PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AEM Markasının Bir Garip İsteği..

RedCan
08-11-2017, 10:55
Merhaba arkadaşlar;

Arkadaşım Amerikdan gelirken boost saati getirmesini istedim. Saat geldi ve araca bağladıktan bir kaç hafta sonra bozuldu. Aracın motoru kapalı konumda iken 0.8x bar, rölantide ise 1.2x bar gösterir oldu. Garantisi, faturası vs olduğu içinde Aem'e mail attım. Saatin yanlış gösterdiğini ve bu problemi nasıl halledeceğimizi sordum. Gelen mailde, bir multimetre ile sensörün voltajlarını ölçmemi eğer belirli sınırlar içerisinde kalıyorsa sensörün değil saatin bozuk olacağını ve garanti kapsamında değiştirebileceklerini söylediler.

Multimetre ile değerleri okudum ve video şeklinde araç çalışmadan saatin gösterdiği değerleri kendilerine ilettim. Cevap olarak şöyle bir mail geldi;

"What we can do is get you started with a Field Destroy and have a new sensor and gauge sent out to you. Before we can do this, AEM requires pictures or videos of the gauge and sensor completely destroyed. Once we receive the proof of destroy, we will then ship out a brand new replacement sensor and gauge."

Bende cevap olarak tam anlamadığımı söyledim. Gelen mail;

"Please provide a picture of the boost gauge and sensor completely destroyed. Once we receive a proof of destroy, AEM will ship a brand new replacement gauge and sensor to you."

Çevirdiğim ve anladığım kadarıyla, Gösterge ve sensörü imha etmemi, video ve fotoğraflar ile kanıtlamamı ardından yeni bir Gösterge ve sensörü göndereceklerini söylüyorlar.

Yanlış anlayıp protesto eder gibi imha etme korkusuyla, size ve daha iyi ingilizcesi olan arkadaşlara danışayım hemde böyle sorun yaşayan/yaşayacak olan arkadaşlara bilgi amacıyla paylaşayım dedim.

İyi forumları dilerim.

edr55
08-11-2017, 11:00
vay be, garip. ben de aynı şekilde anladım, sizdekinin tamamen imha olduğunu adamlara gösterirseniz, size yenisini gönderecekler. ilginç :D esnaf dediğin :icon_tup:

onursumer
08-11-2017, 11:02
bu durumu suistimal edenler olmuş sanırımki boyle birşeye kalkışmışlar diye tahmin ediyorum

Slmcnsl
08-11-2017, 11:03
bende aynı anladım.
hayret verici

Dragger
08-11-2017, 11:04
Aynen bozuk diyip başkasına satan eden olmuştur, adam da kullanılamayacak hale getir yenisini göndereyim diyor sanırım :)

said_
08-11-2017, 11:08
siz yinede bir bunları imha etmemimi istiyorsunuz diye teyit e-maili atın sonra yapın.

SULTANOGLU
08-11-2017, 11:10
Aynen adamların dediği "sensörün ve göstergenin bize sizin trarafınızdan kullanılamayacak hale getirildiğini video veya resimler ile kanıtlandığınız taktirde, size yeni sensor ve gösterge göndereecğiz. Bunun adına da Saha İmhası diyoruz diyor."

TaGo
08-11-2017, 11:17
Arkadaşlar saçma değil normalde olması gereken bu.

Normal şartlar altında biz Yetkili servislerde dahi gareantiden değişen nekadar malzeme var ise önce kodlu şekilde depoya kaldırıp sonrada zorunlu imha sürecine geçerdik. Bunun sebebi "aman bunda bişey yok ya ben bunu satarım" "bu daha baya baya kullanılır" gibi Türk işi huylardan arınmak

rain man
08-11-2017, 11:19
Ben de aynı şeyi anladım.

Benzer şeyi bir çok markanın evrensel garantisinde yaşamıştım. Brainvawz marka kulaklığım garanti sürecinde iken bozulduğunda (Hongkong veya singapur'dan geliyordu sanırım) yenisi için garantiye göndermek istediğimde ürün fiyatının yarısı kadar posta ücreti çıkmıştı bu durumu beyan edince bana faturanın da fotoğrafta görüneceği şekilde kulaklığı kırıp parçalara ayırmamı istemişler ve gönderdiğim fotoğraf sonrası yenisini kargolamışlardı. Suistimalin önüne geçebilecek bir uygulama.

pirasa
08-11-2017, 12:34
video istemeseydi imha ederken, aynı parçalarla bir kaç kere yenisini alabilirdin :D

Ramcho®
08-11-2017, 12:39
Zamanında aem meth pompasında sorun yaşadık aynı şekilde kırıldğını gösteren video yollayıp yenisini gönderdiler.

Eray
Daha önce farklı ürünlerde farkı markalarda da duydum aynı şeyi. İmha edilip kullanılmaz hale geldiğini görmek istiyorlar ondan sonra gönderiyorlar yeni ürünü

fthdrn
video istemeseydi imha ederken, aynı parçalarla bir kaç kere yenisini alabilirdin :D
İşte benim yurdumun güzide insanı :D

MeRtCaN
08-11-2017, 13:07
ımha vıdeosunu buraya eklersenız bızde ızleyelım :)

dogru olanı ıstıyor Aem

jRMix
08-11-2017, 13:40
Ürünün onlara gitmesi ve süreç uzun olduğu için direk ürün gönderimi yapacaklr ancak elinizdeki ürünle tekrar masuriyer oluşmaması için ürünün kullanılamayacak duruma gelmesi gerekiyor yani video altında önce tarihi saati söyleyin sonra maili gösterin daha sonra ürünü estetik çekiş darbeleri ile paramparça edin :D

AşkınS.
08-11-2017, 14:01
Biz Türkler olarak işin çakallık boyutunda olduğumuz için bize tuhaf geliyor
Sorsan biz müslümanız :D

MCN21
08-11-2017, 14:04
Yeni iş kolu. Aem den ürünleri alıp parçalayıp 10 larca fotograf çekip internetten insanlara satış yapmak :D

Şaka bir yana adamlar gayet mantıklı birşey istemişler :) geri göndermeni istemedikleri için kullanılmaz hale getir diyor :)

BERKİN
08-11-2017, 15:31
Aem xseries wideband almıştım bende 2.haftada saat bozuldu garantili olmasına rağmen video çekip attım onlarda saati amerikaya yollamamı inceleyip garanti kapsamı dışındaysa 75 dolar servis ücreti 50 dolarda kargo ücreti alacaklarını söylediler saati çöpe attım bende keşke banada böyle bi teklifte bulunsalardı :)

Jcupra
08-11-2017, 18:20
Aem x serisi widebant almistim. 8 ay sonra ekrani bozuldu. Aem e detayli video cekerek mail attim. Satin aldigim firma, urunun faturasi vs istediler yolladim. Urunun elektrik tesisatinda bir problem olmadigini vs belirttim (ceviriden:)) sonrasinda bir ek yolluyorlar. Urunu garanti kapsamindan degisicek diye. Ek te ki formda kredi karti bilgilerin adres bilgilerin, islak imza vs doldurup geri mail istediler. Aem in dedigi “Urunu teslim alinca 3 is gunu icerisinde bozuk olan urunu videolu bir sekilde imha edin arkadaki seri numarasinida cekerek. Eger 3 gun icerisinde imha etmeyip bize bir bilgilendirme yapmaz iseniz 140$ lar cekiceklerini soylediler. Video olu bir sekilde imha edip kanitini atinca bir problem olmuyor. Tabi urunu DHL ile yollucaklari icin gumruk problemleri vs var. Benim urunum gumruge takildi ve kutu iceriginden dolayi sahsa teslim edemeyiz demislerdi. Gumruk musavirligine gitmem soylendi vs. Bende fazla ustelemedim urun kaldi oyle.

Schumi
08-11-2017, 19:08
Senelerdir AEM'in standart prosedürü. Başka arkadaşlardan da aynısını istediler.

kiraccemal
09-11-2017, 08:53
acaba başka ülkeler içinde aynı sistemi uyguluyorlar mı? yoksa sadece TR ye özgü bir işlem mi? Sonuçta bizler her zaman işin çakallığına kaçan bir millet olarak anılıyoruz.

RedCan
09-11-2017, 11:18
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. İmha edip videosunu göndereceğim ve sizinle paylaşacağım. Onlar gönderdikleri zaman yine de gümrük vergisini ödeyeceğim sanırım.

Garanti belgesini faturalarını vs göndermiştim fotoğraf şeklinde. Belge eksik vs diyip umarım imha ettikten sonra işi yokuşa sürmezler.

Jcupra
09-11-2017, 15:26
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. İmha edip videosunu göndereceğim ve sizinle paylaşacağım. Onlar gönderdikleri zaman yine de gümrük vergisini ödeyeceğim sanırım.

Garanti belgesini faturalarını vs göndermiştim fotoğraf şeklinde. Belge eksik vs diyip umarım imha ettikten sonra işi yokuşa sürmezler.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Eğer ürün size kargolanmadan önce imha edip videosunu yollar iseniz aem yolluyacağı ürünü direk değişim ürünü olarak yollarsa gümrükte sorun çıkacağını sanmam. Birde aem e mailde belirtin isterseniz değişim ürünü olarak yolluyabileceklerini

Quantum
09-11-2017, 16:13
Youtube da kanal aç, imha işlemini hidrolik press le yap, aşağıdaki gibi bir video çek, bir taşla 2 kuş :)

EXPERIMENT HYDRAULIC PRESS 100 TON vs 1000 Sheets of Paper - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=OmOEnfQk3bw)

individual
09-11-2017, 18:51
Bu durum normal.

Sizin o urunu gondermeniz daha maliyetli.

Ondan size onu imha edin resim ve video gonderinderler.

Bizde video kartlari alip satiyorduk arizali kartlari ayni kirip bizd fotosunu atin size yenisini gonderelim diyorlardi.

Silence45
09-11-2017, 19:25
Bende aliden balast almıştım xenonlar için. Bozuk geldi, satıcıya bildirdiğimde kesip, parçalayıp resim atmamı istemişti sonra para iadesi yaptı. Bende çok şaşırmıştım.

McKrop
09-11-2017, 22:41
Sen yinede sahtesini al onu imha ederken videosunu çek orjinali cebinde kalsın :D:D

Mikrop_Ali
11-11-2017, 09:28
göstergeye 5-10 tane torpil baylayıp patlat video çek onuda yolla aem'e

B16
11-11-2017, 10:25
Bizim insanımıza dürüstlük, ticari ahlak yaramıyor. Sahtesini al diye tavsiye veren var.
Sonra vay efendim vah efendim.

onre
12-11-2017, 20:20
Bir kaç sene önce Logitech mousem bozulunca mail atmıştım Logitech'e.Onlar da aynısını yaptırmıştı.

Yiğit G.
12-11-2017, 21:13
Sen onu kırıp gönderdikten sonra tak ! sana mail geliyormuş "lol stupid motafocka" die :) :)

gokhankenar
13-11-2017, 15:40
Sen yinede sahtesini al onu imha ederken videosunu çek orjinali cebinde kalsın :D:D

Ticari ahlakınızdan dolayı kutluyorum sizi.

onurc
13-11-2017, 15:55
göstergeye 5-10 tane torpil baylayıp patlat video çek onuda yolla aem'e

el kadar saatten ne istediniz bu kadar :D :D ışid vari bi video çekeydik bari hep beraber toplanıp :D

Yiğit G.
13-11-2017, 16:28
ışid vari bi video çekeydik bari hep beraber toplanıp :D

arka planada şu muziği koyduk mu tamamdır

https://www.youtube.com/watch?v=IcjWJ9t2Yag

halili
14-11-2017, 07:13
devamında bu video gelir herhalde

https://www.youtube.com/watch?v=0rICQrFwTm0

canozgur106
16-11-2017, 20:39
Çok mantıklı istedikleri..

EserBodrum
16-11-2017, 20:45
Garantiden değişim vb. gibi ithal ürünlerde gümrük vergisi ödenmiyor diye biliyorum.

RedCan
21-12-2017, 21:36
Evet arkadaşlar olay sonuçlandı.

Çalıştığım sektör İnşaat olunca, silindirle üzerinden geçmek, ekskavotörle ezmek, 25. kattan havuza atmak gibi imha yöntemlerini ve video çekmeyi düşünürken, iş yoğunluğu ile bugün yarın yaparım derken günler geçti.

4-5 gün önce telefonuma DHLexpress'den mesaj geldi. Ürününüz gümrüğe tabidir diye. Müşteri hizmetlerini aradım, AEM markasından bir kargomun olduğunu, kıymet bedelinin 280$ gibi bir rakam olacağı ve kategori 3'e göre bazı formları doldurarak taraflarına iletmemi istediler. Gerekli evrakları gönderdikten sonra, belirledikleri kıymet bedelinden vergi çıkardılar ve çıkarılan verginin ödemesini gönderici üstlendiğini, bir kaç gün içerisinde ürünün elime ulaşacağını belirttiler. Ben daha imha etmeye kalmadan AEM ürünün tüm masrafları ve vergilerini ödeyerek tarafıma ulaştırdı. Olayı zerre yokuşa sürmeden ve bir şey talep etmeme gerek kalmadan en iyi şekilde çözdüler. Gerçekten şaşkınlık ve hayran içerisinde kaldım. Hizmetlerinden dolayı çok memnun oldum. Bundan sonra tercihlerimi tamamen Aem'den yana kullanacağımı rahatlıkla söyleyebilirim.

https://i.hizliresim.com/mJY5r0.jpg (https://hizliresim.com/mJY5r0)