PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun Dönem Araç Kiralama Hk Tavsiyeleriniz ?

tunch
30-01-2018, 14:10
Selamlar ;

Yapmış olduğum girişim doğrultusunda araçlarımı sattım ve dükkana bağladım paracıkları :) İzmir'de Şahıs şirketi olarak yıllık 50.000km yapacağım dizel ve ekonomi segmentinde yer alan Hyundai , Renault , Fiat grubu veya mümkünse seat toledoyu 2 yıllığına kiralamayı düşünüyorum. Deniz filodan %20 indirim , Avis kiralamadan ise eczane nedeniyle %10 indirim aldım ancak çok tatmin etmedi aldığım rakamlar. Forumda bu işi yapan veya benim gibi araç kiralayan üyelerimizin tavsiye-yorum ve tekliflerine ihtiyacım var..

Hangi aracı hangi firmadan kiralamak en mantıklı ve uygunu sizce ?

KÖROĞLU
30-01-2018, 14:38
Kurumsal firma ile çalış, zaten ödediğin parayı gider göstereceksin.

aylık 200-300 TL için rezil olursun. Şahıs* (iyileri illaki vardır) kiralamalardan uzak dur.

Paşa paşa rent kaskolu aracını al suya sabuna dokunmadan kullan derim. Bir sorun olduğunda arkasında duracak firma olsun,

avis, budget, vs vs.

TarikS
31-01-2018, 00:29
Ben de aynı araştırma içerisindeyim şu an 2 araba kiralayacağız, bulabildiğimiz en uygun fiyatlar ALD ve LeasePlan'de. Biz de en kötü Golf, Passat, SuperB tarzı araba bakıyorduk yıllık 45bin km olarak 1 yıllık, belki 2

Gördüğüm en pahalı şirket Garanti Filo oldu :) ALD'nin SuperB'e istediği paraya Garanti Clio veriyor hemen hemen

Ayrıca Sakarya'da bir Honda bayii çok uygun fiyat çekti 2.000'e tüplü Civic veriyor 1 yıl yıllık 45bin km'ye. Bir çok farklı marka ve bayi de kiralamaya başlamış etrafınızdakileri bir ziyaret etmenizi tavsiye edebilirim

+KDV :)

Emrecan-R
31-01-2018, 00:32
Ben de aynı araştırma içerisindeyim şu an 2 araba kiralayacağız, bulabildiğimiz en uygun fiyatlar ALD ve LeasePlan'de. Biz de en kötü Golf, Passat, SuperB tarzı araba bakıyorduk yıllık 45bin km olarak 1 yıllık, belki 2

Gördüğüm en pahalı şirket Garanti Filo oldu :) ALD'nin SuperB'e istediği paraya Garanti Clio veriyor hemen hemen

Ayrıca Sakarya'da bir Honda bayii çok uygun fiyat çekti 2.000'e tüplü Civic veriyor 1 yıl yıllık 45bin km'ye. Bir çok farklı marka ve bayi de kiralamaya başlamış etrafınızdakileri bir ziyaret etmenizi tavsiye edebilirim

+KDV :)

abi senelik 24000 yapıyor aslında çokta ucuz değil

TarikS
31-01-2018, 00:39
abi senelik 24000 yapıyor aslında çokta ucuz değil

O şekilde bakarsak baştan Civic'in satış fiyatının zaten 30 bin TL'den 1 kuruş fazla olması saçma :D

Mevcut piyasa şartlarında kiralama fiyatlarına bakıp kıyaslandığında 1 yıllık kiralamada yıllık 45bin km civarı için aylık 2.000 TL Civic için bedava. (adetli kiralama için bu, yoksa filo sahibi şirketlere o paraya A4 veriyorlar)

buminkagan
31-01-2018, 12:54
Aslında çok avantajlıdır ama firmayı iyi seçmek gerek. Anlaşmayı da iyi incelemek ve her ihtimali unutmamak gerekli ay sonu ödeme günü sürprizle karşılaşmamak için.

CloudGrey
31-01-2018, 13:22
ben bir uzun dönem araç kiralama firmasında muhasebeciyim.
ama bizim firma 1-2 araba kiralamak isteyenle görüşmüyor.
sadece filo şeklinde.

kurduğunuz iş / şirket nedir bir fikrim yok ama öyle aman aman uçuk karlar öngörmüyorsanız araç kiralamak mantıklı değil haberiniz olsun.

Doğu
31-01-2018, 22:06
polo tdi/dsg 270 euro + kdv' den 3 yıllık kiralıyoruz garanti filodan

oyunbozan
07-02-2018, 22:51
Şartları en baştan iyi görüşmek lazım km sınırı vs. oluyor çoğu firmada kurumsal yer iyi olur ikame araç tahsisi vb. konularda