PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio 4 İç + Plakalık Aydınlatma

FreeCaptiv3
21-01-2018, 08:52
Selamlar

Aracım 2017 model Clio Touchrome donanım. Aracımın iç ve plaka aydınlatmaları leş sarı. Ben de bunları Led ampül ile değiştirmek istiyorum. Fakat aklıma takılan bir kaç adet soru var;

1- Bu aracın iç aydınlatması nasıl sökülür? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
2- Led ampül taktığımız zaman lanet olası arıza ışığı yanması gibi bir durum bu otomobilde söz konusu mu? Tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi?

Herkese iyi forumlar.

AliGizda
23-01-2018, 11:21
Kullanım kitapçığında nasıl söküleceği, ampül modelleri yazar veya youtube' da sökümle alakalı bir çok video bulabilirsin. Genelde plakalık ampülleri T10 veya Festoon C5W olur ama C5W' da ölçmek lazım.
Arıza ışığı yakanda var yakmayanda, benim Rio yakmıyodu misal, aliexpress' ten almanı tavsiye ederim daha uygun oluyor. Canbus modellere bakarsan arıza lambası yakmaz.

FreeCaptiv3
23-01-2018, 16:11
Kullanım kitapçığında nasıl söküleceği, ampül modelleri yazar veya youtube' da sökümle alakalı bir çok video bulabilirsin. Genelde plakalık ampülleri T10 veya Festoon C5W olur ama C5W' da ölçmek lazım.
Arıza ışığı yakanda var yakmayanda, benim Rio yakmıyodu misal, aliexpress' ten almanı tavsiye ederim daha uygun oluyor. Canbus modellere bakarsan arıza lambası yakmaz.

Kitapçıkta servise danışın diyor :) Neyse sökeceğim artık. Öyle düşünüyorum ya AliExpress'ten alıp tüm aydınlatmayı LED yapacağım.

Teşekkürler cevabınız için.

AliGizda
23-01-2018, 16:27
Kitapçıkta servise danışın diyor :) Neyse sökeceğim artık. Öyle düşünüyorum ya AliExpress'ten alıp tüm aydınlatmayı LED yapacağım.

Teşekkürler cevabınız için.

Servise düdüklenin pardon danışın da komikmiş :D Kanırtarak gelir aslında :)

Ben hepsini söküp ona göre almıştım.