PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ödeme / İcra / Makbuz vs hakkında bilgisi olan

Yiğit G.
16-03-2018, 15:36
Konu başlığını tam bulamadım ama derdim şu şekilde.. 2009-2010 gibi Haliç Üniversitesinde Sinema Fotoğraf dalında yüksek lisans yaptım.Çok güzel bitirdim diplomamı aldım.. Ödemelerin hepsini zamanında yaptım.Neyse aradan 8 yıl geçti bu hafta evime icra makbuzu geldi.Neymiş efendim 2 ödeme yapmamışım onu faizi ile ödeyecekmişim.. 10 yıl geçmiş neredeyse zaten ödeme yapmamış olsam diplomamı almamın imkanı yok ama şimdi yalan yere para almaya çalışıyorlar.. E makbuz/senet aldık zamanında ödeme yapınca ama attık tabi napıcam 8 yıl.. kağıdı saklasam sararır..

Hiç böyle birşey başına gelen var mı nasıl bir yol izlemek lazım.Bana o kagıdı gönderen avukatlık bürosunu aradım belki 100 kişi aramış aynı şekilde biz ödedik siz ne saçmalıyorsunuz diye.. Biliyorsunuz battı Haliç devlet el koydu şimdi para söğüşlemenin yoluna bakıyorlar sanırım.. Ama elimizde makbuz yok işte adamlarda ödememişsiniz diyor.. Yani çok çok para değil ama neden ödediğimi enayi gibi bidaha vereyim ?

Vtec_2
16-03-2018, 15:40
Ödemeyi banka yoluyla yaptıysanız , bankadan hesap dökümü alabilirsiniz.

Yiğit G.
16-03-2018, 15:41
Ödemeyi banka yoluyla yaptıysanız , bankadan hesap dökümü alabilirsiniz.

elden ödeme yaptık okula , bankadan olsa zaten hiç konuyu açmam bile hemen bulurdum :)

CloudGrey
16-03-2018, 16:00
Kayıt olurken senet imzalandınızmı ?
İmzalanan senetler her ay ödeme yaptığınızda size peyderpey geri verildimi ?

Eğer durum böyle ise zaten ellerinde senet kalmış olamaz ve kimse sizden para isteyemez..

DOHC
16-03-2018, 16:00
Borcun olduğunu onlar ispatlasın.
Senet falan varsa gösterin de.
Kanuni süre de vardır itiraz için. Onu geçirmeden itiraz et avukat ile.

Vtec_2
16-03-2018, 16:03
Okulun muhasebesinden hesap ekstresi ve senetlerin listelerini isteyin. . Yapılan ödemelerde kayıt sırasında bir hata olmuş olabilir.

KÖROĞLU
16-03-2018, 16:06
Öncelikle bir dilekçe yazarak (örnek gönderirim) böyle bir borcu kabul etmediğine dair 1 haftalık süre içerisinde itiraz edeceksin.

Sonra bu savunduğun durumu dilekkçende belirtelek okulun ödeme yapılmadığı taktirde diploma vermeyeceğini yazabilirsin.

Daha sonra ödemeyle ilgili onlarda bir kanıt sunmak zorundalar. Mutlaka itiraz et.

hndcrx
16-03-2018, 19:51
Konu başlığını tam bulamadım ama derdim şu şekilde.. 2009-2010 gibi Haliç Üniversitesinde Sinema Fotoğraf dalında yüksek lisans yaptım.Çok güzel bitirdim diplomamı aldım.. Ödemelerin hepsini zamanında yaptım.Neyse aradan 8 yıl geçti bu hafta evime icra makbuzu geldi.Neymiş efendim 2 ödeme yapmamışım onu faizi ile ödeyecekmişim.. 10 yıl geçmiş neredeyse zaten ödeme yapmamış olsam diplomamı almamın imkanı yok ama şimdi yalan yere para almaya çalışıyorlar.. E makbuz/senet aldık zamanında ödeme yapınca ama attık tabi napıcam 8 yıl.. kağıdı saklasam sararır..

Hiç böyle birşey başına gelen var mı nasıl bir yol izlemek lazım.Bana o kagıdı gönderen avukatlık bürosunu aradım belki 100 kişi aramış aynı şekilde biz ödedik siz ne saçmalıyorsunuz diye.. Biliyorsunuz battı Haliç devlet el koydu şimdi para söğüşlemenin yoluna bakıyorlar sanırım.. Ama elimizde makbuz yok işte adamlarda ödememişsiniz diyor.. Yani çok çok para değil ama neden ödediğimi enayi gibi bidaha vereyim ?

Tora'yla birlikte git :D

2jz
16-03-2018, 20:14
Özellerde sistem nasıl bilmiyorum ama devlet üniversitelerinde diploma öncesi mali birimden borcu yoktur kağıdı alıyorsunuz. Özelde illaki vardı buna benzer bir şey. Mezun olmadan tüm alacak verecek işlerinizin sonlanması gerekiyor. (Mali, kütüphane, kimlikler...)

kunteper
16-03-2018, 21:11
Özellerde sistem nasıl bilmiyorum ama devlet üniversitelerinde diploma öncesi mali birimden borcu yoktur kağıdı alıyorsunuz. Özelde illaki vardı buna benzer bir şey. Mezun olmadan tüm alacak verecek işlerinizin sonlanması gerekiyor. (Mali, kütüphane, kimlikler...)

aynen oyle hic gitmedigim kutuphaneden borcu yoktur kagidi aldirmislardi :)

Yiğit G.
17-03-2018, 00:18
Güzel fikirler var hepsini değerlendiricem teşekkürler , bu arada senetleri alıyorduk ödeme yapınca ama 1-2 kere sanırsam ödeme yapıp kalsın sonra alırım veya siz yırtın atın gibi demişliğim olabilir.Ellerinde kalan senetlerden dönüyor olabilirler mi bana ? Ama yinede kaydıma bakınca ödemelerimin yapıldıgı zaten gözükmesi lazım ki çok iyi biliyorum eksik ödeme olursa diplomayı vermiyorlar hala diplomasını okuldan alamayan arkadaşım var ödemesi eksik oldugu için.

ghibli06
17-03-2018, 01:12
Güzel fikirler var hepsini değerlendiricem teşekkürler , bu arada senetleri alıyorduk ödeme yapınca ama 1-2 kere sanırsam ödeme yapıp kalsın sonra alırım veya siz yırtın atın gibi demişliğim olabilir.Ellerinde kalan senetlerden dönüyor olabilirler mi bana ? Ama yinede kaydıma bakınca ödemelerimin yapıldıgı zaten gözükmesi lazım ki çok iyi biliyorum eksik ödeme olursa diplomayı vermiyorlar hala diplomasını okuldan alamayan arkadaşım var ödemesi eksik oldugu için.

muhtemelen ellerinde kalan senetler, kayyuma geçmiş ve tahsile konmuş olabilir... senet kaldıysa eğer ve de senedi tam tahsillik doldurduysanız sıkıntı yaratır, sadece imza atıp diğer yerleri onlar doldurduysa itiraz edersiniz... iyi bir avukat bulun ve de itirazı ona yaptırın, bu aralar sineğin kanadındaki yağı arar oldu bazıları...

individual
17-03-2018, 08:30

Siz atin yirtin seklinde biraktiysaniz 1-2 tane kesin onlari islemi koymuslardir.

Ordaki zamaninda calisan memur yapmamistir oyle kalmistir.

Aradan seneler gecmis yeni gelen muduruyet odeme yapmamis diyip isleme koymustur.

Avukat ile itiraz yapin %50 odeme yapabilirsiniz.

Karsi tarafda burdaki memur atlamis diplomyı vermistir borcu yoktur yazisi almadan dese kisir donguye doner.