PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 RC Z Rot hakkında

sascohiba
26-12-2008, 00:40
Arkadaslar Selam
Bugun arabayı servisten alırken(Genel Bakım)aracla ilgilenen yetkili arkadas bana arabayı kontrol ederlerken degismesi gerekli oldugunu dusundukleri parcaların bir listesini verdiler.Burda dikkatimi ceken 2 parca vardı.Birincisi Z rot ve ikincisi sag yatak.(Amortisor yatagımı yoksa salıncak mı oldugunu o arkadasta bilemedi.Ancak fiyatından salıncak olabılecegını dusundum 277YTL Z rot icinde 177YTL fiyat verdiler.Bnede arabada bir yay atlama sesi oldugunden sikatciydim aslen.Bu forumda okudugum kadarıylada ezilen yada deforme olan amortisor tablaları bu tip seslere sebep oluyor.Fakat bugun aklım biraz karıstı acıkcası.
Acaba deforme olan yada bozulan Z rot on takımda bu tip rahatsız edici seslere sebep olur mu?Yani notmalde hafif yusek keskın cıkıntı yerlerden gecerken bir yay atlama sesi gibi tarif edeyim.Normalde tumseklerde yada baska tip engebelerde ses yok ama iste kısa ve cıkıntı engebelerde ses yapıyor.Tabi birde ozellikle direksiyonu sol yaparken donuslerde sanki salıncak yerinde kopmus gibi bir takım sesler.
Bu tip sesler hakkında tecrubelı olanlar var ıse bir oneride bulunabilirlerse cok sevinirim.

Maxiboost
26-12-2008, 00:44
z-rot u tak tuk tarzı bir sese sebep olur genelde :) aracı sağa ve sola sallarsanız o sesi duyabilirsiniz :)

Onuralp
26-12-2008, 00:45
Z rot problemi her türlü ses yapabilir. Benim Vaneo'da bir sürü garip gurup sesler yapıodu...

RCkid
26-12-2008, 08:27
Aynı ses bende direksiyonu tam sağ tam sol yaptığımda vardı zrot değişti ve ses kesildi

Tunacan
26-12-2008, 08:32
Ankara yollarında her 20.000km de bir Z rotlarının değiştirilmesi tavsiye edilir :D

sascohiba
26-12-2008, 10:19
Yaw bi z rot la halloluyorsa ne ala.Cok sagolun arkadaslar.