PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : disel corsa 1.3 51mm 61mm?

seref1
23-12-2008, 00:04
1.3 cdtı corsa'm var.arac suan stock.sdece acık hava filtresi my racing 51 girs son susturucum var genis kazan.smdilk katalizör haric duz koymak istiorm.51 mi 61mi onerirsiniz?torkta artıs olrmu bu haldeyken?obur aya chiplenicek ins.dumanı ztn sormuorm son sus.la bile arkamı smsyah yapıorm:)smdiden tesekkurler fikirlerniz içn..

FaBeRgE
23-12-2008, 01:47
CDTI ve açık hava filtresi mi kullanıyorsunuz bence hemen kutu içine dönün :)

Dragger
23-12-2008, 03:03
En güzeli orjinal filtreyi bol bol degistirmek :)

Kutuici debimetreyi bozuyor multijetlerde, corsada da aynı motor var :)

seref1
23-12-2008, 11:05
CDTI ve açık hava filtresi mi kullanıyorsunuz bence hemen kutu içine dönün :)

En güzeli orjinal filtreyi bol bol degistirmek :)

Kutuici debimetreyi bozuyor multijetlerde, corsada da aynı motor var :)

tskkrler fkat gunluk kullanmıorm kfam estği zman:)bliorm yaramadığını:)fkat soruma cvp alamadm egsozla ilgili:confused:

ercuz
23-12-2008, 11:45
tskkrler fkat gunluk kullanmıorm kfam estği zman:)bliorm yaramadığını:)fkat soruma cvp alamadm egsozla ilgili:confused:

Oda zaten kafasına estiği zaman bozulur.
Bunun dışında komple downpipe ve 60-62mm boru işini görebilir.Ancak alt devirlerin biraz ölür bence.

seref1
23-12-2008, 12:06
yedek parcacıyım.dukkanda var bol bol:)maksat egomu tatmim etmek:)tskkrler

M U R A T
23-12-2008, 12:06
ercuz alt devir neden ölür turbolu bi araçta?

seref1
23-12-2008, 12:08
Oda zaten kafasına estiği zaman bozulur.
Bunun dışında komple downpipe ve 60-62mm boru işini görebilir.Ancak alt devirlerin biraz ölür bence.

ercuz alt devir neden ölür turbolu bi araçta?

bende bnu duymustm:)alt devrle ilgili sorun oluomus..acıklama öğreneblrsek cok guzel olr:)

M U R A T
23-12-2008, 12:15
n/a da biraz geri basınç gereklidir ama aşırı beslemede geri basınç gerekmez.

ercuz
23-12-2008, 18:55
Turbo hernekadar geri dönüşüm istemez diye düşünecek olsakta sonuçta muhakkak backpressure ister bu bilgiye internetten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Bunun dışında yedek parçacı olduğunuz için hergün sermayeden yemeye gerek yok,sonuçta milli servet bu.

FaBeRgE
23-12-2008, 19:50
Eğer amaç performans ise free flow egzoz tavsiye ederim. Şu sıralar gördüğüm çoğu modlu dizellerde bu egzoz sistemi var ve çok başarılı. İbiza Sport TDI M3le yürüyor desem free flowlu sanırım anlamış olursunuz.

Birde şu blackpressure olayı bizler blow off takınca blackpressure ortadan kaldırmış olmuyormuyuz? Eğer öleyse o zaman acaip bir performans kaybı olması lazım.

Cihan
23-12-2008, 21:53
Ben kutu içi kullanıyorum debimetrem felan bozulmadı. Free flow denemedim bilemiyorum. Turbonun geri basınç isteyeceğini de pek düşünmüyorum.

FaBeRgE
23-12-2008, 22:20
Ben kutu içi kullanıyorum debimetrem felan bozulmadı. Free flow denemedim bilemiyorum. Turbonun geri basınç isteyeceğini de pek düşünmüyorum.

Yanlış anladınız sanırım ben sizin teoriniz destekliyorum :)

M U R A T
24-12-2008, 09:26
Yanlış anladınız sanırım ben sizin teoriniz destekliyorum :)

cevabı bence alttaki posta:icon_tup:

Turbo hernekadar geri dönüşüm istemez diye düşünecek olsakta sonuçta muhakkak backpressure ister bu bilgiye internetten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Bunun dışında yedek parçacı olduğunuz için hergün sermayeden yemeye gerek yok,sonuçta milli servet bu.

FaBeRgE
24-12-2008, 18:29
cevabı bence alttaki posta:icon_tup:

Ben bi cvp göremedim burda:) Yani sadece gerekli denmiş, mekaniksel mantıklı bir cvp yok neyse çokta önemli değil herkezin kendi düşüncesi olabilir fikir ayrılıkları olabilir

erh
24-12-2008, 18:40

Internetten okumakla tecrübe edinilmez.. hemen tecrübe etmişsiniz bakıyorumda daha geçenlerde bir konu açmıştınız bu konuda yanılmıyorsam?

Eyup Duygun
24-12-2008, 21:20
dostum bence hic bozma orjinali kalsın düz boru ses istemiyosan gereksiz.

Melih-Ö
24-12-2008, 21:24
Şeref'im bencede gerek yok. Dizeli bi cihple yeterli olur:) Dizel için boru falan uğraşma bence:)

Eyup Duygun
24-12-2008, 21:31
cok bosluk yapıyo sıkstrmıyo bizm bi aracda var 57lik 17 jant var 3 kişi bin cıkamazsn raht rht yoks falan daha yaptırmadysanda istrsn telefonunu veririm satıyodu boruyu 1.3 multi corsa..

ercuz
25-12-2008, 09:44
Internetten okumakla tecrübe edinilmez.. hemen tecrübe etmişsiniz bakıyorumda daha geçenlerde bir konu açmıştınız bu konuda yanılmıyorsam?

Yanılıyorsunuz,bu konu ile başlığı daha önce dizel araba kullanmadığım için açtım ve daha önce yapmış olanların tecrübelerinden yararlanmak istedim.Bunun dışında zaten o konuda ilk fikri ben veriyor,üyelerden teyit alıyordum.
Son olarak tecrübe ettiğimi değil,teorik olarak okuduğumu söyledim,ama sizin gibi profesyonel ustaların yıllarca tecrübesi var tabi.....bizim kitaplarda kalemlerde boş gelir size,birazda siz bahsedin tecrübelerden,teorik bilginin tam tersini söyleyip tezimizi çürütün derim.