PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmadan Gelen Dışkı Kokusu (Golf mk6)

burak_2885
01-03-2018, 09:26
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır başım bu kokuyla dertte. ***** havalar soğuk olduğunu için hemen arabayı ısıtma moduna geçiyoru dolayısıyla kalorifere veriyoruz gazı :D

2 hafta önce falan araba biraz ısınmaya başlayınca açtım havalandırmayı. (ilkte cama ve ayaklara veririm). Neyse pis bi koku gelmeye başladı ve bu koku gerçekten rahatsız edecek derece, öyle geldi gitti bi koku değil. Sonra bi benzinciden bu havalandırma çıkışlarına takılan kokulardan aldım ve bu beni bir kaç gün idare etti. Kokuyu yok etmekle kalmadı içeriside güzel kokmaya başladı. (Normalde arabada sigara içilmediği için pek koku falan bulundurmam)

Neyse bi kaç gün daha geçince bu seferde ayaklara verdiğim zaman o aynı koku tekrar gelmeye başladı. Ayak üflemesine bi koku yerleştiremediğim için ona engel olamıyorum. Hatta kokuya engel olmaktan ziyade o kokunun kaynağını bulup yok etmek istiyorum.

Abimle yaptığımız kritiğe göre arabaya motor kısmından bir kedi girmiş ve oraya büyük/küçük bırakıp gitmiş.

Böyle bir şey mümkün mü? Başka bir arkadaşımda polen filtresindendir değiştir falan diyor.

serhadocak
01-03-2018, 09:28
Bakteri yapıyor o kokuyu, polen filtresini değiştirin, klima temizleyici adı altında satılan ürünler var piyasada...

Skyhawk34
01-03-2018, 09:35
Şu yapıyor bu yapıyor diyerek sizi yanıltmaktan öteye geçemeyiz. Tesisata bakılması gerekir. Kediden ziyade farede olabilir yada kedi fare kovalamacası :D
Dediğim gibi tesisata ve tesisattaki açıkları gözden geçirmedikçe kesin şu diyemeyiz. Zaten büyük ihtimalle polen filtresi gibi belli başlı tesisatın ana unsurlarını dağıtmaya başladığınız zaman göreceksiniz.

chevelle
01-03-2018, 09:38
Polen filtresi eski/kirli olabilir. Bahsedildiği gibi fare de olabilir. Umarım o değildir tabi. Başıma geldi, polen filtresinin olduğu hazneye girmiş, filtreyi paramparça etmiş. Hiç hoş olmayan şeyler temizlemek zorunda kaldım

Maxi
01-03-2018, 09:41
ben hemen olası nedeni yazayım, başımdan geçti aynısı çünkü.
su silecek deposuna koyduğumuz katkı!

şimdi markasını hatırlamıyorum, fi tarihinde koymuşum, aradan 1 senemi 6 aymı ne geçti bilemiyorum
ulan arabada mok kokusu-ceset kokusu herşey var
deli oldum, önce bende ölmüş kedi aradım yok
oraya bak buraya bak neyse günler sonra su silecek deposundan pis bir koku geldiğini fark ettim

burak_2885
01-03-2018, 09:43
O zaman bu hafta sonu bi polen filtresi alıp inceliyeyim ben onu ya. Dediğiniz gibi birde havalandırma/klima temizleme işlemlerini bi sorayım servise/özel servise, koku çekilebilir gibi değil :D

Peki motorun altına, karterin oraya bir yere girip dışkı yaparsa havalandırmayı etkiler mi? Benim bildiğim araçlar içeri aktardıkları havayı önden panjurun oradan çekiyor

2jz
01-03-2018, 09:49
Önce tesisata bakmak lazım.

Daha önce başımıza geldi ama fareden dolayı. Tüm fren sistemini yemiş sonra havalandırmaya girmiş ölmüş. Hem fren tutmuyor hem ceset kokusu var. Çok büyük masraf açmıştı o zaman.