PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat Leon FR MK2 nasıl bilirsiniz?

KaraniC
19-02-2018, 15:25
şu sıralar ciddi anlamda kafama yatan bir araç. yakıt,performans, kronikleri vs bilgisi olan yazarsa sevinirim.

erdalss
19-02-2018, 15:35
2013-2016 seneleri arasında kullandım, şuan avatarındaki corsadana kullanıyorum :)

Özlemek ve ötesi gibi bir durum söz konusu, tekrar mk2 alacağım dayanamayacağım daha fazla,

kronik hiçbir arızasını görmedim, 10.000 km de alıp 44.000 kmde sattım, bakım haricinde herhagi bir servislik durum ile karşılaşmadım, fiyatlar çok siskin durumda herkes o bölüme değinecektir, hatasız ellenmemiş sunroof+bixenon lu haline 64-65 lirayı verecek bir sempatisi var aracın bana,

catback+yazlım birde coil vardı benimkinde 155 hp civarında, zaten bunlar haricinde motora takılan herşey 1.4 125 tsi motorda israftır, ben RSA da yazılım yaptırmıştım ve çok memnundum, çok uçup kaçmıyordu ama gerçekten zevkli arabaydı sonuna kadar tavsiye ederim :) yaıt olarak sakin kullanımda ortalmamam 6.5-7 arası, tempolu kullanınca 8 üzerine çıkardı, mk3 almam tekrar mk2 alırım öyle söyliyim;)

Leonardo
19-02-2018, 17:24
Son leon diyebilecegim bir araba mk2 1.6 sahibi oldum ve mk2 1.4tsi fr sahibiyim cok keyfli bir arac single turbo oldugu icin cok bisey beklemeyin bende evotech stage 2 yazilim egzoz filtre buji ile 1.4 tsi 150 lilik ile nerdeyse basa bas yuruyordu debriyaji cok hassastir kronik problem sayilir hatta onun disinda saglam bir arac yakiti yazilimdan sonra artti baya ort denildigi gibi sehir ici sakin kullanimda 8-9 agresifte 12 -13 gibi oluyor :)

Batum
19-02-2018, 17:51
Mk2 kasa ikidefa aldım leonda eniyi kasa diyebilirim..

RIDVAN
19-02-2018, 23:33
Pişman olmazsınız . İçi biraz dar gelebilir ama görüntü sürüş zevki yakıt sorunsuz 2.el piyasası çok iyi . Düşük km bi xenon sunroof kırmızı beyaz olsa tadından yenmez .

KaraniC
20-02-2018, 14:24
yorumlar için teşekkür ederim herkese. açıkçası avatarımdaki cdti corsadan ciddi manada sıkıldım artık. gönlüm manuel tsi bir araçtan yana biraz motorla ilgilenmek istiyorum ibiza ve mk2 leon bütçeme uygun görünüyor. yalnız 1.2tsi ibiza ve leon kullanan çok samimi arkadaşlarım var ve şehiriçi gazlasalar bile 8 litreyi geçmiyor. bu aracın bu kadar yakıt tüketmesinin sebebi nedir?

erdalss
20-02-2018, 14:28
Gazlamaktan kastın ve süresi nedir ? Sürekli gazlaya gazlaya gidersen 1 hafta boyunca ortalamanın stadart bir 1.4-1.6 grubu benzinli araçta 10 litrelere yaklaşması çok normal ki tsi de gazlayarak 8-9 litre yakmak bence çok doğal, normal şartlarda sakin kullanımda zaten 7 litrelerde geziyor, mk3 ten 1.5 litre falan fazla yakıyor buda normal, ağırlık ve teknoloji farkı.

habildinar
25-02-2018, 03:53
Bir MK2 aşığı olarak, şuan 6. leonumu kullanıyorum. Sırasıyla 3 tane makyajsız 1.6 mpi, 1.6 tdi dsg, 2 tane 1.4 tsi FR aldım. Şuan 2012 model kırmızı renk, hatasız, deri döşeme, sunrooflu, adana şuaip el yapımı komple egsozlu FR ım var. Satarsam bir daha eşini bulamayacağımı da çok iyi biliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. ;)

safaks
25-02-2018, 10:09
8 senedir mk2 kullanicisiyim. Bend 2. Sahibindn almistim. Cok sukur ki hic basima bela acmadi. Keyiflede kullaniyorum. Benim aracim sportup 1.6 mpi olan ben bundan bu kadar keyif aliyorsam fr daha keyiflidir. Donanim dolulugu olarak 10 yillik bi arac olmasina ragmen halen yeni nesil araclarla yarisir. Gidisini yakisini vs bilmemde yol tutusu olsun surus keyfi olsun. Oturma pozisyonu olsun bence fazla fazla seviceksiniz. Su an satsam ustune cok buyuk para koyamadikca neyle degistirebilcegini bulamiyorum. Tamamen fp arabasi.