PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egr??

seref1
26-12-2008, 14:38
egr iptalini af buyurun blmiorm?nedr acaba mantığı.corsa 1.3 sahibiym.etkisi olrmu.aracım 82.000 'de.kat dolmsmudr.bosaltmak grekrmi?

ercuz
26-12-2008, 17:16
egr iptalini af buyurun blmiorm?nedr acaba mantığı.corsa 1.3 sahibiym.etkisi olrmu.aracım 82.000 'de.kat dolmsmudr.bosaltmak grekrmi?

Yedek parçacı olarak EGR'yi duymamış olman ilginç.
82.000'de muhtemelen katalizörün dolmuş olup iptal edip yerine düz boru çekmende fayda vardır.
Gerçi konuyu çok daha iyi aydınlatacak usta bir arkadaş var.Önceki konundada bizi tecrübesiz bulup yüksek bilgisiyle susturmuştu.Ona sor bi istersen.

seref1
26-12-2008, 18:18
Yedek parçacı olarak EGR'yi duymamış olman ilginç.
82.000'de muhtemelen katalizörün dolmuş olup iptal edip yerine düz boru çekmende fayda vardır.
Gerçi konuyu çok daha iyi aydınlatacak usta bir arkadaş var.Önceki konundada bizi tecrübesiz bulup yüksek bilgisiyle susturmuştu.Ona sor bi istersen.

egr'yi tabikde bliorm:)bn yanls sormusum braz.yani iptalini blmiorm:)tskkrler bilgn içn.katı bosalttırıcam bu aralr ztn:) peki bu egr iptalinde yakıtta artıs gözlenrmi?chip yok aracımda chipten önce yaptrsam bi sakncası olrmu.verim alırmıym?bde son sorm bnu serviste yaptırablrmyz?

jdm-fuat
26-12-2008, 19:23
egzoz gazı geri dönusum sistemi egzozdan cıkan havanın bi miktarını tekrar motora gönderen sistemdir kat boslatmanı tavsiye ederim tabi egzoz muaynesinde problem yasamazsan eger!

ercuz
27-12-2008, 08:38
Muayene için kesin birşey söyleyemeyeceğim.Egr'yi donanımsal olarak iptal et.Bazı servisler yapıyor,yapmasalar bile iptali basit birşey zaten.Egr valfini iptal ettikten sonra yakıtın biraz düşecek,biraz performansın artacak,kurum olayın ve siyah duman ortadan hatırı sayılır derecede kalkacaktır.
Chip yapılırkende zaten egr değerleri beyinden sıfıra çekilir.

seref1
27-12-2008, 10:55
Muayene için kesin birşey söyleyemeyeceğim.Egr'yi donanımsal olarak iptal et.Bazı servisler yapıyor,yapmasalar bile iptali basit birşey zaten.Egr valfini iptal ettikten sonra yakıtın biraz düşecek,biraz performansın artacak,kurum olayın ve siyah duman ortadan hatırı sayılır derecede kalkacaktır.
Chip yapılırkende zaten egr değerleri beyinden sıfıra çekilir.

cok tskkr ederm blgn içn:)duman dedn orda durdum.arac ztn beyaz her hfta bagaja pasta atmaktan bkmstm bi nebze dusururse sevnrm:)tkrar tskkrler dğer arkdaslarada

ercuz
27-12-2008, 12:55
Evet dumanı düşüreceğinden emin olabilirsin.Egr'yi iptal ettiğinde biraz yüksek devir çevir içindeki kurumu felan atsın.Sana tavsiyem boş bir yolda yüksek süratte 5-10dk yürümen olur.

Mehmet Gazihan
29-12-2008, 20:31
1.3 ün EGR iptali biraz zahmetlidir..

Bazıları EGR selenoidinin milini keser, bazıları EGR valfinden sonrasına kör conta koyar.

bunlar arıza ışığı yaktıracaktır..

sadece yazılımla iptal etmek çok yeni araçlarda verimli olur, çünkü valf temizdir..

kilometresi yükselmiş araçlarda valfin arasına sıkışan kurum parçalarından sebep tam kapanamadığından yazılımdan iptal edilse dahi eksoz kaçırmaya devam eder..

seref1
29-12-2008, 23:24

Bazıları EGR selenoidinin milini keser, bazıları EGR valfinden sonrasına kör conta koyar.

sadece yazılımla iptal etmek çok yeni araçlarda verimli olur, çünkü valf temizdir..

kilometresi yükselmiş araçlarda valfin arasına sıkışan kurum parçalarından sebep tam kapanamadığından yazılımdan iptal edilse dahi eksoz kaçırmaya devam eder..
tskkrler mehmet abi.peki verdğmz zahmete değermi? corsacısn snde:) artı perf. alırmıyız.?

FaBeRgE
30-12-2008, 16:28

76bine gelmiş bir 307'nin valfi dolmuşmudur:D dolduysa nasıl temizlenir

Mehmet Gazihan
30-12-2008, 17:25
tskkrler mehmet abi.peki verdğmz zahmete değermi? corsacısn snde:) artı perf. alırmıyız.?

tabiki değer..Bu kurum manifoldun hava akışkanlığı performansını düşürür..motorun geç çalışmasına hatta segmanları hareket edemeyecek kadar sıkıştırmasına sebep olur..

EGR valfi genelde turbo basıncının hızla yükselmeye başladığı devirlerde devreden çıkar..bu esnada bir miktar hava eksoza kaçar..iptal edilince burdan sızan basınçlı havayı performans olarak geri kazanırız..Yani alt devirlere etkisi vardır..

Mehmet Gazihan
30-12-2008, 17:29
76bine gelmiş bir 307'nin valfi dolmuşmudur:D dolduysa nasıl temizlenir

hele bu araç bide chipliyse bi hayli kurum vardır diye düşünüyorum..

Emme manifoldunu sökmek kolay senin arabada..söküp görülebilen ve ulaşılabilen bütün yüzeyi temizlemek lazım..toplanırkende EGR valfi ile sinidir kapağı arasına bi kör sac conta koyarsanız birdaha kurum oluşamaz..

herşey bittikten sonra da Carbon Clean in Intake System Cleaner spreyi uygulanırsa emme subaplarına kadar bütün kurum eritilebilir..

FaBeRgE
30-12-2008, 18:33
hele bu araç bide chipliyse bi hayli kurum vardır diye düşünüyorum..

Emme manifoldunu sökmek kolay senin arabada..söküp görülebilen ve ulaşılabilen bütün yüzeyi temizlemek lazım..toplanırkende EGR valfi ile sinidir kapağı arasına bi kör sac conta koyarsanız birdaha kurum oluşamaz..

herşey bittikten sonra da Carbon Clean in Intake System Cleaner spreyi uygulanırsa emme subaplarına kadar bütün kurum eritilebilir..

Ah ah keşke istanbul'da olsamda aracımla ilgilensen:) Yılbaşından sonra triger setini falan değiştiricem dediklerini yapıcam bir bir:)

Oz`
30-12-2008, 21:26
kaliteli bir clean systemi kullan enjektorlerıne zarar verebiliyor

FaBeRgE
30-12-2008, 22:46
kaliteli bir clean systemi kullan enjektorlerıne zarar verebiliyor

Walla doktorum biliyosun Kütahya'dayız burda pek sağlıklı firmalar yok ne önerirsin?:)

Mehmet Gazihan
30-12-2008, 23:03
http://img62.imageshack.us/img62/492/dscn1692smallfs7.jpg

bunlardan şaşma..

FaBeRgE
09-01-2009, 19:07
Bunlar uygulamasını nasıl yapıcaz Mehmet ustam ben yarın EGR yi iptal ettirmeyi ve blow offu sökmeyi düşünüyorum.

Mehmet Gazihan
09-01-2009, 23:41
Blowa bi swich koysanda..istemedinde kapatsan..özleyince tekrar açarsın ((:

EGR ni iptal et tabiki..1 senedir aynı şeyi söylüyorum sana ((:

Galericiler içindeki İlk-Ser servis de Carbon Clean uygulanıyor olması lazım..Osman Usta var orda..

FaBeRgE
10-01-2009, 15:31
Blowa bi swich koysanda..istemedinde kapatsan..özleyince tekrar açarsın ((:

EGR ni iptal et tabiki..1 senedir aynı şeyi söylüyorum sana ((:

Galericiler içindeki İlk-Ser servis de Carbon Clean uygulanıyor olması lazım..Osman Usta var orda..

Way Way bizim osman ustayı yanıyorsun demek :D Evet edicem artık kesin kararımı verdim:)

Mehmet Gazihan
10-01-2009, 15:50
osman ustaya yanmıyorum ((: Tipim deil :D

FaBeRgE
10-01-2009, 19:28
osman ustaya yanmıyorum ((: Tipim deil :D

:D:D Pardon yaw tanıyorsun demek istemiştim:icon_tup: