PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürcistan'dan araba almak

Burak.510
11-02-2018, 13:08
45.000 TL'YE NİSSAN 350z ALDIM ! *Gurcistan'dan Araba Almak* - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RVlXIJzYbqU)

videoda izlediğim kadarıyla şirket açmış gibi gösteriyor felan muhabbetleri vardı böyle gösterip alabiliyor muyuz 6 ay oturmaya gerek yokmuş ? :rolleyes:

Berkelyum
11-02-2018, 15:29
videonun devamında fazla detaya girmeden yine gürcü birinin üstüne aldık vs. diyor. Daha 1 ay geçmedi bi Camaro videosu atmıştı bu arkadaş, onun üstüne Doğan Kabak, Sinan Koç bir sürü Gürcistan araba videosu çekti. Demek aydınlanamamış. :)
3-4 aya gümrüğe düşer. :D

Yigit-Y
11-02-2018, 15:46
Ben rizeliyim

Bu iş kolay olsaydı

Ooooooooo neler yapardım neler

O yüzdem YouTube videosu olarak kalır

Gümrüğe düşer teker teker

O şartları yerine getirmek cidden zor

Şartları yerine getirmeden yapılan her işlem türkiye yasalarına aykırı

Birkan61
11-02-2018, 15:59
havada bulut sen gürcüyü unut :D

ercan26esk
11-02-2018, 17:03
herkes aynı videoyu çeker oldu bu milletimiz biraz araştırmayı öğrense zaten biraz çağ atlayacağız bu işi öyle alıp gelmekle olmuyor yönetmenlik 185 gün yurtdışında olmayı öncelik şart koşuyor bu şartı yerine getirdiğin an gerisi kolay oluyor.böyle aracı onun üstüne yap orada yaşamış göster bunlar hava civa işi...

SpeedlinE™
11-02-2018, 17:48
Doğru video bence bu olmalı her şeyi ile anlatıyorlar en azından.

https://www.youtube.com/watch?v=3URCCIV5ygg

ckrc
11-02-2018, 18:35
Arkadaşlar, yasa çok açık, herhangi bir yasal uygunluk ve/veya serbestlik yok. Videoda bahsedilen bir şahıs var, o arkadaş bu çocuklara gelin size bedava araba vereyim diyip, viral reklamını yaptırıyor sanırım. Yasal bir durum olsaydı ve araç sizin üzerinize kullanılabilir olsaydı, gümrükten siz geçerdiniz araç ile.

Bu şahıs şirketi kuran, sınırdan aracı geçirecek gürcü vatandaşını ayarlayan kesinlikle ama kesinlikle yasaların arkasından dolanarak, yasala uygun olmayan bir iş yapılmasına yardım ve yataklık sağlıyor. Bu yapılan işlem ile, araç sadece yasal şekilde gümrükten geçebiliyor, gümrükten geçtikten sonrası hem araç hem de sizin tamamen saatli bomba oluyor. Bu gümrüğe kendiniz giremediyseniz, 185 gün orada yaşamıyorsanız, gümrükten kendiniz geçemiyorsanız yapılan işlemlerin sonucunda aracı kullanmanız asla ama asla yasal değildir.

Bu arkadaş bir nevi gümrük muhafaza kaçakcılık ve istihbarat müdürlüğüne, savcılık makamına ve KOM şubeye gelin beni gözaltına alın, hakkımda yasal işlemi başlatıp, arabamı elimden alın diye kamuya açık ortamda kendisini ihbar etmiş.
Gençlik ateşi işte yapılacak bir şey yok. GMM ve EGM'ye ilgili video ile başvuran olmuştur, bu arkadaşın yeri belli yurdu beli, hem o "Mehmet Abisi" hem de kendisi için kesinlikle ama kesinlikle yakın zamanda bir Vatan Caddesi ziyareti gözüküyor.

gokayy
11-02-2018, 18:57
Türkiye'ye nasil getirilir ? Mantıklı mıdır ? Bilmem fakat videodaki eleman hayatımda gördüğüm en boş konuşan en bilgisiz youtuber.

taytay
11-02-2018, 19:04
Video çeken elemanın otomobiller ile uzaktan yakından alakası yok :)

onursumer
11-02-2018, 19:21
getirsinler getirsinler gumrukler şenlensin mezar yapar belki bişeyler düşürürz :D

TarikS
12-02-2018, 02:02
185 gün şartını sağlıyorum ama Amerika için, sınır ülkelerden turist olarak gidip s.a. dediğimde pasaportum ve T.C. ehliyetimle araba satın alabileceğim bir ülke olduğunu sanmıyorum. Bilen varsa sevabına aydınlatsın, M Power bir şey alabilirsek bir tur veririm. :D

16EC813
12-02-2018, 08:15
bi bitmedi şu gürcüler alüminyum ,gençlerin hayalleriyle oynuyorlar :D

Octane
12-02-2018, 09:12
Gürcistandan nasıl ucuz araba alır binerizi düşünmek yerine elalem ne paraya ne arabaya biniyor diye düşünseydik, şimdiye biz de öyleydik.
Ama ülkede toplumsal bilinç sıfır. Fiyatlar şu durumdayken ocak ayında 26bin küsür araç satılmış, geçen sene ocak ayından %4 fazla.
Sen eşşek oldukça binen çok olur demişler.
Bakıyorlar herkes halinden memnun, veriyorlar küsküyü.

halili
12-02-2018, 09:53
cumartesi akşam şile yolunda önümdeydi gazlayarak çekmeköy e geçti bu araç :)

individual
12-02-2018, 10:17
350Z ne zaman gümrüğe düşer.Ordan sizce kaça satılır.Asıl soru o şuan.

Sağ olsun arkadaş getirme işini halletmiş.

mert_can 41
12-02-2018, 10:26
Arabadan anlamayanlar çekince izleyemiyorum bmw e46 cabrio yu sedandan dshs yeni model sandı :D e92 nin şanzıman titriyor dedi abi antifreez değişicek dedi ahuhshshshs :D

burak_2885
12-02-2018, 11:01
Bi site buldum fiyatlarına bakıyorum araçların. Ya gerçekten insanı cezbediyor, hani bu geçen 150 liraya m direksiyon almak isteyen bi arkadaş vardıya. Bi yamukluk olduğunu hissettim ama parayı gönderdim demişti. Aynı o hesap yapasım var :D

mert_can 41
12-02-2018, 11:24
Aslında aklıma çakallık geldi gürcüden lüks araba getirip rente cara soksak türkiyede arabanın parayı katlarız :D

Ormanci
12-02-2018, 11:30
Bu iş gayet güzel açıklandı, burada da yazılmış. Artık forumlarda "Gürcüden araba almak/getirmek" başlığı lüzumsuz hale geldi.

Olmuyor, olmuyor, olmuyor. Şartları açıklanmış, belli. Diğer türlü her şekil getirip binme çabası kanuna uygun değil, araba bağlandı mı bittiniz. "Sahibi gelsin alsın" diyorlar, kalıyorsunuz öyle :) Boşa uğraşmayın, başınızı belaya sokmayın.

BAT9
12-02-2018, 11:39
Videonun altında 6 veya 7.yorumda bir arkadaş başından geçen durumu tecrübelerini, sıkıntılarını vs. çok akıcı bir dille yazmış. Okumakta fayda var süreci sırasına göre çok detaylı ve güzel bir şekilde anlatmış.

Mutlu Değerli
12-02-2018, 11:44
Zamanında arkadaşıma bi typer aldık heryeri değişik :D

Kaportacımıza götürdügümüzde bu nasıl adam olur sorusuna ''Gürcistana götürcez orda aracı direklerden kesicez, ordan aldıgımız hatasız kasaya kaynak yapıp getircez'' demişti :D ''Ee peki direklerde işlem oldugunu satacagımız kişi anlarsa nolacak'' diye sormuştum, ''şu halinden iyidir ama demi'' demişti :D :D

individual
12-02-2018, 11:51
Zamanında arkadaşıma bi typer aldık heryeri değişik :D

Kaportacımıza götürdügümüzde bu nasıl adam olur sorusuna ''Gürcistana götürcez orda aracı direklerden kesicez, ordan aldıgımız hatasız kasaya kaynak yapıp getircez'' demişti :D ''Ee peki direklerde işlem oldugunu satacagımız kişi anlarsa nolacak'' diye sormuştum, ''şu halinden iyidir ama demi'' demişti :D :D

Valla ben çok yazdım.Gümrükdeki araçlar ve bu gürcistan'dan gelen araçların hepsi hoşaf geliyor gözüme demiştim.

Adamlar arabaya binmemiş tecavüz etmiş sonra satmış herhalde.

Video'da zaten kullanırken kendide diyo baya hor kullanılmış falan diye.

Mutlu Değerli
12-02-2018, 11:55
Valla ben çok yazdım.Gümrükdeki araçlar ve bu gürcistan'dan gelen araçların hepsi hoşaf geliyor gözüme demiştim.

Adamlar arabaya binmemiş tecavüz etmiş sonra satmış herhalde.

Video'da zaten kullanırken kendide diyo baya hor kullanılmış falan diye.

ya adamlar için araba bi eglence kaynagı, bi amaçsız kullanım aracı gibi. Bi ara beni faceten gürcistanlı bi eleman eklemişti, bazen videolarına denk geliyordum E46 M3 araba, ya dünya bu kadar dönmemiştir eleman hep bi 0 çiziyordu arabayla

N0M4dh
12-05-2018, 09:01
hort yaptığım için özür dilerim paylaşmak istemiştim.

Son dakika haberi: Mervan Tepelioğlu'nun o videosu icin bakanlık harekete gecti - Son Dakika Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/youtubera-sucustu-videoyu-gumruk-muhafaza-mudurlugu-de-izleyince-40834058)

daha önce bu konu ile alakalı ve yurtdışından araba getirme konusunu detaylı yazmıştık.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/195630-yurtdisindan_araba_getirme_yabanci_plaka_soru_ceva p_hakkinda_hersey.html?highlight=

ÜSTÜNERC
12-05-2018, 21:54
Yahu ben trabzonda oturuyorum gürcistan ile aramda 208 km yol var.Böyle bişey mümkün olsa yasal olarak biz gidip zaten alırız.Böyle bişey yok tamamen gürcü galeri mafyasının insanları kandırmış olup sahte ruhsat vermesidir.Türkiyede orda nasıl alıp almadığınızı kimse dinlemez bi bakmışsın kaçakçılıktan yıllarca içerdesin.Batumdan ucuza araç almayı düşünenler ülkemizi yöneten kişilerin vergi alım sistemini düşünüp sandığa giderse böyle şeylere gerek kalmayacak.Bana belki kızan olacak ne alakası var diye ama çok alakası var.Kısacası böyle şeylere bulaşmayın paranızdan olursunuz paranızda gider kendinizi cezaevinde bulursunuz.