PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 75 model Ford Taunus mk1 kasa restorasyonu

Manyaks
28-02-2018, 21:46
Merhaba ;
Allah’ın izniyle bir mk1 kasa yani halk arasında balta burun taunus aldık ve yenilemeye çalışıyoruz.Restorasyon deyince komple orjinal parçalarla çalışmak gerekir biliyorum ama bu direk bütçeyle alakalı olduğundan bütçe imkanları dahilinde yenilenmeye çalışıyoruz.
Şuan araç kaportacıda komple kaporta yapılacak inşallah.Arka çamurluk ağızları , etekler ve ön panel alt saçını sıfır almayı düşünüyorum.
kaporta,boya,iç döşeme , motor yürüyen aksam komple yapılması gerekiyor ama benim bu konularla alakalı fazla bilgim yok ama öğrenmem gerekiyor.Ustalarıda biyerde kontrol etmek gerek.Sonuçta ben arabamın uzun ömürlü ve güzel olmasını istiyorum.O yüzden de olaylara müdahale etmem gerekiyor.
Bu noktada daha önce araç restore ettirmiş kişilerin tecrübeleri çok kıymetli ve tabiki bilgi denizi kişilerin,ustaların yardımını bekliyorum.
Şuan öncelik kaportada korozyanla mücadele gibi şeylerle alakalı bu işin püf noktalarını yakalamalıyım ki dükkana gittiğim her söylenene tamam demiyim :)Ustalar sağolsun iyi insan ve ustalar ama arabamı benim kadar düşünmezler heralde.
Diğer restore konularınıda inceledim ama teknik bilgi geniş bir konu yok gibi.Hep olan işler söylenmiş falan bu konu daha çok bilgi içeriği olmasını temenni ediyorum.Herkes öğrensin belli bi araba hayali olanlar da faydalansın.Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.Ben de bulduğum parça temini gibi edindiğin tecrübeleri aktarırım inşallah.