PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Sayfa : [1] 2

Kahn23
05-12-2017, 21:27
Hali hazırda manuel 150'lik Fr Leonumuz var.

3 senelik birlikteliğe veda etmenin vakti geldi diye düşünüyoruz. Bundan önce de Megane 3 vardı.

Şimdi aklımızda 2 araç var. Bunlardan biri 200'lük Opc Line Astra diğeri ise 182'lik Honda Civic. Astra'da kronik sıkıntılar olduğu söylentisi var.

Sizlerin de fikirlerini almak istiyorum.

YAS
05-12-2017, 21:33
Fr dan sonra 182 lik civic uzer abi,performans diye birsey yok daha dbn bile alınamıyor 200 km/h olamıyor :) ben raziyim diyorsan saygi duyarim zevk renk meselesi saygi duyarim,baska alternatifler bakilabilir bence :)

KemalHDH
05-12-2017, 21:34
Kesinlikle Astra. Kesinlikle.

AliDogukan
05-12-2017, 21:35
İkisi de değil sıfır ayarında Golf Mk7 gti 4kapı bulup alınır

Emrecan-R
05-12-2017, 21:38
civicler göçüyor ama beğendim fr gibi gidiyor çok fark yok

Grimlord
05-12-2017, 21:54
Eski bir Astra K sahibi olarak ikisini de almazdım. Astra'nın kronik sorunu bol. 6bin kmdeki arabamda ateşleme sıkıntısı, göstergelerin gidip gelmesi, radyonun kafasına göre kapanıp açılması gibi bir sürü sorun yaşadım. Park sensörünü zaten hiç söylemeyeyim, canı isterse çalışır.
Ruhsuz bir araba bence. Gereksiz sert.
Civic olacaksa kesinlikle HB alın derim. Gerçi 100 küsür binlik arabada sunroof yok, o da ilginç bir durum.

A.Kepez
05-12-2017, 21:56
civic bu ikisinin yanında biraz daha tatsız kalır bana göre hele ki 200 ü geçememe olayları vs. videodaki eleman stock stage 1-2 vs test etmiş incele istersen

https://youtu.be/am2Abbt6A9A

997TT
05-12-2017, 21:56
Fr kac km de? Yuksek degılse bınmeye devam yada dusuk km de golf al derım....

997TT
05-12-2017, 21:58
civic bu ikisinin yanında biraz daha tatsız kalır bana göre hele ki 200 ü geçememe olayları vs. videodaki eleman stock stage 1-2 vs test etmiş incele istersen

https://youtu.be/am2Abbt6A9A

Bunun dızel olduguna emınmısınız?

halilcan9455
05-12-2017, 22:06

Bir yanlış anlaışma olmuş galiba Astra 1.6 Turbo Benzinli 200 HP

997TT
05-12-2017, 22:11
Bir yanlış anlaışma olmuş galiba Astra 1.6 Turbo Benzinli 200 HP

Aynen vunku 3 ve 4. vıtesler cıddı uzun.
Ayrıca ıyı guc almıslar. Sadece dp ve yazılımsa cok ıyı.

Redfish16V
05-12-2017, 22:20
aslında civic'İn manuel gelecek vb duyumları dolaşıyor beklenip manuel füme hb civic alınabilir :)

TaGo
05-12-2017, 22:24
Görüntü kesinlğkle civic hatchbak ancak perf astra

Seven7
05-12-2017, 22:29
Astra'yı kesinlikle tavsiyorum. Araba istediği kadar donanımlı olsun, istediği kadar güçlü olsun, ruh sıfır. Dolu paket Albea gibi resmen. Arabayla pek ilgisi olmayan birileri için donanım yönünden cezbeder insanı ama bizim gibi araba kullanmaktan keyif alan insanlar için bence sınıfta kalır.

Civic için de eğer top speed deneme yapmıyorsanız rs bence gayet başarılı bir araba. Hem konforlu, hem ara hızlanmaları başarılı. Üstelik ikinci eli ölmüyor. Araba 100bin km'de ortadan ikiye ayrılıyor olsun, 99bin km'deki Civic yine satılır. Öyle bir piyasası var.

darkmoon
05-12-2017, 22:30
bu ikisiyse şayet boş ver fr yi sürmeye devam et sattınmı aracını çok ararsın.

A.Kepez
05-12-2017, 22:31

abi di dizel olduğu için değil direkt enjeksiyon kısaltması için araç benzinli

YAS
05-12-2017, 22:37
Civic için de eğer top speed deneme yapmıyorsanız rs bence gayet başarılı bir araba. Hem konforlu, hem ara hızlanmaları başarılı. Üstelik ikinci eli ölmüyor. Araba 100bin km'de ortadan ikiye ayrılıyor olsun, 99bin km'deki Civic yine satılır. Öyle bir piyasası var.

http://www.techturkey.com/forum/videolar/227961-honda-civic-rs-hondata-yaz.html

Kanka suna basarili demeyin yazik gunah :)

vectra-tuner
05-12-2017, 22:45
Astra K eşim kullanıyor .. Opellerde park sensörü arıza sebebi Plakalık oluyor.. Sensör bir şekilde plakalığı görüp ötüyor , videodaki aracın 100-200 km 13 sn koşması imkansız ki Gps de 14.5 - 15 an eder.. Pekçok kişi rampa aşağı basıp video çekiyor..

AşkınS.
05-12-2017, 22:48
Civic sedanlarda c sütununun göçtüğü gerçeği var
Astrayı bilmiyorum malesaef..

vectra-tuner
05-12-2017, 22:48
https://youtu.be/JOYsX3_pwXo

KemalHDH
05-12-2017, 22:58
http://www.techturkey.com/forum/videolar/227961-honda-civic-rs-hondata-yaz.html

Kanka suna basarili demeyin yazik gunah :)
Konudaki ilk iki yoruma yarıldımmm!

Network
05-12-2017, 23:30
Leon, yazılımlı yazılımsız fark etmez diyebilirim.

16EC813
05-12-2017, 23:43
her ne kadar da ,honda göçük onda dense de yine de ben
honda hayat onda diyorum
alırken kullanırken satarken

MCN21
06-12-2017, 07:01
Opele oldum olasi sogugum. Hala sorunlari olduguna denk geliyorjm internette ama civicten bariz hizlidir. Goruntu olarak rs daha hos. Tahminimce hb bakiyorsunuzdur. Onunda tek kotu yani sanzimani. Kullanmadim ama ses yalitimi olarakta leondan geride olabilir. Bence fr suan ici mantikli bu 3 lunun arasinda :)

drago
06-12-2017, 07:07
Daha eski olacaktır ama değişiklik şartsa temiz bir 182lik focus bulun, aşırı keyifli araçtır. Donanım zehirlenmesi yaşatır ve kesinlikle diğer focuslardan malzeme kalitesi olarak çok yukarıda.184lük 320d den rollde 2 boy falan önde, fakat kalkışı tvc den dolayı zayıf.

Ve maalesef sadece 2011 var.

Bir de minnacık kp39 turbosu var.

Özgür Güneş
06-12-2017, 07:47
Arkadaşta civic ile astra arasinda cok gidip geldi, tercihimizi civic yonunden yaptik, ilk olarak astra alip satmak istediginiz zaman cikarmasi hem kolay olmayacaktir hem de cok zarar ettirecektir, su an arkadasin civic satilik, tamamen keyfi, golf 6R dusunuyor, gocuk muhabbeti yuzunden su an ikinci eli epey durgun. Cvt abartildigi kadar kotu bir sanziman degil, bende genel olarak bakildigi zaman opelin tork konv. iyi, kullanmasini bilene tabi. Civic’in yakit tuketimi baya iyi, uzun yolda 5-5.5 yakiyor, performans anlaminda birkac videosunu gormek isterseniz @nightrider99 instagram hesabimizdan videolari inceleyebilirsinjz, stage 1 leon fr i geciyor.

YAS
06-12-2017, 07:59
Arkadaşta civic ile astra arasinda cok gidip geldi, tercihimizi civic yonunden yaptik, ilk olarak astra alip satmak istediginiz zaman cikarmasi hem kolay olmayacaktir hem de cok zarar ettirecektir, su an arkadasin civic satilik, tamamen keyfi, golf 6R dusunuyor, gocuk muhabbeti yuzunden su an ikinci eli epey durgun. Cvt abartildigi kadar kotu bir sanziman degil, bende genel olarak bakildigi zaman opelin tork konv. iyi, kullanmasini bilene tabi. Civic’in yakit tuketimi baya iyi, uzun yolda 5-5.5 yakiyor, performans anlaminda birkac videosunu gormek isterseniz @nightrider99 instagram hesabimizdan videolari inceleyebilirsinjz, stage 1 leon fr i geciyor.

Yazdiginiz nickteki hesapta arabayla ilgili bir tane bile paylasim yok

Eworen
06-12-2017, 08:15
Videolardan gördüğümüz izlediğimiz kadarıyla astra std olarak bi hayli hızlı yazılım gibi işlemlerden sonra da çok çok hızlı oluyor civic in bu hızlara ve bu güçlere hem std hem yazılımdan sonra ulaşması şimdilik imkansız gibi duruyor
Karar verme şekli beklentiye göre değişebilir
Leon dan sonra nispeten uygun fiyatlara donanımlı ve çok daha hızlı bir araç isteniyorsa astra doğru seçim
Ama sadece leondan sıkıldım değişiklik olsun diyorsanız civic alınabilir şanzıman kafaya takılmazsa günlük kullanımda hem şanzıman hemde performans bakımından bi sorun yaşanmaz genel olarak başarılı bir araç denilebilir
Ama performans kriteri daha da geri sıralara gelirse 1.4 125 hp highline golf alınır paşa paşa binilebilir..

makturan
06-12-2017, 09:01
1- Opel

2- Yazılımlı fr

3- Honda

testlerini yapmıştık.. performans için diyorsanız sıralama budur :)

malkoc
06-12-2017, 09:07
182 lik civic hb kullandım. direksiyon tepkileri süspansiyonları virajda tutunması gerçekten güzel. cvt sakin kullanımda güzel yalnız performanslı kullanımlarda arabayı tutuyor gücü törpülüyor. amaç düz yol performansıysa astra açık ara önde olur ama gereğinden sert bir araba ayrıca kronik sorunları var. öncelik sürüş hissiyse civic tercih edilebilir. seçenekler buysa ben olsam leon la devam ederim

Özgür Güneş
06-12-2017, 09:45
Yazdiginiz nickteki hesapta arabayla ilgili bir tane bile paylasim yok

Özür dilerim, yanlış yazmışım, nightriders99 olacak:

NightRiders (@nightriders99) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/nightriders99/)

Ayrıca YouTube kanalımda polo gti ile yürüdüğü videosu da var:

VLOG | 308 GTI - 116(8)i - Civic 1.5T - Leon FR - Polo GTI | Sohbet - Roll - Drag - Log - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=XRw3Fw-_qAE&t=368s)

Civic'e CVT olduğu için yazılım önermiyorum, cvt yi korumak için yapay turbo lag yapılmış, yazılımcılar bunu göz ardı ediyor, yurt dışında şimdiden yazılım yapıp cvt patlatan insanlar var, kış ayları için cvt ısıtıcı modül var bu arabada, onu iptal edip soğutucu takanlar var, turbo küçük olduğu için turbo yiyenlerde duydum. O yüzden Civic alırsanız yazılımla falan unutun.

YAS
06-12-2017, 09:58
Özür dilerim, yanlış yazmışım, nightriders99 olacak:

NightRiders (@nightriders99) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/nightriders99/)

Sorun yok yazdım bunu :)
dr.ecu stage1 fr yapıp deniycem civic ile bakalım bizdede aynı sonuç olacakmı :)

Özgür Güneş
06-12-2017, 10:14
Sorun yok yazdım bunu :)
dr.ecu stage1 fr yapıp deniycem civic ile bakalım bizdede aynı sonuç olacakmı :)

Bekleriz, başımızın üstünde yeriniz var :)

Kahn23
06-12-2017, 11:41
İkisi de değil sıfır ayarında Golf Mk7 gti 4kapı bulup alınır

Araç 0 ya da en fazla 1 yaşında olacak. O yüzden kriterlerimize GTI uymuyor.

Kahn23
06-12-2017, 11:43
Eski bir Astra K sahibi olarak ikisini de almazdım. Astra'nın kronik sorunu bol. 6bin kmdeki arabamda ateşleme sıkıntısı, göstergelerin gidip gelmesi, radyonun kafasına göre kapanıp açılması gibi bir sürü sorun yaşadım. Park sensörünü zaten hiç söylemeyeyim, canı isterse çalışır.
Civic olacaksa kesinlikle HB alın derim. Gerçi 100 küsür binlik arabada sunroof yok, o da ilginç bir durum.

Civic'in sunrooflu modelleri 2018'de gelecekmiş. Sunroof takıntımız olduğu için bekleyebiliriz.

Abi daha 22bin küsür km'de. Golf seçenekler arasında hiç yok :)

Kahn23
06-12-2017, 12:09

https://youtu.be/JOYsX3_pwXo

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-daha-dolusu-yok-1.6-200-hp-opc-line-504879205/detay)

Emre Akçay
06-12-2017, 12:53
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-daha-dolusu-yok-1.6-200-hp-opc-line-504879205/detay)

Bu araba sanırsam Astra'nın tüm opsiyonlarının alınmış hali. Matrix led farlar, agr koltuk, ısıtma, soğutma vs. Ama yine bildiğim kadarıyla test aracı olarak kullanıldı. Eren Tekin'in videosunda vardı diye hatırlıyorum.

KemalHDH
06-12-2017, 13:05
Bu araba sanırsam Astra'nın tüm opsiyonlarının alınmış hali. Matrix led farlar, agr koltuk, ısıtma, soğutma vs. Ama yine bildiğim kadarıyla test aracı olarak kullanıldı. Eren Tekin'in videosunda vardı diye hatırlıyorum.
Aynen o araç.

https://www.youtube.com/watch?v=vkgswB2jR3U

TaGo
06-12-2017, 13:09
Şimdi açıkcası bu fiyatlarıda görünce kesin surette 2014-2015 size m paket bir 316i öneririm. Hiç olmazsa yazılımlı vs deli iyi bir araç oluyor

Erdem K.
06-12-2017, 15:32
liste içinde 182lik çivici seçerdim, sürüş hissiyatı, sorunsuzluğu, 2.elinin opele göre daha iyi olduğunu düşünüyorum ...

Redfish16V
06-12-2017, 17:54
instagram cevaplarına bakılırsa civic'e sunroof ve dizel motor seçeneğide gelecek sanırım..

onur_si
06-12-2017, 20:56
hersey hiz degil surus zevki denen bir sey var
astra k sifir almistim 1.4t ama arabada ruh yok ve motoru hic guven vermiyor.
200 luk astraninda pek farkli olacagini sanmiyorum. astra da yol pc 8 gosterse gercekte 9 yakar defalarca olctum tam 1 litre eksik gosteriyor.
leon bence daha iyi ama onlarinda iyisi var tabiki civic hatchback sport
ilerde hondata veya race chip yaparsin sıkılirsan typer spoiler yay ve jant yapip devam edersin
bu benim gorusum tabiki kirmizi civic hb icin kapora verdim bekliyorum :)
civic hb kesinlikle tasarimiyla bircok olumsuzlugu kapatiyor

KemalHDH
06-12-2017, 21:45
Civicte sürüş zevki varmı? Direksiyon hissiyatı dahamı iyi Astradan yada virajları keyiflemi alıyor 1 Serisi BMW gibi? Her iki araçta daha yeni ikiside baya ilerleme kaydetmiş durumdalar ama o kadarda değil. Ayrıca sürüş zevki şanzımanada bakarki CVT birçok şeyi törpülüyor. Burda o konuda yani sürüş konusunda en iyisi Leon bence.

KemalHDH
06-12-2017, 21:48
Birde tasarım konusu o kadar olmasada biraz göreceli bir kavram. Astra çok şık bir araç ve Civicten daha güzel daha olgun görünüyor bence. Misal arka tasarım Civicin arkasındaki gibi kaçak kat çıkılmamış Opelde.

onur_si
06-12-2017, 21:57
zevkler tartisilmaz tabi ama mesela opelde fren pedalini o kadar yuksek yapmislarki trafikte frene bascam diye ayagin agriyor artik. yol tutus opelde iyi. civic alcak oturma pozisyonu gorus daha iyi. opelde motor bazen tekliyor yani bir ani bir anina uymuyor. sattim kurtuldum cok sukur diyorum. sonucta ben rolling kovalayan biri degilim civic bana fazlasiyla yeter.

vectra-tuner
06-12-2017, 22:36
Opel'de sorunlar vardır elbet ama Civic daha yeni çıktı ve Opel'i aratır şahsi fikrim.. Cvt şanzuman bile elemek için yeterli .. Opel'in şanzumanından sorun yaşamazsınız .. Birde hangi araç olursa olsun yeni kasalarda sorun mutlaka oluyor ..

Merthan
07-12-2017, 00:27
Civic sevmeyen birisi olarak civic diyorum. Ele düşmeden keyfini çikarmak lazim:)

Grimlord
07-12-2017, 00:39
zevkler tartisilmaz tabi ama mesela opelde fren pedalini o kadar yuksek yapmislarki trafikte frene bascam diye ayagin agriyor artik. yol tutus opelde iyi. civic alcak oturma pozisyonu gorus daha iyi. opelde motor bazen tekliyor yani bir ani bir anina uymuyor. sattim kurtuldum cok sukur diyorum. sonucta ben rolling kovalayan biri degilim civic bana fazlasiyla yeter.

Bazen aracı sıkıştırdığımda " vay be ne gidiyormuş " falan diyordum. Arabayı kapatıp tekrar bastığımda veya başka birgün bu sefer arabada can olmuyordu resmen. Çok ilginç ve ruhsuz bir arabaydı kesinlikle. Sıkıntıları da bıktırdı, sattım kurtuldum ben de. İkinci eli de zayıf.

Özgür Güneş
08-12-2017, 20:40
Bazen aracı sıkıştırdığımda " vay be ne gidiyormuş " falan diyordum. Arabayı kapatıp tekrar bastığımda veya başka birgün bu sefer arabada can olmuyordu resmen. Çok ilginç ve ruhsuz bir arabaydı kesinlikle. Sıkıntıları da bıktırdı, sattım kurtuldum ben de. İkinci eli de zayıf.

Siz diyince fark ettim, bu neredeyse piyasadaki butun arabalarda var, anladigim kadari ile yakitin kalitesi, temizligi ile ilgili, bende de yazilimli 116i ve yazilimli 1.4 tsi golf var, yani tabiri caizse bazen it gibi gidiyor, bazen bosa devir ceviriyor. Hepsi bu yeni nesil yuksek oktan ve temiz yakit isteyen turbo motorlarin gerekliligi.

vectra-tuner
09-12-2017, 22:10
1.4 Turbo şarjlı bir araç sık sık tam yük kullanımda kasa ağırlığına göre eski tabirle şişer.. Iat arttıkça performans düşer, hacim küçük olunca motor daha çok zorlanacağı için çabuk ısınır.. Malesef durum bu ...

Artık hiçbir araç 90'lardaki 2000'li yılların başlarındaki gibi sağlam değil.. Eski Civicler taş gibi ama yenileri *****.. Toyota için de geçerli bu durum.. Artık rekabet şartları zorlaştığı için pekçok üretici bir sürü parçayı ortak kullanıyor örneğin eksi Corolla'da sensörler , elekronik alsam vs denso iken şimdi Bosch kullanıyor.. Kontak anahtarı bile fransız valeo'nun..

KaraniC
19-03-2018, 16:07
araç değişikliği yapıldı mı bilmiyorum ama 150 act dsg nin yanına gelemiyor civic bilginiz olsun. o kadar para verip yattığı yerde göçen bir araba alacağıma elimdekini satmam daha iyi.

Baradiel46
22-03-2018, 19:13
308 gti dusundunuz mu

KARALOM
23-03-2018, 16:13
308 gti dusundunuz mu

308 gtı takip ediyorum sahibinden tek tük ilana düşüyor ya alan satmıyor yada satılmıyor
308 gtı;
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2017-model-8000km-308-gti-523993999/detay)

drago
23-03-2018, 16:52
308 gtı takip ediyorum sahibinden tek tük ilana düşüyor ya alan satmıyor yada satılmıyor
308 gtı;
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2017-model-8000km-308-gti-523993999/detay)

Gördüğüm en ruhsuz gti

Yarısına sanayide folyo çekilmiş arka kısım da karlıkçı ve egsozcunun ortak çalışması gibi.

Her markanın spor versiyonu bir agresif durur, hele önden hiç bir farkı yok.

O paraya gerçekten yazık.

KARALOM
24-03-2018, 07:05
Gördüğüm en ruhsuz gti

Yarısına sanayide folyo çekilmiş arka kısım da karlıkçı ve egsozcunun ortak çalışması gibi.

Her markanın spor versiyonu bir agresif durur, hele önden hiç bir farkı yok.

O paraya gerçekten yazık.

motor ve performans açısından nasıl degerlendirirsin peki,sürüş dinamkilerinin degerlendirme fırsatın oldumu :soru:

cnzdmr
24-03-2018, 11:43
308 gti ın arkası siyah önü kırmızı. Allah aşkına biri kendi yapsa şunu arabasına Apache diye kovalarız.

Gençlerbirliği aracı olur ancak bundan :)

drago
24-03-2018, 14:20
motor ve performans açısından nasıl degerlendirirsin peki,sürüş dinamkilerinin degerlendirme fırsatın oldumu :soru:

Hiç kullanmadım, o kadar beygiri varsa illa ki birşeyleri vardır

Otodr
21-04-2018, 10:43
araç değişikliği yapıldı mı bilmiyorum ama 150 act dsg nin yanına gelemiyor civic bilginiz olsun. o kadar para verip yattığı yerde göçen bir araba alacağıma elimdekini satmam daha iyi.

Sadece motor ve şanzımana mı biniyorsunuz yoksa bu motor ve şanzımana sahip bir aracınız mı var?

Bu kombinasyonu motorsiklete takıyorsanız tabi ki Civic yetişemez ama Golf ya da Leon'dan bahsediyorsanız Civic rahat rahat uzar gider. Bir süre sonra plakasını bile okuyamazsınız.

Yok bende Passat ya da Tiguan var diyorsanız Civic'i ancak kalkışta görebilirsiniz.

YAS
21-04-2018, 11:05
Golf ya da Leon'dan bahsediyorsanız Civic rahat rahat uzar gider. Bir süre sonra plakasını bile okuyamazsınız.

Golf tsi leon tsi hazir,hemen basalim sonucu gorelim.Plaka nasil okunmuyormus gorelim :)

MertSerhanÖ.
21-04-2018, 12:06
.d.d.d.d.d..d.d

oztk24
21-04-2018, 13:45
Bu opele niye ruhsuz diyorsunuz��direksiyon tepkileri civic'e göre çok mu kötü,vites geçişleri çok mu yumuşak,motor sesi mi kötü?
şasi çok mu tepkisiz kalıyor?
kullanma fırsatım olmadığı için merak ediyorum.

Grimlord
21-04-2018, 16:20
Bu opele niye ruhsuz diyorsunuz��direksiyon tepkileri civic'e göre çok mu kötü,vites geçişleri çok mu yumuşak,motor sesi mi kötü?
şasi çok mu tepkisiz kalıyor?
kullanma fırsatım olmadığı için merak ediyorum.

Spor kullanım yok araçta, motor sesi denilen birşey zaten yok. Yol tutuş çok iyi değil. Konfor odaklı desek o da değil, araba sert zaten. Trim sesi bol. 6bin kmdeki araçta 2-3 tane kronik sorunla karşılaşıp sattım. ( 1.4 t 150 hp idi aracım)
( biraz daha yazarsam opel dava açacak bana :D )

erh
21-04-2018, 20:49
Astra k nin yol tutusu gayet iyidir bosa yermeyin arabayi. Gayet guzel yonleniyor kafasi. Ben simdiye kadar hicbir piyasa civic inin astradan iyi yol tuttugunu gormedim

Otodr
21-04-2018, 23:33
Golf tsi leon tsi hazir,hemen basalim sonucu gorelim.Plaka nasil okunmuyormus gorelim :)

Aydın'a gel Civic RS'te hazır hemen deneyelim.

Yazılım olmadan 150 hp Golf ile Civic RS'i ancak rüyanda yakalayabilirsin. Ha aracında yazılım var diye güveniyorsan şartlar eşit olsun diye hondata yüklü RS de ayarlayabilirim sana.

Otodr
22-04-2018, 00:58
Astra k nin yol tutusu gayet iyidir bosa yermeyin arabayi. Gayet guzel yonleniyor kafasi. Ben simdiye kadar hicbir piyasa civic inin astradan iyi yol tuttugunu gormedim

Civic'in yol tutuşu gayet iyidir. Hatta geyik testinde rekor kırdı. Astra OPC ve Civic hb'nin karşılaştırmalı test videosu var pistte her iki aracı zorluyorlar isterseniz birde onu izleyin.

KemalHDH
22-04-2018, 03:00
Aydın'a gel Civic RS'te hazır hemen deneyelim.

Yazılım olmadan 150 hp Golf ile Civic RS'i ancak rüyanda yakalayabilirsin. Ha aracında yazılım var diye güveniyorsan şartlar eşit olsun diye hondata yüklü RS de ayarlayabilirim sana.
Son hızları arasında 20 km/s kadar Golf lehine fark var nerde rüyasında görüyor anlamadım? Başabaş 120ye kadar gelirler sonra Golf DSG ile uzar gider. O şanzımanla işi zor Hondanın. 200 diyene kadar Allah belasını veriyor arabanın. Açında izleyin biraz şu videoları denemeye gerek yok elli kez çekilmiş kalkış ve son hız videoları var ikisininde. Videoların altındaki yorumlarada bakarsanız bir sürü kullanıcısı var hiç 182 ps değil gibi diyorlar. Rüyaymış. Nerde rüyamızda yakalıyoruz Pagani mi bu?

MK8800
22-04-2018, 03:16
Martıgaga bey yanlış anlamayın da koka kolanın isuzularını kullanan 46 yaşındaki şişme yelekli dayıları bile hondanın robotik şanzımanından daha istekli çalışıyor dsg ye kafa tutmak falan bilemedim :d

KemalHDH
22-04-2018, 03:28
Martıgaga bey ne ya LadyGaga nın herifi gibi koptum tan vakti :hehe:

erh
22-04-2018, 09:07
Haklisin valla ne diyim o zaman.. benzini hep 50 tl lik mi aliyoruz?

Onurkk06
22-04-2018, 10:56
Honda bu zamana kadar aktarımın hakkını verirdi 160 hp ise 160 hp giderdi ama civic rs de ilk defa 182 hpnin hakkını veremiyor test etmiştim bende ama şanzımanı sebebiyle hakkaten gücünü yola veremiyor

Otodr
22-04-2018, 15:15
Son hızları arasında 20 km/s kadar Golf lehine fark var nerde rüyasında görüyor anlamadım? Başabaş 120ye kadar gelirler sonra Golf DSG ile uzar gider. O şanzımanla işi zor Hondanın. 200 diyene kadar Allah belasını veriyor arabanın. Açında izleyin biraz şu videoları denemeye gerek yok elli kez çekilmiş kalkış ve son hız videoları var ikisininde. Videoların altındaki yorumlarada bakarsanız bir sürü kullanıcısı var hiç 182 ps değil gibi diyorlar. Rüyaymış. Nerde rüyamızda yakalıyoruz Pagani mi bu?

150 hp Golf ile 120 km'den sonra uzayıp gideceksin ha :)

Peki bu nasıl oluyor 120 km hızdan sonra dsg +50 beygir mi veriyor?

Golf'ün son hızı yüksek ama o hıza 1 saatte ulaşırsın herhalde. Golf'ün gidişini bilmesek 200 km'den sonra uçuyor sanacağız. Boşuna atıp tutmana gerek yok 200 km üzerinde zar zor hızlanıp rüzgar direncini yenmekte nasıl zorlandığını biliyoruz.

0-200 arası Civic'in arkasından bakar kalır zaten o sırada yarış biter ha ben son hız yatıştıracağım diyorsan Civic'in son hız sınırlaması kaldırılabiliyor. O zaman neye sarılacaksın merak ediyorum.

Haklisin valla ne diyim o zaman.. benzini hep 50 tl lik mi aliyoruz?

Benzini fulluyoruz ama sizin aracınız sanırım yere iman gücüyle tutunuyor.

Martıgaga bey yanlış anlamayın da koka kolanın isuzularını kullanan 46 yaşındaki şişme yelekli dayıları bile hondanın robotik şanzımanından daha istekli çalışıyor dsg ye kafa tutmak falan bilemedim :d

Yaşın daha 23 ise sana ne anlatayım ki? Daha 2-3 farklı araç bile kullanmamışsındır. İlk önce zeperfs diye bir site var oradan başla istersen. Hayatında koltuğuna oturamayacağın araçları birbiri ile kıyasla belki ufkun açılır.

MK8800
22-04-2018, 15:28
150 hp Golf ile 120 km'den sonra uzayıp gideceksin ha :)

Peki bu nasıl oluyor 120 km hızdan sonra dsg +50 beygir mi veriyor?

Golf'ün son hızı yüksek ama o hıza 1 saatte ulaşırsın herhalde. Golf'ün gidişini bilmesek 200 km'den sonra uçuyor sanacağız. Boşuna atıp tutmana gerek yok 200 km üzerinde zar zor hızlanıp rüzgar direncini yenmekte nasıl zorlandığını biliyoruz.

0-200 arası Civic'in arkasından bakar kalır zaten o sırada yarış biter ha ben son hız yatıştıracağım diyorsan Civic'in son hız sınırlaması kaldırılabiliyor. O zaman neye sarılacaksın merak ediyorum.

Benzini fulluyoruz ama sizin aracınız sanırım yere iman gücüyle tutunuyor.

Yaşın daha 23 ise sana ne anlatayım ki? Daha 2-3 farklı araç bile kullanmamışsındır. İlk önce zeperfs diye bir site var oradan başla istersen. Hayatında koltuğuna oturamayacağın araçları birbiri ile kıyasla belki ufkun açılır.

:d :d :d :d

onursumer
22-04-2018, 15:42
civic 182 hp kadar ruhsuz hissiz hızlanan bi araba kullanmamıştım ben

top speed vs bilmem ama tsi-dsg kombinasyonu varken gerek yok
MK8800 lutfen once garajdaki 2--3 araçtan birini kullanıp konuya öyle yorum yazın :D

KoramiraL
22-04-2018, 15:49
MK8800 garajda 3-4 veya hangisi varsa testini alalımda DSG ile kıyaslayalım
Aktarım kaybı varken kaldıkı CVT şanzuman ile ( Şanzumanda dişli bile yok :) ) nasıl yürüsün koca A6 bile hızlanırken kayıp yaşıyor :D

oztk24
22-04-2018, 21:34
Civic'in yol tutuşu gayet iyidir. Hatta geyik testinde rekor kırdı. Astra OPC ve Civic hb'nin karşılaştırmalı test videosu var pistte her iki aracı zorluyorlar isterseniz birde onu izleyin.
Link atarmısınız, kimmiş o yiğit merak ettim?
geyik testi ile yol tutuşun çok alakası olduğunu düşünmüyorum,nurburgring rekoru kıran golf club sportun geyik testi *****...

Otodr
22-04-2018, 21:51
Link atarmısınız, kimmiş o yiğit merak ettim?
geyik testi ile yol tutuşun çok alakası olduğunu düşünmüyorum,nurburgring rekoru kıran golf club sportun geyik testi *****...

Doğru geyik testi tam olarak yol tutuş testi değildir. Bu test ile aracın kıvraklığı ölçülür. Eğer piste çıkıp geniş virajlarda araç zorlanmayacaksa sıradan kullanıcılar için yol tutuş limitinden daha fazla aracın kıvraklığı önem kazanır.

Benim için kıvraklığın bir önemi yok yol tutuş limiti daha önemli diyen varsa skidpad değerine bakması gerekiyor ki onda da Civic oldukça iyi seviyede.

Astra k opc ve Civic hb pist karşılaştırması için buraya bakabilirsiniz. Astra 100 kg daha hafif ve 18 beygir daha güçlü olmasına rağmen 5378 metrelik pist turunu sadece 1.4 saniye kadar daha iyi tamamlayabilmiş. Şartları eşitlesek Civic arayı açıp gider ki videoda da yol tutuş ve sportif kullanım olarak Civic'in daha iyi olduğundan bahsediliyor.

Link: Opel Astra ve Civic tur zamanları (https://youtu.be/vkgswB2jR3U)

oztk24
22-04-2018, 22:02
Doğru geyik testi tam olarak yol tutuş testi değildir. Bu test ile aracın kıvraklığı ölçülür. Eğer piste çıkıp geniş virajlarda araç zorlanmayacaksa sıradan kullanıcılar için yol tutuş limitinden fazla kıvraklık daha önemlidir.

Benim için kıvraklığın bir önemi yok yol tutuş limiti daha önemli diyen varsa skidpad değerine bakması gerekiyor ki onda da Civic oldukça iyi seviyede.

Astra k opc ve Civic hb pist karşılaştırması için buraya bakabilirsiniz. Astra çok daha hafif ve 18 beygir daha güçlü olmasına rağmen 5378 metrelik pist turunu sadece 1.4 saniye kadar daha iyi tamamlayabilmiş. Şartları eşitlesek Civic arayı açıp gider ki videoda da yol tutuş ve sportif kullanım olarak Civic'in daha iyi olduğundan bahsediliyor.

Link: Opel Astra ve Civic tur zamanları (https://youtu.be/vkgswB2jR3U)

İlk olarak;Videodaki araç Astra opc değil,200lük düz k kasa Astra
ikinci olarak;bu tür videolar ne kadar doğru?süren arkadaşın pist tecrübesi nedir?Adam konuşa konuşa pist koşuyor nasıl iş anlamadım? cvt şanzıman nasıl sportif his veriyor onuda anlamadım?

Otodr
22-04-2018, 22:11
Bilmediğim için soruyorum videodaki 200 hp'lik Astra ile bu haberdeki araç aynı değil mi?

Opel Astra K 1.6 Turbo 200 Beygir Artık Turkiye'de - Astra TR (http://www.astratr.com/astra-k-1-6-turbo-200-hp-artik-turkiyede/)

Şanzıman Cvt olunca neden sportif sürüş olmasın aracın yol tutuşu mu değişiyor motor gücü mü değişiyor?

Binmeden etmeden kulaktan dolma laflarla araçları değerlendirme huyumuzdan bir türlü vazgeçemedik.

MK8800
22-04-2018, 22:18
Bilmediğim için soruyorum videodaki 200 hp'lik Astra ile bu haberdeki araç aynı değil mi?

Opel Astra K 1.6 Turbo 200 Beygir Artık Turkiye'de - Astra TR (http://www.astratr.com/astra-k-1-6-turbo-200-hp-artik-turkiyede/)

Şanzıman Cvt olunca neden sportif sürüş olmasın aracın yol tutuşu mu değişiyor motor gücü mü değişiyor?

Binmeden etmeden kulaktan dolma laflarla araçları değerlendirme huyumuzdan bir türlü vazgeçemedik.

Martı Reyiz ben aşağıdaki cümleyi neye dayanarak yazdığını merak ettim açıklarmısın?

''Hayatında koltuğuna oturamayacağın araçları birbiri ile kıyasla belki ufkun açılır''

Grimlord
22-04-2018, 22:21
İlk olarak;Videodaki araç Astra opc değil,200lük düz k kasa Astra
ikinci olarak;bu tür videolar ne kadar doğru?süren arkadaşın pist tecrübesi nedir?Adam konuşa konuşa pist koşuyor nasıl iş anlamadım? cvt şanzıman nasıl sportif his veriyor onuda anlamadım?

Düz astra k diye birşey yok ki, videodaki araç opc line astra k yani 200lük. 200 beygirlik olanı sadece opc line olarak geldi.

oztk24
22-04-2018, 22:35
Düz astra k diye birşey yok ki, videodaki araç opc line astra k yani 200lük. 200 beygirlik olanı sadece opc line olarak geldi.

Hocam;araç sizinde dediğiniz gibi opc line,yani opc değil.
m paket 3.20 gibi düşünün,yani sadece dış görünüş opc gibi düşünün,zaten k kasa opc gelmedi,ben arkadaşın j kasa opc ile karşılaştırdığını sandım zaten oda 280hp.

Otodr
22-04-2018, 22:47
Hocam;araç sizinde dediğiniz gibi opc line,yani opc değil.
m paket 3.20 gibi düşünün,yani sadece dış görünüş opc gibi düşünün,zaten k kasa opc gelmedi,ben arkadaşın j kasa opc ile karşılaştırdığını sandım zaten oda 280hp.

Türkiye'de RS adıyla satılan Civic sedan da "RS" değil. İsimlere bu kadar takılmayın. Firma bu isimle getirdiği için öyle yazdım. Opel Astra ST line diye getirseler o zamanda o ismi kullanırdık.

oztk24
22-04-2018, 22:49

araç aynı araç ama bu araç opc değil,opc line.
Line kelimesini çizgi,hat olarak Türkçe'ye çevirirsek bu aracın sadece dış görünümü opc demek. makine de turbo beslemeli 1.6lt 200hp makine.eski nesil j kasa opc 280hp zaten? şanzıman yol tutuşu değiştirmiyor,sürüş hissiyatı mı değiştiriyor,sportif hissiyata uygun değil.

oztk24
22-04-2018, 22:51
Sedan kasa Civic rs yurt dışında farklı mı satılıyor? Sedan Civic var,bide sedan Civic rs var? Ben mi yanlış biliyorum?

Otodr
23-04-2018, 10:48
araç aynı araç ama bu araç opc değil,opc line.
Line kelimesini çizgi,hat olarak Türkçe'ye çevirirsek bu aracın sadece dış görünümü opc demek. makine de turbo beslemeli 1.6lt 200hp makine.eski nesil j kasa opc 280hp zaten? şanzıman yol tutuşu değiştirmiyor,sürüş hissiyatı mı değiştiriyor,sportif hissiyata uygun değil.

Pistte limitlere kadar zorlayınca Civic yol tutuş ve alçak sürüş pozisyonu ile daha sportif bir sürüş sağlıyor ki bunu test eden eleman da söylüyor. Klasik Cvt şanzıman'da vites atmadığı için sportif sürüşe uygun değil diyenler çıkabiliyor ama Civic hb ve Rs'te vites atma efekti var araç vites atıyormuş gibi davranıyor.

Bu efekt olsa da olmasa da Civic hb ve RS oldukça iyi yol tutan sportif kullanıma uygun araçlar. Limitlere kadar zorlayabileceğiniz bir test yapabilirseniz bunu sizde görebilirsiniz.

1.5 turbo motorla satılan Civic tüm dünyada normal sedan bir araç olarak satılıyor. Sadece Avustralya ve Türkiye'de arkasına RS amblemi takılmış durumda. Yani gerçekte bir Rs değil.

Rs denen araçlar 300 hp dolayında güçlere ulaşabiliyor ki zaten o klasmanda Type-r var. Bu araç bildiğiniz aile aracı ancak yol tutuşu ve motor gücü ortalamanın üzerinde olunca performanslı kullanım imkanıda sunuyor.

EOZDAG
23-04-2018, 11:45
Yahu niye adamın üstüne gidiyosunuz, civic dediğin araba zaten lamboya çakan ferrariye kaldıran günümüzün en da*şaklı spor arabalarından biri. Utanmadan bide astrayla golfle falan kıyaslamışsınız. :D

16EC813
23-04-2018, 11:50
https://i.hizliresim.com/5DbODz.jpg (https://hizliresim.com/5DbODz)

Otodr
23-04-2018, 12:58
Yahu niye adamın üstüne gidiyosunuz, civic dediğin araba zaten lamboya çakan ferrariye kaldıran günümüzün en da*şaklı spor arabalarından biri. Utanmadan bide astrayla golfle falan kıyaslamışsınız. :D

Bu forumda bir halttan anlamayıp yarım yamalak bilgilerle dalga geçmeye çalışmak gibi bir alışkanlık var sanırım.

Yazdığım mesajları okumadan hahaha hohoho diye birşeyler zırvalayınca komik olduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Sizin mesajınızı alıntı yaptım ama buradaki herkes için yazıyorum iki kelimeyi yan yana getirebilmenizi sağlayabilecek kadar bildiğiniz bir halt varsa onu yazın üzerine konuşalım, tartışalım, değerlendirelim ama bir halttan anlamıyorsanız bari susun da konu hakkında bilgisi olanlar konuşsun.

Gko
23-04-2018, 14:43
Bu forumda bir halttan anlamayıp yarım yamalak bilgilerle dalga geçmeye çalışmak gibi bir alışkanlık var sanırım.

Yazdığım mesajları okumadan hahaha hohoho diye birşeyler zırvalayınca komik olduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Sizin mesajınızı alıntı yaptım ama buradaki herkes için yazıyorum iki kelimeyi yan yana getirebilmenizi sağlayabilecek kadar bildiğiniz bir halt varsa onu yazın üzerine konuşalım, tartışalım, değerlendirelim ama bir halttan anlamıyorsanız bari susun da konu hakkında bilgisi olanlar konuşsun.

önceki mesajlarda paylaştığınız linklerden başka kendiniz ölçtüğünüz veriler var mı acaba ?

Çünkü bu forumda rs ile 270 yaptık diyip sonra ortadan kaybolan üyeler var. Varsa bi hızlanma videonuz aracınızın paylaşın öyle bakalım bide

EOZDAG
23-04-2018, 15:18

O zaman hahaha hohoho yapmayalım da bildiğimiz haltler üzerinden gidelim. Mesela göçüklü boyasız olur, aktaramayan cvt olur Gko nun da dediği gibi madem iyisiniz roll drag videolarınızı 200lük astrayla, 1.4tsi'la denemelerinizi yayınlayın görelim. Bende cvt kullanıyorum, beş para etmez dandik bir şanzuman yalandan diretmeye gerek yok. Daha önce dsg, zf, edc deneyimim oldu tork konvertörlü dinazor diye geçen 5 ileri deneyimim oldu cvt aralarında en kötüsü.

Otodr
23-04-2018, 16:21
önceki mesajlarda paylaştığınız linklerden başka kendiniz ölçtüğünüz veriler var mı acaba ?

Çünkü bu forumda rs ile 270 yaptık diyip sonra ortadan kaybolan üyeler var. Varsa bi hızlanma videonuz aracınızın paylaşın öyle bakalım bide

Pistte Astra ve Civic hb karşılaştıması yapılan bir video dışında birşey paylaşmadım ki eline cep telefonunu alıp kadrandan çekilen videolar birşey ifade etmediği için hiç bu tarz işlere girmedim. Gps ile profesyonel ölçüm yapabilecek birisi varsa buyursun birlikte deneme yapalım.

Otodr
23-04-2018, 16:46
O zaman hahaha hohoho yapmayalım da bildiğimiz haltler üzerinden gidelim. Mesela göçüklü boyasız olur, aktaramayan cvt olur Gko nun da dediği gibi madem iyisiniz roll drag videolarınızı 200lük astrayla, 1.4tsi'la denemelerinizi yayınlayın görelim. Bende cvt kullanıyorum, beş para etmez dandik bir şanzuman yalandan diretmeye gerek yok. Daha önce dsg, zf, edc deneyimim oldu tork konvertörlü dinazor diye geçen 5 ileri deneyimim oldu cvt aralarında en kötüsü.

18 hp daha güçlü ve 120 kg daha hafif olan Astra'nın düz yolda 182 hp'lik Civic'i geçeceğini anlamak için test yapmaya gerek mi var?

Yine 1.4 tsi dediğiniz ancak ne olduğu belli olmayan aracı 150 hp'lik Golf olarak ele alırsak max tork, tork bandı ve şanzıman oranları nedeniyle 180 km'ye kadar yürüyüşü güzel. Ancak sonrasında devir bandı bittiği için emeklemeye başlıyor. Bundan sonrasında ise devir bandı daha geniş olan Civic arayı açar.

Sizin imzanızdaki xtrail ile Civic RS ya da hb'nin aynı gitmediğini de tahmin edebiliyordunuzdur diye düşünüyorum.

Bu arada Civic en hızlısı en iyisi gibi bir iddiam var da ben mi hatırlamıyorum?

KaraniC
23-04-2018, 21:49
Sadece motor ve şanzımana mı biniyorsunuz yoksa bu motor ve şanzımana sahip bir aracınız mı var?

Bu kombinasyonu motorsiklete takıyorsanız tabi ki Civic yetişemez ama Golf ya da Leon'dan bahsediyorsanız Civic rahat rahat uzar gider. Bir süre sonra plakasını bile okuyamazsınız.

Yok bende Passat ya da Tiguan var diyorsanız Civic'i ancak kalkışta görebilirsiniz.

ya civic rs hatasına düşmüş birisiniz ya da dediğim özelliklerde bir leon - golfe denk gelmediniz. Ben arabaya biniyorum siz neye biniyorsunuz bilmiyorum ama civic ne kalkışta ne rollde hiçbir şekilde yanaşamıyor maalesef. Ankarada iseniz kalkış-roll ya da sizin civic rs'iniz hangi türde iyi olduğunu düşünüyorsunuz istediğiniz hızda deneyebiliriz.

Otodr
23-04-2018, 22:58
ya civic rs hatasına düşmüş birisiniz ya da dediğim özelliklerde bir leon - golfe denk gelmediniz. Ben arabaya biniyorum siz neye biniyorsunuz bilmiyorum ama civic ne kalkışta ne rollde hiçbir şekilde yanaşamıyor maalesef. Ankarada iseniz kalkış-roll ya da sizin civic rs'iniz hangi türde iyi olduğunu düşünüyorsunuz istediğiniz hızda deneyebiliriz.

Eh arabaya biniyorsanız sorun yok. Sadece motor ve şanzımana binmeyinde...

Leon'a araba diyorsanız Civic RS'e binseniz demek uçak kullanıyorum diyeceksiniz. Malumunuz araçlar sadece düz yolda gitmiyor viraj da dönmeleri gerekiyor.

150 hp Golf ile Civic RS'e karşı herhangi bir şansınız yok. En fazla düz yolda bir süre peşinden kovalarsınız. Bu bile Golf için büyük başarı.

BARR
24-04-2018, 07:17
:d :d :d :d

Mikail koltuğuna oturamayacağın arabaları kıyasla dur bütün gün tamam mı abicim hadi bakalım. :D :D

BARR
24-04-2018, 07:20
Madem Aydındasınız zır stok fabrikadan çıktığı gibi 180hp Polo GTI ile deneyelim Honda Civic RS'inizi. Buyrun gelin izmire bir çay kahve içelim sonra bakalım hangisi 180 hangisi 182hp miş.

onur_si
24-04-2018, 09:10
ne civic miş arkadaş
ama reklamın iyisi kötüsü olmaz hala popüler :)
cvt ye o kadar kızmayın beyler D modunda kullanmayın kulakçıklarla kullanın. haftasonu düzceye gidip geldim 140-150 hız civarı yakıt ortalaması 6 lt
yani hızına göre yakıtı bence çok iyi.

daha önce defalarca yazdım istanbul avrupa yakası denemek isteyen herkesle denerim pm atsınlar :)

Octavia RS
24-04-2018, 10:42
Civic zaten kötü araç değil fakat hala eksikleri var. Ağırlık, şanzıman, cam tavan opsiyonu yok v.s.. 150 lik tsi makinayı öyle yok stoplarını göremez vs diye bir durum olmaz hem civic rs hemde 150 lik octavia sport kullanmış biri olarak tsi+dsg bildiğimiz gibi zaten güzel yürüyor fark kesinlikle 32 hp değil. Civic rs 160 lık dsg scirocco ve 156 lık a200 ile hemen hemen yakın gidiyor haberiniz olsun, öyle vov 182 hp beklememek lazım şanzıman ve ağırlık ciddi törpülüyor.

MK8800
24-04-2018, 12:41
Mikail koltuğuna oturamayacağın arabaları kıyasla dur bütün gün tamam mı abicim hadi bakalım. :D :D

Martı reyiz hayal edip de oturamadığı şeyleri internetten bulduğu için bize de araçlarla alakalı öyle bir tavsiye vermeyi ihmal etmemiş :D

Otodr
24-04-2018, 12:54
Madem Aydındasınız zır stok fabrikadan çıktığı gibi 180hp Polo GTI ile deneyelim Honda Civic RS'inizi. Buyrun gelin izmire bir çay kahve içelim sonra bakalım hangisi 180 hangisi 182hp miş.

Aracınız otomatik vites ise tabi ki olur. Arada sınıf ve doğal olarak ağırlık farkı olduğu için aracınıza 150 kg ekleyip deneyelim derseniz Aydın'a beklerim.

BARR
24-04-2018, 13:04
Araç DSG evet, iki kişiye tek kişi deneriz dengelenir.

Otodr
24-04-2018, 14:08
Civic zaten kötü araç değil fakat hala eksikleri var. Ağırlık, şanzıman, cam tavan opsiyonu yok v.s.. 150 lik tsi makinayı öyle yok stoplarını göremez vs diye bir durum olmaz hem civic rs hemde 150 lik octavia sport kullanmış biri olarak tsi+dsg bildiğimiz gibi zaten güzel yürüyor fark kesinlikle 32 hp değil. Civic rs 160 lık dsg scirocco ve 156 lık a200 ile hemen hemen yakın gidiyor haberiniz olsun, öyle vov 182 hp beklememek lazım şanzıman ve ağırlık ciddi törpülüyor.

Sonunda her iki aracı kullanmış birini görebilmek sevindirici. Hangi araçların nasıl gittiğini çok doğru bir şekilde ifade etmişsiniz. (A200 hariç)

Saydığınız araçlara ek olarak 177 hp'lik bmw 1.20i ile de benzer şekilde yürüyor.

Şu forumdaki çok zeki arkadaşlar hızlanmayı sadece motor gücünün ya da vites atma hızının belirlediğini düşündüğü için onların anlayacağı dilden yazmak zorunda kalıyordum.

Hızlanmayı etkileyen bir çok faktör var. Başlıca etkenler olarak aracın ağırlığı, şanzıman dişli oranları, max tork ve devir bandı, motor gücü, sürtünme katsayısı gibi faktörleri sıralayabiliriz.

C sınıfı aile araçlarında genelde tüm bu oranları optimum performans/yakıt dengesine göre ayarlarlar. 150 hp tsi - dsg motorlu Golf çok iyi yürüyorsa bu rakiplerinin kötü yürüdüğü anlamına gelmez şanzıman dişli oranlarının ve motor beygir tork grafiğinin zekice ayarlandığını gösterir.

Diğer bir deyişle 1.5 tsi - dsg şanzımanlı Golf 1.20i ile kafa kafaya gidiyorsa bu 1.20i'nin kötü olduğu anlamına gelmez. Saydığım parametrelerin aracın hızlanmasını kötü etkilediği sonucuna varılır.

BARR
24-04-2018, 14:18
Hayır yani ne yapsın diğer araç sahipleri Civic'in parametreleri hızlanmasını etkiliyorsa onlarda mı CVT şanzıman taksın ya da kilomu eklesinler bagaja?

Rakipleri daha hafif, şanzımanları daha hızlı o yüzden daha düşük beygirle benzer hızlanma sunabiliyor, hatta aynı beygirde daha hızlı. Nokta. Denendi görüldü. 180hp vs 180hp derseniz Civic'in geçebildiği tek araç eski kasa 180hp otomatik Astra J olur.

Grimlord
24-04-2018, 16:44

150 hp Golf ile Civic RS'e karşı herhangi bir şansınız yok. En fazla düz yolda bir süre peşinden kovalarsınız. Bu bile Golf için büyük başarı.

0-100
8.2 saniye Golf
8,1 Civic

Golfün top speedi 225, civic 205te kesiyor. Resmen eşit yürüyorlar, neye dayanarak herhangi bir şansınız yok diyorsunuz? Deneme yaptınız mı? Geçtiniz mi?

Otodr
24-04-2018, 19:23
0-100
8.2 saniye Golf
8,1 Civic

Golfün top speedi 225, civic 205te kesiyor. Resmen eşit yürüyorlar, neye dayanarak herhangi bir şansınız yok diyorsunuz? Deneme yaptınız mı? Geçtiniz mi?

Kağıt üzerindeki verileri çok yakın ama birde gerçek hayatta nasıl gidiyorlar bir bakalım mı?

https://youtu.be/NrmjCjWRXEk

https://youtu.be/5X1XHA3uPBo

150 hp tsi+dsg kombinasyonlu motorun tork beygir grafiği ve şanzıman oranları zekice ayarlanmış olduğu için 160 km'ye kadar yürüyor ama sonrasında motorun max güç ürettiği devir bitiyor. Civic'in motoru ise max gücünü 1000 devir sonra veriyor. Bu ne sağlıyor? Golf'ün nefesi kesilirken Civic ivmelenmeye devam ediyor.

Bu bilgilerden sonra yukarıdaki mesajlarımda neden Golf bir süre arkasından takip eder sonra Civic ayırır dediğim anlaşılmıştır umarım.

Otodr
24-04-2018, 19:35
Hayır yani ne yapsın diğer araç sahipleri Civic'in parametreleri hızlanmasını etkiliyorsa onlarda mı CVT şanzıman taksın ya da kilomu eklesinler bagaja?

Rakipleri daha hafif, şanzımanları daha hızlı o yüzden daha düşük beygirle benzer hızlanma sunabiliyor, hatta aynı beygirde daha hızlı. Nokta. Denendi görüldü. 180hp vs 180hp derseniz Civic'in geçebildiği tek araç eski kasa 180hp otomatik Astra J olur.

Kimsenin birşey yapmasına gerek yok. Her araç aynı hızlara ulaşacak diye bir şart yok. Bu hızlanma mevzusunu da ben açmadım. Performans ya da spor sürüş deyince aklına düz yolda drag yarışı yapmaktan başka bir şey gelmeyenler laf atıyor bende cevap veriyorum.

Sizin aracınız B sınıfı olduğu için düşük beygir gücüne rağmen daha iyi hızlanma sağlaması gayet doğal değil mi? Sizin aracınızdan 150 kg hafif bir araca 180 hp motor takarsak o da sizin aracınızı rahatlıkla geçer. Bu geçme geçilme olayını gurur meselesi haline getirmemek lazım.

Bir aracın hızlanması kadar frenlemesi, yol tutuşu, güvenliği ve konforu da önem arz ediyor. Ancak bizim milletimiz nedense sadece hızlanma kısmına takılıp kalıyor.

Octavia RS
24-04-2018, 20:02
Sonunda her iki aracı kullanmış birini görebilmek sevindirici. Hangi araçların nasıl gittiğini çok doğru bir şekilde ifade etmişsiniz. (A200 hariç)

A200 konusunda ayrılıyoruz, ciddi güzel yürüyor gücü göz önünde bulundurulunca. Kağıt üstünde baktığınız zamanda zaten 0-100(7,8) ve top speed(224) verisi hepsinden daha iyi. Benim eski aracımla denediğimizde aman aman olmasada ayırıyordu beni(160 DSG Rocco 14'), kullandığımda da şaşırtıcı derecede iyi gidiyordu. İnsanların bu araca bu kadar tepkili olması bence normal çünkü kağıt üstünde 182 hp lik RS adı altında dış görünüşü gayet şık ve sportif olan(bence) bir araç çıkarıyorsunuz(yavru Type-R gibi) fakat araç bazı sebeplerden ötürü performans konusunda beklenileni veremiyor. Ve bunu yapan firma bu konuda köklü bir geçmişe sahip bu yüzden de insanlar hayal kırıklığına uğruyor buda çok normal. Konuyu dağıtmayalım daha fazla :)

Grimlord
24-04-2018, 20:39
Sen ne kadar çok şey biliyorsun öyle, bana da bildiklerini öğretir misin?

Kağıt üzerinde RS'i tokatlıyorsun birde gerçek hayatta nasıl gidiyorlar bir bakalım mı?

https://youtu.be/NrmjCjWRXEk

https://youtu.be/5X1XHA3uPBo

150 hp tsi+dsg kombinasyonlu motorun tork beygir grafiği ve şanzıman oranları zekice ayarlanmış olduğu için 160 km'ye kadar yürüyor ama sonrasında motorun max güç ürettiği devir bitiyor. Civic'in motoru ise max gücünü 1000 devir sonra veriyor. Bu ne sağlıyor biliyor musun? Golf'ün nefesi kesilirken Civic ivmelenmeye devam ediyor.

Bu bilgilerden sonra yukarıdaki mesajlarımda neden Golf bir süre arkasından takip eder sonra Civic ayırır dediğimi anlamışsındır umarım.

Bu nasıl ukala bir tavır, insan gibi soru sordum size. 270 km hıza ulaşan civicinizle size hayatta başarılar dilerim.

Otodr
24-04-2018, 21:51
Bu nasıl ukala bir tavır, insan gibi soru sordum size. 270 km hıza ulaşan civicinizle size hayatta başarılar dilerim.

Kusura bakmayın herkes üst üste yazınca 1.4 tsi'ın yanına yaklaşamaz diyen kişi olduğunuzu zannettim. Alıntı yaptığınız mesajı da başkasına hitaben yazmıştım oradan karıştı. Mesajımı düzenliyorum.

Gko
24-04-2018, 22:15
youtube videolarından gidiceksek bende şunu paylaşayım o zaman. :)

https://www.youtube.com/watch?v=LA3xm0USOkM

Otodr
24-04-2018, 22:43
Yalnız ben her gördüğüm videoyu paylaşmıyorum. Videodaki değerleri zeperfs sitesinden teyit edip yakın değerlerde olup olmadığına bakıyorum.

Sizin paylaştığınız videodaki değerler ile gps ölçümleri pek uyuşmuyor.

403 Forbidden (http://www.zeperfs.com/en/fiche4539-vw-golf-vii-1-4-tsi-dsg.htm)

En sağlıklı testler Civic RS hızlanma videosunda olduğu gibi A-B ve B-A noktaları arasında ölçüm yapıp ortalamasını alarak yapılır. Tek yön testler yolun eğimi veya rüzgarın yönü ve şiddeti nedeniyle her zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Videolardaki değerleri başka kaynaklardan sağlarsanız daha sağlıklı olur.

CemBerk
24-04-2018, 22:50
Abi ne civic aşığı çıktın be. Tamam en güzel hızlanan da civic en güzel şanzıman da CVT. Ama hak veriyorum daha önce 120 hp üstü bir araca binmediysen sahte 182 hp sana uçak gibi geliyordur ve mutluluklar dilerim.

Gko
24-04-2018, 23:06
Yalnız ben her gördüğüm videoyu paylaşmıyorum. Videodaki değerleri zeperfs sitesinden teyit edip yakın değerlerde olup olmadığına bakıyorum.

En sağlıklı testler Civic RS hızlanma videosunda olduğu gibi A-B ve B-A noktaları arasında ölçüm yapıp ortalamasını alarak yapılır. Tek yön testler yolun eğimi veya rüzgarın yönü ve şiddeti nedeniyle her zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Videolardaki değerleri başka kaynaklardan sağlarsanız daha sağlıklı olur.

zeperfs ile ilgili bu forumda daha önce bi tartışma konusu döndü bazı verileri tartışmalı diye.

İlk mesajda demek istediğim şuydu, madem videolar üzerinden gidicez buyrun video size, ama onda da bi kulp buldunuz.

O halde siz düz bir yolda ufak bi kadran videosu paylaşın o şekilde görerim aracınızın yürürünü.

Otodr
24-04-2018, 23:39
Abi ne civic aşığı çıktın be. Tamam en güzel hızlanan da civic en güzel şanzıman da CVT. Ama hak veriyorum daha önce 120 hp üstü bir araca binmediysen sahte 182 hp sana uçak gibi geliyordur ve mutluluklar dilerim.

200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi? isimli konuda Civic hakkında yazdığım için Civic aşığıysam peki bu konuda Golf ve Polo hakkında yazanlar ne oluyor? Bu konudaki engin görüşlerinizi merak ediyorum.

zeperfs ile ilgili bu forumda daha önce bi tartışma konusu döndü bazı verileri tartışmalı diye.

İlk mesajda demek istediğim şuydu, madem videolar üzerinden gidicez buyrun video size, ama onda da bi kulp buldunuz.

O halde siz düz bir yolda ufak bi kadran videosu paylaşın o şekilde görerim aracınızın yürürünü.

Zeperfs sitesinde hatalı bir veri olabilir mi tabi ki binlerce veri arasında hatalı olanlarda çıkabilir. Ancak bu sitede yer alan verilerin tamamının hatalı olduğunu göstermez. Zeperfs önemli bir kaynaktır ama tek kaynak değildir. Farklı youtube kanallarında bir önceki mesajımda bahsettiğim gibi çift yönlü testler yayınlanıyor. Onlarıda takip edebilirsiniz.

Konu çöpe dönmesin diye tutarlı veriler paylaşalım diyorum bunda yanlış birşey mi var?

MCN21
25-04-2018, 02:55

A-B noktası testini yaptıkları yol otobana benziyor. Yani eğer ters yönde ölçmedilerse a-b noktası karşılaştırması hiçbir sonuç vermez paylaştığınız videoda. (tahminimce ters yönde ölçülmemiştir.)

Birde aracın ağırlığı, güç verdiği devir, sanzımanı performansı etkiler demişsiniz.

Şuan bunların hiçbirinden bahsedilmiyor(ilgilenilmiyor). Sadece hızlanma performansı üzerinden konuşuluyor ki araç 300 hp olup 200 hp lik araç tarafından geçiliyorsa bu yavaş olduğunu gösterir. 184 lük civicte 150 lik golf tarafından geçiliyorsa yavaştır.

Sonuçta golf ve civic aynı klasmanda araçlar. Bir firma arcı hafifletemedi diğeri iyi şanzıman koyamadı kısmı bizim işimiz değil. Sonuçta bunları sonradan değiştirebilecek bir gücümüz yok(bazı istisnalar hariç)

Bir golf leon bulunda şu sivicle deneyip video atın :D

rebeloghy
25-04-2018, 07:42
A-B noktası testini yaptıkları yol otobana benziyor. Yani eğer ters yönde ölçmedilerse a-b noktası karşılaştırması hiçbir sonuç vermez paylaştığınız videoda. (tahminimce ters yönde ölçülmemiştir.)

Birde aracın ağırlığı, güç verdiği devir, sanzımanı performansı etkiler demişsiniz.

Şuan bunların hiçbirinden bahsedilmiyor(ilgilenilmiyor). Sadece hızlanma performansı üzerinden konuşuluyor ki araç 300 hp olup 200 hp lik araç tarafından geçiliyorsa bu yavaş olduğunu gösterir. 184 lük civicte 150 lik golf tarafından geçiliyorsa yavaştır.

Sonuçta golf ve civic aynı klasmanda araçlar. Bir firma arcı hafifletemedi diğeri iyi şanzıman koyamadı kısmı bizim işimiz değil. Sonuçta bunları sonradan değiştirebilecek bir gücümüz yok(bazı istisnalar hariç)

A-B noktası testi otobanda neden işe yaramıyor onu anlamadım :) B noktası dedikleri noktayı işaretleyip otobandan en yakın sapakta çıkıp ters istikamete tekrar girerler, B noktasında başlayıp A noktasına doğru ölçerler ?

Son kısmına sonuna kadar katılıyorum.

Civic RS in frenleri başarılı olabilir, daha iyi bir otomobil yapabilir bu Civic RS'i.
Aynı şekilde daha iyi ayarlanmış, daha kaliteli bir süspansiyon ve direksiyon sistemi olabilir. Bu da daha iyi bir otomobil yapacak bir etkendir.

Bunlar nasıl gerçekler ise, şanzımanın DSG yada ZF yada başka bir şanzıman kadar hızlı olmadığı da bir gerçektir.
Yada aracın hafif olmaması size güzel geliyor olabilir ancak sizden hızlı olan bir araca ama sen hafifsin tü kakasın demek garip oluyor.

Araba fabrikadan çıktığı kilosu - şanzımanı - yüksekliği vs vs ne ise o'dur. Ne fazlası ne eksiği. Daha oturaklı daha dengeli gelir, ağır araba alırsın.
Hafifliğin performansa ve yakıt ekonomisine etkisi önemlidir hafif araba alırsın.

Ha tabi Marti'nın son sözü de çok yanlış değil, konu nasıl Astra'dan çıkıp VW grubuna geldi :D

rain man
25-04-2018, 08:22
Gençler biraz abartmıyor musunuz? Adam körü körüne savunmuyor ki bir çok noktada da haklı. Ben de o paraya rs almam ama bu sahibi ile dalga geçme hakkı vermez bize. Sırf çoğunluktasiniz diye her türlü billuru yapmayın. Hem konu astra ile civic değil mi vag ne ara dahil oldu :)

Benim için otomobilin hızlanması kadar, yol tutuşu, süspansiyon kalitesi, durabilme yeteneği de önemli. Ve yine en az bunlar kadar iç ve dış dizaynı da. Göçük sorunu patlamasa civic rs'e güzel bakabilirdim.

Gko
25-04-2018, 10:08
Gençler biraz abartmıyor musunuz? Adam körü körüne savunmuyor ki bir çok noktada da haklı. Ben de o paraya rs almam ama bu sahibi ile dalga geçme hakkı vermez bize. Sırf çoğunluktasiniz diye her türlü billuru yapmayın. Hem konu astra ile civic değil mi vag ne ara dahil oldu :)

Benim için otomobilin hızlanması kadar, yol tutuşu, süspansiyon kalitesi, durabilme yeteneği de önemli. Ve yine en az bunlar kadar iç ve dış dizaynı da. Göçük sorunu patlamasa civic rs'e güzel bakabilirdim.

konu şu yüzünden bu kadar uzadı, abi diyo ki civic iyi tamam ama leon golf falan kötü. O civarda param olsa gider bende hatch rs alırım seviyorum cidden rs'leri ama cvt cidden o duruşta bi araca yakışmıyo, bunu anlatmaya çalışıyoruz sadece ama konu abinin bizim paylaştıklarımızı elinin tersiyle itmesiyle sonlanıyo.

+ olarak bu tartışma forum üzerinden yapıldığı için daha da uzuyo ki yazıyla anlaşmak çok zor oluyo.

rain man
25-04-2018, 10:20
konu şu yüzünden bu kadar uzadı, abi diyo ki civic iyi tamam ama leon golf falan kötü. O civarda param olsa gider bende hatch rs alırım seviyorum cidden rs'leri ama cvt cidden o duruşta bi araca yakışmıyo, bunu anlatmaya çalışıyoruz sadece ama konu abinin bizim paylaştıklarımızı elinin tersiyle itmesiyle sonlanıyo.

+ olarak bu tartışma forum üzerinden yapıldığı için daha da uzuyo ki yazıyla anlaşmak çok zor oluyo.

Doğru diyorsun. Her şeye rağmen tartışmayı seviyeli boyutta tuttukça keyifli. Mevcut piyasada ben de leon, golf tercih ederim bahsettiğin özelliklerden ötürü. Rs'i beğeneni de garipsemem sonuçta herkesin otomobillerden beklentisi farklı. Kimi sadece işini görsün alırken satılırken zarar ettirmesin der kimi güzel görünsün der kimi gittiği kadar güvenli olsun der kimi de basınca gitsin roll yapıcam güçlendirmeye açık olsun der. Stok Vs stok karşılaştırması bir yana, verilen paraya oranla güce daha kolay ulaşan bariz vag grubu elbet. Bunda kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum. Çıkan varsa da eşdeğer setuptaki aynı sınıf araçlarla objektif bi test yapılır konu kapanır :)

Otodr
25-04-2018, 11:42

Testi otobanda değilde çevre yolunda yapıyorlar sanırım. Daha önce paylaştıları video yorumlarında testi nerede ve ne şekilde gerçekleştirdiklerini yazmışlardı.

Bir arabanın başka bir arabayı geçmesi o aracı daha iyi mi yapıyor? O zaman herkes ibiza cupra alsın neden Civic RS daha fazla satılıyor? 1.3 atmosferik motorlu Corolla neden ikisinden de fazla satılıyor? Çünkü insanlar aracı hızına göre değil ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına göre alır. Benim 2 çocuğum var ve ikiside çocuk koltuğunda oturuyor. Şehir dışında çıkarken 520 litrelik bagaj ağzına kadar doluyor. Civic Rs Polo gti'dan 10 saniye yavaş bile olsa bile gidip Polo almam. Çünkü o araç benim ihtiyaçlarımı karşılamaz.

Yazdığım onca mesaj size bir anlam ifade etmiyorsa bir sayfa geride Golfün hızlanma videosu var. 160 km üzerinde araç can veriyor. 200 km hıza ulaşması 45 saniye sürüyor. Benzin yakıp test etmeye bile gerek görmem.

Daha önce yazmıştım ama tekrar edeyim motor gücü yüksek olan araç daha hızlı gidecek diye bir şart yok. Her aracın boyutları, ağırlığı, şanzıman oranları ve yakıt tüketimi farklı iken hepsinin aynı tepkileri vermesini bekleyemeyiz. Benzer mantıkla başka biri de neden diğer araçlar geyik testini Civic gibi 84 km hızla tamamlayamıyor diye sorarsa vereceğiniz bir cevabınız olmaz.

Bakın bir örnek vereyim. Mercedes e250'nin motoru 204 hp güç ve 500 nm tork verebiliyor. Ancak Civic RS bu aracı geçiyor. Şimdi Mercedes E250 daha kötü bir araç mı? E250 alabilecek olsanız gidip Civic RS ya da Golf alır mısınız?

https://youtu.be/yDLktY0HFYY

Golf ya da Leon kötü gibi bir yorumum olmadı. Başka biri ile karıştırıyor olabilir misiniz?

Benim aracım daha iyi senin aracın daha kötü gibi tartışmaları yapacak yaşı geçtik artık.

CemBerk
25-04-2018, 11:52
200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi? isimli konuda Civic hakkında yazdığım için Civic aşığıysam peki bu konuda Golf ve Polo hakkında yazanlar ne oluyor? Bu konudaki engin görüşlerinizi merak ediyorum

Olay burada zaten 200'lük Astra 200'lük gibi gidiyor diyor kullananlar ve veriler FAKAT 182'lik Civic 150'lik Golf ya da Leon kadar gidemiyor diyorlar bu yüzden Golf ya da benzer araçlarla kıyas yapılıyor. Eğer ki 182'lik kadar gittiğine inanıyorsanız arkadaş 180'lik Polo ile deneyelim demiş bunda da saçma bir durum yok. Tek sıkıntı sizin hala 182'lik Civic'i övmeniz. Yahu daha 200 yapamıyor araba ben 92'lik C3 ile 206 yapıyorum/yaptım. 100-200 arası denenecekse 200'ü görmeyen bir araba ile diğer araçları karşılaştırabiliyorsunuz

Otodr
25-04-2018, 12:02
Olay burada zaten 200'lük Astra 200'lük gibi gidiyor diyor kullananlar ve veriler FAKAT 182'lik Civic 150'lik Golf ya da Leon kadar gidemiyor diyorlar bu yüzden Golf ya da benzer araçlarla kıyas yapılıyor. Eğer ki 182'lik kadar gittiğine inanıyorsanız arkadaş 180'lik Polo ile deneyelim demiş bunda da saçma bir durum yok. Tek sıkıntı sizin hala 182'lik Civic'i övmeniz. Yahu daha 200 yapamıyor araba ben 92'lik C3 ile 206 yapıyorum/yaptım. 100-200 arası denenecekse 200'ü görmeyen bir araba ile diğer araçları karşılaştırabiliyorsunuz

Ben o kadar test videosu paylaştım hala aksini iddia ediyorsanız o zaman sizde 150 hp'lik Golf ya da Leon kadar gidemediğini gösteren test sonucu ya da video paylaşın.

Bakın bir üstteki mesajımda da 204 hp'lik Mercedes videosu var kapın gelin E250'yi 182 hp'lik RS ile yarışalım bakalım hangisi kaç beygir gibi gidiyor görelim.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim kadranda 206 yazdığında sizin hızınız gerçekte 199 km oluyor. Civic RS ekran sapması olmadan 200 km/saat hız yaptığında 4500 devir çeviriyor sizin aracınız ya da Golf gibi bir tarafını yırtarak o hıza ulaşmıyor.

Gko
25-04-2018, 12:13
Golf ya da Leon kötü gibi bir yorumum olmadı. Başka biri ile karıştırıyor olabilir misiniz?

Benim aracım daha iyi senin aracın daha kötü gibi tartışmaları yapacak yaşı geçtik artık.

Leon'a araba diyorsanız Civic RS'e binseniz demek uçak kullanıyorum diyeceksiniz. Malumunuz araçlar sadece düz yolda gitmiyor viraj da dönmeleri gerekiyor.

neyse daha fazla konuyu baltalamak istemiyorum, son mesajım olsun bu konuya.

BARR
25-04-2018, 12:16
Bu arada yazmadan geçemeyeceğim kadranda 206 yazdığında sizin hızınız gerçekte 199 km oluyor. Civic RS ekran sapması olmadan 200 km/saat hız yaptığında 4500 devir çeviriyor sizin aracınız ya da Golf gibi bir tarafını yırtarak o hıza ulaşmıyor.

Valla Civic kıçını yırtıp 200 yapabiliyor 4500 devirde, Golf 7 vites, 6.vitesinde 4500 devirde 212, 5000 devirde 220 yapıyor. ha bu arada 7.vtiese atıp 3500 devirde konforlu 200 le gitme imkanı da var. Civic gibi devri sabitlemiş cvt gibi ıkınıp 200 de kalmıyor.

https://i.hizliresim.com/5DJmlq.png

https://i.hizliresim.com/A1a6MX.png

https://i.hizliresim.com/0EdN6W.png

Al bu da top speed, stok arabanın Civic'n yazılımlı Hondatalı yapamadığı.

https://www.youtube.com/watch?v=GNpnrXnNq1E

TaGo
25-04-2018, 12:17
Yanlış anlamayın baya baya yazılarınızı okudum. Ok birçok dediğinize katılıyorum Leon 150 lik yada Golf 150 lik bence rs i geçemez. Ciddi bir şekilde belki 140 lara kadar kafa burun gidebilirler anca.

Yalnız şunuda belirteyim e250 kullananda birisi olarak. Sakın 0-100 testine bakıp e250 ile denemeyin civic rsi baya baya delik deşik eder 100-200 de. rs in yazılım yapılmış ve hız limiti kaldırılmış halinden bile daha fazla top speed yapabiliyor e250 bu arada onu zaten katmıyorum.

BARR
25-04-2018, 12:19
Yanlış anlamayın baya baya yazılarınızı okudum. Ok birçok dediğinize katılıyorum Leon 150 lik yada Golf 150 lik bence rs i geçemez. Ciddi bir şekilde belki 140 lara kadar kafa burun gidebilirler anca.

Yalnız şunuda belirteyim e250 kullananda birisi olarak. Sakın 0-100 testine bakıp e250 ile denemeyin civic rsi baya baya delik deşik eder 100-200 de. rs in yazılım yapılmış ve hız limiti kaldırılmış halinden bile daha fazla top speed yapabiliyor e250 bu arada onu zaten katmıyorum.

Tarkan abi kimse zaten 150lik TSI RS geçer demiyor, yakın gidiyorlar diyor. yani Civic 182 gibi gitmiyor aynı sınıftaki rakiplerine karşı deniyor.

Yazılımlı 140-150TSI RS'i baya baya geçiyor.

Otodr
25-04-2018, 15:14
Valla Civic kıçını yırtıp 200 yapabiliyor 4500 devirde, Golf 7 vites, 6.vitesinde 4500 devirde 212, 5000 devirde 220 yapıyor. ha bu arada 7.vtiese atıp 3500 devirde konforlu 200 le gitme imkanı da var. Civic gibi devri sabitlemiş cvt gibi ıkınıp 200 de kalmıyor.

https://i.hizliresim.com/5DJmlq.png

https://i.hizliresim.com/A1a6MX.png

https://i.hizliresim.com/0EdN6W.png

Al bu da top speed, stok arabanın Civic'n yazılımlı Hondatalı yapamadığı.

https://www.youtube.com/watch?v=GNpnrXnNq1E

Anlaşıldı ağırlık, max güç, devir bandı filan boşuna nefes tüketiyorum. Sizin 150 tsi motorlar uçuyor. Araca bile ihtiyacınız yok tsi+dsg'ye binin siz uçarsınız.

Tarkan abi kimse zaten 150lik TSI RS geçer demiyor, yakın gidiyorlar diyor. yani Civic 182 gibi gitmiyor aynı sınıftaki rakiplerine karşı deniyor.

Yazılımlı 140-150TSI RS'i baya baya geçiyor.

Şu konuda defalarca 150 hp tsi motorlu Golf ya da Leon'un Civic RS'i geçtiği yazıldı. Bu iddialara istinaden paylaştığım test videoları ortada duruyor.

Sizde şimdi yazılımlı 140 veya 150 geçer diyorsunuz. Yazılım atınca 140-150 beygir değil 170-180 hp olur ki ağırlık avantajı ile zaten geçmezlerse ayıp olur.

Yalnız stok halde 150 hp Leon ve Civic RS'i karşılaştırınca sizin hayallerinizdeki gibi bir sonuç çıkmıyor.

https://youtu.be/jdbAjzpHCvg

Arada 200 kg ağırlık farkı olduğu halde RS almış yürümüş size göre 200 kg daha ağır olan bir aracın daha ne yapması gerekiyor?

C sınıfına göre oldukça iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi sunan bir araç ile 200 kg daha hafif ve B sınıfına yakın ölçüler sunan bir aracı karşılaştırıp ısrarla gitmiyor etmiyor demeniz abesle iştigal bir durum.

Herkes küçük hacim sunan araçlara binmek zorunda değil. Hacim istiyorsanız boyutlara paralel olarak ağırlık artar bunun bilincine vararak araba satın almak gerekiyor. Yukarıda da yazdım tek amacınız hızlı gitmekse ibiza cupra, 206 gt filan alabilirsiniz.

cnzdmr
25-04-2018, 15:34
Civic rs te saçma sapan cvt yerine çift kavrama şanzıman olsaydı şu konuşmalarımn hiçbirini yapmayacaktık. civic rs in beklenildiği kadar gidememesinin sebebi bence cvt şanzımanı

160 hp dsg rocco kullanıyorum. Belki civic rs benim aracım kadar gidiyordur. CVT şanzıman 22 hp yi torpuluyor olabilir.

Bu satın alma kriterinde bir çok kullanıcı için önemli bir durum. RS sahibi arkadaş için farklı kriterler ön planda tabiki olabilir.

Ne zaman Honda adam son teknoloji bir şanzıman koyar o zaman sorun düzelir

BARR
25-04-2018, 15:40
Ya vallahi yoruldum.

Gerçi ben de RS alsam ben de yırtınırım bu kadar beklentisi fos bir arabanın namını kurtarmak için.

CemBerk
25-04-2018, 15:45
Anlaşıldı ağırlık, max güç, devir bandı filan boşuna nefes tüketiyorum. Sizin 150 tsi motorlar uçuyor. Araca bile ihtiyacınız yok tsi+dsg'ye binin siz uçarsınız.

Şu konuda defalarca 150 hp tsi motorlu Golf ya da Leon'un Civic RS'i geçtiği yazıldı. Bu iffialara istinaden paylaştığım test videoları ortada duruyor.

Sizde şimdi yazılımlı 140 veya 150 geçer diyorsunuz. Yazılım atınca 140-150 beygir değil 170-180 hp olur ki ağırlık avantajı ile zaten geçmezlerse ayıp olur.

Yalnız stok halde 150 hp Leon ve Civic RS'i karşılaştırınca sizin hayallerinizdeki gibi bir sonuç çıkmıyor.

Arada 200 kg ağırlık farkı olduğu halde RS almış yürümüş size göre 200 kg daha ağır olan bir aracın daha ne yapması gerekiyor?

C sınıfına göre oldukça iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi sunan bir araç ile 200 kg daha küçük ve B sınıfına yakın ölçüler sunan bir aracı karşılaştırıp ısrarla gitmiyor etmiyor demeniz abesle iştigal bir durum.

Herkes küçük hacim sunan araçlara binmek zorunda değil. Hacim istiyorsanız boyutlara paralel olarak ağırlık artar bunun bilincine vararak araba satın almak gerekiyor. Yukarıda da yazdım tek amacınız hızlı gitmekse ibiza cupra, 206 gt filan alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=neQrtvVGx4c&feature=youtu.be

125'lik stage 1 vs 182!'lik rs al bakalım.

BARR
25-04-2018, 15:52
Honda da o zaman becerseydi çift kavrama şanzıman üretip koymayı, kasasını hafifletmeyi. Sadece motor yapmakla olmuyormuş zaten kimsenin 1.5lt 182hp motoruna en küçük bir eleştirisi yok. Şanzıman ve ağırlık arabayı bitiriyor nokta.

İzmirde her türlü TSI ile denemeye bekleriz, 140-150, yazılımlı stok, GTI hepsinden var. Ermeydanı yollar video koymakla olmuyor...

Hodri meydan.

KemalHDH
25-04-2018, 23:05
0-400 1.5 Golfü bulamadım testlerde. Emsal olarak aynı güç - şanzıman Leon var. Alttakide Hürriyet editörünün. Hadi beni si.tir et adamlar ölçmüş biçmiş. Hiçde öyle rüyamızda göreceğimiz bir fark yok yani. (14.9 sn Leon - 15.6 sn Civic) Kabul et işte arkadaş CVT gölgeliyor olayı. Tamam motora lafımız yok ama şanzıman Hondayı törpülüyor ayağında botla koşmaya çalışıyormuş gibi yapıyor aracı. Hadi Golfde 1 sn fark yesin Leondan diyelim yine Civici rüyasında görmüyor gözünün önünden ayrılmıyor Honda. 200 kg fark var ağırlıkta 4 şeker çuvalı fazladan atılmış Hondaya napsın. Herkes hafifletiyor motor gücünü bir kenara bırakıp yoksa VAG bilmiyormu 1.5le 200 hp yapmayı? Aynı performansı ağırlık atarak çıkarıyor ortaya yakıttanda kazanmış oluyor.

Civic RS (OTOHABER)

https://resmim.net/f/sZcEch.jpg

Leon 1.4 150 HP (HURRIYET)

https://resmim.net/f/UKF3aL.jpg

https://resmim.net/f/YEJ7wn.jpg

İki silindir mucizesi (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/oto/iki-silindir-mucizesi-30198449)

KemalHDH
25-04-2018, 23:09
Hürriyetin linki altta görünmüyor Leon testi burada:

İki silindir mucizesi (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/oto/iki-silindir-mucizesi-30198449)

Otodr
25-04-2018, 23:09
İş yazılım atıp seni geçerime geldiğine göre çıkmaza girdiniz demektir.

Zaten bir tek tsi motora yazılım yapılabiliyor, yazılım yükleyincede aracın motor gücü ile birlikte yol tutuşu, konforu, arka diz mesafesi ve bagaj hacmi de büyüyor herhalde.

Kusura bakmayın ama kimse ile sidik yarışı yapamayacağım. 150 hp'lik B sınıfından bozma bir aracı ciddiye alıp yarışacak bir RS sahibi bulursanız boyunuzun ölçüsünü alır o videoları neden paylaştığımı da anlamış olursunuz.

Size 150 hp'lik motorlarınızla iyi uçuşlar dilerim.

Dip not : Firmalar sorunlu olduğu için bir bir çift kavrama şanzımandan uzaklaşıyor.

KemalHDH
25-04-2018, 23:10
Duvara konuşuyoruz hıaamınaa

Otodr
25-04-2018, 23:20
0-400 1.5 Golfü bulamadım testlerde. Emsal olarak aynı güç - şanzıman Leon var. Alttakide Hürriyet editörünün. Hadi beni si.tir et adamlar ölçmüş biçmiş. Hiçde öyle rüyamızda göreceğimiz bir fark yok yani. (14.9 sn Leon - 15.6 sn Civic) Kabul et işte arkadaş CVT gölgeliyor olayı. Tamam motora lafımız yok ama şanzıman Hondayı törpülüyor ayağında botla koşmaya çalışıyormuş gibi yapıyor aracı. Hadi Golfde 1 sn fark yesin Leondan diyelim yine Civici rüyasında görmüyor gözünün önünden ayrılmıyor Honda. 200 kg fark var ağırlıkta 4 şeker çuvalı fazladan atılmış Hondaya napsın. Herkes hafifletiyor motor gücünü bir kenara bırakıp yoksa VAG bilmiyormu 1.5le 200 hp yapmayı? Aynı performansı ağırlık atarak çıkarıyor ortaya yakıttanda kazanmış oluyor.

Civic RS (OTOHABER)

https://resmim.net/f/sZcEch.jpg

Leon 1.4 150 HP (HURRIYET)

https://resmim.net/f/UKF3aL.jpg

https://resmim.net/f/YEJ7wn.jpg

Evet evet Leon uçuyordu ben gözlerimle gördüm.

CemBerk
25-04-2018, 23:27
Abi nato kafa nato mermer. İlla diz mesafesi vs diyor gel octavia rs'le karşılaştır o zaman ne yol tutuşun kalır ne diz mesafen kalır.

Yazılımlı 125'lik videosu attım hali hazırda denenmiş. 150'lik videosu yoktu olsa onu da koyardık emin ol.

Çift kavrama sorunlu değil hangi firma çift kavramadan dönüyor bi bak araştır. Salak saçma kayışlı CVT'dense adamlar nasıl hızlı vites atarım derdinde keşke honda çift kavrama ya da CRV'de kullandığı gibi ZF kullansaydı da farkı görseydiniz.

Neyse daha fazla açıklama yapmaya gerek yok laf dinlemeyen birine benziyorsunuz yolunuz açık olsun.

BARR
26-04-2018, 07:00
RS dışındaki bütün downsize turbo kullanıcıları çıkmazda herkes yazılım atıp RS'e saplama peşinde, Almanya bizi kıskanıyor biz RS'leri.

2.0T 211hp arabaya biniyorum şu kafaya ulaşamadım daha.

Gko
26-04-2018, 11:57
B sınıfından bozma arabalarımızı alıp s.ktirip gidelim bu diyardan adostlar.

Adam anlamyor işte bize de çekip gitmek düşer..

Sadık Özyer
26-04-2018, 12:25

402 metrede leon geçiyor görünüyor hondayı daha çok konuşmaya lüzüm var mı ya ?

Otodr
26-04-2018, 13:52
Azıcık anlama kapasiteniz olduğunu düşünsem uçtuğunu zanettiğiniz 150 hp'lik araçlarınızın 100 km/s hıza ya da ilk 350-400 metreye kadar Civic RS'i nasıl arkadan takip edebildiğini ancak buna rağmen 200 km/s hıza kadar nasıl 10 saniyeden fazla fark yediğini teknik olarak izah edebilirdim ancak şu son yazdığınız mesajlardan sonra anlaşılıyor ki size laf anlatmaya birşeyler öğretmeye çalışmak sadece zaman kaybı olur.

Siz o güzel kafalarınızı teknik detaylarla yormayın binin arabaya dsg çok hızlı vites attığı için 200 hp'ye kadar olan bütün araçları geçebileceğinizi düşünüp mutlu olun. 400 metre filan baya iyi bir mutluluk yaşatır size.

BARR
26-04-2018, 14:20
Aydınlı hemşerim neden denemekten çekiniyorsun?

İstediğin hızdan vitesten, istediğin hıza metreye kadar istediğin kadar deneyelim hepimizi g.t et hodri meydan diyorum İzmir-Aydın çok mu uzak? TSI 150,180,160,170 ne istiyorsan, B-C-D sınıfı.

Sadık Özyer
26-04-2018, 20:05
Azıcık anlama kapasiteniz olduğunu düşünsem uçtuğunu zanettiğiniz 150 hp'lik araçlarınızın 100 km/s hıza ya da ilk 350-400 metreye kadar Civic RS'i nasıl arkadan takip edebildiğini ancak buna rağmen 200 km/s hıza kadar nasıl 10 saniyeden fazla fark yediğini teknik olarak izah edebilirdim ancak şu son yazdığınız mesajlardan sonra anlaşılıyor ki size laf anlatmaya birşeyler öğretmeye çalışmak sadece zaman kaybı olur.

Siz o güzel kafalarınızı teknik detaylarla yormayın binin arabaya dsg çok hızlı vites attığı için 200 hp'ye kadar olan bütün araçları geçebileceğinizi düşünüp mutlu olun. 400 metre filan baya iyi bir mutluluk yaşatır size.

harbi ya denesene bir tane 1.4 tsi 150 leon fr ile.

DR059
26-04-2018, 21:06
B sınıfından bozma nedir? Yani tam olarak nasıl olduğunu açıklarsanız çok sevinirim.
İnşallah 1200 kilo araçtan C segmenti araç mı olur şeklinde bir yaklaşımla gelirsiniz.

Sürekli ''şartlar eşit olsa'' deyip durmuşsunuz.
Yok Astra 18 beygir fazla, yok Golf 200 kilo hafif...
Bu kadar mı zorunuza gidiyor, kompleksleriniz bu kadar ağır mı geliyor size?

Buraya sizler gibi ''Hızlı RS'ciler'' bir kaç ayda bir uğrarlar. Konuya hızlı bir giriş, millete üst perdeden sallamalar, 270 km/h ile konudan çıkış.

Normalde yazmayacaktım ama şu ''B Segmentinden bozma'' iddianızı çok merak ettim.
Bir otomobil fabrikasında çalışan mühendis olarak, sizden rica ediyorum; b segmentinden bozma araç nasıl oluyor bir anlatın da bilelim.

Ha bu arada size göre, b segmentinden bozma 125 beygir manuel bir araca sahibim.

KemalHDH
26-04-2018, 22:39

Videonun %100 hileli yada zayıf bir argüman olduğu apaçık.

Birde burdan bakalım Leon nasıl 200 diyor.

Senin videonda 9.00da tıklıyorum kalkış anına. Sonra hemen alttaki videoda 13.00de kalkış anına tıklıyorum. Alttaki videoya daha sonra tıklamama rağmen senin videodaki Leona ciddi fark atıyor. Denkleştir izle derim LadyGaga TR.

https://www.youtube.com/watch?v=yKIeRCH4GGg

Otodr
26-04-2018, 23:54
B sınıfından bozma nedir? Yani tam olarak nasıl olduğunu açıklarsanız çok sevinirim.
İnşallah 1200 kilo araçtan C segmenti araç mı olur şeklinde bir yaklaşımla gelirsiniz.

Sürekli ''şartlar eşit olsa'' deyip durmuşsunuz.
Yok Astra 18 beygir fazla, yok Golf 200 kilo hafif...
Bu kadar mı zorunuza gidiyor, kompleksleriniz bu kadar ağır mı geliyor size?

Buraya sizler gibi ''Hızlı RS'ciler'' bir kaç ayda bir uğrarlar. Konuya hızlı bir giriş, millete üst perdeden sallamalar, 270 km/h ile konudan çıkış.

Normalde yazmayacaktım ama şu ''B Segmentinden bozma'' iddianızı çok merak ettim.
Bir otomobil fabrikasında çalışan mühendis olarak, sizden rica ediyorum; b segmentinden bozma araç nasıl oluyor bir anlatın da bilelim.

Ha bu arada size göre, b segmentinden bozma 125 beygir manuel bir araca sahibim.

En sonunda teknik konularda konuşabileceğim biri çıktı sanırım.

Otomobil fabrikasında çalışan bir mühendis olarak Leon'un alt yapısını Civic RS ile kıyaslamanızı rica ediyorum. Arada ne gibi farklar var acaba? Torsiyon çubuğu ile çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyonu teknik açıdan ve ağırlık olarak kıyaslayabilir misiniz?

Sınıflar arası malzeme kalitesi farklarından da bahsedin mesela C sınıfı malzeme kalitesi ile B sınıfı malzeme kalitesi arasında ne gibi farklar olabiliyor?

Yine bir mühendis olarak Civic boyutlarında ve alt yapısında olup 200 kg daha hafif bir sedan araç gösterebilir misiniz? Hangi firma araç yapmayı biliyor merak ettim.

Yine bir mühendis olarak 160 km sonrasında 150 hp tsi motor + dsg ikilisinin akselerasyonu neden kaybettiğini teknik olarak izah edebilir misiniz?

Bu sorulara cevap verebilirseniz buradaki bir sürü Seat kullanıcısını da bilinçlendirmiş olursunuz.

Videonun %100 hileli yada zayıf bir argüman olduğu apaçık.

Birde burdan bakalım Leon nasıl 200 diyor.

Senin videonda 9.00da tıklıyorum kalkış anına. Sonra hemen alttaki videoda 13.00de kalkış anına tıklıyorum. Alttaki videoya daha sonra tıklamama rağmen senin videodaki Leona ciddi fark atıyor. Denkleştir izle derim LadyGaga TR.

https://www.youtube.com/watch?v=yKIeRCH4GGg

Düz yolda ölçülen veri %100 hileli ama yokuş aşağı ölçülen veri doğru öyle mi?

Videoda zaten yolun aşağı eğimli olduğu gözüküyor yetmiyor adam ekrana "eğimli yol (downhill)" yazıyor. Yine de gelmiş %4 sapma olan kadran verisini, önceki videolarda yer alan gps verisi ile kıyaslayabiliyorsun.

Kafan güzelmiş iyi günlerde kullanmanı dilerim.

KemalHDH
27-04-2018, 00:17
Senin videolarda ise maşallah eğimler falan herşey çok belli. Diğer mesajlarda adamlar sana deneme isteklerini söylüyorlar onlara bir cevap ver bence. 125lik 140lık 150lik her türlü ayarlarız diyorlar. Deneme yaparken MP3 çalarınada Zeki Müren Rüyalarda Buluşuruz koy çalsın. Daha anlamlı olur.

Otodr
27-04-2018, 00:43
Daha önce yazmıştım 150 hp'lik bir aracı ciddiye alıp benzin israfı yapmam. Leon ya da Golf'ü ciddiye alıp yarışacak heyecanlı bir RS sahibi bulabilirseniz siz deneyin.

Sonucu kestirilemeyecek ya da araçların kondisyonunun sonucu etkileyebileceği benzer güçte ve benzer ağırlıktaki araçlar ile ise dostça denemeler yapabilirim.

KemalHDH
27-04-2018, 01:28
Sonucu kestirilemeyecek ya da araçların kondisyonunun sonucu etkileyebileceği benzer güçte ve benzer ağırlıktaki araçlar ile ise dostça denemeler yapabilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=kRKKwxX-pd8

MCN21
27-04-2018, 02:23
A-B noktası testi otobanda neden işe yaramıyor onu anlamadım :) B noktası dedikleri noktayı işaretleyip otobandan en yakın sapakta çıkıp ters istikamete tekrar girerler, B noktasında başlayıp A noktasına doğru ölçerler ?

Gidiş yönü ile dönüş yönünün eğimi aynı olmayabilir. Testin tam sonuç vermesi için Birebir aynı yolda denenmesi gerekir(ortalamayı 2 ye bölerek hesaplayacaksak) :) Gidiş ve dönüş yolu değilde aynı asfalttan geri dönüp ters yönde basılması. Ben süre daha uzundur demiyorum, belkide daha hızlıdır araç :)

Mehmetmert
27-04-2018, 02:35
Ya dayının yakınlarda hiç B sınıfı(özellikle B) dedim orjinali TDI 90 hp olan POLO yok mu :D

Amca kpro mu zırt promu neyse herşey gırtlak açsın , bir tanede yazılım egzoz polo bir selam çaksın :D

TSI 160 falan çok fazla gelir yazık olur :D

BARR
27-04-2018, 07:06
Yolda denk geliyor böle hızlı RS çiler eğleniyoruz biz de sonra camdan açıp sorup abi araba kaçlık diye soruyorlar. Ne mühendisler, gençler gördük gül gül öldük. Forumda klavyeden yazması kolay.

Ben alayına yakarım benzin param çok hodri medyan.

malkoc
27-04-2018, 07:46
Kimseyle sidik yarıştıracak değilim diyeceksin sonra da b sınıfından bozma diyerek aşağı görmeye çalışacaksın. Dünya da c sınıfı olarak kabül gören bir arabayı mühendislikten dem vurarak b sınıfı görmek enteresan. Kimse burada direksiyon başına yeni geçmedi ya da arabalarla yeni ilgilenmeye başlamadı o yüzden insanlara karşı üst perdeden konuşmaktan vazgeçin. Burada karşı çıkanların ortak görüşü şu; cvt şanzıman performansı törpülüyor. Neden ısrarla savunuyorsunuz anlayamıyorum. Bende defalarca test sürüşü yaptım bence de en büyük sorun şanzıman. Aracın geri kalanı gayet iyi.

rebeloghy
27-04-2018, 09:52
Kimseyle sidik yarıştıracak değilim diyeceksin sonra da b sınıfından bozma diyerek aşağı görmeye çalışacaksın. Dünya da c sınıfı olarak kabül gören bir arabayı mühendislikten dem vurarak b sınıfı görmek enteresan. Kimse burada direksiyon başına yeni geçmedi ya da arabalarla yeni ilgilenmeye başlamadı o yüzden insanlara karşı üst perdeden konuşmaktan vazgeçin. Burada karşı çıkanların ortak görüşü şu; cvt şanzıman performansı törpülüyor. Neden ısrarla savunuyorsunuz anlayamıyorum. Bende defalarca test sürüşü yaptım bence de en büyük sorun şanzıman. Aracın geri kalanı gayet iyi.

Civic RS kötü bir araç değil buna hak veriyorum ama alıntı yaptığım yoruma da katılmamak elde değil.

Teknik konulara girseniz anlamıyorlar diye sitem ettiğiniz kitleye sunduğunuz argümana bakıyorum;
Leon - Golf B sınıfından bozma oldu şimdi.

Civic - Jetta vs iç hacmi de bagaj hacmi de büyük araçlardan sonra HB Leon - Golf vs araçlar elbette küçük gelir. Ancak şöyle bir nokta var; sizin çocuğunuz var ailece biniyorsunuz geniş araç ihtiyacınız var diye, size hitap etmeyen araçlar alt sınıftan bozma olmuyor :D

Testlerde vs Civic' in yorumları ortada. Frenleriyle yol tutuşuyla başarılı bir araç. Düz yolda daha az güçle kendisinden hızlı gidebilen tsi lar için bu kadar uzatmaya gerek yok bence daha hafif de içi küçük de vs şekillerde.

wolkanku
27-04-2018, 10:01
kibirlere bak egolara bak. milletin arabasını küçümsemeler. sınıf mınıf bilmeden golfe leona B sınıfı demeler.
amma uzatmışsınız ya orası burası yamulan civici.
1 boy geçince ne oluyor , 2 boy geçince ne oluyor ne farkediyor. sabaha kadar geçsin her denemede geçsin, 200 le virajlar dönsün, hep birlikte dönüp bakalım C sütununa :)

BARR
27-04-2018, 10:17
kibirlere bak egolara bak. milletin arabasını küçümsemeler. sınıf mınıf bilmeden golfe leona B sınıfı demeler.
amma uzatmışsınız ya orası burası yamulan civici.
1 boy geçince ne oluyor , 2 boy geçince ne oluyor ne farkediyor. sabaha kadar geçsin her denemede geçsin, 200 le virajlar dönsün, hep birlikte dönüp bakalım C sütununa :)

Sanattan anlamayan kişilersiniz, Honda orada rüzgar direncini azaltmak için özel kavisler kullanıyor.

Otodr
27-04-2018, 11:17
Civic RS kötü bir araç değil buna hak veriyorum ama alıntı yaptığım yoruma da katılmamak elde değil.

Teknik konulara girseniz anlamıyorlar diye sitem ettiğiniz kitleye sunduğunuz argümana bakıyorum;
Leon - Golf B sınıfından bozma oldu şimdi.

Civic - Jetta vs iç hacmi de bagaj hacmi de büyük araçlardan sonra HB Leon - Golf vs araçlar elbette küçük gelir. Ancak şöyle bir nokta var; sizin çocuğunuz var ailece biniyorsunuz geniş araç ihtiyacınız var diye, size hitap etmeyen araçlar alt sınıftan bozma olmuyor :D

Testlerde vs Civic' in yorumları ortada. Frenleriyle yol tutuşuyla başarılı bir araç. Düz yolda daha az güçle kendisinden hızlı gidebilen tsi lar için bu kadar uzatmaya gerek yok bence daha hafif de içi küçük de vs şekillerde.

Buradaki gençler fazla heyecanlı olduğu için yazdığım mesajları doğru düzgün okumadan, anlamadan cevap yazmaya girişiyorlar tabi konu uzuyor. Yoksa defalarca yazdım performans karşılaştırması yaparken 150 hp'lik araçları ciddiye almıyorum. Dikkat ederseniz kendi klasmanında olmamasına rağmen RS'i rakip olarak görüpte ben onu geçerim, bunu geçerim, olmadı yazılım atar tokatlarım diyenler nedense hep tsi tayfası.

Başka birisi ben otomobil fabrikasında mühendis olarak çalışıyorum yazıyor ama yazılan mesajları okumadan ezbere yorum yazdıkları için benim yazdığımı zannedip akıllarınca alay etmeye çalışıyorlar. Beyinler pırıl pırıl maşallah...

Civic RS ile karşılaştırıldığında yavrusu gibi kalan araç sahipleri daha düşük güçle RS gibi gittiklerini söylüyor. Bunun ağırlık farkından dolayı normal olduğunu söyleyince de RS neden ağır Honda araba yapmayı bilmiyor filan diyorlar. Ben de o boyutlarda ve o alt yapıya sahip olup 200 kg daha hafif araç var mı diyorum ama nedense cevap verebilen çıkmadı. Golf ve Leon'u hafif yapmayı başaran(!) vag grubu bu başarısını neden Jetta üzerinde gösterememiş? Civic'den 200 kg hafif yapsaydı da bizde alkışlasaydık.

Her ne kadar sürüş dinamikleri zayıf bir araç olsada Gof hakkında tek bir yorumum olmadı. C segmentinin tüm özeliklerini taşıdığı gibi ses yalıtımı ve malzeme kalitesi olarak üstlerde yer alıyor.

Aracın boyutları ile sınıfı belirleniyorsa Superb E sınıfı, Toledo C sınıfı olması gerekmez mi? Leon hakkında bir sayfa geride sıraladığım soruları yanıtlayabilen biri neden B sınıfından bozma dediğimi anlayabilir. Yeni bir tabirle firmalar B+, C+ ayarında araçlar çıkarıyorlar. Boyutlar bir üst segmente ait ama malzeme kalitesi ve alt yapı olarak bir alt sınıfa ait olunca bunların sınıfları da sürekli tartışma konusu oluyor. Leon tabiki B segmenti değil ama C segmentinin altında bir yerlerde yeni tabirle söyleyecek olursak C- gibi yerlere konumlanması lazım. Ucuz ve hafif olması, buna mukabil düşük yakıt tüketimi sunması amacıyla üretilmiş bir araç. Daha fazlasını beklemek hayalcilik olur.

DR059
27-04-2018, 12:01
Başka birisi ben otomobil fabrikasında mühendis olarak çalışıyorum yazıyor ama yazılan mesajları okumadan ezbere yorum yazdıkları için benim yazdığımı zannedip akıllarınca alay etmeye çalışıyorlar. Beyinler pırıl pırıl maşallah...

Merak etmeyin tüm mesajları okuyorum.

Şimdi size anlayacağınız dilden cevap yazalım.

Günümüzde Golf, Leon, A3 Modular Transverse Toolkit (MQB) platformunda üretiliyor. Bu platform oldukça modern ve cost saving odaklı üretilmiş rafine bir altyapı. Anladığım kadarıyla çok bir bilginiz yok bu konularda.
Bu platform ile Leon Cupra üretecekseniz; arka süspansiyon sisteminde Torsion Beam yerine Multi Link ile üretiliyor.
Çünkü amaç cadde odaklı saf bir spor araç üretmek.

Ama aynı platform üzerinde istekler bu kadar yüksek değilse Torsion Beam ile üretiliyor.
Bu sayede her bir araç için ayrı ayrı ''Geliştirme maliyeti ve zamanı, kalıp yapım zamanı ve maliyeti, operatör eğitim zamanı ve maliyeti ödemiyorsunuz''

Siz kimsiniz, necisiniz bilmem de. Tüm dünya bu ortak platform işine doğru hızlıca yöneliyor.
Ama sizin egolarınız kadar yüce Honda firmanızın bu durumdan pek haberi yok.

Zira onlar şu an size ekstra diz mesafesi ve göçük c sutünları + rüzgar oldukça dans figürleri sergileyen kaputlar kitlemekle meşgul. :heyoo:

Ha bir uyanık sizmişsiniz bu durumu anlayan ve Honda almışsınız. Zira Avrupa satış adetlerine göre insanlar bu araçların segmentinden yeterince memnunlar ki satın alıyorlar;
https://i.hizliresim.com/76z3l5.png (https://hizliresim.com/76z3l5)

Şimdi gelelim yüce sorularınıza;

Torsiyon çubuğu ile çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyonu teknik açıdan ve ağırlık olarak kıyaslayabilir misiniz?
Torsion beam'in üretimi daha az maliyetlidir. Daha az oynar parça olduğu için tamiri de daha kolaydır. Ayrıca daha hafiftir ve iç hacimden daha az yer çalar.
Dezavantjı ise görece olarak daha düşük konfor ve sürüş dinamikleridir.

Eğer şasenize güveniyorsanız, torsion beam süspansiyonlu araç iyi ayarlanmışsa virajlarda sizin über süper süspansiyonlu RS'inizin tabiri caizse eline verir. Hiç merak buyurmayın.

Sınıflar arası malzeme kalitesi farklarından da bahsedin mesela C sınıfı malzeme kalitesi ile B sınıfı malzeme kalitesi arasında ne gibi farklar olabiliyor?
Sizin yumuşak plastik ya da deri sandığınız aracınız var ya; hea işte onların hepsi aslında birer plastik versiyonu.

Yine bir mühendis olarak Civic boyutlarında ve alt yapısında olup 200 kg daha hafif bir sedan araç gösterebilir misiniz? Hangi firma araç yapmayı biliyor merak ettim.

Sizin aracınızın HB versiyonu da hafif değil ki? Siz ne anlatıyorsunuz?
Başarılı olmak ağır olmaktan değil hafif olabilmekten geçiyor. Kelime oyunu yapmayın.

TSI ve DSG'den bu kadar korkmuyorsanız; 125 hp + Manuel + Yazılım kombinasyonlu aracımla sizle denemek isterim.
Sakın ola ama benim diz mesafim şu kadar, bagajım bu kadar, şartları eşitleyelim diye ağlamayın.
Yaşınızdan utanın.
Şart eşitleyeceksek; 1.8 TSI FR'lar var avrupada onları bir gözünüzün önüne getirin. (1.8 TSI 180 Hp)

Bu kadar ego, bu kadar aracını yüksekte görmek çok hayır değil haberiniz olsun.
Salvo atışlar yapmayın, aracınızın bayisini satın olacak arkadaşlar konuyu yorum yapıyor.
Aracınızın üretildiği fabrikada çalışma yapan mühendisler konuyu takip edip, size bir tarafıyla gülüyor.

Haberiniz olsun.

BARR
27-04-2018, 12:06
Benzin parasını da ben vereyim mi denemek için? Bakın ona da ok'im. Nasılsa az yakıyordur RS eşsiz CVT şanzımanıyla.

BARR
27-04-2018, 12:10
Civic RS ile karşılaştırıldığında yavrusu gibi kalan araç sahipleri daha düşük güçle RS gibi gittiklerini söylüyor. Bunun ağırlık farkından dolayı normal olduğunu söyleyince de RS neden ağır Honda araba yapmayı bilmiyor filan diyorlar. Ben de o boyutlarda ve o alt yapıya sahip olup 200 kg daha hafif araç var mı diyorum ama nedense cevap verebilen çıkmadı. Golf ve Leon'u hafif yapmayı başaran(!) vag grubu bu başarısını neden Jetta üzerinde gösterememiş? Civic'den 200 kg hafif yapsaydı da bizde alkışlasaydık.

1.4TFSI 150hp A3 SEDAN ile dener misiniz cam filmi bile yok stock 30hp güçsüz sizden?

Hatta 1.6Turbo 156hp CLA200AMG ile de deneyebiliriz?

Alkışlarsınız bol bol.

Otodr
27-04-2018, 14:23
Karşınızda kimin olduğunu ne kadar bilgisi olduğunu bilmeden yüksek perdeden konuşmayın derim.

Merak etmeyin tüm mesajları okuyorum.

Şimdi size anlayacağınız dilden cevap yazalım.

Günümüzde Golf, Leon, A3 Modular Transverse Toolkit (MQB) platformunda üretiliyor. Bu platform oldukça modern ve cost saving odaklı üretilmiş rafine bir altyapı. Anladığım kadarıyla çok bir bilginiz yok bu konularda.
Bu platform ile Leon Cupra üretecekseniz; arka süspansiyon sisteminde Torsion Beam yerine Multi Link ile üretiliyor.
Çünkü amaç cadde odaklı saf bir spor araç üretmek.

Ama aynı platform üzerinde istekler bu kadar yüksek değilse Torsion Beam ile üretiliyor.
Bu sayede her bir araç için ayrı ayrı ''Geliştirme maliyeti ve zamanı, kalıp yapım zamanı ve maliyeti, operatör eğitim zamanı ve maliyeti ödemiyorsunuz''

Siz kimsiniz, necisiniz bilmem de. Tüm dünya bu ortak platform işine doğru hızlıca yöneliyor.
Ama sizin egolarınız kadar yüce Honda firmanızın bu durumdan pek haberi yok.

Ben (MQB) platformunu da o platformda üretilen araçların hangileri olduğunu da yol tutuş testlerinden aldıkları sonuçları da çok iyi biliyorum. Ancak sayın çok bilgili otomobil mühendisimiz acaba ACE platformu diye birşey duymamış mı? Ortak platform kullanıyor diye torsiyon çubuklu yolda ancak esp ile tutunabilen araçlar üretmek mi başarı yoksa aynı platform ile üretilen her aracın sınıfının sürüş dinamiklerine uygun olması mı başarı?

Şimdi gelelim yüce sorularınıza;

Torsiyon çubuğu ile çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyonu teknik açıdan ve ağırlık olarak kıyaslayabilir misiniz?
Torsion beam'in üretimi daha az maliyetlidir. Daha az oynar parça olduğu için tamiri de daha kolaydır. Ayrıca daha hafiftir ve iç hacimden daha az yer çalar.
Dezavantjı ise görece olarak daha düşük konfor ve sürüş dinamikleridir.

Eğer şasenize güveniyorsanız, torsion beam süspansiyonlu araç iyi ayarlanmışsa virajlarda sizin über süper süspansiyonlu RS'inizin tabiri caizse eline verir. Hiç merak buyurmayın.

Siyah ile yazılan kısımlar nedeniyle işte Civic RS, Octavia ya da Leon'dan daha ağır. Ancak VW'nin asıl markasına dahil olan bağımsız süspansiyonlu 150 hp+ dsg Jetta ise Civic ile aynı ağırlığa sahip. Yani ne kadar kalite o kadar ağırlık. Bunu en iyi sizin bilmeniz gerekiyor. Gerçi hangi firmada ne mühendisi olarak çalıştığınızı bilmiyorum. Pozisyonunuz gereği bu konuda bilginiz olmaması normal de olabilir.

200 kg daha ağır bir araç geyik testinde rekor kırarken 200 kg daha hafif ve daha küçük boyutlara sahip bir araç yolda tutunamıyorsa işte o über süper süspansiyonların etkisi hissediliyor.

Bu konu uzamasın diye size yardım da edeyim bir önceki kasa Type-r da torsiyon çubukluydu ve bir sürü pist rekoru kırmıştı ama işte o da Honda grubuna ait olduğu için sizin işinize yarar mı bilmiyorum.

Sizin yumuşak plastik ya da deri sandığınız aracınız var ya; hea işte onların hepsi aslında birer plastik versiyonu.

Allah razı olsun bende yumuşak plastiğin plastik olmadığını, imitasyon derininde nappa olduğunu zannediyordum.

Yalnız benim sorum Civic'in malzeme kalitesi değil C sınıfı ile B sınıfı araçların malzeme kaliteleri arasında ne gibi farklar olduğuydu.

Sizin aracınızın HB versiyonu da hafif değil ki? Siz ne anlatıyorsunuz?
Başarılı olmak ağır olmaktan değil hafif olabilmekten geçiyor. Kelime oyunu yapmayın.

Kelime oyunu yaptığım yok yukarıda yazdığım gibi bağımsız süspansiyonlu Jetta ile Civic Rs aynı ağırlığa sahip ise kalkıpta boyut olarak çok daha küçük ve alt yapı olarak malzemeden çalınabildiği kadar çalınmış araçlarla kıyaslamanın manası yok. Yol tutuş olarak Seat Leon ile karşılaştırılamayacak kadar iyi noktada olan araçlardan Focus neden bu kadar daha hafif olamıyor mesela? Araba üretmeyi mi bilmiyorlar?

TSI ve DSG'den bu kadar korkmuyorsanız; 125 hp + Manuel + Yazılım kombinasyonlu aracımla sizle denemek isterim.
Sakın ola ama benim diz mesafim şu kadar, bagajım bu kadar, şartları eşitleyelim diye ağlamayın.
Yaşınızdan utanın.
Şart eşitleyeceksek; 1.8 TSI FR'lar var avrupada onları bir gözünüzün önüne getirin. (1.8 TSI 180 Hp)

Bu kadar ego, bu kadar aracını yüksekte görmek çok hayır değil haberiniz olsun.
Salvo atışlar yapmayın, aracınızın bayisini satın olacak arkadaşlar konuyu yorum yapıyor.
Aracınızın üretildiği fabrikada çalışma yapan mühendisler konuyu takip edip, size bir tarafıyla gülüyor.

Haberiniz olsun.

Bir mühendisin kendi aracının motor gücünü tanımlarken 125 hp ve yazılımlı demesi gerçekten çok teknik bir bilgi olmuş. Yazılım atınca mı aracınız 125 hp oldu? Yok değilse neden 125 hp diyorsunuz?

Aracına yazılım atıp onun bununla kapışmalara girmeye çalışmak nasıl bir mantık bilmiyorum ama 10 boy fark atacağımı bilsem bile teknik verileri belli olmayan bir araç ile neden yarışmaya kalkayım? Stok haldeki ve yakın teknik verilerdeki araçlar haricinde yarışmak ile işim olmaz.

Tekrar tekrar yazıyorum 150 hp'lik Leon veya Golf ciddiye alıp yarışacağım araçlar değil.

Seat Leon sahiplerinin ısrarla birileri ile yarış yapma çabasını başka markalarda hiç görmemiştim. Hevesiniz kırılmasın diye söylüyorum Ankara'da olan varsa Civic hb ile yarış yapmak için Seat Leon FR arayan birini görmüştüm. İsterseniz onunla sizi iletişime sokayım. Yarışan iki tarafta hevesli olunca en azından işin tadı çıkar.

Yalnız en güzel soruya cevap vermemişsiniz. 150 hp TSI + DSG kombinasyonlu Golf ya da Leon'un kendi motor gücüne göre 160 km/s veya 400 metreye kadar iyi hızlanıp sonrasında akselerasyonu neden düşüyor? Bu hıza kadar Civic RS'in peşinden takip edip sonra 200 km/s hıza çıkana kadar nasıl ve neden 10 - 15 saniye fark yiyor?

Bir mühedis olarak teknik açıdan bunu izah edebilir misiniz?

BARR
27-04-2018, 14:30
En sevdiğim tarz, çok saygılı, bilgili ve Türkçeyi iyi kullanırmış gibi yazıp, demogoji yapan üye profili.

cnzdmr
27-04-2018, 14:40
Konu ne uzadı belli değil :)

Benim aracım 160hp DSG rocco. Golf 5 ile ortak platform.

Civic RS ile ne olur acaba düzde pistte ? 5 yıllık araba sonuçta.

MertSerhanÖ.
27-04-2018, 14:55
nolmuş yav burda böyle.

civic rs ne oluyor?Abi buna air yapılıyormu?

KemalHDH
27-04-2018, 15:26
Benim aracım 160hp DSG rocco. Golf 5 ile ortak platform.

Civic RS ile ne olur acaba düzde pistte?
Arkadaşımızın kuvvetli argümanlarla araştırmış ve denemiş olduğu üzere sonuç belli, anca rüyanda görürsün Civici. Sen 140 dediğinde o çoktan 200ü devirmiş ve uzunlamasına 6 TIR boyu fark atmış olacaktır.

YAS
27-04-2018, 15:30
3 haftaya istanbula dönüş yapıyorum,tsici arkadaslarda gelsin rscilerde araclar bitene kadar basalım,sonucu gorelim.gelecek olan olursa numaralarini pm atsinlar,organize oluruz

Aracım Leon Fr 150 DSG

BARR
27-04-2018, 15:33
Hondatalı, Kprolu RS aranıyor konulu video çekicez.

Octavia RS
27-04-2018, 15:51
Martı bey, sizinle düzgün bir şekilde konuşabildiğimi sanıyordum önceki mesajlarımda. Bu kadar imkan sunup daha hafif araç var mı diye sormuşsunuz, evet octavia var hem daha hafif hem de iç mekan ve bagaj kapasitesi olarak civici delik deşik eder. Vag araçlarına B sınıfından bozma demişsiniz bana görede Civic B sınıfından bozma. Forum ahalisiyle bu üslupla konuşmanız doğru değil burada bulunan ve yazan üyeler bu konularda belirli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip.

Gko
27-04-2018, 16:09
2015 yılında 15 milyar dolarlık ar-ge harcaması yapan volkswagen markasının golf modeli için adam b sınıfından bozma diyor, sizde hala tartışmayı sürdürüyosunuz asıjdklgads cidden cevap vermeyin.

Sadık Özyer
27-04-2018, 16:26
AGAM F30 320d ile dener misin ? Leon FR la denk yürüyorlar. HEM BEMEWE . ?

Berkan
27-04-2018, 16:27
Hondatalı, Kprolu RS aranıyor konulu video çekicez.

Nickin cok güzel tanisalimmi :D

BARR
27-04-2018, 16:32

Thollga bey kendinden bir espri kattı nickime :D

makturan
27-04-2018, 16:40
B SEGMENT yok yok hatta A segmenT Leon FR 1.4tsi 125hp stage1 yazılımlı araç kullanıcısıyım

Türkiye'nin her yerinde stok honda RS ile denerim.

saygılar.

Otodr
27-04-2018, 17:09
Martı bey, sizinle düzgün bir şekilde konuşabildiğimi sanıyordum önceki mesajlarımda. Bu kadar imkan sunup daha hafif araç var mı diye sormuşsunuz, evet octavia var hem daha hafif hem de iç mekan ve bagaj kapasitesi olarak civici delik deşik eder. Vag araçlarına B sınıfından bozma demişsiniz bana görede Civic B sınıfından bozma. Forum ahalisiyle bu üslupla konuşmanız doğru değil burada bulunan ve yazan üyeler bu konularda belirli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip.

Octavia bey bende sizinle düzgün bir şekilde konuştuğumuzu hatırlıyordum. Aklı başında biri olarak gördüğüm için size sormak istiyorum benim yazdığım mesajlar net okunamıyor mu? Şuraya yazdığım mesajlar ile okuyanların anladığı neden bu kadar alakasız cidden merak ediyorum. Başka forumlarda veya sosyal medyada bu olmadığına göre şu konudakilerin okuduğu ile anladığı arasında bu kadar fark olmasının bu forumla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar imkan sunup bu kadar hafif araç var mı demedim. Bir sayfa geride sorduğum soruyu tekrar gözden geçirin isterseniz. Aynı boyutlarda ve aynı alt yapıya sahip olup 200 kg daha hafif bir araç var mı dedim. Her iki aracı kullandığınız için soruyorum sizce Octavia ile Civic'in alt yapısı aynı mı? Kullanılan süspansiyon sisteminden kasanın rijitliğine, şasinin dengesine kadar hangi konuda aynılar? Civic sedan ile kıyaslanabilecek araç bağımsız süspansiyonlu Jetta ya da Ford Focus sedan olabilir. Bu Leon ile Civic RS'İ kıyaslamaya çalışanlara karşı bir soruydu. Yine yukarıdaki mesajımda bu ağırlık farkının nedenlerini düzgün bir Türkçe ile anlattığımı düşünüyorum.

Vag araçları B sınıfından bozma gibi bir ifadeyi nerede okudunuz? Leon için söylediğim ifade bütün Vag araçlarını mı kapsıyor? Misal Passat ya da Panamera B sınıfından bozma mı demek oluyor? Seat Leon için neden bunu yazdığımı da yukarıda açıkladım. İsterseniz önceki sayfanın en üstündeki mesajımı bir daha alıcı gözle okuyun.

Üslup konusuna çok dikkat ederim. Karşıdakiler nasıl yazarsa bende aynı şekilde karşılık veriyorum. Uygun bir üslupla konuşmayı buradaki holiganlara söylemeniz gerekiyor. En başta da siz gaga bey diye konuya dalıp Civic B sınıfından bozma diyerek karşı taraftan düzgün bir üslup beklememelisiniz.

Bunu size hitaben değil genel olarak yazıyorum bundan sonra okuduğunu anlayamayıp sen şunu dedin sen bunu dedin diyenlere cevap vermeyeceğim. Nasıl olsa verdiğim cevabı da anlayamayacaklar.

ProdriveSTI
27-04-2018, 17:13

Seversin bebekli şeyleri. Bebek okan seni :D :D

Sadık Özyer
27-04-2018, 17:27
Octavia bey bende sizinle düzgün bir şekilde konuştuğumuzu hatırlıyordum. Aklı başında biri olarak gördüğüm için size sormak istiyorum benim yazdığım mesajlar net okunamıyor mu? Şuraya yazdığım mesajlar ile okuyanların anladığı neden bu kadar alakasız cidden merak ediyorum. Başka forumlarda veya sosyal medyada bu olmadığına göre şu konudakilerin okuduğu ile anladığı arasında bu kadar fark olmasının bu forumla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar imkan sunup bu kadar hafif araç var mı demedim. Bir sayfa geride sorduğum soruyu tekrar gözden geçirin isterseniz. Aynı boyutlarda ve aynı alt yapıya sahip olup 200 kg daha hafif bir araç var mı dedim. Her iki aracı kullandığınız için soruyorum sizce Octavia ile Civic'in alt yapısı aynı mı? Kullanılan süspansiyon sisteminden kasanın rijitliğine, şasinin dengesine kadar hangi konuda aynılar mı? Civic sedan ile kıyaslanabilecek araç bağımsız süspansiyonlu Jetta ya da Ford Focus sedan olabilir. Bu Leon ile Civic RS'İ kıyaslamaya çalışanlara karşı bir soruydu. Yine yukarıdaki mesajımda bu ağırlık farkının nedenlerini düzgün bir Türkçe ile anlattığımı düşünüyorum.

Vag araçları B sınıfından bozma gibi bir ifadeyi nerede okudunuz? Leon için söylediğim ifade bütün Vag araçlarını mı kapsıyor? Misal Passat ya da Panamera B sınıfından bozma mı demek oluyor? Seat Leon için neden bunu yazdığımı da yukarıda açıkladım. İsterseniz önceki sayfanın en üstündeki mesajımı bir daha alıcı gözle okuyun.

Üslup konusuna çok dikkat ederim. Karşıdakiler nasıl yazarsa bende aynı şekilde karşılık veriyorum. Uygun bir üsluplar konuşmayı buradaki holiganlara söylemeniz gerekiyor. En başta da siz gaga bey diye konuya dalıp Civic B sınıfından bozma diyerek karşı taraftan düzgün bir üslup beklememelisiniz.

Bunu size hitaben değil genel olarak yazıyorum bundan sonra okuduğunu anlayamayıp sen şunu dedin sen bunu dedin diyenlere cevap vermeyeceğim. Nasıl olsa verdiğim cevabı da anlayamayacaklar.

f30 320d ile basar mısınız? yakıt bizden.

Otodr
27-04-2018, 17:36
Stok olduktan sonra tabi ki iki araç denenebilir.

onur_si
27-04-2018, 19:38
f30 320d ile basar mısınız? yakıt bizden.

hocam f30 320d standart 184 lükse ben basarım :)
maksat muhabbet olsun aracım civic rs. ( 205 te kesici olduğundan o hıza kadar basarım :) )

YAS
27-04-2018, 19:43
hocam f30 320d standart 184 lükse ben basarım :)
maksat muhabbet olsun aracım civic rs. ( 205 te kesici olduğundan o hıza kadar basarım :) )

onur hocam yarım saat once okuyamadigim sayfalara baktim.tsi lar ile deneyelim yazmissiniz siz, uygun olursa sizle deneyelim baska rs kullanicisi yok sanirim forumda istanbuldan :) sizin tanidiginiz rs kullanicisi varsa onlarda dahil edelim.inceden meeting olsun eğlenelim :)

onur_si
27-04-2018, 19:57
onur hocam yarım saat once okuyamadigim sayfalara baktim.tsi lar ile deneyelim yazmissiniz siz, uygun olursa sizle deneyelim baska rs kullanicisi yok sanirim forumda istanbuldan :) sizin tanidiginiz rs kullanicisi varsa onlarda dahil edelim.inceden meeting olsun eğlenelim :)

olur tabi farketmez maksat muhabbet olsun. tanıdığım rs ci yok. ama accordcu çok :) pm den yazışırız

oztk24
27-04-2018, 20:04
Civic RS vs 320i ed rolling (https://mobile.donanimhaber.com/civic-rs-vs-320i-ed-rolling--127119628)
Bemewe ile denemişler ama orası da karışmış��

Otodr
27-04-2018, 23:14
Civic RS vs 320i ed rolling (https://mobile.donanimhaber.com/civic-rs-vs-320i-ed-rolling--127119628)
Bemewe ile denemişler ama orası da karışmışï¿½ï¿½

Birde bu var.

Cvt Şanzımanlı Civic ile BMW 3.20 Roll (https://mobile.donanimhaber.com/cvt-sanzimanli-civic-ile-bmw-3-20-roll--131203577)

oztk24
28-04-2018, 11:23
Attığınız videoda 40 da felan basıp,0-100 ü 8küsür olan Civic rs,0-100 7 küsür BMW yi geçti?
Fizik kuralları? sizin söylediğiniz sitede yapılan karşılaştırmalarda BMW önde görünüyor?

Otodr
28-04-2018, 14:25
Gördüğünüz gibi iki farklı sonuç çıkan videoda da tartışma ve itirazlar var. O yüzden denk gelirse 3.20i ile denemek istiyorum.

Bu arada drag yarışında 0-100 ve 0-200'de farklı sonuçlar çıkabileceği gibi rolling de 40-140, 80-180 ve 100-200'de farklı sonuçlar çıkabilir.

Aynı iki araç yarıştırıldığında bir araç dragda başarılı ama rollingde başarısız olabilir. Bu nedenle hangi disiplinde hangisinin geçeceğini denemeden bilebilmek mümkün değil.

Ek: zeperfs sitesinde 1.6 170 hp motorlu 3.20i yok. 2.0 motorlu 184 hp olan versiyon var.

KemalHDH
28-04-2018, 14:31
Golfü Leonu sildi süpürdü şimdi sıra 320de a...

Neymiş birader bu yavru McLaren mübarek.

Octavia RS
28-04-2018, 16:52

Bu kadar imkan sunup bu kadar hafif araç var mı demedim. Bir sayfa geride sorduğum soruyu tekrar gözden geçirin isterseniz. Aynı boyutlarda ve aynı alt yapıya sahip olup 200 kg daha hafif bir araç var mı dedim. Her iki aracı kullandığınız için soruyorum sizce Octavia ile Civic'in alt yapısı aynı mı? Kullanılan süspansiyon sisteminden kasanın rijitliğine, şasinin dengesine kadar hangi konuda aynılar? Civic sedan ile kıyaslanabilecek araç bağımsız süspansiyonlu Jetta ya da Ford Focus sedan olabilir. Bu Leon ile Civic RS'İ kıyaslamaya çalışanlara karşı bir soruydu. Yine yukarıdaki mesajımda bu ağırlık farkının nedenlerini düzgün bir Türkçe ile anlattığımı düşünüyorum.

Üslup konusuna çok dikkat ederim. Karşıdakiler nasıl yazarsa bende aynı şekilde karşılık veriyorum. Uygun bir üslupla konuşmayı buradaki holiganlara söylemeniz gerekiyor. En başta da siz gaga bey diye konuya dalıp Civic B sınıfından bozma diyerek karşı taraftan düzgün bir üslup beklememelisiniz.

Platform farkları çok detay bir konu, sonuçta bu araçlar aynı segment civicin rakiplerinden ağır olması başarı değildir. Sadece jettayla veya focusla kıyaslanabilir diyemesiniz aynı segmentte ki her araçla kıyaslanabilir, kıyaslamalar platformlara göre değil segmentlere göre yapılır. Honda zaten şu ana kadar ürettiği en başarılı civici yaptı fakat yine tekrar ediyorum bakın bu aracın eksikleri var, hatta tekrar ediyim RAKİPLERİNE GÖRE EKSİKLERİ VAR. Ben bunları geçmişte kısa bir sürede olsa civic sahibi olmuş birisi olarak yazıyorum(ki bundan önceki kasaları bana göre her anlamda rezalettir).

Konu amacının dışına çıktı fakat isterseniz bu konuyu sizinle özel mesaj yoluyla saygılı bir biçimde tartışmaya devam edebiliriz.

Nickinizden yola çıkarak size Martı bey dedim, gaga bey değil. Rahatsızlık duyduysanız size hitap edebileceğim başka bir isim veya nickname söylerseniz size o şekilde hitap edebilirim, iyi günler dilerim.

Octavia RS
28-04-2018, 16:54
Golfü Leonu sildi süpürdü şimdi sıra 320de a...

Neymiş birader bu yavru McLaren mübarek.

Civic RS' in ondan sonraki hedefi istanbul park önden çeker rekoru xd xd xd

akt02
28-04-2018, 17:15

Siz Civic Rs'i ne sanıyorsunuz ufak tefek upgradelerden sonra Octavia Rs 245 , Golf R , Leon Cupra , Focus Rs falan geçiyor makina . Zaten rakiplerine göre avantajıda saydığım araçları geride bırakırken aynı zamanda 1.5 litre turbo motoruyla ve cvt şanzimaniyla onlardan daha az yakması

YAS
28-04-2018, 17:24

8 de fazla zorlamasalar bari c sütunu kopup gitmesin :))

MCN21
28-04-2018, 17:31
Siz Civic Rs'i ne sanıyorsunuz ufak tefek upgradelerden sonra Octavia Rs 245 , Golf R , Leon Cupra , Focus Rs falan geçiyor makina . Zaten rakiplerine göre avantajıda saydığım araçları geride bırakırken aynı zamanda 1.5 litre turbo motoruyla ve cvt şanzimaniyla onlardan daha az yakması
2019 typer upgradeli 1.5t ile gelecekmis zaten. 2.0 motor tarihe karisiyor

makturan
28-04-2018, 19:20
İş yazılım atıp seni geçerime geldiğine göre çıkmaza girdiniz demektir.

Zaten bir tek tsi motora yazılım yapılabiliyor, yazılım yükleyincede aracın motor gücü ile birlikte yol tutuşu, konforu, arka diz mesafesi ve bagaj hacmi de büyüyor herhalde.

Kusura bakmayın ama kimse ile sidik yarışı yapamayacağım. 150 hp'lik B sınıfından bozma bir aracı ciddiye alıp yarışacak bir RS sahibi bulursanız boyunuzun ölçüsünü alır o videoları neden paylaştığımı da anlamış olursunuz.

Size 150 hp'lik motorlarınızla iyi uçuşlar dilerim.

Dip not : Firmalar sorunlu olduğu için bir bir çift kavrama şanzımandan uzaklaşıyor.

Benim Leonu ben E segmenti diye aldım ya kaldırmışlar.
aydinlattigin için saol hemde B segmentiymis.
hemen doğuş a dava açacam.

Gko
28-04-2018, 19:51
Benim Leonu ben E segmenti diye aldım ya kaldırmışlar.
aydinlattigin için saol hemde B segmentiymis.
hemen doğuş a dava açacam.

siz dooşu galiba honda hayat onda ila karıştırdınız ?

dooş size honda hayat onda'nın yamulan civiclerin telafisi yaptığı gibi size gidipte E sınıfı diye sattığı B sınıfını arabanın hesabını sordurur mu sanıyosunuz ?

Otodr
29-04-2018, 00:21
Platform farkları çok detay bir konu, sonuçta bu araçlar aynı segment civicin rakiplerinden ağır olması başarı değildir. Sadece jettayla veya focusla kıyaslanabilir diyemesiniz aynı segmentte ki her araçla kıyaslanabilir, kıyaslamalar platformlara göre değil segmentlere göre yapılır. Honda zaten şu ana kadar ürettiği en başarılı civici yaptı fakat yine tekrar ediyorum bakın bu aracın eksikleri var, hatta tekrar ediyim RAKİPLERİNE GÖRE EKSİKLERİ VAR. Ben bunları geçmişte kısa bir sürede olsa civic sahibi olmuş birisi olarak yazıyorum(ki bundan önceki kasaları bana göre her anlamda rezalettir).

Konu amacının dışına çıktı fakat isterseniz bu konuyu sizinle özel mesaj yoluyla saygılı bir biçimde tartışmaya devam edebiliriz.

Nickinizden yola çıkarak size Martı bey dedim, gaga bey değil. Rahatsızlık duyduysanız size hitap edebileceğim başka bir isim veya nickname söylerseniz size o şekilde hitap edebilirim, iyi günler dilerim.

Ağır olmak tabi ki bir başarı değil ancak yol tutuş ve sürüş keyfi gibi iddialarınız varsa kullanılan parçalar aracı ağırlaştırır. Hele ki bunlarla birlikte geniş hacim de sunayım derseniz ulaşılan ağırlık tabi ki fazla olacaktır. Bmw 1.20i'nin küçük iç hacmine rağmen Civic RS ile benzer ağırlığa sahip olduğunu düşünürsek durum daha iyi anlaşılabilir.

Tabi ki her aracın kendine göre artıları ve eksileri var. Ben bu konulara çok takılmıyorum. Hiçbir araç dört dörtlük değil zaten öyle bir araç olsa bir üst sınıf fiyatında olacağı için pek satın alan çıkmaz.

Firmalarda maliyeti düşürüp satış adetlerini yükseltebilmek için hedefledikleri müşteri profiline uygun olarak üretim yapıyorlar. Bu nedenledir ki her aracın bir üretim amacı ve bir karakteri vardır.

Golf deyince yalıtım, Focus deyince yol tutuş, Civic deyince sürüş keyfi, Octavia deyince akıllara geniş iç hacim geliyor. Hangi birisi için eksiksiz diyebiliriz? Ben söyleyeyim hiçbiri. Birinde olan özellik bir diğerinde yok.

Konu gittikçe dallanıp budaklanıyor isterseniz özel mesaj yoluyla da devam edebiliriz.

TaGo
29-04-2018, 13:25
Arkadaşlar 5-6 gün önce "tamam kardeşim senin eşeğin kancık" diyebilseydiniz bukadar sinirlenmeyecektiniz. Bukadar kavga etmeyecektiniz, yazı yazmayacaktınız, biz boşuna okumayacaktık vsvs.

Ya atla deve farkı olmayan araçları bir o tarafa bir bu tarafa çekiştirip duruyorsunuz. Abi siktiriedin ya.

BARR
30-04-2018, 07:04
CVT Şanzımanlı bir araba ve sürüş zevki kelimeleri bir arada geçiyor sene 2018 hayretler içerisinde okuyoruz.

Ducati Panigale, BMW 1000RR ve Yamaha R1 seneye scooterlarında kullandıkları CVT şanzımanı kullanacaklarını açıklamış sürüş zevki için.

Gko
30-04-2018, 16:09
bu arada 200 kg fark var denilip duruluyo ama markaların kendi sitelerinden baktığımda civic sedan rs 1388 kg, golf 1.4tsi 150 dsg 1302 kg gözüküyor.

Nerden çıktı bu 200kglik civic'in daha ağır olma mevzusu ?

Bu arada 1.6 manuel civic'in son hızı rs'ten daha fazla gözüküyo teknik sayfada :D cvt'lerde limit var sanırım.

YAS
30-04-2018, 16:29
limitsiz rs varsa onada gider

makturan
30-04-2018, 20:50
siz dooşu galiba honda hayat onda ila karıştırdınız ?

dooş size honda hayat onda'nın yamulan civiclerin telafisi yaptığı gibi size gidipte E sınıfı diye sattığı B sınıfını arabanın hesabını sordurur mu sanıyosunuz ?

-)) doğuş vs hayat onda

Otodr
30-04-2018, 23:45
Aracın altyapısını doğru düzgün hazırlamadan heves edip büyük motor koyarsan ortaya böyle rezil sonuçlar çıkar. Kaç gündür boşuna altyapı demiyormuşum değil mi?

https://youtu.be/Y0m_JPqMfxA

Bu videoda birçok alt sınıf vag grubu araçların temelini oluşturan mqb platformu tasarlanırken nasıl ucuza kaçılmış olduğunu görüyoruz.

Ben sizi yine de uyarayım onu bunu tokatlayacağım diye yolda tutunma sorunu olan bir araca yazılım atarak ancak hayatınızı biraz daha fazla riske atmış olursunuz.

CemBerk
01-05-2018, 13:17
Bu abiyi buraya hapsedin kendince video atıp konuşsun.

akt02
01-05-2018, 17:37
Golf Gtı ın videosu hakkında adam haklı vag grubu araçların çoğu geyik testinde düşük puan alıyor . Ama gel gelelim golf gti clubsport un önden çekişli hatchbackler arasında rekoru var buda ilginç bi durum

Sadık Özyer
02-05-2018, 15:27
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=95HqyUDxr4Y)

CVT vs Manuel Testi izleyin derim.

Arkadaş rolling yapacağın hızlı olacak araçta , neden yol tutuşu arıyorsun ? Honda civic vti lar muhteşem mi yol tutuyor muş ?

adamlar sana pistte kafa tutmuyor ki , aracın motoru kötü diyor..

16EC813
02-05-2018, 15:51
308 gtı;

satılmıyor :D

Peugeot 308 1.6 THP GTI 2017 Model 149.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 523993999 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2017-model-8000km-308-gti-523993999/detay)

Otodr
02-05-2018, 16:42
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=95HqyUDxr4Y)

CVT vs Manuel Testi izleyin derim.

Arkadaş rolling yapacağın hızlı olacak araçta , neden yol tutuşu arıyorsun ? Honda civic vti lar muhteşem mi yol tutuyor muş ?

adamlar sana pistte kafa tutmuyor ki , aracın motoru kötü diyor..

Golf ve Leon çok hafif Honda araba yapmayı bilmiyor diyenlere kaç gündür alt yapı farkını anlatmaya çalışıyorum ama karşı tarafta bu farkın neye yol açtığını anlayacak bilgi birikimi olmadığı için video ile sonucu göstereyim dedim.

Satın aldığınız araçları sadece düz yolda mı sürüyorsunuz? Zaten geyik testi yol tutuş testi değil sürüş güvenliği testidir. Önüne ani bir engel çıktığında o engelden kaçabilecek mi diye test ediliyor.

Sadece kendi aracına yazılım atılabildiğini zannedip aracıma yazılım atarım ona buna saplarım mantığı ile meydan okuyan süper zeki arkadaşlarla baş edemem. Hele ki 182 hp ivtec motor kötü diyen varsa muhattap olmayı bile keserim.

Ek olarak Civic'in CVT ve düz vites karşılaştırması varken alakasız araçların videosunu koymuşsunuz. Youtube de ingilizce aratırsanız bulabilirsiniz. Hatta Civic si ve 1.5 turbo Civic videoları da var.

Onur isimli üye teklifinize karşılık 3.20d ve Civic RS ile yürüyelim demişti. O iş ne oldu?

DR059
02-05-2018, 19:13
Sınıf, kilogram, bagaj hacmi gibi konularda bazı arkadaşların postlarını okurken gözünüzün önünde dursun istedim.
http://i.hizliresim.com/8YpbPk.png (http://hizliresim.com/8YpbPk)

Gko
02-05-2018, 20:41
Golf ve Leon çok hafif Honda araba yapmayı bilmiyor diyenlere kaç gündür alt yapı farkını anlatmaya çalışıyorum ama karşı tarafta bu farkın neye yol açtığını anlayacak bilgi birikimi olmadığı için video ile sonucu göstereyim dedim.

Satın aldığınız araçları sadece düz yolda mı sürüyorsunuz? Zaten geyik testi yol tutuş testi değil sürüş güvenliği testidir. Önüne ani bir engel çıktığında o engelden kaçabilecek mi diye test ediliyor.

Sadece kendi aracına yazılım atılabildiğini zannedip aracıma yazılım atarım ona buna saplarım mantığı ile meydan okuyan süper zeki arkadaşlarla baş edemem. Hele ki 182 hp ivtec motor kötü diyen varsa muhattap olmayı bile keserim.

Ek olarak Civic'in CVT ve düz vites karşılaştırması varken alakasız araçların videosunu koymuşsunuz. Youtube de ingilizce aratırsanız bulabilirsiniz. Hatta Civic si ve 1.5 turbo Civic videoları da var.

Onur isimli üye teklifinize karşılık 3.20d ve Civic RS ile yürüyelim demişti. O iş ne oldu?

ya size herkes motorda sıkıntı yok, araba cvt yüzünden 182 hp gibi yürümüyo derken, siz gelmiş yok vag grubu yol tutmuyo yok siz motora ve şanzumana binin arabaya binmeyin, yok civic 200kg ağır yok alt yapı vs diyp duruyosunuz.

Üstte paylaştım golf ile civic'in arasındaki kilo farkını hala gelmiş ne konuşuyosunuz.

İzmirden de bi üye polo gti ile deneyelim dedi ve aracına extra kişi almayı kabul etti o deneme noldu peki ?

Otodr
02-05-2018, 20:58
Tek derdiniz düz yolda hızlı gitmekse neden ibiza cupra almıyorsunuz? Sizin araçlardan daha hafif ve daha hızlı. Zaten sizin araçların şanzımanı gücü törpülüyor. 150 tsi dsg gitmiyor halbuki ibiza cupra 10 numara araba düz yolda gaza basınca herkesi tokatlıyor. 150 tsi dsg ibiza cupra'nın yanına bile yaklaşamaz.

Böyle kafalara ancak böyle cevap verilir.

YAS
02-05-2018, 21:04
Tek derdiniz düz yolda hızlı gitmekse neden ibiza cupra almıyorsunuz? Sizin araçlardan daha hafif ve daha hızlı. Zaten sizin araçların şanzımanı gücü törpülüyor. 150 tsi dsg gitmiyor halbuki ibiza cupra 10 numara araba düz yolda gaza basınca herkesi tokatlıyor. 150 tsi dsg ibiza cupra'nın yanına bile yaklaşamaz.

USTA

Duz gidicez

150 lik tsi aracimizi honda rs ile duz yolda deneyecegiz

Cupra vs konu ile alakali degil

Amac 150 lik tsi ile rsin hizlanmada verecegi cevap

Sadece bunu gormek istiyoruz

Test vs ilgimiz yok konustugumuz konu bu degil konumuz iki aracin roll denemesi

Gko
02-05-2018, 21:26

benim burda yazdığım şey sizin oraya gidene kadar nasıl evrelerden geçiyo çok merak ediyorum cidden.

Otodr
02-05-2018, 22:16
USTA

Duz gidicez

150 lik tsi aracimizi honda rs ile duz yolda deneyecegiz

Cupra vs konu ile alakali degil

Amac 150 lik tsi ile rsin hizlanmada verecegi cevap

Sadece bunu gormek istiyoruz

Test vs ilgimiz yok konustugumuz konu bu degil konumuz iki aracin roll denemesi

Yazdıklarımı zaten okumuyorsunuz onu geçtim daha doğru düzgün kendinizi ifade edemiyorsunuz.

150 hp tsi nedir bunu bir araca takmayacak mısınız? 3-4 farklı markada bir sürü farklı araçta kullanılan motorun adını söyleyince hangi aracı kast ettiğinizi anlamak için fal mı açacağız?

Biz sadece motoru deneyeceğiz diyorsanız 150 hp dsg'li bir jetta bulun gelin RS ile nasıl gidiyorlar deneyelim.

Bu kadar roll'e neden taktınız onu da anlamadım. Stok halde bir şansınızın olmadığı belli de hadi diyelim ki Leon, Jetta ya da Golf Roll'de RS'i geçti, elinize ne geçecek? Aracınız sınıf atlayıp spor araç kategorisine mi çıkacak? Ani manevrada dotu başı dağıtan şasisi daha dengeli mi olacak?

Farkında mısınız bilmiyorum ama RS kullanıcısı olarak Golf, Jetta, Leon, Passat, Octavia gibi araçları geçeyim edeyim gibi bir derdim yok. Aklı başında bir RS kullanıcısı da o motor gücünü ciddiye almaz.

Leon hafif ve motor gücü yüksek olduğundan 150 km'ye kadar fena yürümüyor. Fiyatı da ucuz olunca eline geçirenlerin büyük bir kısmı C sınıfının en kalitesiz aracına spor araç muamelesi yapıyor. Ancak düz yolda gaza yüklemek matah birşey değil. Önüne ani bir engel çıktığında ya da virajlı bir yolda güvende olamayacaksan o araçtan alınan performansın bir anlamı kalmaz.

Bu kadar yarışmaya meraklısınız ama bir sayfa geride İstanbul'da ikamet eden Onur isimli üye deneyelim diyor kimse gitmiyor o da ilginç bir durum.

YAS
02-05-2018, 22:29
Hacı abi bak aracım leon fr 150 dsg onceki sayfalarda yazdim,bunu okumussundur diye kisa yazarak gectim 1

Senin gecme derdin yoksa kendini yorma haci abi biz bundan keyif aliyoruz 2

Konumuz hb rs ile (veya sedan fark etmiyor) leonu denemek sinif / fiyat tartismasi yapmayi sevmiyorum 3

Gerek rolling yaparak gerek pistte bolca vakit geciriyoruz lakin sizin gorusunuz duz yolda gaza basmk degil saygi duyarim ama konumuz suan sadece ve sadece golf-leon 1.4 tsi 140-150 lik modellerin rs le rolling yapmasi 4

Onur hocamla sozlestik deneyecegiz 5

EOZDAG
02-05-2018, 22:49
Buradaki gençler fazla heyecanlı olduğu için yazdığım mesajları doğru düzgün okumadan, anlamadan cevap yazmaya girişiyorlar tabi konu uzuyor. Yoksa defalarca yazdım performans karşılaştırması yaparken 150 hp'lik araçları ciddiye almıyorum. Dikkat ederseniz kendi klasmanında olmamasına rağmen RS'i rakip olarak görüpte ben onu geçerim, bunu geçerim, olmadı yazılım atar tokatlarım diyenler nedense hep tsi tayfası.

Bu kadar roll'e neden taktınız onu da anlamadım. Stok halde bir şansınızın olmadığı belli de hadi diyelim ki Leon, Jetta ya da Golf Roll'de RS'i geçti, elinize ne geçecek? Aracınız sınıf atlayıp spor araç kategorisine mi çıkacak? Ani manevrada dotu başı dağıtan şasisi daha dengeli mi olacak?

eee rolle neden takıldık sanırım 150lik araçları ciddiye almadığınız, stok halde şansı olduğunu düşünmediğiniz için sanırım eh yaş itibariyle heyecan sahibiyiz biraz da, sanırım ondan.

Hani nerden çıktı bu roll vs. diyorsun ya güzel abim sen herkesi geçerim uçarım kaçarım demesen üstüne bide ikna olmasan gel deneyelim denmezdi

Ben anlamadım ki aslında gidecektin İzmir'e geçecektin 150likleri BebekBaran35 benzinini de veriyorum dedi bide temiz İzmir havası mis niye gitmedin ki

Sonra aslanlar gibi yazardın buraya büyük harflerle kocaman fontlarla bi b*ka benzemiyor golfünüz polonuz gittik gördük diye bizde susardık...

Bu kadar dil dökmenin bir manası yok.

Bana verdiğin cvt cevabına mesajımı okumamışsın belli ben iki araba aynı gider demedim, ikisinin üstünde de cvt var cvt'de bi b*ka yaramaz dedim ama sen sınıf vs. girince üşenmiştim yazmaya.

YAS
02-05-2018, 22:51
Yeni sayfaya gectik yine yaziyim yazilimli yazilimsiz limitli limitsiz kprolu bütün rslere gider

Sadık Özyer
03-05-2018, 00:14
aga torbaci kimmm acill

BARR
03-05-2018, 07:23
150 hp tsi nedir bunu bir araca takmayacak mısınız? 3-4 farklı markada bir sürü farklı araçta kullanılan motorun adını söyleyince hangi aracı kast ettiğinizi anlamak için fal mı açacağız?

Biz sadece motoru deneyeceğiz diyorsanız 150 hp dsg'li bir jetta bulun gelin RS ile nasıl gidiyorlar deneyelim.

A3 Sedan var stock 1.4TFSI 150hp uyar mı?

Neden geri vites yapıyorsunuz ki?

Otodr
03-05-2018, 09:14
Hacı abi bak aracım leon fr 150 dsg onceki sayfalarda yazdim,bunu okumussundur diye kisa yazarak gectim 1

Senin gecme derdin yoksa kendini yorma haci abi biz bundan keyif aliyoruz 2

Konumuz hb rs ile (veya sedan fark etmiyor) leonu denemek sinif / fiyat tartismasi yapmayi sevmiyorum 3

Gerek rolling yaparak gerek pistte bolca vakit geciriyoruz lakin sizin gorusunuz duz yolda gaza basmk degil saygi duyarim ama konumuz suan sadece ve sadece golf-leon 1.4 tsi 140-150 lik modellerin rs le rolling yapmasi 4

Onur hocamla sozlestik deneyecegiz 5

Sınıf karşılaştırması yapmadan araçları değerlendiremezsin. Her aracın üretim amacı, ağırlığı, rüzgar direnci, iç hacimi, süspansiyonu, yol tutuşu farklıdır. Düz yolda birilerini geçince hiçbir araç bir diğerinden kaliteli ya da başarılı olmaz.

Siz Onur beyle deneme yapın sonuca bakarız.

eee rolle neden takıldık sanırım 150lik araçları ciddiye almadığınız, stok halde şansı olduğunu düşünmediğiniz için sanırım eh yaş itibariyle heyecan sahibiyiz biraz da, sanırım ondan.

Hani nerden çıktı bu roll vs. diyorsun ya güzel abim sen herkesi geçerim uçarım kaçarım demesen üstüne bide ikna olmasan gel deneyelim denmezdi

Ben anlamadım ki aslında gidecektin İzmir'e geçecektin 150likleri BebekBaran35 benzinini de veriyorum dedi bide temiz İzmir havası mis niye gitmedin ki

Sonra aslanlar gibi yazardın buraya büyük harflerle kocaman fontlarla bi b*ka benzemiyor golfünüz polonuz gittik gördük diye bizde susardık...

Bu kadar dil dökmenin bir manası yok.

Bana verdiğin cvt cevabına mesajımı okumamışsın belli ben iki araba aynı gider demedim, ikisinin üstünde de cvt var cvt'de bi b*ka yaramaz dedim ama sen sınıf vs. girince üşenmiştim yazmaya.

İşim gücüm yok seni geçerim diyen herkesin ayağına gidip yarış mı yapacağım?

Ancak ciddiye aldığım ve sonucunu merak ettiğim araçlarla deneyebilirim. Geçerim geçilirim hiç sorun değil. Bizim yapmadığımız ve para verenin satın alabildiği bir aracı sizin kadar önemsemiyorum.

Herkesi geçerim gibi bir iddiam olduğunu nereden çıkardınız? Adam Astra mı Civic mi diye sormuş gelip Civic'i geçeriz diye iddiada bulunanlar ise Leon kullanıcıları. Bence konuyu baştan bir daha okumalısınız.

aga torbaci kimmm acill

Adam yerine konulup muhatap alınmak istiyorsan terbiyesizlik yapma.

A3 Sedan var stock 1.4TFSI 150hp uyar mı?

Neden geri vites yapıyorsunuz ki?

150 hp tsi motor Leon ile şahtı A3'e takılınca şahbaz oldu. Bak adamlar sözleşmiş denesinler işte herkes yarışacak diye bir şart yok. Ha çok istiyorsan buyur gel ilk önce dyno testi yapar sonra yola çıkarız.

Octavia RS
03-05-2018, 10:38
Aklı başında bir RS kullanıcısı da o motor gücünü ciddiye almaz.

Ciddiye almadığınız motora sahip aracın 0-100 değeri daha iyi bunu biliyorsunuz umarım?

Ayrıca yazmayayım diyorum da yazayım, realitede civici Octavia, A200 AMG, Ibiza FR(1.4 150) gibi araçlarla denedik ve sonucu gördüm. Bu yüzden bende aklı başında bir TSI kullanıcısı olarak Civic RS'i ciddiye almıyorum :D

Ayrıca yazmayı unutmuştum yazayım, önceki sayfalarda bir video koyuldu sanırım siz koymuştunuz civic hızlı rakipleriyle karşı karşıya başlıklı sanırım leon ile mukayese ediliyordu. 'Benim' gibi objektif bir şekilde izlerseniz o videoda Civic 0-200 28 sn koşuyor. Şimdi size çok açık bir soru soruyorum o aracın 0-200 28 sn koşmasına imkan varmı? :D :D

onur_si
03-05-2018, 10:59
arkadaşlar sıkıntı yok denicez zaten en fazla geçiliriz yani bunu rs sahibi olarak ben diyorum forumdaki herkes benden daha çok ciddiye alıyor :)
en en başından beri diyorum 150 lik standart tsi, ve standart polo gti, standart rocco (sanırım 160-170 hp emin değilim), 320 d, 320i standart ( 170 lik veya 184 luk) bu araçların hepsiyle denerim. bu araç sahipleri bana pm yazabilirler.

Otodr
03-05-2018, 11:13
Ciddiye almadığınız motora sahip aracın 0-100 değeri daha iyi bunu biliyorsunuz umarım?

Ayrıca yazmayayım diyorum da yazayım, realitede civici Octavia, A200 AMG, Ibiza FR(1.4 150) gibi araçlarla denedik ve sonucu gördüm. Bu yüzden bende aklı başında bir TSI kullanıcısı olarak Civic RS'i ciddiye almıyorum :D

Ayrıca yazmayı unutmuştum yazayım, önceki sayfalarda bir video koyuldu sanırım siz koymuştunuz civic hızlı rakipleriyle karşı karşıya başlıklı sanırım leon ile mukayese ediliyordu. 'Benim' gibi objektif bir şekilde izlerseniz o videoda Civic 0-200 28 sn koşuyor. Şimdi size çok açık bir soru soruyorum o aracın 0-200 28 sn koşmasına imkan varmı? :D :D

Paylaştığım videoda bir sorun yok iki aracın 0-200 hızlanmaları tam olarak bu şekilde gerçekleşiyor. Daha önce de yazmıştım yapılan diğer test verileri ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeden video paylaşmam.

Verdiğim testte Civic 1.5 turbo 28 saniyede 200 km'ye ulaşmıyor. Kadran verisi ile gps verisini karıştırıyor olabilir misiniz? Kadranda %4 kadar sapma olur. Kadranda 200 km gördüğünüzde gerçekte olan hız 193 km civarında oluyor. Kadranda 207-208 km hıza ulaştığında ise gerçekte 200 km hıza ulaşmış olur.

150 hp tsi motor kullanıcısı olarak Civic RS'i ciddiye almıyorsanız saygı duyarım. Demek ki Leon ile 1.20i ve 3.20i, E250 filan önünüze kim gelirse geçebilirsiniz.

arkadaşlar sıkıntı yok denicez zaten en fazla geçiliriz yani bunu rs sahibi olarak ben diyorum forumdaki herkes benden daha çok ciddiye alıyor :)
en en başından beri diyorum 150 lik standart tsi, ve standart polo gti, standart rocco (sanırım 160-170 hp emin değilim), 320 d, 320i standart ( 170 lik veya 184 luk) bu araçların hepsiyle denerim. bu araç sahipleri bana pm yazabilirler.

Onur bey bir kaç video atında tsi'cılar rahatlasın.

YAS
03-05-2018, 11:15
Konulu video cekicem merak etmeyin

EOZDAG
03-05-2018, 11:31
İşim gücüm yok seni geçerim diyen herkesin ayağına gidip yarış mı yapacağım?

İşsizmiyim diyosun gelmişsin burada geçer de geçer kaçar da kaçar geçsin kaçsın nerde, işin gücü olan adam sayfalarca boş mevzu yapmaz gider 2-3 saatte susturur milleti döner.

Ancak ciddiye aldığım ve sonucunu merak ettiğim araçlarla deneyebilirim. Geçerim geçilirim hiç sorun değil.

Herkesi geçerim gibi bir iddiam olduğunu nereden çıkardınız?

Şöyle iki sayfa geri gidince her markaya kaldıran deneme talepleri gelince kaybolan bi GagaMarti vardı, kusura bakmayın onunla karıştırdım sizi sanırım.

Adam Astra mı Civic mi diye sormuş gelip Civic'i geçeriz diye iddiada bulunanlar ise Leon kullanıcıları. Bence konuyu baştan bir daha okumalısınız.

Ben konuyu okudum hocam, konu şuan tsi motoru vag grubu vs civic.

Bizim yapmadığımız ve para verenin satın alabildiği bir aracı sizin kadar önemsemiyorum.

Bizde onu diyorduk taa ki, olay böyle polemik olana kadar.

sercanışık
03-05-2018, 12:03
la biri şu otodr nickli arkadaşı silksın yok oturaklı şase yok **** bası dagılan leon falan okadar soylendı eger guvenıyosa 182 BEYGİRLİK honda hayat ondasına denesınler yok leon 150 ye kadar oyle yok boyle yok a3 katıldı falan yok gecınce ust segment mı olucak falan yalova ya veya bursaya yolun duşerse eger denerım 150 act motor stok oglu stok arac hatta ön lastıklerımde ortalama 2 mm flan kaldı bakalım gorelım

YAS
03-05-2018, 12:12
Şöyle iki sayfa geri gidince her markaya kaldıran deneme talepleri gelince kaybolan bi GagaMarti vardı, kusura bakmayın onunla karıştırdım sizi

Gagamarti zaten otodr nicki degismis sadece :)

KemalHDH
03-05-2018, 13:34
Geyik testi yol tutuşu göstermez. Ani manevralardaki denge limitini gösterir. Son Civic iyi yol tutuyor olabilir ama hiç kimse beni VAG grubundaki bir aracın iyi yol tutmadığına inandıramaz. Hiçbir VW kullanıcısıda aracının yol tutuşundan memnun değilim diyemez ben görmedim. Zaten çoğu kişi Alman arabasına kaliteli olduğu kadar oturaklı olduğu için biner.

kelalper
04-05-2018, 17:13
arkadaş biride alacaka adama konfor vs hakkında bişey yazmamış. Görende alan adamın sadece pist ve roll kovalayacağını sanıcak. Gündelik kullanılamıo mu bu arabalar?

Sadık Özyer
06-05-2018, 01:47
beyler deneme yaptik rs cok hizli

Sadık Özyer
06-05-2018, 02:18
1.4 tsi fr 150 civic rs 1.5 182 yi goremez. ben denedim soyluyorum. valla sok oldum. yazilimli rs le denedim . o 2 kisi ben tek kisiydim 250 ye kadar bastik 3 4 boy geciyorum.o tek ben 2 kisiyken o beni 4 boy geciyor . 250 ye kadar bastik. ben polo gti yi geciyorum . o kadar hizli dusunun.

Emrecan-R
06-05-2018, 12:53
Rs 250 yi görebiliyormu

YAS
06-05-2018, 13:10
Yazılıma yazılım,yakıta yakıt deneriz her türlü :)

Otodr
06-05-2018, 13:57
1.4 tsi fr 150 civic rs 1.5 182 yi goremez. ben denedim soyluyorum. valla sok oldum. yazilimli rs le denedim . o 2 kisi ben tek kisiydim 250 ye kadar bastik 3 4 boy geciyorum.o tek ben 2 kisiyken o beni 4 boy geciyor . 250 ye kadar bastik. ben polo gti yi geciyorum . o kadar hizli dusunun.

Kaç gündür bunu söylüyorum ama buradaki Tsi'cılar bir türlü anlamak istemiyor. 150 hp motorla önüne geleni tokatlayacakalarını zannediyorlar.

YAS
06-05-2018, 14:26
Kaç gündür bunu söylüyorum ama buradaki Tsi'cılar bir türlü anlamak istemiyor. 150 hp motorla önüne geleni tokatlayacakalarını zannediyorlar.

Martı gaga bey izmirden yakit ucretini karsilayan kisiler var,rs gecer diyorsaniz gidin abicim deneyin gorelim,he sen deneme vs benim isim degil ben geyik testi seviyorum dersenizde burda gecer vs yazip kenara cekilmeyin yigidin mali meydandadir,deneyin cekin izleyelim.

Otodr
06-05-2018, 14:33
Daha önce yazdım isteyen varsa buyursun gelsin önce dyno testi yapar arkasından yola çıkarız.

Civic Rs sahibi olarak uyarıyorum ama inatla olmayacak duaya amin demeye çalışıyorsunuz.

Sadık Özyer
06-05-2018, 18:32
Rs 250 yi görebiliyormu

251 de kesiciye giriyor.

CemBerk
06-05-2018, 19:06
hahahahah sadık taştaş geçmiş bizim gaga ciddiye almış ben demiştim buraya kitleyelim kendince video atsın diye

Sadık Özyer
06-05-2018, 22:11
hahahahah sadık taştaş geçmiş bizim gaga ciddiye almış ben demiştim buraya kitleyelim kendince video atsın diye

Yok be dostum harbiden , stok tsi fr a 15-20 boy atıyordum , buna 5,6 zor attım 250 ye kadarda salmadım kopsun diye .10 kere denedik artık kopsun diye 6 yı bitiricektim :D he biri stok biri hardcore yazılımlı onu diyeyim.

Sadık Özyer
08-05-2018, 08:54
Video atamıyorum size ,çünkü rs ci arkadaştan o kadar video istememe rağmen rollingimize dair bir video atmadılar..Canları sağ olsun. Yasindavulcu arkadaşımız çeker atar inş.

YAS
08-05-2018, 09:13
Video atamıyorum size ,çünkü rs ci arkadaştan o kadar video istememe rağmen rollingimize dair bir video atmadılar..Canları sağ olsun. Yasindavulcu arkadaşımız çeker atar inş.

Rs’ci aracın piyasası düşmesin diye videoları göndermedi :) ne kadar hardcore yazılımlı olursa arabayı söker çıkarım yada imzamdaki olayı uygularız mutluluklar dileriz

speed_emre
08-05-2018, 09:23
Sonuç ne oldu ? kimle kim denedi :)

KemalHDH
08-05-2018, 13:34
Bizim arkadaşlar uzun yolda denediler. Öyle 300-500 metre değil. Ankara-İstanbul arası bir deneme oldu. Otobanda Ankaranın çıkışından itibaren basıldı. 150lik Leon Bolu gişelerine geldiğinde Civic RS Zorlu Centerdaydı. O kadar fark oldu yani bende beklemiyordum.

wolkanku
08-05-2018, 14:56
ya tabiki civic be ne vizyonsuz insanlarsınız :)

MertSerhanÖ.
08-05-2018, 15:12
bikere civic tersten bile okunsa gene civic oluyor.
tersi düzü kral yani.
hatta zamanla bunla yetinmeyip,C sütünunda oluşan oluklarla civic yazıyor otomatikman.
şanzumanın baş harfide C.
en şanslı c hangisi? ambulanC.tşk

cnzdmr
08-05-2018, 15:20
Bizim arkadaşlar uzun yolda denediler. Öyle 300-500 metre değil. Ankara-İstanbul arası bir deneme oldu. Otobanda Ankaranın çıkışından itibaren basıldı. 150lik Leon Bolu gişelerine geldiğinde Civic RS Zorlu Centerdaydı. O kadar fark oldu yani bende beklemiyordum.

O nasıl bir deneme öyle :)

YAS
08-05-2018, 15:27

Şinasi bey siz yapmayın lütfen :) ,205 te kesicide rs :d

EOZDAG
08-05-2018, 15:37
O nasıl bir deneme öyle :)

Şinasi bey siz yapmayın lütfen :) ,205 te kesicide rs :d

Adamlar az buz basmamış, ne radar ne gişe ne çiş ne sigara tebrik edeceğinize, te allaam yaa :D

Sadık Özyer
08-05-2018, 15:51
Sonuç ne oldu ? kimle kim denedi :)

benim 163 luk 120d ile civic rs i denedik.rs te yazilim vardi.

KemalHDH
08-05-2018, 18:03
Tabi. Ne sandınız?

Hatta Leon'dakiler Bolu gişelerindeyken RS'tekiler çoktan Zorlu'dan rezidansı kiralamış, yol yorgunluğunu atmak üzere duşa girerken video attılar. Videoyu bulursam buraya atarım. Civic başka bir sınıfa ait bence. Körfezi ve köprüyü nasıl hızlıca geçtiler hala aklım almıyor ışınlanıyor mübarek araç.

KemalHDH
08-05-2018, 18:05
Lady Gaga Beyin söyledikleri doğru galiba anca rüyamızda görürüz biz Civic'i.

16EC813
08-05-2018, 18:18
eleştiri gizli hayranlıktır :D

Otodr
08-05-2018, 19:33
Beyinler ilk günkü gibi pırıl pırıl hiç kullanılmamış.

Yolda geçemeseler bile maşallah çene ile herkesi geçiyorlar. Saçmalamanın dozunu biraz daha artırırsanız 150 hp'lik tsi motorla Porsche 911'i de geçmeye başlayacaksınız diye korkuyorum.

Üslubumu bozmadan yazıyorum ama terbiyesizlik yapmakta ısrar ediyorsunuz. Biz düzgün üsluptan anlamıyoruz aşağılanmaktan hoşlanıyoruz diyorsanız o gaza basmaktan başka bir şey anlamayan cücük kafalarınıza uygun dilde de konuşabilirim.

onursumer
08-05-2018, 20:10
boşuna tartışıyorsunuz i30 1.6 tgdi akar gider :)