PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sosyal Medya Konum Ekleme Sorunu ??

-Murat Özcan-
09-11-2017, 13:17
Merhaba arkadaşlar.. Çoğu sosyal medyada( isim verip reklam olmasın siz anladınız onu ) bildiğimiz gibi gittiğimiz yerlerde oranın adını konum olarak ekliyoruz. Geçenler de arkadaşımızın işyeri için aynı olayı i..gram üzerinden denedik fakat beceremedik. Bunun yapılabilmesi için Goo..le M..ps tanıtmak gerekiyormuş onuda yaptık ekledik yine olmadı. Bu işin başka yolu var sanırım. Anlayanlar varsa bana yardımcı olabilir mi ?

said_
09-11-2017, 13:20
insta da işyerinin konumunu eklemek istiyorsunuz fakat, ismini yazında lokasyon olarak çıkmıyor, problem bu dimi?

-Murat Özcan-
09-11-2017, 13:23
insta da işyerinin konumunu eklemek istiyorsunuz fakat, ismini yazında lokasyon olarak çıkmıyor, problem bu dimi?

Aynen öyle hocam.. Mapsta falan ekledik orada çıkıyor instada çıkmıyor anlamadık

said_
09-11-2017, 13:31
Wie erstelle ich einen neuen Standort? | Instagram-Hilfebereich (https://help.instagram.com/1618893218361276)

bu linkte diyorki,

eğer yeni bir lokasyon eklemek istiyorsanız,

facebook a girin ve create location (lokasyon oluştur) a basın diyor.

daha önce denemedim bir bakın isterseniz

instagram facebook ile beraber çalışıyor diyebiliriz.

-Murat Özcan-
09-11-2017, 13:43
Wie erstelle ich einen neuen Standort? | Instagram-Hilfebereich (https://help.instagram.com/1618893218361276)

bu linkte diyorki,

eğer yeni bir lokasyon eklemek istiyorsanız,

facebook a girin ve create location (lokasyon oluştur) a basın diyor.

daha önce denemedim bir bakın isterseniz

instagram facebook ile beraber çalışıyor diyebiliriz.

Bunların hepsini yaptık ama yine de olmadı nedense anlamadım..

secgin
09-11-2017, 14:27
aynı sorunu ben de yaşıyorum üsteli daha önce var olan konum şuan çıkmıyor

-Murat Özcan-
09-11-2017, 14:31
aynı sorunu ben de yaşıyorum üsteli daha önce var olan konum şuan çıkmıyor

Daha önce siz nasıl yapmıştınız hocam ? Bizim hiç olmuyor şuan..

said_
09-11-2017, 14:34
valla insta yı pek bilmiyorum.

en son google dan aramışlardı,

işte google business hesabınızdan firmanızın bilgilerini güncellemek istermisiniz diye,

bana bir link gönderdiler girdim ordan adresi, açılış kapanış saateri resimleri felan herşeyi kontrol edebilir hale geldim.

ama instagram bildiğim kadarı ile facebook lokasyonlardan alıyor datayı.

belki bir süre sonra çıkabilir. bir onay süreci olabilir

free-hifi
09-11-2017, 14:34
İphone yapiyir samsung konum olusturamiyor maalsef 3 4 kere denedik iphone cihaz yapıyor sadece

secgin
09-11-2017, 14:36
Daha önce siz nasıl yapmıştınız hocam ? Bizim hiç olmuyor şuan..

daha önce konum çıkıyordu herhangi bir şey yapmamıştım ama sonraları aynı konum çıkmıyor

-Murat Özcan-
09-11-2017, 14:37
valla insta yı pek bilmiyorum.

en son google dan aramışlardı,

işte google business hesabınızdan firmanızın bilgilerini güncellemek istermisiniz diye,

bana bir link gönderdiler girdim ordan adresi, açılış kapanış saateri resimleri felan herşeyi kontrol edebilir hale geldim.

ama instagram bildiğim kadarı ile facebook lokasyonlardan alıyor datayı.

belki bir süre sonra çıkabilir. bir onay süreci olabilir

Bakalım artık biraz bekleyeceğiz hocam..

İphone yapiyir samsung konum olusturamiyor maalsef 3 4 kere denedik iphone cihaz yapıyor sadece

Iphone nasıl yapıyor hocam biz sürekli samsungtan deniyoruz. Gerekirse olan cihazdan da yapabiliriz

free-hifi
09-11-2017, 14:45
İphone olan biriyle faceye girin konum belirleyin zaten bilgiler istiyor özgür cafe vs. işaretle ondan sonra bir iki kişi de beğensin tamamdır.

-Murat Özcan-
09-11-2017, 14:48
İphone olan biriyle faceye girin konum belirleyin zaten bilgiler istiyor özgür cafe vs. işaretle ondan sonra bir iki kişi de beğensin tamamdır.

Daha sonra instada da çıkacak mı peki o konum hocam ?

burak_2885
09-11-2017, 14:51
Eskiden bu konum mevcut değilse oluşturma seçeneği vardı. Artık googledan çekiyor. Normal şartlarda sanırım bi süre geçmesi gerekiyor instaya gelmesi için.

Bu arada arkadaşın reklam sansürleme olayına bittim :) Dostum onların reklama ihtiyacı yok artık zaten yaz gitsin :D

-Murat Özcan-
09-11-2017, 14:53
Eskiden bu konum mevcut değilse oluşturma seçeneği vardı. Artık googledan çekiyor. Normal şartlarda sanırım bi süre geçmesi gerekiyor instaya gelmesi için.

Bu arada arkadaşın reklam sansürleme olayına bittim :) Dostum onların reklama ihtiyacı yok artık zaten yaz gitsin :D

Faceden konumu oluşturduk samsung cihazdan dostum aynı şekilde ıphoneden oluşuturup yapacağız bakalım olacak mı.. Sansürleme olayı onlar için değilde siteden ceza yememek için yaptım ;)

ByMuSt!
09-11-2017, 15:08
iş yerinize ait facebook sayfanız varsa adres ekleyerek instagram swarm gibi applerde paylaşım yaparken gpsi açtığınızda konumda çıkıyor

mmtrıza
09-11-2017, 15:12

konum için yeni sayfa oluşturmuş oluyor galiba doğrumudur. Eğer sayfa oluşuyor ise mevcut sayfamız üzerinden konum belirlenebilirmi?

emre55
09-11-2017, 16:22
İş yerimin konumu da bir anda kaybolmuştu instagram ve facebooktan çıkmıyordu. Facebook a mesaj atarak durumu anlattım 3 4 sefer yazışmayla çözüldü sorunum. O şekilde bi iletişim kurabilirsiniz. Facebook düzelince otomatikman instagram da düzelmişti.

Quantum
09-11-2017, 16:34
Tomtom (iOS), Google Maps (Android), Yandex vs gibi haritarın içeriğinde olan firma, hastane, ibadet yerleri, eğlence yerler, oteller, polis noktaları, vsvs gibi bilgileri (ki bunlara poi deniyor) haritaların üzerine çakılmaz. Bu haritaların üzerindeki poi'leri farklı veritabanları aynı anda beslerler.
Bu veritabaları Foursquare, Yelp, TripAdvisor vs gibi web sitelerinin veritabanlarını kullanırlar.
Bu yukarıda verdiğim sitelerde firmanızın kaydını açarsanız bir süre sonra haritaların üzerinde firma konumunuzun kendiliğinden geldiğini görürsünüz.

johnie
09-11-2017, 17:03
Selamlar, bunun için bende çok uğraştım bir tanıdık için sonun da yaptım.
Size de tarif edeyim,

Öncelikle Instagram - Facebook ile bağlantılı sosyal medya. Instagram da story atarken ve fotoğraf eklerken konum çıkması için öncelikle Facebook' dan konum belirlemelisiniz. Bazı çakallar, sizin konumlandırdığınız yeri kendi yeriymiş gibi değiştirebiliyor. Bunun için de gerekirse, facebook' a iş yeri ile ilgili belge gönderdiğinizde size onaylıyor konumu.
Öncelikle, açacağını konumu Facebook' dan yerini bildir de yazarken, yeri ekle seçeneği çıkıyor yoksa. Oradan ekledikten kısa bir süre sonra Instagram' ın story' sin de ve Fotoğraf eklediğiz yerde konum çıkmaktadır.

-Murat Özcan-
10-11-2017, 02:22
Söylediğiniz şekillerde deneyip durumu buradan sizinle paylaşacağım arkadaşlar..

-Murat Özcan-
10-11-2017, 13:08
Denedik fakat olmadı arkadaşlar sağlık olsun

mrtngn
10-11-2017, 13:28
Zamanında benide çok uğraştırmıştı bu durum :) Konumunu eklemek istediğiniz yerin face'te sayfasını açıyorsunuz..

xxx ticaret gibi bir sayfa oluşturun. Telefon konum bilgilerini vs girin ve konumu sahiplenin herhangi bir fatura ibrazı ile veya yanlış hatırlamıyorsam 2-3 tl gibi bi ücret ödeyerek sayfa sahiplendiriliyordu.. Sayfada birkaç yer bildirimi,beğenmeler,ziyaretler oldukça aramalarda çıkıyor ve otomatikman instagram yerler bölümündede çıkıyor.

-Murat Özcan-
10-11-2017, 13:39
Zamanında benide çok uğraştırmıştı bu durum :) Konumunu eklemek istediğiniz yerin face'te sayfasını açıyorsunuz..

xxx ticaret gibi bir sayfa oluşturun. Telefon konum bilgilerini vs girin ve konumu sahiplenin herhangi bir fatura ibrazı ile veya yanlış hatırlamıyorsam 2-3 tl gibi bi ücret ödeyerek sayfa sahiplendiriliyordu.. Sayfada birkaç yer bildirimi,beğenmeler,ziyaretler oldukça aramalarda çıkıyor ve otomatikman instagram yerler bölümündede çıkıyor.

Hocam açtık sayfayı facede şuan instada çıkmadı. Bu sahiplenme nasıl oluyor ?

mrtngn
10-11-2017, 13:43
Bütün iletişim bilgilerinizi vs girdiyseniz o mekanın sahibi benim gibilerinden sayfayı yönetmek adına sahipleniyorsunuz.. Şuan ki sürümde nerden yapılıyor tam tarif edemem ama biraz kurcalayın mutlaka çıkar biyerden..

Daha sonra size facebooktan zarf gönderiyorlar onaylamak için.. Dediğim gibi ziyaret edildikçe indekslendikçe mekan çıkar

SK10
10-11-2017, 14:13
aynı durumdan bende müzdaribim google my business te kayıtlı işyerimiz facebooktada oluyor instagramda yok aptala anlatır gibi madde madde çözümünü anlatan olursa dinlerim :)

ByMuSt!
10-11-2017, 14:16
iş yerinize ait facebook sayfanız varsa adres ekleyerek instagram swarm gibi applerde paylaşım yaparken gpsi açtığınızda konumda çıkıyor

4-5 yıl önce açtığım bir sayfa işletmeye aitmiş gibi gözüküyor ismiyle konum paylaşabiliyorum. Açtığınız sayfa işletme sayfası olarak gözükmediği için konum aktifleşmemiştir. Sayfa o zaman facebook tarafından işletme olarak kaydedildiği için şuan ki prosedür nedir bilmiyorum.

-Murat Özcan-
10-11-2017, 15:50
Bütün iletişim bilgilerinizi vs girdiyseniz o mekanın sahibi benim gibilerinden sayfayı yönetmek adına sahipleniyorsunuz.. Şuan ki sürümde nerden yapılıyor tam tarif edemem ama biraz kurcalayın mutlaka çıkar biyerden..

Daha sonra size facebooktan zarf gönderiyorlar onaylamak için.. Dediğim gibi ziyaret edildikçe indekslendikçe mekan çıkar

aynı durumdan bende müzdaribim google my business te kayıtlı işyerimiz facebooktada oluyor instagramda yok aptala anlatır gibi madde madde çözümünü anlatan olursa dinlerim :)

4-5 yıl önce açtığım bir sayfa işletmeye aitmiş gibi gözüküyor ismiyle konum paylaşabiliyorum. Açtığınız sayfa işletme sayfası olarak gözükmediği için konum aktifleşmemiştir. Sayfa o zaman facebook tarafından işletme olarak kaydedildiği için şuan ki prosedür nedir bilmiyorum.

Ne kadar zormuş bu işler ya alt tarafı konum ismi açacağız bu kadar uğraştırmanın ne lüzümu var