PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

phoenixs
04-02-2018, 21:59
İyi akşamlar tech ailesi

Geçenler de bu terimi ilk kez duydum fakat net ne olduğunu bilmiyorum
Ankara için bu avantajlı mı hangi firma en doğrusu yada avantajları nelerdir bu konu hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı ?

hddsheriff
04-02-2018, 22:35
İyi akşamlar tech ailesi

Ankara için bu avantajlı mı hangi firma en doğrusu yada avantajları nelerdir bu konu hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı ?

her sigorta firmasının şartları farklı oluyor ama kabaca hastaneye ödediğin katkı payını ödemiyorsun

phoenixs
04-02-2018, 23:09
her sigorta firmasının şartları farklı oluyor ama kabaca hastaneye ödediğin katkı payını ödemiyorsun

Mesela ankara acıbadem muayene 500 tl diyelim bunun ne kadarını ödeyeceğim kan alma 500 etti 1000 bu sigorta neyi kapsıyor tam olarak

hddsheriff
04-02-2018, 23:21
Mesela ankara acıbadem muayene 500 tl diyelim bunun ne kadarını ödeyeceğim kan alma 500 etti 1000 bu sigorta neyi kapsıyor tam olarak

Anlaşmalı hastaneye gidersen hiç ödemeyeceksin , sigorta şirketlerinin web sayfalarını kurcala biraz sana en uygununu bulabilirsin.

SekoLive
05-02-2018, 07:01
SGK mensuplarının özel hastanede ödedikleri farkları karşılayan bir sigorta türü.

SGK'nız var, tamamlayıcı sigortada yaptırdınız. Gittiğiniz hastanenin SGK ve tamamlayıcı sigortanızla anlaşması varsa sizden alınacak fark ücretini sigortanız ödüyor siz fark ücreti ödemiyorsunuz.

genel işleyişi bu şekilde. Poliçe türlerine göre yılda kaç muayene, kaç tetkik v.s. diye limitlendirme şekilleri olabilir.

TSS yaptırırken öncelikle sabit gittiğiniz bir hastane varsa orada geçen TSS şirketlerine bakmanız iyi olur.

Yaptıracağınız TSS şirketinin anlaşmalı hastane listelerinede bakmayı ihmal etmemek lazım.

EnesAksu
05-02-2018, 07:13
İyi akşamlar tech ailesi

Anlaşmalı hastaneye gidersen senede atıyorum, 8 kere muayene sayısı var. Katkı payı vs ödenmiyor. firmadan firmaya değişiyor.
Bizim şirkette var mesela tamamlayıcı 40 lira ise normal olanı 140 lira dediğim gibi firmadan firmaya değişiyor.

snan1910
05-02-2018, 07:13
Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketi ve sgk anlaşmalı hastanelerde sgk nın ödemediği farkı sigorta şirketinin ödemesidir. Yaşa göre fiyatlandırma değişiyor fakat yıllık olarak uygun rakamlara satın alabilirsiniz.
Ayrıca doğum giderleri ve bebek ilk kontrollerinde de kullanılabilir..

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında ayrıntılı bilgi için Ankara'daki ofisimizde yardımcı olabilirim

GKS
08-02-2018, 14:57
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/221604-tamamlayici_saglik_sigortasi.html?highlight=tamaml ay%FDc%FD+sa%F0l%FDk+sigortas%FD