PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil! Dubaiden Facetimeli İphone 7 Alımı

Drive Fast
23-11-2017, 22:03
Abilerim kardeşlerim yardıma ihtiyacım var, arkadaşım dubaiye gitti bana iphone 7 alması için para vermiştim ama şöyle bir sikinti var dubaide satılan butun telefonlarda görüntülü konuşma özelliği yok, ve kesinlikle sonradan eklenemiyor anakartlari farklı, apple in kendi getirdiği telefonlarda da haliyle facetime bulunmuyor ama ithalatçı firmalarin getirdiği facetimeli iphonelar piyasada bulunuyor arkadaşım bu facetimeli cihazlari nerden bulabilir yarin mall of emirates e gidecekmis. Daha önce dubaiye gidip telefon almis veya tanidigina getirtmis biri varsa bana yardimci olabilirmi çok zamanimiz yok

ÖmerF.Bayar
23-11-2017, 22:05
Heryerden bulur, naif e gitsin FaceTime lı ve FaceTime siz olarak 2 ayrı fiyat sunarlar,
Mall of emirat s de aynı şeklinde olacaktır daha pahalıdır ama,

alper_pug
23-11-2017, 22:39
Hangi mağaza bilemiyorum ama Dubai'den abim kendine aldı hiç bir sorun yok. Önümüzdeki ay ben de Dubai'den kendime X alacağım inş :D

Revolution
23-11-2017, 23:14
200 lira fark ediyormus heralde. Alttaki mesaji bi arkadasim atmisti.

"Eğer ben avm'lerden almak istemem, biraz risk ama fiyatı da ucuz olsun dersen, adresin direkt Banyas square tarafları. Bur dubai, deira ve computer plaza olmalı. Buralarda yapabildğin kadar pazarlık hakkın. Bizdeki doğubank tarzı düşünebilirsin. Ürünleri alırken, daha önce paketin açılmış olması imei durumları gibi serial falan kontrol etmekte yarar var elbet."

arda35
23-11-2017, 23:20
Satıcıya sorunca söyler gerçi ama yine de üretim koduna bakıversin. Kutunun üzerinde yazıyor zaten.

https://forum.donanimhaber.com/iphone-7-ve-iphone-7plus-yurt-disi-cihaz-genel-konu--120748094

Drive Fast
24-11-2017, 00:52
200 lira fark ediyormus heralde. Alttaki mesaji bi arkadasim atmisti.

"Eğer ben avm'lerden almak istemem, biraz risk ama fiyatı da ucuz olsun dersen, adresin direkt Banyas square tarafları. Bur dubai, deira ve computer plaza olmalı. Buralarda yapabildğin kadar pazarlık hakkın. Bizdeki doğubank tarzı düşünebilirsin. Ürünleri alırken, daha önce paketin açılmış olması imei durumları gibi serial falan kontrol etmekte yarar var elbet."

Nasil bir risk ve ucuzluktan bahsediyor acaba degecek bir şey mi

Drive Fast
24-11-2017, 01:17
Satıcıya sorunca söyler gerçi ama yine de üretim koduna bakıversin. Kutunun üzerinde yazıyor zaten.

İphone 7 ve İphone 7Plus Yurt Dışı Cihaz Genel Konu >> Sayfa 1 - 10 (https://forum.donanimhaber.com/iphone-7-ve-iphone-7plus-yurt-disi-cihaz-genel-konu--120748094)

Abi bu bilgi acayip isime yaradi ve kolaylastirdi cok teşekkürler şunu anladım herhangi bir gsm cihaz alirsam turkiyede garantisi oluyor ülke kodlarini falan yazmasida cok iyi olmuş arkadaşa whatsapptan resimli sekilde anlattim insallah anlamistir parti numarasina bakarak cok kolay bir sekilde garabtili telefon alabilecek obur turlu şansa birakmistim

300E
24-11-2017, 02:36
iPhone 7 A1778
iPhone 7+ A1784 TR de 1 yıl garantisi geçen modeller.

Parti numarasının sonunda AE/A yazan cihazlarda FaceTime olmaz, bendeki 7+ AE/A A1784 Facetime yok o yüzden, eksikliğini hissetmiyorum.

Evrenoz
24-11-2017, 06:51
Apple yurtdışından alınan cihazların TR'de garantisini kaldırmadı mı?

PiscocuK
24-11-2017, 07:25
Buyuk ihtimal kalkmis olmali oyle bir haber dolasiyordu 4-5 ay once

ozoozo
24-11-2017, 07:45
Ben geçen sene dubai'den 7 Plus 256 gb aldım , satıcı zaten söylüyor yani arkadaşınız sorarsa ona göre yönlendirecektir. Yanlış hatırlamıyorsam fiyatı da fark ediyordu haliyle satıcı da kâr ettiği için ona yönlendiriyor zaten yine yanlış hatırlamıyorsam sanki kutunun üzerinde yazıyordu. Sadece bilinen bir yerden alması yeterli çokta problem olacak bir şey değil

melihyilmaz
24-11-2017, 07:50

kalkmadı abi devam

Drive Fast
25-11-2017, 06:36
Sonuç olarak 637 dolara silver amerika cihazı almış olduk a1778 model numaralı değil garantide yok ben bide siyah istiyordum ama kismet değilmiş 8 farklı yere gitmiş facetimeli bulamamış birtek bunu bulmuş hayırlısı yardimci olan herkese teşekkürler
Bu arada siyah iphone 7 ile takas edebilirim :D

300E
26-11-2017, 00:24
Sonuç olarak 637 dolara silver amerika cihazı almış olduk a1778 model numaralı değil garantide yok ben bide siyah istiyordum ama kismet değilmiş 8 farklı yere gitmiş facetimeli bulamamış birtek bunu bulmuş hayırlısı yardimci olan herkese teşekkürler
Bu arada siyah iphone 7 ile takas edebilirim :D

Pek avantajlı olmamış.

16EC813
26-11-2017, 00:36

sanırsam 2 yıl olan garantiyi 1 yıla düşürdüler diye bi haber çıkmıştı geçenlerde pek emin degilim

Drive Fast
26-11-2017, 01:37
Pek avantajlı olmamış.

Turkiye ile arada 1000 lira fark var haci abi nasil olmadi :D

Drive Fast
26-11-2017, 01:41
sanırsam 2 yıl olan garantiyi 1 yıla düşürdüler diye bi haber çıkmıştı geçenlerde pek emin degilim

Aynen abi yurtdisi cihazi alirsaniz 1 sene oluyor ama model numarasina göre oluyor mesela benim aldigim amerika cihazi model numarasi uygun degil garanti olmuyor bende

300E
26-11-2017, 03:58
Turkiye ile arada 1000 lira fark var haci abi nasil olmadi :D

Kaydıyla falan 2700 e maal olacak sana, 32 gb olduğunu var sayıyorum, burda 3000 TL civarına bulunuyor zaten, indirim kuponu kredi kartına puan veya kara cuma vs 2850 tl civarına TR garantili alınabilirdi, ha 128 veya 258gb ise kardasınız. :)

Drive Fast
26-11-2017, 04:55
Kaydıyla falan 2700 e maal olacak sana, 32 gb olduğunu var sayıyorum, burda 3000 TL civarına bulunuyor zaten, indirim kuponu kredi kartına puan veya kara cuma vs 2850 tl civarına TR garantili alınabilirdi, ha 128 veya 258gb ise kardasınız. :)

Cihaz 32lik ama yazdığım fiyat kredi karti komisyonu falan ile beraber ona ben karışmam ben nakit vermişim gitmiş karttan çektirmiş beni ilgilendirmiyor bide ben doları cok daha önceden aldim alet bana 2200 tl civarina geldi esnaf adamız herşeyi hesapliyoruz :D arkadaş oradan beni arayip pazarlik yaptirabilseydi müşterilerimde çalışan arapcasi olan tezgahtarlari verecektim telefona ben o kadar parada vermezdim 2 bine kapatmayi düşünüyordum kismet olmadı :)

burak_2885
26-11-2017, 08:50
Doları önceden alman tabi ki güzel ama bu yelefonu ucuza getirdiğin anlamına gelmiyor. Şuan o doları bozsan 2500 lira yapar. 200 de kayıt ücreti koy etti 2700. İstanbul doğubanktan bu fiyatlara çok tahat facetimelı alırdın ya da üstüne 300 falan daha ekleyip direkt 2 yıl garantili alırdın herhangi bir teknoloji mağazasından. Apple storeda bile 3.299₺ :) ama geçti artık güle güle kullan :D

rain man
26-11-2017, 10:17
Forumun moral bozma timi iş başında :D

Dolandırıldınız mı? Dalgamızı geçeriz.

Kazık mı yediniz, kâr ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Ne kadar büyük bir kazık yediğinizi size gösterelim! :)

300E
26-11-2017, 12:14
Cihaz 32lik ama yazdığım fiyat kredi karti komisyonu falan ile beraber ona ben karışmam ben nakit vermişim gitmiş karttan çektirmiş beni ilgilendirmiyor bide ben doları cok daha önceden aldim alet bana 2200 tl civarina geldi esnaf adamız herşeyi hesapliyoruz :D arkadaş oradan beni arayip pazarlik yaptirabilseydi müşterilerimde çalışan arapcasi olan tezgahtarlari verecektim telefona ben o kadar parada vermezdim 2 bine kapatmayi düşünüyordum kismet olmadı :)

Sizin için karlı alışveriş olmuş o zaman yine, banada Dubaiden 7+ geldi 32GB, kaydıyla 2950 ye geldi, burda 4400 TL idi ozaman. :)

Drive Fast
26-11-2017, 14:28
Doları önceden alman tabi ki güzel ama bu yelefonu ucuza getirdiğin anlamına gelmiyor. Şuan o doları bozsan 2500 lira yapar. 200 de kayıt ücreti koy etti 2700. İstanbul doğubanktan bu fiyatlara çok tahat facetimelı alırdın ya da üstüne 300 falan daha ekleyip direkt 2 yıl garantili alırdın herhangi bir teknoloji mağazasından. Apple storeda bile 3.299₺ :) ama geçti artık güle güle kullan :D

Ya abi 2200 liraya iphone7 aldim iste daha ne zorluyonuz ya :D

volkan_gs
26-11-2017, 16:27
Konuyla direk alakalı değil ama, Amerika' dan full payment olarak alınan AT&T veya T-mobile cihazları burada çalışıyor mu?

G_TT_I
26-11-2017, 17:37
Sprint ve verizon oluyormus ama gecen hafta ny store da calisan bu sekilde nakit x alsaniz bile unlock yok dedi, bende beklemedeyim.
Dubai cidden pahaliya gelmis, burda guncel kurla zaten o rakama kutu acilmamis bulunur yada 300fazla verip alinirdi

volkan_gs
26-11-2017, 18:42
Sprint ve verizon oluyormus ama gecen hafta ny store da calisan bu sekilde nakit x alsaniz bile unlock yok dedi, bende beklemedeyim.
Dubai cidden pahaliya gelmis, burda guncel kurla zaten o rakama kutu acilmamis bulunur yada 300fazla verip alinirdi

Ben operatörleri tam tersi diye biliyordum, kafam karıştı valla.

Drive Fast
26-11-2017, 19:29

Abi doğubank ta sordum onlarda döviz e bağlı fiyat veriyorlar bide ben aslinda note 5 ten yola ciktim çünkü onlar 1500 liraya geliyordu az daha koyim 6 alayim az daha koyayim 6s alayim az daha az daha diye diye 7 aldik imkan olsaydi buradan alacaktim zaten :)

G_TT_I
26-11-2017, 21:14
Abi doğubank ta sordum onlarda döviz e bağlı fiyat veriyorlar bide ben aslinda note 5 ten yola ciktim çünkü onlar 1500 liraya geliyordu az daha koyim 6 alayim az daha koyayim 6s alayim az daha az daha diye diye 7 aldik imkan olsaydi buradan alacaktim zaten :)

Gule gule kullan belli bir donem sonra zaten kiralamis gibi oluyorsun, kullandigin baki

blumenberg
27-11-2017, 14:41
ben aldım usa'dan iphone x 64 gb, 4200TL, ye perşembe elimde olucak, 1865 ve 1901 olanların tr'de garantisi var, 1902 olanların yok. ona göre alın, 17 aralıkta tekrar gidicek arkadaşım onda da saat almayı düşünüyorum

Eriador
27-11-2017, 15:35
Konuyla direk alakalı değil ama, Amerika' dan full payment olarak alınan AT&T veya T-mobile cihazları burada çalışıyor mu?

calisiyior , odemeler bitince arayin ulock yapiyorlar ondan sorna serbest.

volkan_gs
27-11-2017, 19:02
ben aldım usa'dan iphone x 64 gb, 4200TL, ye perşembe elimde olucak, 1865 ve 1901 olanların tr'de garantisi var, 1902 olanların yok. ona göre alın, 17 aralıkta tekrar gidicek arkadaşım onda da saat almayı düşünüyorum

Siz hangi operatörünkini aldınız, model numarası neye göre değişkenlik gösteriyor?

calisiyior , odemeler bitince arayin ulock yapiyorlar ondan sorna serbest.

Full payment alınacak, kontratsız gözükecek sanırım, hangi operatorü tercih edelim?

volkan_gs
27-11-2017, 19:12
Mesela AT&T için 64GB Space Gray MQAJ2LL/A gözüküyor, 1901 kodu, bunu tercih edebiliriz sanırım

Eriador
27-11-2017, 19:20
Full payment derken biraz daha acarmisin ? Siz odemeli planli alip ( 250 $ + ilk ay fatura si verip ) kontratli almaktan mi bahsediyorsunuz ? yoksa direk odiyerek alicakmisiniz ? direk odiyerek alicaksaniz BestBuy yada Apple'dan alin hic operatoru karistirmayin ama dedigim gibi kontratli alip kontrat bitmeden actirmak isterseniz Sprint aciyor telefonu odemesi bitmeden . T-mobile ile konusun ben ulkeme gidicem ulkemde kullaicam dediginiz an telefnu aciyorlar ama bunu belirtmeniz lazim yoksa kutudan ciktigi gibi calismiyor.

Eriador
27-11-2017, 19:22
* Sprint acmiyor ( du degismis olabilir ) ama T-Mobile aciyor . 2 arkadasim daha kontratlari bitmeden TR ye getirdier telefonlari ve kullandilar.

turbo&quattro
27-11-2017, 19:54

Verizon haric hicbiri calismaz Tr de ( egerki att yda tmobile tarafindan unlocked yapilmadiysa )

G_TT_I
27-11-2017, 20:35

Hangi eyaletten aldindi? Apple store mu?

volkan_gs
27-11-2017, 21:06
Full payment derken biraz daha acarmisin ? Siz odemeli planli alip ( 250 $ + ilk ay fatura si verip ) kontratli almaktan mi bahsediyorsunuz ? yoksa direk odiyerek alicakmisiniz ? direk odiyerek alicaksaniz BestBuy yada Apple'dan alin hic operatoru karistirmayin ama dedigim gibi kontratli alip kontrat bitmeden actirmak isterseniz Sprint aciyor telefonu odemesi bitmeden . T-mobile ile konusun ben ulkeme gidicem ulkemde kullaicam dediginiz an telefnu aciyorlar ama bunu belirtmeniz lazim yoksa kutudan ciktigi gibi calismiyor.

Verizon haric hicbiri calismaz Tr de ( egerki att yda tmobile tarafindan unlocked yapilmadiysa )

https://i.hizliresim.com/5G0mMz.jpg (https://hizliresim.com/5G0mMz)

Bu şekilde mesela, tüm ücreti ödesek dahi şu an factory unlocked / sim free olarak satmıyor apple store veya best buy.

Unlocked ancak yinede operatör seçtiriyor, bunlardan hangisini seçeceğimiz konusunda kafam karışık benim.

iphone 8 için direk kilitsiz satılıyor;

https://i.hizliresim.com/zJZl34.jpg (https://hizliresim.com/zJZl34)

35AB
27-11-2017, 23:45
Konu dışı ama merak ettim neden Dubai'de Facetime yasak?

Drive Fast
27-11-2017, 23:50

Şeriat yüzünden emirlik tarafından yasaklanmış dediler

Ferhat_V
27-11-2017, 23:57
benim telefonda dubai cihazı ama bütün her şey faal çalışıyor görüntülü arama yapabiliyorum ? samsung ama cihaz...bence cihazn numarası ile belirterek alın sıkıntı çıkmaz.

blumenberg
28-11-2017, 02:17
Siz hangi operatörünkini aldınız, model numarası neye göre değişkenlik gösteriyor?

o kadar detayını bilmiyorum fakat model no kutunun arkasında yazıyor hemen. A1865 gibi

Hangi eyaletten aldindi? Apple store mu?

newyork

3 adet aldım, Tr'de 6500,7100 gibi fiyat çeken telefoncular varmış kız arkadaşlarıma, bu nasıl bir fiyat çekmektir, applestore'da 6100 zaten

AşkınS.
28-11-2017, 02:39

Agam bizi düşüniir

burak_2885
28-11-2017, 08:50
Şeriat yüzünden facetime yasaklanıyor ama günümüzde bir çok uygulama var görüntülü konuşmak için. Onlara çözüm bulabilmiş değiller sanırım

Killah
28-11-2017, 14:01
Ayin 15'inde Dubai seyahatim olacak ve iPhone 8+ almayi planliyorum, acaba hic ugrasmadan Apple Store'dan mi almali? Yakin tarihte almis olan var mi? Direkt sim takip kullanabilir miyim orada?

ÖmerF.Bayar
28-11-2017, 14:05
Sadece Facetime değil whatsapp call, viber, tango vs hepsi yasak goruntulu yada goruntusuz tum online aramalar diyebiliriz,
Şeriat vs alakası yok, operatör 2 tane var ve ıkısıde devletın, arayın biz kazanalım beleş beleş olmaz demek kısaca,

Tunacan
28-11-2017, 14:14
Yarın Dubai deyim.
Alışveriş için önerileri rica edeyim...

ÖmerF.Bayar
28-11-2017, 21:58
Yarın Dubai deyim.
Alışveriş için önerileri rica edeyim...

Ne almayı planlıyorsunuz söyleyen nereden uyguna alınır yazayım

Tunacan
29-11-2017, 08:17
Ne almayı planlıyorsunuz söyleyen nereden uyguna alınır yazayım

Aslında tam olarak şunu alırım diyemiyorum ancak hafıza kartı, dslr için pil vs bakıyorum.

Bu arada T2 den otele en uygun ve kısa sürede nasıl gidebilirim?

G_TT_I
29-11-2017, 11:17
o kadar detayını bilmiyorum fakat model no kutunun arkasında yazıyor hemen. A1865 gibi

newyork

3 adet aldım, Tr'de 6500,7100 gibi fiyat çeken telefoncular varmış kız arkadaşlarıma, bu nasıl bir fiyat çekmektir, applestore'da 6100 zaten

Ny de apple store calisani ile face time yaptik gecen hafta unlock yok ve uzun sure gelmez dedi. Nasil alabilmis,
Apple store mu yoksa tel bayiisi filan mi, ny vergiler dahil 4400tl gibi gorunuyor rakamda cok iyi

Black_Eagle
29-11-2017, 11:56
Ny de apple store calisani ile face time yaptik gecen hafta unlock yok ve uzun sure gelmez dedi. Nasil alabilmis,
Apple store mu yoksa tel bayiisi filan mi, ny vergiler dahil 4400tl gibi gorunuyor rakamda cok iyi

Apple store den att, t mobile gibi operatörleri full price şeklinde seçerek alınabiliyor içinden çıkan sim kartı takmadiktan sonra problem yok burada kullanabilirsiniz

ÖmerF.Bayar
29-11-2017, 11:56
Aslında tam olarak şunu alırım diyemiyorum ancak hafıza kartı, dslr için pil vs bakıyorum.

Bu arada T2 den otele en uygun ve kısa sürede nasıl gidebilirim?

otel nerede soylersenız yardımcı olayım ?

Deira nın Naif bölgesine gidebilirsiniz elketronik için, birsuru pasaj ve dukkan var,
Abraj center diye bir pasaş var Naif de, BAB EL SALAM elektronik dslr ve ekipmanları konusunda guvenılırdır,
giriş kat sol köşe dükkan,

Özgür Güneş
29-11-2017, 12:05
Ben de dubaiden aldim cihazi, avm den almisti ablamin arkadasi benim yerime, mumkunse nakit alin, gecen yil kasimda almistim, kredi karti ile, kredi kartinin euro hesabindan cekildigi icin magaza currency change fee almisti, pasaport kaydi zart zurt 2700 tl ye patladi bana(32gb black), ayni donemde arkadasim trink para vatanbilgisayardan 3000 e almisti, ben biraz anlik kur magduru ve doviz donusturme ucretine magruz kaldim, 2200 e alacagim cihazi 2550 ye almistim. Bendekide facetimesiz, bugune kadar hic kullanmadim, cok gerekirse whatsapp call var, sadece mac ile handoff yaparken telefon gorusmelerimi eski 5s imde yapabiliyodum bunda yapamiyorum, cok onemli degil. Garanti zaten bi ise yaramiyor, garantilik durum gerektiginde en kotu kasa zarar gordugu icin kasa parasi kesiyolar 1000 lira, insaniz neticede, surekli kap ile kullanmama ragmen kasa ciziliyor.

blumenberg
29-11-2017, 12:45

stock azmıştı aynen biz hızlı davrandık

Tunacan
29-11-2017, 14:02
otel nerede soylersenız yardımcı olayım ?

Deira nın Naif bölgesine gidebilirsiniz elketronik için, birsuru pasaj ve dukkan var,
Abraj center diye bir pasaş var Naif de, BAB EL SALAM elektronik dslr ve ekipmanları konusunda guvenılırdır,
giriş kat sol köşe dükkan,

Teşekkürler.
Otel tryp by wyndham dubai.
Adres ise al saef 1 street barsha heights

ÖmerF.Bayar
29-11-2017, 22:42
Barsha da metro var, güzel bir konumda, bir iki durak emirates mall a bir iki durak tersi marina vs
Günlük pass alırsanız işiniz kolaylaşır

Drive Fast
06-12-2017, 00:34
Bugün telefonun kayıt işini hallettim akşam apple dan sorguladım garantisi var gözüküyor, benim telefonun model numarası A1660 normalde garantisinin olmaması gerekiyor şansıma garantili olma ihtimali varmı yoksa benmi yanlış anladım :)
https://i.hizliresim.com/JOynyQ.jpg

300E
06-12-2017, 01:39
Bugün telefonun kayıt işini hallettim akşam apple dan sorguladım garantisi var gözüküyor, benim telefonun model numarası A1660 normalde garantisinin olmaması gerekiyor şansıma garantili olma ihtimali varmı yoksa benmi yanlış anladım :)
https://i.hizliresim.com/JOynyQ.jpg

Böyle gözükür ama, götürdüğünüzde servisler ilgilenmez. :)

Drive Fast
06-12-2017, 03:43
Böyle gözükür ama, götürdüğünüzde servisler ilgilenmez. :)

Sanırım sorun fakir olduğum ve iphone u ucuza aldığım için :)
Fakirin iphone u bile ciddiye alınmıyor nasıl düzen bu :D

300E
06-12-2017, 18:54
Sanırım sorun fakir olduğum ve iphone u ucuza aldığım için :)
Fakirin iphone u bile ciddiye alınmıyor nasıl düzen bu :D

Fakirin iPhone ile ne işi var allasen :D Şaka bi yana bende Dubai cihazı 7+ aldım, ben özellikle avrupa cihazı aradım garanti için, ama facetime yok. :)