PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amazon Hakkında

01ayk01
26-01-2018, 13:49
Herkese selamlar ..
Amazondan birkaç ürün satın aldım. Ürünlerin hepsi yola çıkmış olarak gözükmekte. Ürünlerin fiyatı ; 15,98 $ , 15,98$ , 52$ , 17 $ , 18$ .. Ürünlerin tahmini geliş zamanı şubat 9 - mart 5 arası. Benim soruma gelince bu ürünler gümrüğe takılır mı ? Takıldı diyelim süreç nasıl işliyor ? Yani ürünlerimin gümrükte olup olmadığını nasıl tespit ederim ?

01ayk01
26-01-2018, 13:50
Belirtmeyi unutmuşum. Ürünleri Amazon.com: Online Shopping for Electronics, Apparel, Computers, Books, DVDs & more (http://www.amazon.com) üzerinden aldım. Amerikadan geliyor hepsi

onursumer
26-01-2018, 13:51
hepsinin kargo takip numarasından işlemlerini gorebilirsin

ayrı hepsi tek paket yapılmadıysa ayrı koli değilse zaten kesin takılıcak eğer ayrı ayrı çıkıldıysa 52 dolarlık dışında diğerleri gümrük işlemi gormez

01ayk01
26-01-2018, 13:55
hepsinin kargo takip numarasından işlemlerini gorebilirsin

ayrı hepsi tek paket yapılmadıysa ayrı koli değilse zaten kesin takılıcak eğer ayrı ayrı çıkıldıysa 52 dolarlık dışında diğerleri gümrük işlemi gormez

52 dolar olan için gümrük işlem ücretini kapıdamı öderim yoksa ptt'ye gitmem mi gerekir acaba ? ürünlerin 30 dolarlık olan kısmını tek dealer'den diğerlerini ayrı ayrı dealer'den aldım. 52 dolar harici olanlar takılmadan gelir sanırım öylemi ?

ahk
26-01-2018, 13:59
Amazon zaten ürünü alırken gümrük ücretini dahil ediyor başkaca ücret ödemiyorsunuz. Sadece bazı ürünlerde evrak doldurmanız gerekiyor.

onursumer
26-01-2018, 14:01
52 dolar olan için gümrük işlem ücretini kapıdamı öderim yoksa ptt'ye gitmem mi gerekir acaba ? ürünlerin 30 dolarlık olan kısmını tek dealer'den diğerlerini ayrı ayrı dealer'den aldım. 52 dolar harici olanlar takılmadan gelir sanırım öylemi ?

aynen sınır 30euro haliyle 30 dolar geçer , 52 dolarlık kısmında satıcı amazon değilse zaten sen ödeyeceğinden o paketin kargo takipini tr ye girince kontrol et seninle zaten iletişime geçiceklerdir

01ayk01
26-01-2018, 14:05
aynen sınır 30euro haliyle 30 dolar geçer , 52 dolarlık kısmında satıcı amazon değilse zaten sen ödeyeceğinden o paketin kargo takipini tr ye girince kontrol et seninle zaten iletişime geçiceklerdir

abi your order's kısmından ürünleri takip edebiliyorum. Türkiye'ye girince orda yazıcakmı ürünler girdi ülkeye diye ? Veya 52 dolar olan takılınca gümrüğe orda yazacakmı ? Bana telefonla ulaşacaklar sanırım .

220T
26-01-2018, 14:05
Amazon zaten ürünü alırken gümrük ücretini dahil ediyor başkaca ücret ödemiyorsunuz. Sadece bazı ürünlerde evrak doldurmanız gerekiyor.

Amazon.de dediğiniz gibi ama .com öyle değil diye biliyorum.

01ayk01
26-01-2018, 14:06

Anladım abi bakalım nasıl olacak inşallah sorunsuz gelir ürünler. Teşekkür ederim

ahk
26-01-2018, 14:15
Amazon.de dediğiniz gibi ama .com öyle değil diye biliyorum.

yo aynısı baya ürün aldım. Hepsi geldi 300-500 $'lıkta aldım sadece bazı ürünlerde evrak doldurup yollamam gerekti. amazon ürünü alırken tüm ücretleri alıyor.

rain man
26-01-2018, 14:23
Amazon'da .com .de farketmiyor. Eğer satıcı amazonsa ve alım işlemini yaptıysanız sizden ödemede ne alındysa sadece onu ödüyorsunuz. Gümrüğe takılsa bile amazon kendisi hallediyor eve kadar geliyor.

En fazla basit bir beyanname veya telefonla bile doldurulabilecek bir form doldurmak gerekiyor.

sercanavcı
26-01-2018, 14:51
ben sis takımı almıştım accordum için 26 usd civarıydı alırken vergisini ödedim ayrıca ürün geldiğinde birde ptt kargo 60 tl gümrük vergisi daha aldı , ödemek istemedim sen bilirsin geri gider dendi aldık mecburen.

cihan
26-01-2018, 15:23
ben sis takımı almıştım accordum için 26 usd civarıydı alırken vergisini ödedim ayrıca ürün geldiğinde birde ptt kargo 60 tl gümrük vergisi daha aldı , ödemek istemedim sen bilirsin geri gider dendi aldık mecburen.

bu durumu amazon'a bildirdiniz mi? Ücret iadesi yapıyorlar.

sercanavcı
26-01-2018, 15:34
bu durumu amazon'a bildirdiniz mi? Ücret iadesi yapıyorlar.

maalesef bildirmedim çünkü bilmiyordum tecrübesizliğime geldi.

onurc
26-01-2018, 15:40
amazonun arkadaşa iade yaptıgını hatırlıyorum bir sbeepten ötürü ama hatırlayamadım

akabinde yılbaşından önce bir far aldı,kapısına kadar geldi,gümrük vergisini ödedi ve teslim aldı sorunsuz şekilde.devamlı .de 'den alışveriş yapıyor bir problem yok

gümrük ücreti ürünü alırken dahil değil diye biliyorum.

cihan
26-01-2018, 16:39
vergiler fiyata dahil ediliyor hocam.

Amazon.com Help: About Import Fees Deposit (https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=201117970&pop-up=1)

onursumer
26-01-2018, 18:06
satıcı amazon değil ise vergi dahil etmez , amazonda kendi dışında satıcılarda mevcut

de,com,co.uk vs fark etmez yani

emir91
27-01-2018, 10:54
Satıcı amazon ise vergi dahil fiyattır direk adrese teslim olur

01ayk01
27-01-2018, 11:55
52$ olan ürünüm gelmiş dün İstanbul'dan Adana'ya aktarıma çıkmış. Aradım ARAMEX kargonun Türkiye ofisini sıkıntısız şekilde adresinize teslim olacak en geç pazartesi sizde dedi.

Lakin diğer ürünlerim CHİNA POST ile gönderilmiş. Dealer'ın ürünü kargoya teslim ettiği gözüküyor ama ürünler nerde belli değil.

01ayk01
27-01-2018, 11:56
Hepinize ilgi alakanız için teşekkür ederim tekrardan abiler.

01ayk01
29-01-2018, 14:42
Abiler 5 urunden 2’si teslim edilmis gozukuyor. Ama bana gelen giden birsey yok. China post’un sitesinden bakiyorum bise gozukmuyor. Bunu nasil ogreniriz acaba ?

ahk
29-01-2018, 15:21
PTS Worldwide Express (https://pts.net/ptstrack.php)
UPS i-parcel (https://www.i-parcel.com/)

Bu iki siteden kontrol et istersen bazen bu sitelerde bilgi oluyor

01ayk01
29-01-2018, 16:23
PTS Worldwide Express (https://pts.net/ptstrack.php)
UPS i-parcel (https://www.i-parcel.com/)

Bu iki siteden kontrol et istersen bazen bu sitelerde bilgi oluyor

yok abi çıkmıyor hiç bişe ürün bulunamadı diyor

ahk
30-01-2018, 08:35
o zaman ptt'ye bak merak etme arkanda amazon var her türlü çözersin. Teslim edildi nerede görünüyor? Amazonun kendi sitesindeyse teslim edilmedi diye mesaj at.

01ayk01
30-01-2018, 10:01
o zaman ptt'ye bak merak etme arkanda amazon var her türlü çözersin. Teslim edildi nerede görünüyor? Amazonun kendi sitesindeyse teslim edilmedi diye mesaj at.

Abi dediğin gibi mesaj attım satıcı şu adresten kontrol etmemi söyledi ; HEPSİ BİR ARADA POSTA TAKİBİ | 17TRACK (https://www.17track.net/tr) diğer takip sitelerinin hiç biri sonuç vermemişti. Bu site kesin çözüm oldu şuan dağıtıma çıkmış ürünlerimin çoğunluğu bugün teslim edilecekmiş. Çok teşekkür ederim ilgi alakan için tekrardan abi.

ahk
30-01-2018, 10:34
Abi dediğin gibi mesaj attım satıcı şu adresten kontrol etmemi söyledi ; HEPSİ BİR ARADA POSTA TAKİBİ | 17TRACK (https://www.17track.net/tr) diğer takip sitelerinin hiç biri sonuç vermemişti. Bu site kesin çözüm oldu şuan dağıtıma çıkmış ürünlerimin çoğunluğu bugün teslim edilecekmiş. Çok teşekkür ederim ilgi alakan için tekrardan abi.

önemli değil ulaşsın yeter. Amazon=hepsiburada // ebay=sahibinden gibi düşün hepsiburada herşeyde sorumluluğu aldığı gibi amazonda alır hatta hepsiburada dan daha kurumsal ve düzgün çalışır.

onursumer
30-01-2018, 12:12
valla geçen sene amazondan aldığım guitar hero nun alıcısını kaybettim , temini için onlara yazdım temin edemiyoruz iade alalım diye aradılar :D farklı çalışıyorlar

01ayk01
30-01-2018, 12:31
önemli değil ulaşsın yeter. Amazon=hepsiburada // ebay=sahibinden gibi düşün hepsiburada herşeyde sorumluluğu aldığı gibi amazonda alır hatta hepsiburada dan daha kurumsal ve düzgün çalışır.

Anladım abi tekrardan teşekkür ederim. :)

rain man
30-01-2018, 15:27
valla geçen sene amazondan aldığım guitar hero nun alıcısını kaybettim , temini için onlara yazdım temin edemiyoruz iade alalım diye aradılar :D farklı çalışıyorlar

Klavyenin bir tuşunun tırnağı mi kırık işte bilmiyorum, güç gerekmeden çıkıyor dedim isterseniz iade alalım ya da ücretinin 3te 1'ini refund edelim dediler :)

Geçen sene disk balata aldım. Diskte döküm kusuru vardı hatta fotoğrafını buraya koyup sormuştum, iade ettim daha ben göndermeden yenisi elime geçmişti... Vs vs.

onursumer
30-01-2018, 16:49
Klavyenin bir tuşunun tırnağı mi kırık işte bilmiyorum, güç gerekmeden çıkıyor dedim isterseniz iade alalım ya da ücretinin 3te 1'ini refund edelim dediler :)

Geçen sene disk balata aldım. Diskte döküm kusuru vardı hatta fotoğrafını buraya koyup sormuştum, iade ettim daha ben göndermeden yenisi elime geçmişti... Vs vs.

aynen onu banada teklif ettiler siz adaptoru satın alın neyse iade edelim vs gibi :D