PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Barmek Holding Angora Evleri Hüseyin/Armağan Arabul İfşa (@Armageddon)

Sayfa : [1] 2

evliya
23-11-2017, 18:44
Arkadaşlar, uzun süre önce yaşadığım mağduriyete sebep olan şirketlerin müdürü olan şahsın foruma üye olduğunu öğrenince, bu konuyu sizinle paylaşma ihtiyacı duydum. Olayı kısaca özetlemek gerekirse, 2001 yılında Barmek İnşaat'tan Ankara Angora Evleri projesinden tapuda 18981 ada, 1 parsel, 3 nolu olarak belirtilen villayı satın aldım. (50.000 USD peşin, 100.000 USD taksit ödedim.) Bankaya yaptığım ödemelerin dekontları ve Barmek'le olan sözleşmem elimde mevcut. Ancak ödemelerimi bitirdiğinde tapuyu almayı beklerken, evin başka birine satıldığını öğrendim. Barmek'le olan görüşmelerimde mağduriyetimin mutlaka giderileceği söylendi. Daha sonra anladım ki bu şekilde beni oyalarken, Barmek İnşaat'ın içi boşaltılmış ve mal varlığı bir şekilde diğer şirketlerine kanalize edilmiş. Tabi ki, bu konuyla ilgili dava açtım ve kazandım ancak şirket iflasını istediği için hiçbir şey alamadım. Barmek Holding'in bünyesindeki diğer şirketler; Emek Elektrik Endüstri A.Ş, Barış Elektrik Endüstri A.Ş ve ETL Dış Ticaret A.Ş.(Bununla ilgili protokolü ekte paylaşıyorum) Bunlar aynı ailenin şirketleri olup, protokoldeki imzaları bile aynı kişi tarafından imzalanmıştır. Forum üyelerinden Armağan Arabul namı diğer Armageddon bu şirketleri yönetmektedir. (Bununla ilgili evrağı da sizinle paylaşıyorum) Angora Evleri projesinde benimle birlikte çok fazla aile mağduriyet yaşadı, Armağan Arabul'un babası Hüseyin Arabul, bu konunun kendisinin onur meselesi olduğunu defalarca söylediği halde kendisinin ve Barmek İnşaat'ın mal varlığını kağıt üzerinde sıfırlayarak ama yaşam standartlarını üst düzeyde devam ettirerek bizi dolandırmıştır. Ben mağduriyet yaşarken armegeddon'un proje arabalarını ve pist videolarını gördüğümde neler hissettiğimi sizin yorumunuza bırakıyorum.

Gerekli kanıtlar:
Kesinleşmiş mahkeme kararları:
https://i.hizliresim.com/o6apRR.jpg (https://hizliresim.com/o6apRR)
https://i.hizliresim.com/WGyadP.jpg (https://hizliresim.com/WGyadP)

armegoddon Çalıştığı Şirketler
https://i.hizliresim.com/By1NkV.jpg (https://hizliresim.com/By1NkV)

Barmek Holding ve diğer şirket bağlantıları
https://i.hizliresim.com/GygNaN.png (https://hizliresim.com/GygNaN)

Emek Elektrik'in Barmek Holding bünyesinde olduğuna dait kendi sitelerinden bir alıntı
https://i.hizliresim.com/o6apvQ.jpg (https://hizliresim.com/o6apvQ)

MK8800
23-11-2017, 18:51
Karşı tarafın kendine göre mantıklı bir açıklaması var ise ( sizin sunduğunuz gibi evraklara dayalı şekilde ) peşinen hüküm vermek olmaz , dinlemek sonra yorum yapmak lazım .

Ama gerçekten forumumuzda her telden dolandırıcı mevcut hayretle izliyorum :D

Postacı,olmayan parça satıcısı,galericisi,esnaf tokatçısı,hırsız müteahhit

Bunlar benim okuduklarım , herkes bildiklerini +1'le yazarsa konuyu sabitleyelim unutulmaz kolpacı üyelerimiz başlığı altında her sene anma töreni yapalım :D

burakgunay
23-11-2017, 19:04
yazık günah.. umarım çözülür pek umudum olmasa da.. 150k dolar bugun 0.6 trilyon para şaka değil.

EOZDAG
23-11-2017, 19:07
Sinasi gelmeden rez... :D

serhadocak
23-11-2017, 19:07
Zor durum, inşallah vicdanlı kimselerdir de zararınızı karşılarlar...

GokhanRS
23-11-2017, 19:10
Ciddi para. Bu yüzden büyük şirketlere güvenmiyorum, tapu sağda para solda imzalarim...

Çok geçmiş olsun.

Onurkk06
23-11-2017, 19:11
Şu ekonomik ortamda geçmiş olsun diyorum böyle bir ortamda inşallah paranızı alırsınız

hddsheriff
23-11-2017, 19:12
16 yılda çözemedilerse daha da çözülmez bence.

SK10
23-11-2017, 19:18
Forum ne dolandırıcılar gördü maşAllah her sene kışa yaklaşırken patlıyo eylül -aralık arası

free-hifi
23-11-2017, 20:00
Rakam çok ciddi Allah yardimcin olsun. Senin gibi x 10 vs varsa Eyvah eyvah

G.U.Z.
23-11-2017, 20:07
Sizin paralar camaro ile corvette olmus..Gecmis olsun

Evrenoz
23-11-2017, 20:22
Kul hakkının cezası bu dünyada çıkmıyor.. Net..

Emrecan-R
23-11-2017, 20:29
geçmiş olsun cidden sakin kalmayı başarmak zordur bu durumda

s2k
23-11-2017, 20:32
‘Beyaz Enerji’de tutukluluğa devam (http://arsiv.ntv.com.tr/news/106017.asp)

Tunacan
23-11-2017, 20:43
5 yıl angorada oturdum. 6 yıl önce taşındım. Evi alırken 5-6 adet icra dosya borcunu kapatıp satın almıştık barmekten. Taa ozamandan bitikti yani.. geçmiş olsun.

Doğu
23-11-2017, 20:45
Geçmiş olsun.
Sizi çok iyi anılıyorum. Hemen hemen aynı dönemlerde aynı şekilde o zamanın parası ile 300 milyar civarı da biz dolandırıldık. Hemde aynı civarda yapılacak olan müstakil ev projesinde. Bizim gibi bir çok aile mevcut, intihar edenler oldu, kanser olup hayatını kaybedenler oldu, dağılan aileler oldu.
Aradan geçen zamanda çok az kişi mahkemenin peşini bırakmadı. Biride babam. Müteaahhit yıllar sonra ortaya çıktı, 1 kere mahkemeye çıkıp ben bir şey yapmadım dedi, hakimde evet yapmamış dedi ve dosya kapandı. Evet yanlış okumadınız. Hırsız ben yapmadım dedi hiç detay söylemeden, hakimde evet yapmamış dedi ve bitti. Bu ülkede hırsız, katil olmak bu kadar kolay işte.
Allah yardımcınız olsun.

ghibli06
23-11-2017, 20:51
Geçmiş olsun.
Sizi çok iyi anılıyorum. Hemen hemen aynı dönemlerde aynı şekilde o zamanın parası ile 300 milyar civarı da biz dolandırıldık. Hemde aynı civarda yapılacak olan müstakil ev projesinde. Bizim gibi bir çok aile mevcut, intihar edenler oldu, kanser olup hayatını kaybedenler oldu, dağılan aileler oldu.
Aradan geçen zamanda çok az kişi mahkemenin peşini bırakmadı. Biride babam. Müteaahhit yıllar sonra ortaya çıktı, 1 kere mahkemeye çıkıp ben bir şey yapmadım dedi, hakimde evet yapmamış dedi ve dosya kapandı. Evet yanlış okumadınız. Hırsız ben yapmadım dedi hiç detay söylemeden, hakimde evet yapmamış dedi ve bitti. Bu ülkede hırsız, katil olmak bu kadar kolay işte.
Allah yardımcınız olsun.

EMA mi yoksa?

BuRaK_eFe
23-11-2017, 21:17
Bizim baba 10 yıldır orada çalışıyor bende askerden önce 3 yıl çalıştım oradaki en kötü dairenin 1 yıllık aidatı orta halli bir araba alıyordu ki buna villaları hiç saymıyorum. Her genel yönetim başkanı tapu vaadi ile oy topladı yıllarca buna Seyfi Saltıoğlu'da dahil olmak üzere ve en çok şaşırdığımız şey tapusu iskanı bile yokken çok acayip rakamlara satılmasıydı. Aslında hiç bir özelliği sosyal kulübü bile olmayan bir yerdi şimdi ise bir ek çay bahçesi var ondada bir çay 5 liraydı en son ne mantıkla o rakamlara satılıyor bilmem ama tek iyi noktası kendi başına etrafı çevrili bir mahalle gibi başka bir özelliği de yok. Ben böyle bir rakam kaptırsam galiba kafayı yerdim. ALLAH yardımcınız olsun

evliya
23-11-2017, 21:55
Karşı tarafın kendine göre mantıklı bir açıklaması var ise ( sizin sunduğunuz gibi evraklara dayalı şekilde ) peşinen hüküm vermek olmaz , dinlemek sonra yorum yapmak lazım .

Bunlar benim okuduklarım , herkes bildiklerini +1'le yazarsa konuyu sabitleyelim unutulmaz kolpacı üyelerimiz başlığı altında her sene anma töreni yapalım :D

Tabi ki özellikle kendisini tanıyan arkadaşlardan ricam, kendisine bu konuyu iletin. Varsa savunmasını ben de duymak istiyorum.

evliya
23-11-2017, 21:58
Rakam çok ciddi Allah yardimcin olsun. Senin gibi x 10 vs varsa Eyvah eyvah

En son benim durumda olan insan sayısı 50'den fazlaydı.

onursumer
23-11-2017, 21:59
geçmiş olsun gerçekten çok zor durum , okadar emek ver çalış birşeyler almaya kalk yaşanılan şeyler ciddi sabır işi

daha oncede bir konuda lafı geçmiş fakat yazan kişi devamını getirmemişti bukadar büyük olduğunu bilmiyordum

01ayk01
23-11-2017, 22:00
Benim anlamadigim bise var , kim haklidir haksizdir buna bise diyemem. Lakin bu tarz adamlar bircok kisiyi dolandiriyor. 100 kisiyi dolandirsa 1 tane deli yokmuydu cekip bunlara sikmadi. Adana’da olsa 150.000 dolar icin katliam cikardi.

evliya
23-11-2017, 22:03
Geçmiş olsun.
Allah yardımcınız olsun.

Size de çok geçmiş olsun. Benim için süreç çok sıkıntılı geçti. Babam kanser oldu, şuan hala ev kredisi ödüyorum.. Mahkeme süreci çok uzun sürdü ve yorucuydu ancak en sonunda haklı çıkmak bir nebze sevindirdi.

Tayfun.O
23-11-2017, 22:23
Geçmiş olsun inşallah kurtarabilirsiniz.

Armageddon
23-11-2017, 22:25
Evliya Bey size uzun bir cevap yazmıştım fakat hepsi silindi... Yeniden yazıyorum bilginiz olsun...

Armageddon
23-11-2017, 23:14
Evliya Bey 12 Kasım’da “Merhaba, bir sorum olacaktı, müsait misiniz acaba?” şeklinde bir mesaj yazmışsınız, kusura bakmayın bu sıralar foruma fazla giremiyorum o yüzden mesajınızı göremedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim. 2000 yılından itibaren Arabul ailesi dahil birçok insana zarar veren Angora projesiyle ilgili yaşadığınız mağduriyetten dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Şöyle ki bu Angora denen belanın hiç bitmeyen etkilerinden dolayı babam kanser oldu (çok şükür ki yendi), annem kanser olup vefat etti.

1999 yılından itibaren başlayan ekonomik kriz ve sonrasından gelen devalüasyon, şirket içinde alınan bazı yanlış kararlar, şirket çalışanlarının şirketi dolandırması, yaptıkları hırsızlıklar (şirketten çaldığı hazır betonlarla kendine ev yapanlardan, çaldığı demirleri gömüp, daha sonra gömdüğü yerden çıkartıp satanlara kadar), dövizle borçlanılması ve o sıralar alınan deprem konutları projesinde de benzer sıkıntılar yüzünden Barmek inşaat ne yazık ki iflas etti. Birçok insan mağdur oldu ve Barmek inşaatın zararlarını grubun geri kalan şirketleri yıllardan beri ödemeye çalışıyor. Lakin borç o kadar yüksek ki halen daha mağdur olan insanların mağduriyetini gidermeye çalışıyor şirketler. Babam 78 yaşında, halen daha bu mağduriyeti gidermek için uğraşıp, çalışıyor. Eğer Arabul ailesi mağduriyetinizle ilgileniyor olmasaydı, evi satın aldıktan 11 yıl sonra sizin mağduriyetinizi gidermek için sizinle protokol imzalamazdı diye düşünüyorum.

Öte yandan ŞAHSIMla ilgili yönelttiğiniz suçlamaların, karalamaların, imaların hiçbirini kabul etmediğimi bilmenizi isterim. Hakkımda birçok araştırma yapmışsınız fakat yaptığınız araştırmada yaşıma dikkat etseydiniz siz evi aldığınız sırada 21 YAŞINDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ olduğumu görürdünüz. Size evi ben satmadığım gibi o sıralar Barmek’te dahi değildim ve 2004’te çalışmaya başladığım grup şirketlerinde HİÇBİR ZAMAN karar mekanizmasında olmadım. Bu mekanizmalarda olmak isterdim, o ayrı konu fakat ona şimdi girmeyeyim. İddia ettiğiniz gibi bu şirketleri ben yönetiyor olsaydım imzaladığınız protokolde benim de imzam olurdu ve büyük ihtimal sizi veya babanızı tanıyor olurdum ve forum üstünde tanışmazdık… Sanırım ailemin geri kalan üyelerini tanıyorsunuz. Beni neden tanımadığınızı sormak isterim size.
Bunun dışında Camaro ve Corvette’i mağdurlardan alınan paralarla aldığıma dair iddialar var. Sizin gibi 10 kişi “dolandırılsa” 1.5 milyon dolar para eder. Madem ailemiz “dolandırıcı” iddia ediliyor, bir bakılsın bakalım 2001 yılından itibaren Arabul ailesinin mal varlığında artan “TEK BİR EV” var mı. İnsanları dolandıranlar, tutup 98 model Camaro almazlar benim bildiğim, gider sıfır Ferrari alıp boğazda yeni aldıkları yalıların önüne pişkin pişkin çekerler. Çok var öyleleri. Size cevap vereyim. Arabul ailesinin boğazından TEK BİR HARAM LOKMA GEÇMEMİŞTİR!. Eğer geçseydi, bir yerlerde evlerimiz, gizli hesaplarımız, paralarımız olurdu ve yıllar geçmesine rağmen tutup mağdur insanların mağduriyetini gidermeye uğraşmazdı bu aile… Yönetim yanlışlarından ve ekonomik sıkıntılardan dolayı mağdur olduğunuz için üzgünüm fakat bu insanları dolandırıcı ve hırsız şeklinde yaftalamanızı haklı kılmaz.

Konumuza dönecek olursak, ben Camaro ve Corvette’i GRUP ŞİRKETLERİNDE MAAŞLI ÇALIŞAN olarak banka kredisiyle aldım. Maaşım da diğer çalışanlarla aynı seviyede oldu her zaman, hiçbir zaman Arabul diye fazla maaş alınmaz, alınmadı. Bu konuyu otomobil projelerimi takip eden arkadaşlarım bilirler, araştırırsanız görebilirsiniz. Hatta Corvette’i 2-3 yıl önce satmama rağmen kredisini daha 15-20 gün önce kapatabildim. Evrağı çok taze, isterseniz size özel mesajda göndereyim dekontunu. Ben insanları dolandıranların 15 yıl boyunca aptal gibi banka kredisi ödediğini de sanmıyorum işin gerçeği…
Son olarak kendimle ilgili olarak dediğim gibi ne yazık ki hiçbir zaman ne Barmek İnşaat’ın borçları, ne de ödemesiyle ilgili karar mekanizmasında olmadım. Üretim ve ticaret şirketlerinde örneğin “Yurt Dışı Pazarlama” bölümünde olmam, şirketlerin kazandığı paraları nasıl harcayacağıyla ilgili benim yorum yapabileceğim, karar verebileceğim anlamına gelmiyor. İşin gerçeği bu ve buna benzer durumlardan ötürü de zaten Ekim ayında grupla ve grup şirketleriyle hiçbir bağım kalmadı.

Başa dönecek olursak, ilk başta dediğim gibi mağduriyetinizden dolayı çok üzgün olduğumu ve grup şirketleri yöneticilerinin mağduriyetinizi gidermek için canla başla çalıştığını bilmenizi isterim.

Saygılarımla

Armağan Arabul

cabriolet
23-11-2017, 23:14
http://www.akdenizmarket.com.tr/image/cache/data/kuruyemis/1TL-500x500.png

Anıl E.
23-11-2017, 23:28
4 Farklı ülkelerde yıllardır yaşayan,yaşadıkları ülkenin şartlarını ve durumlarını iyi bilen tanıdıklarım var bu tarz olayların oralarda yaşanmadığını dile getiriyorlar. Neden her türlü olumsuzluk bu topraklara gebe olmuş . Adamın döktüğü servet niteliğinde ki paraya bak ortada yok .

Suçlanan şahıs da güzel açıklama yapmış,doğru ya da yanlış bilemem.

bildiğim tek bir şey var bu ülkeden bir icraat olmaz.

gokhankenar
23-11-2017, 23:36
Ben 10 tl kaybettiğimde bile nereye gitti bu para neye harcadım diye 2 gün düşünüp kendimi tribe sokuyorum, Abimiz gibi büyük miktar ev parası kaptıranlara Allah büyük sabır versin. İnsan katil olur ya

vectra-tuner
23-11-2017, 23:38
Büyük geçmiş olsun, konuyu açan arkadaş %100 haklı, aynı villayı/daireyi birkaç kişiye satmak başlı başına art niyet...

SAYGIN
23-11-2017, 23:43
Evliya Bey'in bahsettiği müstakiller hariç , 2 yada 3 tane blok olması lazımdı yapılması gereken ama aynı şekilde battık gittik vb. gibi sebeplerle mağduriyet yaşatılan yapılan toplantılarda tekrar para verin yapalım gibi de teklifleri olmuştu.Armağan bey onları da açıklar heralde..

efrasyab
23-11-2017, 23:48
4 Farklı ülkelerde yıllardır yaşayan,yaşadıkları ülkenin şartlarını ve durumlarını iyi bilen tanıdıklarım var bu tarz olayların oralarda yaşanmadığını dile getiriyorlar. Neden her türlü olumsuzluk bu topraklara gebe olmuş . Adamın döktüğü servet niteliğinde ki paraya bak ortada yok .

Suçlanan şahıs da güzel açıklama yapmış,doğru ya da yanlış bilemem.

bildiğim tek bir şey var bu ülkeden bir icraat olmaz.

Bu adam proje yapıp foruma konu açsa şuan konuyu takip eden onlarcası methiyeler düzüyordu..Bizim milletin bir diğer özelliği de yaralı parmağa işememesi maalesef.Valla yazık olmuş üzüldüm.

997TT
23-11-2017, 23:49
Anlamadıgım sey su;
Her sırket zor duruma dusebılır,borclanabılır hatta batabılır... Buyuzden cok agır elestırmemek gerek.
Ama aynı malı birden fazla kısıye satmak katıksız dolandırıcılık,sahtekarlık ve hırsızlıkdır.

Armageddon
23-11-2017, 23:50
Evliya Bey'in bahsettiği müstakiller hariç , 2 yada 3 tane blok olması lazımdı yapılması gereken ama aynı şekilde battık gittik vb. gibi sebeplerle mağduriyet yaşatılan yapılan toplantılarda tekrar para verin yapalım gibi de teklifleri olmuştu.Armağan bey onları da açıklar heralde..

Saygın Bey, yazdığım postu okumadınız sanırım. Okuduysanız da sanırım gözünüzden kaçmış. Ne o evler yapılırken, ne yapılamazken, ne satılırken, ne bir daha satıldıysa o zaman, ne de sizin sözünü ettiğiniz toplantılarda BEN yoktum. Siz o toplantılarda vardınız sanırım. Beni gördünüz mü, tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız ben konunun hiç bir köşesinde olmayan biri olarak size neyi nasıl açıklayabilirim?

Benim tek bildiğim yıllardan beri grup şirketinin belli kısımlarında çalışmış biri olarak ŞİRKETLERİN KAZANDIĞI TÜM PARANIN insanların mağduriyetini gidermek için harcanmış ve harcanıyor oluşu...

MBuğra
23-11-2017, 23:52
Biraz ben yapmadım miki yaptı.

Biraz mağduriyet. Biraz hastalık filan.

Adama derler bize ne aslanım senin işvereninden. İşinin sahibi adam olsaydın hırsızlık yaptırmasaydın şirketinde. Kaldı ki savunulan suçta bir evi birden başka kişiye satmak ha. :) Hani hata ile taksirle yapılacak birşey değil. Direk kast lazım.

Tabi suçun şahsiliği ilkesi var. Dolayısıyla bu dediklerimi babanın işlediği suçtan oğlunu sorumlu tutamayız.

Tek nokta var gözüme takılan o da kredi meselesi. Krediyi hala parası olmayan kimselerin aldığı sanan var mı ya :D

Düşün ben piyasayı çarptım, nakit gani ama salak mıyım ben nakit para verip üstüme mal alayım. Sonra hacizle elimden alsınlar. Giderim kredi çekerim hem paramı kullanmamış olurum, hem üzerinde banka şerhi var. Alacaklı uğraşsın da hacizde sıraya girsin. Banka kendine ait olanı aldıktan sonra 2. Sıradaki babayı alır.

Kredi bitti mi? Hemen gider 2.sini alırım. Hem arabanın modelini yenilerim, hem üzerinde şerh olur, hem de kendim için ya adamlara bak mis gibi vurdular piyasayı hala şekilleri yerinde dedirtirim. :)

Konu sahibinin Allah yardımcısı olsun.

aybarsdnr
23-11-2017, 23:55
Saygın Bey, yazdığım postu okumadınız sanırım. Okuduysanız da sanırım gözünüzden kaçmış. Ne o evler yapılırken, ne yapılamazken, ne satılırken, ne bir daha satıldıysa o zaman, ne de sizin sözünü ettiğiniz toplantılarda BEN yoktum. Siz o toplantılarda vardınız sanırım. Beni gördünüz mü, tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız ben konunun hiç bir köşesinde olmayan biri olarak size neyi nasıl açıklayabilirim?

Benim tek bildiğim yıllardan beri grup şirketinin belli kısımlarında çalışmış biri olarak ŞİRKETLERİN KAZANDIĞI TÜM PARANIN insanların mağduriyetini gidermek için harcanmış ve harcanıyor oluşu...

Hocam madem şirketlerin kazandığı tüm para bu insanların mağduriyeti için harcanıyor, halihazırda adınız bu şirketlerden birince geçmese bile ön ayak olup en azından konu sahibinin mağduriyetini giderin. yazdıklarınızı destekler bir hareket olur

evliya
23-11-2017, 23:59
Armageddon
Armağan Bey,
Keşke sizin yazdığınız gibi mağduriyetimizi gidermek için birşeyler yapılsaydı. Bahsettiğiniz 11 yıl sonra protokolden kastınız nedir anlayamadım? Bizimle bir protokol imzalanmadı, tam tersine bütün iletişim çabalarımız karşılıksız kaldı. Telefonlarımıza cevap verilmedi. Uzun araştırmalar sonucu Emek Elektrik çalışanlarından Erol Bey'in mail adresini bulup durumu yazdığım maile bile cevap alamadım. Kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde yapılacak birşeyin olmadığına yönelik bir cevap aldım. Şirketleriniz dediğiniz gibi mağduriyetimizi gidermeye değil, bizleri başlarından savmaya çalışıyor.
Ayrıca sizin şahsınıza yönelik suçlama, karalama ya da imalarda bulunmuyorum; yaşadıklarımı, mahkeme sonucunu, resmi evrakı paylaşıyorum. Beni mağdur eden şirket sizin de parçası olduğunuz bir AİLENİN şirketidir. Kazancı da sizindir, borcu da sizindir. Her ne kadar maaşla çalıştığınızı söyleseniz de..
Mahkeme kararının kesinleşme tarihi 2015'tir. 2015'te de üniversite öğrencisi değildiniz sanırım. Arabul ailesinin boğazından tek bir haram lokma geçmemiştir diyorsunuz. Şunu belirteyim size ödediğim ve karşılığını alamadığım 150.000 USD'ı ben helal etmiyorum. Ev vaadiyle insanların parasını alıp, iki kişiye birden satan insanların gizli hesapları mı olur, yalılarda mı yaşar orasını ben bilemem, bilmek de istemem.
Benim kazanılmış bir davam var, karşımda da Ferrari'si olmadığına üzülüp, Corvette ve Camaro'suyla idare etmek zorunda kalan maaşlı bir çalışan var. Ben de çok üzgünüm gerçekten.

Armageddon
24-11-2017, 00:01
Hocam madem şirketlerin kazandığı tüm para bu insanların mağduriyeti için harcanıyor, halihazırda adınız bu şirketlerden birince geçmese bile ön ayak olup en azından konu sahibinin mağduriyetini giderin. yazdıklarınızı destekler bir hareket olur

Konuyla ilgili aile üyelerine derhal bilgi verdim tabi ki, teşekkür ederim...

Karalayıcı, bilip bilmeden, "yere düşene ben de vurayım" hesabı yazılan saçma sapan yorumlara ise cevap vermeyeceğim.

hddsheriff
24-11-2017, 00:01
‘Beyaz Enerji’de tutukluluğa devam (http://arsiv.ntv.com.tr/news/106017.asp)

Armağan bey burada adınız geçiyor buna ne diyeceksiniz peki ?

SAYGIN
24-11-2017, 00:14

O toplantılar ve muhattap bulunmayan toplantılarda,mağdur edilen insanları kendi aralarında yaptığı toplantılardan vakti zamanında yeterince haber ve gündemimiz oldu.
Halen mağduriyetin giderilmesi için çalışıldığını yazmışsınız ona istinaden aile ve grup şirketinizde çalışan-çalışmış biri olarak Evliya Bey'e savunma yaptığını görünce herhangi bir bilgin vardır diye düşünerek bir soru sordum.

Armageddon
24-11-2017, 00:15
Armageddon
Armağan Bey,
Keşke sizin yazdığınız gibi mağduriyetimizi gidermek için birşeyler yapılsaydı. Bahsettiğiniz 11 yıl sonra protokolden kastınız nedir anlayamadım? Bizimle bir protokol imzalanmadı, tam tersine bütün iletişim çabalarımız karşılıksız kaldı. Telefonlarımıza cevap verilmedi. Uzun araştırmalar sonucu Emek Elektrik çalışanlarından Erol Bey'in mail adresini bulup durumu yazdığım maile bile cevap alamadım. Kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde yapılacak birşeyin olmadığına yönelik bir cevap aldım. Şirketleriniz dediğiniz gibi mağduriyetimizi gidermeye değil, bizleri başlarından savmaya çalışıyor.
Ayrıca sizin şahsınıza yönelik suçlama, karalama ya da imalarda bulunmuyorum; yaşadıklarımı, mahkeme sonucunu, resmi evrakı paylaşıyorum. Beni mağdur eden şirket sizin de parçası olduğunuz bir AİLENİN şirketidir. Kazancı da sizindir, borcu da sizindir. Her ne kadar maaşla çalıştığınızı söyleseniz de..
Mahkeme kararının kesinleşme tarihi 2015'tir. 2015'te de üniversite öğrencisi değildiniz sanırım. Arabul ailesinin boğazından tek bir haram lokma geçmemiştir diyorsunuz. Şunu belirteyim size ödediğim ve karşılığını alamadığım 150.000 USD'ı ben helal etmiyorum. Ev vaadiyle insanların parasını alıp, iki kişiye birden satan insanların gizli hesapları mı olur, yalılarda mı yaşar orasını ben bilemem, bilmek de istemem.
Benim kazanılmış bir davam var, karşımda da Ferrari'si olmadığına üzülüp, Corvette ve Camaro'suyla idare etmek zorunda kalan maaşlı bir çalışan var. Ben de çok üzgünüm gerçekten.

Ben yanlış anlamışım kusura bakmayın, sizinle protokol imzalandı diye anlamıştım.

Size kendimi tam olarak anlatamamışım. Bence yazdıklarımı birkez daha okuyunuz. Okuduklarımdan Ferrarim olmadığı için üzülüp diğer araçlarla idare ettiğim sonucunu çıkarttığınıza göre sanırım siz de beni tam anlayamamışsınız.

2015 yılında çıkan karardan da haberim yok evet kusura bakmayın. Çünkü maaşlı çalışandım. Soyadım Arabul olduğu için her şeyden haberim olduğu ve her şeyin sorumlusu olduğumu düşünen varsa saygı duymaktan başka elimden bir şey gelmez, kusura bakmayın. İki kişiye aynı evin satılması durumunu da KONUNUN İÇİNDE OLMADIĞIM İÇİN bilmiyorum o yüzden ne yorum yaparsam yanlış olur.

Söz konusu şirketlerin hepsi Anonim Şirketlerdir ve adı üstünde bir aileden fazla ortakları vardır. Bu şirketler AİLE şirketi değildir.

Kesinleşen bir mahkeme kararınız mevcut. Bununla ilgili hukuki yolları devam ettirebileceğinizi düşünüyorum. Başka ne yapmamı bekliyorsunuz? Söyleyin onu yapayım Evliya Bey. 2015 yılından beri Ankara'da bile yaşamıyorum ben..

MK8800
24-11-2017, 00:16
Biraz ben yapmadım miki yaptı.

Biraz mağduriyet. Biraz hastalık filan.

Adama derler bize ne aslanım senin işvereninden. İşinin sahibi adam olsaydın hırsızlık yaptırmasaydın şirketinde. Kaldı ki savunulan suçta bir evi birden başka kişiye satmak ha. :) Hani hata ile taksirle yapılacak birşey değil. Direk kast lazım.

Tabi suçun şahsiliği ilkesi var. Dolayısıyla bu dediklerimi babanın işlediği suçtan oğlunu sorumlu tutamayız.

Tek nokta var gözüme takılan o da kredi meselesi. Krediyi hala parası olmayan kimselerin aldığı sanan var mı ya :D

Düşün ben piyasayı çarptım, nakit gani ama salak mıyım ben nakit para verip üstüme mal alayım. Sonra hacizle elimden alsınlar. Giderim kredi çekerim hem paramı kullanmamış olurum, hem üzerinde banka şerhi var. Alacaklı uğraşsın da hacizde sıraya girsin. Banka kendine ait olanı aldıktan sonra 2. Sıradaki babayı alır.

Kredi bitti mi? Hemen gider 2.sini alırım. Hem arabanın modelini yenilerim, hem üzerinde şerh olur, hem de kendim için ya adamlara bak mis gibi vurdular piyasayı hala şekilleri yerinde dedirtirim. :)

Konu sahibinin Allah yardımcısı olsun.

Forumda aynen o'nu yapıp kandırıldım ayağına danışıklı dövüşe giden bi üyemiz de var adı bende saklı :D

Armageddon
24-11-2017, 00:18
Armağan bey burada adınız geçiyor buna ne diyeceksiniz peki ?

Benim veya ailemle ilgili bir kimsenin bir suçu varsa herhalde bununla ilgili de bir karar çıkmış olması gerekirdi veya çıkar...

evliya
24-11-2017, 00:33
Hukuksal olarak yapabileceğim daha fazla birşey yok. Zaten kesinleşmiş karar sonucunda haklı bulundum ve alacaklı görünüyorum. Yazdığınız gibi mağduriyet gidermek için uğraşıyorsa şirketleriniz, benim mağduriyetimi de gidersin. Madem konuyu bilmediğinizi iddaa ediyorsunuz, bilen biriyle görüştürün.

Armageddon
24-11-2017, 00:49
Hukuksal olarak yapabileceğim daha fazla birşey yok. Zaten kesinleşmiş karar sonucunda haklı bulundum ve alacaklı görünüyorum. Yazdığınız gibi mağduriyet gidermek için uğraşıyorsa şirketleriniz, benim mağduriyetimi de gidersin. Madem konuyu bilmediğinizi iddaa ediyorsunuz, bilen biriyle görüştürün.

Emin olun bununla ilgili adımı attım... Gerçekten de durumunuz için üzgünüm. Angora denen yerin önünden her geçtiğimde lanet ediyorum... Konuyla ilgili mağduriyetinizin giderilmesi için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz. Özelden size mesaj yazıyorum...

MBuğra
24-11-2017, 00:51
Sanki bana cok uluslu, borsaya acilmis global holding. Elektronikten tekstile kolpa 19 sirket, holding ortaklarinin 3/5 Arabul, digerleri de buyuk ihtimalle teyze cocuklari :D

https://i.hizliresim.com/Mab3Ja.png

https://i.hizliresim.com/nJa3Rl.png

Armageddon
24-11-2017, 01:06
Sanki bana cok uluslu, borsaya acilmis global holding. Elektronikten tekstile kolpa 19 sirket, holding ortaklarinin 3/5 Arabul, digerleri de buyuk ihtimalle teyze cocuklari :D

https://i.hizliresim.com/Mab3Ja.png

https://i.hizliresim.com/nJa3Rl.png

Sizin de bir mağduriyetiniz var sanırım. Size nasıl yardımcı olabilirim Mekan UK Bey?

MBuğra
24-11-2017, 01:10
Sizin de bir mağduriyetiniz var sanırım. Size nasıl yardımcı olabilirim Mekan UK Bey?

Yanlis olan birseyleri savunmak icin illa magdurlardan biri olmam mi gerekiyor?

Ayrica tesekkurler ama biz baskasiyla calismiyoruz. Kendi dolandiricimiz var. Gonul koyuyor sonra.

MK8800
24-11-2017, 01:16

Ayrica tesekkurler ama biz baskasiyla calismiyoruz. Kendi dolandiricimiz var. Gonul koyuyor sonra.

Valla gönül koyarım , dorchster karışır

Armageddon
24-11-2017, 01:23

Valla milleti dolandırıp kredi çekilip ne yapılır sizde o konuda çok iyi kafa var. Benim aklıma gelmemişti... Ben kredi çekip maaşımla ödedim, sizi ilgilendirmese de belirteyim bazen de 2-3 ay üstüste parasızlıktan ödeyemedim.

Konunun benle ilgisi yok derken ve çözüm bulmaya çalışırken "kendinize göre" dalga geçiyor olmanız birşeyleri savunmaktan çok beni karalamak gibi görünüyor. Cehennemin dibine kadar da yolunuz var. İyi geceler.

aybarsdnr
24-11-2017, 01:32
Hocam, fakir edebiyatı yapmanız sizi daha da kötü bir pozisyona düşürüyor. Normal bir şirket çalışanı maaşıyla kimse o araçları almaz. yürütme maliyeti, yaptığınız modifiyeler vs. Yani bu açıdan dem vurmanın kimsenin gözünde anlamı olmayacağı gibi alay konusu da olmaya açık.

Size bir serzenişte bulunan ve canı yanmış bir abimiz var. Yardım edeceğinizi söylediniz, umarım sözünüzün arkasında durursunuz ve en kısa sürede sonucu burada paylaşırsınız.

sekizsilindir
24-11-2017, 01:39
Böyle guzellemeler yaparken

https://i.hizliresim.com/JOMyyE.jpg (https://hizliresim.com/JOMyyE)

Bu konuya böyle bir cevap vermeniz uymamış sanki

kusura bakmayın. İki kişiye aynı evin satılması durumunu da KONUNUN İÇİNDE OLMADIĞIM İÇİN bilmiyorum o yüzden ne yorum yaparsam yanlış olur..

Armageddon
24-11-2017, 01:42
Hocam, fakir edebiyatı yapmanız sizi daha da kötü bir pozisyona düşürüyor. Normal bir şirket çalışanı maaşıyla kimse o araçları almaz. yürütme maliyeti, yaptığınız modifiyeler vs. Yani bu açıdan dem vurmanın kimsenin gözünde anlamı olmayacağı gibi alay konusu da olmaya açık.

Size bir serzenişte bulunan ve canı yanmış bir abimiz var. Yardım edeceğinizi söylediniz, umarım sözünüzün arkasında durursunuz ve en kısa sürede sonucu burada paylaşırsınız.

Sizin beni yalancı yerine koyuyor olmanız pek bir anlam ifade etmediği gibi gerçeği de değiştirmiyor. Kredi dekontlarımı isteyene gönderebileceğimi söyledim. Hayatımın büyük bir kısmında, kazandığım paranın büyük bir kısmını araçlarıma harcadığım için zaten bu foruma üyeyim.

Bu bir fakir edebiyatı falan da değildir. Evet arabaları aldım, yeri geldi makarna yedim ama hava filtresi aldım vb. inanıp inanmamakta herkes serbest.

Burda otomobil alıp modifiye eden herkes şirket sahibi sanırım ve hepsi araçlarını nakit parayla almış...

Armageddon
24-11-2017, 01:46
Böyle guzellemeler yaparken

https://i.hizliresim.com/JOMyyE.jpg (https://hizliresim.com/JOMyyE)

Bu konuya böyle bir cevap vermeniz uymamış sanki

Şimdi... Tek tek cevap versem bir türlü, vermesem bir türlü... Sanırım oturmuş insanlar beni araştırmaya başlamış....

2001de satılan ev olayını bilmiyorum. 2016da otomobillerle ilgili bir konu üstünde çalıştığım için hayatımdan memnunum. 2016daki paylaşımı yaptığım için 2001de satılan evi bilmem mi gerekiyor?

CNR
24-11-2017, 01:50
Reserved ön sayfalardan yer alamadık, barilla makarnadan sonra buralar daha çok karışır gibi...

sekizsilindir
24-11-2017, 01:56
Amaç polemik değil;
2001 kafasına dön diyende yok, verdiğin cevaplarla kendini net ifade edemiyorsun, yada biz salağız..

Armageddon
24-11-2017, 02:04
Net ifade edemiyor olabilirim ve ayrıca inandırıcı gelmiyor da olabilirim. Fakat gerçekler dışında yazdığım birşey yok ne yazık ki...

İnsanların inanıp inanmaması da tabi kendi tercihi. Ben gereken adımları attım. Umarım beyfendinin mağduriyeti çözülür.

Berkan
24-11-2017, 02:42

Her dalda oscar bu reyizde :)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/186121-emirhan-alt-nbay-emrgti-satis-yasakli-kullanici.html

Met
24-11-2017, 04:26
Eskiden proje konularını böyle takip ederdik, şimdi dolandırıcı konuları revaçta. Ülkemizin gidişatını forum üzerinden de görebiliyoruz.

Uur
24-11-2017, 07:55
Ailenin yaptığı bir hatayı ben bilmiyorum diyerek işin içinden çıkamazsınız. Ben yoktum ben bilmiyorum benimle görüşmediniz gibi şeyler şirketinizin halen arkasında durmadığınızı, mağduriyet yaşan kişi ile hemen irtibata geçip peyder pey yada tamamını ödeyerek olayı kapatabilirsiniz.
Yıllardır hatırı sayılır paralara çalışıyoruz yalan yok sizin dediğiniz arabalara binemedik. He alır binerdik ama yürütemezdik. O yüzden o konulara hiç girmeyin.
Ucu açık konuşuyorsunuz : Mağduriyet varsa giderilir, yapılır, edilir gibi. Bunu yapmak top benden çıktı git derdini onlara anlat demekle aynı şey. Eğer ki siz bu şirketin hissedarı ve sahiplerindenseniz ne kadar ortaklı olduğu ilgilendirmez.

O taksitle aldığınız arabaları acilen satarak size taksit taksit ödenmiş parayı ödersiniz hiçbirşey yapamıyorsanız. Sonra siz alırsınız taksit taksit..

Yigit-Y
24-11-2017, 08:12
Ben böyle birşey yapsam buraya gelip cevap yazmam

İstagram hesabımı yoruma kapatıp

Viski püro ruslu foto paylaşırım

Parayı kaptıranlara inat

Hiçbir lüküs araç alınteri ile alınmaz

Ya babası yada onunda babası kesin zamanında

Bir haltler edip voleyi vurmuştur

O yüzden kimse ben beyaz demesin sütüne

Daha neler göreceğiz acaba

|KaAn|
24-11-2017, 08:17
Eskiden proje konularını böyle takip ederdik, şimdi dolandırıcı konuları revaçta. Ülkemizin gidişatını forum üzerinden de görebiliyoruz.

Eline sağlık. Güzel özet.

individual
24-11-2017, 08:18
Konun icinde bir bolum dikkatimi cekti.

Krediyle aldim.Hayalim hep bir porsche sahibi olmak.

Simdi bi bakim dedim de vdf benden 244.709TL bir daire parasini pesin istiyor.Kalan 264.709 bir daire parasini 48 ayda geri odemesi 7.976TL acikcasi ben 17 yasindan beri it gibi calisiyorum hayatimda boyle bir maas duymadim duydumda tutar kalan ee hayatimi nasil gecircem ekmek su benzin falan.

(En ucuz porsche baktim bu arada)

https://i.hizliresim.com/Oy5jAn.jpg (https://hizliresim.com/Oy5jAn)

İki tarafida tanimam krediyle nasil aliniyor merak ettim baktim korktum.

Oz`
24-11-2017, 08:18
magdur kardeşim geçmiş olsun en kısa zamanda insallah işin çözülür kimsenin hakkı kimsede kalmamalı

Cimmeria
24-11-2017, 08:23
İki tarafı tanımıyorum ama Armageddon camaroyu paşaoğlunda hatırlıyorum, maaşlı çalışanın kredi çekip yaptıracağı bir araç olmadığı konusunda hepimiz hem fikiriz.

tabi burda kritik olan konu şu, şirketin ceo'su da maaşlı çalışan, genel müdürü de maaşlı çalışan, dolayısıyla adamın maaşı 35.000 tl olur, kredisini de ona göre çeker. her maaşlı çalışanı 3-4 lira maaş alıyor gibi düşünmeyin. Bu ülkede çalıştığı şirketten aylık 80-90 bin lira maaş alan insanlar var.

Ha aile şirketi dediğiniz konuda direk birinci derece yakınsınız, babanızın şirketinde çalışıp böyle konulardan haberdar olmamanız imkansız, en azından belli yaşlarda olanlarımız çocuk değil, doğal olarak yönetici konumunda olan insanlara aylık satış raporları ve cirolar gider, yöneticide bir projede stok durumunu bilir, kaç ev olduğunu kaç ev satabileceğini bilir. Dolayısıyla aa benim haberim yoktu başkası satmış ben maaşlı çalışandım ne yazık ki acı bir gülümse yaratıyor bir çok insanın suratında.

Bence keşke bu konulara cevap vermeseydiniz, ya da vereceğiniz cevap mağduriyetinizi gidermek için bana telefonunuzu verin ben sizi arayayım elimden geleni yapayım olsaydı. Kalkıpta corvette aldım ama ferrari alamadım demeseydiniz. Sonuçta aynı anda turbo camaro ve yüklü corvette sahibi olan bir kişinin istese iki aracı satıp ferrari alabileceği akdar matematik yapabiliyoruz hepimiz :)

M U R A T
24-11-2017, 08:31
Benzer bir durumu YEŞİL İNŞAAT'IN YAPTIĞI INNOVIA 4 projesinde bende yaşıyorum 2012 de aldığım ev ortada yok ve olup olmayacağı meçhul.
Büyük ihtimalle sade bir vatandaş olduğunuz için hukuk yollarıylada bir sonuç alamayacaksınız.
Ancak öteki dünyada hesabını sorabileceksiniz maalesef.

B16
24-11-2017, 08:35

Yerinde kullanılınca hunharca kahkaha attırıyormuş. Kahkaha attım gülerken sana da sövdüm :D

MBuğra
24-11-2017, 08:37
Yerinde kullanılınca hunharca kahkaha attırıyormuş. Kahkaha attım gülerken sana da sövdüm :D

Asil emek onu dusunen de. Ilk sen mi atmistin o sahibinden capsini foruma bilmiyorum ama o replik uzun suredir favorilerimde. :D

picasso
24-11-2017, 08:45
hali hazırda corvetiniz ve camaronuz var bizim bildiğimiz satıp arkaşın mağduriyetini giderebilirsiniz.

delta0o
24-11-2017, 08:50
Kredi dekontu koyarım buraya maasliyim diyosunuz ya bence maaş bordrosu koyun.asgari ücretten gosterilmiyorsa tabi..

EOZDAG
24-11-2017, 08:54
Ekonomi çok kötü tokatçılar bile mağdur, aman allahım. :D

Diyadin
24-11-2017, 09:05
Bende bu hayatlara hastayım bir sürü borç ve Ferrari alamayan bir adam camaro modifiye ederek kendini teselli ediyor.

Bizde bina girişinde aidat ödemeyenlere adımız yazılmasın diye çifter çifter ödüyoruz :D

Neyse ben bimde bu hafta neler ucuz onlara bakayım :D

fthdrn
24-11-2017, 09:06
camaro vs ferrari mevzusunu okurken duygulanmadım değil...

Agent
24-11-2017, 09:08
Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz diye boşuna dememişler ...

SpeedlinE™
24-11-2017, 09:14
https://i.ytimg.com/vi/NVQR7CSCrkE/hqdefault.jpg

Mr.Tasbas
24-11-2017, 09:18
uyudum , uyandım çarşı karışmış , reserved alalım da yorumlarım birazdan bende kendimce.
Dikkat çekici bir konu.

picasso
24-11-2017, 09:19
bugün cuma asıl ben onu merak ediyorum en ön saftalarmı acaba ?

anıl turan
24-11-2017, 09:20

yeri gelmişken...

"Hep böyle neşeli misin?" sorusu üzerine hayatından örnekler veren Erol, bir anda duygulanarak ağlamaya başladı. Erol'un kendisini duygulandıran yanıtı ise şöyleydi: "Aslında ben çok gülerim ama bir o kadar da hüzünlü bir insanım. Mesela bir gün arabayla giderken, yanımdaki otobüse baktım, tıkış tıkıştı! Yağmur da yağıyordu, hava çok soğuktu. O an otobüse daha fazla bakamadım ve kafamı çevirdim. Gözyaşlarıma hakim olamadım. Çünkü ben o otobüsteki insanların ne düşündüğünü çok iyi biliyorum. Ben de otobüse biniyordum. Dragos'tan binip, Mecidiyeköy'e geçiyordum ve bir saat sürüyordu. O yüzden obüstekilerin ne hissettiğini iyi biliyorum.

mert_can 41
24-11-2017, 09:27
Lan bende 250 bine ferrari varken yarısına kredi çeksemi diye düşünüyordum ahuhahshshs Şimdi ticarete atılabilirim ferrari alamadım kredi ile minim var derim :D

Şaka bir yana şahsınıza bu soruların yöneltilmesi çalışan olduğunuzdan değil sizin imza yetkisi ve söz sahibi olduğunuz şirkete dava açılıp kazanılmasından dolayıdır. 2015 te kaybettiğiniz davayıda sizden saklayan bir avukatınız varsa yolunuzu ayırmayı tavsiye ediyorum.

yusufcan_k
24-11-2017, 09:32

hepimizi duygulandırdı malesef zr1 e çevirilen araba ve mütevazi setup lu camaro yapmak hepimiz için kolay işler ama Ferrari zor iş.

MK8800
24-11-2017, 09:34
Danışmanlık hizmetleri verdiğimizi söylemiş miydim?

1 - Isterseniz Jr Trump’ı dolandırın hiç farketmez yanımıza gelin en uygun ücretlerle size sahip çıkalım ( ölüm Allah ın emri hüseyin kardeş )

2 - Dolandırıldınız mı ? Adres belli ama sicilinizi bozmak mı istemiyorsunuz ? Yine çözüm bir tık uzağınızda www.adamvurduralım.com kurumsal sitemizden size en uygun çakalımızı seçin çok makul fiyatlarla içeride sizin adınıza ona biz bakalım . ( ziyaret etmenize bile gerek yok - 4 kendisine , 4 ailesine )

Mert-
24-11-2017, 09:35
bu kadar ergenin içinde inci sözlükte hissettim kendimi. yok reserved yok planned falan. adamın yüz binleri gitmiş o psikoloji ile buna sebep olanlara ulaşmaya çalışıyor, bir de bunları okuyordur

B16
24-11-2017, 09:43

1 - Isterseniz Jr Trump’ı dolandırın hiç farketmez yanımıza gelin en uygun ücretlerle size sahip çıkalım ( ölüm Allah ın emri hüseyin kardeş )

2 - Dolandırıldınız mı ? Adres belli ama sicilinizi bozmak mı istemiyorsunuz ? Yine çözüm bir tık uzağınızda www.adamvurduralım.com kurumsal sitemizden size en uygun çakalımızı seçin çok makul fiyatlarla içeride sizin adınıza ona biz bakalım . ( ziyaret etmenize bile gerek yok - 4 kendisine , 4 ailesine )

adam vurduralım?
Her iki mana da mı kullanıyorsun tek bir mana mı?
O sen olsan bari

ghibli06
24-11-2017, 09:45
Angora Evleri Ankara için kanayan yaradır, hala daha konutların tapusu yok, villa alan nerdeyse çatı dahil söküp atıyor her şeyi yeniden yaptırıyor, yeni projelere göre çok kullanışsız vs vs listenin teknik kısmı uzar gider, buna rağmen güncel fiyatlar bilmem kaç milyon usd, o da çok ilginç...

Armağan'ı çoğumuz tanırız Ankara'da, bu işler olduğunda sanırım üniversitede olması lazım, şirketteki rolü etkisi yetkisi nedir bilemiyorum ama Angora Evlerindeki durum öyle tek kişinin yapabileceği bir olay değildi zaten, bu arada sitenin kurucuları o dönemin milletvekilleri, işin siyasi tarafları da var mı bilemiyorum ama çok kişi mağdur oldu orası kesin, konuyu yazan arkadaşa büyük geçmiş olsun, çok zor bir olay, olmayan bir şeyin borcunu ödemek...

MK8800
24-11-2017, 09:48
adam vurduralım?
Her iki mana da mı kullanıyorsun tek bir mana mı?
O sen olsan bari

Dolandırıcılık konularımızda vurdurmak genel de silahlı olan kısım ile başlayıp tercihlere göre diğer vurdurma yönlerine doğru gidiyor 5.sayfaya kadar iyi bile dayandı :D

MBuğra
24-11-2017, 09:52

Selam. Sirketinizden daha once kursun dokturtme hizmeti satin almistik ama gerekli verime ulasamadik. Simdi de siktirtmak istiyoruz ama musteri memnuniyeti altinda iyiniyet garantisi olarak free upgrade veriyor musunuz?

BuRaK_eFe
24-11-2017, 09:55
Arkadaş pist günleri için açılan konuda 106 cı bir arkadaşı ezik diye adlandırmıştı. Hatta ss kullananlara özel birgün yapılsın vs gibi parayla ezmişti o arkadaşı vs vs o zamanlar hiç kredi ile ss aldığını söylemeyen arkadaşın bugün krediden bahsetmesi çok ironik..ö

fthdrn
24-11-2017, 09:56
Dolandırıcılık konularımızda vurdurmak genel de silahlı olan kısım ile başlayıp tercihlere göre diğer vurdurma yönlerine doğru gidiyor 5.sayfaya kadar iyi bile dayandı :D

Referans istenirse veririz :D

By CrAzY
24-11-2017, 10:17
Umarım en kısa sürede açıklığa kavuşur.Verilen para 2017 Türkiyesinde ciddi bir miktar,kimse sokakta bulmuyor.Geçmiş olsun.

semprimena
24-11-2017, 10:19
hali hazırda corvetiniz ve camaronuz var bizim bildiğimiz satıp arkaşın mağduriyetini giderebilirsiniz.

Bu iyi bir teklif bence Armageddon ?

B16
24-11-2017, 10:21
Referans istenirse veririz :D

p.m. gönderildi :D

cookies
24-11-2017, 10:26
Para bir tarafta, mal bir tarafta.. ikisini de bir arada görmeden bir ticaret yapacağımı hiç sanmıyorum..
Maketten milyon $ lık ev almak.. Nasıl işler anlamıyorum.. Çek çük.. Ticaretin doğasına aykırı.. Hele bu devirde..
Abi sen parayı gönder ben sana göndercem fln saçma sapan işler dolandırılmaya müsait olunca adiler affetmiyor normal..

G_TT_I
24-11-2017, 10:26
Bu iyi bir teklif bence Armageddon ?

Sanirim arkadas, bu sirketten gelen parayla hic birsey yapmamis, kendi sartlari ile okumus, mezun olduktan sonra kendi imkanlari ile is bulup, ordan kazandigi parayla bunlari almis, yani arabalarin durumdan haberi yok, oyuzden pek sanmiyrum.

fthdrn
24-11-2017, 10:27
p.m. gönderildi :D
MK8800 Akşama bi tahsilat işi geldi komisyonu güzel bi kişi belden aşağı yaralamalı. Kimi gönderelim :D

Dragger
24-11-2017, 10:33
Benim babamın sebep olduğu bir mağduriyet olacak, insanlar intihar edecek kanser olacak vs ben sokağa bile çıkamazdım herhalde.

Ailenin imkanlarıyla hayatını en güzel şekilde sürdürüyorsun, sonra iş ailenin borcuna gelince o kısım beni ilgilendirmez diyorsun, bu nasıl iş?

Ben olsam şu an bindiğim arabayı bugün satar, buraya da aslanlar gibi yazardım Evliya'nın mağduriyetini giderdim diye.

fthdrn
24-11-2017, 10:36
Benim babamın sebep olduğu bir mağduriyet olacak, insanlar intihar edecek kanser olacak vs ben sokağa bile çıkamazdım herhalde.

Ailenin imkanlarıyla hayatını en güzel şekilde sürdürüyorsun, sonra iş ailenin borcuna gelince o kısım beni ilgilendirmez diyorsun, bu nasıl iş?

Ben olsam şu an bindiğim arabayı bugün satar, buraya da aslanlar gibi yazardım Evliya'nın mağduriyetini giderdim diye.

2. Paragrafı okurken;
“Hem ayranım dökülmesin, hem yanlarım ağrımasın.” Cümlesi geldi aklıma :)
Yapası olsa çoktan bu konuyu açan veya bir başka mağdur olan birine borcunu öderdi zaten Yavuz abi.

Diyadin
24-11-2017, 10:50
Sevdiğim bir sözü paylaşmak istedim.

Kaybetmeyi ahlâksız kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda yenilmen bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

Belki hepsini karşılamaz ama ben olsam ne kadar karşılayabilirsem satar ödemeye çalışırdım.

Evrenoz
24-11-2017, 10:51
Şu konuda goygoy yapmayın bari, milletin canı yanmış..

HaKo
24-11-2017, 11:06
Bende babamın şirketinde ki diğer ortağıda benim :) bi camaro bi corvette alıp 100 binler gömemedim açıkçası maaşımla. Güzel maaşmış çok merak ettim.

Bu arada aile şirketinde ben maaşımı alır işime bakarım mantığı hiç bir zaman yürümez. Şimdi şirket battı babama çıkıp banane ben maaşımı alır işime bakarım mı diyeceğim. kusura bakmayın ama açıklamaya güldüm ben okurken :)

MCN21
24-11-2017, 11:09
Herkes arabayı evi satsın ödesin demişte. Kim bilir daha kaç kişi var. 10 larca ortağı olan şirketin borcunu içeriden 1 kişi çıkıp, ben evimi arabamı satayım madur 1 kişinin borcunu ödeyim diye çıkmaz. 100 lerce mağdur vardır belkide. Biz şuan sadece 1 kişiyi dinledik. Adamın aylık 50 milyon cirosu vardır 30 a düştüğünde iflasa döner gideri fazladır. Siz dışarıdan oo 30 milyon kazanıyorlarmış dersiniz büyük para gelir. Adamın gideri aylık 40 milyondur batağa doğru gider.

Mağdur arkadaş için gerçekten üzüldüm. Angora projesi başlı başına olay oldu Ankara'da. Bu arada 2 tarafı da tanımıyorum ama bazı yorumlar çok farklı yerelere gidiyor.

Gördüğüm kadarıyla armağa'nın burda yapabileceği tek şey yönetim kadrosuna mağdur arkadaşımız için baskı uygulamak. Öncelik tanınmasını sağlamak. O da ne kadar işe yarar açıkcası bilmiyorum. Şirketteki bağını ve pozisyonunu bilmediğim için.

Durum ortada aynı evin 1 den fazla kişiye satılması ve "HAKLI" olara kazanılmış bir dava var. Konunun uyarı ve bilgi için açıldığını düşünüyorum. Yoksa bunca şeye rağmen parasını hala alamamış bir kişi forumda bir konu açarak parasını alması imkansız gibi bir şey.

leventrc
24-11-2017, 11:14
Sahibi ailen olan bir şirkette maaşla çalış. Ama yönetiminde bile değilsin. Yönetiminde olmamana rağmen düşün ne paralar kazanıyorsun. Ferrari alamıyorsun, çok üzücü. Ama olsun. Sonra o maaşla Corvette alıp, Camaro modifiye ediyorsun. Gelip burada bunu vurguluyorsun. Çok enteresan.

Ailenin şirketinde bir mağduriyet yaşanıyor. Ki çok büyük bir mağduriyet. Ama hep belirsiz cümleler. Sanki şirketle hiç alakan yokmuş gibi. Sanki bu paralara, bu kazanca burada ulaşmamışsın gibi...

Ayrıca bir hayal et, Corvette Z06 ve Camaro ya biniyorsun. Birine filtre kiti takıyorsun. Filtre kitini taktığın için makarna yemek zorunda kalıyorsun...

Bu nasıl bir hayat yahu? Bunlar nasıl tezatlıklar...

Valla Mini JCW marka aracımı krediyle aldım. Hala kredisini ödüyorum. Baba parası yemiyorum. Aile şirketinde falan çalışmıyorum. Ama filtre kiti taktım diye makarna yiyecek duruma gelmiyorum.

Valla biz şirkette çalışma arkadaşlarımla birlikte konuyu hayretle okuduk...

Umarım mağduriyetinizi giderebilirsiniz... Allah yardımcı olsun. Çok üzücü bir durum. Kimsenin başına gelmesin...

Dragger
24-11-2017, 11:17
Şu konuda goygoy yapmayın bari, milletin canı yanmış..

Hay sen çok yaşa!

Bakıyorum da çekirdekler, rezerveler, buralar değerlenirler reklamlar vs...

Beyler adamın 600.000 TL helal parası uçmuş, geyik yapılacak yer değil burası.

SK10
24-11-2017, 11:19
adam zaten araçlarını sattığını söylemiş kredisini yeni kapattım satalı 2 sene oldu diye bence konu bu değil konu mağduriyeti üzerine almaması banane demesi

leventrc
24-11-2017, 11:27
adam zaten araçlarını sattığını söylemiş kredisini yeni kapattım satalı 2 sene oldu diye bence konu bu değil konu mağduriyeti üzerine almaması banane demesi

Tamam işte aynı kapıya çıkıyor aslında. O araçlar hangi parayla alındı? Adam ailesinin şirketiyle alakası olmayan bir mecradan bu paraları kazanıp bu arabaları almamışki? Ailesinin şirketinden gelen, mağdurların olduğu bir şirket sayesinde almış. Üstelik bunu yaparken yönetimde bile değilmiş. Nasıl inanacağız?

Tam da bu noktada senin yazdığın post ortaya çıkıyor. Aslında işin özeti şu; ''Bunları yaparken iyiydi. Şimdi neden mağduriyeti üzerine alıp adama yardımcı olmuyorsun?''

Otomobille ilgili açıklamaları yapan kendisiydi zaten. Başkası yapmadı bu açıklamaları. Direk kendisi yaptı.

safaks
24-11-2017, 11:34
Arkadasin araclarina vs hic deginmek istemiyorum. Zaten yeterince kisi yazdi. Bence sonuca ulasmak icin bi hamle yapmali. Siz merak etmeyin ben yapicagimi yaptim ilgilenilecek demekle olmaz bu is. Siz bisi yapamasanizda en halen o sirket ailenizde. Baski uygulayip bi sekilde magduriyetin giderilmesini hizlandirmak lazim. Burda malibizin mulkunuzun hesabini vericeginize yardim icin bi cabanizi bi adiminizi gorseydik. Hep merak ederim , ulan bi insan calisarak bu paralari nasil kazaniyor diye. Valla magdur abimize Allah sabir versin. Cok zor durum.

FRTDI
24-11-2017, 12:21
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/143773-z06y-izdiler.html

Belkide arabalardan birisi çizildiğinde biz nerede yanlış yapıyoruz diye düşülnülmesi gereken bir uyarıydı, belki de mağdurlardan birisinin canına tak etmişti bilemeyiz.. Sorunun çözümü bu şekilde olmamalı evet ama buradaki yaklaşımda hiç hoş değil. Baba parası yerken veya aile şirketi iyi durumdayken ya benim bi alakam yok ben maaşlı elemanım patron babam denmemiştir. İşler sarpa sarınca basit bi elemanmış gibi cevap verilmesi ben dahil burdaki herkesin tepkisine neden oluyor.

Yalnız ilk mesajlarınızda belirttiğiniz gibi ailenizin üzerine bulunan evlerin sayısı artmadıysa, yazdığınızdan anlaşıldığı üzere hala üzerinize evler var anlamı çıkıyor. Bunları Evliya nın bahsettiği gibi başkalarının üzerine geçirmek yerine satıp az da olsa mağdur sayısını azaltabilirdiniz.

Ayrıca değinmek istediğim bir nokta daha var evet 2001 yılında ki kriz de dahil olmak üzere dönem dönem ekonomik krizler yaşıyoruz ve bir çok şirket dar boğaza girip sıkıntılar yaşayıp batabiliyor, bunu kimse istemez ancak bir yerde kabullenilebilir bana göre. Yalnız ekonomik durum ve şart ne olursa olsun bir malı birden fazla kişiye satılması kesinlikle iyi niyet değildir bariz dolandırıcılıktır. Böyle bir şirketinde biz iyi niyetliyiz aldığınız evi başkalarına da sattık ama sizi de mağdur etmiycez demek hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor maalesef.

Burdan kimseye bişey olmaz hukukende alt yapı hazırlanıp sözleşme yapılan şirketin içi boşaltılmış olduğu için her ne kadar mahkeme kazanılmış olsa da maalesef bir çözüm bulmak zor gibi. Allah mağduriyet yaşayanlara kolaylıklar versin gerçekten ne emeklerle yapılan birikimlerin dolandırıcıların elinde keyifle yenmesi kadar zor birşey daha yok..

Armageddon
24-11-2017, 12:26
Şimdi burda saçma sapan yazı yazan insanlara tek tek cevap verecek halim yok. Camaronun üzerinde haciz var zaten şu an satmak mümkün değil. Corvettei satalı 2-3 yıl olmuş. Bunu yazdım, hala sat adamın parasını öde diyen var. Okumadan yorum yazan insanlar sonra ülke niye bu halde diye konuşurlar.

Barmek inşaatta Arabul ailesi dışında birçok yönetici çalıştı. Kazık atıp gittiler. Bizden çarptığı parayla yandaki araziyi kapatıp villa diken, İstanbul Park projesinde yer alan var! Bizi çarpan adamlardan neden hesap sorulmadığına dair en büyük öfke zaten tarafıma aittir!

Ben konuların içinde yer almadım çünkü atıyorum Angora mağdurları toplantısı varken ben trafo satmaya çalışıyordum. Benim görevim şirketlerin işleyişinin devamını sağlamak oldu yıllarca. Gerçekten bazı insanların dediği gibi, cevap verende kabahat.

Bilip bilmeden konuşun, yazın, uğraşın beni artık ilgilendirmez.

Ben bir Arabul olarak ödenemeyen maaşlarımdan dolayı senet alacaklısıyım "size göre" kendi şirketimden. Siz atıp tutmaya devam edin. Hiçbir şey bilmiyorsunuz!

Ef186 senin izninle açılmış konu. Yeter mi Buğra? Daha ne kadar küçük düşürmeye çalışsın insanlar beni nereye kadar devam edecek bu saçmalık?

AşkınS.
24-11-2017, 12:54
Mevzunun goygoy kısmı çok fazla. 600 bin tl gibi büyük bi paranın hiç olması konusu var arkadaşlar yapmayın. Ben hayatım boyunca böyle bir parayı görmedim,birileri kaybetmiş.. ve dolandırılarak..
Bence Armağan beyin yapması gereken,ailesiyle görüşüyorsa şayet,mağduriyetin giderilmesi için kesin adımlar atmak.. zira yüz kızarması kötü bir durum..
Umarım evliya bey ve diğer mağdurların sorunu en kısa sürede çözülür "ben pek ihtimal vermesem de"

M U R A T
24-11-2017, 13:29
tek ve basit bir soru soracağım aynı evde neden birden fazla kişiye satılmış?

Grimlord
24-11-2017, 13:31
Umarım kısa zamanda çözüme ulaşırsınız. Makarna yiyip corvette'ye binmekte efsane bir olay olsa gerek. Demek hiç birşey yemesek Gallardoya falan bineceğiz.

Emrecan-R
24-11-2017, 13:34
Arkadaş pist günleri için açılan konuda 106 cı bir arkadaşı ezik diye adlandırmıştı. Hatta ss kullananlara özel birgün yapılsın vs gibi parayla ezmişti o arkadaşı vs vs o zamanlar hiç kredi ile ss aldığını söylemeyen arkadaşın bugün krediden bahsetmesi çok ironik..ö

iyi yakalamışsınız

kiraccemal
24-11-2017, 13:38
Allah kolaylık versin mağdur abimiz için çok üzüldüm. Kaybedilen para azımsanmayacak kadar yüklü bir miktar.

Armageddon
24-11-2017, 13:40
tek ve basit bir soru soracağım aynı evde neden birden fazla kişiye satılmış?

Yazdıklarımı okumadan buraya yazı yazana cevap vermeyeceğim.

Armageddon
24-11-2017, 13:42
Umarım kısa zamanda çözüme ulaşırsınız. Makarna yiyip corvette'ye binmekte efsane bir olay olsa gerek. Demek hiç birşey yemesek Gallardoya falan bineceğiz.

Doğru ben öyle dedim. Çok doğru anlamışsın 👍

B16
24-11-2017, 13:47
İnci sözlük'te bi tabir vardı.

Caps or didnt happen

Eğer araçlar hacizliyse buraya hacizli olduğuna dair belge alabilir miyiz?

G.U.Z.
24-11-2017, 13:49
Ben bir Arabul olarak ödenemeyen maaşlarımdan dolayı senet alacaklısıyım "size göre" kendi şirketimden. Siz atıp tutmaya devam edin. Hiçbir şey bilmiyorsunuz!

Ef186 senin izninle açılmış konu. Yeter mi Buğra? Daha ne kadar küçük düşürmeye çalışsın insanlar beni nereye kadar devam edecek bu saçmalık?
Icra ve Iflas kanunu madde 206ya gore mantikli bir hamle, iflas konusunda tecrubelisiniz:)

Yigit-Y
24-11-2017, 13:57
bir meşhur arkadaş daha vardı

konusu google çıkıyormuş

bu da çıkınca sanırım kapanır

googlebot bekleniyor

Yigit-Y
24-11-2017, 13:59
https://i.hizliresim.com/Mab7L2.png

7. sırada akşama 1.sıraya oturur mevzu kapanır tech için

yasalar mahkemelere devam edilir

M U R A T
24-11-2017, 14:01
Yazdıklarımı okumadan buraya yazı yazana cevap vermeyeceğim.

anlayış problemim olabilir rica etsem benim için tekrar yazabilir misin?

Armageddon
24-11-2017, 14:04
İnci sözlük'te bi tabir vardı.

Caps or didnt happen

Eğer araçlar hacizliyse buraya hacizli olduğuna dair belge alabilir miyiz?

Hayır alamazsınız. Sen kimsin ki ben sana birşeyler kanıtlayacağım? Hakim mi kesildiniz başıma?

Kabak tadı verdi iyice. Kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim.

Herkese iyi forumlar ��

CaNeR44
24-11-2017, 14:12
şu mübarek cuma günü cuma namazlarında sanayideki camiye gidiyoruz yaklaşık 5 6bin kişi namaz kılıyor hocaların hep bu konuya değinmelerini istiyorum herkes ticaret yapıyor her sektör için alacaklar verecekler verilen sözler senetler çekler insanlar zarar görüyor yok yere anlatsın istiyorum hocalar vaazlarda hiç bir şeye muvaffak olamayacakalrını öbür dünyada cayır cayır yanacaklarını anlatsın istiyorum söyledim nitekimde biz oyle konuşursak kimse camiye gelmez dedi bu sefer birşey diyemedim haklısın hocam dedim

B16
24-11-2017, 14:39
Hayır alamazsınız. Sen kimsin ki ben sana birşeyler kanıtlayacağım? Hakim mi kesildiniz başıma?

Kabak tadı verdi iyice. Kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim.

Herkese iyi forumlar ��

Madem kanıtlamak zorunda değilsin yine burda omo bon mooşlo çoloşonom yaw diye ağlıyorsun?
Madem kanıtlamak zorunda değilsin niye konuya girip cevap veriyorsun?
Madem Armağan Arabul olarak sana dolandırıcı denmesini istemiyorsun neden savunma yapıyorsun burda?
Madem Arabul Armağan sensin bu konu için neden bu kadar uzun uzun entry döşedin.
Madem Barmek İnşaat'tan Armağan Arabul sensin neden senetler için işlem başlatmadın.
Madem Armağan Arabul Barmek İnşaat çalışanı olarak kredi ile corvette aldığını söyledin

So guys, it didnt happen

ef186
24-11-2017, 14:43
Şimdi burda saçma sapan yazı yazan insanlara tek tek cevap verecek halim yok. Camaronun üzerinde haciz var zaten şu an satmak mümkün değil. Corvettei satalı 2-3 yıl olmuş. Bunu yazdım, hala sat adamın parasını öde diyen var. Okumadan yorum yazan insanlar sonra ülke niye bu halde diye konuşurlar.

Barmek inşaatta Arabul ailesi dışında birçok yönetici çalıştı. Kazık atıp gittiler. Bizden çarptığı parayla yandaki araziyi kapatıp villa diken, İstanbul Park projesinde yer alan var! Bizi çarpan adamlardan neden hesap sorulmadığına dair en büyük öfke zaten tarafıma aittir!

Ben konuların içinde yer almadım çünkü atıyorum Angora mağdurları toplantısı varken ben trafo satmaya çalışıyordum. Benim görevim şirketlerin işleyişinin devamını sağlamak oldu yıllarca. Gerçekten bazı insanların dediği gibi, cevap verende kabahat.

Bilip bilmeden konuşun, yazın, uğraşın beni artık ilgilendirmez.

Armağan bu forumda açılan her konu yönetim olarak benim/bizim onayımıza tabii. Sende biliyorsun ki nasıl sen istediğinde konu açabiliyorsan, başka üyeler de açabilir.

Agent
24-11-2017, 14:48
Armağan bu forumda açılan her konu yönetim olarak benim/bizim onayımıza tabii. Sende biliyorsun ki nasıl sen istediğinde konu açabiliyorsan, başka üyeler de açabilir.

beklenen omurgalı bir davranış :bravo:

Armageddon
24-11-2017, 14:50

Tamam da burda kişisel haklarıma saldırı var ve buna aracı oluyorsunuz. artık hukuki yollara başvurma yoluna doğru gidiyoruz.

coolvtec
24-11-2017, 14:51
Bir tarafta ONUR/ŞEREF, bir tarafta PARA/SERVET var. Sizin için ikisi ayna imkansız görünüyor. Birinden vazgeçip diğerini seçmelisiniz;

a) Ailecek ve hissedarlar olarak ONUR/ŞEREF'i seçersiniz. Tüm mal varlığınızdan vazgeçip insanlardan aldığınız parayı geri verirsiniz ve herkesin gözünde ONURLU/ŞEREFLİ bir aile olursunuz ve o şekilde de ölürsünüz.

b) Ailecek ve hissedarlar olarak PARA/SERVET'i seçersiniz. Yan yattı çamura battı der insanlardan aldığınız paranın üstüne yatarsınız, herkesin gözünde ... burasını ben yazmayı bile kendime yakıştıramıyorum, lütfen siz de yapmayı kendinize yakıştırmayın, A şıkkını seçin.

Not:
Ben olsam, aile istemiyorsa bile ben kendi adıma şirketteki payım ve borç oranına göre "kendi payıma düşen borcu hesaplar", öder ve şerefimle başın dik alnım ak yaşardım.

Armageddon
24-11-2017, 14:56
Madem kanıtlamak zorunda değilsin yine burda omo bon mooşlo çoloşonom yaw diye ağlıyorsun?
Madem kanıtlamak zorunda değilsin niye konuya girip cevap veriyorsun?
Madem Armağan Arabul olarak sana dolandırıcı denmesini istemiyorsun neden savunma yapıyorsun burda?
Madem Arabul Armağan sensin bu konu için neden bu kadar uzun uzun entry döşedin.
Madem Barmek İnşaat'tan Armağan Arabul sensin neden senetler için işlem başlatmadın.
Madem Armağan Arabul Barmek İnşaat çalışanı olarak kredi ile corvette aldığını söyledin

So guys, it didnt happen

Çünkü adam olup beynini kullanarak okuyabilenler için cevaplarımı yazdım. Ağladığım falan da yok, olanları açıkladım sadece.

Anlamak istemeyip havaya girip kendini hakim sananlar için yapabileceğim birşey yok ve hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilim.

Bir iddiası olan hukuksal işletim başlatır hakkımda. Geriye kalıp da atıp tutanlara b.. yemek düşer.

Armageddon
24-11-2017, 15:00
Ben daha hiçbir şey yazmıyorum. Avukatımla konuyu inceliyoruz, benim bu şekilde aşağılanmama neden olanlara karşı hukuki hakkımız saklıdır.

Bilginize

ef186
24-11-2017, 15:02
Tamam da burda kişisel haklarıma saldırı var ve buna aracı oluyorsunuz. artık hukuki yollara başvurma yoluna doğru gidiyoruz.

Ben daha hiçbir şey yazmıyorum. Avukatımla konuyu inceliyoruz, benim bu şekilde aşağılanmama neden olanlara karşı hukuki hakkımız saklıdır.

Bilginize

Armağan ben yada forumumuz bu konunun bir tarafı değiliz. Konuyu biz açmadık, açtırmadık sana yada konuyu açan üyeye karşı bir tavrımız da yok.
Forum üzerinde üye olurken onayladığınız sözleşmenin üçüncü maddesi der ki:
3-) Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır. Yasa dışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yasa dışı yazılım (warez, crack, serial vb.) ve müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı bize aittir.

Bu hususta herkes için açık olan hukuki haklarını savunmak amacı ile mahkemeye başvurabilir, kişisel haklarına saldırıda bulunan herkes ile adalet sistemi içinde hakkını arayarak hesaplaşabilirsin.
Hukuki yollar herkes için, her konu için sonuna kadar açıktır.

Bilginize.

B16
24-11-2017, 15:05
Çünkü adam olup beynini kullanarak okuyabilenler için cevaplarımı yazdım. Ağladığım falan da yok, olanları açıkladım sadece.

Anlamak istemeyip havaya girip kendini hakim sananlar için yapabileceğim birşey yok ve hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilim.

Bir iddiası olan hukuksal işletim başlatır hakkımda. Geriye kalıp da atıp tutanlara b.. yemek düşer.

Adam olup diyerek seksist yaklşamından dolayı sizi kınıyorum. İnsan olan herkes beynini kullanabilir illa 'adam' olmaya gerek yok. Bir kadın'da beynini kullanabilir illa adam olmasına gerek yok. Adam'lık Arda Turan'a has bir kavram.

Burası bir forum, bir paylaşım yeri, konuşma, muhabbet etme yeri geldiğinde dertleşme yeri. 7'den 70'e herkes burada otomobil forumu olsa da insanlar burada dertlerini sorunlarını da konuşup yardım isteyebilirler bunda hiçbir sorun yok.

İddia makamı Barmek Holding'in suçluluğunu kanıtlamış. Barmek holding sanık sıfatında olduğu ve iddia makamı suçu size yönelttiği için bu iddiaları çürütmek zorundasınız. Yoksa adınızın yanına Bay değil dolandırıcı sıfatını alırsınız.

S1000RR, Camaro, Passat CC gibi araçlara binerseniz (arkadaşlarımdan duydum araçlarınızı yoksa haberim yoktu) ve hakkınızda dolandırıcılık suçlaması var ise herkes size bu para nerden geliyor diye sorar. Özellikle ortada $150.000 gibi bir mebla var ise iddia makamı herşeyi sorar.

Muhattap olarak ortada siz varsanız veya siz öne atılıyorsanız bunlara cevap vermek ile yükümlüsünüz. Bu yükümlülüğünüzün sebebi ise şirketin sahipleri ile olan kan bağınızdır. Maaşlı, sodexlu çalışan olsanızda bu değişmez.

Ayrıca, geçen gün Porsche Turbo S ile Instagram'a video atmışsınız. Kredi ile aldınız yine?

PiscocuK
24-11-2017, 15:06
Yanlis anlama bu tarz konulara cok yazmayi sevmiyorum ama,
Neden herkese aracimi sattim kredili aldim isteyene resim atarim dediginde senden haciz ile ilgili resim istendiginde sen kimsin diyorsun

Allah yardimciniz olsun iki taraf icinde zor durum umarim magdur kisinin sorunu en kisa surede fazlasi ile cozulur

ÜSTÜNERC
24-11-2017, 15:08
Bu olaylar yaşandıgında ben üniversite ögrencisiydim,bu işlerin içinde degildim gibi seyler okudum hala öyle olmaya calısıyorsunuz galiba

Diyadin
24-11-2017, 15:12
Bir tarafta ONUR/ŞEREF, bir tarafta PARA/SERVET var. Sizin için ikisi ayna imkansız görünüyor. Birinden vazgeçip diğerini seçmelisiniz;

a) Ailecek ve hissedarlar olarak ONUR/ŞEREF'i seçersiniz. Tüm mal varlığınızdan vazgeçip insanlardan aldığınız parayı geri verirsiniz ve herkesin gözünde ONURLU/ŞEREFLİ bir aile olursunuz ve o şekilde de ölürsünüz.

b) Ailecek ve hissedarlar olarak PARA/SERVET'i seçersiniz. Yan yattı çamura battı der insanlardan aldığınız paranın üstüne yatarsınız, herkesin gözünde ... burasını ben yazmayı bile kendime yakıştıramıyorum, lütfen siz de yapmayı kendinize yakıştırmayın, A şıkkını seçin.

Not:
Ben olsam, aile istemiyorsa bile ben kendi adıma şirketteki payım ve borç oranına göre "kendi payıma düşen borcu hesaplar", öder ve şerefimle başın dik alnım ak yaşardım.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun hocam.

Konuya bakış açınız ve öğretmen oluşunuz gelecek nesile olan kaygım azaldı.

Başarılar dilerim

mechanic
24-11-2017, 15:22
googla 7. siradan girmisiz.
bisey dicem biri de cikip senin hiz yaptigin videolar icin sorusturma acarsa ne olacak? hic dusundun mu?

Evrenoz
24-11-2017, 15:25

Hukukun verdiği karara uymayıp, alacaklı olanın zararını gidermeyip bir de bu konu için hukuk yoluna gitmek..
Komik.. İronik.. Acınası derecede..

vectra-tuner
24-11-2017, 15:32

Bilginize

Bravo size, birde şu 150 Bin dolarını aldığınız mağdur olan arkadaşı içeri attırırsanız tam olur. Unutmayın İlahi adalet öyle böyle tecelli edecek., Buradaki asıl sorun ne biliyormusunuz? Benim de başımıza defalarca buna benzer vakalar geldi, çok ağırıma gitti geceler boyu uyku uyumadığım oldu!! Ama en çok zoruma gideni Ankara'da bir tane hasiyetsiz beni çarptı ve bir yere de kaçıp gitmiyor işine gücüne devam ediyor gözümün önünde yani .. Haliyle sürekli hatırlıyorum , altında şahsi arabası var gitmiş dayısının emmisinin üzerine yapmış o şekilde biniyor... Hacize karşı da zaten tedbirini almış ... Türkiye'de en nefret ettiğim cümle , Yasal yollara başvurabilirsiniz vs. vs., herkes biliyorki bu ülkede yasalar hırsızdan namussuzdan yanadır ...

MK8800
24-11-2017, 15:41
Armağan abi şimdi bir şey aklıma takıldı ;

Senin tarafından suçsuz olarak olaya bakmak istiyorum .

Olayın olduğu senelerde konuya vakıf değildin diye farz edelim .

Okul bitti , eğitimin yönetici seviyesinde bir iş sahibi olmaya müsait vs dersek evet sen başka bir X şirkette kendi maaşınla ve emeklerinle değil Corvette , F16’ya dahi sahip olsan burada kimsenin sana söz hakkı olmazdı(OLAMAZDI) en azından olabilir ihtimaller için konuşuyorum adam ailesinden , şirketten ayrı kendi kendisine yapmış bir şeyler denirdi .

Ama sen 21/22 yaşında iken tapu alışverişleri vs işlemlerde bulunurken(eyvallah öğrencisin ama aklın yetiyordur dünya işlerine bence) , bu işlemleri de şirket yetkilisi olan aile üyeleriniz gerçekleştirirken HABERİM YOKTU KUZENİM ÇALMIŞ muhabbeti inandırıcı olmuyor .

DOHC
24-11-2017, 15:43

https://i.hizliresim.com/ab3Ja.png

https://i.hizliresim.com/na3Rl.png

https://eksisozluk.com/huseyin-arabul--753832

Armageddon
24-11-2017, 15:52
Bravo size, birde şu 150 Bin dolarını aldığınız mağdur olan arkadaşı içeri attırırsanız tam olur. Unutmayın İlahi adalet öyle böyle tecelli edecek., Buradaki asıl sorun ne biliyormusunuz? Benim de başımıza defalarca buna benzer vakalar geldi, çok ağırıma gitti geceler boyu uyku uyumadığım oldu!! Ama en çok zoruma gideni Ankara'da bir tane hasiyetsiz beni çarptı ve bir yere de kaçıp gitmiyor işine gücüne devam ediyor gözümün önünde yani .. Haliyle sürekli hatırlıyorum , altında şahsi arabası var gitmiş dayısının emmisinin üzerine yapmış o şekilde biniyor... Hacize karşı da zaten tedbirini almış ... Türkiye'de en nefret ettiğim cümle , Yasal yollara başvurabilirsiniz vs. vs., herkes biliyorki bu ülkede yasalar hırsızdan namussuzdan yanadır ...

Valla ben kimseyi çarpmadım, şirketlerde ortaklığım olmadığını, sahibi olmadığımı da defalarca açıkladım. Önceki sayfalarda konulan yönetim kurulu üyelerinin arasında bile ismim yok. Ama saldırıya devam. Bu şirketten kendi bile alacaklıyım paramı ödemiyorlar diyorum hala millet para öde diyor. İnsanlar bunları anlayamıyorsa veya anlamak istemiyorlarsa benim yapabileceğim birşey yok. Daha açıklamaya da niyetim yok.

O yüzden yazdıklarınızı, yazılanları vb hiç üstüme alınmıyorum kimse kusura bakmasın.

Evet HİÇBİR SUÇUM YOKKEN BU ŞEKİLDE KARALAMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI HUKUKİ HAKKIM SAKLIDIR.

Herkes konuyla ilgisi olmasa bile soyadı aynı diye bütün akrabalarının yanlış kararlarının sorumlusu olsun o zaman, ne güzel iş...

Öte yandan nerdeyse kurulduğundan beri üyesi olduğum bu forumdan (2007den önce kurulmuş, sonra yenilenmişti) bu saçma sapan muhabbet yüzünden çıkıyorum. Sizlere laf yetiştirmekten usandım çünkü. Artık sadece arkamdan konuşursunuz.

coolvtec
24-11-2017, 15:56
Öğretmenler gününüz kutlu olsun hocam.

Konuya bakış açınız ve öğretmen oluşunuz gelecek nesile olan kaygım azaldı.

Başarılar dilerim

Çok teşekkür ederim.

mechanic
24-11-2017, 16:03
Barmek Foreign Trade Inc. This user is not rated
Rate this User
Mr Armagan Arabul, General Manager
Esenboga Yolu 23.km Akyurt
Ankara, 06750
Turkey

Armagan Arabul
Former Director at Emek Elektrik Endustrisi AS

Member of the Board of Directors
Şirket AdıBARIŞ ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ A.Ş.

General Manager
Şirket AdıETL Foreign Trade Inc.

Global Sales & Marketing Manager
Şirket AdıEMEK ELEKTRIK ENDUSTRISI A.S. 2006

bu bilgiler LinkedIn den alinmistir.

free-hifi
24-11-2017, 16:05
YAPTIĞINIZ oldu mu şimdi adam gitti

mechanic
24-11-2017, 16:05
Allah kolaylik versin . icinden cikilmaz bu konunun. duzenleme de kalkmis. iyi aksamlar herkese.

burak_2885
24-11-2017, 16:09
Şimdi konuyu baştan sona okudum bütün mesajlarıyla. Hatta dönüp mağdurun ve Armağan Arabul’un açıklama mesajını bir daha okudum.

Aklıma takılan şu, benim nişanlımın babası bijuteri işi yapıyor ve hatırı sayılır büyüklükte bir firma. Zarayla H&M ile falan iş yapıyorlar. Bazen evlerinde ya da dışarıdayken konusu açılıyor. Babası işe namus ve na mahrem gözüyle baktığı halde firmada dönen bazı olayları olumlu ya da olumsuz kızına aktarıyor. Yani tabi ki anlatacak kızı sonuçta ama dışarıda konuşmayın falan diye uyarır. (Bu arada nişanlım orada muhasebede öyle aman aman olmayan bir maaşa çalışıyor yönetim falan değil) Babası kızına aktarırken ki mantığı "bak kızım şu oldu bu oldu işinize tutunun severek yapın" mantığıyla hareket ediyor hep.

Burda bahsi geçen şirket ise gayet hatrı sayılır büyüklükte bir gayrimenkul firması. Siz aile içinde hiç mi konuşmuyordunuz, şirketin başına gelen şeylerden hiç mi haberiniz yoktu da bu şekilde savunmalar yapıyorsunuz anlamıyorum. "Amaan kocaman şirket hallederler" kafasında myıdınız aceba.

37 yaşında şirket varislerinden birisiniz ama burada yaptığınız açıklamalarla sanki şirketin çaycısı gibi hareket ediyorsunuz.
Şimdi biz dışarıdan gerçekten neler döndüğünü bilemeyiz, düşünüyorumda benim başıma gelse oturduğum evi satar daha küçük bi eve geçer şirketin ayakta kalmasına yardımcı olurdum. (Aileniz için diyorum sizin nerde ne şekilde yaşadığınızı bilmiyorum.)

Yani açıkçası bana, dışarıdan bakınca mağdurlar için çok kasmayan herşey oluruna varır düşüncesiyle ilerleyen bir durum söz konusu görünüyor. Kusurabakmayın

Mesajı yazdıktan sonra sayfayı yeniledim. İşte aslında demek istediğim tam olarak bu :)

Valla ben kimseyi çarpmadım, şirketlerde ortaklığım olmadığını, sahibi olmadığımı da defalarca açıkladım. Önceki sayfalarda konulan yönetim kurulu üyelerinin arasında bile ismim yok. Ama saldırıya devam. Bu şirketten kendi bile alacaklıyım paramı ödemiyorlar diyorum hala millet para öde diyor. İnsanlar bunları anlayamıyorsa veya anlamak istemiyorlarsa benim yapabileceğim birşey yok. Daha açıklamaya da niyetim yok.

O yüzden yazdıklarınızı, yazılanları vb hiç üstüme alınmıyorum kimse kusura bakmasın.

HaKo
24-11-2017, 16:12

Not:

Harfi harfine aynı şekilde düşünüyordum ama yazmamıştım. Ağzınıza sağlık.

BuRaK_eFe
24-11-2017, 16:15
Lokum yerken herkesin yüzü gülüyor tabi...
https://i.hizliresim.com/o6aBQq.jpg

yilmazcatalbas
24-11-2017, 16:45
Hukukun verdiği karara uymayıp, alacaklı olanın zararını gidermeyip bir de bu konu için hukuk yoluna gitmek..
Komik.. İronik.. Acınası derecede..

Hukuk sistemimizin özeti niteliğinde...

ErkanCanS
24-11-2017, 17:07
Şirketten paranızı alamıyorsunuz , krediyle camaro alıyorsunuz kredisini de ödüyorsunuz ,

Soyadım aynı diye beni yargılayamazsınız diyorsunuz , soyadı aynı dediğiniz kişi babanız ,

Maaşlı elemanım diyorsunuz -fakir- edebiyatı yapıyorsunuz , camaronuz varken 106 yı çok güzel aşağıladınız,

Yönetici olduğunuz şirketlerin yargıyla kesinleşmiş yükümlülüklerini gerçekleştirmediği kişiyi dava etmeye hazırlanıyorsunuz ,

Ailenize , alacaklarınızı ödemediğine dair yasal işlemler başlatıyorsunuz ; acaba babanızla görüşüyor musunuz ,

2001 yılında üniversite okuyordum diyordunuz , okuldan mezun olduğunuzda bu şirkette işe girerken bu olayların olduğunu bilmiyor muydunuz ,

Tatmin edici bir tahsiliniz varken neden aile şirketinde işe giriyorsunuz , yoksa diğer şirketler size -maaş- dediğiniz bu parayı vermeyecekler miydi ? Dolaylı yoldan maaş adıyla babanızın şirketinden tüyü bitmemiş yetim hakkı yediğinizi düşünüyor musunuz ?

Savcı olsam kafamda deli sorular ama değilim o yüzden sormuyorum..

aybarsdnr
24-11-2017, 17:53
İnsanlar gerçekten enteresan.

Her şey Armağan beyin anlatmış olduğu gibi olsa da düşünüyorum, babamı ortakları dolandıracak ve babam iflas edecek, bir çok insan mağdur olacak, ben babamın başka şirketinde maaşla çalışıp kendime ss arabalar alıcam. Ne benim vicdanım buna el verir ne ailem buna müsaade eder.

Kadyr
24-11-2017, 17:55
Adam tutturmuş hukuki hakkım saklıdır.

Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda hakkınızı alırsınız

Yigit-Y
24-11-2017, 18:46
Bütün hukuki haklarım saklıdır

Demek sıçıp sıvamak demek

Ben yerinizde olsam hiç konuya girip yazmazdım

Konu siz cevap yazdığımız için peak yapıp kol çıkardı

sekizsilindir
24-11-2017, 18:46
Çok ağır "saf"a yatma var..

GokhanRS
24-11-2017, 19:27
İnşallah sözünde durursun çözersin yardım edersin adama, biz g.t olmaya razıyız.

300E
24-11-2017, 19:53

Bilginize

Valla bu ülkede hukuk işlese, ya bu konunun açılmasına gerek kalmazdı, yada demir parmaklıklar ardında olurdun. O yüzden fazla bişey bekleme.

Gerçi bu ülkede, sıçan, osurandan yüzlü çıkıyorda neyse...

Killah
24-11-2017, 20:02
Vallahi konuyu acan arkadasin dilerim magduriyeti giderilir, diger taraf zaten kendini aklamaya calisiyor fakat lakin son bikac gunde su forumda acilan bikac konuda gordum ki parasi olan insanlara karsi inanilmaz bir kiskanclik var yurdum insaninda.

Killah
24-11-2017, 20:02
Vallahi konuyu acan arkadasin dilerim magduriyeti giderilir, diger taraf zaten kendini aklamaya calisiyor lakin son bikac gunde su forumda acilan bikac konuda gordum ki parasi olan insanlara karsi inanilmaz bir kiskanclik var yurdum insaninda.

Edit yok, *fakat fazla olmus

DOHC
24-11-2017, 20:07
Ben böyle birşey yapsam buraya gelip cevap yazmam

İstagram hesabımı yoruma kapatıp

Viski püro ruslu foto paylaşırım

Parayı kaptıranlara inat

Hiçbir lüküs araç alınteri ile alınmaz

Ya babası yada onunda babası kesin zamanında

Bir haltler edip voleyi vurmuştur

O yüzden kimse ben beyaz demesin sütüne

Daha neler göreceğiz acaba

Konu dışı ama biraz ağır olmuş gibi.
Bu sitede benim rüyamda göremediğim arabalara binenler, arabasına araba bedeli kadar belki daha fazla masraf yapanlar, havuzlu villalarda oturanlar falan var.
Öyle yada böyle hepsini zan altında oldu şimdi.

Yigit-Y
24-11-2017, 20:21
Konu dışı ama biraz ağır olmuş gibi.
Bu sitede benim rüyamda göremediğim arabalara binenler, arabasına araba bedeli kadar belki daha fazla masraf yapanlar, havuzlu villalarda oturanlar falan var.
Öyle yada böyle hepsini zan altında oldu şimdi.

Hayat kısa şurda yazılanlarda hava civa

600k gitmiş

Biz buraya yaZsak zengin çokta totosunda :)

DOHC
24-11-2017, 21:20
Ortak arkadaşların dediğine göre mesajlari silip face i kapatip topuklamis......

997TT
24-11-2017, 21:26
Hala okuyor.... İlgınc.
Insanın basına hersey gelebılır,ıslerı rastgıtnez,batar hatta ceklerı yazılır,eve hacız gelır,cocugunun yatagına bıle elkonulabılır.... Ammaaaaa,sahtekarlık-düzenbazlık yada yalan dolan baska dava arkadas....
Kınunun en basından,durumu kabullenıp coZum ıcın yalandan da olsa adamlık gosterseydı,kımse bu kadar yuklenmezdı...

DOHC
24-11-2017, 21:35
Ortak arkadaşların dediğine göre mesajlari silip face i kapatip topuklamis......

İnstagramda kapanmış diyor ortak arkadaşlar.

Armageddon
24-11-2017, 21:44
Valla bu ülkede hukuk işlese, ya bu konunun açılmasına gerek kalmazdı, yada demir parmaklıklar ardında olurdun. O yüzden fazla bişey bekleme.

Gerçi bu ülkede, sıçan, osurandan yüzlü çıkıyorda neyse...
Bu ülkede eğitim sistemi düzgün çalışsa, bir şirkette yönetimde olmayan, ortak olmayan, hissedar olmayan birinin tutup demir parmaklıklar ardında olacağını düşünenler olmazdı büyük ihtimal…

Şimdi…. Önceden yazdığım gibi normalde daha başka mesaj yazma niyetim yoktu fakat olayın aslı astarının ne olduğunu öğrenmek için araştırma yaptım ve bu cevabı olayı gerçekten merak edenleri bilgilendirmek için yazıyorum. Yoksa derdim tüm zenginlerin para çarptığını düşünen insanlara cevap vermek değil.
1) En çok merak edilen (benim de merak ettiğim) konu. Bir ev 2 kişiye nasıl satılır?
- Öyle bir olay yok, bir villa bir alıcıya satılıyor. Fakat şirket aldığı kredileri ödeyemeyince yeni kredi almak için aynı villayı ipotek etme çözümü kararı veriliyor. İpotekle kredi alıp o da ödenemeyince ne yazık ki tapular gidiyor. Barmek, “evleri alanlarla bir olup” buna karşı dava açmasına rağmen tapular geri alınamıyor. Barmek, kendi elinde kalan evleri mağdur olan insanlara vermek istiyor ve çoğu kabul ediyor. Fakat aldığı villadan başkasını kabul etmeyen 5-6 kişi bu şekilde mağdur oluyor. BU KARARLARI VERENLER BARMEK İNŞAAT YÖNETİCİLERİ, ARABULLAR DEĞİL. ARABULLAR YILLARDAN BERİ SADECE ŞİRKETLERİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYOR! O yüzden sonradan abim ve ablam Barmek İnşaatın başına geçip borçları yapılandırıp insanların mağduriyetini gidermeye çalışıyor.

2) Evde bu hiç konuşulmadı mı?
- Bu soruyu soran arkadaş da konuyu bilmediğini belirtmiş zaten. Ben 2002 yılına kadar üniversitedeydim ve üniversiteyi İngiltere’de okudum. (Barmek’in zor durumu yüzünden son 2 yıl okul parasını ödeyemedik ve okula başvurup, devalüasyonu, ekonomik durumu vb. anlatıp taksitlendirdik.) Bütün bunların dökümanları mevcut, burada paylaşmak zorunda mıyım? Hayır. Aleyhime dava açılırsa mahkemeye sunarız. 2002 yılında Türkiye’ye döndüğümde ailem Azerbaycan’da elektrik dağıtım işine girmişlerdi ve bu yüzden gerek babam Hüseyin Arabul, gerek ablam ve abim daha çok Azerbaycan’daki işlerle ilgilendiler. Burdaki amaç Azerbaycan’da para kazanıp Barmek İnşaatı kurtarmaktı. Yani soran arkadaşın anlayacağı, ben 2002 yılından itibaren tek başıma yaşamaya başladım. Hiç bir zaman eve gelip babamla veya diğer kardeşlerimle iş konuşma durumum olmadı. Zaten ablam benden 11 yaş, abim ise 16 yaş büyük. Onlarla aynı evde herhalde en son 12 yaşındayken yaşamışımdır….
O yüzden diyorum burda bilip bilmeden çok yorum yapılıyor diye….
3) Madem bu forumda herkes her şeyi çok iyi biliyor, öyle 2 evrak ve kafadan atma hikayelerle kimseye dolandırıcı yakıştırması yapılamayacağını da bilmeli. Dolandırıcı olmak suçuyla Yönetim kurulu üyeleri hakkında bazı davalar açılmış ve bu davalardan beraat edilmiş. Türkiye’de hukuk sistemi güçler ayrılığı mevcutken bu kadar kötü değildi. O kadar kötü olsa zaten bu konuda sözü geçen davayı kaybetmezdi Barmek değil mi?

4) Armağan Arabul hukuki yollara baş vuracağım dedi, Aman Allahım!

- Yaklaşık on defa falan yazdım ama bazı insanlar zor anlıyor ne yapalım… Evet konuyla ilgili hiç bir ilgim yokken bu konuda şahsıma yapılan karalamalar, küçümsemeler, çekememezlikler, imalar vb. Için hukuki hakkım saklıdır.

5) Bu konu forum yöneticilerinden biri hakkında açılsaydı acaba bu kadar “fikir özgürlüğü” çerçevesinde saldırıya izin verilir miydi?
- Hiç sanmıyorum.

6) Hukukun kararını hiçe sayıp hukuki yollara baş vuracak olmam (!).
- Hani anlamayanlar var ya onlara bir kez daha anlatayım… BEN HUKUKUN KARARINI UYGULAYACAK BİRİMDE, YÖNETİMDE, ORTAKLIKTA VB OLMADIM. Kardeşim gerçekten bunu anlayamayacak kadar aptal mısınız? Kaç defa anlatayım bunu? Evet şirketler yıllardan beri borç ödüyor ve BORÇ ÖDENMESİ İÇİN KAZANILAN PARADA BENİM BÜYÜK BİR PAYIM VAR!

7) Bu konuya yazı yazıldıkça googleda yükseliyoruz ve forumun ratingi mi artıyor?
- Hadi hep beraber yazışmaya devam edelim ratingimiz düşmesin…

8) Madem şirketlerden alacağına dair senetlerin var, neden takip başlatmıyorsun?
- Size mi soracağım? Ben zaten yollarımı ayırdım ve önüme bakıyorum.
Anlamak isteyenler anlamıştır sanırım. Ben “yapmak zorunda olmasam dahi” gerçekleri anlattım. Her sorulan soruya verdiğim cevaplara kulp takıp bambaşka anlamlar yükleyip kendini tatmin etmeye çalışanlarla gerçekten uğraşamayacağım. Burda bana defalarca laf sokup tatmin olmaya çalışanlar kadar boş ve daha fazla bu konuya harcayacak vaktim yok, o yüzden daha fazla mesaj yazıp rating yüklemesi yapamayacağım, üzgünüm…
Herkese iyi forumlar.

Armageddon
24-11-2017, 21:46
Hala okuyor.... İlgınc.
Insanın basına hersey gelebılır,ıslerı rastgıtnez,batar hatta ceklerı yazılır,eve hacız gelır,cocugunun yatagına bıle elkonulabılır.... Ammaaaaa,sahtekarlık-düzenbazlık yada yalan dolan baska dava arkadas....
Kınunun en basından,durumu kabullenıp coZum ıcın yalandan da olsa adamlık gosterseydı,kımse bu kadar yuklenmezdı...

Murat sen bu konuyu baya sevdin sanırım. Ferrarilere, Porschelere falan binen biri olarak senin de bir yerlerden para çarpmış olman gerekiyor bu konuda yazılanlara göre.

Adamlık gösterme konusunu sen mi öğreteceksin bana? Sen kimsin pardon? Kuyruk acın var sanırım ki yazdıklarımı okuyup ANLAMANA rağmen işine gelmiyor.... Sana da iyi forumlar :)

Armageddon
24-11-2017, 21:47
Hala okuyor.... İlgınc.

Murat sen bu konuyu baya sevdin sanırım. Ferrarilere, Porschelere falan binen biri olarak senin de bir yerlerden para çarpmış olman gerekiyor bu konuda yazılanlara göre.

Adamlık gösterme konusunu sen mi öğreteceksin bana? Sen kimsin pardon? Kuyruk acın var sanırım ki yazdıklarımı okuyup ANLAMANA rağmen işine gelmiyor, benimle bir derdin mi var.... Sana da iyi forumlar :)

efe-E
24-11-2017, 21:57
https://i.imgur.com/M3W6ALI.png

hastayım bu foruma ya ;)

Onamdar
24-11-2017, 22:08
Hocam peki bu arkadaşın mağduriyetini çözümü adına herhangi bir adım attın mı.
Konunun tamamını okudum beni bağlamaz diye sıyrılmaya çalışman hiç hoş gözükmüyor. Tamam gerçekten senin hiç haberin olmayabilir ama profesyonel olarak yöneticisi olduğun bir şirket değil ki aile şirketi. Sonuçta sende varissin. Dediğine göre 5 6 kişi var mağduriyeti giderilememiş. Bu insanları toplayıp iyi niyet adına 24-36 ay vadeli protokol yapılsa hem sizin prestijiniz için hemde o insanlar için iyi olmaz mı. Kaç para maaş aldığın neye bindiğin beni ilgilendirmiyor ama biraz empati yap adamın 600 binlirası uçmuş gitmiş sen arabamı çizdiler diye konu açıyorsun ne düşünmesini bekliyorsun.

Yigit-Y
24-11-2017, 22:18
Valla

650k 650hp+

Yapamıyorum yoksa müridim çok benimde

By CrAzY
24-11-2017, 22:28
Bence dolandırılan kişilerde gayet efendi kişilermiş bir kaçı yırtık olsaydı ana haber bültenlerinde görmemiz büyük olasılıktı.

McKrop
24-11-2017, 22:53
Mağdurun ödediği para 2001 yılında 150.000USD. Peki şimdi karar çıksa mağduriyetin karşılanacağı söylense bugünün kuruna göre mi o yılın kuruna göre mi geri ödeme yapılır?

Eğer 2001 yılının kur hesabına göre yapılırsa (6 sıfır atılmamış zaman):
2001 Mayıs Ayı En Yüksek USD Satış Fiyatı: 1.211.960,00 TL

bu hesaba bakarsak; 150.000USD yaklaşık 183bin TL yapar 2001 yılı kur hesabına göre. Yani mağdur ettiği söylenen kişi kendi corvette'ini satarak bu mağduriyeti giderebilir. Kalan parayla kendisine 98 model tekrar corvette alabilir

Armageddon
24-11-2017, 22:56
Hocam peki bu arkadaşın mağduriyetini çözümü adına herhangi bir adım attın mı.
Konunun tamamını okudum beni bağlamaz diye sıyrılmaya çalışman hiç hoş gözükmüyor. Tamam gerçekten senin hiç haberin olmayabilir ama profesyonel olarak yöneticisi olduğun bir şirket değil ki aile şirketi. Sonuçta sende varissin. Dediğine göre 5 6 kişi var mağduriyeti giderilememiş. Bu insanları toplayıp iyi niyet adına 24-36 ay vadeli protokol yapılsa hem sizin prestijiniz için hemde o insanlar için iyi olmaz mı. Kaç para maaş aldığın neye bindiğin beni ilgilendirmiyor ama biraz empati yap adamın 600 binlirası uçmuş gitmiş sen arabamı çizdiler diye konu açıyorsun ne düşünmesini bekliyorsun.

Evet ben gereken adımları attım, beyfendinin telefon numarasını alıp şirket yöneticilerine ilettim ve aranması gerektiğini söyledim. Bu arada şirketin benim alacaklarımı da ödemesini umuyorum mağdur olanlar kadar yüksek meblağlar olmasa da.

Öte yandan araban çizildiğinde buraya konu açmışsın demişsin. Ne cevap vereceğimi bilemedim şimdi buna. Arabam çizildiğinde konu açmasaydım iyiydi çünkü benim vermediğim kararlar yüzünden insanlar mağdur oldu fakat soyadım tutuyor diye DÜN VEYA BUGÜN hiç bir karar mekanizmasında olmamama rağmen maaşımın tümünü mağdurlara vermem gerekiyor ki 15-20 yıl maaşım tamamen mağdurlara gitsin ben de çöpten bulduğum artıkları yiyeyim...Soyadım Arabul diye arabam falan olamaz benim. Çizilemez, biri çizerse de konu açamam.

Biz mağdur beyfendiyle özelden yazıştık, zaten birbirimizi tanımıyoruz, anlaştık bana teşekkür etti, onun dışında burda konuyla ilgisiz 50 kişiye olayı anlatmaya karar verdim diye bazıları kendini hakim bizi sanık yapmaya kalktı.

Armageddon
24-11-2017, 22:57
Bence dolandırılan kişilerde gayet efendi kişilermiş bir kaçı yırtık olsaydı ana haber bültenlerinde görmemiz büyük olasılıktı.

Sen şimdi bana dolandırıcı mı demek istiyorsun?

Armageddon
24-11-2017, 22:59
Konuyla ilgili 2-3 mesaj yazdım. Corvettei satalı 3 yıl olduğunu anlaman için daha kaç mesaj gerekiyor?

Armageddon
24-11-2017, 22:59
Mağdurun ödediği para 2001 yılında 150.000USD. Peki şimdi karar çıksa mağduriyetin karşılanacağı söylense bugünün kuruna göre mi o yılın kuruna göre mi geri ödeme yapılır?

Eğer 2001 yılının kur hesabına göre yapılırsa (6 sıfır atılmamış zaman):
2001 Mayıs Ayı En Yüksek USD Satış Fiyatı: 1.211.960,00 TL

bu hesaba bakarsak; 150.000USD yaklaşık 183bin TL yapar 2001 yılı kur hesabına göre. Yani mağdur ettiği söylenen kişi kendi corvette'ini satarak bu mağduriyeti giderebilir. Kalan parayla kendisine 98 model tekrar corvette alabilir

Konuyla ilgili 2-3 mesaj yazdım. Corvettei satalı 3 yıl olduğunu anlaman için daha kaç mesaj gerekiyor?

Tayfun-E30
24-11-2017, 23:05
Hay sen çok yaşa!

Bakıyorum da çekirdekler, rezerveler, buralar değerlenirler reklamlar vs...

Beyler adamın 600.000 TL helal parası uçmuş, geyik yapılacak yer değil burası.

burası inci sözlükmü? yönetim olarak mesaj atmak için atanlara, saçma sapan goygoy yapanlara bir yaptırım uygulamanızı öneriyorum..

buraek4
24-11-2017, 23:06
Öncelikle mağdur kişiye mağdur kişiye çok geçmiş olsun diliyorum. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama kendi adıma düşününceben 600k tl dolandırılsam ölene kadar g.. toplayamazdım herhalde tekrardan çok çok geçmiş olsun. Dolandıran şirketin ortağının oğlu olan kişiyede söylemek istediğim birkaç şey var. Evet işlerin içinde bulunmaya bilirsiniz bu işi sizde yapmamış olabilirsiniz. Ama biraz vicdanlı bir kişi olarak düşündüğünüz de hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz. Bu vatandaş size 150 bin dolar ödemiş ve eline geçen hiçbirşey yok. Bu ödenen paralar sizin okul taksidinize arabanızın kredisine, aracınızın yakıtına , evinizin kirasına yada kredisine bir şekilde gitti değil mi? Ve size hakkını helal etmeyen bir insan var. Bunu ciddi şekilde soruyorum hiç mi vicdanınız sızlamıyor rahatsızlık duymuyorsunuz? Şahsen babamın ortak olduğu şirket böyle bir olaya karış sa ve ben o şirketten ekmek yemiş olsam beni alakadar etmiyor şirket ile aşalakam yok demek yerine maddiyatımın yettiği çerçevede mağdura elimden geleni yapardım yada yapacağımı vaad ederdim. Gece yastığa kafanızı koyduğunuzda içiniz rahat ediyorsa bu yazdıklarımı hiç kaale almayın.

Armageddon
24-11-2017, 23:11
Öncelikle mağdur kişiye mağdur kişiye çok geçmiş olsun diliyorum. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama kendi adıma düşününceben 600k tl dolandırılsam ölene kadar g.. toplayamazdım herhalde tekrardan çok çok geçmiş olsun. Dolandıran şirketin ortağının oğlu olan kişiyede söylemek istediğim birkaç şey var. Evet işlerin içinde bulunmaya bilirsiniz bu işi sizde yapmamış olabilirsiniz. Ama biraz vicdanlı bir kişi olarak düşündüğünüz de hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz. Bu vatandaş size 150 bin dolar ödemiş ve eline geçen hiçbirşey yok. Bu ödenen paralar sizin okul taksidinize arabanızın kredisine, aracınızın yakıtına , evinizin kirasına yada kredisine bir şekilde gitti değil mi? Ve size hakkını helal etmeyen bir insan var. Bunu ciddi şekilde soruyorum hiç mi vicdanınız sızlamıyor rahatsızlık duymuyorsunuz? Şahsen babamın ortak olduğu şirket böyle bir olaya karış sa ve ben o şirketten ekmek yemiş olsam beni alakadar etmiyor şirket ile aşalakam yok demek yerine maddiyatımın yettiği çerçevede mağdura elimden geleni yapardım yada yapacağımı vaad ederdim. Gece yastığa kafanızı koyduğunuzda içiniz rahat ediyorsa bu yazdıklarımı hiç kaale almayın.

Yazdıklarımı okumadığınız veya gözden kaçırdığınız besbelli. Buna verebileceğim cevabı önceden verdim zaten.

Talih.b16
24-11-2017, 23:12

Vallaha kardeşim tarafsız yazayım ben.
Burda bu işi yaptık insanları madur ettik borcu ödemeye çalıyoruz desen, araçlarımızı sattık falan desen bizide dolandırdılar desen çalışıp ödemeye çalışıyoruz desen kimse sana burda birşey diyemez.
Ama sen bu süreçte, 2001 den sonra SS arabalar alıp extrem projeler yaparsan burda sana herkez tepki gösterir.
Birde maaşla yaptım kredi çektim dersen konu buralara kadar gelir.

Birde başka yerlerden yapılan alıntılar (ekşi ) 2003 de zaten sıkıntılı olduğunuzu yazıyor. Demekki inşaat patlayınca para başka yerlere aktı, akmasa komple patlar direk şirketler batar sende o extrem maaşı alıp o araçları yapamazdın.

Yani parayı ödemeden, siz para harcamaya devam etmişsiniz bunuda araçlardan s1000 lerde falan anlayabiliyoruz, gayet aşikar.
Konuda hasta olan insanlara geçmiş olsun, ölene olmuş sıkıntıdan onada allah rahmet eylesin.

Yigit-Y
24-11-2017, 23:13
Barmek Foreign Trade Inc. This user is not rated
Rate this User
Mr Armagan Arabul, General Manager
Esenboga Yolu 23.km Akyurt
Ankara, 06750
Turkey

Armagan Arabul
Former Director at Emek Elektrik Endustrisi AS

Şirket AdıBARIŞ ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ A.Ş.

General Manager
Şirket AdıETL Foreign Trade Inc.

Şirket AdıEMEK ELEKTRIK ENDUSTRISI A.S. 2006

bu bilgiler LinkedIn den alinmistir.

İyimiş

Görmedim duymadım bilmiyorum

Yazık valla

Ne takip ederdik projeyi nerden bileceksin

DOHC
24-11-2017, 23:14
[QUOTE=evliya;8412385]
Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Mevcut durumda size satılan villa da başka biri yaşıyor mu?

Nette 934 villa 918 daire diyor ve *aş*klı siyasetçilerin de adı geçiyor ev almak için başvuran. Bunlara özel şeyler yapılmıştır muhtemelen.

emir91
24-11-2017, 23:16
Arkadaşlar gerçekten bu konunun forumda çözülebileceğine inanıyormusunuz ortada zaten adli bir vaka var onlarca mağdur varmış söylenene göre tabiki arkadaşımızın maduriyeti karşılansın ama bu işin sonu çıkmaz yol...

DOHC
24-11-2017, 23:16
İyimiş

Görmedim duymadım bilmiyorum

Yazık valla

Ne takip ederdik projeyi nerden bileceksin

ELEKTRON INNOVATIV TECHNOLOGIEN GmbH
Founder & Director
Company NameELEKTRON INNOVATIV TECHNOLOGIEN GmbH
Dates EmployedJul 2017 – Present Employment Duration5 mos
LocationDresden, Saxony, Germany

BARIŞ ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ A.Ş.
Company NameBARIŞ ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ A.Ş.
Dates EmployedJan 2015 – Present Employment Duration2 yrs 11 mos
LocationAnkara, Turkey

VAEST Silikon ve Kompozit Uygulamaları A.Ş.
Deputy General Manager / Sales and Marketing Manager
Company NameVAEST Silikon ve Kompozit Uygulamaları A.Ş.
Dates EmployedJan 2013 – Sep 2015 Employment Duration2 yrs 9 mos
LocationAnkara, Türkiye

ETL Foreign Trade Inc.
General Manager
Company NameETL Foreign Trade Inc.
Dates EmployedJan 2009 – Dec 2012 Employment Duration4 yrs

EMEK ELEKTRIK ENDUSTRISI A.S.
Company NameEMEK ELEKTRIK ENDUSTRISI A.S.
Dates EmployedJan 2006 – Dec 2009 Employment Duration4 yrs

Armageddon
24-11-2017, 23:28
Vallaha kardeşim tarafsız yazayım ben.
Burda bu işi yaptık insanları madur ettik borcu ödemeye çalıyoruz desen, araçlarımızı sattık falan desen bizide dolandırdılar desen çalışıp ödemeye çalışıyoruz desen kimse sana burda birşey diyemez.
Ama sen bu süreçte, 2001 den sonra SS arabalar alıp extrem projeler yaparsan burda sana herkez tepki gösterir.
Birde maaşla yaptım kredi çektim dersen konu buralara kadar gelir.

Birde başka yerlerden yapılan alıntılar (ekşi ) 2003 de zaten sıkıntılı olduğunuzu yazıyor. Demekki inşaat patlayınca para başka yerlere aktı, akmasa komple patlar direk şirketler batar sende o extrem maaşı alıp o araçları yapamazdın.

Yani parayı ödemeden, siz para harcamaya devam etmişsiniz bunuda araçlardan s1000 lerde falan anlayabiliyoruz, gayet aşikar.
Konuda hasta olan insanlara geçmiş olsun, ölene olmuş sıkıntıdan onada allah rahmet eylesin.

Valla kardeşim yazdığın herşeye cevabımı önceden yazdım. Ben karşımdaki insana 50 kez aynı şeyi anlatmam, bir süre sonra vazgeçerim.

Benim yazdıklarım ve önceden cevapladıklarımı ANLARSAN yazdıkların şeyleri zaten cevapladığımı görürsün.

Saçma sapan yorumları kaale almayacağım ergen muhabbetiyle uğraşamam.

Emrecan-R
24-11-2017, 23:47
lüks arabaya binen herkes haram paraylamı biniyor? Öyle birşey okudum konuda.

Talih.b16
25-11-2017, 00:00
Valla kardeşim yazdığın herşeye cevabımı önceden yazdım. Ben karşımdaki insana 50 kez aynı şeyi anlatmam, bir süre sonra vazgeçerim.

Benim yazdıklarım ve önceden cevapladıklarımı ANLARSAN yazdıkların şeyleri zaten cevapladığımı görürsün.

Saçma sapan yorumları kaale almayacağım ergen muhabbetiyle uğraşamam.

Ben cevaplamadın demedimki?
İnsanlar bunlara takılmış, yorumlar bu yüzden böyle.

Senin verdiğin cevaplara dahada kızdılar yüklendiler.
Neyse herkese geçmiş olsun isallah çözülür.

rain man
25-11-2017, 00:10
Evet suçlanan arkadaşın da haksız yorumları var ama biraz abartıyorsunuz sanki gençler. Özellikle başkalarının acılarını daha çok alevlendiriyor bir çok yazılan.

Kim şirketin sahibi kim değil bizi ilgilendirmez. Umarız mağdur arkadaş ya yaptığı ödemeyi geri alır ya da istediği evi. Böylece en azından ailesine huzur gelir.

Baba parası ile sahip olup diğer insanları hor gören herkes o hor gördüğü adamın durumuna düşmeden göçmesin bu dünyadan ama her lüks arabaya binen adama haram yemiştir takısını takmak çok kötü bi niyetten gelmiyor mu?

Sert@ç
25-11-2017, 00:30
Benim anlamadığım bu goygoyun sebebi nedir ? Yazanların çoğu bu evlerin nerde olduğu ve maddi boyutunun ne kadar büyük olduğu konusunda fikri yok.
Olay mahkemelere intikal etmiş ve evliya kazanmış hak yerini bulmuş tabii bu süreçte para pul olmuş. Ama şuan yapılabilcek birşey varmı ? Emlak sektöründe olduğumuz için benimde bu siteden bir sürü tanıdığım mağdur var ancak yapacak birşey yok. Bankalar bile her yıl dolandırılıp veya iflas veren şirketler yüzünden milyonlarca dolar para kaybediyor ve parayı kaptırdıkları kişiyi lüks yaşantısını canlı canlı görüp birşey yapamıyor. Sanki bu konu açılana kadar kimse bu tarz olayları duymamış görmemiş başına gelmemiş. Yılların faizi, şuanki evlerin değeri ve mağdur sayısına bakarasak değil corvette veya camaro bugatti chiron satılsa kimsenin mağduriyeti gideremez. Unutmayın her koyun kendi bacağın asılır ancak şuanki muhabbette başka koyun asılmaya kalkılıyo belki sizinde başınıza bu durumun benzeri gelebilir bilemezsiniz...
Ne diyelim umarım evliya ve diğer kişiler en kısa sürede yaşadıkları maddi manevi zararları en kısa sürede karşılanır.

997TT
25-11-2017, 00:33

Adamlık gösterme konusunu sen mi öğreteceksin bana? Sen kimsin pardon? Kuyruk acın var sanırım ki yazdıklarımı okuyup ANLAMANA rağmen işine gelmiyor, benimle bir derdin mi var.... Sana da iyi forumlar :)
Neden sevıneyım,sadece "1" sebeb soyle? (Tabı ınsan kendınden bılır ısı,sen sevınırdın,acık net demek kı)
Para carpan dusunsun,ben halımden memnunum. Carpanları er yada gec goruyoruz,ipligı pazara dusuyor. Kımının hemen kımının zamanla....
Ben sana bır halt ogretecek degılım,adamlık zaten aıleden ogrenılır,sonradan "adam" olunmaz. Ben senın aıle mensubun olmadıgıma gore,ne bu heves?
Benım ne kuyruk acım olabılır kı? Her zaman dımdık duran kuyrugum var,senın kı baya acı cekmıs kı baskalarınıda oyle gormen dogal...
Benım dıs kapının mandallarıyla derdım olmaz.

dachosen
25-11-2017, 00:36

Baya kaliteli bi takımla olta atmışsın gerçekten tebrik ederim. Aile mesleğine devam edememe sebebin gayet açık.

Yazdıklarından çok net bir şekilde küçükken haberin olmadığını sonradan olmasına rağmen umursamadığını sonradan umursama nedeninin 'kredi ile' corvette in üstünün üstünü alamadığından sebep olduğunu anlayabiliyoruz.

En son olarak arkasına sığınabileceğin tek bir sütun kalır o da '' Hiçbir şey yapamazsınız ''

Tabi avukat aracılığı ile bunu kayıtlara geçecek hiçbir yerde yazmayacak kadar yönlendirmeli zekaya mevcutsun.

Umarım uzuuuun süreler yaşarsın.

Armageddon
25-11-2017, 00:54
Neden sevıneyım,sadece "1" sebeb soyle? (Tabı ınsan kendınden bılır ısı,sen sevınırdın,acık net demek kı)
Para carpan dusunsun,ben halımden memnunum. Carpanları er yada gec goruyoruz,ipligı pazara dusuyor. Kımının hemen kımının zamanla....
Ben sana bır halt ogretecek degılım,adamlık zaten aıleden ogrenılır,sonradan "adam" olunmaz. Ben senın aıle mensubun olmadıgıma gore,ne bu heves?
Benım ne kuyruk acım olabılır kı? Her zaman dımdık duran kuyrugum var,senın kı baya acı cekmıs kı baskalarınıda oyle gormen dogal...
Benım dıs kapının mandallarıyla derdım olmaz.

Sana da "lüks otomobiller alan biri olarak" açık açık laf sokulmasına rağmen umursamayıp bana bu konuda ikidir giydirdiğin için benim konuma sevindiğini düşündüm. İlkinde cevap vermedim fakat ikincisi yetti... Bir akıllı sen değilsin Murat :)

"Fazla mal haramsız olmaz" lafını umursamadığına göre halinden memnun olduğun kesin tabi. O yüzden adamlık konusunu falan konuşmayalım en iyisi.

Dış kapının mandallarıyla derdi olmayan da istenmeyen tüy gibi her yerde bitmez. Ne burda, ne paylaşım yaptığım diğer mecralarda. Tek akıllı sen değilsin

onur_S
25-11-2017, 02:19
Armageddon
Armağan Bey,

Biz de batmis sirketin maasli calisani olup fully built atmosferik corvette ve turbo camaro yapmak, bunlar yapilirken gundelik kosturmaya da yanina arac istiyoruz mecburen :)

.::EmrE::.
25-11-2017, 03:02
Şirketiniz canla başla para ödemeye çalışıyor,babanız kanser oluyor,anneniz vefat ediyor, siz Camaro ve Corvette alıp proje yapıyorsunuz. Üstelik bunları gerektiğinde makarna yiyerek ve kredi ödeyerek yapıyorsunuz...

Pek inandırıcı gelmiyor kusura bakmayın.

DOHC
25-11-2017, 06:43
Benim anlamadığım bu goygoyun sebebi nedir ? Yazanların çoğu bu evlerin nerde olduğu ve maddi boyutunun ne kadar büyük olduğu konusunda fikri yok.
Olay mahkemelere intikal etmiş ve evliya kazanmış hak yerini bulmuş tabii bu süreçte para pul olmuş. Ama şuan yapılabilcek birşey varmı ? Emlak sektöründe olduğumuz için benimde bu siteden bir sürü tanıdığım mağdur var ancak yapacak birşey yok. Bankalar bile her yıl dolandırılıp veya iflas veren şirketler yüzünden milyonlarca dolar para kaybediyor ve parayı kaptırdıkları kişiyi lüks yaşantısını canlı canlı görüp birşey yapamıyor. Sanki bu konu açılana kadar kimse bu tarz olayları duymamış görmemiş başına gelmemiş. Yılların faizi, şuanki evlerin değeri ve mağdur sayısına bakarasak değil corvette veya camaro bugatti chiron satılsa kimsenin mağduriyeti gideremez. Unutmayın her koyun kendi bacağın asılır ancak şuanki muhabbette başka koyun asılmaya kalkılıyo belki sizinde başınıza bu durumun benzeri gelebilir bilemezsiniz...
Ne diyelim umarım evliya ve diğer kişiler en kısa sürede yaşadıkları maddi manevi zararları en kısa sürede karşılanır.

Anladığım kadarı ile firma yıllardır mahkeme kararını uygulamıyor. Hak yerini henüz bulmamış.

erh
25-11-2017, 08:45
Evet bu olay senin yuzunden olmamis onu anladik. Ne sen calisandin nede mudur.. evet anladik sen yapmadin :) soyadin arabul diye bundan sorumlu tutulmak istemiyormusun? Guzel bi tercih bencede.. fakat madem oyle, reddi miras talebinde bulunabilirsin. Dersin ki arabul ailesinin sorumlu oldugu tum miras ve borclardan kendi haklarimdan feragat ediyorum. Bunu dermisin? Bence demessin.. maasli calismis olabilirsin fakat sirkein sahiplerinin bu surec edindigi morastan da hak sahibisin. Neyi var neyi yok beni ilgilendirmez. Bu kadar sure boyunca bu sirket parakazanamayip aile de birbirikim yapamamissa zaten kaybedecegin bisey olmaz. Eger varsa da demekkimaasli calismak bisey ifade etmiyor ztn gereken birikim aileden mevcut

997TT
25-11-2017, 08:54
Sana da "lüks otomobiller alan biri olarak" açık açık laf sokulmasına rağmen umursamayıp bana bu konuda ikidir giydirdiğin için benim konuma sevindiğini düşündüm. İlkinde cevap vermedim fakat ikincisi yetti... Bir akıllı sen değilsin Murat :)

"Fazla mal haramsız olmaz" lafını umursamadığına göre halinden memnun olduğun kesin tabi. O yüzden adamlık konusunu falan konuşmayalım en iyisi.

Dış kapının mandallarıyla derdi olmayan da istenmeyen tüy gibi her yerde bitmez. Ne burda, ne paylaşım yaptığım diğer mecralarda. Tek akıllı sen değilsin
Haha,sen nasıl bır ezıksın yahu,acımak bıle fazla sana...
Sen kendıne yandas arıyorsun ama yarası olan gocunur akıllı gecınen kişi... Ben ustume alınmıyorsam ve sen buna alınıyorsan,acıca da ıtıraf edıyorsan benden ne beklıyorsun?
Haram yemedıgım ıcın olabılır mı umursamamam adamın karekokü,zeka timsali? Ok,yaran acık secık belli ama herkesı kendın gıbı sanma....
Hahah,her satırında akıl ve zekadan bahseden kişi kendını bu kadar ele verır.
Eee ne demısler,kişi kendınden bılır işi...

///M RIDER
25-11-2017, 09:51
Beyler her iki tarafı da tanımam, konu sahibine çok geçmiş olsun zararı en kısa zamanda karşılanır umarım, armağan konu sahibine yardımcı olacağını söylemiş karşı tarafta teşekkür etmiş, bundan sonra arabul tarafı sözünde durup konu sahibinin zararını karşılamazsa yazılır çizilir yerden yere vurulur. Şuan burada kimse armağanın yerinde olmak istemez. Çok keskin lüzümsuz yazılar var fazla mal haramsız olmaz, haram yiyen ss e biner gibi, boktan yazılar. Şimdi arabul tarafı maduriyeti gidermek için adım atmazsa ve zararı karşılamazsa o zaman yazılanlar doğrudur.Peki ya zarar karşılanırsa ? o zaman ne olacak ? yazarken aile durumunu sürekli ifşa etmek bel altı vurmak oluyor.

AşkınS.
25-11-2017, 10:01
Düze çıkamayınca başkalarına saldırmak
Değişik :)

Armageddon
25-11-2017, 11:00
Haha,sen nasıl bır ezıksın yahu,acımak bıle fazla sana...
Sen kendıne yandas arıyorsun ama yarası olan gocunur akıllı gecınen kişi... Ben ustume alınmıyorsam ve sen buna alınıyorsan,acıca da ıtıraf edıyorsan benden ne beklıyorsun?
Haram yemedıgım ıcın olabılır mı umursamamam adamın karekokü,zeka timsali? Ok,yaran acık secık belli ama herkesı kendın gıbı sanma....
Hahah,her satırında akıl ve zekadan bahseden kişi kendını bu kadar ele verır.
Eee ne demısler,kişi kendınden bılır işi...

Sen şaka mısın? Ben üstüme alınıyorum, sen alınmıyorsun o yüzden ben suçluyum öyle mi? Bana sorulan soruya cevap verdiğimde gocunuyor mu oluyorum, senin kafan mı iyi?

Konu zaten benim adıma açılmış, üstüme alınacak durum mu var? Sense konuya girmesen tamam görmedin diyeceğim de adamlar açık açık “Lüks arabaya binen kesin haram para yemiştir” yazmasına rağmen onları görmezden gelip “adama bak hala konuyu okuyor” vb yazıp aklınca bana giydirip duruyorsun. Aynı facete kendi süper zekanla postlarımın altında yırtık dondan çıkar gibi yazdığın yorumlar gibi. Tribünlere oynama konusunda bir numarasın da forumdaki herkesi de aptal yerine koyma istersen…

Yandaş mı arıyorum? Senin yandaşlığın olmaz olsun dalga mı geçiyorsun? Bana destek olacaklar zaten telefonla, mesajla destek olduklarını belirtiyorlar. Burda bu kadar saçma sapan laf dönerken tutup kurtlar sofrasına atılmaları için neden yok.

Artık sana da laf yetiştirmeye niyetim yok, kendini hiç yorma Mike :)

On yaşında Camaro, Corvette alma konusuna bu kadar takıp dramatize eden arkadaşlara da önerim 10-15 yıl sonra böyle araç almak istiyorlarsa şimdi 1.6 bir araç alıp krediyle gitgide büyütebilirler aracı, ben öyle yaptım. Zor oldu evet, ama olabiliyor. Sanki modifiye dünyasında bir tek ben yemeden içmeden kesip araba modifiyesi yaptım. Benim bildiğim birçok insan var üstüne giysi almayıp arabasına egzoz alan. Burda yazan arkadaşların hiç para sıkıntısı yokmuş demek ki ne güzel.

Öte yandan, ben mağdur olan beyfendiye yardımcı olmak için elimden geleni yaptım, konunun takipçisi olmaya da devam edeceğim. Bu konuyla ilgilenmesem ve rahatsızlık duymasam burda bu kadar açıklama yapmaz, durumun neden böyle olduğunu araştırıp sizlerle de paylaşmazdım.

Şirketlerle ve yıllardır şirketleri yönetim biçimini eleştirdiğim ailemle (ki bu eleştirileri de facebookta yayınlamak zorunda kalmıştım önceden, gören görmüştür) tamamen yollarımı ayırdım, benim bile alacağım var dememe rağmen hala mirastan feragat edeceğini sanmıyorum vb. yazanlar var, herkese tek tek 50 kez aynı cevabı yazamayacağım. Facebookta da bunu zaten zamanında açıklamıştım, görenler gördü.

Facebooku ve instagramı da kapattım evet, çünkü oralarda benim özel hayatım var ve bu konu açıldıktan sonra bu hesaplar üstünden benim eşimi rahatsız eden şerefsizler oldu, onlar için de zaten gereği yapılıyor. Bu hesaplar benim hatamı arayan, hayatımı araştıran çakalların araştırma mecrası da değil. Hesapları kaçıp topuladı vb yazanlara da topuk hediye ediyorum.

Bundan sonra bana sorulan sorulara cevap veremeyeceğimi belirtmek isterim çünkü önceki yazılarımda konuyla ilgili sorulabilecek her türlü soruya cevabımı verdim ve aynı şeyleri tekrar tekrar konuşmanın anlamı yok. Forumdan da çıkıyorum, herkese iyi forumlar.

hddsheriff
25-11-2017, 11:12
Emek elektriğin ceo şu sensin , yönetim kurulu başkanıda baban. Buda mı gol değil ?

Yigit-Y
25-11-2017, 11:35
Forum yönetimi

Aslında referandum yapmalı

Üyelik atımı konusunda

Birisi en ufak düZenbanzlığı çıktığı an atatürk bayrağa saygısızlık yaptığı an

Üyeliğin silinmesi üzerine

Yoksa etraf lağam kokuyor yakışmıyor

Ne kadar dolandırıcılık konusu açılmış olan varsa atılsın

Burası temiz kalsın bari ülke moka batmış

GokhanRS
25-11-2017, 11:39
Konuyu bir kenara atın da, Yiğit kadar tehlikeli adam görmedim :)

Adam sazan avı yaptı resmen konuda :)

GokhanRS
25-11-2017, 11:48
Ulan bu nedir ya, sırf şu etiketleri okuyacağım diye tekrar tekrar giriyorum konuya.

Bu arada mağdur arkadaşlardan özür dilerim. Gırgır şamata yapmak hiç doğru değil aslında bu konuda ama belliki çok uzun yıllar geçmiş artık gülmeleri de gerekir biraz.

https://i.hizliresim.com/kXDJnA.png

wolrath
25-11-2017, 11:53
yahu dun halisaha macindan donuste gece ayiptir soylemesi pilav yedik , 16tl tuttu 15 verdik 1tl helal olsun dedi adamcagiz ama ben bugun arada 1 aklima geliyor da donuste vereyim diyorum uzerimizde kalmasin diye , bu kul hakkindan korkmuyor mu yahu insanlar? elbette mal mulk guzel hepimiz isteriz ama yastiga kafami koydugumda icim rahat etmeyecekse o arabaya motora yata bindigimde icim ciz eder, elim ayagim titrer yahu. vallahi insanlarin suratlari kece olmus...

spor arabaya da sadece haramla binilmez arkadaslar, insanlari tanimadan etmeden zul altinda birakmayin. anasi babasi dadisindan da kalabilir, illa herkes calip cirpiyor olamaz ama elbette insan ister istemez kusku duyuyor.

konu sahibine de gecmisler olsun. ben emekli oldugumda ölmüs olmazsam belki o kadar para alacagim. dusuncesi bile korkunc. allah sabir versin , kendim de hukuk magduru oldugum icin sanmiyorum ama insallah parasini geri alir.

armageddon sana da tavsiyem, gercekten artik yazma. hem sen hem diger kullanicilar icin. eger tam tamamiyle kendini burda ifsa edebilecek belgen varsa sun ortaya, yoksa hic baslama tekrar. adam bak magdurum demis ve masaya koymus. ortada da bir mahkeme sonucu var ve bu insan oyle soyadim tutuyo sadece bilmemnesinin bilmemnesi diyebilecegin bir kisi degil.

GokhanRS
25-11-2017, 11:59
wolrath sanırım sen Yiğit'i tanımıyorsun, bildiğin ironi veya laf sokma tarzı bir şey yapmış orada, kendisi zaten fakir değil. Aynı 6-7 yarış arabası alıp bindiği donemleride oldu:) yani ciddi söylese o laf kendine giderdi zaten. :)

Kubilay
25-11-2017, 12:02
Evliya bey çok geçmiş olsun. Umarım mağduriyetiniz en kısa sürede çözülür. Allah sabır versin çok üzücü insanın birikiminin böyle kolay bir şekilde yok olması.

Barmek holding ismini ve angora evlerini duymamıştım, araştırınca geçmişte büyük işler yapmış bir firma olduğu görülüyor. Bu mağduriyetin tam olarak sebebi nedir? Yani evlerin bitmemiş olması mı, aynı evin birden fazla sahibi olması mı? Bir de holdinge bağlı emek elektrik galiba, azerbaycanda batmış ve borçlarını da barmek inşaat üstlenmiş derken farklı olaylar var gibi işin içinde. Holdinge bağlı diğer kurumlar işler durumda görünüyor ama gelir gider bilemiyoruz, toplam mağdur sayısı ne kadar, toplam ödenmemiş mebla ne kadar ki 16 senedir herhangi bi şey yapılmamış, insan iyi düşünemiyor.

DOHC
25-11-2017, 12:04
Tabi ki özellikle kendisini tanıyan arkadaşlardan ricam, kendisine bu konuyu iletin. Varsa savunmasını ben de duymak istiyorum.

Mevcut durumda size satılan evde başkası yaşıyor mu?

M U R A T
25-11-2017, 12:06
@ evliya şimdi kazanılmış davanız var karşı tarafında hali vakti yerinde (Allah daha çok versin) mallarına tedbir koyduramıyor musunuz? kazanılan davanın bu konuyu neden çözemiyor.

Sormamın sebebi bende YEŞİL İNŞAAT'IN YAPTIĞI INNOVIA 4 MAĞDURLARINDANIM ve paramı yada evimi kurtarma derdindeyim bu konuda bilgilerinizi paylaşır mısınız?

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/58023-nnovia-techturkey-kampanya-11.html

DOHC
25-11-2017, 12:39
wolrath sanırım sen Yiğit'i tanımıyorsun, bildiğin ironi veya laf sokma tarzı bir şey yapmış orada, kendisi zaten fakir değil. Aynı 6-7 yarış arabası alıp bindiği donemleride oldu:) yani ciddi söylese o laf kendine giderdi zaten. :)

Değil Yiğit'i forumda hemen hemen kimseyi tanımıyorum. Ama böyle bir cümle yazınca aklıma ilk 997TT, ozans falan geldi.

onursumer
25-11-2017, 12:58
Mevcut durumda size satılan evde başkası yaşıyor mu?

Sanırım musterılere projeden satılan evler teslım edılmeden once sırket bu evlerıı ıpotek ederek kredı cekıyor odeyemıyınce banka baskasına satmıs vs orda ısler karısmıs sanırım teslıme kadar kımsenın haberı olmadıgından

SK10
25-11-2017, 13:30
Sanırım musterılere projeden satılan evler teslım edılmeden once sırket bu evlerıı ıpotek ederek kredı cekıyor odeyemıyınce banka baskasına satmıs vs orda ısler karısmıs sanırım teslıme kadar kımsenın haberı olmadıgından

konuyu güzel özetlemişsin abi burda dolandırıcılık yok ama mağdur etme olayı var ama yıllardır mağdur olunca dolandırılmış kadar olmuş insanlar şirketin bence bugün teker teker sattıkları evleri yani sözde satıp karşılığında ev vermedikleri müşterilerine para iadesi veya bir proje yapıp ev vermesi lazım projede kaç ev var kaç kişi mağdur bilmiyorum ama yanlış olan şirketin yıllardır insanları oyalıp dolandırıcı sıfatına düşmesi

onur_S
25-11-2017, 13:31
Insanlari aptal yerine koymamak lazim. Benim de ailemin sirketi var, durumumuz iyi sukur. Sirketin maasli calisaniyim ben de. Bu sirketin maasli calisani olmam, sirketin olanaklarindan faydalanmam; babamin parasini yemem oluyor kaba tabirle. Calissam da calismasam da bu para geliyor, ingilterede ya da kanada da okurken de geliyor.. Bu sirketler bir gun batarsa ben kendimi sorumlu hissederim. Demek istedigim; arkadaslar gonderdi sirketlerinizin isimlerini vs. bu sirketler sifirdan kurulmadi, hersey hukuk ya da kagit ustunde islemiyor, evet kimse sizden hicbirsey alamaz, kagit ustunde o batan sirketlerden alacaginiz da olabilir. Bunlari mahkeme yer, benim bildigim gayet luks araclara bindiginiz, bu araclarin bandrolleri, modifikasyonlari, kisaca yurutme masraflari, tv de gordugum yarislara katildiginiz ve bu challenge yarislarinin sezonluk bedellerini de az cok bildigim icin, parayi kolay harcadiginizi dusunuyorum. Belki yaniliyorumdur bir yandan da sizi tebrik ediyorum. Bu bataktan bu durumlara tirnaklarinizla kaziya kaziya gelmissiniz. Benim ailem de insaat sirketi sahibi, 2-3 daha sirketi var, dizelden baska araca binmezler..Tercih meselesi tabi ki kimseyi baglamaz.

Eriador
25-11-2017, 14:02
Artik sadece F1 de yaziyorum, Sohbeti es geciyorum seviye distinguished icin. Bu konuda ilk sayfayi okuduktan sonra yaziyorum bu msg I ( kim bilir digerleri nasil ? ) orada kaybolan emek , yatirim , para var ! Inci sozlukteki ergwn konulari gibi reserve , yer kapim ne demek ? Bokunu cikardiniz biraz beyninizi kullanin yazin saygisiz insanlar siz ev sahibi olucam derken o kadar para kaybedin ? Rug sagliniz nasil olucak ? Birde o sinirle bu aptal Ergen msglsrinuul kobuda gormek ? Ayip! Ayip

ghibli06
25-11-2017, 14:04
Armağanı da tanırım, projeyi de bilirim... dediğim gibi çok kişi mağdur oldu Angora da, binlerce konuttan bahsediyorum bu arada 50-100 değil, çok büyük projeydi, başta Çankaya belediyesi olmak üzere bürokrasi bir sürü engel çıkarttı oraya, aslen milletvekillerinin tahsisini aldığı bir alandı, Barmek de müteahhitliğini yapıyordu, o yıllarda ben de bir şirkette çalışıyordum patronlarım 3 tane villa almışlardı, herhalde 5-6 sene geç de olsa 4 duvar alabildiklerine şükredip neredeyse komple yıktırıp tekrar yaptırdılar, evin neresini tutsan elinde kalıyordu, fakat ilginçtir ki o evler katlayarak prim yapmaya başladı yani şu anda o rezil kaba hali ve yapısız olarak 2milyon TL nin üzerinde...

hadi benim kendi firmam hiç bir şeyden kaçamıyorum ne borç ne harç ama aile şirketlerinde işler göründüğü gibi olmuyor işte... eşim de şirket ortağı kendi ailesinde, şirket de öyle 2 masa 1 masa değil, Ankara vergi rekortmeni olmuş bir şirketler topluluğu, bazen oraya imza at şuraya vekalet ver vs diyorlar, her seferinde uyarıyorum ama kız ne yapabilir ki, vekalet vermem mi diyecek imza atmam mı diyecek? o da sadece maaş alıyor şirketten şaka değil ama ev olsun araba olsun sıkıntı olmadan alınıyor bir şekilde, yarın Allah korusun bir sıkıntı olsa üzerine ne düşer bilmiyorum, o nedenle burda Armağana sövüp saymanın ego tatmini haricinde kimseye faydası olmaz, zaten mevzu 2 araba satıp hesap kapatılacak şekilde olsaydı o iş Armağana bile kalmadan kapatılırdı ama benim bildiğim çok sayıda kişi var mağdur olan...

konuyu açan arkadaşımız inşallah sorununu çözer, davayı kazanmış, umarım tahsil edebilecek de bir durumu olur, kimse kimsede o kadar para bırakmamalı...

Eriador
25-11-2017, 14:19
Sinirle tek bir nefesle telden yazdigim icin hatalar olmus , ama msg gitmistir eminim

Dayı
25-11-2017, 14:43
Bülent yanlış hatırlamıyorsam angora iktidar milletvekillerinin ön ayak olması ile kurulmuştu. daha sonra seçimler de iktidar değişince problem başlamıştı.

Armağanı da tanırım, projeyi de bilirim... dediğim gibi çok kişi mağdur oldu Angora da, binlerce konuttan bahsediyorum bu arada 50-100 değil, çok büyük projeydi, başta Çankaya belediyesi olmak üzere bürokrasi bir sürü engel çıkarttı oraya, aslen milletvekillerinin tahsisini aldığı bir alandı, Barmek de müteahhitliğini yapıyordu, o yıllarda ben de bir şirkette çalışıyordum patronlarım 3 tane villa almışlardı, herhalde 5-6 sene geç de olsa 4 duvar alabildiklerine şükredip neredeyse komple yıktırıp tekrar yaptırdılar, evin neresini tutsan elinde kalıyordu, fakat ilginçtir ki o evler katlayarak prim yapmaya başladı yani şu anda o rezil kaba hali ve yapısız olarak 2milyon TL nin üzerinde...

hadi benim kendi firmam hiç bir şeyden kaçamıyorum ne borç ne harç ama aile şirketlerinde işler göründüğü gibi olmuyor işte... eşim de şirket ortağı kendi ailesinde, şirket de öyle 2 masa 1 masa değil, Ankara vergi rekortmeni olmuş bir şirketler topluluğu, bazen oraya imza at şuraya vekalet ver vs diyorlar, her seferinde uyarıyorum ama kız ne yapabilir ki, vekalet vermem mi diyecek imza atmam mı diyecek? o da sadece maaş alıyor şirketten şaka değil ama ev olsun araba olsun sıkıntı olmadan alınıyor bir şekilde, yarın Allah korusun bir sıkıntı olsa üzerine ne düşer bilmiyorum, o nedenle burda Armağana sövüp saymanın ego tatmini haricinde kimseye faydası olmaz, zaten mevzu 2 araba satıp hesap kapatılacak şekilde olsaydı o iş Armağana bile kalmadan kapatılırdı ama benim bildiğim çok sayıda kişi var mağdur olan...

konuyu açan arkadaşımız inşallah sorununu çözer, davayı kazanmış, umarım tahsil edebilecek de bir durumu olur, kimse kimsede o kadar para bırakmamalı...

ghibli06
25-11-2017, 14:47
Bülent yanlış hatırlamıyorsam angora iktidar milletvekillerinin ön ayak olması ile kurulmuştu. daha sonra seçimler de iktidar değişince problem başlamıştı.

aynen abi, ama üyeler karışıktı her partiden vardı... ortada Jet Fadıl gibi sadece maket yoktu, çok ciddi projeydi hatta o yıllardaki en büyük projeydi...

Onurkk06
25-11-2017, 15:25
Cok lüx araç plakası sorguluyoruz emin olun bazı araçların sicili ekg gibi çıkıyor 7 8 sayfa icra haciz rehin :) cok azının üstü temiz çoğı icralık rehinli emin olun mağdur abimiz de inşallah bir an önce parasına kavuşur benim o kadar param gitse yerimde duramazdım herhalde

DOHC
25-11-2017, 17:09
Artik sadece F1 de yaziyorum, Sohbeti es geciyorum seviye distinguished icin. Bu konuda ilk sayfayi okuduktan sonra yaziyorum bu msg I ( kim bilir digerleri nasil ? ) orada kaybolan emek , yatirim , para var ! Inci sozlukteki ergwn konulari gibi reserve , yer kapim ne demek ? Bokunu cikardiniz biraz beyninizi kullanin yazin saygisiz insanlar siz ev sahibi olucam derken o kadar para kaybedin ? Rug sagliniz nasil olucak ? Birde o sinirle bu aptal Ergen msglsrinuul kobuda gormek ? Ayip! Ayip

Bu konuda katılıyorum. Rezerve ne demek ya? Edit yok ki forumda. Neyi rezerve edip sonradan kullanacaksın?
Konuyu ilk okuyanlardan olduğunu ima için mi bu çocukca olay?

997TT
25-11-2017, 17:10
Oncekı yazdıgımı kısaca tekrarlayım; sırketler batabılır,ceklerı yazılabılır yada sırket yonetıcılere hacız gelebılır hatta bebegının yatagını bıle haczedebılırler.
Tıcarettır,olur. Konuyu nasıl ele alınıp yonetıldıgı onemlı. Amaaa,ınsanları magdur ederek yada sahtekarlıga basvurarak ısten sıyrılmak yada çıkar saglamanın adı cok baska.
Ben bılmyordum,yetkım yok yada sırket yonetıcısı degılım safsatalarına gırmedım bıle.
Haram paranın ustunde oturanların yazıları bellı zaten.
Kacıncı forumdan cıkısdı,habıre cıkıyor gelıyor...

coolvtec
25-11-2017, 17:56
Biz 600bin tl diyoruz ama evlerin şu anki değeri 2 milyon TL imiş.

AşkınS.
25-11-2017, 17:57
Oncekı yazdıgımı kısaca tekrarlayım; sırketler batabılır,ceklerı yazılabılır yada sırket yonetıcılere hacız gelebılır hatta bebegının yatagını bıle haczedebılırler.
Tıcarettır,olur. Konuyu nasıl ele alınıp yonetıldıgı onemlı. Amaaa,ınsanları magdur ederek yada sahtekarlıga basvurarak ısten sıyrılmak yada çıkar saglamanın adı cok baska.
Ben bılmyordum,yetkım yok yada sırket yonetıcısı degılım safsatalarına gırmedım bıle.
Haram paranın ustunde oturanların yazıları bellı zaten.
Kacıncı forumdan cıkısdı,habıre cıkıyor gelıyor...

Forum bağımlılık yapıyor abi
Lüleburgazdan bi arkadaş "ismi lazım değil " yeni yeni üyeliklerle geliyodu :D
O yüzden o biraz zor

SmT
25-11-2017, 19:04
Bu konuda katılıyorum. Rezerve ne demek ya? Edit yok ki forumda. Neyi rezerve edip sonradan kullanacaksın?
Konuyu ilk okuyanlardan olduğunu ima için mi bu çocukca olay?

Bu forumda espri kabiliyeti çok yüksek arkadaşlar var,yeri ve zamanında nokta atış yapıp güldürüyorlar birde onlara özenip eline yüzüne bulaştıran tayfa var,yazık...Sene bilmem kaç olmuş her dikkat çeken konuya hala reserved,çekirdek falan yazıyorlar,yaratıcılık yeteneği yok bari duyduklarımızı taklit edelim mantığı,bide hepsini geçtim bahse konu olay iç parçalayan cinsten,komikliğin yeri değil..

mert_can 41
25-11-2017, 19:15
O değilde benim takıldığım bir durum var yazılarımdan anlaşılmıştır zaten karşıt olduğumu ancak birinin eşine yazmak nasıl terbiyesizliktir bu her konuda söyleniyor bu kişileri ifşalayın uzaklaştıralım böyle bir şey olmaz olmamalı tamam nerden tutsan elinde kalıyorda bu kadar olmaz. Adam zaten istediği kadar ağlasın davayı kaybetmiş o parayı verecek bir şekilde.

MK8800
25-11-2017, 19:27
O değilde benim takıldığım bir durum var yazılarımdan anlaşılmıştır zaten karşıt olduğumu ancak birinin eşine yazmak nasıl terbiyesizliktir bu her konuda söyleniyor bu kişileri ifşalayın uzaklaştıralım böyle bir şey olmaz olmamalı tamam nerden tutsan elinde kalıyorda bu kadar olmaz. Adam zaten istediği kadar ağlasın davayı kaybetmiş o parayı verecek bir şekilde.

Aynen ticari mağduriyet bir yana ama aramızda böyle ***** çocukları varsa adı,soyadı,fotoğrafı ile konuya yazalım yerlerini bilsinler

atituti
25-11-2017, 20:09
kim kimin eşine yazmış merak ettim valla ? isim karalamakla işim olmazda armageddonla ilgili garip bir durum benimde basima geldi ( kendisini yuzyuze hic gormedim tanimadim forumlardan biliyorum)

Yigit-Y
25-11-2017, 20:23
Eşine yazan oç kimse buraya yazmaz

Da

İşim şu boyutu empati kuralım

Sizin 650.000 tl niz gitse ne yapardınız diye bir konu açsak

Mikail soda fabrikasından girer başkası nerden çıkar bilemem

Ne ekersen onu biçersin diye bir söz varya ahanda cuk

Mutlu Değerli
25-11-2017, 21:46
Evet beyler put your hands up

https://www.youtube.com/watch?v=mt3eLKblII4

Musiguns - Armageddon - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mt3eLKblII4)

GokhanRS
25-11-2017, 22:14
Ben forumda bulunan kimsenin böyle bir şey yaptığını sanmıyorum, Armageddon a hiç güvenmiyorum. Makarna korvet dedi orda gözümde yalancı oldu. Aramızda öylesi varsa zaten dislariz biz ama makarna ile korvet alanın lafıyla gaza gelmeyin.....

ghibli06
25-11-2017, 22:20
Facebooku ve instagramı da kapattım evet, çünkü oralarda benim özel hayatım var ve bu konu açıldıktan sonra bu hesaplar üstünden benim eşimi rahatsız eden şerefsizler oldu, onlar için de zaten gereği yapılıyor. Bu hesaplar benim hatamı arayan, hayatımı araştıran çakalların araştırma mecrası da değil. Hesapları kaçıp topuladı vb yazanlara da topuk hediye ediyorum.

bu siteden olduğunu sanmıyorum face ve instagram demiş...

Mutlu Değerli
25-11-2017, 22:22
https://www.youtube.com/watch?v=ovnJNSrTxv0

Porsche Cayman S 987 @Nurburgring. The first time @greenhell 🏁 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ovnJNSrTxv0)

maşaallah keyfiniz yerinde armaggedon bey

vectra-tuner
25-11-2017, 22:38
İkinci celseyi açıyorum ... Söz savunma makamında

BuRaK_eFe
25-11-2017, 22:47
Konu etiketine bir iki tane bende eklemiştim ama biri combo yapmış 😂😂

VTec_king
26-11-2017, 01:02
dairere alacak kişilere önerim,1. önceliğiniz devlet destekli yada büyük bir banka destekli projelerden yer almaya bakın,2. önerim satın alacağınız dairenin tapusunu aynı gün veren firmalardan yer alın,(terzi tabiki söküğünü dikemiyor bende dumankaya mağduruyum ritim istanbuldan aldığım evin 2 yıldır tapusunu alamıyorum)

KÖROĞLU
26-11-2017, 01:54
Konuyu açan kişinin mağduriyetine üzüldüm, umarım kesinleşen karar neticesinde kaybı tazmin edilir.

Bir kişinin eşine/çocuğuna vs böyle bir konudan ötürü yazmak / taciz etmek nasıl bir karaktersizliktir onu da anlamak zor.
armageddon'un haklı olduğu bir nokta var olayların yaşandığı dönemde ve sonrasında adı geçen firmada
hukuki olarak sonuç doğuracak bir pozisyonda değilse (yk üyesi vb) yüklenmek yersiz bir durum.
Diğer taraftan Ahmet bunu yaptı Mehmet bunu yaptı diyerek olayı olduğundan basit göstermek de doğru değil.
Neticede o şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapan kişiler ( bu durumda aile bireyleri oluyor arkadaşın) faaliyet dönemi sonunda yönetimi "ibra" ediyorlar.

İbra nedir için bilgi niteliğinde bir yazı : Şirketlerde İbra Edilmemenin Sonuçları (http://www.muhasebetr.com/yazarlarimiz/cevdet/085/)

Finansal tablolar üzerinden gerekli açıklamalar, hesap kontrolleri vs ortaya konur ya onaylanır ya red edilir.
Bu tabloları herkes derinlemesine bilmeyebilir/ bilmek zorunda da değil ama tacirin basiretli iş adamı olarak davranması gerekir.
Görülüyor ki bu tam olarak hayata geçmemiş, yönetimsel boşluklar vs firmayı zora sokmuş ve bu noktaya gelinmiş.

Diğer taraftan hukuki olarak bağlantısız olmak, aynı aileye mensup olup bu yaşananlardan haberdar olmamak anlamına gelmiyor.
En azından empati yapıp 150K usd'm gitseydi ve (ilgili ya da ilgisiz)karşı tarafın aile bireyleri lüks yaşasa ne hissederdim sorusu sorulmalı.
Kap'a yapılan bazı açıklamalara göz gezdirdim birçok borcu devralıp ödemesi yapılmış, aynı performansın konuyu açan arkadaşın alacağı içinde gösterilmesi dileğiyle.

Kişinin kazandığı bizi ilgilendirmez, umarım çok daha fazla kazanırsınız ama makul sayılabilecek tecrübeme dayanarak söylüyorum (meslek gereği) fab. müd, idari işler müd. satın alma md. gibi bir çok pozisyonda olan kişilerin aldıkları maaşa vakıfım öyle corvet vb ss araçlarla pek haşır neşir olmuyorlar.

Arkadaşın linked'in deki firma bilgileri eğer güncel ise bir tutarsızlık var. Firmanın kap'a yaptığı bildirimde (link aşağıda)

KAP linki, bilgiler kamuya açıktır, adı üstünde KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU

KAP (https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/4028e4a241a25fcb0141a289218b0302)

Linkedin https://i.hizliresim.com/By1NkV.jpg

Barmek için YK üyesi olan kişilerin Emek elektrik ve Barış Sav. San. firmalarında da YK üyeleri olduğu görülüyor.

Bir postta ilişkim yok denmiş ama çalışılan şirketin (Tekrar belirtelim dayanak noktası linkedin, bilgi yanlış ta olabilir, iddia etmek doğru olmaz)
YK üyesi aile bireylerini içeriyor. Dolayısıyla hem alacağımı alamıyorum demek ve aynı şirketler grubunda halen çalışıyor olmak ironik.

Ülkemizin güzel tarafı!!! A.Ş'lerin sorumluluklarının ortakların sermayesi ile sınırlı olması. (müteselsil ve mal varlığı ile sorumluluk yok)
Adı geçen şirket için yazmıyorum bunu belirteyim, geçmiş yıllarda cahil insanlar üzerine (biraz para karşılığı şuraya imza at tarzında) bu tarz şirketler açılıp mağdur edilen çok insan gördük / duyduk.
Yasa da boşluk var demek doğru değil ama biz biraz suyunu çıkarıyoruz bu işlerin, herkesin malumu kafamız 3 kağıtçılığa daha iyi çalışıyor.

Diğer taraftan makarna ve corvette ilişkisi gerçekten enteresan. Şuraya yazan bir çok adamın (ben de dahil) ömründe göremeyeceği bir rakamı ödemiş olan (mahkeme harçları ve avukatlık ücretleri de hatırı sayılır rakamlar) ve karşılığında alması gerekeni alamayan bir mağdur var, buna makarnalı bir cevap vermek değişik bir tutum olmuş.

Konuyu başından beri takip diyorum. Zaten konu sahibi tarafından yasal olarak sonuç doğurmuş bir durum olduğundan ve muhatap gösterilen kişinin verdiği cevaplara istinaden bir post yazmakta beis görmedim.

Amacım kimseyi yargılamak değil (haddim de değil) sadece bazen gözden kaçan noktalar oluyor yakaladığım kadarıyla ve belki katkısı olur bazı arkadaşlara diye paylaşmak istedim.

Bu konudan da çıkan ders : Karşılığını hemen alıp faydalanabildiğin ticareti yapacaksın. Bunu innovia konusunda da gördük.

Temelden projeden bir daire almak üzücü sonuçlara yol açabiliyor. En güzeli eskilerin yaptığı al gülüm ver gülüm.

Taşınmaz satış vaadi ile ilgili olarak faydalı bir yazı.

Gayrimenkul (Taşınmaz) Satış Vaadi Sozleşmesi (https://barandogan.av.tr/blog/gayrimenkul-hukuku/gayrimenkul-tasinmaz-satis-vaadi-sozlesmesi-nedir.html)

evliya
26-11-2017, 10:46
[QUOTE=evliya;8412385]
Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Mevcut durumda size satılan villa da başka biri yaşıyor mu?

Nette 934 villa 918 daire diyor ve *aş*klı siyasetçilerin de adı geçiyor ev almak için başvuran. Bunlara özel şeyler yapılmıştır muhtemelen.

Tapu sahibi kişi, bildiğim kadarıyla bir başkasına sattı. Ancak şuan kim oturuyor, bilmiyorum.

evliya
26-11-2017, 10:52
Evliya bey çok geçmiş olsun. Umarım mağduriyetiniz en kısa sürede çözülür. Allah sabır versin çok üzücü insanın birikiminin böyle kolay bir şekilde yok olması.

Barmek holding ismini ve angora evlerini duymamıştım, araştırınca geçmişte büyük işler yapmış bir firma olduğu görülüyor. Bu mağduriyetin tam olarak sebebi nedir? Yani evlerin bitmemiş olması mı, aynı evin birden fazla sahibi olması mı? Bir de holdinge bağlı emek elektrik galiba, azerbaycanda batmış ve borçlarını da barmek inşaat üstlenmiş derken farklı olaylar var gibi işin içinde. Holdinge bağlı diğer kurumlar işler durumda görünüyor ama gelir gider bilemiyoruz, toplam mağdur sayısı ne kadar, toplam ödenmemiş mebla ne kadar ki 16 senedir herhangi bi şey yapılmamış, insan iyi düşünemiyor.

Teşekkürler. Buradaki asıl mağduriyet benim parasını ödediğim evin, daha önce kredi karşılığında bir başkasına satılmasından kaynaklanıyor. Barmek İnşaat iflas ederken, Barmek Holding'e ait diğer şirketler ticaret hayatına devam ediyor. Holding sahiplerinin hayat standartlarında iflas etmiş bir şirket sahibine benzeyen bir değişiklik olmadı.

evliya
26-11-2017, 10:55
@ evliya şimdi kazanılmış davanız var karşı tarafında hali vakti yerinde (Allah daha çok versin) mallarına tedbir koyduramıyor musunuz? kazanılan davanın bu konuyu neden çözemiyor.

Sormamın sebebi bende YEŞİL İNŞAAT'IN YAPTIĞI INNOVIA 4 MAĞDURLARINDANIM ve paramı yada evimi kurtarma derdindeyim bu konuda bilgilerinizi paylaşır mısınız?

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/58023-nnovia-techturkey-kampanya-11.html

Dava tarafı Barmek İnşaat, boş bir şirket olarak görünüyor dolayısıyla tedbir koyulacak malları yok. Şirket bilinçli olarak boşaltılmış. Sizin konunuzu da inceleyip, yardımcı olmaya çalışıcam.

evliya
26-11-2017, 10:56

Bankadan kredi çekilmemiş, bir başka şahıstan para alıp evin tapusunu o şahsın üstüne yapmışlar. Daha sonra da aynı evi bana satmışlar.

evliya
26-11-2017, 11:34
Armageddon
Armağan Bey'le özelden yazıştığımız doğrudur. Kendisi benden telefon numaramı istedi, ailenin diğer üyelerinden biri tarafından aranacağımı söyledi. Ancak 16 yıllık gelenek bozulmadı, yine aranmadım... Mağduriyetimi gidermek yönünde bir çaba göremedim.

Yalnız Armağan Bey'in bahsettiği gibi 'ben öğrenciydim, haberim yok' şeklindeki yazısına karşılık, o yıllarda Beyaz Enerji davasında Hüseyin Arabul'un muhasebecisinin ifadesinde Armağan Bey'in de bu işlerin içinde olduğu belirtiliyor: Evlerin satışları için alınan paralar Armağan Bey'in emanetine veriliyormuş! Armağan Bey'in Angora Evlerinde tapu sahibi olduğu belirtiliyor.

Son olarak batık Barmek İnşaat'ın kardeş şirketleri Emek Elektrik A.Ş ve Barış Savunma Endüstri A.Ş 2017 yılında verdikleri demeçte 70 milyon dolar tutarında yeni bir yatırıma hazırlandığını ifade ediyor. Keşke yatırım planlamadan önce, daha önce mağdur ettikleri insanların hakkı ödemeyi de düşünselerdi..
Yatırımın linki:
2. Osb'ye Savunma Sanayi Yatırımı - Erzurum Haberleri (http://www.milliyet.com.tr/2-osb-ye-savunma-sanayi-yatirimi-erzurum-yerelhaber-1772138/)

Armağan Bey'in Angora Evleri'yle olan ilişkisi:
https://i.hizliresim.com/1Go0aN.jpg (https://hizliresim.com/1Go0aN)
https://i.hizliresim.com/8Nro31.jpg (https://hizliresim.com/8Nro31)

haber linki: ‘Beyaz Enerji’de tutukluluğa devam (http://arsiv.ntv.com.tr/news/106017.asp)

MBuğra
26-11-2017, 11:54
Teşekkürler. Buradaki asıl mağduriyet benim parasını ödediğim evin, daha önce kredi karşılığında bir başkasına satılmasından kaynaklanıyor. Barmek İnşaat iflas ederken, Barmek Holding'e ait diğer şirketler ticaret hayatına devam ediyor. Holding sahiplerinin hayat standartlarında iflas etmiş bir şirket sahibine benzeyen bir değişiklik olmadı.

Manası çok derin

https://youtu.be/WYqVj1CuPL8

997TT
26-11-2017, 13:22
evliya,tekrar gecmıs olsun ancak sahtekarca kendını savunup,konuyu carpıtan kişilikten beklentınız olmasın.
Siz a konusunu yazarken,şahsıyetsız sahız c konusundan gırıp z konusundan cıkar,bırıbırıne baglamaya calısıp konuyu saptırdıgı gıbı,akıllı gorunup yıne kendını ihbar edıp ıplıgını pazara dusurur.
Umarım fazlasıyla paranızı kurtarırsınız....

ssdriver
26-11-2017, 14:36
facebookta bu konuyu açan arkadaşım sayesinde olaydan haberim oldu. sonra baktık vatandaş tüm sosyal medya hesaplarını kapatmış. bunun üzerine "topuklamış" kelimesini kullanan da benim.

beyfendi mağduriyetleri çözmekle ilgileneceğine face'de yazdığım bir cümle üzerinden forumda bana laf sokma çabasına girmiş. ki face de aynı konuda kendisi de yazıyordu. sosyal medya hesaplarını arkadaşı olmayan kişilere kapatabilirdi. toptan kapatmayı seçtiyse saklamak istediği şeyler var demek ki. güzel purolu, viskili porşlu fotolar vardı. neden kapattı anlayamadık :)

mağdur olan arkadaşa Allah sabır versin. çok can sıkıcı bir durum. inşallah yakın zamanda çözülür.

zaten herkes yazmış. armağan bey'in anlattığı herşey tutarsız. yok ben öğrenciydim, babamla abimle iş konuşmadık hiçbir zaman vs. sonra bakıyoruz dava dosyasında ev parasını aldığı ortaya çıkıyor falan. ev üzerinden kredi çektik diyor , evi başkasına sattığı ortaya çıkıyor vs.

bu olay gerçekten forum tarihinin en büyük rezil oluşu. ben böyle birşeyin içinde olmasam bile bu tip bir olayı ailemden biri yapmış olsa insan içine çıkamam utancımdan. ama adam buna rağmen gelmiş forumda milleti tehdit ediyor.

keşke hiç yorum yapmasaydı da olay bu kadar kepaze bir duruma gelmeseydi. inşallah bu açıklamaları gider mahkemede de yapar da mağdur olan kişilerin bir an önce mağduriyetleri son bulur.

ontheair
26-11-2017, 14:41
On yaşında Camaro, Corvette alma konusuna bu kadar takıp dramatize eden arkadaşlara da önerim 10-15 yıl sonra böyle araç almak istiyorlarsa şimdi 1.6 bir araç alıp krediyle gitgide büyütebilirler aracı, ben öyle yaptım. Zor oldu evet, ama olabiliyor. Sanki modifiye dünyasında bir tek ben yemeden içmeden kesip araba modifiyesi yaptım. Benim bildiğim birçok insan var üstüne giysi almayıp arabasına egzoz alan. Burda yazan arkadaşların hiç para sıkıntısı yokmuş demek ki ne güzel.

2001 yılında satış işlerine vs aklın ermiyordu ama şirketin zor durumunu bilip, okulundan taksit yapılmasını istemişsin. Sonra yine aynı şirketlerde yönetici olarak işe başlayıp, kredi alıp (ki bankalar öyle her maaşlı çalışana git de camaro al diye kredi vermiyor) araç yüklüyorsun. Bu arada baban kanser oluyor üzüntüden stresten, sen makarna yedim araba yürüttüm diyorsun. 2014 yılında maaşlar ödenmeye başlıyor herhalde yine ki Volkicar'da falan yarışıyorsun. Maliyeti de az değil Volkicar'da yarışmanın iyi biliyorum. Üstelik şirin sevimli mavi aracında sponsor giydirmesi de yok.
Yani şirket zorda, aile birbirine girmiş, ortalık yangın yeri. arada kayıplar yaşanmış, tutuklama kararları falan var ortada. Tüm bunlar olurken sen kredi çekip, makarna yiyip, araç yapıyorsun, pistte yarışıyorsun falan. Bizim buralarda buna mahalle yanarken o...u saçını tarar derler.

Yigit-Y
26-11-2017, 14:53
Hukuki mücadele hakkım saklıdır

Sanki sigorta poliçesi

Ben bu cümleye takıldım

Herşeyi geçtim :)

ssdriver
26-11-2017, 15:27
Hukuki mücadele hakkım saklıdır

Sanki sigorta poliçesi

Ben bu cümleye takıldım

Herşeyi geçtim :)

Sanal ortamdan hakaret edenleri mahkemeye verir, birkac bin dolar da onlardan kopririm diyor :o

Yigit-Y
26-11-2017, 15:43
Bunlar hep şeyma subaşından sonra çıktı :)

Armageddon
26-11-2017, 16:06
facebookta bu konuyu açan arkadaşım sayesinde olaydan haberim oldu. sonra baktık vatandaş tüm sosyal medya hesaplarını kapatmış. bunun üzerine "topuklamış" kelimesini kullanan da benim.

beyfendi mağduriyetleri çözmekle ilgileneceğine face'de yazdığım bir cümle üzerinden forumda bana laf sokma çabasına girmiş. ki face de aynı konuda kendisi de yazıyordu. sosyal medya hesaplarını arkadaşı olmayan kişilere kapatabilirdi. toptan kapatmayı seçtiyse saklamak istediği şeyler var demek ki. güzel purolu, viskili porşlu fotolar vardı. neden kapattı anlayamadık :)

mağdur olan arkadaşa Allah sabır versin. çok can sıkıcı bir durum. inşallah yakın zamanda çözülür.

zaten herkes yazmış. armağan bey'in anlattığı herşey tutarsız. yok ben öğrenciydim, babamla abimle iş konuşmadık hiçbir zaman vs. sonra bakıyoruz dava dosyasında ev parasını aldığı ortaya çıkıyor falan. ev üzerinden kredi çektik diyor , evi başkasına sattığı ortaya çıkıyor vs.

bu olay gerçekten forum tarihinin en büyük rezil oluşu. ben böyle birşeyin içinde olmasam bile bu tip bir olayı ailemden biri yapmış olsa insan içine çıkamam utancımdan. ama adam buna rağmen gelmiş forumda milleti tehdit ediyor.

keşke hiç yorum yapmasaydı da olay bu kadar kepaze bir duruma gelmeseydi. inşallah bu açıklamaları gider mahkemede de yapar da mağdur olan kişilerin bir an önce mağduriyetleri son bulur.

Benim yeniden konuya yazı yazmam için yapılan şerefsizlikler artık yetti!

Puroyu bırak hayatımda bir kez sigara içtiğimi gören, viski içtiğimi gören varsa kendimi kameralar karşısında Boğaziçi köprüsünden atarım! Sen benim purolu viskili fotoğrafımı gördüğüne annen kardeşin eşin üstüne yemin eder misin?

Ben yazdıklarım için ederim!

Karıma laf ettiler diyorum yazılanlara bak! Sen ve senin gibiler yüzünden sosyal medyadan çıktığımı anlamayanın aklına da şaşarım!

Amacınız beni kışkırtmak farkındayım ama bu iş burada bitmeyecek. Hukuki hakkım saklı falan değil. Bana bu şekilde hakaret edip aşağılayan herkes hesap verecek!

Bu arada beni seven arkadaşlarımdan da rica ediyorum lütfen "senin hakkında şunu yazdılar," falan diye mesaj atmayın. Avukatım zaten ilgileniyor bu forumla, ben bu kadar kişisel saldırı karşısında kendimi gerçekten zor tutuyorum çünkü...

Bundan sonraki kişisel saldırıların hepsini iade ediyorum, gerekenlerle mahkemede hesaplaşacağız!

997TT
26-11-2017, 16:12
Kacıncı donuş bu? Donmedolaba bındık,forumca ızlıyoruz...
Rezil olunur,her ınsan hata yapar ama sıvamak bambaska bırsey....
Tebrık ederım tekrar.

997TT
26-11-2017, 16:18
Armageddon
Armağan Bey'le özelden yazıştığımız doğrudur. Kendisi benden telefon numaramı istedi, ailenin diğer üyelerinden biri tarafından aranacağımı söyledi. Ancak 16 yıllık gelenek bozulmadı, yine aranmadım... Mağduriyetimi gidermek yönünde bir çaba göremedim.

Yalnız Armağan Bey'in bahsettiği gibi 'ben öğrenciydim, haberim yok' şeklindeki yazısına karşılık, o yıllarda Beyaz Enerji davasında Hüseyin Arabul'un muhasebecisinin ifadesinde Armağan Bey'in de bu işlerin içinde olduğu belirtiliyor: Evlerin satışları için alınan paralar Armağan Bey'in emanetine veriliyormuş! Armağan Bey'in Angora Evlerinde tapu sahibi olduğu belirtiliyor.

Son olarak batık Barmek İnşaat'ın kardeş şirketleri Emek Elektrik A.Ş ve Barış Savunma Endüstri A.Ş 2017 yılında verdikleri demeçte 70 milyon dolar tutarında yeni bir yatırıma hazırlandığını ifade ediyor. Keşke yatırım planlamadan önce, daha önce mağdur ettikleri insanların hakkı ödemeyi de düşünselerdi..
Yatırımın linki:
2. Osb'ye Savunma Sanayi Yatırımı - Erzurum Haberleri (http://www.milliyet.com.tr/2-osb-ye-savunma-sanayi-yatirimi-erzurum-yerelhaber-1772138/)

haber linki: ‘Beyaz Enerji’de tutukluluğa devam (http://arsiv.ntv.com.tr/news/106017.asp)
Bunun gıbı onlarca iplik pazara serıldı ama ısıne gelmeyenlerı cevaplama,sonra "avukat" kelımesının ardına saklanarak mılletı tehdıt et. Iyımıs be...
Yahu elle tutulur seylere,ozellıkle magdur kişiye verecek cevabın yoksa neden bu kadar sıvıyorsun.? Bu kadar kendı ayagına "ustuste" sıkan gormedım.
Alt tarafı forum,buradan cıkıyorum(kı dogru idi) dıyorsun ama yıne donuyorsun... Demek kı yazılanlar yada yazanlar senın ıcın kıymetlı,belkıde forumun kendısı.
En kotu karar,kararsızlıktan ıyıdır.

ssdriver
26-11-2017, 16:23
Adami tanimam etmem ihale bende kaldi :) facebook konusundan cikmasaydin ordan devam ederdik. Benim.olmadigim ortamda arkamdan atip tutmak nerden cikti anlamadim ki. Ha konunun benle uzaktan yakindan alakasi da yok. Siz bence insanlari tehdit etmek yerine konuya odaklanin da milletin 2.5 trilyon parasi buharlasmis yazik gunah...

rebelh
26-11-2017, 16:32
Armageddon

Yatırımın linki:

şu yazılanların üstüne gerçekten ülke hukukunda sıkıntılar olduğu konusunda ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz
10bin kişilik forum hukukuna gelecek olursak en azından hak etmeyen birinden forum bazında itibarı elinden alındı
2.1 trilyon o evlerin şu anki değeri ss e binseniz ne olur lineaya bilseniz ne olur her şey gün yüzü gibi ortada

size de selamlar avukat bey allah hayırlı kazançlar versin !!