PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 CBR 600 RR kat iptali hakkında

onat
01-12-2017, 14:24
Çok şükür 2016 cbr600rr sahibi oldum bu hafta başında. Bu 6.motor oldu :) fakat bi sorun var z750 den sonra ses ciddi az geldi. z570 de kat vs yoktu. carbon akreple çok tatmin edici bir sesi vardı. 600rr da da slip on akrep var fakat üzerinde kat olduğu için beni tatmin etmiyor sesi. katı sökücem kararı verdim ama sorun şu ki katın yerine kaçlık boru çekileceği. nasıl yapalım ne önerirsiniz ? orj boru ölçüsünü bileniniz var mı ? teşekkürler :)

mikelazi
01-12-2017, 15:28
çift lampta yokmu.

Akrapovic Full System Exhaust Buyers Guide at RevZilla.com - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=kVc4B8Ip3X0)

onat
01-12-2017, 15:54
Benim katın üzerinde bildiğim kadarıyla o2 sensörü var. onun dışında başka sensör yok. yani çift değil tek.

mikelazi
01-12-2017, 17:36
tekse kat.öncesidir.o zaman iptali sıkıntı olmaz.

wolrath
01-12-2017, 17:37
motor fa ama ıscılık/cap benzer olacaktır, 2014te ben emil'e yaptırmıstım, ıskender yonlendırmıstı yogun oldugu ıcın. zamanlama uyarsa 2sı de yardımcı olur dıye dusunuyorum

https://scontent.fsaw1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1609599_10152108642318422_532300982_n.jpg?oh=b2b1f 70f7905ee2a114ac40932861fce&oe=5A9680C8
https://scontent.fsaw1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1911787_10152108643448422_1290255293_n.jpg?oh=3581 5a420ae40fb75d10309dc4943efb&oe=5A9197BE
https://scontent.fsaw1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12235_10152407387698422_1949376262124213713_n.jpg? oh=4be63f89d35251d14c2ff6da9cd0f346&oe=5A9B90BA

onat
04-12-2017, 08:38
motor fa ama ıscılık/cap benzer olacaktır, 2014te ben emil'e yaptırmıstım, ıskender yonlendırmıstı yogun oldugu ıcın. zamanlama uyarsa 2sı de yardımcı olur dıye dusunuyorum

abi ses ve hızlanma farkı oldu mu ? kimisi alt devirleri öldürür diyor üstler canlanır diyor falan. birebir tecrübe edeni bulmak zor. nedir fikirlerin ?

997TT
04-12-2017, 09:20
Alt devırlerı oldurucegı kesın,neredeyse free flow olucak ama ben baska bır konuyu dıle getırmek ıstıyorum...
Dısarıdan bu sesın sıddetını dınledın mı hıc? Bızler ne kadar sevsekde bınarda nasıl yankılandıgını,yaslı ve bebeklerı yerınden zıplattıgını arada dusnursen sevınırım.

wolrath
04-12-2017, 12:00
abi ses ve hızlanma farkı oldu mu ? kimisi alt devirleri öldürür diyor üstler canlanır diyor falan. birebir tecrübe edeni bulmak zor. nedir fikirlerin ?

600fa 600rr dan daha lıneer hızlanan bır motor. kısılmış 600rr makınesı var. bu yuzden bu ıslem sonunda alt devır olarak pek fark goremedım ama ses olayı cıddı keyıf verıyor sıralı 4 600cc de. fa nın katalıtık cok buyuk oldugu ıcın, en guzel sılencer da taksan ses alamıyorsun. 600rr da ıse bır nebze daha kucuktur katalıtık. ses olarak degıl ama performans olarak daha cok etkı edecektır. altlar ölür de, zaten sıralı 4 600cc lerın 7 8000devır oncelerı pek keyıfsız. lıtrelık ss ya da st ler gıbı ıstedıgın vıteste alttan gelme sansın yok, bu yuzden pek dusunme derım. he maddıyat varsa bu ıslemı fıltre ve pc ya da dyno uzerınde guzel bı yazılımla desteklemenı onerırırım. bazıları cunku egzozdakı patırdamaları pek sevmez. bıraz zengın(!) calısması da cabası :) benım 2007 600rr da da tıger egzoz vardı. sımdıye kadar sahıp oldugum en guzel seslerden bırıydı. devırlı 600lerın cıglıgı bır baska oluyor gercekten :)

Alt devırlerı oldurucegı kesın,neredeyse free flow olucak ama ben baska bır konuyu dıle getırmek ıstıyorum...
Dısarıdan bu sesın sıddetını dınledın mı hıc? Bızler ne kadar sevsekde bınarda nasıl yankılandıgını,yaslı ve bebeklerı yerınden zıplattıgını arada dusnursen sevınırım.

:) bu mesajı komik buldum kusura bakma. yanı dedıgımı yap, yaptıgımı yapma olmus. sahıp oldugunuz makınelerin sesi 30db sanki :)

suan sahıp oldugum panıgalenın fabrıka cıkıs degerı 5375dd de 104db. termignoni var uzerınde, o da eh biraz(!) daha fazladır elbet , e bu motor bu sekılde satılıyor ?

dedıgın sey bence bıraz yetıstırılme ve gorgü olayı. zaten ınsan olan otoparklarda, ara sokaklarda en dusuk devırde gıtmelı, ozellıkle gec saatlerde. bu sadece motorlar ıcın degıl, tum tasıt sahıplerı ıcın gecerlı. sacma sapan egzozlu ve nerede nasıl kullanacagını bılmeyen ınsanlarla motorların sesıne nasıl gelındı anlamadım :)

997TT
04-12-2017, 13:02
Cok talihsiz bir yaklasim olmus. Velev ki sahip oldugum "makineler" sesli,bu size hak mi veriyor? Yada konsunuzun ses li otomobil yada motoru olmasi,bu rahatsiz etme hakki veriyor mu?
Sahip oldugum makinelere gelelim;TypeR,Sessiz otesi. Zaten egsoz vs yok. bmw zate 5 kasa,ses yok. Kodiaq 1.4,ne cikabilir?
Gecen sene cupra ve GT3 vardi, ikiside sinifina gore cok sessiz,zaten videolar var.
once ki GP2 ve 458. 458 sesli sayilabilir ama beni gazlarken goren var mi? Normal suruste zaten ses yok....
Motor suruculerinin buyuk cogunlugu zaten "cadde de" ve insanlarin icinde basiyor,ses dinleticek.
Isin garibi tahatsiz ediyor bunsesler. Hatta insanlari,ozellikle kizlari gorunce "bagirtarak" gecen otomobil ve motor suruculeri ne dusunuyor,merak ediyorum? Kadinlar o anda soyle mi hissediyor; ovv arabadaki/motorda ki sese bak,ne kadar hircin/yuksek hemen vermeliyim, diye mi acaba?
Ben bati atasehir'e tasinmistim(Uphill) o zaman 2.cocugum yeni dogmustu ve gece apartman aralarinda ki yollarda gazlayan yavasaklar yuzunden 2 cocugumun yataklarindan ciglikla uyanmalari yuzunden 2 sene sonra tasindik. Eminim hala oralar gece aynidir...
Istediginiz kadar sosyal mesaj verin hatta iki yanlisin 1 dogru edebilicegi orneklerde verin ama bu yetistirilme ve gorgu en dusuk seviyede oldugu icin devam edicek....
Konu acik,nasil ses alabilirim. Ses almak kolayda sesi kullanmak onemli...

DOHC
04-12-2017, 13:46
Ses demişken

Mahkeme itirazını reddetti, Ferrari’sini hediye edecek | Guncel haberler - Son Dakika Haberleri (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/mahkeme-itirazini-reddetti-ferrarisini-hediye-edecek-2116933/)

wolrath
04-12-2017, 13:49
son paragrafıma ragmen boyle bır sonuca nasıl cıktık merak edıyorum :)

aynı seyı savunuyoruz zaten ama sızın yanlısınız surada. kendınız ferro porş u gectım type-r ıle bıle sessızlıgınıze guvenırken onat ve benım, dıger motorcuların egzozlarına tutuldunuz. type-r ı sessız sakın kullanan tek kısı olabılırsınız. bu kalan bınlerce type-r ın ınsanların kulaklarına tecavuz ettıgı gercegını degıstırmez. yanı ben ve onatta egzozlu bır motora sahıp olup, sızın gıbı ınsan gıbı kullanabılırız. genellemelere gırmek ıstemıyorsunuz ama tum motorcuları genellıyorsunuz.

neyse konu 600rr egzozu ama sosyal mesaj vs tabı kı verebılırsınız. bahsettıgınız olay uzucu sonucta, nıcelerını yasamasımdır yasamasızdır. keske herkes dusuncelı olabılse...

onat
04-12-2017, 14:26

bu msjınızı alıntılamış olayım ama alttaki msjınızıda okudum, ona da istinaden yazıyorum. 2006 dan bu yana 6. motorum bu. 4 ünü babamla beraber bindik ve son 2 yi tamamen kendi maddi imkanlarımla aldım. 1 motorun egzoz içini boşaltmıştık chopperdı. son 2 motorumda da akrapoviç mevcuttu. sesleri çokca dinledim, kullandım ve tecrübe ettim. şunu belirteyim şahinden çıkan ses ile 458den çıkan ses nasıl tatmin ve haz farkı veriyorsa sahip olduğum makinalar içinde bu geçerli. katsız z750 min akrapoviçi söküp düz boruyla da gezdim. hatta o daha fazla tatmin etti. diyeceksin ki ben adama çoluk çocuk diyorum adam apaçilikten duyduğu mutluluğu anlatıyor. evet mutluyum ama şunu da belirtmek isterim ki sesli bir motor trafikte asla kendi hatası yoksa sorun yaşamaz. insanların dikkat kesilmesini sağlar ve sağ salim evine gitme şansı yüksektir. kaldıki hem zevk hem de bu şekilde hayatını trafikte koruyabilme yetisine sahip bir şekilde gezmek motorcu açısından çok mantıklı. sokak arası , mahalleler vs gibi yerlerde kimseyi rahatsız etmemek de baş önceliğimdir bunu da belirtmek isterim. yani bu sese sahip herkes illaki apaçi olacak ve ara sokaklarda gazlayacak değil.

600fa 600rr dan daha lıneer hızlanan bır motor. kısılmış 600rr makınesı var. bu yuzden bu ıslem sonunda alt devır olarak pek fark goremedım ama ses olayı cıddı keyıf verıyor sıralı 4 600cc de. fa nın katalıtık cok buyuk oldugu ıcın, en guzel sılencer da taksan ses alamıyorsun. 600rr da ıse bır nebze daha kucuktur katalıtık. ses olarak degıl ama performans olarak daha cok etkı edecektır. altlar ölür de, zaten sıralı 4 600cc lerın 7 8000devır oncelerı pek keyıfsız. lıtrelık ss ya da st ler gıbı ıstedıgın vıteste alttan gelme sansın yok, bu yuzden pek dusunme derım. he maddıyat varsa bu ıslemı fıltre ve pc ya da dyno uzerınde guzel bı yazılımla desteklemenı onerırırım. bazıları cunku egzozdakı patırdamaları pek sevmez. bıraz zengın(!) calısması da cabası :) benım 2007 600rr da da tıger egzoz vardı. sımdıye kadar sahıp oldugum en guzel seslerden bırıydı. devırlı 600lerın cıglıgı bır baska oluyor gercekten :)

:) bu mesajı komik buldum kusura bakma. yanı dedıgımı yap, yaptıgımı yapma olmus. sahıp oldugunuz makınelerin sesi 30db sanki :)

suan sahıp oldugum panıgalenın fabrıka cıkıs degerı 5375dd de 104db. termignoni var uzerınde, o da eh biraz(!) daha fazladır elbet , e bu motor bu sekılde satılıyor ?

dedıgın sey bence bıraz yetıstırılme ve gorgü olayı. zaten ınsan olan otoparklarda, ara sokaklarda en dusuk devırde gıtmelı, ozellıkle gec saatlerde. bu sadece motorlar ıcın degıl, tum tasıt sahıplerı ıcın gecerlı. sacma sapan egzozlu ve nerede nasıl kullanacagını bılmeyen ınsanlarla motorların sesıne nasıl gelındı anlamadım :)

abi tiger mevzusunu bir abimde belirtti ama akrep söküpte tiger takmak pek istemedim. sese gelince muazzam ses var tigerda. insanı alsam mı acaba diye düşündürtüyor :) alt devir kısmında cidden dediğin gibi 7-8 in altı keyifsiz. üstlerde canlı. üstlerde canlılık olacaksa , sesi de fark ederse , yaza doğru yaptırayım.

wolrath
04-12-2017, 14:37
abi tiger mevzusunu bir abimde belirtti ama akrep söküpte tiger takmak pek istemedim. sese gelince muazzam ses var tigerda. insanı alsam mı acaba diye düşündürtüyor :) alt devir kısmında cidden dediğin gibi 7-8 in altı keyifsiz. üstlerde canlı. üstlerde canlılık olacaksa , sesi de fark ederse , yaza doğru yaptırayım.

yok sadece takılı oldugunu belırttım, uzerınde gelmıstı zaten. yoksa akrep varken tıger almak mantıksız. tıgerın tek artısı, ses olayı bıraz fazla. ama kesınlıkle akrep ya da yoshı gıbı kalıtelı degıl bence. eh fıyatı da bıraz albenılı tabı :) cbr250 ye kendım alıp takmıstım (buyuk hata-hemen soktum alikopter sesı oluyo haha) , 7.5 kg ıdı orjınal susturucu, 1.5kg tıger carbon. gercekten bursa işi felan ama o paraya cıddı ısler cıkartıyorlar. çın malı cakmalar yerıne bıraz daha uste koyup alınır.

997TT
04-12-2017, 17:10
Dogru malesef,istisna olmali ama piyasada ki sesi duzgun typeR lar istisna kaldi.
Benim en sesli LP-640 idi. V12 ve tubi. Ama allahdan 4500devire kadar insan gibiydi. Sesi...
Tek sorunumuz insanlarin aile gorgusu ve egitim seviyesi...
Nasil arka sisleri acik arabayi kullananlarin cogu dusuk egitimliyse,bunun gibi korolasyon mevcut. Genellemeyi genisletebiliriz.
Keske konustuklarimizin gerceklesicegi ulkede yasatabiksek.

mikelazi
05-12-2017, 15:49
ben olsam stock susturucu,kat iptal miss

Yigit-Y
15-03-2019, 18:32
ben olsam stock susturucu,kat iptal miss

hortt olsun

ses nasıl varmı bir video.eğer tatmin edici ses varsa ensaf spec olur o iş :D

birde bu komple yaptırdığımız hava yakıt karışımı ayarı yapılması gerekiyor mu ?

birde 600rr dan en iyi sesi hangi kombinle alırız ?

videolu yanıtlar tercih sebebi :D videosuzda olur cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Merthan
16-03-2019, 10:20
hortt olsun

birde bu komple yaptırdığımız hava yakıt karışımı ayarı yapılması gerekiyor mu ?

videolu yanıtlar tercih sebebi :D videosuzda olur cevaplar için teşekkürler şimdiden.
Bi ara baya kafayı kırmıştım egzoz sesleriyle :)
En güzel kombin bana göre boğazdan two brothers. Fiyatını falan bilmiyorum tabi ama çok defa yanımdan geçti baya dinledim,ses kalitesi ve sesin üst devirlerde bozulmaması falan açışından two brothers boğazdan ve karbon oldumu ses müthiş bence.

onat
19-03-2019, 09:42
hortt olsun

yiğit 600rr maceram çabuk bitti. zira cidden hondanın motoru yürümüyor. tabiki kilo dezavantaj fakat olacak gibi değildi. ne sesi ne gidişi tatmin etmediği için sattım.

onat
19-03-2019, 09:44
Bi ara baya kafayı kırmıştım egzoz sesleriyle :)
En güzel kombin bana göre boğazdan two brothers. Fiyatını falan bilmiyorum tabi ama çok defa yanımdan geçti baya dinledim,ses kalitesi ve sesin üst devirlerde bozulmaması falan açışından two brothers boğazdan ve karbon oldumu ses müthiş bence.

ses işi biraz zevk işi. 600rr dan sonra 636 aldım 2013. full akrep + sonda replika sc vardı. ekstra yazılım ve bmc filtrede vardı. ben çok motor bindim. çok motor da izledim seyrettim canlı olarak , 636 ve bu kombinasyon kadar muhteşem bir ses daha dinlemedim.

omR35
19-03-2019, 14:08
2015 te sıfır 600rr aldım ben de.bin km rodaj biter bitmez arrow titanyum komple boğazdan egsoz taktık.alt üst komple canlıydı, sesi de gayet yeterliydi 600 e göre.1-2 tekere geliyordu benim motorum sadece egsoz ve filtre ile.284 km sabit gidiyordum.

onat
19-03-2019, 16:51
2015 te sıfır 600rr aldım ben de.bin km rodaj biter bitmez arrow titanyum komple boğazdan egsoz taktık.alt üst komple canlıydı, sesi de gayet yeterliydi 600 e göre.1-2 tekere geliyordu benim motorum sadece egsoz ve filtre ile.284 km sabit gidiyordum.

o rakamlar imkansız rakamlar benim gözümde.. 284 km yapan bir 600rr ' ın göstergesinde sapma vardır.

wolrath
19-03-2019, 20:00
600rr ın gercek hızı 13500dd de 239.4 arkadaslar.

Devıre gore hesap edın, gerı kalan fark maalesef ki kadran ya da göz sapması :)

livaneli
19-03-2019, 20:02
Ses demişken

Mahkeme itirazını reddetti, Ferrari’sini hediye edecek | Guncel haberler - Son Dakika Haberleri (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/mahkeme-itirazini-reddetti-ferrarisini-hediye-edecek-2116933/)
Eee... Adamcık egzozun bile vergisini ödediğine göre bizim kafamızı skme hakkını kazanmıştır.

omR35
20-03-2019, 10:17
o rakamlar imkansız rakamlar benim gözümde.. 284 km yapan bir 600rr ' ın göstergesinde sapma vardır.

Benim zamanımda 600rr ı olanlar 263 te kalıyor diyordu ama ben her marş bastığımda 284 sabit yürüdüm, sapma olduğunu düşünmüyorum, motorcum bakım zamanları test için her kullandığında 636 falan kullanmış gibi tepkiler verdi, yürüdüğüm kimsenin de arkasında kalmadım.1.70 boy kilo da 50-55 o zamanlar rüzgar hiç almıyorum desem yeridir.
Düz otoban harici hafif virajlı vs yollarda 1000rr r1 arkasından eksilmiyordum.1 sene zor dayandım zaten sonra zx10r aldım power commander vs komple doluydu.o çok ayrı bi dünyaydı tabi onu da 2 senesi dolmadan sattım evlendim vs derken bıraktım motor işlerini

onat
20-03-2019, 11:03
Benim zamanımda 600rr ı olanlar 263 te kalıyor diyordu ama ben her marş bastığımda 284 sabit yürüdüm, sapma olduğunu düşünmüyorum, motorcum bakım zamanları test için her kullandığında 636 falan kullanmış gibi tepkiler verdi, yürüdüğüm kimsenin de arkasında kalmadım.1.70 boy kilo da 50-55 o zamanlar rüzgar hiç almıyorum desem yeridir.
Düz otoban harici hafif virajlı vs yollarda 1000rr r1 arkasından eksilmiyordum.1 sene zor dayandım zaten sonra zx10r aldım power commander vs komple doluydu.o çok ayrı bi dünyaydı tabi onu da 2 senesi dolmadan sattım evlendim vs derken bıraktım motor işlerini

sapma olduğunu düşünmemen için mantıklı bir açıklama yapman gerekir bence. 600rr ımda vardı , dolu 636 ımda vardı. aralarında dağlar vardı öyle diyim sana. hiçbir 600rr ın 636 nın yanından gideceğine ihtimal vermiyorum.

zx-10rr
20-03-2019, 11:18
sapma olduğunu düşünmemen için mantıklı bir açıklama yapman gerekir bence. 600rr ımda vardı , dolu 636 ımda vardı. aralarında dağlar vardı öyle diyim sana. hiçbir 600rr ın 636 nın yanından gideceğine ihtimal vermiyorum.

2008 iyi bir 600rr ım vardı,280 yapıyodu ama bu kadrandaki hız.gps hızı vs bilemem.284 yapmasına inanıyorum yapabilir.
2013 636 ım vardı oda 282 yapıyordu kadranda ama hızlanması vs 600rr dan iyiydi.

dediklerine katılıyorum

wolrath
20-03-2019, 11:29
Ben gercek hızını yazdım gerı kalanı bıraz kadran 31ı oluyor. Yazdıgım rakam gearıngcommander dan alınma yani hesaplanmıs 1e1 degerler. Daha fazlasını yaptım demek fızık kurallarına aykırı davranmaktır :) 600lukler guzel elbette hatta en guzel seste 600cc sıralı4 lerde bence ama 260 ustu suratler ıcın 1000lık ozellıkle yenı serıler dıyorum. Hıssıyat cok cok farklı

Oznsrl
20-03-2019, 11:42
Eee... Adamcık egzozun bile vergisini ödediğine göre bizim kafamızı skme hakkını kazanmıştır.

Bence öyle demek istememiş. Kaç motor bilmiyorum ama muhtemelen vergi dilimi en yüksektir demiş ki bu hacimli bindiğim için çok fazla vergi ödüyodum standart halide bu ama ceza yiyorum

onat
20-03-2019, 12:01
Ben gercek hızını yazdım gerı kalanı bıraz kadran 31ı oluyor. Yazdıgım rakam gearıngcommander dan alınma yani hesaplanmıs 1e1 degerler. Daha fazlasını yaptım demek fızık kurallarına aykırı davranmaktır :) 600lukler guzel elbette hatta en guzel seste 600cc sıralı4 lerde bence ama 260 ustu suratler ıcın 1000lık ozellıkle yenı serıler dıyorum. Hıssıyat cok cok farklı

kullanmak nasip olmadı 1000cc motor ama inşallah gelecekte 2 seneye s1000rr yada yeni kasa r1 hayalim var. eminim dediğin gibi çok ayrıdır dünyası abi.

wolrath
20-03-2019, 12:27
Fiyatlar cok cok uctu maalesef.
Allah gonlune gore versin, ss degıldı ama vfr1200f ın bıle torku adamı kudurtur. Motoru bagırtmadan ıvmelenme cok baska bır olay...

onat
20-03-2019, 12:46
Fiyatlar cok cok uctu maalesef.
Allah gonlune gore versin, ss degıldı ama vfr1200f ın bıle torku adamı kudurtur. Motoru bagırtmadan ıvmelenme cok baska bır olay...

Sağol abi Allah herkesin gönlüne göre versin. Umarım herkes hedef koyduğu şeye sahip olur. Zira büyük haz :)

fiyatlara gelince cidden daha artabilir mi denecek kadar yüksek.. umarım bu balon ben dahil herkesin elinde patlar ve gereken seviyelere iner fiyatlar.

omR35
20-03-2019, 12:56

636 nın 600rr veya diğer 600lüklerden hızlı olduğunun aksine birşey söylemedim, gösterge hızıyla konuşuyorum.aynı model motora sahip arkadaşlarım gösterge hızı 263 te kalırken ben 284 gidiyordum.sapma diğer motorlar da olan kadardır.263 gösterenle kafa burun gidiyor olsam 284 yapıyorum demem zaten.cihazla vs ölçmedim tabi ki, gerekte duymadım.ss motoru otoban da top speed gitmek viraj yapmak için keyfi kullandım şimdiye kadar.284 bastım şöyle uçtum böyle kaçtım egom yok, gördüğümü söyledim.aynı kasa 2013 motoru olan arkadaşımla yürüdük defalarca yanıma yaklaşamadı hiç.bunda rodajdan egsoza boy kilo oranına farklar oluyor tabi.uzatmaya gerekte yok aslında yıllar geçmiş ortada motor kalmamış sapma vardır yoktur onu bilemeyiz bu saatten sonra da 600rr en yavaş 600lük denilip dursa da 2015 te en mantıklı sıfır o gelmişti bana aldım kullandım, r6 alsaydım 636 alsaydım dedirtmedi bana kullanım zevki yürürü yakıtı olsun.bisiklet kullanır gibi kullandım, hız isteyince de zx10 a geçiş yaptım zaten.

bkaraca
20-03-2019, 14:35

Abi bu siteye göre vfr 800 top speed olarak daha üstün CBR 600 den. Benim motor 12bin gibi kesici giriyorsa , uzunda 600rr i geçer mi vfr 800 ?

onat
20-03-2019, 15:45
Abi bu siteye göre vfr 800 top speed olarak daha üstün CBR 600 den. Benim motor 12bin gibi kesici giriyorsa , uzunda 600rr i geçer mi vfr 800 ?

soruyu bana sormamışsın ama vfr800 ve 600rr sahibi olmuş biri olarak vfr rr'ı geçemez, uzunda dahil diyorum.

salça olduysam da kusura bakma :)

bkaraca
20-03-2019, 17:10
soruyu bana sormamışsın ama vfr800 ve 600rr sahibi olmuş biri olarak vfr rr'ı geçemez, uzunda dahil diyorum.

salça olduysam da kusura bakma :)

Est. Aydınlanmak adına sordum. Çünkü barış abinin dediği siteye göre vfr son hızda üstün gözüküyor :) teşekkür ederim yanıt için .

wolrath
20-03-2019, 17:19
Sitede yazan rakamlar max güç verdıgı devırde son surat rakamlarıdır. Bundan sonra egıme baglı olarak elbette bır mıktar daha fazla degerler gormek mumkun.
Sıtede vfr800 daha yuksek dedıgın redlıne a gore mı hesapladın? Vfr800ı bılmıyorum ama vfr1200f mesela redlıne a gelemiyordu. Bır yerden sonra cok agır oldugu ıcın ve aero bayag etkılı oldugu ıcın kalıyordu duvar gıbı. Vfr 1200f 272 gösteriyordu kadranda mesela son deger olarak.

wolrath
20-03-2019, 17:21
Ben urgup yolunda 1200f varken arkadas vfr800 ıle bastım mesela. 6.vıteste adan sankı duruyormus gıbı gecmıstım yanından, o duzlukte 260 gormustum ben daha. Acıkcası ınsanların top speed olayını da anlamıyorum. Dakıkalarca basıp 260 270 yapmak bana gore degıl saglıklı da degıl. Panıgale ıle acıbadem nargıle donusu goztepe yokuşunda rahatca 250 gormek yetıyordu bana mesela. :)

bkaraca
20-03-2019, 20:00
Sitede yazan rakamlar max güç verdıgı devırde son surat rakamlarıdır. Bundan sonra egıme baglı olarak elbette bır mıktar daha fazla degerler gormek mumkun.
Sıtede vfr800 daha yuksek dedıgın redlıne a gore mı hesapladın? Vfr800ı bılmıyorum ama vfr1200f mesela redlıne a gelemiyordu. Bır yerden sonra cok agır oldugu ıcın ve aero bayag etkılı oldugu ıcın kalıyordu duvar gıbı. Vfr 1200f 272 gösteriyordu kadranda mesela son deger olarak.

Abi 10bin devir baz alarak yapmış site , herhangi birşey değiştirmedim. Vfr 1200 zaten ciddi gidiyor :)) ben en çok kadranda 273 gördüm . 230-240 sonrası baya düşüyor hızlanma .