PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Tatili Hk

S1NAN
27-11-2017, 11:21
Herkese merhabalar . Aralık sonlarına doğru 2 gece 3 günlük bir uludağ tatili aldım dün akşam. Kız arkadaşımla birlikte gideceğimiz ilk kış tatili olucak.
Tüm günümün düşerek geçeceğini bildiğim halde snowboard denemeleri yapmak istiyorum . Ama ilk kış tatilim olduğu için aramızdan deneyimli kış tatili yapmış siz değerli dostlarımın tavsiyelerini zevkle dinlemek isterim . Çok fazla aşırı rahat bir bütçem olmadığı için ne nedir extra'dan neler öderim ya da ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim :)

YAS
27-11-2017, 11:25
Suraya park ediyim,banada lazım olacak :)

burak_2885
27-11-2017, 11:27
Snowboard konusunda bir şey diyemem ama normal kayak takımını 4 saatte öğrendim.

4. günümde ters takla atacaktım neredeyse :D Şaka bi yana gerçekten pahalı bir tatil bilginiz olsun. Tost ayran 30 lira falan. Kayak takımı kiralama 2 sene önce 30 liraydı (5günlük toptan fiyatı)

3 Skipass 280 lira (şuan baktım). Yani kısaca 3gün için orta hali bir tatil yapmak istiyorsanız 1000-1500 lira harcaman gerekecek. Tabi kasayı sadece sen olarak düşünüyorum :D

burak_2885
27-11-2017, 11:28
Bu arada düzeltmeyi unutmuşum, 5 günlük toptan günlük fiyatı. Yani 150 liraydı. + Hangi otelde kalacaksınız ?

EserBodrum
27-11-2017, 13:49
Bende bu konu üzerinden bir soru sorayım;

Uludağ olmasa da İstanbul'dan uçakla kolayca gidebileceğimiz güzel Uludağ'a alternatif hatta ucuz nereleri önerirsiniz?

burak_2885
27-11-2017, 13:55

Uludağ olmasa da İstanbul'dan uçakla kolayca gidebileceğimiz güzel Uludağ'a alternatif hatta ucuz nereleri önerirsiniz?

Kayseri Erciyes, Eruzurum Palandöken ve Kartepe'yi araştırın derim. Gitmedim ama oralar daha ucuz diyenleri duydum. Uludağ biraz daha etiket olduğundan sanırım fiyatları farklı. Birde kalabalık yerleşim yerlerine daha yakınlığından ötürü saplama var işin içinde :)

HaKo
27-11-2017, 13:56
kayak yapmayı yeni öğrenecekseniz 2. bölge daha ideal , 1. bölgenin amatör pisti ana baba günü oluyor. Hatta kayak için her türlü 2. bölge daha ideal.

2 de ağaoğlu ve kaya otelde kaldım. Ağaoğlu dışarıdan daha iyi duruyor ama kesinlikle değil. Kaya dışardan eski duruyor ama odaları revize edilmiş , yemekleri kat kat daha güzel.

Kayağa yeni başlayacaksan snowboard la başlamanı kesinlikle önermem. Normal kayak veya snowblade ile başlayabilirsin , çok daha hızlı ve kolay öğrenirsin, 1. günün sonunda kaymaya başlarsın. mutlaka 1 hatta 2 saat ders alın eğer öğretecek bir arkadaşınız yoksa yanınızda. Kendi başınıza öğrenebileceğiniz bir şey değil.

Bütçe meselesine gelince , zaten kayacaksanız skipass almanız mecburi , otelin altında kayak takımları hatta kıyafet dahi kiralıyorlar , fiyatları aşağı yukarı hepsinin aynı. Onun dışında dağın içinde yeme içme nispeten biraz daha pahalı , herşey dahil sistemden mümkün mertebe yiyip içmek bütçeyi biraz korur.

İyi tatiller şimdiden.

MCN21
27-11-2017, 14:05
1) Dışarıda yemek pahalı :) Aslında market bile pahalı.
2) Kayak kiralamaktan çok yukarı çıkmak için kullanıcağınız skipass para tutuyor.
3) Kayak kıyafeti önemli özelliklede yeni başlarken çok sık düşüceksiniz. Kıyafetlerle çıkmazsanız üstünüz başınız ıslanıcak ve zamanla o soğukta buz tutup kalıp olacak :)
3) Ders alıp almamak size kalmış ama 1 saatte olsa tavsiye ederim. Board içinde kayak içinde 1 er saat ders alıp tepeye çıkmıştık(ben ve bir arkadaşım). İlk 1-2 iniş biraz sıkıntılı olsada 3. seferde inebilecek hale gelmiştik :) Tabi aynı durumda tepeye çıkıp inemeyende var. Kendinizi hazır hissetmezseniz çıkmamanızı tavsiye ederim, dağın yarısından yürüyerek inmek büyük zulüm. Küçük pistlerde yarım gün alıştırma yapın.
4) Alkol kullanıyorsan yanında bir şişe viski, vodka artık ne tercih ediyorsan götürmeni tavsiye ederim. (Bütçe kısıtlı dediğin için tavsiye ediyorum.) Eğer festival dönemlerinde gidersen güzel eğlenceler oluyor.
5) Aracın bagajında kesin zincir olsun. Yoğun yağışa denk gelirsen jandarma çıkışa izin vermiyor. Fırsatçı arkadaşlarda zincirleri 250-350 liradan satmaya kalkıyor.

Aklıma gelenler bunlar. İyi tatiller dilerim :)

Onurkk06
27-11-2017, 17:16
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/223239-uludag-hakk-nda-bilgi-yard-3.html?highlight=Uluda%F0

Üşenmedim konuyu buldum :)
Geçen sene gittim kayak işini 4 saat civarında çözdüm ben 1. Bölgede kalmıştım sucuk ekmek 30 lira artı tam kayak pistinin sonunda cafe var ismi beceren 2 çaya 12 lira verince isminin nerden geldiğini anladım Uludağ'a çıkmadan tüm alkol vs alışverişini yap öyle git dağda herşey geçirmasyon :)

emresener
27-11-2017, 17:30
6-7 ocak bi geve konaklamalı kayseriye gidiyorum

4 kişi
Adapark apart rezidansta kalcaz 2+1 tuttuk 150tl
İki gün araba kiraladık 148tl
Ucaklar git gel 170e fln geldi

Yanı kişi aşağı yukarı
Yol konaklama ve arabayı 300e getirdik

Kayseride sucuk ekmek 20tl
Akşam kaşıklada yemek midpoint fiyatlarında
Yukarda günlük skıpass 70tl olması lazım
Kayak kiralarını bilmiyorum kendi malzemeizi götürüoruz
Ama uludağdan çok daha ucuz olur.
Alternatif pisti çok fazla
Talastan erciyese 30dk da çıkıosun zincir fln gerekmez öyle uludağ gibi saçma bi yolu yok duble yol ile gidion gelion.

Yılda 3-5 kez gidiyorum uludağa sadece ömrüm hayatımda 1 kere gittim.
Uludağ piyasa yeri geri kalan yerler kayak sprounu gerçekleştireceğin yerler gibi düşünüyorum.

emresener
27-11-2017, 17:32

Uçakla gidilecek en cuz nokta kayseri

Kars ve erzurum için hava şartları ve soğuk sebebiyle uçuş saatleri neredeyse hep günışında ve çok az sefer var biletler makul değil heleki haftasonu için

Kutluhan
27-11-2017, 17:50
3 gün için sana önerim ilk gün büyük ihtimalle öğlene doğru otele giriş yapacaksınız. en erken 14:00 da kar kıyafetlerini (tulum kar elbiselerinden kiralarsın, sürekli popo üzeri düşeceğin için belinden düşmez) vs. giyip board'unu beğendikten sonra kara ayak basarsın. Bu noktada yapman gereken ortalama 2 saat zaten vakit geçireceğin için özel ders almanı öneririm. kayakla vs. hiç vakit kaybetme direk snowboard ile başla ve yılma 2-3 kere düşersin ama vücuduna hakim biriysen max. 1 saatte ayakta durmayı ve yavaşlamayı öğrenirsin. kız arkadaşında inşallah hızlı öğrenir yoksa sen onu hep beklemek zorunda psikolojisiyle kaymakta zorlanırsın.

İlk gün ayakta durmayı ve frenlemeyi kesinlikle öğrenmek zorundasınız. ikinci gün skipass alıp eğlenmeye devam edebilirsin.

Giderken yanına alman gerekenler;

bol bol çorap ve iç çamaşırı var ise termal alt ve üst tayt. + termal veya polar maske,boyunluk (maske fav.), gitmeden ucuz yollu kar eldiveni al orada kira parasına denk gelecektir.
kendi aracın ile gideceksen 1,5 litrelik 6 adet su alabilirsin. abur,cubur at arabada dursun.

Son olarak ağrı kesici ve Tıyokas Jel bulundur gece çok düşerseniz. morluk vs. oluşmadan önlem alırsınız.

Fiyatlar konusunda her sene değiştiği için pek yorum yapmıyorum ama ortalama kişi başı 800-1000TL. bulunması lazım yanında ne olur ne olmaz..

iyi eğlenceler.

oxygen
27-11-2017, 17:52
Uludağ ilk kış tatili için biraz yanlış tercih olsa da, sonuçta ortada alınmış bir tatil var ve tadını çıkarmak lazım :)

Öncelikle snowboard göründüğü kadar kolay, göründüğü kadar da zor değil.
Bana kalırsa kesinlikle ilk 1 saat para verip eğitim almak mantık olacaktır. Eğitim almadan çıkıp, ben beceririm deyip çok sakatlanan oluyor. Gitmeden de youtube üzerinden biraz video izlemek iyi olacaktır. Nasıl kalkacağını ve nasıl durman gerektiğini öğrenmen ilk etapta yeterli olacaktır. Sonrası senin beklentilerin ve yeteneklerinle doğru orantılı.

Uludağ genel olarak skipassler ve yeme-içme konusunda sporcuyu yorabiliyor.
Ekipmanı kiralarken mutlaka ve mutlaka sadece board, bağlama ve bot olarak düşünmemelisin. Sonuçta ilk seferin olacağı için düşüş sayısı bir hayli fazla olacaktır. Bu sebepten özellikle iyi bir pantolon kiralamaya çalış. Doğal sebeplerden dolayı güneş gören yerlerin ciddi derece yanıp, soyulabilirsiniz. Mutlaka gözlük de kiralamalısın. Gitmeden SPX yada internetten herhangi bir firmadan çok uygun fiyata güzel desenli buff almanızı öneririm. Olabildiğince yüzünü gizlemelisin.

Telefon, cüzdan, içki vs taşınacağından dolayı flat bir sırt çantası alman faydalı olacaktır. Öbür türlü kayarken pantolonun yada montun cebi açılabilir ve bir daha bulunmamak üzere kaybedebilirsin :)

Bunun dışında bir sonraki pekiştirme tatilini Isparta Davraz'da yapabilirsin, skipassler 25tl civarındaydı geçen sene. Kar oranı ve kalitesi de birçok pistten geri kalmayacak düzeyde.

Evrenoz
27-11-2017, 18:01
Keşke almadan başlık açsaydın..

Uludağ doğru bir tercih değil. Ama illa uludağ olacaksa da 2. bölge olmalı.
Zira 1. bölge kayak alanı değil, pikniğe / geziye / fotoğraf çektirmeye gelen acaip tiplerce işgal edilmiş durumda.

2. bölgede bir otelde kalacaksan muhtemelen herşey dahildir, yeme içme işini halledersin kolayca

Öğrenme konusunda ise kayak daha kolay öğrenilir, snowboard biraz yorar. Her türlü öğretmene 1-2 saat para vermen gerekecek, sağlam para alıyor o adamlar da.. saati 200 civarı idi geçen sene erciyeste..
güneş gözlüğü kullanacaksan enseden bağlama almayı ihmal etme

Dağ olarak benim sıralamam;

Kayseri, Kartalkaya, Uludağ..

Geçen sene kayseri yaptım, bu sene de kısmetse yine kayseri düşünüyorum. Belki 1 defa da günübirlik kartalkaya yaparım..

Burak K.
27-11-2017, 18:01
Uludağda kayak hocası gerekirse yardımcı olabilirim, ayrıca kış ve kayak tatili için önerim tartışmasız Sarıkamış olur. Vakti ve yeterli durumu olan uludağda falan hiç vakit öldürmesin.

|KaAn|
27-11-2017, 18:17
Kayseri ve Erzurum kayak-board yapmak için en güzel noktalardır, İstanbul'a yakın olsun derseniz Kartalkaya veya Kartepe öncelik olmalı. Uludağ kaymaktan daha çok yoracaktır yoğunluk sebebiyle.

S1NAN
27-11-2017, 18:54
Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim . Monte baia otelinden cuma cumartesi gecesi için toplam 2 kişi 905 lira civarı aldık tatilimizi. Kayak işine gelicek olursak kız arkadaşım vaktimizi kayakla geçirmeyelim tüm gün uğraşsak %1 bile ilerleyemeyiz deyince ben öğrenirim diye iddali bi laf çıktı ağzımdan . Anlayacağınız kaçarı yok laf ağızdan çıktı o kayak öğrenilecek. ( tüm gün ofise snowboard videoları izledim :D) Arabayla gideceğimizden kar lastiği ve zincirim olucak. 25 gün felan var gitmemize. Acaba diyorum idodan bilet alsam arabalı vapurla bursaya kadar gitsem ordan geçsem daha mantıklı geliyor gibi. Bindik bi alamete ama hakkımızda hayırlısı :D

YAS
27-11-2017, 19:01
Dağ olarak benim sıralamam;

Kayseri, Kartalkaya, Uludağ..

Geçen sene kayseri yaptım, bu sene de kısmetse yine kayseri düşünüyorum. Belki 1 defa da günübirlik kartalkaya yaparım..

Abi öğrenci spec kartalkaya onerirmisin ? Ekonomikmidir ? Tesekkurler.

Eyüp
27-11-2017, 21:15

Arkadaşlarım 1 haftalık Kars - Sarıkamışa gidiyorlardı..Pistleri güzel , sakin ve uludağa göre çok ucuz olduğundan bahsetmişlerdi..

alihan11
27-11-2017, 21:19
Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim . Monte baia otelinden cuma cumartesi gecesi için toplam 2 kişi 905 lira civarı aldık tatilimizi. Kayak işine gelicek olursak kız arkadaşım vaktimizi kayakla geçirmeyelim tüm gün uğraşsak %1 bile ilerleyemeyiz deyince ben öğrenirim diye iddali bi laf çıktı ağzımdan . Anlayacağınız kaçarı yok laf ağızdan çıktı o kayak öğrenilecek. ( tüm gün ofise snowboard videoları izledim :D) Arabayla gideceğimizden kar lastiği ve zincirim olucak. 25 gün felan var gitmemize. Acaba diyorum idodan bilet alsam arabalı vapurla bursaya kadar gitsem ordan geçsem daha mantıklı geliyor gibi. Bindik bi alamete ama hakkımızda hayırlısı :D

sana öğrenmen icin tavsiyem youtube da snowboardprocamp diye bi kevin diye cocuk var ben ordan öğrendim 1 gun 4 saat butun vücudun agriycak ama bastan soyliyim 2. gun keyf almaya başlarsın. ilk gunu atlat yılmadan gerisi gelir. ufak tefek snowboard icin tavsiye vermek gerekirse:

1- gitmek istediğin yone bak snowboardun ucuna ayaklarına bakma
2- ama durmak istediğin ama gidicegin yonun tersine cevir kafanı.
3- kalca ustu kalkmak zordur. dustugunda sag veya sol dizinin altından tutarak diz ustu don. öyle kalkmaya halis.
4- 2. gun keyfine bak :D

Jön Türk
27-11-2017, 21:50
Kayak bilgim yok ama Antalya'dan Isparta Davraz'a gidiyorlar , link veriyorum belki yardımcı olur

Davraz Kayak Merkezi (http://www.davrazkayakmerkezi.org/Default.aspx)

Evrenoz
27-11-2017, 21:54

Kayak pek öğrenci spec değil, her türlü pahalı
ama sanırım en uygunu kayseriye gidip şehirde ucuza kalarak olur
sonrasında dağda da yemek - skipass uygun fiyata diğer dağlara kıyasla

Kartalkayada Dorukkayada kalırsan skipass ödemezsin ama otel pek ucuz değildir.
Öğle yemeği harici başka masrafın da olmaz, öğle yemeğini de sucuk ekmekle mümkün olduğunca ucuza halledersin

Aslında uludağda bursada kalarak ucuza gelebilir ama iniş çıkış uzun sürüyor, haliyle maliyeti de yüksek. kalabalık olması da keyif kaçırıcı kısmı

yucelebeci
28-11-2017, 08:53

Bence otel tercihin güzel baia güzel sakin oteldir, belki otel önündeki teleski ilk etapta zorlayabilir denge açısından o kadar ki uludağda çoğu pist teleski, snowboard işine gelirsek ben iki günde tek başıma hiç ders almadan öğrendim bana göre hiç zor değildi, deneyerek karar verirsin otelden kiralama yapabilirsin pahalıdır ama en azından board yapamazsan verip kayak alabilirsin, dağ yolunda da kiralama yapan çok yer var daha ucuzdur ama eskidir ekipmanları yinede konuşarak herhangi bir durumda otele başka ekipman getirmelerini sağlayabilirsin, baia tam pansiyon du sanırım öğle yemeği işini kendin hallediyorsun, keyifli tatiller

tayreep_john
28-11-2017, 11:44
uludağa tatil yapmak için gidicek arkadaşlar d.m atarsa yardımcı olurum uludağa yakın bir bölgede konaklama olarak işletmemiz var elimden geldiğince bilgi konusunda konaklama konuusunda yardım etmeye çalışırm ..

burak_2885
28-11-2017, 12:53
Ben de bir soru sorayım bari :) Uludağ'ın sayfası var takip edip görebiliyorum ama Kartepe'nin anlık paylaşım yapan bir sayfası var mı? Ya da sezonun açılıp açılmadığını nereden görebilirim?

KaanBRS
28-11-2017, 13:43
Kayak bilgim yok ama Antalya'dan Isparta Davraz'a gidiyorlar , link veriyorum belki yardımcı olur

Davraz Kayak Merkezi (http://www.davrazkayakmerkezi.org/Default.aspx)

şuan davrazda rakılı piknik yapılır gibi görünüyor canlı gösteren kameralara bakılırsa

Burak Mehmet
28-11-2017, 14:29
tur53.com gibi sitelerden günü birlik 145 tl gibi bir fiyata skipass ve öğleyemeği alabilirsin. 100 tl malzeme kirası var.

ben bu sene işi ekonomik boyuta çekmek için şöyle yaptım,
*erciyes sezonluk skipass 500 tl
*dsi misafirhanesinde günlük konaklama 50 tl (devlet memuru ve yakınlarına 35)
*yemek içinde nurgaz portatif ocak ve sucuk :D

ankaradan hafta sonu git gel 4 kişi ortalama kişi başı 130 tl maliyet 2 gün kayıp geleceğiz...

78nakres
28-11-2017, 14:51
Fiyat sormadan alışveriş yapma tek önerim ( Özellikle sucuk ekmek ) :))

-Murat Özcan-
28-11-2017, 16:02
Öncelikle bir çok pistte deneyim yaşayan ve yıllardır bu sporu yapan biri olarak ilk önce snowblade ile öğrenmeni tavsiye ederim. Uludağ gitmeden önce de sana yakın olan kartepe de alt yapıyı oluşturup gidersen fazla zorlanmassın;

Bulgaristan Bansko Ve Kocaeli Kartepe Kayak Merkezleri;

https://i.hizliresim.com/o65Vy9.jpg (https://hizliresim.com/o65Vy9)
https://i.hizliresim.com/lbXZ4r.jpg (https://hizliresim.com/lbXZ4r)
https://i.hizliresim.com/V3ODBv.jpg (https://hizliresim.com/V3ODBv)
https://i.hizliresim.com/nJdlyM.jpg (https://hizliresim.com/nJdlyM)

emresener
28-11-2017, 16:12
16-17-18 Şubat kastamonu ışgaz a tur yapıyor bir arkadaşım
Otel ferko ılgaz moumtaın
Yarım pansiyon
5 kişilik villa 515tl kişi başı
4 kişilik villa 535tl

Ulaşım dahil.
Cuma sabah direk odaya giiş yapıyoruz oğleni beklemeden 9 gibi varış
Oazar akiam 17:00 de hareket
Yani 3 tam gün

Düşünen olursa
Emre şenerden aldım derse yardımcı olur arkadaş

Seçkin aybek
â€*+90 (542) 211 18 00‬

*otelin anabinasınsa kalmak isteyen olursa 635tl gibi bir fiyatı vardı

ahk
29-11-2017, 08:34
uludağa tatil yapmak için gidicek arkadaşlar d.m atarsa yardımcı olurum uludağa yakın bir bölgede konaklama olarak işletmemiz var elimden geldiğince bilgi konusunda konaklama konuusunda yardım etmeye çalışırm ..

Mesaj attım butik otel veya villa tarzı yer konusunda yardım edersen süper olur.

tayreep_john
29-11-2017, 12:49
Mesaj attım butik otel veya villa tarzı yer konusunda yardım edersen süper olur.

geri dönüş yapıldı umarım faydalı olmuştur :)