PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scholl Concepts Neo Polymer Protection Incelemesi

imprezaWRC
10-03-2018, 12:28
Ağustos 2017'de Scholl Concepts Neo Polymer Protection uygulamıştım. Yüzeydeki boncuklanma çok iyi değildi yani yüzeyde önceki korumanın/korumaların kırıntıları duruyordu ve bende bu kırıntıların üzerine ürünü uyguladım. Açıkçası ilk 3 ay çok güzel devam etti ama yaz aylarında üzerine çok fazla toz çekti tabi otomobilin bulunduğu bölgede de toz oranı fazlaydı ama ben nasılsa Scholl Concepts Neo Polymer var diye 1 hafta tozları ellemeyip uzun yola çıkmadan yakıt istasyonunda su tutmuştum. Yola çıktığımda bir müddet 90-100km/h arası sürüp boncukların akıp gitmesini sağlamıştım. Yolda aralarda verdiğimiz molalarda açıkçası hüsran olmuştum, tozlar büyük oranda yüzeyde duruyordu. Garip şekilde tozlara karşı dayanıksızdı ama çamura karşı performansı fena değildi.
Bu arada, ürün başka şişeye doldurulduğundan mıdır yoksa şişenin moktanlığınmıdır nedir fıs fıs kafa uygulama esnasında elimde kalmıştı. O gün bugündür kendi kendime söz verdim orijinal şişesi/ambalajı varsa ürünü o şekilde alacağım.
İşin özeti, ürün Ocak 2018 ortalarında neredeyse tamamen hayatını kaybetti. Uygulamanın başında gözlemlediğim kadarıyla boncuklanma çokda aman aman düzeyde değil. Bir daha alırmıyım, formülü yenilemezlerse bir daha alacağımı sanmıyorum :(

Dip Not: Ürünü ıslak ve temiz yüzeye ve kuru yüzeye uygulayabiliyorsunuz. Kuru yüzeye uygularsanız sıkıp biraz bekleyip silmeniz gerekiyor, boyasız plastiklere de uygulama yapılabiliyor.

Bu da benim uygulama ve uzun dönem gözlemlerine ait video.
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5kc_L3_HYv8)

https://www.youtube.com/watch?v=5kc_L3_HYv8

mehmetRS
10-03-2018, 12:37
Boyasız siyah plastiklere sıkıldığında böyle yarı mat yarı parlak görüntü sağlıyor mu acaba? Hani motor yıkamacılarda felan oluyor ya, birşey sıkıyorlar o plastiklere, fabrikadan yeni çıkmış gibi gösteriyor..

imprezaWRC
10-03-2018, 16:14
Boyasız siyah plastiklere sıkıldığında böyle yarı mat yarı parlak görüntü sağlıyor mu acaba? Hani motor yıkamacılarda felan oluyor ya, birşey sıkıyorlar o plastiklere, fabrikadan yeni çıkmış gibi gösteriyor..

Mehmet, eğer sadece davlumbaz içini parlak yapmak istiyorsan bu ürün ile onu yapman için davlumbaz tertemiz olacak ve bez yada sünger ile ürünü yayıp sonrada silmen lazım. Plastikler aşırı parlak olmuyor, arada derede bir noktada kalıyor ve dediğim gibi sıkıp silmen lazım. Yani bu ürün sıkıp bırakmaya gelmiyor malesef :(

mehmetRS
10-03-2018, 16:17
Mehmet, eğer sadece davlumbaz içini parlak yapmak istiyorsan bu ürün ile onu yapman için davlumbaz tertemiz olacak ve bez yada sünger ile ürünü yayıp sonrada silmen lazım. Plastikler aşırı parlak olmuyor, arada derede bir noktada kalıyor ve dediğim gibi sıkıp silmen lazım. Yani bu ürün sıkıp bırakmaya gelmiyor malesef :(

Abi bizim citroenlerde felan motor üst süs kapağı felan ***** siyah plastik, aslında oralar için düşünmüştüm ama, toza karşı durumunu okuyunca bilemedim tam olarak.. pırıl pırıl değilde işte, yeni gibi matlığı ve aynı zamanda parlaklığı olur ya :)) o tarz birşey lazım ki muhtemelen istediğim etkiyi bırakıyor aslında..

imprezaWRC
10-03-2018, 16:50
Abi bizim citroenlerde felan motor üst süs kapağı felan ***** siyah plastik, aslında oralar için düşünmüştüm ama, toza karşı durumunu okuyunca bilemedim tam olarak.. pırıl pırıl değilde işte, yeni gibi matlığı ve aynı zamanda parlaklığı olur ya :)) o tarz birşey lazım ki muhtemelen istediğim etkiyi bırakıyor aslında..

Sadece motor kapağında kullanacaksan o zaman Arexons Susuz Temizlik ürününü tavsiye ederim :)

mehmetRS
11-03-2018, 01:02
Sadece motor kapağında kullanacaksan o zaman Arexons Susuz Temizlik ürününü tavsiye ederim :)

Bir ara bauhaus bayrampaşada satmak için adamın delirdiği ve benim markasını bilmediğim için adama kırk takla atıp kurtulmaya çalıştığım şey sanırım :)

levent
11-03-2018, 12:17
Bende de var Berkan önermişti almıştım ancak neyle yıkarsam yıkayayım, araç ıslakken sık tazzikle tekniği ile uyguluyorum leke bırakıyor..

Faruk_Vtec
11-03-2018, 21:05
abı oncelıkle şunu belırtmek ıstıyorum; yazacaklarım 4 yıl boyunca 1000e yakın aracta uygulayıp gozlemledıklerımden suzulenlerdır..

urun hakkında hıç bılgısı olmayanlar ıçınde kısaca urunden bahsetmek gerekırse; neo bı koruma urunudur, dış aksamda boyalı boyasız her yere, cam'a krom'a jant'a hatta lastığe bıle uygulanabılır..

dış plastık ve trımlerı yenıler, yarı mat bı goruntu oluşturur..
boyayı, krom parçaları ve lastığı korur..
camları temızler ve yağmur kaydırıcı gorevı gorur..
ama en onemlısı uzun omurludur..

en ıyı sonucu kuru yuzeyde verır..
en kotu sonucuda ıslak yuzeye sıkıp su vuruldugunda verır..
en kullanışlı olanı aracı yıkadıktan sonra kurulamaya gecmeden, arac ıslakken urunu sıkıp aracı oyle kurulamaktır..

washcoat veya wetcoat gıbı kullanınca senın dedığın gıbı tozlar kaportaya yapışıyor abı(levent'ın dedığı gıbıde lekeler kalıyor) ve yıkamadıktan sonra temızlenmıyor..

urun her yıkamadan sonra duzenlı olarak uygulanırsa 2/3 yıkamadan sonra parlaklık ve su ıtıcılık gozle gorulur şekılde artıyor..

ısrarla tekrar denemenı hatta camlarada sıkıp sılmenı tavsıye ederım abı, yağmur kaydırıcı olarak çok guzel ış yapıyor, memnun kalacağından emınım..

imprezaWRC
11-03-2018, 21:12
abı oncelıkle şunu belırtmek ıstıyorum; yazacaklarım 4 yıl boyunca 1000e yakın aracta uygulayıp gozlemledıklerımden suzulenlerdır..

urun hakkında hıç bılgısı olmayanlar ıçınde kısaca urunden bahsetmek gerekırse; neo bı koruma urunudur, dış aksamda boyalı boyasız her yere, cam'a krom'a jant'a hatta lastığe bıle uygulanabılır..

dış plastık ve trımlerı yenıler, yarı mat bı goruntu oluşturur..
boyayı, krom parçaları ve lastığı korur..
camları temızler ve yağmur kaydırıcı gorevı gorur..
ama en onemlısı uzun omurludur..

en ıyı sonucu kuru yuzeyde verır..
en kotu sonucuda ıslak yuzeye sıkıp su vuruldugunda verır..
en kullanışlı olanı aracı yıkadıktan sonra kurulamaya gecmeden, arac ıslakken urunu sıkıp aracı oyle kurulamaktır..

washcoat veya wetcoat gıbı kullanınca senın dedığın gıbı tozlar kaportaya yapışıyor abı(levent'ın dedığı gıbıde lekeler kalıyor) ve yıkamadıktan sonra temızlenmıyor..

urun her yıkamadan sonra duzenlı olarak uygulanırsa 2/3 yıkamadan sonra parlaklık ve su ıtıcılık gozle gorulur şekılde artıyor..

ısrarla tekrar denemenı hatta camlarada sıkıp sılmenı tavsıye ederım abı, yağmur kaydırıcı olarak çok guzel ış yapıyor, memnun kalacağından emınım..

Haklısın ama dediğim gibi benim vaktim yoktu ve 2.uygulama şekli ile uygulayınca sonuç böyle oldu. Evet haklısın heryerde kullanılabiliyor bu bakımdan güzel bir ürün ama orijinal şişesinde malesef ürünü TR'de bulamıyorum. Birde elde çok ürün var başka ürünler kullanmak deneyimlemek niyetindeyim :)

Faruk_Vtec
11-03-2018, 21:30
Haklısın ama dediğim gibi benim vaktim yoktu ve 2.uygulama şekli ile uygulayınca sonuç böyle oldu. Evet haklısın heryerde kullanılabiliyor bu bakımdan güzel bir ürün ama orijinal şişesinde malesef ürünü TR'de bulamıyorum. Birde elde çok ürün var başka ürünler kullanmak deneyimlemek niyetindeyim :)

abı kur farkından dolayı urunler çok pahalandı 1 sene once 45 lıraya aldığımız gyeon kil 110 lıra oldu.. :(

1 senedır kımse bu urunu getırmıyor, elde kalan 5 lıtrelık urunlerı bolup satıyorlar..

urun tanıtımların guzel abı, ozellıkle 'dalida' ıncelemenı çok beğendım :) :D ızlemeyen varsa tavsıye ederım..

imprezaWRC
12-03-2018, 10:38
abı kur farkından dolayı urunler çok pahalandı 1 sene once 45 lıraya aldığımız gyeon kil 110 lıra oldu.. :(

1 senedır kımse bu urunu getırmıyor, elde kalan 5 lıtrelık urunlerı bolup satıyorlar..

urun tanıtımların guzel abı, ozellıkle 'dalida' ıncelemenı çok beğendım :) :D ızlemeyen varsa tavsıye ederım..

Valla o ürün içinde niyetim mok atmak falan değildi, ucuza köfte olurmu peşindeydim olmuyormuş :( Bari carnauba kokusu koysalardı o bile yoktu.
Ürünü ve haliyle 5 TL'mi çöpe atmış oldum.

Berkan
12-03-2018, 20:15
Bende de var Berkan önermişti almıştım ancak neyle yıkarsam yıkayayım, araç ıslakken sık tazzikle tekniği ile uyguluyorum leke bırakıyor..

Banada Faruk tavsiye etmişti :D zaten ben yazana kadar adam yazmis doldurmus :)