PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dogus Oto tanidigi olan ? Garanti problemi.

01ayk01
06-12-2017, 20:32
Herkese selamlar. 05.01.2016 cikisli 7500 km’de a3 1.6 tdi aldim bir kac gun once. Neyse daha 1 Ay garantisi var diye aldik , servise yolladim bakima. Garantiyi uzatmak istedigimi soyledim 2347 tl fiyat verdiler 2 yil uzatma icin tamam dedim. Yarim saat sonra aradilar ; yapamiyoruz dediler niye dedigimde ise araba 2 yil icinde hic servise gelmemis bakim yapilmamis garanti disi kalmis dediler. Aldigim adami aradim , abi araba bakim icin 2500 km var yaziyodu , bayii alirken km dolmaz ise 1 yilda bir servise girmesi gerektigini bize soylemedi diyor. Simdi ne yapicaz bu isi kafam alt ust olmus durumda. Arabayi geri iade etme gibi bisey dusunmuyorum cunku cok temiz. Garanti kapsamina bi sekilde sokulamazmi sizce arac ?

hddsheriff
06-12-2017, 20:38
Hatır gönül yapacak birileri varsa ancak öyle olur aksi halde adamlar haklı.

01ayk01
06-12-2017, 20:41
Hatır gönül yapacak birileri varsa ancak öyle olur aksi halde adamlar haklı.

Abi iyide km gecmemis yinede garanti uzatmayi kabul etmeleri lazim diye dusunuyorum. Bugun seat leon’un ibresinse bile yaziyoe xxx km sonra veya yyy gun sonra servise gidin diye. Bunda boyle bisede yazmiyor.

KemalHDH
06-12-2017, 20:45
Satarken kontrat imzalatıyorlar ya km uzatma şartları falan her birşey yazıyor orada. Garanti uzatmak için aracın tüm bakımlarının yetkili serviste yapılması gerekiyor. Buda kontrattaki maddelerin arasında vardır. Hatta garanti kapsamında arıza oluştuğunda bir önceki bakımlara bakıyorlar yetkili servislerimizde yapılmışmı diye.

individual
06-12-2017, 21:02
Km si dolmasa bile aracin senesinde kendi yetkili servisine gitmesi gerekiyor.

Zaten araci alirken ve kitapcikda yaziyor.

15.000km yada senesinde diye.

Araba alindiginda beri hic servise gitmediyse garanti disi kalir.

Garanti uzatmada 1.kural araba yetkili servise gitmesi gerekiyor ve kmsi dusuk olmasi gerekiyor.

Aracin yasi ilerledikce garanti uzatma yapilmazsa sonradan her sene fiyati artiyor.

hddsheriff
06-12-2017, 21:04
Abi iyide km gecmemis yinede garanti uzatmayi kabul etmeleri lazim diye dusunuyorum. Bugun seat leon’un ibresinse bile yaziyoe xxx km sonra veya yyy gun sonra servise gidin diye. Bunda boyle bisede yazmiyor.

Altta açıklamışlar ne demek istediğimi

individual
06-12-2017, 21:04
Garanti Plus ürününün satılamadığı durumlar:

Aracın 100.000KM yi geçmemiş olması
Araç bakımlarının atlanmamış ve tam olması
Araç üzerinde Tunning ya da Chip olmaması,
Aracın taksi, kiralama veya polis aracı olmaması
Servis dışında yolcu taşımacılığında kullanılmaması
Pert işlemi görmemiş olması gerekmektedir.

Vdf sitesinde yaziyor

ghibli06
06-12-2017, 21:09
e hani Doğuş çok iyiydi bu iyi niyet olaylarında?

B16
06-12-2017, 21:11

ahahahah

inceyi yakaldım şunu bırakıyorum abi :D

Yigit-Y
06-12-2017, 21:12
Senede bir sokulmadığı taktirde

Garanti dışı kalır doğru

Km nin bir önemi yok

İmza attığı sözleşmede yazıyor arabayı ilk alan

Şahıs 600 papele kıyıp yaptırsaymış keşke senelik bakımını

Ne adamlar var km yapmadı diye bakıma götürme

O yağ nasıl berbattır allah bilir

Yigit-Y
06-12-2017, 21:14
Garanti Plus ürününün satılamadığı durumlar:

Aracın 100.000KM yi geçmemiş olması
Araç bakımlarının atlanmamış ve tam olması
Araç üzerinde Tunning ya da Chip olmaması,
Aracın taksi, kiralama veya polis aracı olmaması
Servis dışında yolcu taşımacılığında kullanılmaması
Pert işlemi görmemiş olması gerekmektedir.

Vdf sitesinde yaziyor

Bunların 3 tanesi vardı ama yaptılar (kiralama ,pert ve chip vardı )

Servis bakımları olduğuna bakıp onayladılar

Hatta aracı sattım gittim garantiyi iptal edip parasını bile aldım

Esenyurt yaptı en azından

hddsheriff
06-12-2017, 21:17

İlk 3 bakımı kaçırdıysa iyi niyet vs işlemiyor

ghibli06
06-12-2017, 21:18
yahu 7 yaşında araba motor yedi diye marka da servis de yerden yere vuruldu, daha km dolmamış araç için iyi niyet neden işlemiyor? hani bedavadan cebinden para verip çok sevdiği müşterilerin DSG yi değiştiriyordu bu Doğuş şimdi neden böyle davranıyor?

hddsheriff
06-12-2017, 21:20
yahu 7 yaşında araba motor yedi diye marka da servis de yerden yere vuruldu, daha km dolmamış araç için iyi niyet neden işlemiyor? hani bedavadan cebinden para verip çok sevdiği müşterilerin DSG yi değiştiriyordu bu Doğuş şimdi neden böyle davranıyor?

O konuda borusan bu konuda da doğuş haklı :)

01ayk01
06-12-2017, 21:28
Hic bise yapamayiz yani bu konuda oylemi ?

Iyi yine 2347 liramizi alip , bozuldugu zaman ya siz ilk bakimi atlamissiniz ondan garanti disi kalmis arabaniz demediler o zaman.

Bu arada arabanin bakimdan sonra sesi gidisi degisti resmen.

01ayk01
06-12-2017, 21:29
Arabada yazmiyor xxx gun sonra servise goturun diye , burdan bise elde edemezmiyiz ?

Enes-x
06-12-2017, 21:29
3 bakımdır km dolmadan yıl doluyor, yılın dolmasına 1 ay kala 30 gün sonra servis diye gün saymaya başlıyor her kontak açıldığında.4. Bakımda km doldu bu sefer km saymaya başladı.2013 1.6 tdi a3 uyarı vermemesi garip geldi.

KemalHDH
06-12-2017, 21:31
Bu olayın iyi niyet kapsamıyla alakası yokki abi. Sen onca zaman yetkili serviste bakıma getirme aracı, sonra garanti uzatacam de. (Konuyu açan arkadaşın aracın servis bakımı olmadığından haberi yokmuş lafım ona değil.) Ayrıca bu firmaya para kazandıracak bir iş. Doğuşun işine gelir garanti uzatma işleminden para kazanacak sonuçta ama aracın servis kaydı yok ellerinde. İnmi cinmi geçmişi nedir her an patlayabilir ellerinde elektronik motor vs. Range olayındaki uzun kmler sonrasında Borusanın yada İngilterenin verdiği tepki gibi değil bu yani.

01ayk01
06-12-2017, 21:31
3 bakımdır km dolmadan yıl doluyor, yılın dolmasına 1 ay kala 30 gün sonra servis diye gün saymaya başlıyor her kontak açıldığında.4. Bakımda km doldu bu sefer km saymaya başladı.2013 1.6 tdi a3 uyarı vermemesi garip geldi.

Araba 2013 degil , 2015 model ama trafige cikis 2016. Bende bunu soyluyorum arabanin yazmasi gerekiyor. Ama bu isten birsey elde edemicegiz sanirim.

01ayk01
06-12-2017, 21:34
Bu olayın iyi niyet kapsamıyla alakası yokki abi. Sen onca zaman yetkili serviste bakıma getirme aracı, sonra garanti uzatacam de. (Konuyu açan arkadaşın aracın servis bakımı olmadığından haberi yokmuş lafım ona değil.) Ayrıca bu firmaya para kazandıracak bir iş. Doğuşun işine gelir garanti uzatma işleminden para kazanacak sonuçta ama aracın servis kaydı yok ellerinde. İnmi cinmi geçmişi nedir her an patlayabilir ellerinde elektronik motor vs. Range olayındaki uzun kmler sonrasında Borusanın yada İngilterenin verdiği tepki gibi değil bu yani.

Ya zaten ben garantinin 1 ay kaldigini biliyodum , aklimdan uzatirim diye geciyodu. Olmasada binicez arabaya araba cok temiz cunku icinize sindi. Ama uzatabilseydik garantiyi cok daha iyi olacakti tabi.

Enes-x
06-12-2017, 21:37
Araba 2013 degil , 2015 model ama trafige cikis 2016. Bende bunu soyluyorum arabanin yazmasi gerekiyor. Ama bu isten birsey elde edemicegiz sanirim.

Düzgün yazmadığımdan anlatamadım benim araba 2013 model 2014 mayıs trafiğe çıkışlı sıfır aldım,2014 kasımda 30 gün saymaya başladı aralık üretimiymiş demek ki.

3 ihtimal var
Ya uyarı vermiyor
Ya uyarı verdi uzun süre servise gitmeyince artık vermemeye başladı(böyle bi ihtimal var mı bilmiyorum)
Ya da ilk sahibi dışarda sildirdi hatta özelde bakım bile yaptırmış olabilir.ben olsam kolay ulaşılan bir filtreyi orjinal mi diye kontrol ederdim.

KemalHDH
06-12-2017, 21:38
Ya zaten ben garantinin 1 ay kaldigini biliyodum , aklimdan uzatirim diye geciyodu. Olmasada binicez arabaya araba cok temiz cunku icinize sindi. Ama uzatabilseydik garantiyi cok daha iyi olacakti tabi.
Anladım arkadaşım, sen garanti uzatılması için servis bakımının şart olduğunu bilmiyordun ondan bahsettim ben. O konuda sıkıntı yok ama bence kabul etmezler. Araç temizse içine sindiyse al bi güzel bakım yaptır bin bence çokda garanti takıntın yoksa.

01ayk01
06-12-2017, 21:49
Düzgün yazmadığımdan anlatamadım benim araba 2013 model 2014 mayıs trafiğe çıkışlı sıfır aldım,2014 kasımda 30 gün saymaya başladı aralık üretimiymiş demek ki.

3 ihtimal var
Ya uyarı vermiyor
Ya uyarı verdi uzun süre servise gitmeyince artık vermemeye başladı(böyle bi ihtimal var mı bilmiyorum)
Ya da ilk sahibi dışarda sildirdi hatta özelde bakım bile yaptırmış olabilir.ben olsam kolay ulaşılan bir filtreyi orjinal mi diye kontrol ederdim.

Bakimini yaptirdim serviste. Ustunden cikan filtrelerin hepsi orjinal. Bence hic bakim yapilmamis araca.

ghibli06
06-12-2017, 21:50
ya beyler, araba 2016 çıkışlı, km değil senesi dolmadığı için gitmemiş bakıma, garantiyi uzatmaya gidiyorsun ve bunu Doğuş yapmıyor... burada elbette kinaye yaptı, konu sahibi arkadaşımız affetsin... gördünüz mü işte TR de ana bayilik böyle bir şey, Almanya'nın zaten değiştirin dediği DSG yi değiştiriyor diye methiyeler düzülüyordu Doğuş'a, asıl iyi niyet konu sahibi arkadaşımıza gösterilmeliydi...

01ayk01
06-12-2017, 21:51
Anladım arkadaşım, sen garanti uzatılması için servis bakımının şart olduğunu bilmiyordun ondan bahsettim ben. O konuda sıkıntı yok ama bence kabul etmezler. Araç temizse içine sindiyse al bi güzel bakım yaptır bin bence çokda garanti takıntın yoksa.

Garanti icin aracin bakiminin serviste yapilmasi gerektigini biliyorum. Lakin km dusuk olunca ve trafik’e cikis tarihini gecmedigi icin sorun olmaz diye dusunuyordum. En ufak problem yok aracta , garanti takintimda yok o yuzden boyle devam. Benim merak ettigim acaba benim bilmedigim bi cozumu varmidir ? Sorusu idi.

01ayk01
06-12-2017, 21:53
ya beyler, araba 2016 çıkışlı, km değil senesi dolmadığı için gitmemiş bakıma, garantiyi uzatmaya gidiyorsun ve bunu Doğuş yapmıyor... burada elbette kinaye yaptı, konu sahibi arkadaşımız affetsin... gördünüz mü işte TR de ana bayilik böyle bir şey, Almanya'nın zaten değiştirin dediği DSG yi değiştiriyor diye methiyeler düzülüyordu Doğuş'a, asıl iyi niyet konu sahibi arkadaşımıza gösterilmeliydi...

Abi bende bundan bahsediyorum zaten. Araca bakarlar ederler zaten km’de gecmemis uzatalim garantiyi ucreti dahilinde derler diye dusunuyordum. Ama oyle olmadi malesef :)

MK8800
06-12-2017, 22:06
Rs’i Ankara bayiiden aldım hatır gönül işe yarıyorsa müdürü ararım . Gaziantep bayii de olabilir

01ayk01
06-12-2017, 22:11
Rs’i Ankara bayiiden aldım hatır gönül işe yarıyorsa müdürü ararım . Gaziantep bayii de olabilir

Araba Gaziantep Acarsan cikisli zaten , yukarda da bahsedildigi gibi yil asimi olmadan servise gelmesi gerektigi soylendi hep. Eger hatir gonulmile cozebilecegimiz birsey ise ben de birkac kisiye ulasabiliyorum. Tesekkur ederim. Yarin ilk is arabanin kitapcigina bakicam ardindan sifir arac alirken imzalatilan kagitlarin ornegine goz aticam.

omco
06-12-2017, 22:13

MMI ekranından araç ayarlarına girdiğinizde orada bir yerde servise kaç gün/kaç km kaldığı yazıyor ama bakım zamanı yaklaşsaydı göstergede gösterirdi. 2014 Mayıs'ta 0 aldığım A3, 1. yılını doldurmaya yakın henüz 5900 km civarındayken "bakıma x kaldı" diye her çalıştırmada ve kapatmada gösterge ekranında uyarıyordu. Sizde de uyarı vermesi gerekliydi. İlk sahibi bakım yaptırmadığına göre arabanın uyarı vermemesi için vag-com'la servis süresinin değiştirilip uyarının silinmiş olması dışında aklıma gelen başka bir şey yok.

Umarım Doğuş'la orta yolu bulabilirsiniz. Hayırlı olsun yeni aracınız, güzel günlerde kullanın

Kadyr
06-12-2017, 22:16
Umarim sorunu çözebilirsiniz. Lakin aklima takılan audi gibi bir araba binen arkadaş nasil.olurda hiç kullanma kılavuzu okumaz yada bakimin km/sene olayını bilemez

onursumer
06-12-2017, 22:44
Herkese selamlar. 05.01.2016 cikisli 7500 km’de a3 1.6 tdi aldim bir kac gun once. Neyse daha 1 Ay garantisi var diye aldik , servise yolladim bakima. Garantiyi uzatmak istedigimi soyledim 2347 tl fiyat verdiler 2 yil uzatma icin tamam dedim. Yarim saat sonra aradilar ; yapamiyoruz dediler niye dedigimde ise araba 2 yil icinde hic servise gelmemis bakim yapilmamis garanti disi kalmis dediler. Aldigim adami aradim , abi araba bakim icin 2500 km var yaziyodu , bayii alirken km dolmaz ise 1 yilda bir servise girmesi gerektigini bize soylemedi diyor. Simdi ne yapicaz bu isi kafam alt ust olmus durumda. Arabayi geri iade etme gibi bisey dusunmuyorum cunku cok temiz. Garanti kapsamina bi sekilde sokulamazmi sizce arac ?

kimse soylemese bile araba bakıma şukadar gün veya şukadar km diye gün yaklaştıkca uyarı veriyor olması lazım audi sahibi olmadım ama aynı mantık yani arabayı alanın bilmese bile bu uyarı ile karşılaşmış olması gerek

golgeoyunu03
06-12-2017, 22:44
Garanti vs işlerinden önce en kısa sürede yağ ve yağ filtresini değiştirin..

01ayk01
06-12-2017, 23:35
MMI ekranından araç ayarlarına girdiğinizde orada bir yerde servise kaç gün/kaç km kaldığı yazıyor ama bakım zamanı yaklaşsaydı göstergede gösterirdi. 2014 Mayıs'ta 0 aldığım A3, 1. yılını doldurmaya yakın henüz 5900 km civarındayken "bakıma x kaldı" diye her çalıştırmada ve kapatmada gösterge ekranında uyarıyordu. Sizde de uyarı vermesi gerekliydi. İlk sahibi bakım yaptırmadığına göre arabanın uyarı vermemesi için vag-com'la servis süresinin değiştirilip uyarının silinmiş olması dışında aklıma gelen başka bir şey yok.

Umarım Doğuş'la orta yolu bulabilirsiniz. Hayırlı olsun yeni aracınız, güzel günlerde kullanın

Bu soylediginiz benimde kafama yatiyor. Normalde soylemesi lazim. Neyse hayirlisi aldik artik. Zaten 1 aya biticekti garanti. Uzatma derdinde olmasaydik belkide bu durumu hic ogrenemicektik.

01ayk01
06-12-2017, 23:35
Umarim sorunu çözebilirsiniz. Lakin aklima takılan audi gibi bir araba binen arkadaş nasil.olurda hiç kullanma kılavuzu okumaz yada bakimin km/sene olayını bilemez

Essek her yerde essek malesef. Audi’si mercedes’i lambo’su fark etmiyor. Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin

01ayk01
06-12-2017, 23:37
kimse soylemese bile araba bakıma şukadar gün veya şukadar km diye gün yaklaştıkca uyarı veriyor olması lazım audi sahibi olmadım ama aynı mantık yani arabayı alanın bilmese bile bu uyarı ile karşılaşmış olması gerek

Ayni sekilde dusunuyorum bende. Yaptirdim bakimini , yarin kitapciga vs bakicam orda da yaziyosa 1 yilda bir gelin diye yapacak bise yok abi

01ayk01
06-12-2017, 23:38
Garanti vs işlerinden önce en kısa sürede yağ ve yağ filtresini değiştirin..

Bakima soktum zaten tum sivilar ve tum filtreler degisti.

AliDogukan
07-12-2017, 00:24
Aracın ilk 2 yıl olan garantisi ile sonradan uzatılan garanti tamamen aynı değil bu konuyu çok detaylı irdeleyin.

Araç alırken VDF den kredi kullanmıştık.Kredi ile birlikte iki ürün alırsanız faiz oranı 0.69 lara kadar iniyordu sanırım o vakit,o zaman kafamıza yatmış almışız detayları pek hatırlamıyorum ama çok sinirlendiren bir olay yaşamıştım.

Hatay’da kaçak mazot yedirmişlerdi arabanın arıza lambası yanması üzerine yetkili servis ile iletişime geçtiğimde garantiniz bitmiş dediler.E uzattık biz bunu dedim o garanti ile bu garanti aynı garanti değil demişti.Mersin yolu Aykan bunu diyen yer.Arabayı aldığımız yer de orasıydı.

Siz muhtemelen DSG için istiyorsunuz bunu.Bence hiç gerek yok garanti uzatmaya.Bakıma yetkili serviste sokun bundan sonra,ilerleyen süreçte DSG ile ilgili bir problem yaşadığımızda kavramadan para almazlar mekatronikten bir miktar alırlar yapacak bir şey yok.Uğraştığınıza değmez bence.

AliDogukan
07-12-2017, 00:26
Edit olmaması iğrenç bir şey.

Yakıttan kaynaklı EGR arızasını garantiye sokmaya çalışmadım.Garantiden ücretsiz çekici hizmeti istedim.Sonradan uzatılmış garantinin çekici hizmeti yok ilk iki yıl var dediler.

01ayk01
07-12-2017, 00:41
Aracın ilk 2 yıl olan garantisi ile sonradan uzatılan garanti tamamen aynı değil bu konuyu çok detaylı irdeleyin.

Araç alırken VDF den kredi kullanmıştık.Kredi ile birlikte iki ürün alırsanız faiz oranı 0.69 lara kadar iniyordu sanırım o vakit,o zaman kafamıza yatmış almışız detayları pek hatırlamıyorum ama çok sinirlendiren bir olay yaşamıştım.

Hatay’da kaçak mazot yedirmişlerdi arabanın arıza lambası yanması üzerine yetkili servis ile iletişime geçtiğimde garantiniz bitmiş dediler.E uzattık biz bunu dedim o garanti ile bu garanti aynı garanti değil demişti.Mersin yolu Aykan bunu diyen yer.Arabayı aldığımız yer de orasıydı.

Siz muhtemelen DSG için istiyorsunuz bunu.Bence hiç gerek yok garanti uzatmaya.Bakıma yetkili serviste sokun bundan sonra,ilerleyen süreçte DSG ile ilgili bir problem yaşadığımızda kavramadan para almazlar mekatronikten bir miktar alırlar yapacak bir şey yok.Uğraştığınıza değmez bence.

Sacmalik resmen ya. Aynen ben dsg icin istiyodum garanti mevzusunu pakin artik bi onemi kalmadi.

Herkese tesekkur ederim cevaplari icin. Araba tertemiz en ufak sikintisi yok. Zaten normal garanti sureside bitmek uzere. Bundan sonra bise olursa artik yapacak bise yok. Cepten yaptiricaz.

AliDogukan
07-12-2017, 01:07
Sacmalik resmen ya. Aynen ben dsg icin istiyodum garanti mevzusunu pakin artik bi onemi kalmadi.

Herkese tesekkur ederim cevaplari icin. Araba tertemiz en ufak sikintisi yok. Zaten normal garanti sureside bitmek uzere. Bundan sonra bise olursa artik yapacak bise yok. Cepten yaptiricaz.

Bundan sonraki süreçte aracı yetkili servise götürmeye devam edin.İyi niyet garantisinden halen faydanalabileceğinizi düşünüyorum çünkü araç çok yeni.

Arkadaşımın 2012 model yazılımlı sesli tip garantisi bitmiş Scirocco’sunun mekatroniğini yetkili servis 4 bin liraya değiştirdi.Ki bu araç bakımlara bile yetkili servise girmemesine rağmen elinden geleni yapmışlar fiyatı düşürmek için.Artık bu işi yetkili servis dışında yapan özel servisler de var.Endişelenmeyin yani para verip garanti uzatmalık bir durum olduğunu hiç düşünmüyorum.Garantiniz olsa bile alacakları para çok benzer olacak.

Aracınız henüz çok düşük kilometrede buna istinaden kavraması iyi durumdadır diye tahmin ediyorum.Sıkışık trafikte S modunda veya manuelde kullanarak yani sürekli 1-2 arasında çık in yapmasına engel olarak 100 bin kilometre hatta daha ilerisine kadar sorunsuz kullanırsınız.O zamana kadar zaten defalarca yetkili servise bakıma girmiş olacak olası kavrama-mekatronik arızasında iyi niyetten hayli yardımcı olurlar.

Ben yetkili servis istemiyorum derseniz de Adanada Optimuma yakın bir yerde kanal civarı bi özel servis var VAG grubu ile ilgilenen.İşlerinde çok iyi olduklarını duydum.İhtiyaç olursa aklınızda bulunsun.Aracınız hayırlı olsun,iyi sürüşler.

Gokmen Erbas
07-12-2017, 01:38
araba 7500kmye geldikten sonra hic calismadan yatmis olamaz mi? servise cekiciyle goturmediniz diye mu bu terane?

01ayk01
07-12-2017, 08:41
Sanirim garanti konusunda en iyi marka Mercedes , ithal E220d arabam var 2016 model. Navigasyon alicisi bozuldu degistiler , kararan aynasinda sorun cikti degistiler. Daha ilk bakimada girmemisti araba. Hic ses cikarmiyolar direk degisiyolar. Garanti uzatmak istiyorum dedim abi bakimi serviste yaparsaniz garanti 2+1 yil , bu surecin sonunda yapalim garanti uzatmayi dediler. En memnun kaldigin servis tartismasiz KOLUMUN MERSIN.

Octane
07-12-2017, 09:08
Üretildiği günden beri, rodajdan sonra bile değişmemiş, 2 küsür yıldır hiç yağ filtresi yağı hava filtresi değişmemiş bir araç alacağıma, bakımları tam yapılmış 100bin kmde araba almayı tercih ederim.

Ferdinand Porsche.

Eworen
07-12-2017, 10:53
Garanti uzatmak hemde parayla ?
Yahu burda defalarca yazdık yazılıyor aracın bakımı yetkili serviste zamanında!! yapıldığı sürece vw grubu araçlarda iyi niyet garantisi işler 2 yıldan sonra kaç yıl daha işler bilmiyorum ama 5 yıldan fazla olduğunu bizzat eminim
Sadece dsg için değil elektronik mekanik nerdeyse tüm parçaları kapsıyabiliyor
Garanti konusunda da hiç bir marka vw den daha iyi değildir kötünün iyisi midir değil midir tartışılır yamuk yapabilme ihtimalleri her markada olduğu gibi mevcut ama diğer markalardan çok çok daha yardımcı oldukları kesin ve net..
Tekrarlıyayım sadece dsg için değil bilmeden yazmamakta yarar var..
Bu konu ile alakalı ise doğuş otonun tavrı yanlış değil 2 yıl hiç bakıma girmemiş aracın resmi 2 yıllık garantiden muaf olması kadar doğal bir durum yoktur
Mantıklı ,sinirden arınmış bi şekilde düşününce hak verebilirsiniz.
Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey bakımlarını serviste zamanında yaptırmaya devam edin iyi niyet garantisinden olası bi durumda ilerleyen zamanlarda yardımcı olacaklardır..

ghibli06
07-12-2017, 11:31
Yahu burda defalarca yazdık yazılıyor aracın bakımı yetkili serviste zamanında!! yapıldığı sürece vw grubu araçlarda iyi niyet garantisi işler 2 yıldan sonra kaç yıl daha işler bilmiyorum ama 5 yıldan fazla olduğunu bizzat eminim
Garanti konusunda da hiç bir marka vw den daha iyi değildir kötünün iyisi midir değil midir tartışılır yamuk yapabilme ihtimalleri her markada olduğu gibi mevcut ama diğer markalardan çok çok daha yardımcı oldukları kesin ve net..
Bu konu ile alakalı ise doğuş otonun tavrı yanlış değil 2 yıl hiç bakıma girmemiş aracın resmi 2 yıllık garantiden muaf olması kadar doğal bir durum yoktur
Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey bakımlarını serviste zamanında yaptırmaya devam edin iyi niyet garantisinden olası bi durumda ilerleyen zamanlarda yardımcı olacaklardır..

ya hocam Allah aşkına 7 yıllık araç için yazdıklarınla şu an yazdıkların o kadar farklı ki... DSG işin espri yanı, herhalde aracın garantisinin neleri kapsadığını biliyoruz e hani göstersin Doğuş farkını madem en iyisi o, para alıp garanti uzatacak, neyden çekiniyor? Almanya destekli parça değiştirmekle insiyatif sahibi servis olmak çok farklı şeyler...

Eworen
07-12-2017, 11:41
ya hocam Allah aşkına 7 yıllık araç için yazdıklarınla şu an yazdıkların o kadar farklı ki... DSG işin espri yanı, herhalde aracın garantisinin neleri kapsadığını biliyoruz e hani göstersin Doğuş farkını madem en iyisi o, para alıp garanti uzatacak, neyden çekiniyor? Almanya destekli parça değiştirmekle insiyatif sahibi servis olmak çok farklı şeyler...

Abi daha öncede yazdım sen sürekli" dsg için dünyanın her yerinde garanti veriyorlar zaten TR dede verecekler tabikide" dedin
Bende dedimki 2 yıllık garanti bitiminden sonra ben iyi niyet garantisi adı altında dsg harici birden çok şey değiştirttim dedim
Radyatör bu ne olacak dedin
Bagaj amortisoru bu ne olacak dedin
Zincir setinden ne olacak dedin
GTI larda komple motor değiştirenler var ne olacak dedin..
Bmw garantiden bi kaç ay sonra 1 TL bile karşılamadı onlar öyle dedin
Ne yapsınlar abi nasıl bişey yapsınlar..
Kötünün iyisi yazıyoruz işte ne diyelim..
Almanya destekli mestekli hiç olmazsa yardımcı olmaya niyeti var..

halilcakir
07-12-2017, 11:42
01ayk01 Aykut mekatronik için bundan sonra servise götürmeye devam etmeden önce , götüreceğin servisten yazılı bir belge al
" bundan sonra servise bakıma geldiği takdirde iyi niyet garantisi kapsamındadır" diye.

çünkü Allah korusun ilerde böyle bir sorun yaşadığında yine sana "tamam gelmiş servise ama ilk başlarda gelmemiş girmiyor garantiye" diyebilirler gibi duruyor bu durum.

ghibli06
07-12-2017, 12:19
Abi daha öncede yazdım sen sürekli" dsg için dünyanın her yerinde garanti veriyorlar zaten TR dede verecekler tabikide" dedin
Bende dedimki 2 yıllık garanti bitiminden sonra ben iyi niyet garantisi adı altında dsg harici birden çok şey değiştirttim dedim
Radyatör bu ne olacak dedin
Bagaj amortisoru bu ne olacak dedin
Zincir setinden ne olacak dedin
GTI larda komple motor değiştirenler var ne olacak dedin..
Bmw garantiden bi kaç ay sonra 1 TL bile karşılamadı onlar öyle dedin
Ne yapsınlar abi nasıl bişey yapsınlar..
Kötünün iyisi yazıyoruz işte ne diyelim..
Almanya destekli mestekli hiç olmazsa yardımcı olmaya niyeti var..

araç farzet ki grey market... Doğuş garanti uygulamayacak mı yani araca? Borusan davaları kaybetti şimdi e.şşek gibi bakıyorlar mesela... bir kaç örneği genele yayarak şu iyi bu kötü diyoruz, aynı Doğuş Porsche nin bile yüzüne bakmıyor yeri geliyor diyorum, sonuç olarak hiç biri diğerinden daha iyi ya da kötü değil ve de hiç biri iyi niyetli değil ben inanmıyorum...

onursumer
07-12-2017, 14:02
senelerce 400 liralık bakıma 800 yazarak iyi niyet garantisini bende veririm :D zaten parasını onceden alıyorum

golgeoyunu03
07-12-2017, 14:03

Vw grubu için değil de bmw-borusan da garanti uzattırmak çok daha mantıklı. Çünkü iyi niyet diye birşey yok kendilerinde.

Nightfish
07-12-2017, 14:23
Uzatılmış garantiye ek ücret ödemenize gerek yok diye düşünüyorum.

2011 model DSG'li 1.4 TSI Passat'ım 64.000 kmde DSG arızası verdi.
Hem 50.000 hem de 60.000 bakımları dışarıda yapılmıştı. Yetkili servise aracı götürdüğümde 60.000 bakımını tekrar burada yapalım, o şekilde de kayıtlara işlersek iyi niyet garantisine girer bilgisi verilmişti.
Kavrama, şanzıman değişimi ve bakım için toplamda 750 TL ödemiştim.

Nightfish
07-12-2017, 14:25
Şanzıman yazmışım yanlışlıkla, kavrama + mekatronik değişti aracımda.

Agent
07-12-2017, 14:59
0533 141 11 84 / Metin KUL - Kendisi öz kardeşim olur ve doğu oto maslak audi de çalışıyor. Müsait olduğun zaman bir ara sor varsa oluru mutlaka yardımcı olacaktır.

2012 Polo GTI aracım vardı, tüm bakımlarını eksiksiz zamanında serviste yaptırmıştım ve hiçbir mod yoktu araçta. Direksiyondan tık tık ses geliyordu tam turda, 1 lira almadan direksiyon kutusu servosu vs.. 4500 tl lik parçayı yaptılar. 2. viteste hafif titreme yapıyor diye kavramayı değiştirdiler, geri viteste tak diye ses geliyordu şanzuman takazonu değiştiler vs.. bence herkes önce bi kendi harketlerine ve arabaya nasıl baktığına baksın sonra servisi suçlasın. Adam arabayı stage 2 yapmış şanzumanı kırmış yazılımı silip servise gelmiş. Bu adamlarda salak değil, aynı araçlar gereçler kendilerinde de var. Bakıyorlar araca önceden yazılım atılmış vs.. birçok parça değişmiş. Şimdi bu adam bunu nasıl yapsın, hacı babanın tekkesi mi burası ?

Kaldı ki aynı şekilde şuan ki aracım 2015 cm S in 13.000 km de aldım, araç borusana İstinye çıkışlı ve 2016 da yıllığına girmiş. Ben aracı aldığımda yıllık bakımı gelmişti, ışık yanıyordu. Aldığım gibi borusana gittim bende bakımını yaptım 1600 tl para verdim ama 1 hafta sonra akü ışığı yandı, götürdüm şokladılar geçmedi. Bir daha gittiğim de 1400 tl lik jel aküyü iyi niyet garantisinden 750 tl ye verdiler.

Önce iyi niyetli ve dürüst olacaksın, hakkın varsa hakkını illaki alırsın. Yoksa karşılıklı kavganın sinir harbinden öteye gidenini görmedim.

Shadow_Dancer
07-12-2017, 15:30
senelerce 400 liralık bakıma 800 yazarak iyi niyet garantisini bende veririm :D zaten parasını onceden alıyorum

leonun 3. yıl bakımı geldi 710 lira, sadece yag ve filtre degişimi.. uzatılmış garanti almıştım onun yüzü suyu hürmetine devam.

01ayk01
07-12-2017, 17:21

Abi hangi sinirden bahsediyosun ? Hangi cumlemden adamlara sinirlendigimi yada mantik disi bir cumle kurdugumu gordun ? Bu gune kadar hic bir arabama garanti uzatma gibi bir derde girmedim. Sadece sacma geldi bu durum konuyu actim. Belki bize hizmet veren bayii calisaninin eksik bilgisi vardir diye dusunerek hepsi bu.

01ayk01
07-12-2017, 17:23
araç farzet ki grey market... Doğuş garanti uygulamayacak mı yani araca? Borusan davaları kaybetti şimdi e.şşek gibi bakıyorlar mesela... bir kaç örneği genele yayarak şu iyi bu kötü diyoruz, aynı Doğuş Porsche nin bile yüzüne bakmıyor yeri geliyor diyorum, sonuç olarak hiç biri diğerinden daha iyi ya da kötü değil ve de hiç biri iyi niyetli değil ben inanmıyorum...

Grey market A6’im icin Dogus bana ikame arac vermemisti gerisini sen dusun abi. Ayni A6’nin bayii cikislisi abimde vardi hemen veriyolardi ikame arac.

Suan birebir ayni durum mevcut bende yine ithal E220d abimde bayii e220d var. ve koluman en ufak sorun cikarmadan tum garanti islemlerini yapiyor.

01ayk01
07-12-2017, 17:25
01ayk01 Aykut mekatronik için bundan sonra servise götürmeye devam etmeden önce , götüreceğin servisten yazılı bir belge al
" bundan sonra servise bakıma geldiği takdirde iyi niyet garantisi kapsamındadır" diye.

çünkü Allah korusun ilerde böyle bir sorun yaşadığında yine sana "tamam gelmiş servise ama ilk başlarda gelmemiş girmiyor garantiye" diyebilirler gibi duruyor bu durum.

Zaten arabanin artik garantiye grmeyecegini soylediler. Garanti uzatma yapmadilar abi. Ayrica bu tarz bi yaziyi bayii’lerin kendi 2. Elinden almadigin surece almak imkansiza yakin

01ayk01
07-12-2017, 17:26
0533 141 11 84 / Metin KUL - Kendisi öz kardeşim olur ve doğu oto maslak audi de çalışıyor. Müsait olduğun zaman bir ara sor varsa oluru mutlaka yardımcı olacaktır.

2012 Polo GTI aracım vardı, tüm bakımlarını eksiksiz zamanında serviste yaptırmıştım ve hiçbir mod yoktu araçta. Direksiyondan tık tık ses geliyordu tam turda, 1 lira almadan direksiyon kutusu servosu vs.. 4500 tl lik parçayı yaptılar. 2. viteste hafif titreme yapıyor diye kavramayı değiştirdiler, geri viteste tak diye ses geliyordu şanzuman takazonu değiştiler vs.. bence herkes önce bi kendi harketlerine ve arabaya nasıl baktığına baksın sonra servisi suçlasın. Adam arabayı stage 2 yapmış şanzumanı kırmış yazılımı silip servise gelmiş. Bu adamlarda salak değil, aynı araçlar gereçler kendilerinde de var. Bakıyorlar araca önceden yazılım atılmış vs.. birçok parça değişmiş. Şimdi bu adam bunu nasıl yapsın, hacı babanın tekkesi mi burası ?

Kaldı ki aynı şekilde şuan ki aracım 2015 cm S in 13.000 km de aldım, araç borusana İstinye çıkışlı ve 2016 da yıllığına girmiş. Ben aracı aldığımda yıllık bakımı gelmişti, ışık yanıyordu. Aldığım gibi borusana gittim bende bakımını yaptım 1600 tl para verdim ama 1 hafta sonra akü ışığı yandı, götürdüm şokladılar geçmedi. Bir daha gittiğim de 1400 tl lik jel aküyü iyi niyet garantisinden 750 tl ye verdiler.

Önce iyi niyetli ve dürüst olacaksın, hakkın varsa hakkını illaki alırsın. Yoksa karşılıklı kavganın sinir harbinden öteye gidenini görmedim.

Abi tesekkur ederim yarin mesai saatleri icerisinde kendisini aricam bilgi almak icin , tekrardan tesekkurler.

01ayk01
07-12-2017, 17:28
Uzatılmış garantiye ek ücret ödemenize gerek yok diye düşünüyorum.

2011 model DSG'li 1.4 TSI Passat'ım 64.000 kmde DSG arızası verdi.
Hem 50.000 hem de 60.000 bakımları dışarıda yapılmıştı. Yetkili servise aracı götürdüğümde 60.000 bakımını tekrar burada yapalım, o şekilde de kayıtlara işlersek iyi niyet garantisine girer bilgisi verilmişti.
Kavrama, şanzıman değişimi ve bakım için toplamda 750 TL ödemiştim.

Sanzimandan dolayi olan sorunlari , kolay bi sekilde cozuyorlar. Amcamin oglunda 2011 passat var benzinli otomatik. Tup bile takili arabada ama yinede sanzimani sifirladilar. 160.000 km de idi araba

onursumer
07-12-2017, 22:39
leonun 3. yıl bakımı geldi 710 lira, sadece yag ve filtre degişimi.. uzatılmış garanti almıştım onun yüzü suyu hürmetine devam.

valla coopere borusana goturmek yerine haftaya maslak ayn den randevu aldım aradaki farkla dp yapıtıcam :D

_AS_
08-12-2017, 09:17

Yanlış bildiğiniz bir konu var, garanti uzatmayı doğuş yapmıyor hatta abartıyım biraz alakası bile yok diyebilirim.
Garanti uzatmayı VDF sigorta acenteliği üzerinden Allianz sigorta yapmakta.

Ve adamların şartı bu açık ve net bir şekilde ki sonuna kadarda haklılar.

o araçta şuan bir sıkıntı olsaydı ve garantisi bitmiş olup servise gelseydi güncel hiçbir bakımına uğramamış halde, o zaman doğuşun iyi niyet garantisine laf edebilirdik. Öyle bir durumda da büyük ihtimal yapılacak şey "güncel bir bakım yapalım iyi niyete başvuralım" cevabı verilecekti doğuştan.

garantisi biten araçta garanti uzatımı yapıldığında aynı araç hasara geliyormuş gibi oluyor. Uzatılmış garantinin karşılaması gereken tutarların hepsi Allianz a iletiliyor onlarda onay verdikten sonra yapıyor. "bakımlar düzenli mi?" diye soran VDF sigorta ve Allianz'tır.

Yoksa doğuşta ister uzatılmış garanti yapılsın her bakımına bağlı kalsın diye.

denizhandinc
08-12-2017, 09:19
VW servislerinden genelde sikayet edilir ama ben katılmıyorum. 5 ay önce 2012 dsg rocco aldım ve 5 ay sonra mekatronik arızası verdi. Aracı 108 binde ALTUR a götürdüm tanıdıgımda vardı. Gitmisken KM den dolayı, sorun olmamasına ragmen bir de kavrama degistirttim. Arac önceki sahibinden servis bakımlı oldugu icin hem mekatronik hem kavrama iyi niyetten karsılandı sadece cok cuzi bi miktar iscilik verdim.
Kısacası VW lerde arac servis bakımlıysa 5 yıldan sonra bile aracın her türlü aksamı iyi niyetten karsılanıyor. Bide tanıdık varsa cok daha kolay yürüyor isler.

_AS_
08-12-2017, 09:27
Başta sorulan sorunun cevabı'da: Doğuş Oto'da tanıdık olması birşeyi değiştirmez. VDF veya Allianz'ta tanıdık olması gerekir.
Ama bence imkansıza yakın bir şey sorun olduğunda muhtemelen bakım geçmişini isteyecekler doğuştan sigortayı yapan yer.

aposport
08-12-2017, 10:05
Doğuş mu? İnsanın yaşama sevincini alır bunlar. Sağolun kalsın. :ofk:

01ayk01
08-12-2017, 10:21
Yanlış bildiğiniz bir konu var, garanti uzatmayı doğuş yapmıyor hatta abartıyım biraz alakası bile yok diyebilirim.
Garanti uzatmayı VDF sigorta acenteliği üzerinden Allianz sigorta yapmakta.

Ve adamların şartı bu açık ve net bir şekilde ki sonuna kadarda haklılar.

o araçta şuan bir sıkıntı olsaydı ve garantisi bitmiş olup servise gelseydi güncel hiçbir bakımına uğramamış halde, o zaman doğuşun iyi niyet garantisine laf edebilirdik. Öyle bir durumda da büyük ihtimal yapılacak şey "güncel bir bakım yapalım iyi niyete başvuralım" cevabı verilecekti doğuştan.

garantisi biten araçta garanti uzatımı yapıldığında aynı araç hasara geliyormuş gibi oluyor. Uzatılmış garantinin karşılaması gereken tutarların hepsi Allianz a iletiliyor onlarda onay verdikten sonra yapıyor. "bakımlar düzenli mi?" diye soran VDF sigorta ve Allianz'tır.

Yoksa doğuşta ister uzatılmış garanti yapılsın her bakımına bağlı kalsın diye.

Bunu yeni duydum ordaki elaman bundan bahsetmemisti hic. Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

individual
08-12-2017, 11:31
Audi Garanti Plus avantajlarla doludur...

Çünkü Audi Garanti Plus korumasındaki aracınızın 5 yıl boyunca, garanti kapsamı içindeki arızaları, yetkili servislerde orijinal parça ve işçilik güvencesi ile yaptırırsınız. Audi Garanti Plus garantinizi, dilerseniz vdf’nin kredi ürünleri ile aynı kredi planında birleştirebilirsiniz. Ayrıca Audi Garanti Plus aracınızı satarken alıcıya devredebilir, böylece aracınızın ikinci el değeri artmış olur. Audi Garanti Plus’ınızı aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren 24 aylık süre içerisinde satın alabilirsiniz.

Araç fiyatları aracın beygir gücüne göre belirlenmektedir.

Siz de hayatınızı kolaylaştıracak ve standartlarınızı koruyacak bir garantinin kapsamına girin, aracınızı Audi Garanti Plus ’a sahip ayrıcalıklı araçlardan biri yapın...

Audi Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerlidir?

Fabrika garantisinin bitimini takiben +3 yıla kadar,

Aracın tüm periyodik bakımlarının zamanında ve Audi yetkili servislerde yapılması halinde,

Aracın Audi Garanti Plus garanti koşullarına uygun kullanılması durumunda,

Audi Garanti Plus Garantisi kapsamında belirtilen teminatlar dahilinde,

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde,

Audi Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerli Değildir?

Aracın bir veya birden fazla periyodik bakımının yetkili servislerde yapılmaması durumunda,

Aracın Audi Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde,

Sürücü hatalarından kaynaklanan arızalarda,

Audi Garanti Plus | VDF Volkswagen Doğuş Finans (http://www.vdfsigorta.com.tr/tr/hizmetlerimiz/uzatilmis-garanti/audi-garanti-plus.aspx)

Garanti Uzatma Fiyatları.

uzatilmis-garanti-fiyat-listesi | VDF Volkswagen Doğuş Finans (http://www.vdf.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx)

HkN
11-12-2017, 21:55
Uzatılmış garantiyi yapan Allianz sigortadır. Mekanik kasko gibi bir durumdur.

Bakım kesin şarttır. Defalarca denedik vermiyorlar bakım eksiğine.

Octane
12-12-2017, 00:21
Audi Garanti Plus avantajlarla doludur...

Çünkü Audi Garanti Plus korumasındaki aracınızın 5 yıl boyunca, garanti kapsamı içindeki arızaları, yetkili servislerde orijinal parça ve işçilik güvencesi ile yaptırırsınız. Audi Garanti Plus garantinizi, dilerseniz vdf’nin kredi ürünleri ile aynı kredi planında birleştirebilirsiniz. Ayrıca Audi Garanti Plus aracınızı satarken alıcıya devredebilir, böylece aracınızın ikinci el değeri artmış olur. Audi Garanti Plus’ınızı aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren 24 aylık süre içerisinde satın alabilirsiniz.

Araç fiyatları aracın beygir gücüne göre belirlenmektedir.

Siz de hayatınızı kolaylaştıracak ve standartlarınızı koruyacak bir garantinin kapsamına girin, aracınızı Audi Garanti Plus ’a sahip ayrıcalıklı araçlardan biri yapın...

Audi Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerlidir?

Fabrika garantisinin bitimini takiben +3 yıla kadar,

Aracın tüm periyodik bakımlarının zamanında ve Audi yetkili servislerde yapılması halinde,

Aracın Audi Garanti Plus garanti koşullarına uygun kullanılması durumunda,

Audi Garanti Plus Garantisi kapsamında belirtilen teminatlar dahilinde,

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde,

Audi Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerli Değildir?

Aracın bir veya birden fazla periyodik bakımının yetkili servislerde yapılmaması durumunda,

Aracın Audi Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde,

Sürücü hatalarından kaynaklanan arızalarda,

Audi Garanti Plus | VDF Volkswagen Doğuş Finans (http://www.vdfsigorta.com.tr/tr/hizmetlerimiz/uzatilmis-garanti/audi-garanti-plus.aspx)

Garanti Uzatma Fiyatları.

uzatilmis-garanti-fiyat-listesi | VDF Volkswagen Doğuş Finans (http://www.vdf.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx)

Koyu yaptığım yerler her şeyi açıklıyor.
Diyelim ki dsg kırıldı, ki kırılıyor yani başarısız narin bişey.
Adam kullanıcı hatası deyip çıkacaktır işin içinden.
Araç sürekli kamerayla falan kontrol edilmeli ve kayda alınmalı nasıl kullanıldığını kanıtlamak için.

Ha benim işime yarıyor, mesela sırf manuel vites otomobil sürebildiğim için, piyasadaki bakış açısı da bir acayip olduğu için, 2013 dsg polo parasına manuel 2009 TTye binebiliyorum. Ya da A5e.

Bunlar güzel şeyler, inşallah tüketici kitlesi şimdi önem verdiği gereksiz şeylere önem vermeye devam eder :)

by_speedvw
12-12-2017, 16:30
ya bu servis ücretleri pahalı diyen arkadaşlar reno yu arayıp bir clio nun periyodik bakım fiyatını sorsunlar bakalım :) :) :)

bilalMW
12-12-2017, 17:24
o araca gplus yapılamaz hiçbir şekilde. bundan sonra ki bakımlar nizami yapılırsa yine iyi niyetten yararlanabilir.

bakımlar 15.000 km de bir ya da yılda bir defa 0 km alırken bayyii söylememişmiş imkansız. Araç teslimatından önce servis danışmanı ile tanıştırma olayı var VAG'da. Servis danışmanı bilgisini verir. Hadi geçtim garanti ve kullanım kitapçığında yazar.

bilalMW
12-12-2017, 17:25

biliyoruz canım. :D ama sen yine gönder belki bölgeci iyi gününde olunca süprizler olmuyor değil. :D

Day Walker
12-12-2017, 22:01

Makine kırılması sigortası yapılıyor Hakanım

Özel şartlar ile de sınırları çiziliyor ondan dolayı yapamazsınız

Bide biliyorsun Toyota için uzatılmış garanti yapıyoruz :)