PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Þubat 2018 Kýsa-Uzun Dönem Yedek Subay Adaylarý

eregli42
21-11-2017, 22:36
Herkese merhabalar keyifli forumlar üniversiteden mezun oldum Ýnþaat Mühendisiyim.bir süre iþ aradým bulamayýnca askere gitmeye karar verdim,tecili bozdum kýsa dönem istedim Þubat 2018'de askerim bi aksilik çýkmazsa. Tavsiyelere açýðým :)

Oznsrl
22-11-2017, 16:08
Þubatta bende gidiyorum kýsmetse devre kaybý falan olmaz inþ
uzun dönem zaten bi an önce gitmem lazým :D
Gidicek bütün arkadaþlar yazsýnda haberleþelim belki ayný yer falan denk gelir :D

eregli42
22-11-2017, 17:57
Þubatta bende gidiyorum kýsmetse devre kaybý falan olmaz inþ
uzun dönem zaten bi an önce gitmem lazým :D
Gidicek bütün arkadaþlar yazsýnda haberleþelim belki ayný yer falan denk gelir :D

kýþýn gidip yine kýþ görüceksin duble yapýcaksýn kolaylýklar diliyorum. Ben kýsa istedim ama belli olmaz bi bakmýþsýn uzun çýkmýþ :D

Oznsrl
22-11-2017, 18:10
kýþýn gidip yine kýþ görüceksin duble yapýcaksýn kolaylýklar diliyorum. Ben kýsa istedim ama belli olmaz bi bakmýþsýn uzun çýkmýþ :D

saðolasýn :D rütbeli uzun rütbesiz kýsadan iyidir boþver :D

eregli42
15-12-2017, 22:38
Konuyu hortlatýyorum deðerli forum üyeleri :) gidecek olanlarla bu baþlýk altýnda haberleþelim bakarsýnýz ayný birliðe düþeriz petrolhead petrolhead takýlýrýz :)

Anýl E.
15-12-2017, 23:05
Sivas'a düþen olursa haberim olsun

Grimlord
15-12-2017, 23:30
Siz gidin ben de peþinizden geleceðim, þubatta bozdursam heralde mayýs döneminde falan giderim :)
yedek subaylýk iþi kafamý kurcalýyor bir yandan da

eregli42
16-12-2017, 00:21
Siz gidin ben de peþinizden geleceðim, þubatta bozdursam heralde mayýs döneminde falan giderim :)
yedek subaylýk iþi kafamý kurcalýyor bir yandan da

uzun süre benimde kurcaladý ama 12 ay askerlik yapamayacaðým kanýsýna vardým 5 ayda bitsin dedim :D

O.Z
16-12-2017, 00:39
29 ocak 30 oluyorum . Yaþ haddinden þubatta beni yapýcaklar :( Yedek subay aday adayý kýsa cikicam büyük ihtimalle bu saten sonra 12 ay yapmicam :)

canimrecepcim
16-12-2017, 07:56
uzun süre benimde kurcaladý ama 12 ay askerlik yapamayacaðým kanýsýna vardým 5 ayda bitsin dedim :D

Kýsa dönem mühendis olarak gidersen istihkamda sana baþarýlar baya eðleneceksin.Cv'ne yazabileceðin bir askerliðin olacak :D

eregli42
16-12-2017, 14:27
Kýsa dönem mühendis olarak gidersen istihkamda sana baþarýlar baya eðleneceksin.Cv'ne yazabileceðin bir askerliðin olacak :D

biraz detay verir misiniz :D cidden bilgim yok ne yapacaðým konusunda :D

Mutlu Deðerli
16-12-2017, 15:08
Eskiþehir'e havacý olarak düþen olursa her konuda yardýmcý olurum. Ben kontrol grupta görevliyim

300E
16-12-2017, 15:09
Bende bu hafta içi tecili bozdururum sanýrým, okulun biteceði yok. :D

emrhn28
16-12-2017, 17:40
369/1 tunceliden selamlar herkese. Uzun dönem asteðmen olarak yapmak isteyeceðiniz günler olacaktýr, düþünün derim. Acemelik Kastamonu jandarmadaydým ben gayet iyiydi. Þuan Tunceli biraz sýkýcý, biraz tehlikeli. Kýsa dönem arkadaþlarýn bile %40 oraný ile anlaþamazken, uzun dönem çoxuklarý duymamak ve görmemek daha iyi. Komutanlar zaten çok farklý. Uzmanlarýn egosu aman allahým... Herkese hayýrlý tezkereler, sivil hayatýn kýymetini anlýyor insan burda. Ben disiplin, bürokrasi konularýnda dayanýklý olduðum için ve çok kötü þartlara hazýrlanýp gittiðim için þuan mutluyum ama zorlanan çok arkadaþ var. Hiç.bir þeyi sorgulamadan yapmak lazým askerliði. Merak edilenleri sorabilirsiniz �� Bir ölür, bin dirilir...
Saygýlarýmla

M.K
16-12-2017, 18:05
361/1 Kýsa Dönem olarak benimde tavsiyelerim olacak. Gittiðinde ''Poþet'' diyecekler. Üniversite bitirmiþ biri olarak daha 20 yaþýndaki çocuklarýn muhabbetlerini duyunca gülmekten kýrýlacaksýn. Amele iþlerini sana vermezler muhtemelen. Saatlerce sýrada bekleyeceksin ve neden beklediðini bilmeyeceksin. Çay çok deðerli olacak senin için. Acemi birliði için yanýnda sadece kamerasýz eski asker telefonu olsun. Usta birliðinde akýllý telefonunu götürürsün. Askerde her söylenen þeye inama. Özellikle '' Herkes telefonlarý teslim etsin arama varmýþ '' lafýna inama. Boþ vakitlerde saðda solda komutanlara gözükme ; yoksa hemen iþ kitlerler.

Ve özellikle þuna dikkat et: Ýctimada '' aranýzda araba kullanan varmý '' '' aranýzda yüzme bilen varmý '' diye sorarlar. Sakýn sazan gibi atlama. Eline veriler el arabasýný sonra '' oðlum bu da araba iþte '' derler. Hemen bir iþ kitlerler. Sýra olarak ne önde ol nede arkada. Çünkü komutanlar iþ için ya önden alýr ya arkadan. '' Önden iki sýra ayrýl '' :D

Bol miktarda siyah çorap- haki renk don kilot - atlet götür. Ha birde taþýnabilir þarj cihazýný unutma. Telefonunu banyoda tuvalette býrakma.
Üniversite bitirmiþ adamlar bile bazen hanzo oluyor. Görmemiþ oluyor.

Jandarma olursan çok güzel.
Ben Köy karakolunda jandarma idim. Karakol da toplam 5 asker vardý. Hem þofördüm hem yazýcý hemde santralci. Nöbet tutmadým. Anca arkadaþ hasta felan olursa ben onun yerine arada tutardým. Köylere arazi aracýyla giderdim. Kýz kaçýrma mevzularý , yaralama mevzularý , kayýp , yol arama , mezar açma :D çok çeþitli þeyler görüyorsun. Çok da eðlenceliydi. Ýnsanlarý tanýyorsun.

Askerde iken þunu unutma þafak sayarsan geçmez. Þafak saati felan alma. Aklýma gelenler bunlar.

YAS
16-12-2017, 19:11
Her ihtimale karþý coðu zaman Kara þimsek yiyebilirsiniz,yemekten býkmayýn.
Puding çorbasý yemeyin!
Git bak bakiyim ben ordamýyým komutunu þaka gibi algýlamayýnýz,gerçektir.Bakmayýný sevebiliyorlar. :)
Ýðnecilere dikkat ediniz.
Sigara içmeyin.izmarit toplayanlar kulaklarýnýzý güzel çýnlatabiliyorlar. :D
Yazýcý ile aranýzý iyi tutunuz.
M.K Hocam cok yerinde güzel,doðru tiyolar vermiþ.
Kimine dert olur hiç vakit geçmez,kiminede ders olur vakit su gibi geçer.

Allah yardýmcýsý olsun giden herkese,hayýrlý tezkereler dilerim simdiden.

eregli42
03-01-2018, 23:04
Arkadaþlar zamanýn yaklaþmasýyla konuyu hortlatmak istedim tekrardan. Kafamda sorular var tecrübelilerden bilgi edinmek istedim :) askerde yatýþ saati nedir kalkýþ saati nedir acemi usta birliðinde deðiþiklik olur mu bu saatlerde günlük kaç saat eðitim olur?

Mutlu Deðerli
03-01-2018, 23:51
Merhaba, öncelikle hayýrlýsý olsun. 6ay çok uzun bir süre deðil. Hemen bitecektir bundan emin olabilirsiniz. Biraz uzun yazarým belki ama bende askerliði kutsal bir meslek icra etmekte olduðum için bu iþin içinden yazýyorum direkt. Anlatacaklarým tamamen senin ceza almaman, sürünmemen, neden buraya geldim sorusunu kendine sormaman içindir. Yazdýklarým ne abartýdýr ne eksiktir. Buraya girdiðin günle çýktýðýn gün arasýndaki o zaman diliminde insan çok þey anlar. Sana çok þey kazandýracaktýr.

Acemilik. Ýlk o kapýdan girdiðinde ufaktan bir piþmanlýk duygusu baþlayabilir. Çünkü hiç bilmedigin görmediðin, olaylarýn oluþ þekillerine anlamlar veremeyecegin bir ortama gireceksin. Tanýmadýðýn insanlar olacak. Senin þansýn birazda olsa (ülkemizde eðitim durumu *****, üniversitede okusan kafa içi boþ oluyor genelde) egitim almýþ aklý baþýnda insanlarla birlikte olacaksýn (Düzgün konuþabilen, kendini ifade edebilen insanlarla). Tabi bu birliktelik sadece devre olarak olacak. Usta birliðinde cahil cühela, salak müptezel gerizekalý uzun dönemlerle de birlikte olacaksýn. Allah sabýr versin þimdiden...

Kýsa dönemsin, uzun dönemsin fark etmiyor. Acemilikte size temel askerlik disiplini öðretilecek. Selam verme, yürüyüþler, tekmil vs. Bu eðitimler zarfýnda nabýyoruz biz filan diyebilirsin içten içe ama zevk almaya bak derim.

Kimse senin canýný alamaz, veya sana böbürlenemez. Kendini ezdirme. Karþýndakiyle ayný rutbedeysen yaþý isterse baban yaþýnda olsun. Ha bu demek deðildir ki ''bir tane vur''. Kesinlikle vurma. Býrak o vursun. Kanasýn burnun. Onun burnunu komutan odasýnda kýrýp kýrýp yerine yapýþtýrýrlar sonra bi daha kýrarlar m.etme

Eðitim mevzusuna gelirsek yapacaðýn þey çok basit. Komutan size ilk önce anlatýr, uygulayarak gösterir. Sana düþen tek þey izlemektir. Ýzle ve içten içe tekrar et. Çünkü birazdan o gösterdiði þeyi yapacaksýn.

Bir komutanla muhattap olmadan önce el selamlamaný yap ve tekmilini baðýrarak ver. Acemilikte bunlarý öðrettikleri için tek bir vermeyiþine bile bagýrýrlar.

Bol bol yürürsün. Ayaklarýnýn altý yara olacak kadar hemde. Tecrübeyle sabit. Yürümek dediðim normal yürüme deðil, tempolu. Tüm bölüðün, takýmýn ayaklarý ayný anda kalkýp ayný anda yere deðene kadar. Bu senkronu tutturana kdar yürütürler. (belki bu yazýyý okuyup; ''abartma lan sende'' diyenler olacaktýr. Onlar büyük ihtimalle para verip gitmeyen, gitmemek için boþ boþ senelerce üniversite okumayan! kesimdir.)

Acemilikte spor faaliyeti zannetmiyorum göresin. Usta birliðinde spor yaparsýn.

Yanýnda çok eþya götürme, temiz don atletten 2-3tane fazla fazla olsun. HAVLU FAZLA FAZLA OLSUN AMA YÜZ HAVLUSU BÜYÜKLÜÐÜNDE! Askeri çorap giyeceksin ama bir tane normal çorap içine giy sýcak tutsun. Bazý yerlerdeki kendini general sanan oranýn usta askerleri size komutanlýk taslayacaktýr. Duþ alma sürelerinize bile laf yapýp 5dakikanýz var diyecektir. Sende kýþ dönemi gidiyorsun dikkat et sýcak su bir anda buza dönüþür. (acemilikte ilk gün duþa sokup 5dk'nýz var dediler, ben sadece ayaklarýmý yýkadým çýktým. Diger herkes köpüklü hallerine soguk su dökerek durulandýlar).. Tabi endiþe edecek birþey yok bu dediðim 5dk duþ olayý ilk günlerde olur. Sonradan o general usta askerleri bazý arkadaþlarýn dövecegi için :) onlarda size biraz çekimser yaklaþacaktýr.

Uyuma saati nettir. Gece yoklamasý 9 gibi olur. En geç 10da ýþýklar söner. Bu 1saatlik dilimde botunu boya, sakallarým ertesi gün beni kurtarýr dersen traþ ol, diþ fýrçala vs.

Dolabýn derli toplu olsun. Neyin nerede olacagý bir þemada belirtili þekilde dolap kapaðýndadýr. Ona göre diz.

Bot ve terlik olayýna nasýl bir çözüm bulacaksýn bilmiyorum ama inþaallah saglýgýný düþünebilen insan evlatlarýyla ayný kogusta kalýrsýn, çünkü adam gece yarýsý tuvalete kalkmak için yataktan iniyor ve yerdeki terlik benimmi seninmi önemi yok giyip gidiyor. Dikkat et, mantarla gezen bi dünya gerizekalý var memlekette. Heder etme ayaklarýný.

Sabah kalk saati acemilikte ''lanet olsun'' ki çok erkendir. Umarým 6da uyandýrýrlar sizi :) :) :) :) Usta birliðinde ilk baþlarda 6:30da filan uyanýrsýn, sonra terhis yaklaþtýkça o 8e kadar gider m.etme :) herkes geldi, herkes acemi oldu, sonra usta oldu. Baþta iþ yapan olursun, sonra senden sonra gelenler iþ yapar sen izlersin.

Aslýnda sana askerlikte en çok iþe yarayan þeyi söyliim: Akýllý olmak, efendi olmak, denileni yapmak. Ben bu 3þeyi hiç bir zaman eksiksiz yapmadým, ekmeðini öyle bir yedim ki...

Eðitim; usta birliðinde egerki kýþ dönemi baþlangýcýysa olur, sen heralde martta gidersin usta birliðine. Tam böyle bitmeye yakýn sen usta birliðinde olursun. Askerlikte usta birliðinde egitim safhasý kýþ dönemi olur. Yazlarý yatýþtýr. (Çoðu kuvvette gördüðüm ve duydugum budur. Ha bazý yerler istisna, onlarda çok az)

Arabacý adamsýn. Kimseyle araba muhabbeti yapma. Bende 1.4 Civic vardý, 5.20yi geçtim dedim linç edeceklerdi. 1.9tdi setuplý arabayla kadraný sona dayadým (tahminen 260,270) bunlardan bahsettim. Adam seni kendisi gibi sallýyor sandýðý için inandýrýcý gelmez. Ama onlar bi anlatýr ki; dinlerken beni anarsýn :) þahinle 250 yapan, ford focus'un spor kasasý yokmu ya (hatchback diyecek bilmediði için diyemiyor). Ha HONDA Civic'mi þu yumurta kasalara bayýlýyorum.... Bu ve bunun benzeri adamlar dolu dolu. Denk gelemezsin böyle düzgün muhabbet edecek birine. O yüzden çokk içten içe konuþursun kendinle.

Acemilikte veya ustalýkta her ''þu iþten anlayan varmý'' sorusuna hemen atlama kendi alanýn dahi olsa. Çünkü ilki kesin troldür. Soðukta eðitimdesindir, dinlenme molasý zamaný bi komutan gelir ''varmý araba süren ehliyetli'' diye sorar, atlarsan araba yýkarsýn, yýkamanýda begendiremezsin canýn sýkýlýr. Word Excel öyle ahým þahým kullanmana gerek yok eger kullanabiliyorsan, usta birliðinde bölük astsubayýna filan belirt.

Haberci yaparlarsa ol, yazýcý ol. Çaycý vs diger iþleri olma.

Valla bilmiyorum aklýma ne geldiyse sýrasýz yazdým ama umarým çoðu þey için kafaný aydýnlatmýþýmdýr.

eregli42
04-01-2018, 00:45
Mutlu Deðerli teþekkür ederim bilgiler için :) herkesin eðitim seviyesi bir olmadýðý için gittiðimde salaða anlatýr gibi anlatacaklar büyük ihtimalle ama insan merak ediyor iþte gitmeden bilmek istiyor ne nedir :D merak ettiðim bir konu daha var yüzüm gerçekten kötü durumda sivilceler yüzünden elektrikli traþ makinesi götürebilir miyim kullanabilir miyim makineyle traþ oldum diye dayak yer miyim? en önemlisi sanýrým muhafaza edebilir miyim yoksa hemen yer deðiþtirir mi makine :D

aknard
04-01-2018, 01:26
Mumkunse ucuz tras bicaklarindan al yanina. Hele ki acemilikte dolabinin kilidi bile olmayabilir. Cuzdanini bile boynuna asarak uyumak durumda kalacagindan tras makinasinin muhafazasiyla hic ugrasma :)

Mutlu Deðerli
04-01-2018, 08:34
Dostum kimse sana el kaldýramaz. Tras makinani usta birliðine götür

eregli42
11-01-2018, 22:18
Kesin olmamakla birlikte sanýrým yerlerimiz yarýn belli oluyor. Nereden sorgulayacaðýz acaba e devlet üzerinden bilen birisi linki ya da ismi paylaþabilir mi?

Oznsrl
11-01-2018, 23:14
Kesin olmamakla birlikte sanýrým yerlerimiz yarýn belli oluyor. Nereden sorgulayacaðýz acaba e devlet üzerinden bilen birisi linki ya da ismi paylaþabilir mi?

e devlette milli savunma bakanlýðý bölümünden heralde

eregli42
11-01-2018, 23:23
Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu (https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi)

Buradan sanýrým

Onur Fatih
12-01-2018, 00:17
Þubatta bende askerim. Haberleþelim dünya küçük :)

O.Z
12-01-2018, 09:55
Açýklansada yermizi bilsek amq sözde 12 Ocak 2018 diyordu ....

370. Dönem Yedek Astsubay Adayýyým :D Ýnþ. kýsa çýkýcak, 88'liyim 98/1 gidicem ! asdfe :D

eregli42
12-01-2018, 12:39
arkadaþlar bu açýklanan er olarak uzun gidenler mi? Net bilgisi olan var mý bi kýsým açýklanmýþ bizimkisi yok hala

O.Z
12-01-2018, 12:49
Karþim 19 ocak 2018 Kýsa dönem er ve yedek subaylar ! asdfe :D iþin yoksa haftaya cuma bekle :D

eregli42
12-01-2018, 12:57
Karþim 19 ocak 2018 Kýsa dönem er ve yedek subaylar ! asdfe :D iþin yoksa haftaya cuma bekle :D

Kaynak neresi abi? Bi bilgi karmaþasý var nette. Bana en baþta þubeden söylenen tarih 20 ocak sonra nette bakýnca 12 ocaktan itibaren görebileceksiniz deniyor.

Oznsrl
12-01-2018, 18:51
59 UNCU TOP.EÐT.TUG.K.LIÐI/ERZÝNCAN MERKEZ

hiç aklýmda yoktu ya bu kadar uzak beklemiyodum :D

eregli42
12-01-2018, 20:07
59 UNCU TOP.EÐT.TUG.K.LIÐI/ERZÝNCAN MERKEZ

hiç aklýmda yoktu ya bu kadar uzak beklemiyodum :D

hayýrlý tezkereler þimdiden :) kýþ dönemi soðuk yere denk gelmiþsiniz Allah kolaylýk versin :)

O.Z
12-01-2018, 22:11
20 ocak cumartesi geldiði icin 19 almýþlar galiba :)

forwett
12-01-2018, 23:10
hayýrlý tezkereler þimdiden :) kýþ dönemi soðuk yere denk gelmiþsiniz Allah kolaylýk versin :)

Askerde soðuða çare var ama sýcaða yok. :D Geberiyosun eriyosun bitiyosun o ictimalarda güneþ altýnda :D

Oznsrl
13-01-2018, 00:22

saðolasýn :) bu mevsimde sýcak yer bulamazdýk heralde zaten :D

ÜSTÜNERC
13-01-2018, 22:32
Ön lisans ve lise mezunlarý acýklandý.Lisans mezunlarý 20 sinde diye biliyorum

O.Z
15-01-2018, 00:21
Bu ..... 20 sinde açýklayýp bizi ne zaman alicaklar çok merak ediyorum. Kisa donem ciksada bitirip gelim biran once isin basina gecsek :) isciler ben yokken 6 ay ne yapicak ne yiyip iciceq :D

O.Z
18-01-2018, 11:11
http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/celp-donemleri/370-kd-kisa-donem-ve-yedek-subay-askerlik-burada-toplaniyoruz/4443

Gençler doluþun son 22 saat kaldý hakkýmýzda hayýrlýsý :D

Acemi Birliðe giderken ynaýmýzda ne götürücez bilgisi olan var mý ?

Hemen hemen orda herþey veriliyormuþda az da olsa özde olsa bir þeyler götürmek gerekli ...........

O.Z
18-01-2018, 11:13
Askere Giderken Alınması Gerekenler Listesi (http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-bilgileri/askere-giderken-alinmasi-gerekenler-listesi/179)

Bu sitede yeterince gerekli bilmi mevcut tabi sürekli deðiþen ve güncellenen bölgelere göre deðiþiklikler mevcuttur :D

eregli42
18-01-2018, 16:39
pttkart geldi arkadaþlar bugün bana askere gidecek her bireye devlet gönderiyormuþ askerkart diye geçiyormuþ o yüzden telefonla þifre alamadým herhangi bir ptt merkezinden þifre almamýz gerekiyormuþ.

O.Z
18-01-2018, 19:08
Benimde geldi ptt kartým ptt sordum 1 kere iþlem yaptýk akraba banka hesabý yok diye para yatýrdým arkamdan karty göndermiþsiniz diye bey efendi o asker kart deyince ayiktim ....
Bu arada haziranda yaptýrmam gereken celp iþlemlerini is dolayýsýyla kasým yaptým subay gidiyim diye :)

Tam 4 ay 19 gün icin 743 tl bakaya cezasý gelmiþ amq gbt girip tutanak yeseymisim 1.500 tl Allahtan polislerle pek isim olmadi bu süreçte :) geçen ödeme gittim ne kdr indiriceniz dedim celp belli olup birliðe zamanýnda teslim olursan ödeyebilirsin yoksa indirim mindirim yok dedi memurrrr :)

eregli42
18-01-2018, 21:37
Benimde geldi ptt kartým ptt sordum 1 kere iþlem yaptýk akraba banka hesabý yok diye para yatýrdým arkamdan karty göndermiþsiniz diye bey efendi o asker kart deyince ayiktim ....
Bu arada haziranda yaptýrmam gereken celp iþlemlerini is dolayýsýyla kasým yaptým subay gidiyim diye :)

Tam 4 ay 19 gün icin 743 tl bakaya cezasý gelmiþ amq gbt girip tutanak yeseymisim 1.500 tl Allahtan polislerle pek isim olmadi bu süreçte :) geçen ödeme gittim ne kdr indiriceniz dedim celp belli olup birliðe zamanýnda teslim olursan ödeyebilirsin yoksa indirim mindirim yok dedi memurrrr :)

geçmiþ olsun diyelim :) þimdi bize herhangi bi para yatýcak mý yolluk felan

Grimlord
18-01-2018, 21:44
geçmiþ olsun diyelim :) þimdi bize herhangi bi para yatýcak mý yolluk felan

Heralde yol parasý tarzý birþey yatýyor, bizim arkadaþa Ankara- Ýstanbul için 55 lira mý ne ödenmiþti

eregli42
18-01-2018, 21:47
Heralde yol parasý tarzý birþey yatýyor, bizim arkadaþa Ankara- Ýstanbul için 55 lira mý ne ödenmiþti

yatmasa da çok önemi olmayan bi para yani :D bu bize verilen pttkartlara mý yatýyor acaba bilginiz var mý?

Oznsrl
18-01-2018, 22:24
bana 160 yatýcakmýþ erzincan uzak die heralde :D

snan1910
18-01-2018, 22:42
Beyler o sulusteki rakamla yatan genelde farkli oluyor, bende 96tl yazýyordu yatan 75tl oldu

369KD2 olarak kýbrýstan selamlar, acemi Balýkesir usta Kýbrýs olanlara yardýmcý olabilirim,
Ayrýca moral bozmak istemem ama buralar kötü beyler gelmeyin

eregli42
19-01-2018, 10:08
bugün açýklanacak mý internette yazan dýþýnda bilgisi olan var mý?

Mutu
19-01-2018, 10:12
Beyler o sulusteki rakamla yatan genelde farkli oluyor, bende 96tl yazýyordu yatan 75tl oldu

369KD2 olarak kýbrýstan selamlar, acemi Balýkesir usta Kýbrýs olanlara yardýmcý olabilirim,

neredesin kýbrýsta? Ben yakýn doðu üniversitesinin karþýsýnda Eþref Bitlis kýþlasýndaydým =)

F.A.T.Ý.H
19-01-2018, 10:17
bugün açýklanacak mý internette yazan dýþýnda bilgisi olan var mý?

Msb sitesinde yedek subay adaylarýnýn güvenlik soruþturmalarý gerekçesiyle 24 Ocak ta açýklanacaðý söyleniyor.. Bugün iptal yani.

O.Z
19-01-2018, 11:00
Beyler Geçmiþ olsun : Bu gün 19 Ocak 2018 Saat : 10:30 açýklanmasý beklenirken , 24 Ocak 2018 ertelendi :D

Þevki zi kýrmak gibi olmasýn benden 1 dönem önce giden yani 369 Dönem Yedek Subay arkadaþým þuan söyledi tüm bölgelerde kaydýrma var nere dedi , afrin dedi , büyük ihtimalle bizim adreslerdede deðiþiklik söz konusu çünki çok büyük açýk var dedi arkadaþ , yedek subay alýmlarý %90 orarnýnda arttý artýk iþletme ve aöf mezunlarý bile yedek subay yapýyorlarmýþ düþünün durum o derece vahim düne kadar doktor , öðretmen , avukat vs dýþý uzun dönem nadiren alýrken bu gün gelinin durum ..........

Þuan açýklanýcak olan 370 Dönem 98/1 kalan kýsým Kýsa Dönem ve Yedek Subay çoðunu asteq yapýp 1 ay eðitim sonra yalla afrin :D

Bu arada 88 liyim çok sexym :D Yaþ hatti dolmasa daaa gidicem yoktu 29 ocak 1988 tam 30 taþýmda asker olucam a........ k..........

Son Bedelli Yaþ 28 Bedel 18 (1 ocak 1988 ve Öncesi ) Ben 29 ocak 10988 :((((((((((((((

Oznsrl
19-01-2018, 12:31

keþke sorsalar kardeþim nereye gitmek istersiniz diye :D bende bu mevsimde erzincaný istemezdim mesela :D

Anýl E.
19-01-2018, 12:38
Sivas yok mu beyler ?

359 KD kýbrýs olarak ,kýbrýs'ý paylaþabilirim :)

snan1910
19-01-2018, 16:33
neredesin kýbrýsta? Ben yakýn doðu üniversitesinin karþýsýnda Eþref Bitlis kýþlasýndaydým =)

Lefke deyim 4.tabur 1.boluk sýnýrdayýz, 3 karakol 1 bölük merkezi var þimdilik merkezdeyiz bakalým

O.Z
20-01-2018, 10:20
Beyler Kýsa Dönem er olarak yapan veya hali hazýrda yapmakta olan arkadaþlar giderken yanýmzýda ne götürücez ,

Askere Giderken Alınması Gerekenler Listesi (http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-bilgileri/askere-giderken-alinmasi-gerekenler-listesi/179)

böyle bir konu buldum fakat liste çok uzun , güncel olarak 378-379 gidenler net bilgi sahibidir cevaplarlarsa sevinirim :D

Acemilik için öneri bekliyorum , usta birliði biraz daha rahatmýþ :D

Mutu
20-01-2018, 11:02
Çok fazla jilet atlet don vs. almayýn. Gittiðiniz yerde uyguna zaten tedarik edeceðiniz þeyler bunlar. Ýstikak olarak da verilecek zaten.

Þampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuðu, týrnak makasý(bunlarý koymak için askeri malzeme satan yerlerde olur siyah çanta) kýþlýk çorap, havalar soðuk olacak nemlendirici krem alýn, cildiniz hassassa eðer hassa traþ köpüðü ve 2 tane jilet koyun, bot boyasý, benim ayak seçici olduðu için jel taban almýþtým tavsiye ederim o botun içinde bile çok rahattý ayaðým, 2 askýlýk, yara bandý vs.

Gittiðiniz askeri malzeme satan yer bunu da vereyim bunu da vereyim diye doldurur siz belirlediklerinizi isteyin sadece.

Mutu
20-01-2018, 11:03
Ben kýsa dönemdim bu arada. Aðustos sýcaðýnda(ankara ve kýbrýs) gidip, ocakta bitirdim.

snan1910
21-01-2018, 21:21
Yeni gidecekler için yazayým,

Acemi için aldýklarým ve iþinize yarar þeyler,
Mach3 ve týraþ malzemeleri, krem
Dýþ fýrçasý diþ macunu
Bere - boyunluk
Ýçlik
Ýç çamaþýrý - don atlet ( ben 7þer tane aldým kullan at yaptým, acemilikte çamaþýr yikatamazsiniz kantinden alýp giydikten sonra atýlýyor genelde )
Tuþlu telefon ( acemilikte akýllý telefon onermem, zaten fýrsat olmaz )
Askercell ben almadým kimsede sormadý almanýza gerek yok
Soðuk algýnlýðý ilacý, boðaz spreyi, antibiyotik vs bilimum ilacý yanýnýza alýn ama yanýnýzda olduðunu kimseye söylemeyin, askerlige baþladýktan kýsa süre sonra hastalanýnca kullanýrsýnýz. Zira revire çýkmak zor oluyor
Ufak portatif bir el feneri olabilir gece karanlýkta iþinizi görür
Sivil eþya sadece üzerinizdeki olsun baþka ihtiyaç olmucak
Devletin verdikleri, bize Balýkesir'de 3 don 2 atlet 3 çorap, kamuflaj ,eþofman takýmý, havlu,terlik, ayakkabý,bot, file son günde sabun ve þampuan verdiler

Yeniden yazayým, buralar zor ama bý þekilde bitiyor ,
Baþta zorlanicaksiniz ama zamanla alýþýyor insan, saðlýðýnýza dikkat edin
Son olarak benden tüyo olsun tanýdýk rütbeli varsa acemilikte deðil usta birliðinde siz gitmeden yerinizi yaptýrýn, rahat edersiniz,
Þimdiden herkese kolay gelsin

Evrenoz
21-01-2018, 21:31
Soðuk yere düþecekler, soðukta nöbet tutanlar varsa þu aleti kesinlikle tavsiye ederim.
Ben aralýk celbiydim, aletten þubat sonu haberim oldu ama yine de çok iþime yaradý.
Özellikle beton zeminli / camsýz kulelerde nöbet tutanlar için mükemmel bir çözüm

Tahmini Teslimat Zamaný (https://tr.aliexpress.com/item/USB-arj-Is-tmal-Tabanl-k-Lityum-Ak-l-Elektrikli-Ayak-S-cak-Cut-to-Fit/32843069685.html?src=google&albslr=230911172&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&source=%7Bifdyn%3Adyn%7D%7Bifpla%3Apla%7D%7Bifdbm% 3ADBM&albch=DID%7D&acnt=494-037-6276&albcp=994029296&albag=50935160804&slnk=&trgt=349615371962&plac=&crea=tr32843069685&netw=g&device=c&mtctp=&gclid=Cj0KCQiAkZHTBRCBARIsAMbXLhE7uFMXlqpkvJGwyZJz g3IvP2cUELbqVyzMespPiDBTVQP4PAHcJ2EaAsp6EALw_wcB)

TR'de de bulunabilir, bakýnmak lazým biraz. 9 sene önce ben bulduysam þimdi zor olmasa gerek bulmak

O.Z
22-01-2018, 16:12
Hayırlısı ile bakalım : 24 Ocak 2018'de açıklıcaklar heyecanlı bekleyiş içerisindeyi m...

Benim aklımda olan soruların çoğuna yaıt buldum yanımızda götürmemiz gereken şeyler hemen hemen hepsi orda mevcut fakat çoğu yetersiz kalması v.s gibi hazırlıklı gitmek fayda var ... Acemilkte sıkıntı çekilecekler ; İç çamaşırı , içlik , Diş macunu + fırça , ayakkabı boyası , Eldiven , boyunluk bere , telefon..

Telefon çözüm bulduk ; acemilikte kısa süreline tuşlu telefon ileticez usta birliğine kdr idaretten :)

İçlik rengi ne olucak merak ettim 2. soru acemlikte doğu harici çoğu yerde verilmiyormuş :D

Ve yanınızda Bere , boyunluk , eldiven götürün deniyor , Hepsi haki yeşili mi olucak :)

Ben biraz titizm herkes o yönden sıkıntı çekersin diyor , ynaıma ekstra çorap , havlu aldımda genel renkleri ne olmaldı ...

Şimdiden deneyimlerini aktaran kişilere çok teşekkür ederim :( Koca bir valiz götürsem çok mu dikkat çeker , Burası tatil yeri v.s değil gibi ...

O.Z
22-01-2018, 16:13
Üsttek iyazý birbirine girmiþ , özür :(

Hayýrlýsý ile bakalým : 24 Ocak 2018'de açýklýcaklar heyecanlý bekleyiþ içerisindeyi m...

Benim aklýmda olan sorularýn çoðuna yaýt buldum yanýmýzda götürmemiz gereken þeyler hemen hemen hepsi orda mevcut fakat çoðu yetersiz kalmasý v.s gibi hazýrlýklý gitmek fayda var ... Acemilkte sýkýntý çekilecekler ; Ýç çamaþýrý , içlik , Diþ macunu + fýrça , ayakkabý boyasý , Eldiven , boyunluk bere , telefon..

Telefon çözüm bulduk ; acemilikte kýsa süreline tuþlu telefon ileticez usta birliðine kdr idaretten :)

Ýçlik rengi ne olucak merak ettim 2. soru acemlikte doðu harici çoðu yerde verilmiyormuþ :D

Ve yanýnýzda Bere , boyunluk , eldiven götürün deniyor , Hepsi haki yeþili mi olucak :)

Ben biraz titizm herkes o yönden sýkýntý çekersin diyor , ynaýma ekstra çorap , havlu aldýmda genel renkleri ne olmaldý ...

Þimdiden deneyimlerini aktaran kiþilere çok teþekkür ederim :( Koca bir valiz götürsem çok mu dikkat çeker , Burasý tatil yeri v.s deðil gibi ...

snan1910
22-01-2018, 17:04
Büyük valiz götürme, titizsen al giy at yaparsýn zaten, ek bir tane havlu götürebilirsin kendi tercihin, sivil eþyayý dolaba koymak yasak bilgin olsun, yakalarsa atýyorlar
Bu arada ýþýklý saat unutma, Casio alýyor millet genelde ama ben Decathlon dan en ucuz ýþýklý saati aldým çok memnunum öneririm
Bere boyunluk eldiven çorap herþeyin haki olmasý gerekiyor, içlik benimki siyahtý kimse biþey demedi, gömlek altýndan gözükmesin yeterli

Evrenoz
22-01-2018, 20:37
Termal içlik alýn. Daðda kayakta vs kullanýlanlardan. Çakma deðil gercekten outdoor olarak kullanýlanlardan. Faydasý cok olur.
Siyah da olsa problem olmaz

Fazla eþya götürmeye gerek yok. 1 ay idare edecek kadar esya olsun yeter. Sonra zaten çarþýya cikip alýrsýnýz. Her gün duþ alýp kýyafet degistirme imkaniniz olmayacak nasil olsa. Dolayisiyla max 10 takim don atlet corap alsaniz yeter

Havluyu verecekler zaten.. belirli bir boyu rengi olmalý. Kafaya gore havluya izin vermezler zaten

erdiyuce
22-01-2018, 21:03
369.kd olarak hepinize þimdiden hayýrlý teskereler arkadaþlar. Balýkesir 19. motorlu piyade tugayýna düþen olursa yardýmcý olmaya çalýþýrým

O.Z
24-01-2018, 09:38
Balýkesir - Gönende Ýkame Ediyorum .......... Kastamonu / Tosyalýyým .

Askerlik Yerim : Kastamonu 5. Eðt ve Araþtýrma Komutanlýðý / Kastamonu :) Adamlar beni memleketime attý 31.01.2018 teslim Tarihi ....

Sýnýf : Jandarma :)

koraycano
24-01-2018, 10:11
Þuan açýklanan acemi birlikleri , ustalar ne zaman açýklanacak acaba ?

ÜSTÜNERC
24-01-2018, 10:21
Arkadaslar bende hakkýnýzda sýnýflandýrma sonucu bulunmamaktadýr dýyor böyle bir hata alan var mý

O.Z
24-01-2018, 10:31
Açýklanmayan çok kiþi var , kimisi uzun dönem yedek subaylarý ilerleyen vakitlerde açýklýcaklar diyor :)

Hakkýnýzda hayýrlýsý þans askerlikten yana yüzümüze güldü umarým usta birliðin'dede güler :)

Gönlümden kar olan memleket geçiyordu , tutup kendi memleketime verdiler þuan acayip bir kar yaðýþý tahmin ediyorum :D

Oznsrl
24-01-2018, 11:47
Balýkesir - Gönende Ýkame Ediyorum .......... Kastamonu / Tosyalýyým .

Askerlik Yerim : Kastamonu 5. Eðt ve Araþtýrma Komutanlýðý / Kastamonu :) Adamlar beni memleketime attý 31.01.2018 teslim Tarihi ....

Sýnýf : Jandarma :)

sülüsü onaylaman lazým o zaman asýl katýlma tarihi çýkýyor :) benm bi arkadaþta onaylamadan 31 ine bilet aldý dedim öyle deil bi onayladýk 2 sine attý :D

O.Z
24-01-2018, 12:07
Az önce sistemden baktým þuan açýklanmýþ amq usta birliði gaziantep gözüküyor ! asdfe :D

vtec26
24-01-2018, 12:47
Ýzmirden yine kurtulamadýk :)
Foça , jandarma :D

ÜSTÜNERC
24-01-2018, 12:58
Benýmde acemi BKM.OKL. VE EÐT.MRK.K.LIÐI/BALIKESÝR MERKEZ -
Usta 28 ÝNCÝ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A. 1 ÝNCÝ MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. / LEFKOÞA / LEFKOÞA

koraycano
24-01-2018, 13:03
Þirkette ki arkadaþýmýzda acemisi Samsun / Usta birliði Kýbrýs- Lefkoþa

Karakuþ
24-01-2018, 14:39
ULÞ. PER. OKL. VE EÐT.MRK.K.LIÐI ÝZMÝR - GAZÝEMÝR'de, Personel Yedek Subay adayý olduk. Allah kavuþtursun, hayýrlý teskereler arkadaþlar

snan1910
24-01-2018, 19:52
Benýmde acemi BKM.OKL. VE EÐT.MRK.K.LIÐI/BALIKESÝR MERKEZ -
Usta 28 ÝNCÝ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A. 1 ÝNCÝ MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. / LEFKOÞA / LEFKOÞA

369 dönem askerim, acemi Balýkesir bakým okulu, usta Güzelyurt Kýbrýs,
Balýkesir de çok rahat olursun Kýbrýs da þans iþi hakkýnda hayýrlýsý olsun, merak ettiðin olursa yazabilirsin.
Balýkesir komutanlarý ve yemekleri çok çok iyi, þartlar iyi

eregli42
25-01-2018, 14:43
Acemi-Usta Birliði Adana Bölge Jandarma kýsa dönem er herkese selam. Biraz deðiþik olmuþ benimkisi herkese Manisa-Balýkesir-Kýbrýs bana Adana :D sebebi nedir bilen var mý :D Kütük Konya'da bu arada

ÜSTÜNERC
25-01-2018, 16:29
369 dönem askerim, acemi Balýkesir bakým okulu, usta Güzelyurt Kýbrýs,
Balýkesir de çok rahat olursun Kýbrýs da þans iþi hakkýnda hayýrlýsý olsun, merak ettiðin olursa yazabilirsin.
Balýkesir komutanlarý ve yemekleri çok çok iyi, þartlar iyi

Teþekkür ederim genelde balýkesir için herkes çok iyidir diyor. 1 þubatta teslim bakalým gidince görecegiz :D

Mutlu Deðerli
25-01-2018, 17:24
Herkes için hayýrlý olsun arkadaþlar. Havacý yok galiba

RSBurak
25-01-2018, 18:57
cümleten hayýrlý teskereler benimde acemi mamak mesb usta çorlu 105.topçu alayý.

snan1910
25-01-2018, 20:36
Teþekkür ederim genelde balýkesir için herkes çok iyidir diyor. 1 þubatta teslim bakalým gidince görecegiz :D

Gidince görürsün rahat olucaksin, 4ncu bölük olursan daha da þanslýsýn, komutanlar çok iyiler , duþ ve yemek çok iyi

Balýkesir de hep dediler Kýbrýs'a gidince burayý çok ararsýnýz diye cidden öyleymiþ :)

F.A.T.Ý.H
26-01-2018, 11:54
cümleten hayýrlý teskereler benimde acemi mamak mesb usta çorlu 105.topçu alayý.

Kardeþim benimde acemi mamak mesb, usta istanbul çatalca.. B grubu çýkmasý kötü oldu :)

brv
26-01-2018, 13:18
Balýkesir daðýtým yeri olduðu için erken teslim etmekte fayda var, yoksa kayýt iþlemleri bitmiyor, ýzdýrap oluyor, imkaný olan erken teslim olsun :)

Sezgin
26-01-2018, 13:30
Balýkesirciler mutlu olsunlar, rahat bi 21 gün geçirecekler. van Persie' ye benzeyen ikmalci bi komutan vardý, giriþte istihkaklarýnýzý falan daðýtýyor. gören olursa 364 ün çok selamý var desin :D

snan1910
26-01-2018, 14:54
Van Persie benzeyen komutan bünyamin astsubay, giyindirme de görevli, çok baba adamdýr asker olduðunuzu hissettiriyor, aslanlarým kaplanlarým diye diye severdi bizi

Balýkesir'de komutanlar çok iyi , dediðim gibi þansýnýz varsa 4ncu bölüðe düþersiniz. Diðer bölükler yürürken biz yatiyorduk :)

Teslim olmak için, gününde öðlen teslim olun, akþama kalmayýn yataðýnýzý dolabýnýzý hazýrlamak zor oluyor

Sezgin
26-01-2018, 14:56
Van Persie benzeyen komutan bünyamin astsubay, giyindirme de görevli, çok baba adamdýr asker olduðunuzu hissettiriyor, aslanlarým kaplanlarým diye diye severdi bizi

Balýkesir'de komutanlar çok iyi , dediðim gibi þansýnýz varsa 4ncu bölüðe düþersiniz. Diðer bölükler yürürken biz yatiyorduk :)

Teslim olmak için, gününde öðlen teslim olun, akþama kalmayýn yataðýnýzý dolabýnýzý hazýrlamak zor oluyor

Heh çok yaþa :) Aynen bünyamin komutan. Bende 4.bölükteydim, egosu olmayan tüm komutanlar 4.bölüðü yönetiyorlardý. oyüzden yaz sýcaðýndan herkes periþanken biz aðaç gölgesinde aný dinlerdik :D

Onur Fatih
01-02-2018, 11:11
3 þubat teslim Manisa Alaþehir inzibat ��

koraycano
01-02-2018, 11:58
3 þubat teslim Manisa Alaþehir inzibat ��

Manisa alaþehir güzel ama soðuktur bende inzibat olarak yapmýþtým. Oradan da Ankara/Sincan ustaya gitmiþtim.

Onur Fatih
02-02-2018, 02:44
Manisa alaþehir güzel ama soðuktur bende inzibat olarak yapmýþtým. Oradan da Ankara/Sincan ustaya gitmiþtim.
Soðuksa tedbirimizi alalým baþtan :)
Bakalim bizim usta birliðimiz neresi olacak