PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsim konusunda anket

İbrahim33
16-11-2017, 20:50
Yıllardır araba işindeydim , bana ticareti ve işin inceliklerini öğreten bir abim ile 2 sene kadar ortak çalıştık. sonra ayrıldık , yine dostuz abi kardeşiz. 1 - 1.5 seneye yakındır 1-2 esnaf arkadaşın yanında takılıyordum ama dükkan sahibi olmanın vaktinin gelipte geçtiğine inandım artık. zaten her zaman aklımdaydı ama yüksek dükkan kiraları can yakıyordu. şehrin en güzel yerinde kelle bi dükkan rast geldi , senelik peşin verdim kirasını. 20 gün önce tuttum. kendi kendime yetiyorum ama eş - dost fazlasıyla maddi destek vermek istiyor (al para vereyim çalıştır) , herkese yetişemiyorum bile. :D buda yıllardır dürüst çalışmanın meyvesi bence.

kısacası dükkanın adı : soyismim özgül , iki kardeşiz ilk defa bir yeğenim olacak allahın izniyle 10 gün kaldı bekliyoruz , onunda adı arya olacak.

kafanızı ağrıtmayayım ''ARYA'' mı ''ÖZGÜL'' mü ? ben çok kararsız kaldım , o yüzden açtım böyle bi konu.

SK10
16-11-2017, 20:52
Arya car’s güzel olur abi

Gökhan Bilgin
16-11-2017, 20:59
Şimdiden hayırlı olsun hesap tutan bir araba ayarlada ticaretimiz olsun :)

fthdrn
16-11-2017, 21:02
Yılların bravocu İbrahimi... Allah bereketli bol kazançlar nasip etsin.
Özgülün teleffuzu daha güzel ve akılda kalıcı.

Racing27
16-11-2017, 21:46
Hayırlı olsun. Allah hayırlı bol kazançlı ticaretler nasip etsin.

fthdrn
16-11-2017, 21:48
BravOto yap namın yürüsün.

İbrahim33
16-11-2017, 21:57
Makaraya alma Fatih :D bravo defterini kapatalı çok oldu. En kral araba fluence .d

İbrahim33
16-11-2017, 21:59
Şimdiden hayırlı olsun hesap tutan bir araba ayarlada ticaretimiz olsun :)

Her zaman olur , biz paylaşmayı severiz :D laitutude vereyim. Hayırlı olsun hesabı.

|KaAn|
16-11-2017, 22:26
Şansıyla,sağlıkla gelsin Arya

Eyüp
16-11-2017, 22:26
Arya güzel geliyor kulağa..

Seven7
16-11-2017, 22:37
Açıkçası ben Özgül koyardım. Neden?

Büyük bir hevesle yeğenin adı koyulur iyi güzel hoş, sonra ileride kendi çocuğun olduğunda kendi çocuğu varken yeğeninin ismini yapmış olursun, eşin bizin çocuğumuzun adı varken onun neden adı olsun değiştir der, başka bir yeğenin olur benim adıma da dükkan aç der. Kadın milleti sıkıntılı, bundan bile nem kapma potansiyelleri var.
O yüzden politik oynamak lazım, Özgül diyorum.

CelalMrz
16-11-2017, 22:47

Büyük bir hevesle yeğenin adı koyulur iyi güzel hoş, sonra ileride kendi çocuğun olduğunda kendi çocuğu varken yeğeninin ismini yapmış olursun, eşin bizin çocuğumuzun adı varken onun neden adı olsun değiştir der, başka bir yeğenin olur benim adıma da dükkan aç der. Kadın milleti sıkıntılı, bundan bile nem kapma potansiyelleri var.

Aile içi ufak çaplı krize neden olmamak adına benim de tercihim Özgül. Yuva yıkmaylım abiler.

HondatugraL
17-11-2017, 23:37
Arya'ya vererek galiba eşitliği sağladım 35-35. hahaha hala ankette bile kararsızlık hakim :D

optimus_prime
18-11-2017, 00:01
Hazır arya demişken rahmetli ned stark ı saygıyla anıyorum

Benim oyum arya

KaanBRS
18-11-2017, 07:46

beyler adam çok haklı

B.Koçer
18-11-2017, 08:03

Böyle dar kafalılar oldugu surece bu ulke yurumucek

ki dediğin gibi heryer böyle kezolarla dolu

benım oyum da arya

bıraz trıp dert cekecen artık ıbo :D

i-vtec07
18-11-2017, 08:30
Özgül diyorum dostum bende :D

LnchCntrl
18-11-2017, 08:38
ARÖZ koy hem nalına hem mıhına spec

KARALOM
18-11-2017, 09:31
Askerligi denizci olarak yaptım (mersin) her cuma limandaki gemilerin ve birligin bayrakları yıkanmak üzere cıkartılıp selamlanıp yenisi temiz olanı takılırdı bu törene ''Arya'' denirdi.
biraz araştırdım denizin gizemli oluşu ve bayragımızın erdeminden dolayı yapılırmış.
bence arya tam Türkçe olmasada cok güzel bir isim.
not: game of thrones arya

İbrahim33
07-12-2017, 16:56
Öneride , oylamada , iyi dileklerde bulunan herkese çok teşekkürler. Ö

zgül auto da karar kıldım.

allah herkesin işini gücünü rast getirsin.

bason
07-12-2017, 17:18
Hayırlısı olsun Arya's oto vs daha iyi olabilirmiş... ÖZGÜL Auto'da asla kötü değil. İnşallah ileride bir ticaretimiz olur... :)