs islemleri. Betonun cinsinden kirpabilir ama onuda imar mudurlugu go yummaz ise imkansiz. Ayrica kentsel donusum isinden Turkiye’de zarar eden gormedim. Oyle insanlar var ki , sok olursunuz. Gecen bi insaat geziyorum adam koca salona 1 tane priz takmis sebebi ne diye sordum yangin riskini azaltmak icin diyor. Yani bu adam oda basina 30 lira masraftan kacip 2. Prizi takmamis. Ve bulundugumuz bolgede en cok ev satan adam niye peki ? Piyasadan 10.000 - 20.000 ucuza satiyor. Insanlarda demiyor lan bu adam prizden calmis kacmis , baska neler yapmis diye ? Yok sormuyolar o yuzden ben uzulmuyorum artik. Para bu kadar kolay kazanilmiyor. Herkes isinin malinin pesine dussun zaten sorun kalmaz

GKS
08-11-2017, 21:13
Artik zor betondan calma vs islemleri. Betonun cinsinden kirpabilir ama onuda imar mudurlugu go yummaz ise imkansiz. Ayrica kentsel donusum isinden Turkiye’de zarar eden gormedim. Oyle insanlar var ki , sok olursunuz. Gecen bi insaat geziyorum adam koca salona 1 tane priz takmis sebebi ne diye sordum yangin riskini azaltmak icin diyor. Yani bu adam oda basina 30 lira masraftan kacip 2. Prizi takmamis. Ve bulundugumuz bolgede en cok ev satan adam niye peki ? Piyasadan 10.000 - 20.000 ucuza satiyor. Insanlarda demiyor lan bu adam prizden calmis kacmis , baska neler yapmis diye ? Yok sormuyolar o yuzden ben uzulmuyorum artik. Para bu kadar kolay kazanilmiyor. Herkes isinin malinin pesine dussun zaten sorun kalmaz

priz olayı tam komedi zaten, bunlara ek olarak yeni yapılan dairelerde maliyet artmasın diye ses yalıtım malzemeside kullanılmadığından alt, üst ve yan dairelerden tüm sesler duyuluyor.
daire alırken yalıtım olayınada kimsenin baktığı yok, tek bakılan nokta fiyat nede olsa.

BAT9
08-11-2017, 21:24
Dedemin somuncu babanın orda evi vardı verdiler 4 sene beklenildi sıkıntılar vs. derken yanılmıyorsam yapılan ilk rezidanslar oldu. Maldan kaçırma durumu olduğunu açıkcası pek sanmıyorum zaten 4-5 sene içerisinde bambaşka bir yer olucak. Oraya çekilmek istenen müşteri profili az çok belli. Oranın yerlisi aidatlar vs. derken oraya ayak uyduramaz gibi geliyor. Batı Ataşehir seviyesine gelmese de bambaşka bir yer olacağı kesin gibi. Dışarıdan yerleşim de başlamış geçen otoparkta panamerasından 4 serisine güzel arabalar da gördüm. Fikirtepe çok merkezi yerde başta Kadıköy olmak üzere bir çok yere ve avmlere çok yakın bir konumda ve bu büyük bir avantaj. Adamlar sonuçta oranın yerlisi için yapmıyor bu evleri oraya getirilmek istenen müşteri profili ve değişiklik belli. O yüzden hedeflediği müşteri kesimi belliyken öyle mal kaçırma veya kalitesiz şeyler olacağını sanmıyorum. Çok kalitelidir de demiyorum ama aşırı bir uygunsuzluk olmayacağı düşüncesindeyim.

16EC813
08-11-2017, 21:40
bizde kentsel dönüşüm işine girdik bikaç neyidüğü belirsiz müte ah it palazlanacakmış kaynak aktarcaz ,yukardaki postlarda yazan arkadaşlar bazı konulara değinmiş ama bide buz dagının görünmeyen yüzü var ki onuda biz biliyoz :D
yani demem o ki kimse sanmasın bu işler vatandaşın yararına yapılıyo

free-hifi
08-11-2017, 22:01
Devlet kar olmadan birakmaz abi

furkanlekesiz
09-11-2017, 10:39
vergi cehennemi: turkiye'de vergiler - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=XHCT4_VuwHE)

izlenmesi gereken videolardan bir diğeri