PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel Plaka ve İkamet Sorunu

ertantamer
10-01-2018, 18:24
Ankara emniyetinden plaka aldım fakat ikametgah ettiğim ilçeden plakayı alamıyorum babam bana satış yapsa bende ikamet ettiğim yeri değiştirsem kasko ve sigorta masrafları fazla çıkıyor yaştan dolayı. Babamın ikamet ettiği adresi değiştirsek satış yapmadan plaka değişikliği yapabiliyormuyuz ? Yada bunun daha kolay masrafsız bi yolu var mı ?

onursumer
10-01-2018, 18:55
plakayı kim alıcaksa satış yapılmadan once ikametinin oraya alınmış olması gerekli

hddsheriff
10-01-2018, 19:10
Ankara emniyetinden plaka aldım fakat ikametgah ettiğim ilçeden plakayı alamıyorum babam bana satış yapsa bende ikamet ettiğim yeri değiştirsem kasko ve sigorta masrafları fazla çıkıyor yaştan dolayı. Babamın ikamet ettiği adresi değiştirsek satış yapmadan plaka değişikliği yapabiliyormuyuz ? Yada bunun daha kolay masrafsız bi yolu var mı ?

İkametini istediğin ilçeye aldır , plakalarım çalındı diye dilekçe ver , beğendiğin plakayı al ve tak. Sanırım en masrafsız ve kısa yol bu

SK10
10-01-2018, 20:40
kasko yaptırma sigorta kestir satış yapılınca nasıl olsa iade alırsın parayı abi en mantıklısı o

ertantamer
10-01-2018, 20:53
İkametini istediğin ilçeye aldır , plakalarım çalındı diye dilekçe ver , beğendiğin plakayı al ve tak. Sanırım en masrafsız ve kısa yol bu

Plakanı kaybettin al sana eski plaka demesinler ?

blumenberg
10-01-2018, 21:07
plaka kaybettim deyince sıradan plaka veriyorlar

ertantamer
10-01-2018, 21:54
plaka kaybettim deyince sıradan plaka veriyorlar

Taşındım diyip plaka değiştirme durumumuz yok mu ?

hddsheriff
10-01-2018, 22:06
Plakanı kaybettin al sana eski plaka demesinler ?

Eski plakayı vermiyorlar ama istediğin plakayı alabilmek saba kalmış

dqn
10-01-2018, 22:12
Sigortayı iptal edince devir sonrası paranızı alıyorsunuz.Çok az bi mebla çıkar cebinizden.

redbull35
11-01-2018, 07:10
Plakalar zayiinden çıkarınca onların belirlediği gruptan alıyorsun hiçbir şekilde plaka seçtirmiyorlar

ONURRBAKI
11-01-2018, 08:13
Ankara'da Etimesgut Sincan Gölbaşı Akyurt Vs. kendi trafik tescil şubeleri bulunan ilçelerde oturuyorsan hiçbir şekilde merkeze bağlı plaka alamazsın. Buna sistemler vasıtasıyla izin vermiyorlar

hddsheriff
11-01-2018, 10:35
Plakalar zayiinden çıkarınca onların belirlediği gruptan alıyorsun hiçbir şekilde plaka seçtirmiyorlar

Bu ülkede imkansız yoktur , az para vardır.

ertantamer
11-01-2018, 10:47
Ankara'da Etimesgut Sincan Gölbaşı Akyurt Vs. kendi trafik tescil şubeleri bulunan ilçelerde oturuyorsan hiçbir şekilde merkeze bağlı plaka alamazsın. Buna sistemler vasıtasıyla izin vermiyorlar

Evet bu yüzden ikamet ettiğimiz adresi değiştircez ondan sonra alıcaz ama satış yapmadan bu işin kolay yolu yokmu onu sorguluyorum bende

drago
11-01-2018, 12:34
Sigortayı iptal edince devir sonrası paranızı alıyorsunuz.Çok az bi mebla çıkar cebinizden.

15er gün halinde kesiyorlar bildiğim kadarıyla.