PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eski düz dizel turbosuz performans arttırılırmı

mycars
17-12-2017, 13:51
merhabalar eski 98 99 model araçlardaki dizel turbosuz mororlarda performans arttırılırmı turbo takılırmı takılırsa ne gibi degişiklikler yapılır yapılabilir örnegin 2.4 2.5 90 hp motorlar kaç hp ye kadar çıkarılır turbo takılırsa ömrü kısalırmı komple rektefiye olmadan turbo takılabilirmi enjektör büyütmek işe yararmı

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :heyoo:

Emre911
31-01-2018, 21:08
Transitleri biliyorum ben orjinalden turbolu motora çeviriyolar. Ama benim de merak ettiğim bi konu

Rew
31-01-2018, 21:36
Turbosuz dizel motorları turbolamak mümkün. Motor ömrünün kısalması seçeceğiniz motor modeline, ne kadar güç istediğinize, yapacacağınız işlemlere ve hangi turboyla ne kadar basınç istediğinize bağlı vs... uzar gider liste.

2.5 motordan x beygir çıkar, 3.0 motordan x beygir çıkar demek yanlış olur. Bu tamamen sizin yapacacağınız setupa göre değişir. 150 beygirde alınır. 400 beygirde alınır.

Bu işleme başlamadan önce motorun açılıp bakılması gerekiyorsa rektefiye edilmesi gerekir. Motorun durumunu bilmeden turbolamak kumar olur.

Turbolamak içinse turbodan enjektörlere emme manifoldunun baştan tasarlanmasından (motoruna göre) egsoz sistemine beyine kadar uzar gider liste. Daha iyi anlayan arkadaşlar bilgi verecektir.

oss
05-02-2018, 03:20
dediğiniz işlemleri yapmayı planladığınız motorun daha önceden aynı sıkıştırma oranı ile Fabrikasyon turbo takımı varsa manifold, hortumlar intercooler ve yağ kanalları alınır . montajı yapılır . eğer ki yapılmamış bir şey istiyorsanız bunun kolay olmayacağını belirtelim.